Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 20881 articles
Browse latest View live

Вагоноремонтники за 29 мільйонів замовили Пінчуку колеса за вдвічі піднятою ціною

$
0
0

Філія «Панютинський вагоноремонтний завод» АТ «Українська залізниця» 16 грудня за результатами тендерів уклала вісім угод ТОВ «Інтерпайп Україна» про закупівлю коліс на загальну суму 28,78 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До середини 2020 року компанія Віктора Пінчука поставить 800 суцільнокатаних коліс із ультразвуковим контролем діаметром 957 зі ступицею 190 мм, виготовлених його ж ПАТ «Інтерпайп НТЗ» не раніше 2019 року, по 35 976 грн. за штуку.

Раніше у грудні філія «Центр забезпечення виробництва» замовила їх цій фірмі за такою ж ціною. У липні-вересні 2018 року «Інтерпайп Україна» продавав їх залізниці майже вдвічі дешевше – по 19 080 грн./шт., а в квітні 2018 року вдвічі дешевше – 17 671 грн./шт.

При цьому відтоді долар подешевшав відносно гривні на 12% – від 26,27 грн. до 23,50 грн., а ціна сталі на Лондонській біржі знизилась на 18% – від $351 до $297 за тонну.

Спершу тендерна документація передбачала відтермінування оплати до 30 банківських днів, але згодом замовник на вимогу «Інтерпайпу» зменшив його до 5 банківських днів.

Сума угод на 0,1% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 28,80 млн грн.

Єдиним конкурентом із продукцією АТ «ЄВРАЗ Нижньотагільський металургійний комбінат» (Росія) Романа Абрамовича було ТОВ «МС Трейд Україна» Олексія Слюсарева із Дніпра та Олексія Морщагіна з окупованого Донецька, чиїм директором є Михайло Коган. При цьому ніхто не знижував ціну під час аукціонів.


«Київметрополітен» замовив словенам турнікети для 15 станцій на 3 мільйони євро

$
0
0

КП «Київський метрополітен» 17 грудня за результатами тендеру замовило компанії «Riko d.o.o.» (Словенія) турнікетів на 3,03 млн євро. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До середини 2020 року поставлять 23 комплекти контрольного автоматичного вхідного пункту LOTTol із комплектуючими, обладнанням і софтом для 15 станцій: Героїв Дніпра, Оболонь, Почайна, Т. Шевченка, Контрактова площа, Л. Толстого, Либідська, Кловська, Палац спорту, Дружби народів, Видубичі, Славутич, Осокорки, Позняки, Харківська.

Пункти приймають оплату за допомогою безконтактних банківських карток, смартфонів та інших пристроїв із чипом NFC і додатком банку, безконтактних карток оплати проїзду, «Карток киянина», разових квитків із QR-кодом у паперовій або електронній формі.

Постачальник вказав себе виробником комплектів, які включають такі складові:

  • контрольно-пропускний пункт за 22 568 євро;
  • 5-10 автоматичних контрольних пунктів по 10 553 євро за кожен (залежно від станції);
  • комутаційну шафу за 6 485 євро;
  • бар’єр за 3 519 євро (входить не у всі комплекти);
  • нульову стійку за 2 808 євро (входить не у всі комплекти);
  • основи за 2 529 євро;
  • 2 пульти контролера по 1 409 євро за кожен;
  • кабельно-провідникову продукцію за 1 355 євро.

Також софт пунктів обійдеться у 39 тис євро, а системи обліку проходів та моніторингу стану пунктів – у 155 тис євро. Крім того, комплект запчастин, інструментів і приладдя коштує 87 тис євро, стенд для діагностування та усунення несправності – 12 тис євро, а сім мобільних комплектів для діагностики обладнання – по 2 тис євро за кожен.

Ціна угоди всього на 4% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 105,79 млн грн.

ФОП Гашко Ганна Сергіївна не допустили до аукціону, бо вона скопіювала технічну специфікацію з тендерної документації замість того, щоб заповнити її самостійно.

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «КС-Мехатронікс» Лілії Бородуліної, Ігоря Запертова та Анатолія Долинного, яке є збутовим підрозділом групи «Кард-Сістемс». У свою чергу ТОВ «Кард-Сістемс» належить Роману Касічу з Калуша на Франківщині.

Засновниками створеної в 1990 році словенської інжинірингової компанії «Riko d.o.o.» зі статутним фондом 10,07 млн євро є директор Янез Шкрабец зі Словенії та Йозо Драган із Хорватії. Вона вказала у довідці до досвід аналогічний договір за 2017 рік із компанією «Real Time Systems Llp» (Великобританія) про поставку транспортних турнікетів.

Нагадаємо, влітку 2018 року нинішній переможець виграв тендери КП «Центр інвестицій» Житомирської міськради щодо сонячної електростанції на загальну суму 9,46 млн євро.

«Медфарком» не зміг позбутись ₴324 тис штрафу від АМКУ за приховування частини запитуваної інформації

$
0
0

Касаційний господарський суд підтримав рішення Антимонопольного комітету про накладення 324 тис. грн штрафу на ПАТ «Медфарком-Центр» за подання інформації у неповному обсязі у відповідь на запит регулятора. Про це свідчить постанова суду від 17 грудня.

Суд вирішив, що встановлені судами попередніх інстанцій обставини щодо можливості подання затребуваної антимонопольниками інформації спростовують доводи «Медфарком-Центру» про відсутність такої інформації.

Йшлось про три скеровані «Медфарком-Центру» інформаційні вимоги – від березня, серпня та жовтня 2017 року.

Збираючи інформацію для відповіді за однією з вимог, компанія двічі зверталась до АМКУ з клопотанням продовжити термін надання відповіді – і отримала таку можливість. Водночас, з’ясувалось, що під час продовженого Комітетом строку, компанія оформила акт про знищення документів, зокрема, і тих документів, що були необхідні для надання відповіді регулятору.

Нагадаємо, з 2016 року Комітет розслідує змову між «Ново Нордіск» (данське «Ново Нордіск А/С» та швейцарське «Ново Нордіск Хелс Кеа АГ») та її дистриб’юторами в Україні – ТОВ «Медфарком», ПАТ «Медфарком-Центр», ТОВ «БаДМ», ТОВ «БаДМ-Б», ТОВ «Аптека «3І»», ПАТ «Ганза», ТОВ «Фармадіс» та ТОВ «Медфарм».

За версією антимонопольників, зазначені компанії уклали договори, умови яких призвели до необґрунтованого завищення цін на препарати «Ново Нордіск» для кінцевого споживача. Часові межі ймовірного порушення конкурентного законодавства визначені рамками 2011-2017 років. Якщо порушення буде доведене, відповідачі отримають штраф у розмірі до 10% від доходу за останній звітний рік.

Відзначимо, Антимонопольний комітет мав розглянути справу на початку грудня, проте наразі жодних повідомлень про рішення регулятора не опубліковано.

