Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 20909 articles
Browse latest View live

УГВ викинуло з тендеру дешевшого постачальника цементу через те, що фірма найняла собі директором профільного фахівця з УГВ

$
0
0

АТ «Укргазвидобування» 22 листопада за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Спектр-трейд» на постачання цементу на 16,01 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Для філії «УГВ-сервіс» замовлено цемент тампонажний полегшений ПЦТ ІІІ Пол 5-100 по 9 472 грн/т. ТОВ «Спектр-трейд» належить Павлу Бондару і Михайлу Горбачову.

В ході торгів замовник відхилив дві дешевші пропозиції. Фірма ТОВ «З ІІ «АЛВІН» пропонувала цемент на 4 або 642 тис грн дешевше, однак їй закинули невідповідність пропонованого товару за показником водовідділення при максимально допустимій густині тампонажного розчину, а також за показником набирання міцності цементного каменю в інтервалі робочих температур відповідно до ДСТУ Б 2.7-88-99.

ТОВ «НГ Технологія» (засновник Віталій Мельник) пропонувала товар на 2% дешевше від переможця. Однак замовник відхилив заявку через конфлікт інтересів. Директор фірми Володимир Ізмайлов раніше працював в самому «Укргазвидобуванні» на посаді, яка передбачала безпосередню участь у розробці технічної документації даної процедури закупівлі.

«Дана ситуація ставить учасників закупівлі у нерівні умови, порушує принцип чесної конкуренції», – вирішили в тендерному комітеті УГВ.

Фірма подала скаргу на рішення тендерного комітету до конфліктній комісії УГВ, пояснивши, що фірма раніше вже була постачальником цементу для УГВ (всього компанія за часів «Прозорро» виграла тендери на 31,94 млн грн.). Однак у конфліктній комісії теж відмовили, не оприлюднивши причин свого рішення.

На сайті УГВ опубліковано текст скарги «Технології». Цитуємо в частині конфлікту інтересів:

«Зазначимо, що ТОВ «НГ Технологія» є перевіреним та надійним постачальником сухої полегшеної тампонажної суміші Сеm-CLW (ТУ У 20.1-38821257-001:2014) (предмету закупівлі 19Т-086) для потреб АТ «Укргазвидобування» вже декілька років. ТОВ «НГ Технологія» виконані контракти на поставку більше ніж 5000 тон полегшеної тампонажної суміші – договір №УГВС435/41-18 від 18.10.2018р. та договір №УГВС271/41-18 від 03.07.2018р. Жодних нарікань на якість та строки поставок тампонажної суміші зі сторони АТ «Укргазвидобування» не надходило.

Зауважимо, що зазначена в Протоколі інформаціє про конфлікт інтересів та участь директора ТОВ «НГ Технологія» у розробці технічної документації даної процедури закупівлі є лише припущенням працівників АТ «Укргазвидобування», що не підтверджено жодними фактами та не відповідає дійсності, оскільки Ізмайлов В.А. не працює в АТ «Укргазвидобування» з 20.09.2018р., та жодним чином не міг вплинути на розробку технічної документації до закупівлі, яка оголошена 06.06.2019р.

Ізмайлов В.А. був звільнений з АТ «Укргазвидобування» у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці (п.1. ст.40 КЗпП України) та не підписував жодних угод про не можливість працювати у постачальників на будь-яких керівних посадах, та не був попереджений про таку заборону, отже не порушував норми комплаєнсу.

«НГ Технологія» акцентує Вашу увагу на тому, що технічні вимоги до предмету закупівлі не є вимогами якоїсь певної особи, а є вимогами ДСТУ Б В.2.7-88-99 (ГОСТ 1581-96) «ПОРТЛАНДЦЕМЕНТИ ТАМПОНАЖНІ. Технічні умови». Даний факт прирівнює всіх потенційних учасників закупівлі та забезпечує отримання Замовником високоякісного продукту у відповідності до вимог діючих стандартів України. Отже, наведені в Протоколі обґрунтування дискваліфікації ТОВ «НГ Технологія» жодним чином НЕ ставлять учасників в нерівні умови та НЕ порушують принципи чесної конкуренції.

Зважаючи на вищенаведену інформацію, ТОВ «НГ Технологія» пропонує товар (полегшену тампонажну суміш), у якості якого АТ «Укргазвидобування» переконалося цементуючи значну кількість свердловин з складними геологічними умовами протягом останніх років, і як закономірне питання, нам не зрозуміло, яку користь отримає Замовник від дорожчого товару наступного Учасника та ще й сумнівної та не перевіреної часом якості?! Просимо Вас прийняти до уваги наведені вище факти та пояснення, відмінити Протокол відхилення пропозиції учасника допорогової закупівлі №19Т-086 від 17.10.2019р. в процедурі допорогової закупівлі 19Т-086 Цемент тампонажний полегшений / packing cement та визнати переможцем пропозицію ТОВ «НГ Технологія» як таку, що відповідає всім вимогам документації Замовника та є найбільш економічно вигідною за результатом аукціону».


Держбюро розслідувань накупило «Тойот» Camry та Corolla на 25 мільйонів

$
0
0

Державне бюро розслідувань 21 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «ВіДі Автострада» спеціалізованих легкових автомобілів на загальну суму 26,57 млн грн. Про це повідомляється в систему «Прозорро».

Згідно з першим договором, фірма поставить 15 чорних автомобілів Toyota Camry 2019 року випуску за 10,82 млн грн. (по 721 тис грн.). Автівка матиме автоматичну коробку передач, подушки безпеки, клімат-контроль, а зі спеціального обладнання – сигнально-гучномовний пристрій потужністю не менше 150 Вт.

Ціни на Toyota Camry стартують від 680 тис грн. (стара ціна – 708 тис грн.).

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 85

Згідно з другою угодою, «ВіДі Автострада» поставить 34 білих автомобіля Toyota Corolla 1,6 Valvematiс за 15,76 млн грн. (по 463 млн грн.). Кожне авто матиме фронтальні подушки безпеки для водія та переднього пасажира, кондиціонер і теж сигнально-гучномовний пристрій.

Ціни на Toyota стартують від 455 тис грн.

На торгах конкурентом ТОВ «ВіДі Автострада» з групи Віталія Джуринського було ТОВ «Гранд Мотор» Тетяни Дерешук і Марії Гвоздьової. По Toyota Camry  його пропозиція була вищою на 151 тис грн., а по Toyota Corolla – на 202 тис грн. Фірми не торгувалися під час аукціону.

Столичний офіс ДБР на Дорогожичах за 78 мільйонів відремонтує фірма, яка завищувала ціни для лікарні НАНУ

$
0
0

Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Києві, 13 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «БК КБР» ремонт офісу за 77,59 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До грудня 2020 року мають капітально відремонтують нежитлову будівлю управління площею 7 162 кв. м по вул. Олени Телiги, 8. Гарантійний строк становить десять років.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, ціни бетону, розчину, газоблоків, керамічної плитки, суміші Ceresit CN-69 та смоли Sikafloor-264 відповідають ринку.

Цегла керамічна одинарна повнотіла М100 250х120х65 коштує 5 323 грн./тис шт. Це на третину дорожче від цін на інших тендерах, які становлять близько 4 тис грн./тис шт.

Два чилери acc 310 termocom Q=309,2 кВт N=15+ кВт обійдуться кожен у 2,00 млн грн.

Ціна нинішньої угоди на 9% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 84,95 млн грн.

ТОВ «БК Престиж Союз» і ТОВ «Виробничо-будівельна компанія «Спецпроект» із дещо нижчими цінами відхилили за непідтверджений досвід виконання аналогічного договору.

Дорожчими конкурентами були ТОВ «Аріконс Груп», ТОВ «Подолжилбуд», ТОВ «Респект Спецбуд» і ТОВ «Будівельно-монтажне управління «Енергоюжспецстрой».

