Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 20909 articles
Browse latest View live

Поліція нарахувала, що Укртрансбезпека переплатила 60 Святашу мільйонів за пересувні ваги

$
0
0

Національна поліція підозрює посадовців Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) у змові з ТОВ «Радіал-Україна» при закупівлі мобільних пунктів контролю, що призвело до переплати за них 60,00 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Печерського районного суду Києва, куди слідчий звернувся в рамках кримінального провадження 42019000000000284 від 06.02.2019р.

У січні 2017 року Укртрансбезпека отримала 3,74 млн євро технічної допомоги Європейського союзу для закупівель мобільних пунктів контролю. Березні наступного року служба оголосила відповідний тендер на закупівлю 78 пунктів з очікуваною вартістю 117 млн грн.

Слідство встановило, що ТОВ «Автомобільна компанія «Укравтоторг» купило в Угорщині 78 автомобілів марки OPEL Movano, які були імпортовані в Україну на загальну 42,05 млн грн. В ухвалі вказано, що фактично автомобілі були імпортовані по ціні 539 тис грн./шт. В Україні ці мікроавтобуси були продані ТОВ «Нові Авто» за 54,72 млн грн.

Новий власник транспорту замовив у ТОВ «Виробниче об`єднання «Авто-холдінг»  послуги із переобладнання автомобілів на загальну суму 13,08 млн грн.

Після цього «Нові Авто» продало переобладнанні 78 мікроавтобусів «Радіал-Україна» за 107,64 млн грн. При цьому, за даними слідства, у фірми-продавця була відсутня будь-яка документація щодо придбання та імпорту автомобілів.

В червні 2017 року Укртрансбезпека провела тендер з закупівлі мобільних пунктів контролю, переможцем якого стало «Радіал-Україна». Сума угоди склала 109, 19 млн грн.

Слідство вважає, що пунти були закуплені по завищеним цінам, переплата склала 60,00 млн грн. При цьому. Посадовці Укртрансбезпеки перебували у змові з «Радіал-Україна».

В суді поліція просила доступ з правом вилучення до банківських рахунків та документів приватних фігурантів справи, суд дозволив доступ без вилучення документів з банківською таємницею.

Це перше звернення правоохоронців до суду в рамках цієї кримінальної справи.

В квітні 2016 року Укртрансбезпеку очолив Михайло Ноняк, який був помічником спікера парламенту попереднього скликання Андрія Парубія («Народний фронт»). В липні цього року Ноняк був відсторонений від посади, хоча в держреєстрі саме він вказаний очільником служби.  В жовтні уряд оголосив конкурс на нового керівника.

«Радіал-Україна» з грудня 2018 року знаходиться в стані припинення. Засновником фірми є ТДВ «Гармонія», власницею якої з кінця серпня 2019 року вказана Любов Яструбінська з окупованої Амвросіївки Донецької області.  Раніше «Гармонія» була прописана в Києві по пров. Балтійському, 20 разом із ТОВ «Група компаній «АІС». Останнє пов’язане з екс-нардепом Дмитром Святашем (Партія регіонів та «Відродження») та екс-нардепом від Партії регіонів Василем Поляковим.

Власниками фірми-імпортера мікроавтобусів – ТОВ «Автомобільна компанія «Укравтоторг», є мати екс-нардепа Лариса Святаш та через ТОВ «Неон Сіті Груп» Ірина Полякова- сестра Василя Полякова.

Бенефіціаром «Виробниче об`єднання «Авто-холдінг» є Олег Шаблатович, раніше власником фірми була Лариса Святаш.

«Нові Авто» записане на Валерія Черненка з окупованого Донецька. Перша назва фірми – ТОВ «АІС – Святошино».


Держмолодьжитло підписало угоду про будівництво житла з фірмою екс-нардепа, порушивши власні вимоги

$
0
0

Запорізьке регіональне управління Держмолодьжитло підписало договір з ТОВ «Інвестиційна будівельна компанія «Рассвет» про будівництву житла, порушивши свої ж вимоги, які фонд вимагає від забудовника, оскільки на момент підписання угоди у компанії «Рассвет» не було документів на землю під будівництво багатоповерхового будинку в Південному мікрорайоні Запоріжжя.

Про це написала Катерина Рождественська у «Запорізькому центрі розслідувань».

ЗРУ Держмолодьжитло є розпорядником бюджетних коштів за програмою видачі пільгових кредитів сім’ям, які потребують розширення житлової площі. У Запоріжжі фонд працює з компанією-забудовником ТОВ «ІБК «Рассвет», яке належить екс-нардепу Петру Сабашуку. За програмою компанія будує чотири будинки на вул. Нагнибіди (76,77,78,79) і один по вул. Новокузнецька, 76.

«ІБК «Рассвет» – єдина компанія, з якою наразі співпрацює фонд. За вимогами Держмолодьжитла, потенційний забудовник повинен надати фонду документи, які ідентифікують забудовника, документи з будівництва, фінансові документи та інше.

Серед документів по будівництву в переліку значиться: «2.3. Витяг з відповідного державного реєстру щодо реєстрації права власності за (постійного користування, тощо) на земельну ділянку або копія договору оренди земельної ділянки із актом приймання-передачі земельної ділянки (у разі Укладення такого договору)».

Водночас, ділянка площею 7,3 га в Південному мікрорайоні, де будуються 4 будинки «ІБК «Рассвет» за програмою Держмолодьжитла», тільки цієї весни відвели міському управлінню капітального будівництва.

Рішення про передачу ділянки в постійне користування КП «Управління капітального будівництва», а зовсім не «Рассвету», було прийнято на лютневій сесії цього року. Ділянку відвели для розміщення багатоповерхової забудови. Будівництво ж на цій ділянці почалося ще в 2017 році. Це підтверджують фотографії, розміщені на сайті ТОВ «Запорізький ДБК», який виступає підрядником.

Новачок з орбіти арештованого екс-замгубернатора взяв 7 мільйонів на проект реставрації Шарівки

$
0
0

Департамент капітального будівництва Харківської ОДА 26 листопада за результатами тендеру замовив ТОВ «Компанія «Тарвос» проектування реставрації садиби Шарівка за 7,37 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року мають розробити науково-проектну документацію на першочергові невідкладні консерваційні та протиаварійні (реставраційні) роботи палацово-паркового комплексу «Садиба» по вул. Санаторська, 8 у смт. Шарівка Богодухівського району.

Парк площею 39,3 га і палац загальною площею 3 532 кв. м є пам’яткою архітектури та містобудування національного значення. Комплекс передали з балансу КНП «Обласний тубсанаторій «Шарівка» на баланс ОКП «Знахідка» у 2014 році після спроби здати в оренду ТОВ «Здравиця» Олександра Коровкіна з орбіти мера Харкова Геннадія Кернеса.

Архітектором переможця є Олег Степунін. Фірма підтвердила досвід договором із ТОВ «Танкріабуд» про реставраційний ремонт ліцею для Вовчанської РДА на 759 тис грн.

Ціна угоди майже на чверть нижча від очікуваної вартості закупівлі у 9,50 млн грн.

ТОВ «ГЗК «Енергія-Еко» з нижчою на 11% ціною відхилили за відсутність аналогічного досвіду та інженерів-проектувальників, а також низки довідок і гарантійних листів.

Дорожчим конкурентом було місцеве ТОВ «Транс Строй Комплекс», яке належить Анатолію Бутенку, Вікторії Агішевій і ТОВ «Індастріал Білдінг Груп» Тетяни Спіциної, Наталії Головко і Владислава Кутового – помічника екс-нардепа Анатолія Денисенко.

Створена в липні харківська «Компанія «Тарвос» зі статутним капіталом 1 тис грн. належить Євгенію Юрку. Цьогоріч Юрко був довіреною особою кандидата в нардепи Віталія Говорухи, який раніше володів ТОВ «Індіго Груп» із Павлом Бабенком.