Додамо, АМКУ також оштрафував за подання інформації у неповному обсязі інших відповідачів по основній справі. Так, «Ново Нордіск А/С» (Данія) та «Ново Нордіск Хелс Кеа АГ» (Швейцарія) отримали загалом 648 тис. грн штрафу за порушення конкурентного законодавства в цій частині.

Забудовнику у держреєстрі незаконно продовжили оренду ділянок на Микільській Слобідці

$
0
0

Київрада 19 грудня проголосувала за відмову ТОВ «ЛВ-Холдинг» у поновленні договору оренди двох ділянок по вул. Микільсько-Слобідська, 7-9 у Києві. Разом з тим, виявилося, ще до цього рішення у держреєстрі без жодних підстав було поновлено оренду ділянок на 5 років. Про це свідчать дані офіційного сайту Київради та державного реєстру речових прав.

Київрада передала ділянки площею 0,39 га і 0,87 га (пляж) по вул. Микільсько-Слобідська, 7-9 в оренду «ЛВ-Холдинг» ще у 2005 році. У подальшому договір оренди було поновлено ще на 5 років у 2014 році.

19 листопада 2018 року «ЛВ-Холдинг» направив до Київради два листи-повідомлення (№ КОП-1297 і КОП-1298) з проханням поновити оренду. Однак, це питання не розглядалося. А 19 грудня Київрада затвердила рішення про відмову у поновленні оренди ділянок «ЛВ-Холдингу».

У той же час виявилося, що у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на підставі згаданих листів-повідомлень було зареєстровано поновлення оренди ділянок по вул. Микільсько-Слобідська, 7-9 до 2024 року.

Підстав для таких реєстраційний дій у реєстратора не було. Адже відповідне рішення Київрадою не приймалося. І листи-повідомлення не можуть бути підставою для поновлення строку оренди.

За даними джерел «Наших грошей», реєстрацію провів реєстратор КП «Реєстраційне бюро» Володимир Гаращенко. Людина з таким ПІБ фігурує у кримінальному провадженні № 22015101110000183 від 07.10.2015 за фактами зловживання службовим становищем при виділенні землі у 2015 році на території с. Щасливе Бориспільського району. Станом на вересень 2019 року цю справу вело НАБУ.

Нагадаємо, що між вказаними ділянками 0,39 га і 0,89 га розташована ділянка площею 1,49 га, що перебуває у приватній власності ТОВ «Нова слобідка» з 2010 року. У тому ж році «Нова слобідка» і «ЛВ-Холдинг» уклали інвестиційний договір, за яким домовилися побудувати на вул. Микільсько-Слобідська, 7-9 житловий комплекс Sundance (на три будинки).

Компанії «Нова слобідка» і «ЛВ-Холдинг» зареєстровані за однією адресою (Київ, вул. Грушевського, 28/2, прим. 43) і мають спільного директора – Андрія Поминального.

Андрій Поминальний разом з Олександром Пугачем є засновниками «ЛВ-Холдингу».

У свою чергу засновниками «Нової слобідки» є Юлія Лабенська і Олександр Стельмащук.

Державіаслужба купила Toyota Camry у найдорожчій комплектації за 900 тисяч

$
0
0

Державна авіаційна служба України 16 грудня за результатами тендеру замовила ТОВ «Автосаміт ЛТД» легковий автомобіль за 880 тис грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Фірма поставить Toyota Camry Premium 2019 року випуску чорного кольору. Автомобіль матиме бензиновий двигун, оздоблення сидінь комбінованою шкірою з перфорацією, оздоблення дверних карт синтетичною шкірою, декор інтер’єру «Tiger-eye», передні та задні сенсори паркування, підігрів передніх та задніх сидінь, клімат-контроль, аудіосистему Toyota (радіоприймач, CD/MP3/WMA-програвач) з кольоровим багатофункціональним сенсорним дисплеєм 8.0 та акустичною системою JBL (підсилювач, 9 динаміків з сабвуфером), навігаційну систему GPS, 7 подушок безпеки.

У автосалонах Toyota Camry у найдорожчій комплектації Premium можна придбати за 882 тис грн. У комплектації Comfort її продають за 655 тис грн.

На торгах єдиним конкурентом переможця було ТОВ «Гранд Мотор» Тетяни Дерешук і Марії Гвоздьової, чия пропозиція була вищою – 899 тис грн. Очікувана вартість склала 900 тис грн. Фірми не торгувалися під час аукціону.

ТОВ «Автосаміт ЛТД» належить екс-нардепу із фракції Партії регіонів Таріелу Васадзе і його ж ПрАТ «Українська автомобільна корпорація».

Державну авіаційну службу України очолює Олександр Більчук.

Комунальники Луганщини вкотре приховали ціни фармпродукції на 136 мільйонів

$
0
0

КП «Луганська обласна «Фармація Північ» 17 грудня уклало дві угоди про закупівлю лікарських засобів на 136,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

ТОВ «Вента. Лтд» отримає 130,00 млн грн., а ТОВ «Фармснаб»6,00 млн грн.

Нагадаємо, у січні-березні «Фармація Північ» так само роздала на ліки 124,00 млн грн.

Замовник, який за законом «Про публічні закупівлі» не зобов’язаний проводити відкриті торги, традиційно не оприлюднив ані договори, ані звіти про їх укладення. Асортимент і кількість товарів невідомі, а ціни неможливо порівняти з ринковими цінами на предмет можливого завищення. Про минулорічні ціни для медичних закладів від цього КП читайте у статі «Фармзакупівлі Луганщини: паноптикон комунальної «Фармації Північ».

Засновниками дніпровської «Вента. Лтд» є місцеві жителі Денис Арзамасцев, Олександр Волошин та Борис Муріло, російське ВАТ «Катрен», а також Сергій Мішко, Генріх і Ганна Ріттери з Німеччини. Керує нею Олександр Волошин.

Харківська фірма «Фармснаб» зі статутним капіталом 7 тис грн. належить директору Олександру Мальцеву. Її номер телефону 0577298245 співпадає з місцевим ТОВ «Здравофарм» Артема Марченка, Дмитра і Сергія Плисів, яким керує Олег Бронін.

«Укрексімбанк» відписав «Маккінзі» мільйон євро на п’ятирічну стратегію розвитку

$
0
0

АТ «Державний експортно-імпортний банк України» 16 грудня уклало угоду з ТОВ «МакКінзі і Компанія Україна» про консультаційні послуги на 960 тис євро. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2021 року компанія надаватиме фахові консультації щодо розробки стратегії розвитку «Укрексімбанку» на 2019-2023 роки за 840 тис євро. Ця сума збільшиться ще на 120 тис євро, якщо наглядова рада «Укрексімбанку» затвердить розроблену стратегію.

Інші деталі замовлення невідомі, оскільки замовник не оприлюднив текст договору.