Наступна за ціною «Аріконс Груп» скаржилась в АМКУ, що переможець «БК КБР» не приніс підтверджуючі документи щодо користування матеріально-технічною базою та обладнанням. Однак згодом скаржник відкликав скаргу, оскільки «участь у закупівлі по строках потенційного укладення договору та відповідно скарга уже не є актуальними».

Створена в 2016 році столична фірма «БК КБР» належить директору Дмитру Нестеруку з Києва. Він володів ТОВ «Будівельна компанія «КБР» разом з головним інженером «БК КБР» Олександром Лапсе, доки цю компанію не переоформили в Сєвєродонецьку на директора Вадима Кудрявцева із Торецька. За даними системи «YouControl», разом із Нестеруком був прописаний Владислав Гаджиєв, який володіє ТОВ «Макспроф Трейд» сам, ТОВ «Макспроф» із Сергієм Роженком і ТОВ «МП Сокол» з Олегом Іваньком.

Усього з 2017 року переможець отримав підрядів на 394,07 млн грн. Зокрема найбільший підряд на 115,00 млн грн. стосувався реконструкції хірургічного корпусу ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій НАН України» в Києві за завищеними цінами.

Крім того, з 2018 року поліція вела кримінальне провадження №12018100040000335 про можливе розкрадання коштів на закупівлі управлінням Дніпровської РДА у «БК КБР» капремонту центральної районної бібліотеки ім. П. Тичини. Роботи нібито тривали, коли акти виконаних робіт вже були підписані, а обсяги і вартість виконаних робіт могли бути завищені на 74 тис грн. Однак із серпня 2018 року нових ухвал по справі не з’являлося.

Суд оштрафував на 25 тисяч поліцейського, який погодився закрити справу по розкраданню на утепленні багатоповерхівки за 10% від угоди

$
0
0

Вінницький міський суд Вінницької області оштрафував на 25,5 тис грн. колишнього начальника відділу моніторингу та звітності поліцейської діяльності управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУ Нацполіції у Вінницькій області Олега Богачука, який за обіцянку закрити кримінальну справу отримав 207 тис грн. хабара. Про це свідчить вирок суду від 19 листопада.

У червні 2019 р. підполковник Богачук зустрівся з директором ТОВ «Радабудінвест», який запропонував поліцейському 300 тис грн. неправомірної вигоди, що становить 10% від суми укладеного договору, який був предметом досудового розслідування кримінального провадження № 12019020000000200 від 25.04.2019 про розкрадання службовими особами «Радабудінвест» коштів ОСББ «Л.Ратушна 77».

Згідно с ухвалами Вінницького міського суду, у червні 2018 р. об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Л. Ратушна 77» замовив «Радабудінвест» капремонт з утеплення будинку по Ратушна 77 за 3,87 млн грн. Замовник перерахував фірмі 3,2 млн грн., однак, як вважають слідчі, «Радабудінвест» на власні потреби перерахував 1,25 млн грн. ТОВ «Інтент Глейд».

За хабар Богачук мав вплинути на слідчих слідчого управління ГУНП у Вінницькій області, які б закрили кримінальне провадження. Богачук погодився на пропозицію керівника «Радабудінвест».

Пізніше сума неправомірної вигоди змінилася до $8 тис. (на той час 207 тис грн.). Бочачука затримали після передачі йому 207 тис грн.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав повністю, щиро розкаявся.

Прокурор Конончук В.В. просив призначити Богачуку 17 тис грн. штрафу, в той же час суд оштрафував колишнього начальника відділу моніторингу та звітності поліцейської діяльності на 25,5 тис грн.

Наразі Олег Богачук є безробітним.

Міносвіти докинуло 28 мільйонів на ліцензовані західні психотести для особливих дітей

$
0
0

ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки 19 листопада уклала угоду з ТОВ «ОС Україна» про закупівлю психологічних тестів для інклюзивно-ресурсних центрів на 27,63 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у департаменти (управління) освіти і науки ОДА та КМДА поставлять 199 комплектів методик для проведення комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами по 139 тис грн. за комплект. Це відповідає торішній ціні комплекту.

Постанова Кабміну від 23 квітня 2014 року №117 дозволяє аванс до 70% до п’яти місяців.

Нинішню закупівлю провели за переговорною процедурою, оскільки відкриті торги двічі доводилось відміняти через нестачу учасників. На перший тендер ніхто не прийшов, а на другий – лише ця сама компанія «ОС Україна» із дещо вищою ціною у 27,89 млн грн.

Нагадаємо, рік тому Інститут замовив фірмі «ОС Україна» таких комплектів на 70,08 млн грн. Тоді закупівлю провели за переговорною процедурою з посиланням на захист прав інтелектуальної власності. Раніше Кабмін визначив Інститут розпорядником коштів на закупівлю методик, а Міносвіти затвердило перелік із п’яти методик. Фірма «ОС Україна» підтвердила, що за технічними характеристиками затверджені методики відповідають методикам, які вона за субліцензією має право адаптувати, перекладати, публікувати і розповсюджувати в Україні. Торгово-промислова палата України теж підтвердила, що «ОС Україна» є єдиним постачальником і дистриб’ютором цих методик в Україні.

Столичною «ОС Україна» володіють фірма «Джунті Сайкометрікс с.р.л» (Італія) і доктор психології та академік педагогіки Леонід Бурлачук. Він керує кафедрою психодіагностики і клінічної психології КНУ імені Т. Шевченка, а також заснував ГО «Всеукраїнська психодіагностична асоціація» з директором «ОС Україна» Олегом Бурлачуком.

Усього з березня 2017 року переможець отримав держапідрядів на 99,44 млн грн.

Перелік придбаних методик:

  • методика для визначення розладів аутистичного спектру CASD, яка належить  «Stoelting», США (Ліцензійна угода №20 від 27 листопада 2013 року);
  • методика для діагностики синдрому дефіциту уваги та гіперактивності Conners-3, яка належить «MHS», Канада (Ліцензійна угода №4/10 від 12 квітня 2010 року);
  • методика для тестування невербального інтелекту і когнітивних можливостей Leiter-3, яка належить «Stoelting», США (Ліцензійна угода №22 від 27 листопада 2013 року);
  • методика для тестування вербального інтелекту і когнітивних здібностей WISC-IV, яка належить «NCS Pearson Inc.»(Ліцензійна угода від 09 липня 2013 року);
  • методика для тестування психолого-освітнього профілю PEP-3, яка належить «Pro-ed», США (Ліцензійна угода №31 від 22 червня 2018 року).

Кияни зведуть Палац спорту за чверть мільярда без відкритих цін

$
0
0

Управління капітального будівництва Житомирської міської ради 22 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Ріола-Модуль Лтд» будівництво Палацу спорту за 265,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2021 року мають збудувати Палац спорту за адресою бульвар Старий, 14-а.

Підсумкова відомість ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та устаткування з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Гарантійний строк становить десять років. На заробітну плату піде 16,86 млн грн., тобто 6% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 3% – 7,40 млн грн.

Ціна угоди на 6% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 283,30 млн грн.

На тендер прийшло п’ять фірм: «Ріола-Модуль Лтд», ТОВ «Альтіс-Констракшн», ПП «Елітбуд-1», ТОВ «АртХаус» і «Mirbud S.A» (Польща). Однак замовник допустив до аукціону лише двох місцевих учасників – «АртХаус» і «Елітбуд-1», а решту відхилив.

Компанії «Ріола-Модуль Лтд» та «Альтіс-Констракшн» були відхилені, бо надані ними антикорупційні програми містили нижчі стандарти і вимоги, ніж типова антикорупційна програма. На думку замовника, через суперечило закону «Про запобігання корупції».

Однак «Ріола-Модуль Лтд» та «Альтіс-Констракшн» довели в АМКУ, що документація тендеру не містила окремих вимог до порядку оформлення антикорупційної програми.