Звільнений у червні заступник голови Харківської ОДА Євген Шахненко декларував, що його син Євген Шахненко-молодший отримував кошти від Павла Бабенка як зарплату за основним місцем роботи, а також від «Індіго Груп» – за цивільно-правовою угодою.

Нещодавно Шахненка взяли під домашній арешт за підозрою в службовій недбалості стосовно реконструкції очисних споруд каналізації Малоданилівської селищної ради.

«Індіго Груп» була головним підрядником з відновлення Балаклії (Харківська обл.) після вибухів на військових складах. Із нею уклали 33 договори на 38,28 млн грн. За даними «Харківського антикорупційного центру», фірма формувала дефектні акти після виділення коштів, не виконувала заплановані роботи, завищувала вартість будматеріалів в рази. За підрахунками керівника «ХАЦ» Дмитра Булаха, було привласнено близько 50% коштів.

Також директору «Індіго-Груп» оголосили підозру в заволодінні державними коштами у великих розмірах під час реконструкції водонапірної башти у Богодухівському районі.

Нинішню закупівлю провели з третьої спроби. Перший тендер виграла ФОП Кондакова Тетяна Сергіївна із ціною 8,99 млн грн. «Наші гроші» повідомили, що вона теж пов’язана з «Індіго-Груп» та проходить по справі щодо башти, після чого угоду розірвали. Другий тендер виграла «Енергія-Еко» із ціною 6,66 млн грн., але його відмінили через порушення.

Нова «прокладка» підняла ціни німецьких високовольтних вводів для АЕС на 16%

$
0
0

ДП «НАЕК «Енергоатом» 25 листопада за результатами тендеру уклало угоду з компанією «Zentrum Solutions AG» (Швейцарія) про закупівлю електричного обладнання на 3,72 млн євро. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До серпня 2020 року для Хмельницької, Рівненської та Запорізької АЕС поставлять:

  • вісім високовольтних вводів SETFt 2100-800-D E11 spez. виробництва компанії «HSP Hochspannungsgeräte GmbH» (Німеччина) по 349 тис євро;
  • чотири високовольтні вводи ETFt 1175-363-D E6 spez. виробництва компанії «HSP Hochspannungsgeräte GmbH» (Німеччина) по 123 тис євро;
  • вісім високовольтних вводів DTOI 172kV/2000A/E500 виробництва компанії «MGC Moser-Glaser AG» (Німеччина) по 55 тис євро.

У жовтні 2018 року «Енергоатом» замовляв компанії «WK Energo GmbH» (Німеччина) перші два види вводів на 16% дешевше – відповідно по 301 тис євро і 107 тис євро.

Строк експлуатації становить 25 років, гарантійний строк експлуатації – три роки після введення в експлуатації, а гарантійний строк зберігання – три роки після виробництва.

Нині переможна пропозиція була на 2% нижчою від очікуваної вартості закупівлі.

Створену в грудні 2018 року компанію «Zentrum Solutions AG» зі статутним капіталом 100 тис швейцарських франків очолює німець Вільгельм Алекс Гуделов (Wilhelm Alex Gudelow). У Швейцарії він значиться або значився директором цілої низки юридичних осіб, зокрема раніше керував компанією «Allodium SA», яка в 2016 році виконувала авіаперевезення вантажу на 248 тис швейцарських франків для ДК «Укрспецекспорт».

Нагадаємо, із серпня переможець продав «Енергоатому» російських високовольтних вводів на 550 тис євро, китайських і німецьких обмежувачів перенапруги на 200 тис євро і німецьку піч для обробки деталей до американського ядерного палива за 643 тис євро.

Єдиним конкурентом із продукцією «HSP Hochspannungsgeräte GmbH» і «Siemens AG» було столичне ТОВ «Інтер Атом» зі статутним капіталом 1 тис грн. Засновником суперника є компанія «Unilat Consult Lp» (Великобританія) киянина Максима Малишка, а директором – Володимир Корнієнко, власник згаданої німецької «WK Energo GmbH».

Раніше британська «Unilat Consult Lp» належала Володимиру Недашковському зі США.

Максим Малишко також представляв ТОВ «Електроізоліт Лтд» тоді ще Юрія Малишка.

Комунальний ритуальник збирав з конкурентів плату за в’їзд на кладовища та безповоротну фіндопомогу –АМКУ

$
0
0

Тимчасова адміністративна колегія АМКУ 25 листопада визнала порушенням конкурентного законодавства дії КП «Комбінат комунальних підприємств» Вінницької міськради щодо стягнення з учасників ринку ритуальних послуг плати за в’їзд на кладовища Вінниці та коштів безповоротної фінансової допомоги. Про це повідомляється на сайті АМКУ.

Розслідування проводило Вінницьке територіальне відділення АМКУ.

Антимонопольники встановили, що у 2016-2018 роках комунальне підприємство Вінницької міської ради «Комбінат комунальних підприємств» стягувало з учасників ринку ритуальних послуг плату за в’їзд катафального транспорту на кладовища Вінниці, а у 2019 році стягувало кошти безповоротної фінансової допомоги при оформленні кожного договору замовлення на поховання.

Заходи з утримання кладовищ Вінниці здійснюються за рахунок коштів місцевого бюджету. Сам же комунальний «Комбінат комунальних підприємств» виконує функції ритуальної служби та одночасно є учасником ринку ритуальних послуг.

Зважаючи на встановлені обставини, АМКУ визнав дії комунального підприємства порушенням у вигляді антиконкурентних дій адміністративно-господарського управління та контролю. Адже, фактично, підприємство встановило не передбачені законодавством обмеження самостійності підприємств, йдеться у повідомленні Комітету.

На припинення порушення у «Комбінату комунальних підприємств» – два місяці з дня отримання рішення Комітету.

Нагадаємо, у 2013 році Антимонопольний комітет проводив дослідження ринків ритуальних послуг, яке завершилось фіксацією чисельних проблем та порушень та наданням пропозицій щодо вжиття необхідних для покращення ситуації заходів.

У 2015 році Комітет уже в новому складі державних уповноважених відновив роботу по цьому напрямку. Ринок відійшов під відання та контроль на той момент державної уповноваженої Агії Загребельської, яка фіксувала незмінність ситуації на ринку по факту спливу двох років з моменту надання АМКУ згаданих пропозицій.

У співпраці з АМКУ в Мінрегіоні розробили проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення галузі поховання». У квітні 2019 року проект підтримав Комітет ВРУ з питань будівництва, містобудування і ЖКГ, проте з припиненням повноважень ВРУ VIII скликання згаданий проект Закону вважається відкликаним.

Відзначимо, що проектом Закону, з-поміж іншого, було закладено:

  • Зміну порядку виходу ритуальних компаній на ринок (декларативний метод замість укладення договору з комунальною ритуальною службою);
  • Можливість функціонування похоронних домів;
  • Створення умов для впровадження та розвитку нових екологічних, економічно вигідніших видів поховання, таких як «біопоховання».

Антимонопольники за другим підходом оштрафували на 10 мільйонів тендерних розпильщиків

$
0
0

Херсонське територіальне Відділення АМКУ оштрафувало ТОВ «ВК Будагромаш» та ТОВ «Пирятинське ремонтно-транспортне підприємство» на 10,20 млн грн за спотворення результатів 75 тендерів. Про це свідчить рішення Відділення від 18 листопада.

За розіграш кожної з 75-ти закупівель відповідачі отримали по 68 тис. грн штрафу. Сумарно за усі спотворені тендери кожен з них отримав по 5,10 млн грн штрафу.