Столична «Маккінзі і Компанія Україна» на чолі з Жоржем Массудом належить фірмі «Маккінзі та компанія, Інк. Україна» («McKinsey & Company Inc. Ukraine», США). Із 2018 року АТ «Укргазвидобування» замовило їй консультацій на 181,49 млн грн., а в 2017 році АТ «Ощадбанк» – на 14,82 млн грн. Також на сайті «Приватбанку» раніше повідомлялося, що компанію обрали для розробки стратегії, але згодом ту публікацію було видалено.

Нагадаємо, колишній голова правління «Укргазвидобування» Олег Прохоренко до призначення у держкомпанії працював у «McKinsey Ukraine». Деякі ЗМІ вважали його наближеним до екс-президента Петра Порошенка, оскільки у «McKinsey Ukraine» також працює Юлія Аліханова – дружина екс-президентського сина Олексія Порошенка.

Лізингові фірми отримали 400 тисяч штрафу за розіграш тендерів за 156 мільйонів

$
0
0

Одеське територіальне відділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Теком-Лізинг» та ТОВ «Європейський Лізинговий Альянс» загалом на 408 тис. грн за розіграш трьох тендерів щодо лізингу дорожньої техніки та автомобілів у 2016-2017 роках. Про це свідчить рішення Відділення від 12 грудня.

Антимонопольники проаналізували три тендери щодо фінансового лізингу дорожньої техніки та транспортних засобів, замовниками у межах яких виступили: КП «Кривбасводоканал» (20,47 млн грн), КП «Сансервіс» (116,60 млн грн) та КП «Морська пошуково-рятувальна служба» (19,20 млн грн). Учасниками усіх згаданих торгів стали лише двоє учасників – ТОВ «Теком-Лізинг» та ТОВ «Європейський Лізинговий Альянс».

Розслідування тривало трохи більше року.

За цей час спеціалісти Відділення встановили, що:

  • Компанії-відповідачі спільно готували та подавали конкурсні документи для участі у досліджуваних тендерах, використовуючи IP-адресу, що вела в серверну в одному і тому ж будинку (до того ж, «Теком-Лізинг» зверталось до оператора за виділенням однієї з IP-адрес «Європейського Лізингового Альянсу»);
  • Подані на розгляд замовникам електронні файли компаній містили однакові особливості, а крім того, фірми діяли синхронно у часі, завантажуючи їх;
  • Учасники пов’язані через третіх осіб (у період 2015-2018 років компанії синхронно передавали одне одному працівників. Наприклад, головний бухгалтер «Європейського Лізингового Альянсу» в один день перейшла на посаду головного бухгалтера «Теком-Лізингу», а директорка «Європейського Лізингового Альянсу» Вікторія Юрковська раніше працювала у «Теком-Лізингу» – з 2007 по 2015 рік);
  • Компанії спільно подавала податкову звітність, використовували спільні засоби зв’язку та обмінювались інформацією.

Додатково антимонопольники відзначили, що компанії за весь період функціонування сайту публічних закупівель «Прозорро» взяли участь лише у цих трьох тендерах – за відсутності конкуренції з боку інших учасників ринку.

«Переможцем у всіх трьох торгах було визнано ТОВ «Теком-Лізинг», а ТОВ «Європейський Лізинговий Альянс» приймало участь у Торгах 1-3 в якості «технічного» учасника з метою забезпечення проведення торгів та перемоги ТОВ «Теком-Лізинг» на вказаних торгах», – констатували спеціалісти Відділення.

Так, кожен з відповідачів отримав штраф у розмірі 204 тис. грн. Компанії також не зможуть брати участі у публічних конкурентних закупівлях протягом наступним трьох років з моменту прийняття регулятором рішення про порушення конкурентного законодавства.

Нагадаємо, одеське ТОВ «Європейський Лізинговий Альянс» зареєстроване на згадувану Вікторію Юрковську, директора фірми.

Також прописане в Одесі ТОВ «Теком-Лізинг» ділять Маріетта Григорян та Павло Мухін, який також виступає керівником пдіприємства.

Як повідомляли «Наші гроші», раніше частку фірми мала Світлана Домчинська, а до 2012 року засновницями були Ольга Неврева та Любов Беккер. Остання володіє 3,5% банку «Південний» разом з одеськими бізнесменами Марком Беккером і Юрієм Родіним.

Беккеру і Родіну належить ПрАТ страхова компанія «Теком», партнер «Теком-Лізингу».


Київрада передала Крючкову більше гектара в Конча-Заспі для обслуговування трьох будок

$
0
0

Київрада прийняла рішення про передачу ТОВ «Старбілд» земельної ділянки для обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на вул. Лісничій, 2 у Голосіївському районі Києва. За відповідне рішення на засіданні 19 грудня проголосувало 65 депутатів.

Йдеться про три споруди площею по 8,7 кв м кожна, право власності на які «Старбілд» оформив у 2013 році.

Зауважимо, що Голосіївське управління столичної Нацполіції розслідувало кримінальне провадження щодо самовільного зайняття ділянки на вул. Лісничій, 2, самовільного будівництва та підробки документів.

Як вказувало слідство, «Старбілд», не маючи жодних оформлених прав на ділянку по вул. Лісничій, 2, у 2013 році отримав декларацію про готовність до експлуатації спортивно-оздоровчого комплексу (три споруди по 8,7 кв м кожна). При цьому у декларацію внесли недостовірні відомості, зокрема, про інженера з технічного нагляду, якого слідчі у березні допитали і встановили, що жодних робіт на вул. Лісничій, 2 він не здійснював і ніколи там навіть не був.

Крім того, було встановлено, що договір оренди, на який посилався «Старбілд» у декларації про початок будівельних робіт, був укладений Київрадою з ТОВ «Еколайнбілд» у 2008 році і через кілька років був розірваний за рішенням суду.

17 квітня суд наклав арешт на вказані будівлі. Однак 20 листопада він був скасований, оскільки 27 вересня слідчий Грабчук О. А. закрив це кримінальне провадження.

Засновниками ТОВ «Старбілд» є Олександр Ємельянов та Володимир Кульбаба. При цьому кінцевими бенефіціарними власниками фірми значаться Кульбаба та Леонід Крючков.

Леонід Крючков веде бізнес у державних портах з оточенням начальника Департаменту захисту економіки Нацполіції Ігоря Купранця.

Леонід Крючков був помічником нардепа Вадима Столара у 2010-2012 рр. У 2019 році він балотувався до парламенту за списками ОПЗЖ.

Леонід Крючков до 2016 року був заступником директора ДП «Укрінмаш» з концерну «Укроборонпром». Його брат Дмитро Крючков Дмитро Крючков є фігурантом справи НАБУ щодо розкрадань на «Запоріжжіобленерго». У квітні 2018 року Дмитра Крючкова затримали у Німеччині. У квітні 2019 року його екстрадували в Україну, після чого він був арештований. Однак, після внесення 7 млен грн застави він вийшов із СІЗО.