Також «Ріола-Модуль Лтд» відбила претензії до ЕЦП, накладеного не на кожен файл, а загалом на всі файли, та до відсутності копій порожніх сторінок паспорту підписанта.

Нагадаємо, до липня адмінколегія АМКУ вважала, що, якщо замовник вимагає, щоб учасник подав копію паспорта підписанта, то учасник повинен надати всі сторінки. Але з серпня вказана практика почала змінюватись випадковим чином на розсуд колегії.

Водночас «Ріола-Модуль Лтд» і «Альтіс-Констракшн» знесли з тендеру фірму «АртХаус» за невідповідність банківської гарантії та фірму «Елітбуд-1» за відсутність строку дії ліцензії в проекті договору та копії сертифікату інженера-проектувальника.

Під час аукціону «Ріола-Модуль Лтд» та «Альтіс-Констракшн» не знижували ціни.

Вишгородська «Ріола-Модуль Лтд» франківця Володимира Духовича зі статутним капіталом 375 грн. відома як будівельник «Охматдиту». Раніше Володимир Духович був партнером по ТОВ «НВО «Стальконструкція» Романа Абрамовськогоколишнього заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ та нинішнього заступника міністра енергетики та захисту довкілля. Роман Абрамовський у 2008-2012 рр.. очолював правління будівельного ПАТ «Укрстальконструкція», яке контролювали брати Сергій і Олександр Тарути. Після звільнення з фірми Тарути Абрамовський став заступником директора «Ріола-Модуль Лтд» Богдана Яковенка.

Суперник «Альтіс-Констракшн» входить у корпорацію «Альтіс-Холдинг» Олександра Глімбовського – тестя Романа Насірова, який з 2015 року очолював ДФС України.

Засновниками «Елітбуд-1» є Василь Бойко і Денис Болейко. Останній був пов’язаний з братами Черпіцькими, яких називали лідерами угрупування «Чепчики» (див. «Стадіон у Житомирі за півтора роки подорожчав у одинадцять разів – до 84 мільйонів»).

«АртХаус» належить Петру Боблу, чий син Андрій Бобло раніше працював у ДАБІ та Житомирській ОДА. Фірма має спільні номер телефону та адресу з ТОВ «Зодчество Лтд»

Володимира Кочережка, а також неодноразово був єдиним суперником «Елітбуд-1».

Суд скасував ще один висновок Тендерної колегії про «невідповідність» банківських гарантій учасників

$
0
0

Касаційний адміністративний суд залишив без задоволення скаргу Антимонопольного комітету у справі за позовом КП «Київпастранс» щодо скасування рішення Адміністративної колегії АМКУ з розгляду тендерних скарг про відхилення учасників через невідповідні вимогам замовника банківські гарантії учасників. Про це свідчить постанова суду від 20 листопада.

Суд першої інстанції визнав, що тендерні пропозиції учасників не відповідали вимогам замовника, апеляція вирішила спір на користь «Київпастрансу», резюмувавши, що спірні конкурсні документи повністю відповідали вимогам замовника, і, врешті, Верховний суд поставив крапку у справі, залишивши без змін висновки апеляційної інстанції.

Таким чином, суд визнав неправомірним рішення Тендерної колегії АМКУ від липня 2015 року, прийняте у межах закупівлі «Київпастрансом» дизельного палива за шістьома лотами загальною очікуваною вартістю 101,70 млн грн.

Участь у конкурсі взяли ТОВ «Укройлпродукт», ПП «ОККО-Бізнес Контракт», ТОВ «Київагронафтотрейд», ПП «Інтекс Ком», ТОВ «Трейд Коммодіті», ТОВ «Прем’єр-Ліга», ПП «ТАУ-Поділля» та ТОВ «ВОГ Рітейл».

Сам замовник відхилив пропозиції «ОККО-Бізнес Контракту» та «Трейд Коммодіті», а потому за скаргою останнього АМКУ зобов’язав відмінити процедуру закупівлі у зв’язку з невідповідністю пропозицій ще п’ятьох учасників вимогам тендерної документації.

Так, згідно з тендерною документацією, учасники закупівлі повинні були надати листи з підтвердженням Банку-Гаранта про згоду на надання гарантії виконання договору, у разі визнання учасника переможцем за відповідним лотом.

Натомість, четверо учасників подали листи про згоду на надання гарантії, у разі:

  • подання учасником до банку відповідного пакету документів та за умови прийняття позитивного рішення Кредитним Комітетом банку (ПП «ТАУ-Поділля»)
  • у випадку укладення учасника та банку договору про надання гарантії та відповідного договору забезпечення (ТОВ «ВОГ Рітейл»)
  • за умови виконання переможцем встановлених Банком вимог та процедур щодо надання такої гарантії (ПП «Інтекс Ком»)
  • за умови надання учасником Банку-Гаранту відповідного забезпечення за гарантією та відповідності учасника загальним вимогам Банка-Гаранта щодо проведення кредитних операцій (ТОВ “Київагронафтотрейд”)

Аналізуючи конкурсні документи згаданих учасників, державні уповноважені сприйняли їх такими, що не задовольняють вимоги замовника, адже умови надання банками гарантій залежали не від визнання учасника переможцем за тим чи іншим лотом, як прописував замовник, а містили додаткові умови. Саме їх не виконання могло послужити приводом для ненадання гарантії навіть при оголошенні учасника переможцем.

Вслід за апеляційною інстанцією Верховний суд не побачив невідповідностей між форматами наданих учасниками листів та вимогами замовника.

«Замовником не вимагалась довідка Банку-Гаранта за певною формою (формою, змістом листа). Вказаний лист складається в довільній формі та видається банком відповідно до його внутрішніх правил, регламентів», – пояснив суд.

Відзначимо, що у межах того ж тендеру за зобов’язанням АМКУ замовник був змушений відхилити також пропозицію ТОВ «Прем’єр-ліга». Регулятор пояснив, що цей учасник надав затребуваний замовником сертифікат відповідності на дизельне паливо ДТ-3-К5 сорт Р та паспорт якості на дизель іншого екологічного класу – ДТ-3-К4 сорт Р.

Розглядаючи правомірність рішення АМКУ в цій частині, Верховний суд нагадав, що ця обставина не була підставою для висновку про невідповідність пропозиції «Прем’єр-Ліги» вимогам ТД, а отже – не може братись до уваги.

Відтак, суд також визнав неправомірним рішення регулятора в частині зобов’язання замовника відхилити пропозицію «Прем’єр-Ліги».

Постанова суду набрала чинності в момент її прийняття і не може бути оскарженою.

Нагадаємо, у вересні Верховний суд визнав неправомірним рішення Тендерної колегії АМКУ, прийняте у межах іншого тендеру «Київпастрансу». Тоді йшлось про банківську гарантію, у якій зазначалось, що: «гарант зобов’язується протягом п’яти банківських днів сплатити бенефіціару суму у розмірі, що не перевищує гарантійну суму».

Державні уповноважені вирішили, що таке формулювання в перспективі могло дозволити гаранту на власний розсуд виплатити будь-яку суму, що буде меншою за розмір забезпечення тендерної пропозиції за спірними торгами. Проте суд дійшов до висновку, що зміст гарантії в цілому свідчить про те, що «за настання певних умов гарант сплатить бенефіціару суму в розмірі 20 450 грн, яка не може бути збільшена».

Субпідрядник «Полтавабудцентру» на 30% збив ціну таємного ремонту вулиць Болехова

$
0
0

ДП «Дороги Прикарпаття» Івано-Франківської ОДА 19 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Граніт-001» капітальний ремонт трьох вулиць у місті Болехів на 87,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року капітально відремонтують вулицю Данила Галицького (від АЗС «ANP»), вулицю Січових Стрільців і вулицю Стрийську (до об’їзної дороги). Йдеться про дорожній одяг, тротуари, водовідвідні канави, монолітні бетонні перепади, дорожні лотки, дренажні прорізи, скид води, розмітку і знаки. Гарантійний строк становить десять років.