Антимонопольники встановили, що відповідачі:

  • Використовували одну на двох IP-адресу для входу до власних кабінетів у електронних майданчиках та синхронно завантажували свої конкурсні пропозиції, документи у складі яких містили схожості;
  • Обрали одну лінію поведінки на аукціонах і її дотримувались – «Пирятинське РТП» жодного разу не перемогло на торгах;
  • Підтримували регулярний мобільний зв’язок між собою під час спірних процедур закупівель;
  • Перераховували кошти на рахунки одне одного.

Крім того, підприємства перебували у сталих господарських відносинах та ділили поміж собою деяких працівників.

Як пояснили антимонопольники, усі ці факти в сукупності не могли бути результатом випадкового збігу обставин і свідчать про антиконкурентні узгоджені дії. Окрім штрафу, для компаній рішення Відділення означає також заборону брати участь у публічних конкурентних закупівлях протягом наступних трьох років.

Відзначимо, що за час розслідування ТОВ «ВК Будагромаш» змінило назву на ТОВ «Долмі Люкс».

Також нагадаємо, що це вже друге рішення антимонопольників щодо притягнення «Пирятинського РТП» та «Долмі Люкс» до відповідальності за порушення законодавства про публічні закупівлі.

У квітні цього року Херсонське ОТВ АМКУ оштрафувало згадані компанії на загалом 136 тис. грн за розіграш тендеру КП «Чугуїввода» восени 2016 року. Відповідачі оскаржили це рішення у суді, проте щонайменше у першій інстанції не знайшли підтримки суду – висновки Відділення були залишені без змін.

Як повідомляли «Наші гроші», раніше київське ТОВ «ВК Будагромаш» було зареєстроване на Оксану Бачинську з Житомира. Деякий час у 2015-2016 роках Бачинська ділила компанію із Світланою Дивнич. За однією адресою із «ВК Будагромаш» було зареєстроване також ТОВ «Спецбурмаш» Сергія Дивнича, який є сином Світлани Дивнич. Крім того, Сергій Дивнич є одним із співвласників ТОВ «Пирятинське ремонтно-транспортне підприємство», під контролем якого 93,91% «статутника» підприємства.

Сьогодні перейменована у «Долмі люкс» компанія зареєстрована на ТОВ «Мегабізнес Інвест», яке через компанію із Вірґінських островів належить Владіку Радзієвському з Молдови.

Залізниця розіграла між пов’язаними фірмами 4 мільйона на запчастини

$
0
0

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» за результатами тендеру в жовтні уклала угоду з ТОВ «Науково-технічний центр «ВТП» на закупівлю запасних частин до тепловозів серії ЧМЕ-3 на загальну суму 3,64 млн грн.

Про це пише «Залізниця без корупції» з посиланням на дані системи «Прозорро».
Єдиним конкурентом переможця було ТОВ «Торговий Дім «БМЗ», яке й найбільш частим його суперником на тендерах. Фірми подали майже одночасно свої пропозиції, під час аукціону не торгувалися, а різниця в їх запропонованій ціні склала 0,05%.

До того ж обидві компанії запропонували товар одного і того самого виробника, оскільки вони є офіційними дилерами ПрАТ «Бериславський машинобудівний завод».

«НТЦ «ВТП» зареєстроване сім років тому, проте отримувати замовлення почала в цьому році, всі контракти було підписано виключно з філіями «Укрзалізниці».

Від «Наших грошей»

«НТЦ «ВТП» почало перемагати в тендерах після того, як замість Віктора Майстренка її власником весною став Олег Алєксєєнко. Він є і керівником фірми, яка, за даними «Прозорро», отримала вже замовлень на 115,23 млн грн.

«ТД «БМЗ» записане на Євгена Лижньова. Раніше у цієї фірми при реєстрації був вказаний одинаків номер телефону з «НТЦ «ВТП», її директором був Олександр Хабенко, член наглядової ради ПАТ «Бериславський машинобудiвний завод». За останні три роки фірма уклала з залізничниками угод на 399,88 млн грн.

«Бериславський машинобудiвний завод» належить ТОВ «Укрпроммаш» Василя та Людмили Мельників. Ця ж фірма раніше була засновником згаданого ТОВ «ТД «БМЗ».

Найменування продукції Кількість Ціна за одиницю (з ПДВ)
Пружина наружная 329 5028
Шестерня 122 3042
Колесо зубчастое 163 7284
Шестерня 43 3708
Колесо зубчастое 38 5976

 

16,27 мільярда минулого тижня

$
0
0

З 24 по 30 листопада в «Прозорро» опубліковано оголошення про результати 28,87 тисяч закупівель на загальну суму 16,27 млрд грн. З цієї суми по десяти найбільших тендерах пройшло 8,55 млрд грн.

Замовник млн. грн. Підрядник Предмет угоди
1. Філія «Оператор газотранспортної системи України» АТ «Укртрансгаз» 4999,96 ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» Газове паливо (Природний газ)
2. Служба автомобільних доріг у Вінницькій області Державного агентства автомобільних доріг України 1334,21 ДП «Вінницький облавтодор» Експлуатаційне утримання та поточний ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення у Вінницькій області
3. Державне підприємство «Укрмедпроектбуд» 792,49 ТОВ «Ріола-модуль лтд» «Будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» ДСТУ БД.1.1-1.-2013 на вул. Чорновола, 28/1 у Шевченківському районі м. Києва (в т.ч. поставка та монтаж обладнання)
4. АТ «Укргазвидобування» 280,55 ТОВ «Інтерпайп Україна» Магістралі, трубопроводи, труби, обсадні труби, тюбінги та супутні вироби
5. Управління капітального будівництва Житомирської міської ради 265,00 ТОВ «Ріола-модуль лтд» Будівництво Палацу спорту (за адресою: Житомирська область, м. Житомир, бульвар Старий, 14-а
6. Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 239,59 ТОВ «Глуско Україна» Дизельне паливо
7. Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 236,70 ТОВ «Анвітрейд» Дизельне паливо
8. Департамент капітального будівництва Харківської ОДА 106,85 ПрАТ «Трест Житлобуд – 1» Будівництво комплексу комунального некомерційного підприємства «Обласний центр онкології» за адресою: м. Харків, вул. Лісопарківська, 4 (Друга черга будівництва)
9. Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області 169,09 ДП «Хмельницький облавтодор» Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у Хмельницькій області
10. Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА 122,64 ТОВ «Автомагістраль-Південь» Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С141516 Славське – Хащованя на ділянці км 5+550 – км 12+200 Сколівського району Львівської області (45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація)

 


Мелітопольські комунальники без конкурсу замовляють ремонти фірмам свого замдиректора та екс-керівника

$
0
0

КП «Житломасив» Мелітопольської міської ради Запорізької області 26 листопада уклало угоду з ТОВ «Керуюча компанія «Моє місто» на капремонт дитячого майданчику по вул. Казарцева в Мелітополі вартістю 1,33 млн грн. Про це пишуть «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на «Прозорро».

Зокрема, мають встановити ігровий комплекс «Бастіон» Т912 вартістю 468 тис грн. При цьому у відкритих джерелах його вартість становить 439 тис грн. Паркан Оригінал ППЛ 2,5*1,53 коштуватиме 758 грн/секцію, яку пропонують на ринку від 522 грн/секцію. Також передбачено купівлю 54 куб м піщано-щебеневої суміші №7 вартістю 1323 грн./м. куб. Інформації про суміш №7 у відкритих джерелах знайти не вдалося і, вочевидь, мається на увазі суміш С7. Таку ж минулого року держзамовники купували по 540 грн./м. куб. У відкритих джерелах 1 тону такої суміші пропонують по ціні близько 200 грн./тону, що в перерахунку з огляду на щільність приблизно становить 315 грн./м.

Роботи мають виконати до кінця року. Угоду укладено без проведення конкурсних процедур і це перше замовлення компанії «Моє місто» в публічних закупівлях.