Після Майдану Дмитро і Леонід Крючкови були долучені до різних схем у енергетиці завдяки рекомендації Ігоря Кононенка, повідомляв тодішній голова НКРЕКП Дмитро Вовк. Після двох років співпраці Крючкови були відсторонені від енергосектору.

Раніше журналісти «Схем» оприлюднили записи телефонних розмов, де люди, чиї голоси схожі на голоси Дмитра Крючкова та Ігоря Кононенка, а також братів-бізнесменів Ігоря і Григорія Суркісів та інших осіб, обговорюють спільні інтереси в енергетичному бізнесі та оборудки з обленерго.

Зауважимо, що ділянка по вул. Лісничій, 2 знаходиться неподалік від тренувальної бази ФК «Динамо», президентом якого є Ігор Суркіс.

Нова фірма «труханівців» узяла 4 мільярди на трирічний догляд доріг Полтавщини

$
0
0

ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Полтавської ОДА 20 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «РДС-Полтава» утримання місцевих доріг протягом трьох років за 3,77 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На 2020-2022 роки замовили експлуатаційне утримання 7 820 км місцевих автодоріг, а саме ліквідацію вибоїн, очищення снігу, обробку протиожеледними матеріалами тощо.

Підсумкова відомість ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів і робіт із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Ціна угоди всього на 3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 3,87 млрд грн.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Автомагістраль-Південь» одеситів Олега Наливанного і Валерія Короткова, яке очолило Топ-10 дорожніх підрядників у 2018 році.

Засновниками створеної в жовтні фірми «РДС-Полтава» є одеське ТОВ «Ростдорстрой» і «Пясечинська дорожня будівельна компанія» («Piaseczyńska drogowa budowlana kompania Sp. z o.o.», Польща). Директором є Олександр Ращупкін, який керує ПП «Київшляхбуд».

Польська фірма спершу належала Олександру Полюляху, власнику полтавського ТОВ «Будівельна група «Євромістобуд», а згодом її переоформили на Івана Темнохуда.

Асфальтобетонні і щебенево-мастикові суміші переможцю поставлятимуть такі фірми:

  • ТОВ «Рабус», яке належить ТОВ «Ультранова» Вадима Скиданенка; остання фірма раніше значилась засновником ТОВ «Європейська дорожньо-будівельна компанія»;
  • ТОВ «АБЗ» Миколи Патенка, власника ПрАТ «Миргородський агрошляхбуд»;
  • ТОВ «Рента Лізинг» вірґінської «Лонгрідж Трейдинг Лімітед» Олександра Жукова і Олександра Рацкевича;
  • ТОВ «Доррембудтрест» Володимира Головка, Дмитра Білоконя і Віктора Легких; за даними телеканалу «Останній бастіон», це відповідно син екс-голови ОДА, син екс-заступника голови ОДА і син фінансового директора «Агентство місцевих доріг…».

 «Ростдорстрой» разом із «Київшляхбудом» входить у групу авторитетного бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова. Його кінцевими бенефіціарами через фірми «Оттема» (Угорщина), «Мурфілд Індастріз Ел.Пі», «Логоформ Корп» і «Хіллмонт Інк» (Кіпр) значаться Євген Коновалов і Юрій Шумахер – депутат Одеської міськради від партії «Довіряй ділам» Труханова, а директором є Олексій Андрюшин.

Із 2016 року НАБУ веде кримінальне провадження щодо можливої розтрати 800 млн грн. на тендерах Трухановим, посадовцями міськради, «Ростдорстрою» і низки інших фірм.

Полтавська ОДА тоді ще на чолі з Валерієм Головком заснувала «Агентство місцевих доріг Полтавської області» у 2018 році. Директором держпідприємства став Олексій Басан – колишній старший оперуповноважений Управління СБУ в Полтавській області.

У листопаді 2019 року головою Полтавської ОДА був призначений Олег Синєгубов.

ОГХК повз «Прозорро» злила помічнику Кришина чверть мільярда на коштовний дизель

$
0
0

Філія «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» 17 грудня уклала угоду з ПВКП «Промтехснаб» про постачання дизельного палива на 256,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Протягом 2020 року у Вільногірськ Дніпропетровської обл. поставлять 9 тис т сезонного дизпалива по 28 500 грн. за тонну. Передбачена оплата протягом 120 банківських днів після поставки. Деталі замовлення невідомі, оскільки замовник не оприлюднив договір.

Як і раніше, договірна ціна майже на чверть вища від середньої ціни дизелю на гуртовому ринку, яка станом на 23 грудня, за даними видання «EnKorr», становить 23 430 грн./т.

«Вільногірський ГМК» провів нинішню закупівлю як комерційну на майданчику «zakupki.prom.ua», а потім опублікував звіт про укладений договір у «Прозорро».

Вартість договору перевищувала поріг для звичайних замовників на товари і послуги у 200 тис грн., після якого гірники мали би проводити відкриті торги за законом «Про публічні закупівлі» на одному з авторизованих у системі «Прозорро» майданчиків.

Раніше комбінати «ОГХК» проводили закупівлі через відкриті торги у «Прозорро». Отже, тоді вони вважали, що є замовниками у розумінні закону «Про публічні закупівлі» та мають проводити тендери за вимогами цього закону лише на майданчиках, підключених до «Прозорро». Однак у 2018 році вони перейшли на приватний майданчик і звіти.

Від заснування запорізький «Промтехснаб» належав Олексію Полякову з Покрова на Дніпропетровщині. Однак у 2018 році його засновниками стали Ігорь Палієнко з Дніпра і директор Віталій Глущенко з Покрова. Після зміни власників «Промтехснаб» уперше отримав підряд «ОГХК».

Палієнко був штатним помічником екс-нардепа з фракції «Народного фронту» Олега Кришина, який обрався в Раду за округом №34 у Вільногірську на Дніпропетровщині.

У 2017 році Кришин разом з іншими представниками фракції «Народний фронт» ходив у суди брати на поруки гендиректора ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Олександра Сорокіна, а також ще одного фігуранта справи НАБУ про заволодіння $17,28 млн ДП «СхідГЗК» – відстороненого в. о. голови правління «ОГХК» Руслана Журила.

Як відомо, одним із організаторів по цій справі проходить екс-нардеп Микола Мартиненко, а Руслан Журило є одним із його найближчих бізнес-партнерів.

Крім того, за даними «Схем», за сприяння Кришина у Жовтих Водах запущено тютюнову фабрику, що випускає частину сигарет з підробними акцизними марками. Вона належить ТОВ «Юнайтед Табако», де заступником директора є брат Журила Микола Журило.

Суд виправдав депутата, якого звинувачували в отриманні хабара за дешевшу оренду в комунальному закладі

$
0
0

Деснянський райсуд Чернігова виправдав колишнього керівника комунального навчального закладу «Чернігівській обласний навчально-виробничий центр» та екс-депутата Чернігівської обради Артура Зінов’єва, якого правоохоронці звинувачували у отриманні 5 тис грн. за зменшення вартості оренди приміщення у закладі. Про це йдеться у вироку суду від 16 грудня.