Підсумкова відомість ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та устаткування з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Внаслідок активних торгів економія відносно очікуваної вартості закупівлі склала 30%.

Дві фірми пропонували дещо нижчі ціни, але їх відхилили. ТОВ «Компанія «Євродор» завантажило банківську гарантію, видану банком на інший предмет закупівлі, а ТОВ «Алов-Буд» не надало довільну довідку про те, що не є банкрутом і не ліквідується.

Фірма «Алов-Буд» оскаржила своє відхилення в АМКУ, заявивши, що інформація про банкрутство і ліквідацію є у відкритих реєстрах. Однак адмінколегія не задовольнила скаргу, оскільки в складі тендерної пропозиції скаржника не було вказаної довідки.

Дорожчими конкурентами були ТОВ «Шляхбуд-Лім», ТОВ «БМБуд» і ТОВ «ПБС».

Фірму «Граніт-001» зі статутним капіталом 10 тис грн. зареєстровано в січні 2019 року в Чорноморському Одеської області в квартирі місцевого директора Віталія Западні.

Переможець має вісім працівників. Нині він підтвердив наявність аналогічного досвіду маленьким договором субпідряду із ПП «Полтавабудцентр» про реконструкцію дороги на замовлення Херсонської ОДА, а послуги техніки йому надаватиме ТОВ «СПМК-17».

Цьогоріч АМКУ забанив підконтрольний Хачику Амірханяну «Полтавабудцентр» на три роки за змови з його ж ТОВ «БК «Дорлідер», а самого Амірханяна прямо в Комітеті затримали працівники СБУ. У липні Амірханян вийшов з-під арешту під заставу.

За даними голови АМКУ Юрія Терентьєва «Полтавабудцентр» був найбільш активним скаржником щодо публічних закупівель 2018 року. Як повідомляли «Наші гроші», «Полтавабудцентр» зніс низку «заточок» у тендерній документації Служб автодоріг різних областей, через які в кожному з регіонів роками «тендеряться» конкретно визначені фірми. По факту знесення цих «заточок» в АМКУ фірма почала отримувати державні підряди, вартість яких із 2016 року по сьогодні сягнула більше 2 млрд грн.

Підприємство неодноразово звинувачували в неякісному виконанні робіт; торік СБУ обшукала його офіс, а також вищезгаданий завод «СПМК-17» родичів Амірханяна.

Івано-Франківська ОДА на чолі тоді ще з Олегом Гончаруком зареєструвала «Дороги Прикарпаття» в січні 2019 року. Директором держпідприємства став Андрій Сазонов, який перед тим працював головним спеціалістом у Департаменті будівництва, ЖКГ, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА, а ще раніше – заступником начальника Управління будівництва та розвитку Калуської міської ради.


У Запоріжжі оголосили тендер на будівництво моста через Дніпро за 12 мільярдів

$
0
0

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області 26 листопада оголосила тендер на будівництво автомобільного моста через річку Дніпро в місті Запоріжжі очікуваною вартістю 12,34 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Дорожники хочуть замовити першу чергу будівництва державної траси Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь в частині автомагістралі через Дніпро в Запоріжжі до кінця 2023 року. Будівництво моста почали в 2004 році, але суттєво не просунулись.

Майбутні черги будівництва включатимуть систему відеоспостереження, реконструкцію комплексного спортивного ядра Хортицького навчально-реабілітаційного центру.

У тендерній документації дуже детально й суворо прописані вимоги до учасників.

Учасники мають надати аналогічний договір про роботи з будівництва, реконструкції, капітального ремонту мостів, що віднесені до загальнодержавного рівня – позакласні мости на автомобільних дорогах I-III технічної категорії, мостів, шляхопроводів на об’єктах будівництва класу наслідків не нижче СС3 протягом 2014-2019 років.

Акти і довідки до аналогічного договору мають підтвердити спроможність учасника власними силами виконати технічне завдання тендеру. В тому числі щодо будівництва автомобільного або магістрального моста, підвішеного на канатах, що збудований над водою (морем, озером чи річкою), довжиною одного прольоту між двома опорами мінімум 260 м, включаючи будівництво буронабивних паль мінімальним діаметром 200 см, та сталевою ортотропною плитою, збудованою методом повздовжнього насування прогонової будови моста, довжиною одного прольоту між двома опорами мінімум 128 м.

Акти і довідки надаються стосовно 17 ключових видів робіт із технічного завдання.

Додатково замовник вимагає принести аналогічний договір про розробку або коригування проектної або робочої документації щодо будівництва, реконструкції, капітального ремонту автодоріг, мостів, транспортних розв’язок класу наслідків СС3.

Учасникам дозволено надавати як власні аналогічні договори, так і субпідрядників.

Крім того, потрібно мати мінімальну кількість залучених або штатних кваліфікованих працівників. Це головний інженер, головний інженер проекту, геолог, два лаборанти, два інженери-проектувальники, три геодезисти, дванадцять виконробів і десять майстрів.

Розмір забезпечення тендерної пропозиції становить 0,5 %, а саме 61,70 млн грн.

Тендерні пропозиції подаватимуть до 26 грудня, аукціон заплановано на 31 січня.

ДБР розслідує поставку армії неякісних кожухів бізнесменом, який «засвітився» на плівках з кабінету Труби

$
0
0

Державне бюро розслідувань веде справу про використання посадовцями Міністерства оборони України службового становища з метою отримання неправомірної вигоди для юридичної особи при проведенні державних закупівель кожухів, що завдало тяжкі наслідки. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м. Києва від 10 жовтня.

Справу відкрили у липні цього року. Встановлено, що 11 березня 2019 року було проведено переговорну процедуру щодо закупівлі кожуха звичайного (пальто хутряне, вид 1), де було подано 4 пропозиції, а саме: ТОВ «Спільне українсько-польське підприємство «Арлен-Україна», ТОВ «Фабрика текстиля Міратекс», ТОВ «Олтекс» і ТОВ «Монітор».

У підсумку виграла пропозиція харківського ТОВ «Монітор», з яким Міноборони в особі директора Департаменту держзакупівель Володимира Гулєвича уклали договір на поставку 3000 кожухів по 9394 грн за штуку на загальну суму 28,18 млн грн.

Як зазначається в ухвалі, однією зі складових перемоги «Монітору» став висновок, виданий Головним управлінням розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ про нібито відповідність кожуха технічним вимогам.

Водночас в «Арлен-Україна» заявили, що направляли в Міноборони запити і отримали відповіді про те, що Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ контрольний висновок компанії «Монітор» на виготовлення кожуха не затверджувало, а сама тканина виготовлена із матеріалів з погіршеними властивостями, ніж зазначено у технічних характеристиках.

Відтак, вказується в ухвалі, на сьогодні із цих даних вбачається, що посадовці Міноборони умисно допустили до тендерних процедур ТОВ «Монітор», визнали його переможцем із закупівлі кожуха виготовленого із матеріалів низької якості по значно завищеній ціні з метою наживи.

В ухвалі відзначається, що ще до проведення закупівлі ТОВ «СП «Арлен-Україна» на замовлення Міноборони, Генерального штабу ЗСУ, Тилу Збройних сил України, Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ щодо потреб нових видів тканини та пошиття з них верхнього одягу для військовослужбовців, виходячи із проведених зустрічей та побажань представників ЗСУ, на першому етапі розробили та впровадили на своєму виробництві технології, які використовують виробники тканини в Німеччині та США, а саме: поєднання двох видів тканин (ламінат + мембрана) для пошиття взірців кожуха звичайного (пальто хутряне, вид 1). Слід зауважити, що поєднання двох видів тканин забезпечує водонепроникність, а також повітропроникність із внутрішньої сторони назовні.