ТОВ «Керуюча компанія «Моє місто» володіють Петро Стоєв та Андрій Хрущ. Останній у 2015-2017 роках очолював замовника у нинішній закупівлі – КП «Житломасив».

Як повідомляли» Наші гроші. Запоріжжя», раніше КП «Житломасив» замовляло роботи ТОВ «Керуюча компанія «Шахтарська». Так, у травні комунальники замовили фірмі «Шахтарська» капітальний ремонт нежитлових будівель вартістю 284 тис грн. Йдеться про будівлі, які обліковуються на балансі КП «Житломасив», розташованих по пр. 50-річчя Перемоги, 55а.

ТОВ «Керуюча компанія «Шахтарська» володіє Євген Турський (95,24%, він же директор) та Сергій Купрєєнко (4,76%). Купрєєнко на той час був заступником директора з економічних питань цього ж комунального підприємства. 18 листопада Купрєєнко подав декларацію перед звільненням вже з посади головного інженера. За цей час «Керуюча компанія «Шахтарська» встигла отримати кілька дрібних підрядів від «Житломасиву» на 1,29 млн грн.

При цьому, «Керуюча компанія «Шахтарська» зареєстрована за однією адресою з керуючою компанією «Моє місто» по вул. Шахтарська,32/1 в Дніпрорудному.

Банки зобов’язані надавати затребувану АМКУ інформацію, навіть якщо мова про банківську таємницю – Верховний суд

$
0
0

Касаційний господарський суд залишив без задоволення скаргу АТ «Таскомбанк» на рішення нижчих судів у справі проти Запорізького ОТВ АМКУ щодо скасування штрафу для банку за ненадання інформації на вимогу. Про це свідчить постанова суду від 21 листопада.

В АТ «Таскомбанк» наполягали, що вимагаючи надання інформації, що є банківською таємницею, Відділення АМКУ не врахувало приписи Закону «Про банки і банківську діяльність», якими встановлено обмеження щодо надання інформації, а сам Закон – спеціальним у сфері регулювання банківської таємниці.

Суд же пояснив:

«Спірні правовідносини регулюються саме нормами антиконкурентного законодавства, які в даному випадку є спеціальними стосовно загальних законодавчих приписів щодо банківської таємниці».

Таким чином, Верховний суд вирішив, що антимонопольники мали прави витребовувати у банка інформацію, необхідну для розгляду справи про порушення конкурентного законодавства, а банк повинен був надати таку інформацію у встановлений Відділенням строк.

Відзначимо, що антимонопольники запитували інформацію в межах збору доказів у справі про ймовірну тендерну змову підприємців Оксани Святенко та Сергія Бєляєва на закупівлі ВП «ЗАЕС» ДП «НАЕК “Енергоатом”» у травні-червні 2017 року хліба та хлібобулочних виробів.

Обоє учасників обслуговувало Якимівське відділення «Таскомбанку». Відтак АМКУ вимагав надати:

– за 1-5 пунктом вимоги: копії банківських гарантій необхідних для участі у закупівлях та виписки по особовим рахункам згаданих підприємців;

– за 6 пунктом вимоги: копії довіреностей та/або інших документів, на підставі яких уповноважені особи підприємців отримали або могли отримати послуги банку у період 2017-березня 2018 років.

У відповідь антимонопольники отримали відповідь на запит, проте без надання інформації по 6 пункту вимоги. У банку пояснили, що запитувана інформація є банківською таємницею, Відділення ж зі свого боку відкрило справу про порушення банком конкурентного законодавства в результаті ненадання відповіді на вимогу регулятора. «Таскомбанк» отримав 61 тис. грн штрафу, правомірність якого і підтвердив суд.

Постанова суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

Юлія Костюк, «Наші гроші»

«Ляшківці» відбили у першій інстанції штраф АМКУ за змову на торгах ДСНС

$
0
0

Господарський суд Чернігівської області визнав недійсним рішення Чернігівського відділення АМКУ про накладення штрафу на ТОВ «ПК “Пожмашина”» та ТОВ «Ман Трак Енд Бас Юкрейн» за спотворення результатів торгів Державної служби з надзвичайних ситуацій у 2015 році. Про це свідчить рішення суду від 13 листопада.

Позивачам вдалось довести неправомірність висновків АМКУ за низкою пунктів.

З-поміж іншого, суд пояснив, що:

  • у спірному рішенні АМКУ зазначено, що компанії пропонували до придбання однакові автоцистерни АЦ-4,5-60 на базі TGM 12.240, проте «Пожмашина» пропонувала АЦ-4,5-60 (ТGМ 12.240)-464, а «Ман Трак Енд Бас Юкрейн» – АЦ-4,5-60 (ТGМ 12.240)-364
  • у спірному рішенні АМКУ йдеться про первинну одночасну невідповідність пропозицій компаній вимогам тендерної документації в частині ємності бака для піноутворювача – 0,3 куб. м замість затребуваних замовником 0,4 куб. м, але суд зіслався на внесені замовником зміни до ТД, в результаті яких вимога до згаданої ємності впала до 0,3 куб. м. А отже, резюмував суд, пропозиції учасників все ж таки відповідали вимогам ТД;
  • Різниця між ціною одного пожежно-рятувального автомобіля, яку пропонувала «Пожмашина» (3,95 млн грн) та ціною, яку пропонував «Ман Трак Енд Бас Юкрейн» (3,70 млн грн) становить 246 тис. грн, що на 117,75 тис. грн більше, ніж різниця вартості шасі.

«Отже, завищення «Пожмашиною» вартості шасі ніяк кардинально не вплинуло на завищення вартості Автомобіля та створення штучного завищення ціни», – пояснив суд.

  • Необхідність придбання позивачем-2 пожежно-рятувальних автомобілів у виробника чи продавця таких автомобілів, у разі перемоги у конкурсних торгах та необхідність придбання позивачем-1 шасі не може саме по собі свідчити про наявність антиконкурентних дій позивачів.
  • «Ман Трак Енд Бас Юкрейн» надав на розгляд замовнику Договір про співпрацю між учасниками з метою підтвердження можливості виготовити автомобіль, тобто цей договір був наданийдля участі у торгах, а не укладений з метою участі у цих торгах, а отже в АМКУ відсутні докази вчинення відповідачами узгоджених дій через підписання Договору про співпрацю.

Крім того, суд прийняв пояснення «Ман Трак Енд Бас Юкрейн» щодо переговорів з «Пожмашиною» у період 2014-2016 років, у тому числі щодо можливої участі в інших тендерах

«Компанія не вказала, що такі переговори велись з метою участі у спірних конкурсних торгах, тим паче, у 2014 році ці конкурсні торги ще не були оголошені», – добродушно прокоментував суд.

Нагадаємо, 5 липня цього року Чернігівське ОТВ АМКУ оштрафувало ТОВ «ПК “Пожмашина”» та ТОВ «МАН Трак енд Бас Юкрейн» на 136 тис. грн за змову на закупівлі ДСНС спецавтомобілів у 2015 році. Йшлось про придбання 25 автомобілів середнього класу для пожежогасіння і проведення рятувальних робіт.

Ще у 2016-му «Наші гроші» з посиланням на слідство повідомляли, що нинішній контролер «Пожмашини» Олег Авер’янов у ролі замголови ДСНС вступив у змову з комерційними директорами німецького представництва «МАН Трак енд Бас Юкрейн» і «Пожмашиною» «з метою заволодіння державними грошовими коштами».

Дослідивши тендерні документи учасників, спеціалісти Чернігівського відділення АМКУ підтвердили, що:

  • «МАН Трак енд Бас Юкрейн» купував автомобілі у «Пожмашини», при чому договір передбачав відсутність конкуренції між його сторонами;
  • Водночас, «Пожмашина» замовляла у конкурента нові шасі для автомобілів;
  • Компанії розподілили ролі на вказаному тендері, як: «МАН Трак енд Бас Юкрейн» – переможець, «Пожмашина» – технічний учасник та субпідрядник за результатами тендеру, і після підписання контракту діяли згідно з планом.