Як встановила прокуратура, у 2017 р. фізична особа-підприємець звернувся до Зінов’єва з заявою про намір отримати в оренду приміщення у «Чернігівському обласному навчально-виробничому центрі» на 97 кв м. Підприємець хотів розмістити офіс для підприємницької діяльності. Зінов’єв сказав, що укласти угоду оренди можливо.

В подальшому під час обговорення умов укладання договору та розміру плати за орендовані приміщення, Зінов’єв повідомив, що орендну плату буде зменшено, якщо підприємець надасть 5000 грн. Хоча лише облрада може надати орендодавцям дозвіл на встановлення зменшеного розміру орендної плати. А облрада не надавала дозвіл на встановлення ФОПу зменшеної оренди. Зінов’єв це питання не ініціював.

За даними слідчих, Зінов’єв підписав виготовлений невстановленою особою офіційний документ – договір оренди – та іншу невід’ємну документацію, які містили неправдиві відомості про дати їх фактичного укладання. Після чого передав ці документи для підпису підприємцю, що той і зробив.

В подальшому Зінов’єв передав ФОПу документи, погоджені в управлінні комунального майна Чернігівської обласної ради. Зінов’єв отримав гроші і був затриманий правоохоронцями.

Зінов’єв свою вину у пред`явленому обвинуваченні за ч.1 ст. 366, ч.1 ст. 190 КК України повністю не визнав. Він розповів, що коли очолив «Чернігівський обласний навчально-виробничий центр», то прийняте ним підприємство було фінансово нестабільним. Тому він шукав додаткові джерела фінансування. Одним зі шляхів наповнення бюджету була оренда.

Зінов’єв підтвердив, що зустрічі с підприємцем були, водночас їх ініціатором був сам ФОП, який постійно просив зменшити розмір оренди. Зінов’єв щоразу повідомляв, що це питання вирішується на сесії облради і він як керівник не може вплинути. Зінов’єв також розповів, що передавав підприємцю ключі від приміщень. Водночас, цей ФОП ніякої діяльності в приміщеннях не проводив, техніки не розміщував.

Зінов’єв також розповів, що підприємець передав 5000 грн., запевнивши, що це гроші за оренду приміщення за 6 місяців. Оскільки бухгалтерія була зачинена, то він взяв гроші, маючи намір наступного дня оприбуткувати їх по касі бухгалтерії. На думку Зінов’єва, ФОП провокував його.

Суд з’ясував, що на час вчинення інкримінованих злочинів (у тому числі, передбаченого ст. 368 КК України (одержання хабара), Зінов’єв був депутатом Чернігівської облради. Тому цю кримінальну справу повинні були розслідувати детективи НАБУ. Водночас, досудове розслідування здійснювали слідчі СУ ГУ Нацполіції. Крім того, повноваження прокурора у кримінальному провадженні мали б здійснювати прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а не прокурори прокуратури Чернігівської області. Тобто досудове розслідування та нагляд за додержанням законів здійснювали неуповноважені слідчі СУ ГУНП в Чернігівській області та прокурори. Суд також встановив, що не спростовує цих висновків і подальша перекваліфікація дій обвинуваченого зі ст. 368 КК України на ст. 190 КК України (шахрайство). В результаті значну частину доказів суд визнав недопустимими, а процесуальні рішення прокурором та слідчим – нелегітимними.

Крім того, суд дійшов висновку, що підприємець підбурював керівника закладу до вчинення інкримінованих злочинів. ФОП розповів, що кілька разів був понятим на запрошення працівників УЗЕ в Чернігівській області під час вилучення хабара. Саме цей підрозділ документував інкриміновані Зінов’єву злочини. Суд також з’ясував, що підприємець не був зацікавленим в оренді приміщення та зайнятті підприємницькою діяльністю зі створення сайтів та мобільних додатків.

В результаті суд виправдав Зінов’єва.

У 2018 р. на сесії депутата облради Зінов’єва достроково позбавили депутатських повноважень.

Чиновники без конкуренції віддали 2 мільйона на пандуси в будинках, частину з яких їх улюбленець не встановив

$
0
0

Поліція розслідує, як фірми ПП «Ерфольг 2017» та МПП «Ерфольг» улаштували в Одесі пандуси для осіб з обмеженими можливостями за 1,67 млн грн. бюджетних коштів. Про це йдеться в ухвалі Київського райсуду м. Одеси від 13 грудня.

За даними слідства, у 2017-2019 рр. на виконання міської програми «Рівність» Київська райадміністрація Одеської міськради замовила «Ерфольг 2017» та «Ерфольг» улаштування пандусів для осіб з обмеженими можливостями за місцем їх проживання на загальну суму 1,67 млн грн.

Згідно з укладеними договорами, дві фірми повинні були улаштувати пандуси у Одесі по вул. Архітекторська, Люстдорфська дорога, Академіка Глушка, Маршрутна, Академіка Вільямса, Академіка Корольова, просп. Небесної сотні, просп. Адміральський, вул. Ільфа і Петрова.

Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що за низкою адрес, утому числі по вул. Люстдорфська дорога, роботи взагалі не проводились. А улаштування пандусів у інших будинках виконанні з ймовірним завищенням вартості робіт.

Суд надав слідчим доступ до договорів, укладених між Київською райадміністрацією Одеської міськради та «Ерфольг 2017» і «Ерфольг», а також супровідної документації. Вони необхідні для проведення будівельно-технічної експертизи.

Директором та власником обох фірм – ПП «Ерфольг 2017» та МПП «Ерфольг» – є Віктор Бєлянін.

Згідно з даними системи «Прозорро», МПП «Ерфольг» отримало від Київської районної адміністрації Одеської міської ради 13 підрядів по улаштуванню пандусів, ПП «Ерфольг 2017» – 8, причому усі – без конкуренції.

Усього ж у 2017-2019 рр. Київська райадміністрація Одеської міської ради віддала «Ерфольг» 41 підряд на загальну суму 5,46 млн грн., а фірмі «Ерфольг 2017» – 27 на загальну суму 4,26 млн грн.

Дружина СБУшника зі «схеми Семочка» інвестувала купу грошей у нерухомість Чорногорії

$
0
0

Микола Беззубенко

Родина начальника першого управління економічної контррозвідки СБУ Миколи Беззубенка має коштовну нерухомість у столиці й за кордоном, а також елітний автопарк, неспівмірні з офіційними доходами. Про це йдеться у розслідуванні Лесі Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Микола Беззубенко останні роки був відомий як збирач відкатів від постачальників медичного устаткування для голови економічної контррозвідки СБУ Сергія Семочка. Після перемоги Володимира Зеленського і призначення головою спецслужби Івана Баканова, Беззубенко отримав підвищення всередині контророзвідки.