Паралельно було здійснено розробку, затвердження технічного опису, пошиття та погодження зразка – еталону кожуха звичайного (пальто хутряне, вид 1) із вищезгаданої тканини.

10 жовтня слідчий суддя надала слідчим доступ та дозволила вилучити у Головному управлінні розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ зразок кожуха, наданого «Монітором», копію протоколів випробувань, висновку ДСЕЕ, гарантійного листа до предмету закупівлі.

Нагадаємо, нещодавно Telegram-канал «Трубу прорвало» опублікував низку аудіозаписів, зроблених у кабінеті директора ДБР Романа Труби. Серед них є розмова із власником ТОВ «Монітор» Михайлом Немировським від 19 липня цього року. Йшлося про ще одне кримінальне провадження, яке розслідує ДБР, а саме – стосовно двох закупівель спальних мішків на 67,42 млн грн, переможцем яких став «Монітор». За даними слідства, компанія поставила спальники, що не відповідають техопису, за завищеними цінами.

Як відомо, ДБР також розслідує епізод про закупівлю бронежилетів, які не відповідають техумовам і прострілюються. У липні слідство оприлюднило аудіозапис розмов за участі військових посадовців про постачання бракованих бронежилетів

5 листопада ДБР оголосило п’ятьом чиновникам Міноборони підозри в закупівлі неякісних бронежилетів. Підозри отримали – начальник Головного управління розвитку і супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Дмитро Олександрович Марченко, його заступниця Ольга Юріївна Капінус, перший заступник начальника Головного управління розвитку і супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Сергій Віталійович Почтаренко, а також два начальники підрозділу – Василь Саковець і Михайло Каморянський.

Директором ТОВ «Спільне українсько-польське підприємство «Арлен-Україна» є Андрій Капінус.

Мер допоміг залишитися на посаді підлеглому, якого спіймали на «відкаті» за перемогу на тендері

$
0
0

Суд поновив на посаді звільненого начальника управління житлового господарства Житомирської міської ради Юрія Мостовича, бо перед підписанням розпорядження про звільнення міський голова підписав йому заяву про відпустку.

Про це пише «Житомир.info».

Юрій Мостович був призначений начальником управління житлового господарства Житомирської міськради з 1 жовтня 2018 року. А вже 6 травня 2019 року з він був затриманий на хабарі в $1 тис доларів від переможця тендеру на проведення будівельних робіт. Правоохоронці стверджували, що посадовець вимагав від підприємств 10% «відкату» від суми переможного тендеру. Після цього Мостовича посадили під домашній арешт, та на 60 діб відсторонили від посади. Після закінчення терміну відсторонення в липні його не продовжили.

Після цього мер Житомира Сергій Сухомлин 26 липня 2019 року підписав розпорядження про звільнення через три дні начальника управління житлового господарства Юрія Мостовича «у зв’язку з порушенням присяги посадової особи місцевого самоврядування», але затриманий на хабарі начальник управління відмовився від ознайомлення з розпорядженням.

Своє звільнення посадовець оскаржив у суді через нібито порушення Присяги посадової особи місцевого самоврядування. В ході засідання стало відомо, що після закінчення терміну відсторонення Мостович 10 липня звернувся до міського голови Сергія Сухомлина із заявою про відновлення його на посаді та цього ж дня подав міському голові заяву про надання щорічної відпустки з 11.07.2019 до 03.08.2019. Розпорядженням мера від 10 липня 2019 року відпустка була надана.

Суд повністю задовольнив позивні вимоги Юрія Мостовича і зобов’язав Житомирську міську раду поновити його на посаді начальника управління житлового господарства  та  нарахувати та виплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 29.07.2019 до 12.11.2019. При цьому рішення в частині поновлення на посаді та стягнення в межах зарплати за один місяць «допустити до негайного виконання».

Крім того, міська рада має сплатити витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 5,5 тис грн.

Відмітимо, що 25 червня до Корольовського районного суду м.Житомира вже надійшов затверджений обвинувальний акт  в кримінальному провадженні по обвинуваченню Мостовича за ч.3 ст.368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

АМКУ під штраф у 272 тисячі відправив у трирічний «бан» компанії, які розіграли енергоатомівців на 80 мільйонів

$
0
0

Миколаївське територіальне відділення АМКУ наклало по 136 тис. грн штрафу на ТОВ «Альянс» та ТОВ «Управління механізованих робіт» за спотворення результатів двох минулорічних тендерів Відокремленого підрозділу «Южно-Українська АЕС» ДП «НАЕК “Енергоатом”». Про це свідчить рішення Відділення від 14 листопада.

Антимонопольники дослідили закупівлю робіт по улаштуванню майданчика формування та відстою спецодягу та з ремонту приміщень в будівлі Ташлицької ГАЕС. Загальна очікувана вартість двох тендерів 11,60 млн грн.

Розгляд справи про ймовірну змову компаній розпочали у квітні цього року. Сам текст рішення доступний для перегляду лише в частині першого аркуша, тож деталі розслідування невідомі.

Відзначимо, що за даними «Прозорро», ТОВ «Альянс» та ТОВ «Управління механізованих робіт» загалом 14 разів перетинались на публічних закупівлях. Очікувана вартість цих тендерів склала 91,16 млн грн. У структурі «Енергоатому» за участі цих компаній були проведені 11 тендерів загальною вартістю 84,09 млн грн.

На рахунку «Управління механізованих робіт» 45 підписаних із замовниками договорів на суму 300,93 млн грн. Шість з них, на суму 34,87 млн грн – отримані при конкуренції з «Альянсом».

ТОВ «Альянс» Мирона Шумика у період з середини 2016 року отримав від замовників 37 підрядів вартістю 240,11 млн грн. З них сім контрактів загальною вартістю 34,62 млн грн були отримані в результаті боротьби за перемогу із «Управлінням механізованих робіт».

Зареєстроване у Южноукраїнському на Миколаївщині ТОВ «Управління механізованих робіт» із статутним фондом 1 тис. грн належить Сергію Волосовському з Вознесенська Миколаївської області. Він же виступає співвласником ТОВ «Южно-Буський Кар’єр» разом з Олегом Бабіним та Анастасією Ясеницькою з Вознесенська.

Ясеницька є єдиним кінцевим контролером ПАТ «Юженергобуд». Проте раніше співакціонером  із часткою товариства понад 10% виступало ТОВ «А-Трейд», що донедавна належало Олександру Альтману, відомому через рейдерське захоплення телеканалу ТВі у 2013 році. За даними «Youcontrol», у вересні цього року підприємство переписали на Наталію Купрієнко.

 

Мінюст докинув юристам 13 мільйонів, щоб Україна не платила відсотки за неотримані гроші Лазаренка

$
0
0

Міністерство юстиції України 25 листопада уклало угоду з міжнародною юридичною фірмою «Holland & Knight LLP» про юридичні послуги на $533 тис, або 12,87 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Протягом 2019 року фірма продовжить представляти Україну в справі за позовом компаній «Universal Trading & Investment Co., Inc» («ЮТІКо») та «Foundation Honesty International, Inc.» до Генпрокуратури, Міністерства юстиції та держави Україна.

У 1998 році Генпрокуратура найняла «ЮТІКо» та «Foundation Honesty International, Inc.» для зібрання доказів та замороження офшорного майна Павла Лазаренка, Петра Кириченка та керівників ЄЕСУ. Компанії повинні були отримати 12% майна, яке незаконно було відібране в України, у якості компенсації за встановлення його місцезнаходження, замороження та допомогу у поверненні цього майна.

У 2010 року вони подали до Окружного суду штату Массачусетс (м. Бостон, США) позов проти України, Мінюсту і ГПУ щодо нібито невиплати Україною відсотків компенсації.