У доказову базу антимонопольників лягли також матеріали, отримані від правоохоронних, зокрема, НАБУ.

Суд, розглянувши ці матеріали, відзначив, що відсутньою є інформація про шляхи отримання детективом НАБУ документів з кримінального провадження, досудове розслідування у якому здійснювала ГПУ. І на основі цього – суд визнав надані антимонопольниками докази недопустимими.

Довідково:

ТОВ «ПК “Пожмашина”» зареєстроване біля Прилук Чернігівської області на створену у 2017 році фірму «Гартек Груп Лтд» (Британія). Кінцевим бенефіціаром є власник «Gartech Group Ltd» Олег Авер’янов – депутат Чернігівської облради від Радикальної партії Олега Ляшка. Із червня 2015 року по травень 2016-го Авер’янов працював першим заступником нинішнього голови ДСНС Миколи Чечоткіна. Його помешкання обшукували в 2015 році у зв’язку з тендером, за який вхопилися і антимонопольники, однак справа не потрапила до суду.

Директором є Олег Борщ, який у 2015-му йшов у Чернігівську облраду від Радикальної партії, а підписантом – Валерій Іващенко, депутат Прилуцької райради від тієї ж партії (читайте детальніше у матеріалі «Розплата з Ляшком»).

Фірма «МАН Трак енд Бас Юкрейн», якою керує Міхаель Батц, належить німецькому підприємству «МАН Трак Енд Бас Аг» («MAN Truck And Bus Ag»), що входить у «WV Group».

Керівництво «Укрспецекспорту» підозрюють у привласненні мільйонів на фіктивних вечерях для іноземців в ресторані замдиректора держкомпанії

$
0
0

Теруправління Держбюро розслідувань, яке розташоване в Києві, вважає, що службовці деркомпанії «Укрспецекспорт» у 2016-2019 рр. привласнювали кошти держпідприємства, в порушення вимог тендерного законодавства укладали завідомо збиткові договори, на підставі яких перераховувались кошти підконтрольним керівництву «Укрспецекспорт» ТОВ «Фішер Клаб» та ТОВ «Фішер Клаб 2017» за послуги з харчування представників іноземних делегацій та співробітників ДК «Укрспецекспорт» в київському ресторані «Fisher», які фактично не надавались. Про це свідчать ухвали Голосіївського райсуду Києва, зокрема, від 25 листопада.

Згідно з матеріалами справи, у 2016-2019 рр. «Укрспецекспорт» провів в ресторані «Fisher» (м. Київ, вул. Кирило-Мефодіївська, буд. 14/2) понад 200 заходів (обіди, вечері та дружні вечері) на загальну суму майже 2 млн грн. Учасниками цих заходів були співробітники «Укрспецекспорт», перекладачі та іноземні делегації. За проведений кожен такий захід у ресторані «Fisher» «Укрспецекспорт» перераховував «Фішер Клаб» та «Фішер Клаб 2017» кошти в сумі від 4 тис грн. до 10 тис грн.

За даними СБУ, обіди, вечері та дружні вечері у ресторані «Fisher» по факту не проводились. Згідно з матеріалами справи, заступник гендиректора «Укрспецекспорт», будучи фактичним власником ресторану «Фішер», управління фінансово-господарською діяльністю якого здійснюється через «Фішер Клаб» та «Фішер Клаб 2017», надавав вказівки підлеглим (двом керівникам Регіонального департаменту № 3 ДК та керівнику служби офіційних заходів ДК) на оформлення завідомо фіктивних актів надання послуг щодо харчування іноземних делегацій у ресторані «Fisher».

У свою чергу, родич заступника гендиректора «Укрспецекспорт», будучи номінальним керівником ресторану, спільно із директором «Фішер» та іншими невстановленими особами, виготовляли фіктивні рахунки на оплату та товарні чеки від ресторану, які в подальшому слугували підставою для перерахування ДК «Укрспецекспорт» коштів.

У подальшому з відома гендиректора ДК «Укрспецекспорт» та під контролем головного бухгалтера держкомпанії на рахунки «Фішер Клаб» та «Фішер Клаб 2017» перераховувались кошти за нібито надані послуги з харчування іноземних делегацій в ресторані. Після цього, кошти переводились у готівку через два ФОПа і ТОВ «Товстар» та привласнювались заступником гендиректора. За даними слідства, родич заступника гендиректора за посередництва іншої особи через водія заступника гендиректора передають замгендиректора обготівковані кошти для їх розподілу між ним, гендиректором «Укрспецекспорт» та головбухом.

На підставі підроблених документів (накладні, рахунки-фактури та інше) за нібито надані послуги, ДК «Укрспецекспорт» у 2016-2019 рр. перерахувало «Фішер Клаб» та «Фішер Клаб 2017» кошти. В одній ухвалі йдеться про близько 10 млн грн., в іншій – про 2 млн грн. (в результаті чого державним інтересам можливо було завдано збитків на цю суму).

Правоохоронці вважають, що керівник «Укрспецекспорт», його заступник, головбух та інші фігуранти справи, діючи за попередньою змовою групою осіб та зловживаючи службовим становищем, привласнюють кошти ДК «Укрспецекспорт».

25 листопада суд надав доступ до документації операторів мобільного зв`язку. Зокрема, інформації стосовно абонентів телекомунікаційних послуг, які знаходились на вул. Дегтярівська, буд. 36 ДК «Укрспецекспорт»; вул. Кирило-Мефодіївська, буд. 14/2, ресторан «Фішер»; просп. Відрадний, 22, ресторан «Українські страви»;  вул. Лаврська, 13,ресторан «Купол»; вул. Велика Житомирська, 2А, готель «InterContinental Kyiv». Того ж дня, суд надав доступ до інформації оператора мобільного зв`язку «Vodafonе», які містять дані про розмови заступника гендиректора «Укрспецекспорт», його родича та інших фігурантів справи.

Як повідомлялося, у травні цього вийшло розслідування Валерії Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», в якому йшлося про заступника гендиректора ДП «Укрспецекспорт» Павла Старинця, який проживає в незадекларованому елітному будинку під Києвом. Також журналісти зафіксували, як протягом робочого тижня на робочому авто «Укрспецекспорту», яким користується Павло Старинець, його особистий водій приїздить під ресторан «Фішер». Він щодня приносив до закладу документи, а також проводив зустрічі з людиною, яка залишала в його авто передачі.

Ресторан «Фішер» був записаний на Сергія Коваленко до травня цього року, тобто до виходу розслідування. У соціальній мережі «одноклассники» батько чиновника Віктор Старинець вказав рідну сестру Сергія Коваленка своєю племінницею. Тобто, номінальний власник ресторану «Фішер» і оборонний чиновник Павло Старинець – родичі.

Наразі ТОВ «Фішер Клаб» називається ТОВ «Норт компані» і записане воно на ТОВ «Мейн стренг», бенефіціари Олеся Романенко та Тетяна Куліш, директором вказаний Юсуф Саматех. У 2017-2019 рр. директором «Фішер Клаб» була Ірина Обросова, у 2016-2017 – Надія Порутчик.

На ТОВ «Мейн стренг» Ятта Абдоуліе з Гамбії переписали і ТОВ «Фішер Клаб 2017», яке тепер називається ТОВ «Вольт-стар».

Павла Старинця призначили на посаду заступника очільника «Укрспецекспорту» у червні 2018 року, до того він працював помічником заступника ДП.

До кінця жовтня держкомпанію з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення  «Укрспецекспорт» очолював Сергій Проскуркін. Наразі в.о. керівника гендиректора ДК  є Вадим Кожевніков. З 2015 до початку 2018 р. «Укрспецекспорт» очолював Павло Букін.