Беззубенко ніколи офіційно не мав бізнесу – практично все життя пропрацював у СБУ. Дружина останні років 10 ніде не працювала, вочевидь увесь цей час вона у відпустці по догляду за двома дітьми. Доходи від юридичних компаній Юлія Беззубенко, за даними програми, офіційно почала отримувати з кінця 2017 року, тобто у же після того, як родина скупила більшу частину вказаного вище майна.

Разом з тим, судячи з наявної інформації, Беззубенку видали ще і службову квартиру від СБУ. Цього року його дружина почала вказувати у реєстраційних даних фірм квартиру в ЖК «Джек Хаус». Ця квартира має статус службової квартири СБУ. За законом єдина обставина, за якої вже забезпечений житлом СБУ-шник може отримати службову квартиру – це коли його житло настільки далеко від роботи, що він геть не може виконувати свої трудові обов’язки. “Француький квартал”, у котрому мешкає Беззубенко, розташований в самому центрі Києва, за 10 хв їзди від його управління.

Окрім того, дружина Беззубенка є власницею низки юркомпаній, чиї адвокати обслуговують та захищають у судах великих гравців фармацевтичного та медичного ринку, постійних учасників державних тендерів та великих імпортерів. Тобто тих, чиї порушення має за потреби розслідувати її чоловік, адже його управління в економічній контррозвідці СБУ контролює зокрема сфери охорони здоров’я та бюджету.

Окрім того, у реєстрі нерухомості Чорногорії знайшлося дві квартири, власницею котрих у 2015р. стала українка на ім’я Юлія Беззубенко, вочевидь – дружина Беззубенка. Квартири розташовані у курортному містечку Будва на березі Адріатичного моря. Одна з них у районі Госпоштіна. Це найпрестижніша частина міста, поблизу історичного центру і моря. Квартири аналогічної площі тут  зараз продають за 130 тис євро.

Навесні 2018 року Юлія Беззубенко виписала довіреності на представництво своїх інтересів у банках Чорногорії на Аліну Жупій. Тоді ж на чорногорських сайтах з’явилась новина: компанія “Status stroy group” якою керує жінка з таким самим ім’ям, починає будувати житловий комплекс у курортному місті Бечічі, поряд з Будвою. Офіційний власник забудовника – Олександр Юрченко. Попри те, що це досить поширене ім’я, об’єкт просуває агенція нерухомості зі схожою до забудовника назвою  «Статус-М». А співробітниця «Статусу», котра адмініструє його сторінку у Facebook,  має у друзях лише одного Олександра Юрченка з родиною. Це колишній колега Беззубенка по СБУ, його односельчанин і, як повідомляють джерела програми – дядько.

Батьки Беззубенків також мають кілька квартир у центрі Києва.

У новобудові бізнес-класу на Печерську (Кахи Бендукідзе, 2) на маму СБУшника записана 1-кімнатна квартира, вартістю під $80 тис. Її проінвестували в 2015 році одразу після того, як продали 2-кімнатну батька Беззубенка в іншій новобудові (Краківська, 13-Б). Квартири співмірні по ціні, однак незрозуміло – звідки взяли гроші на придбання батькової. Батьки Беззубенка ніколи не мали бізнесу. За даними програми, мати працювала в лікарні, а батько працює на заводі із зарплатнею у 2 тисячі гривень. Говорити з журналістами він відмовився.

На тещу Беззубенка Валентину Саєнко зареєстрована ще одна 1-кімнатна квартира у тій же Печерській новобудові, де й мамина. Окрім того у 2013 році теща стала власницею квартири у ще одній новобудові (Лобановського 150-г) площею у понад 100 кв.м. і вартістю в 4,5 мільйони гривень. Джерела походження коштів – невідомі.

Офіційно теща Беззубенка підприємець. Але її основний вид діяльності – роздрібна торгівля з лотків і на ринках, та, за даними програми, жодних офіційних прибутків за останні років 10 вона не отримувала. При цьому тесть із тещею  живуть не у накуплених квартирах у столиці, а у рідному селі в Київській області. Адже саме з тещиного будинку в Рокитному вранці виїжджають по черзі автівки тещі та тестя.

На тестя у 2017 р. оформили 4-кімнатну квартиру площею 160 кв.м. у ЖК «Французький квартал», де за спостереженнями програми нині й проживає контррозвідник СБУ Микола Беззубенко з родиною. Будинок бізнес-класу, ринкова вартість такої квартири без ремонту – наразі від $250 до $340 тис.

Тесть є співвласником компанії «Інвапол», яка торгує візками й ліками, окрім того, з початку року – ФОП, торгує рибою. Але доходів з жодного із цих бізнесів чи зарплати у нього, як і в тещі, за останні років 10 не було. Поговорити з тестем також не вдалося.

У автопарку Беззубенків є Lexus RX 200T (придбаний новим у 2016р, може коштувати від $50 тис) та Touareg (придбаний новим у 2013р, також від $50 тис). Ці автівки записані на СБУшника і його дружину Юлію Беззубенко. Однак наразі дружина  їздить на новому BMW X7, який цього року оформили на сторонню особу – Катерину Фоміну. На питання про авто вона спочатку запевняла, що не має ніякої машини, потім згадала, що видала довіреність на якусь далеку родичку.

Готель Міноборони за рік замовив улюбленій фірмі без конкурсів та кошторисів ремонтів на 2,5 мільйона

$
0
0

Державне підприємство Міністерства оборони «Готель «Власта» (Львів) 15 грудня уклав угоду за неконкуретною з ТОВ «Віфа проект-буд» на проведення ремонтних робіт вартістю 1,44 млн грн.

Про це пишуть «Наші гроші. Львів» з посиланням на систему «Прозорро»

Замовлено капітальний ремонт на 12 поверсі однойменного готелю у Львові на вулиці Клепарівській.

Це вже шоста угода державного підприємства Міноборони з «Віфа проект-буд» протягом року. Інші п’ять контрактів на мільйон гривень з закупівлі послуг на поточні ремонтні роботи підписували у вересні-листопаді цього ж року. Їх сума завжди була на кілька тисяч гривень меншою за 200 тис грн, що дозволяло проводити закупівлі без конкурсу, а підписувати договір з улюбленим підрядником.

Два договори в листопаді були укладені протягом одного дня, що є порушенням законодавства.

«Очевидно, що держпідприємство намагалось уникнути відкритих торгів, які воно зобов’язане проводити, якщо здійснює закупівлю товарів або послуг, сума яких перевищує 200 тис. грн. Фактично, тендерний комітет намагався «поділити» замовлення на менші частини, оскільки таким чином договір можна буде підписати із будь-яким підрядником. Однак, такий поділ є незаконним, це грубе порушення Закону України «Про публічні закупівлі», – зазначив експерт «Центру громадського моніторингу та досліджень» Юрій Кузько.

У жодному договорі не зазначено ніяких відомостей про обсяг запланованих робіт, технічне завдання та тип робіт, який здійснюватиме підрядник.