Нагадаємо, в листопаді 2014 року суд у Вашингтоні розділив $150 млн Лазаренка між США та банком «Єврофед», що був заснований екс-прем’єром в Антигуа. На решту від $250 млн, яка заморожена на рахунках у Гернсі та Швейцарії, також претендує уряд США.

Спочатку сума позову обох компаній складала близько $422 млн. Пізніше американський суд підтримав більшість аргументів української сторони, відхилив шість із семи пунктів позовних вимог і відмовив фірмі «Foundation Honesty International, Inc.» бути позивачем у цій справі. Тепер загальна сума позову фірми «ЮТІКо» складає близько $32,4 млн.

За даними замовника, наразі розгляд справи обмежено до причетності «ЮТІКо» до повернення арештованих активів Лазаренка зі Швейцарії в 2001 році. У лютому 2019 року Україна подала клопотання про залишення позову без розгляду через пропущення позивачем строків позовної давності, однак той заперечив. Рішення суду очікується.

Також у лютому повідомлялося, що Лазаренко може піти на мирову угоду з урядом США.

Погодинні ставки двох партнерів юрфірми становлять $625-725, юриста – $460, а експерта з українського законодавства Світлани Старосвіт як третьої особи – $150. Користування пошуковою базою «Westlaw» коштує $5 тис, а експрес-доставка – $138 за відправлення.

Фірма «Holland & Knight LLP» зі штаб-квартирою в Бостоні (США) представляє Україну в цій справі з 2013 року, отримавши підрядів на $2,69 млн. Також Мінюст замовляв юридичне представництво в справі позовом української фігуристки Оксани Баюл.

ОДА заднім числом узаконила будівництво екс-начальника митниці в заказнику (фото)

$
0
0

Тимчасовий очільник Волинської обласної державної адміністрації Олександр Киричук 4 листопада підписав розпорядження про виділення ТОВ «Веста М» у довгострокове тимчасове платне користування лісової ділянки в 2,3 га в заказнику «Озерянський». Цим розпорядження ОДА легалізувала будівництво в заказнику, яке фірма провела раніше.

Про це написала Оксана Петрук в виданні «Сила правди».

ТОВ «Веста М» користується заказником вже кілька років. Ще у 2013 році Волинська обласна рада надала у користування фірмі на 25 років 3,5 тис га мисливських угідь, сюди частково потрапили землі зоологічного заказника «Озерянський». Згідно з положенням про режим в заказнику, розміщеному на сайті Волинської облдержадміністрації, будь яке будівництво на його території категорично заборонене, як і власне рибальство чи мисливство.

Натомість, нині березі на озері Бережисте, що входить орендованих угідь, збудовані бесідки, мангали, будинок з залом на кшталт кафе-ресторану, погріб, мисливські намети.

 

Раніше будівництво фірмі в заказнику погодили два управління Волинської ОДА – екології та лісового і мисливського господарства. Також було отримано погодження від місцевого лісгоспу. Але саме розпорядження керівника ОДА про передачу в довгострокове тимчасове користування лісової ділянки для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей узаконило будівництво остаточно.

«Веста М» – це родинне підприємство депутата Волинської обласної ради, колишнього керівника Волинської митниці Романа Микитюка. Створене підприємство на початку 2013 року. Сьогодні серед його засновників – матір Романа Микитюка, він сам, його дружина, доньки, зяті, свати.  Директором фірми є Василь Кравчук. Основний вид діяльності – «Мисливство, відловлювання тварин і надання пов’язаних із ними послуг».

Вільногірські гірники поза «Прозорро» злили 120 мільйонів на земляні роботи

$
0
0

Філія «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» у жовтні-листопаді уклало чотири угоди з ТОВ «Промислове підприємство «Гідроспецсервіс» про гідромеханізовані земляні роботи на загальну суму 120,36 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року виконають гідромеханізоване днопоглиблення відстійного ставка хвостосховища балки Скажена від хвостів збагачувального виробництва, а також розчищення від хвостів збагачувального виробництва дільниці хвостосховища балки Скажена та балки Боженарівка з укладкою у відвал з влаштуванням обвалування.

Обсяг і деталі замовлення невідомі, оскільки замовник не оприлюднив договори.

«Вільногірський ГМК» провів нинішні закупівлі як комерційні на майданчику «zakupki.prom.ua», а потім опублікував звіти про укладені договори у «Прозорро».

Вартість договору перевищувала поріг для звичайних замовників на товари і послуги у 200 тис грн., після якого гірники мали би проводити відкриті торги за законом «Про публічні закупівлі» на одному з авторизованих у системі «Прозорро» майданчиків.

Раніше комбінати «ОГХК» проводили закупівлі через відкриті торги у «Прозорро». Отже, тоді вони вважали, що є замовниками у розумінні закону «Про публічні закупівлі» та мають проводити тендери за вимогами цього закону лише на майданчиках, підключених до «Прозорро». Однак у 2018 році вони перейшли на приватний майданчик і звіти.

«ПП «Гідроспецсервіс» зі статутним капіталом 1 тис грн. був створений в 2017 році у Верхньодніпровську Дніпропетровської області. Його засновником є директор Едуард Запорозький з Кам’янського, а підписантом значиться Станіслав Александрович.

За даними системи «YouControl», номер телефону фірми 0963086828 також використовує київське ТОВ «Нікас» Антона Миронюка з окупованого Перевальська Луганської області.

Запорозький також володіє дніпровськими ТОВ «Компанія «Експрес Трейд» з Юрієм Степановим і Євгеном Свіченським та ТОВ «Гранит Альянс» з Юрієм Степановим і Миколою Бозбеєм. Бозбей з окупованої Горлівки є співзасновником ТОВ «Новгородський машинобудівельний завод» («НМЗ») із прифронтового Новгородського та горлівським ТОВ «Ремтехсервіс» разом із горлівцями Олександром Мітішовим та Ігорем Ринжою.

Усього з 2017 року підрядник отримав підрядів виключно «ОГХК» на 268,15 млн грн.


АМКУ повторно оштрафував тендерного змовника, який розпиляв 12 мільйонів на реконструкції басейну

$
0
0

Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітет повторно оштрафувало ТОВ «Пласт» і приватного підприємця Івана Якиміва за змову та антконкурентні дії під час тендеру на реконструкцію басейну Буської ДЮСШ. «Пласт» сплатить штраф 34 тис грн., а Якимів – 31 тис грн. Про це пишуть «Наші гроші. Львів» з посиланням на рішення АМКУ, яке було оприлюднили 25 листопада.

Басейн в місті Буськ був відкрити 12 липня 2019 року після тривалої реконструкції і ще більш тривалих торгів – тендер на реконструкцію оголошували чотири рази.

Як повідомляли «Наші гроші. Львів» в розслідуванні «Затяжний заплив», така кількість торгів була зумовлена непереборним бажанням тендерного комітету відділу освіти Буської райдержадміністрації віддати підряд на 12 млн грн. саме фірмі «Пласт».

Під час першої закупівлі «Пласт» конкурував з компанією «Галицький будівельник», власником 50% статутного капіталу обох є Петро Орихівський. Така «конкуренція» заборонена законом і після публікації матеріалу  тендерний комітет скасував закупівлю. Згодом Антимонопольний комітет підтвердив виявлені порушення і оштрафував обидві фірмі сумарно на понад 100 тис грн.

Проте «Пласт» прийшов на торги вдруге, а тендерний комітет відхилив двох конкурентів: ПП «ЛВ-Арка» і ТОВ «Терон девелопмент». Остання фірма оскаржила це рішення в АМКУ, їх скарга була задоволена, а торги відмінені.

Проте, з четвертої спроби товариство «Пласт» такі стало переможцем торгів. Змагання відбувалось між ним, «Терон девелопмент» та підприємцем Якимівим. Фірма отримала підряд і басейн було урочисто відкрито.