Харчовик Міноборони з групи «білоцерківських» оскаржив штраф від АМКУ у першій інстанції

$
0
0

Господарський суд Києва задовольнив позов ТОВ «Візит» проти АМКУ щодо скасування рішення регулятора про накладення на компанію 97,44 млн грн штрафу за спотворення результатів п’яти харчових тендерів Міністерства оборони у 2016 році. Про це свідчить рішення суду від 31 жовтня.

Суд вирішив, що висновки АМКУ про участь у тендерній змові з боку ТОВ «Візит» були передчасними, оскільки регулятор не врахував такі обставини справи:

  • Замовник висував кваліфікаційні вимоги до учасників, які Комітет не врахував, співставляючи їхні цінові пропозиції;
  • Суб’єкти господарювання є вільними у здійсненні ними господарської діяльності, в тому числі мають право відмовлятися від участі у торгах;
  • Розподіл торгів між учасниками за певною «територіальною ознакою» не обов’язково мав бути наслідком домовленостей, а міг мати економічне підґрунтя;
  • Закупівлі були проведені за типом «експеримент із застосування електронних засобів під час здійснення переговорної процедури закупівлі», в рамках якого відбір учасників для проведення переговорів здійснювався шляхом проведення електронного реверсивного аукціону, тож участь могли взяти всі зацікавлені особи.

Додатково суд відзначив, що Комітет помилився, говорячи про однотипність цінових пропозицій учасників. Адже, вони не мали однакових коефіцієнтів – ті мали відхилення, а Комітет математично «округлив». Також суд дорікнув, що антимонопольники не пояснили принципу розподілу відповідачів на групи у спірній справі.

Крім того, суд дійшов до висновку, що:

«Факт подання більшості відмов учасниками торгів 03.03.2016, 04.03.2016 та 09.03.2019 не свідчить про синхронність дій груп учасників торгів, адже подання відмов саме в зазначені дати може бути пояснено тим, що після розкриття пропозицій, яке відбулося 01.03.2016, більшість учасників оцінивши ситуацію впродовж декількох наступних робочих днів подали свої відмови, що виглядає цілком логічним, враховуючи, що дати акцепту замовником пропозицій прогнозувати, з огляду на кількість учасників торгів було складно».

Прикметно, що суд прийняв як належний та допустимий доказ висновки економічної експертизи, надані «Візитом». А саме, в частині «несхожості в оформленні документації учасників».

Нагадаємо, 4 квітня Антимонопольний комітет оштрафував загалом на 869,27 млн грн компанії, які у 2016 році брали участь закупівлях послуг харчування Міністерством оборони на загальну суму 2,20 млрд грн.

АМКУ під керівництвом на той момент державної уповноваженої Агії Загребельської встановив, що 22 фірми подали заявки на торги, але потім організовано відкликали. Це дало можливість отримати підряди за найвищими цінами ТОВ «Геус груп» на 895,92 млн грн, ТОВ «Візит» на 681,61 млн грн, ТОВ «Авіка» на 374,30 млн грн, ПП «Артек-Союз,ЧП» на 345,50 млн грн.

Додамо, 30 жовтня Господарський суд Києва також скасував 32,57 млн грн штрафу для ТОВ «Імпел Гріффін Груп», спійманого на змові у межах тієї ж спірної справи.

Прокуратура розслідує заволодіння коштами на благоустрою ділянки на Андріївському узвозі у бік фунікулера за 12 мільйонів (фото)

$
0
0

Прокуратура досліджує обставини протиправного заволодіння бюджетними коштами службовими особами ТОВ «Ж.О.К.» під час проведення благоустрою ділянки, розташованої між будівлями 21 та 23 на Андріївському узвозі у Києві у напрямку фунікулера (будівельні роботи). Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 11 листопада.

15 травня цього року управління капітального будівництва, архітектури та землекористування Подільської райдержадміністрації Києва замовило «Ж.О.К.» капремонт об`єкта: «Благоустрій ділянки, розташованої між будівлями 21 та 23 на Андріївському узвозі у напрямку фунікулера у Подільському районі м. Києва» за 12,49 млн грн.

Згідно з угодою, підрядник повинен був облаштувати підпірну стінку, встановити захисні решітки та перила, укласти настил, замінити огорожу біля громадського туалету. Договір передбачав електротехнічні роботи – монтаж системи відеоспостереження та установку болардів (улаштування системи автоматизованих механізмів доступу). Також підряднику необхідно було провести благоустрій території. Всі роботи повинні бути завершені до кінця серпня 2019 року.

10 липня працівники УЗЕ у м. Києві ДЗЕ Нацполіції України та спеціаліст в галузі будівництва провели огляд ділянки між будинками 21 та 23 на Андріївському узвозі, продовженням якої є діюча Алея художників. У той день жодних будівельно-монтажних робіт не проводилося. В`їзд на дану ділянку зі сторони Андріївського узвозу був облаштований двома світлофорами та 4 металевими болардами.

Під час огляду було виявлено, що фігурний елемент мощення (ФЕМ) за зовнішніми ознаками був влаштований раніше 2019 року. Вказаних у дефектному акті об`ємів робіт конструкцій та матеріалів не виявлено. Фундамент підпірної стіни теж був влаштований раніше 2019 року.

Також була виявлена невідповідність вказаних у тендерній документації металевих прогонів з їх фактичною наявністю. Згідно дефектного акту, на думку спеціаліста, об`єм бетону не використаний. Улаштування дощатих покриттів на земельній ділянці виявлено не було.

4 вересня, коли капремонт вже повинен бути завершеним, поліцейські та спеціаліст у будівельній галузі провели повторний огляд ділянки і не встановили змін та факт виконання робіт у період між проведеними оглядами.

За даними слідства. Управління капбудівництва, архітектури та землекористування Подільської РДА перерахувало «Ж.О.К.»10 млн грн. за роботи, які фактично не проводилися.

Суд наклав арешт на документацію управління капбудівництва, архітектури та землекористування по благоустрою ділянки, розташованої між будівлями 21 та 23 на Андріївському узвозі.

Ділянка між будівлями 21 та 23 на Андріївському узвозі станом на кінець листопада

 

Прокуратура також вважає, що невстановлені службові особи управління капітального будівництва, архітектури та землекористування Подільської РДА разом із невстановленими досудовим розслідуванням особами ТОВ «Ж.О.К.» намагаються привласнити бюджетні кошти при проведенні робіт по реконструкції будівлі дошкільного навчального закладу №151 вартістю 33 млн грн.

Керівником створеного у кінці 2017 р. ТОВ «Ж.О.К.» є Марія Гончаренко, власник Сергій Хамбір. Він також є засновником ТОВ «Септіма», ТОВ «ЖОК», співвласником ТОВ «АВС груп», ТОВ «Інвестиційна компанія «Черемшина», ТОВ «ЕлектропівденмонтажКиїв», ТОВ «Економбудкомплектація», ТОВ «Технофасад.», ГО «Ваш будівельний партнер», керівником ТОВ «КЖВХ».

Згідно з даними системи «Прозорро», у 2018-2019 рр. «Ж.О.К.» виграло 9 тендерів на загальну суму 72,43 млн грн., у тому числі фірма отримала підряд від управління капітального будівництва, архітектури та землекористування Подільської РДА на будівництво громадської вбиральні на Андріївському узвозі за 4,04 млн грн.

Управління освіти в Броварах закуповує соління у півтора рази дорожче від шкіл

$
0
0

В 2019 році вартість солених помідорів в закупівлях Управління освіти та науки Броварської міськради Київської області подорожчала майже на 70%. При тому, що ціни на цю консервацію в закупівлях місцевих шкіл не змінилися.

Про це написав депутат Київської облради Роман Сімутін в виданні «Трибуна. Бровари».