ТОВ «Віфа проект-буд» зареєстроване у Львові, а його власником та директором є Остап Караїм. З початку 2018 року фірма отримала 17 держзамовлень на понад 30 млн грн, серед яких 16 – від структурних підрозділів Міністерства оборони.


Юрфірми родини СБУшника обслуговують фармкомпанії, які він має контролювати по службі

$
0
0

Дружина начальника першого управління економічної контррозвідки СБУ Миколи Беззубенка є власницею низки юркомпаній, чиї адвокати обслуговують та захищають у судах великих гравців фармацевтичного та медичного ринку. Саме за правопорядком на цих ринках слідкує очолюване Беззубенком управління.

Про це йдеться у розслідуванні Лесі Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Управління контррозвідки, яке очолює полковник Микола Беззубенко, здійснює контроль над різними сферами економіки країни, серед котрих особливе місце займають охорона здоров’я та бюджет. Сам Беззубенко останні роки був відомий як збирач відкатів від постачальників саме медичного устаткування для голови економічної контррозвідки СБУ Сергія Семочка. Після Після перемоги Володимира Зеленського і призначення головою спецслужби Івана Баканова, Беззубенко отримав підвищення всередині контророзвідки.

Дружина Беззубенка багато років офіційно ніде не працює. Але з 2016 року почала входити  до складу власників юридичних фірм: ТОВ «Унілекс Групп» , ТОВ «Статус-М», ТОВ ЮК «Консіл’єрі», ТОВ «Лігал Контрол». У жодної з компаній немає сайту, у трьох – навіть телефону. Їх неможливо знайти для замовлення адвоката.

З інформації судового реєстру відомо, що юристи з компаній Юлії Беззубенко обслуговують чимало великих і відомих клієнтів. Наприклад, троє юристів представляли у судах щонайменше п’ять фірм, котрі належать, або котрі пов’язані із родиною Фісталів, великими гравцями фармринку. Мова йде про ТОВ «Медгарант», ТОВ «Медікалгруп-Україна», ТОВ «Глобалмедгруп», ТОВ «Допомога-1» та ТОВ «Український центр медичних технологій». Частина цих фірм регулярно приймають участь у державних тендерах на постачання ліків або медобладнання і є великими імпортерами ліків або медичних товарів.

Є навіть випадок, коли юристи дружини СБУшника захищали фірму від розслідування СБУ. Йшлося про закупівлі інвалідних візків Фондом соцзахисту у компанії «Форвард-Орто». Слідство встановило, що на кордоні вартість товару занижують – щоб мінімізувати митні платежі, а потім навпаки завищують – коли продають Фонду. Йшлося про можливе розкрадання 150 млн грн. бюджетних коштів, котрі зливалися на рахунки спеціально під цю аферу оформлених ФОПів.

Справу вела поліція – однак докази збирало саме Головне управління по боротьбі з корупцією СБУ. На основі зібраної силовиками інформації суд арештував рахунки ФОПів на суму близько 28 млн грн.

Однак юристи Беззубенко ці арешти в судах познімали. Згодом провадження взагалі закрили, нібито за відсутністю складу злочину – хоча у судових ухвалах про арешти розписана мало не вся доказова база, включно з НСРД.

У 2017 році один із юристів Беззубенко отримав довіреність від компанії «Лінк-Медитал», фігуранта діалізних війн, до яких була причетна і контррозвідка СБУ.

«Лінк-медитал» має статус другого найбільшого дилера препаратів для перитонеального діалізу в країні. Юрист Андрій Поцелов представляв «Лінк-Медитал» у судах проти АМКУ, який відмовлявся задовольняти скарги дилера щодо державних тендерів.

В той же час економічна контррозвідка спільно з поліцією розслідували кримінальне провадження щодо компанії «Діавіта», на той час найбільшого дилера і фігуранта згаданої історії з відкатами Семочко.

Юридична фірма «Унілекс Групп» існувала і до Юлії Беззубенко, але саме з її приходом річні обороти виросли вдвічі, а чистий прибуток – у 4-7 разів. Загалом же станом на літо 2019-го «Унілекс», «Статус» і «Консіл’єрі» отримали понад 14 млн грн  чистого прибутку і випладити дружині СБУ-шника майже 6 млн грн. дивідендами.

Сам Беззубенко користується автомобілем, що записаний на Миколу Щирука – бізнес-партнера Юлії Беззубенко по «Юркомпанія «Статус-М». Щирук навіт заявив, що є адвокатом Беззубенка.

Нагадаємо, Миколи Беззубенка має коштовну нерухомість у столиці й за кордоном, а також елітний автопарк, неспівмірні з офіційними доходами.

АМКУ відправив у трирічний тендерний бан «БЮТівських» розпильників з російським газетним папером

$
0
0

Харківське територіальне відділення АМКУ визнало винними у тендерній змові компанії ТОВ «Комелія» та ТОВ «Август-Україна», які пропонували комунальному видавничому будинку з Харківщини газетний папір в рулонах від російського виробника. Про це свідчить рішення Відділення від 19 грудня.

За результатами дослідження трьох тендерів комунального видавничого будинку «Балдрук» загальною очікуваною вартістю 970,30 тис. грн, антимонопольники оштрафували ТОВ «Комелія» та ТОВ «Август-Україна» загалом на 218,15 тис. грн. Йдеться про закупівлі газетного паперу в рулонах.

ТОВ «Август-Україна» отримало лише одне з замовлень – за 336 тис. грн. Ще один тендер виграло ТОВ «Елітпапір», а один – був скасований замовником. Підставою цьому послужила відмова переможця торгів, ТОВ «Комелія», підписувати договір поставки паперу «у зв’язку з девальвацією гривні», а потому такого ж листа замовнику надіслала друга у ціновому рейтингу фірма – ТОВ «Август-Україна».

Розслідування про ймовірну змову розпочали під кінець вересня минулого року. Проаналізувавши тендерні документи учасників, Відділення зафіксувало наступні ознаки антиконкурентних узгоджених дій компаній:

  • У межах двох тендерів учасники використовували дві однакові IP-адреси;
  • Діяли синхронно, подаючи тендерні пропозиції, а також перераховуючи кошти на рахунок оператора електронного майданчика, з якого брали участь у торгах;
  • Їхні тендерні пропозиції різнилися на незначну суму – 0,5-1,7%;
  • Подали на розгляд замовника кілька ідентичних документів (як от: «качества Соликамск 45 пл (1).PDF» і «серт. кач. рус. Солик 45.pdf»);
  • Між компаніями існують господарські відносини та вони фактично знаходяться за однією адресою.

Крім того, фірми пропонували продукцію одного і того ж виробника – АО «Соликамскбумпром» (Росія).

Також антимонопольники встановили, що технічним учасником виступало ТОВ «Комелія». Доказом цьому послужили і зв’язки між компаніями – трудові та родинні. Зокрема, одним із засновників та кінцевим бенефіціаром ТОВ «Август-Україна» є Анатолій Дубінський. Його дружина, Наталія Дубінська (Біжева) працювала і на компанію-конкурента, «Комелію», в тому числі.