Але Антимонопольний комітет підтвердив пов’язаність підприємства та підприємства. «Пласт» та Якимів мають спільну адресу реєстрації, користуються однаковим номером телефону, аналогічно оформлюють документи довільної форми тощо.

АМКУ також встановив, що обидва учасники обслуговуються у одному банківському відділенні, користуються спільною IP-адресою та розробку проектно-кошторисної документації замовляли у однієї компанії.

Ні ТОВ «Пласт», ні Іван Якимів не надали заперечень щодо висновків Антимонопольного комітету. Окрім штрафу, фірма та приватний підприємець не зможуть брати участь у відкритих торгах протягом трьох років.

ТОВ «Пласт» зареєстроване у м. Перемишляни, а його власниками є Петро Орихівський(50%), Василь Орихівський та Олеся Васильків (по 25% статутного капіталу).

Терентьєв оголосив про ліквідацію 18 територіальних відділень АМКУ – перша реакція професійного середовища

$
0
0

З 24-х обласних територіальних відділень Антимонопольного комітету мають залишити лише шість. Оголошену вчора, 28 листопада, реформу тервідділень АМКУ спеціалісти, колишні та чинні працівники Комітету публічно і непублічно називають руйнівною для системи антимонопольних органів.

Як повідомили в АМКУ, першим етапом реформи буде скорочення територіальних відділень з 24 до 6 міжрегіональних – Північного, Північно-Східного, Придніпровського, Причорноморського, Подільського та Західного. Локально вони знаходитимуться у Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Вінниці та Львові. В інших обласних центрах організують відокремлені відділи без статусу юридичної особи.

«Скорочення адміністративних витрат Комітету надасть змогу створити гнучку та ефективну систему із захисту конкуренції та припинення порушень, міжрегіональні відділення отримають найсучасніше методологічне забезпечення, співробітники отримають кращу матеріальну винагороду. Буде остаточно уніфіковано правозастосування в регіонах. Зниження залежності від обласних органів влади дозволить ефективніше боротися із антиконкурентними діями цих органів – створенням бар’єрів для входу на ринок, дискримінаційними умовами в питаннях оренди землі, комунальної власності, доступу до ресурсів тощо. Також очікуваним результатом є зниження потенційних корупційних ризиків», – прогнозують в Комітеті.

Реформу уже прокоментували представники професійного середовища. Наведемо кілька публічних коментарів.

Зоя Борисенко, перша заступниця голови-державна уповноважена АМКУ (грудень 1993-серпень 2001), одна із творців антимонопольної політики України

«Це не реформа, а руйнація системи органів АМК. Тепер в цілому ряді областей вже не буде працюючої системи захисту конкуренції, а буде декілька рабів , які просто збиратимуть інформацію для центрального апарату, який потім навряд впорається з усіма проблемами регіонального бізнесу по всій країні. Вони не можуть впоратися і з глобальними проблемами на загальнодержавному рівні, а на мале і середнє підприємництво і на адмінреформу наплювати…
На перший погляд Ю.Терентьєв має надію, що так звані реформи, суть яких мало хто розуміє, задобрять Кабмін і спасуть його від звільнення. Хай не плекає таких надій. За те, що не пожалів золотий кадровий фонд країни заради мізерної економії на зарплатах бухгалтерів та прибиральниць рано чи пізно відповідальність настане» (повний коментар
тут)

 

Агія Загребельська, державна уповноважена АМКУ (травень 2015-липень 2019):

«В прес-релізі АМКУ ми можемо побачити багато красивих слів про те, що саме таке скорочення дозволить територіальним відділенням працювати ефективно, давати реальні результати, зробить їх відкритими та незалежними. На жаль, це лише слова. Справжня мотивація очільника Комітету, на мою думку, була та є примітивною – мати прямий та простий вплив на прийняття рішень на місцях. Адже шести керівникам ТВ давати «вказівки» простіше, ніж 24-ом. Та й однокурсників на 24 ТВ знайти складно. І звичайно, можна похвалитись скороченням і так жебрацьких витрат на утримання Комітету, аби бути в тренді – ми скорочуємось» (повний коментар тут)

 

Олексій Хмельницький, голова Київського ОТВ АМКУ, однокурсник голови АМКУ Юрія Терентьєв по навчанню в КІМО, потенційний керівник Київського міжрегіонального відділення

«Проект рішення щодо реформування тервідділень готувався більше 2 років, про що звісно відомо всім, хто цікавиться роботою АМКУ. Більше того, проект було схвалено експертами єропейського проекту “Твіннінг”, які працювали у Комітеті 3 роки. Системна реформа тервідділень – не заради “реформи”, а добре продумана й прорахована відповідь на виклики часу. Оптимізація – шлях до вирішення чітко означених проблем».

 

Відзначимо, що в АМКУ оприлюднили інформацію щодо реформи якраз під час обговорень у Верховній раді змін у роботі органу. Учасники обговорення дізнались про плани Комітету щодо скорочення кількості територіальних Відділень лише з самого прес-релізу, що підтвердила колишня державна уповноважена АМКУ, а нині заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Панаіотіді.

Також Панаіотіді підтвердила тезу Координатора неурядової організації «Dozorro» з моніторингу медичних закупівель Київського та Львівського регіонів Тетяни Руденко про те, що «АМКУ живе своїм життям».

Нагадаємо, влітку 2017 року голова АМКУ Юрій Терентьєв заявив про можливість ліквідації 17 з 24 обласних відділень. Основною причиною реформування стали нібито нові механізми регулювання ринків, які перебувають у стані природної монополії, що дозволило зняти навантаження з АМКУ. Сам Терентьєв відкидає закиди про те, що ці зміни призведуть до концентрації влади у руках голови Антимонопольного комітету, а крім того – послаблять регуляторний вплив з боку антимонопольного відомства на місцях.

Також відзначимо, що з початку 2017 року Терентьєв почав призначати головами обласних територіальних відділень осіб, які до призначення не працювали у системі антимонопольного органу (детальніше у матеріалі «Норови АМКУ: як голова комітету розвалює регіональну мережу»).

 

Читайте також:

Непотрібні Терентьєву тервідділення АМКУ «забанили» 91% тендерних змовників

«Непотрібні» тервідділення сформували для АМКУ 84% правозастосовної практики по конкурентних справах

Терентьєв вдруге пошматує окремі територіальні відділення заради центрального апарату АМКУ

Зарплати всіх співробітників АМКУ у 1 півріччі 2019 року

Норови АМКУ: апарат Терентьєва таємно блокує рішення тервідділень

Норови АМКУ: у Терентьєва втаємничили завдання для різних обласних відділень

ТАК, пане Терентьєв

Норови АМКУ: ОТВ під керівництвом однокурсника Терентьєва поховало справу про змову фармацевтів на СНІД-тестах

Як Терентьєв врятував «Терра Фуд» від штрафу АМКУ, зливши справу своєму одногрупнику

Скільки заробляє еліта АМКУ-2018

Знайдіть хоч одну відмінність у постмайданних керівниках АМКУ

Відсторонення Янчука з АРМА ініціював Дубілет

$
0
0

Дисциплінарне провадження і відсторонення голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) Антона Янчука ініціював міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет. Про це «Нашим грошам» стало відомо з витягу протоколу №19 засідання Кабміну від 15 листопада 2019 року, що опинився у розпорядженні “Наших грошей”.

У документі сказано, що по кадрових питаннях на засіданні Кабміну за пропозицією Дмитра Дубілета вирішили порушити дисциплінарне провадження стосовно голови АРМА Янчука. А комісії з питань вищого корпусу державної служби в установленому порядку доручили здійснити дисциплінарне провадження та за його результатами внести на розгляд уряду відповідні пропозиції.