За даними системи «Прозорро», на початку року Управління освіти та науки Броварської МР закуповувало помідори солені за прийнятною ціною, в середньому – 25-28 грн/кг. Така ж ціна була поставок і до місцевих шкіл, які проводили закупівлі самостійно.

Але поступово броварські чиновники піднімали ціни,  і станом на листопад кілограм  солених помідорів коштував 45,36 грн. Хоча в інших школах ціна так і залишається на рівні 27 грн./кг

Порівняльна таблиця закупівлі солених помідорів школами Броварів та міським управлінням освіти

 

Така ж тенденція спостерігається я щодо інших видів соління.

На рік Управління освіти та науки Броварської міськради запланувало закупити солені та квашені огірки, помідори та капусту на 1,62 млн грн.

Від «Наших грошей»

Очолює Управління освіти та науки Броварської міськради Оксана Мельник. Раніше вона була директором Броварської загальноосвітньої школи № 2. За даними Сімутіна, саме ця школа закуповує продукти харчування дорожче інших закладів освіти міста.

Нині Служба Безпеки України розслідує кримінальне провадження №42018110000000355 щодо можливого привласнення керівництвом Управління освіти та науки БМР 5,00 млн грн. бюджетних коштів через замовлення в 2018 році ремонтно-будівельних робіт ПП «Горинь» Ігоря Петровського.

За даними «Прозорро», за останні три роки Управління замовило «Горинь» робіт на 19,08 млн грн. Загалом за цей фас фірма отримала замовлень на 37,33 млн грн., переважно від управлінь мерії Броварів та міських закладів освіти.


ОДА докинула члену виконкому Кернеса 170 мільйонів на онкоцентр за таємними цінами

$
0
0

Департамент капітального будівництва Харківської ОДА 28 листопада за результатами тендеру замовив ПрАТ «Трест Житлобуд-1» будівництво комплексу КНП «Обласний центр онкології» за 169,88 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у червні компанія виграла тендер Департаменту на будівництво першої черги онкоцентру по вулиці Лісопарківській, 4 у Харкові без відкритих цін за 650,72 млн грн.

За новою угодою, вона має збудувати другу чергу до кінця 2020 року. Зокрема змонтують медичне і технологічне устаткування лікувально-діагностичний корпус блока №2, а також влаштують системи, мережі, ліфти, автомобільні дороги, благоустрій та озеленення.

Таким чином, загальна вартість двох черг онкоцентру становить 820,60 млн грн.

Підсумкова відомість ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Роботи на 22% ціни угоди виконає субпідрядник ПрАТ «Південспецатоменергомонтаж».

Гарантійний строк складає десять років. На заробітну плату піде 12,53 млн грн., тобто 7% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 3% – 4,52 млн грн.

Ціна угоди всього на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 171,45 млн грн.

«Трест Житлобуд-1» належить Олександру Харченку, колишньому депутату Харківської облради від Партії регіонів, а нині – члену виконкому Харківської міськради. Він також володіє вищезгаданим харківським субпідрядником «Південспецатоменергомонтаж».

Єдиним конкурентом було харківське ТОВ «Стальконструкція Лтд», котре, як і ТОВ «Стальконструкція 1», належить ТОВ «ХСУ № 127» Леоніда Костюкова, Сергія Волохова та Леоніда Музики. Раніше частками Волохова і Музики у фірмі «ХСУ № 127» володіли директор «Стальконструкції Лтд» Микола Мєлєнцов і почесний громадянин Харківщини Сергій Євель. Останній є почесним членом ГО «Харківський клуб «Генерал» зі згаданим Олександром Харченком. Ще раніше частку Євеля у фірмі мав Андрій Константинов.

На момент підписання першого договору Харківську ОДА очолювала Юлія Світлична, призначена тепер уже екс-президентом Петром Порошенком. А в листопаді президент Володимир Зеленський призначив на цю посаду Олексія Кучера, який до того пройшов у парламент від «Слуги народу» за округом №179 на Харківщині. Як пише «Харківський антикорупційний центр», до виборів Кучер був адвокатом, зокрема, захисником у справах щодо «кооперативної схеми Кернеса-Добкіна», «рюкзаків Авакова», судді Лазюка тощо.

На вимогу АМКУ прибрати нецінові критерії з 130-мільйонних тендерів комунальники просто знизили їх вагу з 30% до 25%

$
0
0

ЛКП «Зелене місто» вдруге провело закупівлю робіт з реконструкції систем теплозабезпечення за 130 млн грн, модифікувавши дискримінаційну вимогу тендерної документації, яку Адміністративна колегія АМКУ з розгляду тендерних скарг напередодні зобов’язувала прибрати. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Мова про тендер Львівського комунального підприємства «Зелене місто» щодо робіт з реконструкції систем теплозабезпечення групи будинків Шевченківського району Львова з впровадженням індивідуальних теплових пунктів «ІТП» у кількості 84 одиниці.

Замовник оголосив про закупівлю очікуваною вартістю 130 млн грн 21 жовтня цього року, а вже 30 жовтня один із учасників ринку, ТОВ «БРК Термотехнолоджі», подав скаргу в АМКУ на дискримінаційні вимоги оприлюдненої тендерної документації.

В одному з пунктів скарг компанія оскаржувала встановлені комунальниками критерії та методику оцінки тендерних пропозицій. Справа в тому, що замовник вирішив оцінювати тендерні пропозиції учасників за ціновими (75%) та неціновими критеріями (25%).

Так, у розрахунок приведеної ціни у якості нецінових критеріїв замовник включив питому вагу:

  • середньорічного обороту учасників (менше 65 млн грн – 0%, більше 65 млн грн – 11%, більше 97,5 млн грн – 17%)
  • наявності сертифікату ISO 9001 (4%)
  • наявності сертифікату OHSAS 18001 (4%)

До розгляду скарги не дійшло – учасник відкликав її. А вже наступного дня подав нову уточнену скаргу, проте АМКУ залишив її без розгляду. Причиною цьому стала несплата скаржником коштів за подання скарги. Відкликавши першу скаргу, компанія вирішила, що може перекинути сплачені за неї кошти на другу скаргу, проте мала внести повторну суму до оплати.

Аукціон у межах закупівлі відбувся між чотирма учасниками 7 листопада. Найдешевшу цінову пропозицію зробило ТОВ «Будівельна компанія Тепле місто» (124,78 млн грн), другу у ціновому рейтингу відмітку зайняло ТОВ «Енергосервіс Н» (125 млн грн), третю – ТОВ «ВКП “Котлогаз”» (128,70 млн грн) та четверту – ТОВ «СП “Укрінтерм”» (129,99 млн грн).

Оскільки замовник застосував формулу оцінки, що включає нецінові критерії, переможною в аукціоні виявилась не найдешевша, а третя із перелічених пропозицій – від ТОВ «ВКП “Котлогаз”» Геннадія Бутка та Розіти Бутко з Кременчука, що майже на 4мільйони гривень дорожча від найдешевшої.

Відзначимо, у «БРК Термотехнолоджі» вже успішно оскаржували методику «Зеленого міста» щодо оцінки тендерних пропозицій.

13 вересня у межах аналогічної процедури закупівлі Тендерна колегія АМКУ підтримала скаргу компанії та зобов’язала замовника внести зміни до тендерної документації.

На тодішніх торгах замовник намагався впровадити формулу визначення приведеної ціни із відведенням неціновим критеріям оцінки 30%. Йшлося про такий розподіл:

  • середньорічний оборот учасників (менше 100 млн грн – 0%, більше 100 млн грн – 20%);
  • наявність сертифікату ISO 9001:2015 (5%);
  • наявності сертифікату OHSAS 18001 (5%).

Приймаючи рішення на користь скаржника, державні уповноважені пояснили, що замовник не довів, що для предмету закупівлі не існує постійно діючого ринку і є потреба встановити нецінові критерії оцінки тендерних пропозицій, а також не довів необхідності встановлення згаданих умов «у наведеній редакції».