Визначаючи розмір штрафу для порушників, Відділення взяло до уваги, що «Август-Україна» за підсумками 2018-го отримало дохід у розмірі 99 млн грн. Дохід «Комелії» залишився невідомим.

Також, «Август-Україна» отримало сумарно74 тис. грн штрафу, а «Комелія» – 144,15 тис. грн.

ТОВ «Август-Україна» належить згадуваному Анатолію Дубінському та Олегу Мар’янчику. Обоє у період 4 скликання ВРУ допомагали депутатам з БЮТу – Анатолію Матвієнку та Костянтину Ситнику.

Одноосібним власником ТОВ «Комелія» є Олег Каленик, котрий безуспішно балотувався до ВРУ 6 скликання за списками БЮТу. Каленик також відомий як депутат Київської облради 6 скликання (2010-2015 роки). Представляв «Партію регіонів».

Відзначимо, на рахунку ТОВ «Август-Україна» 18 контрактів з розпорядниками бюджетних коштів, що були укладені у період з осені 2016 року. Загальна вартість договорів сягає 9 млн грн. ТОВ «Комелія» не отримувало підрядів через систему «Прозорро».

«Антонов» замовив ізраїльтянам розробку для літака Ан-178

$
0
0

ДП «Антонов» ДК «Укроборонпром» 16 грудня уклало угоду з компанією «Advanced Logistics Development Limited» (Ізраїль) щодо проектування та виконання розробок вартістю 671 тис євро. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Компанія розробить методику проектування та аналізу надійності й відмовобезпечності системи з’єднання електричної проводки (EWIS) транспортного літака Ан-178. Роботи мають виконати протягом півроку після отримання авансового платежу від замовника.

Ізраїльська «ALD» є провідною консалтинговою фірмою та розробником програмного забезпечення у галузі інженерної надійності, аналізу управління безпекою, якості інженерії та менеджменту якості авіаційної промисловості. Її клієнтами є космічне агентство NASA, «Lockheed Martin», «Airbus», «Thales» та інші великі компанії.

Мерія замовила секретні роботи фірмі, яка ремонтує футбольне поле надкоштовними травою та піском

$
0
0

Виконавчий комітет Мереф’янської міської ради уклав 20 грудня повідомив про укладання додаткової угоди з  ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Енергопростір» щодо реконструкції спортивного майданчика вартістю 896 тис. грн.

Про це повідомив «Харківський антикорупційний центр» з посиланням на дані «Прозорро».

Виконком не оприлюднив додаткову угоду, тому залишається невідомим перелік та вартість замовлених робіт.

Виконком Мереф’янської міськради уклав угоду з «Проектно-будівельна компанія «Енергопростір» за результатами тендеру в жовтні.

Була замовлена реконструкція спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям на території Комунального закладу «Мереф’янський медичний ліцей».

Тоді сума договору склала на 2,45 млн грн. При тому, що середня ціна реконструкції подібних майданчиків Україні – 1,4-1,8 мл. грн.

І саме у цьому діапазоні були найдешевші пропозиції, які надійшли на аукціон, але були відхилені замовником.

У порівнянні з цінами на матеріали під час проведення реконструкції міні-поля в інших регіонах у Мерефі вийшло дорожче.

Так, газон було заплановано купувати по 584 грн./квм., хоча в Херсонській області для такої реконструкції його купують по 332 грн./кв.

Пісок кварцевий планують купувати по 1590 грн/т, у Херсонській області – менш ніж 1000 грн./т

Засновниками «Проектно-будівельна компанія «Енергопростір» є Тетяна Геленко та Олена Дорохова.

Від «Наших грошей»

«ПБК «Енергопростір» нині прописане в Каменському Дніпропетровської області. За даними «Прозорро», з серпня 2016 року  фірма отримала замовлень на 10,62 млн грн. Одним з найбільших її замовників тепер є виконавчий комітет Мереф’янської міської ради, який замовив робіт по реконструкції футбольного міні-поля вже на 3,35 млн грн. Ця сума майже дорівнює очікуваній вартості замовника.
Проект Сlarity-project вказує контактною особою «ПБК «Енергопростір» Сергія Рося з Дніпра. Йому також належить ТОВ «Енор», ТОВ «Компанія Енергобуд», ТОВ «Легіон Хортиця» та низка ще фірм.

АМКУ «забанив» підприємців, які розіграли мільйон на модульній конструкції для польової їдальні від Академії сухопутних військ

$
0
0

Адмінколегія тервідділення Антимонопольного комітету у Львівській області визнала змовниками підприємців Олександра Дмитренка та Тетяну Горбату за «розпил» майже мільйона гривень під час закупівлі зварної мобільної модульної конструкції для польової їдальні від Нацакадемії сухопутних військ. Тетяну Горбату оштрафувала на 68 тис грн. Про це пишуть «Наші гроші. Львів».

Про змову цих учасників на торгах написали «Наші гроші. Львів» у листопаді 2018 року (підряд отримав Дмитренко). В новині зазначили, що конкуренти забули поміняти прізвище в одній зі своїх тендерних довідок. Також чоловік Тетяни Горбатої, Вадим Горбатий, був зареєстрований за тією ж адресою, що й Олександр Дмитренко.

Після публікації цієї новини Національна академія сухопутних військ імені Петра Сагайдачного розірвала договір. Про це редакції «НГ. Львів» повідомив керівник академії генерал Павло Ткачук в офіційному листі.

«Посадові особи відповідних служб академії провели детальне вивчення документів, поданих переможцем торгів, та встановили порушення, які унеможливлюють дію зазначеного договору. Мною прийнято рішення про розірвання цієї угоди. Проводиться вивчення обставин, що призвели до ситуації, викладеної у вашій публікації», – написав генерал Ткачук.

Після цього юристи проекту «Тисни» (Bihus.info) надіслали звернення в АМКУ. Комітет також встановив, що підприємці користувалися однією ІР-адресою, яка була доступна в кафе «Світ кави» на вул. Кульпарківській, 59. Крім того, підприємці синхронно подавали свої документи, а Тетяна Горбата виступала здебільшого технічним учасником.

В результаті АМКУ оштрафував Горбату на 68 тис грн. Вона також не зможе брати участі у відкритих торгах протягом трьох років. При цьому підприємця Дмитренка оштрафувати не вдалося, оскільки він припинив свою підприємницьку діяльність.

У своїй відповіді АМКУ Дмитренко зазначив, що був змушений припинити свою діяльність, оскільки не мав замовлень після скасування договору з Національною академією.

Олександр Дмитренко зареєстрований в м. Кам’янка-Бузька, а Тетяна Горбата – в с. Чишки Пустомитівському районі. Протягом своєї діяльності вони отримували замовлення лише від Національної академії сухопутних військ.

Viewing all 20881 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>