Також Кабмін вирішив «погодитися з пропозицією міністра Кабінету Міністрів Дубілета Д. стосовно відсторонення голови АРМА Янчука А. від виконання посадових обов’язків, доручивши Секретаріату Кабінету Міністрів оформити зазначене рішення актом Кабінету Міністрів та подати його в одноденний строк на підпис прем’єр-міністрові».

Від «Наших грошей»: це формулювання свідчить про те, що відсторонити зібралися не когось із підлеглих Янчука, а голову АРМА особисто.

Як раніше повідомляли «Наші гроші», 21 листопада 2019 року на сайті Кабінету Міністрів з’явилася інформація «У Новояворівськ подають тепло». Де було сказано,  що «уряд притягнув до відповідальності керівництво АРМА за допущення зриву опалювального сезону в регіоні та відсторонив його від виконання обов’язків». АРМА відреагувала, що агентство «ще не отримувало документів про даний крок уряду». Згодом прес-служба Кабміну змінила текст повідомлення, видаливши інформацію про відсторонення голови АРМА Антона Янчука. Так само змінились пости прем’єр-міністра Олексія Гончарука у соцмережах.

За тиждень до цього, 13 листопада 2019 року прем’єр поїхав до міст Новий Розділ та Новояворівськ на Львівщині. І заявив, що Кабмін ініціює передачу ТЕЦ в управління компанії групи НАК «Нафтогаз». Причиною зміни управителя без конкурсу, за словами прем’єра, стала заборгованість зарплати, через яку працівники ТЕЦ відмовляються виходити на роботу і місто ризикує лишитися без світла і тепла. Детальніше про історію з ТЕЦ читайте у матеріалі «Фірму-управителя ТЕЦ Дубневичів після конкурсу переписали на директора рейдерського реєстраційного КП».

Очільник АРМА Антон Янчук за часів Порошенка працював заступником міністра юстиції Павла Петренка, а у 2008-2013 роках був старшим юристом ТОВ «Адвокатська компанія «МЛГруп», власником якої був сам Павло Петренко до призначення міністром.

Залізниця з минулого року не провела жодного тендеру на поставку електроенергії

$
0
0

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» у липні й жовтні 2019 року двічі відмінила тендер щодо постачання електричної енергії очікуваною вартістю 5,68 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На півроку з жовтня 2019 року по березень 2020 року «Укрзалізниця» планувала замовити 2,75 млрд кіловат-годин електроенергії за очікуваною ціною 2,07 грн./кВт*год. Тендерна документація вимагала довільну довідку про наявність договорів з операторами системи, чинних до 31 березня 2020 року, і передбачала післяплату протягом 30 банківських днів.

Забезпечення тендерної пропозиції складало 3% очікуваної суми, або 170,48 млн грн., а розмір забезпечення виконання договору – 5% його вартості, тобто до 284,13 млн грн.

ДП «Новатор» ДК «Укроборонпром» скаржилось в АМКУ на занадто великий розмір забезпечень тендерної пропозиції та виконання договору. Однак адмінколегія не задовольнила скаргу, бо замовник обрав максимально дозволені законом розміри.

На перший тендер прийшло лише дочірнє підприємство самої «Укрзалізниці» – ТОВ «Енерго Збут Транс» із ціною 2,04 грн./кВт*год., тому процедуру довелось відмінити.

На другий тендер, крім «Енерго Збут Трансу» з тією ж ціною, прийшло ТОВ «Сонячний технопарк Олешки» Тимура Сартанії. Однак цю фірму відхилили, бо вона не сплатила тендерне забезпечення та не подала цінову пропозицію тощо. Єдиним допущеним до аукціону учасником лишився «Енерго Збут Транс», тому тендер знову відмінили.

Оскільки повторний тендер відмінено через допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, замовник не має права проводити закупівлю за переговорною процедурою.

Із кінця 2018 року «Центр забезпечення виробництва» не завершив жодного тендеру по електроенергії. У лютому-травні відмінено 14 тендерів загальною очікуваною вартістю 2,63 млрд грн. через нестачу учасників. Ще сорок тендерів на 1,38 млрд грн. призупинено з травня через відсутність відповідей замовника на вимоги анонімних компаній.

Очікувана ціна відмінених і призупинених тендерів становила 1,97 грн./кВт*год.

Додатково:

За словами екс-начальника департаменту електропостачання «УЗ» Валерія Людмирського, в кінці 2018 року на розгляд правління «УЗ» винесли проект рішення Про уповноваження філії «Центр забезпечення виробництва» на укладання договорів споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії. Опублікований Людмирським текст цього рішення передбачав укладання договору з «Енерго Збут Трансом» на поставку електроенергії для філій за ціною 1,71 грн грн./кВт*год. Однак рішення нібито було заблоковане двома членами правління, яких потім звільнили. Водночас у січні-червні 2019 року «УЗ» без торгів брала електроенергію в «Енерго Збут Трансу» по ціні, за якою він купував її у ДП «Енергоринок». У січні-липні 2019 року ціна для «Енерго Збут Трансу» на Оптовому ринку електроенергії становила в середньому 1,60 грн./кВт*год., що на 7% дешевше.

Суд виправдав поліцейського, якого звинувачували у отриманні 350 тисяч за закриття справи про вимагання коштів

$
0
0

Шевченківський райсуд Києва виправдав старшого оперуповноваженого в ОВС відділу розкриття умисних вбивств та злочинів проти особи управління карного розшуку ГУ МВС в м. Києві Олександра Середюка, якого прокуратура звинувачувала у отриманні 349 тис грн. за закриття кримінального провадження. Про це йдеться у вироку суду від 21 листопада.

За даними прокуратури, у 2014 р. Середюк ввів в оману підозрюваного у вимаганні $130 тис про те, що зможе вирішити питання про незміну останньому запобіжного заходу в рамках кримінального провадження із застави на тримання під вартою та допоможе закрити цю справу, вплинувши на службових осіб СУ ГУ МВС України в м. Києві. За свої дії Середюк попросив $30 тис нібито для передачі своїм колегам, хоча такого наміру не мав, а отримані гроші хотів лишити собі.

В подальшому Середюк у Києві на площі поблизу Михайлівського собору поряд з Дипломатичною академією у автомобілі «Toyota Rav 4» отримав від підозрюваного $21,4 тис та 71,6 тис грн. (загалом 348,7 тис грн.), після чого його затримали правоохоронці.

Суд з’ясував, що підозрюваний у вимаганні коштів звернувся до СБУ с проханням вжити заходів на документування та припинення протиправної діяльності Середюка 31.07.2014. Водночас, ця заява не зареєстрована у передбачений спосіб, на ній відсутній штамп з відміткою про реєстрацію в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. Наступного дня на підставі заяви були внесені дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань. А здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до реєстру не допускається. В результаті суд визнав недопустимими усі докази, що отримані до 01.08.2014. Зокрема, протокол прослуховування аудіозапису, на якому зафіксована розмова Середюка та підозрюваного у вимаганні коштів.

Крім того, правоохоронці на надали суду інформації про існування доручення прокурора на мічення спеціальним порошком грошей для передачі Середюку. Також не зрозуміле джерело походження ідентифікованих коштів. Тому суд дійшов висновку, що ці докази та протоколи за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії є теж недопустимими.

Зразки речовини, тампони зі змивами та з нашаруванням хімічної речовини суд також визнав недопустимими, оскільки вони є похідними від тих, які вже визнані судом недопустимими.

В результаті суд вирішив, що прокуратура не довела, що кримінальне правопорушення вчинив Середюк, а показання свідків сторони обвинувачення та інші докази, які не визнавались судом недопустимими, не містять такої сукупності даних, які б вказували на винуватість поліцейського. Тому суд визнав Середюка невинуватим та виправдав його.

Наразі Середюк є старшим оперуповноваженим карного розшуку ГУ МВС України в місті Києві. Він учасник бойових дій.

Viewing all 20909 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>