Тоді замовник не став вносити зміни до тендерної документації, натомість відмінив процедуру закупівлі, зіславшись на «неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель».

Також відзначимо, що це перші спроби ЛКП «Зелене місто» впровадити дискримінаційну методику оцінки тендерних пропозицій. У 2017-2018 роках «Зелене місто» намагалось провести аналогічну закупівлю, застосовуючи для оцінки пропозицій учасників лише один критерійціну.

Директором ЛКП «Зелене місто» є Вадим Ноздря, депутат Київської міської ради. Був членом фракції «Об’єднання “Самопоміч”», з осені 2018-го – позафранкційний. Є генеральним директором групи компаній «Істіл» Мохаммада Захура.

Юлія Костюк, «Наші гроші»

Дилери китайців розіграли 34 мільйони на плавучий пульпопровід для днопоглиблювачів

$
0
0

Філія «Днопоглиблювальний флот» ДП «Адміністрація морських портів України» 26 листопада за результатами тендеру замовила ТОВ «Укртракрейл» плавучий пульпопровід за 34,14 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року поставлять плавучий пульпопровід загальною довжиною 502 м із мінімальним радіусом вигину 50 м, призначений для стаціонарного землесосу. Комплект складається із 40 секцій пульпопроводу, 120 пластикових буїв (поплавців), 19 гумових армованих компенсаторів вигину, 10 якорів, а також метизів, кріплень, скоб і хомутів.

Виробником пульпопроводу є компанія «Qingdao David Technology Co., Ltd.» (Китай).

Гарантійний строк складає рік, забезпечення виконання договору – 5%, аванс – до 50%.

Переможна пропозиція була всього на 0,2% нижча від очікуваної вартості закупівлі.

ПП «Суднобуд» не допустили до торгів, оскільки воно назвало тільки постачальника пропонованого ним товару – ТОВ «Центр технологій «ВіК», але не його виробника.

Єдиним допущеним конкурентом із товаром того ж виробника було маріупольське ТОВ «Укр-Техснаб» директора Олександра Поколенка. Ніхто не знижував ціну на аукціоні.

Засновниками київського «Укртракрейлу» зі статутним капіталом 10 тис грн. є Дмитро Аксьоненко з Маріуполя та Ірина Липко з Летичева, а директором – Світлана Науменко.

Раніше фірмою керувала Бровко Світлана, а перед нею – В’ячеслав Кемічеджи. Останній зараз володіє ТОВ «Газ Енд Оіл Індженіринг» («Джи Оу Ай»), керує ТОВ «СПС-Снаб» Олексія Кривощокова і є підписантом ТОВ «Адамовська Лтд» Валентина Мельничука.

Переможець уперше отримав підряд, а суперник натендерив у портів 12,13 млн грн.

АМКУ може оштрафувати фармкомпанію з Данії та її вісьмох українських дистриб’юторів за «ціновий картель» у 2011-2017

$
0
0

Антимонопольний комітет 9 грудня розгляне розпочату ще у 2016 році справу щодо цінового картелю між глобальною фармацевтичною компанією Ново Нордіск та її вісьмома українськими дистриб’юторами. Про це повідомила колишня державна уповноважена АМКУ Агія Загребельська.

З 2016 року Комітет розслідує змову між «Ново Нордіск» (данське «Ново Нордіск А/С» та швейцарське «Ново Нордіск Хелс Кеа АГ») та її дистриб’юторами в Україні – ТОВ «Медфарком», ПАТ «Медфарком-Центр», ТОВ «БаДМ», ТОВ «БаДМ-Б», ТОВ «Аптека «3І»», ПАТ «Ганза», ТОВ «Фармадіс» та ТОВ «Медфарм».

За версією антимонопольників, зазначені компанії уклали договори, умови яких призвели до необґрунтованого завищення цін на препарати «Ново Нордіск» для кінцевого споживача. Часові межі ймовірного порушення конкурентного законодавства визначені рамками 2011-2017 років. Якщо порушення буде доведене, відповідачі отримають штраф у розмірі до 10% від доходу за останній звітний рік.

Як нагадала колишня державна уповноважена АМКУ Агія Загребельська, ще в травні 2019 року АМКУ направив подання з попередніми висновками у справі усім згаданим компаніям, окрім  «БаДМ-Б», «Аптека 3І» та «Ганза».

«Хоча це не є перешкодою для Комітету розглядати справу та приймати рішення, в даному випадку АМКУ чекав півроку. Якщо Комітет не встигне розглянути справу в 2019 році, то прийняти рішення зможе вже не раніше березня 2020. Також у такому випадку штраф може бути накладений вже тільки за дохід 2019 року, якого у «зниклих» трьох компаній може не бути», – констатувала Загребельська.

Також Загребельська нагадала, що у випадку прийняття АМКУ рішення щодо вчинення компаніями порушення, споживачі (фізичні і юридичні особи), які переплатили за придбані лікарські засоби, будуть мати право у судовому порядку відшкодувати спричинену їм шкоду в подвійному розмірі.

Надаємо, у червні минулого року Антимонопольний комітет оштрафував «Ново Нордіск А/С» (Данія) та «Ново Нордіск Хелс Кеа АГ» (Швейцарія) на загальну суму 648 тис. грн за подання інформації у неповному обсязі у відповідь на шість вимог регулятора.

Основними напрямами роботи глобальної фармацевтичної компанії «Ново Нордіск» є лікування цукрового діабету, проблем гемостазу, терапія гормоном росту, замісна гормональна терапія для жінок. Штаб-квартира знаходиться в Багсфері (передмістя Копенгагена, Данія). Продукція компанії представлена у більш ніж 170 країнах.

Прокуратура вважає, що «Київенерго» Ахметова привласнило кошти на інвестпрограмі

$
0
0

Київська міська прокуратура №6 підозрює посадовців АТ «К.ЕНЕРГО» (колишня назва – ПАТ «Кївенерго») в привласненні коштів, які передбачені структурою тарифу на електричну та теплову енергію, на суму 11, 46 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Печерського районного суду Києва, куди прокурор звернувся в рамках кримінального провадження № 42019101060000084 від 26.03.2019р.

Це перше звернення до суду в цій справі. Відомо, що інформація внесена до ЄРДР на підставі матеріалів Головного управління Служби безпеки України.

Слідство встановило, що заволодіння коштами відбулося через невиконання ПАТ «Київенерго» інвестиційної програми в 2013 році із реконструкції відкритої розподільчої установки (трансформаторної групи) енергоблоку № 1 на ТЕЦ-5 в столиці.

В клопотанні до суду було вказано, що неефективне використання коштів інвестиційних програм ПАТ «Київенерго», які передбачені затвердженою структурою тарифів на відпуск електричної енергії та виробництво теплової енергії, і нині «призводить до необґрунтованого завищення відповідних роздрібних тарифів для споживачів міста Києва та ескалації соціальної напруженості».

До суду прокурор не з’явився, подав клопотання про доступ та вилучення документів, які зберігають в офісі в м. Курахове Донецької області, щодо виконання інвестпрограми на столичній ТЕЦ-5. Суд клопотання задовольнив.

В 2001 році році КМДА уклала з «Київенерго» угоду щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплексу міста Києва. Було передано в оренду ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, сміттєспалювальний завод «Енергія», тепломережі та необхідна інфраструктура. Договір після продовження закінчився в 2018 році. За даними програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», компанія виконала інвестпрограму тільки на 40%. Хоча кошти на її виконання закладалися в тарифи для споживачів. Тоді ж повідомили, що за розірвання договору оренди «Київенерго» заявило про необхідність їй компенсувати за модернізацію тепломереж 800-900 млн грн.

Viewing all 20909 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>