Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 20873 articles
Browse latest View live

Не пройшло й кварталу: коштовний рідкий хлор для «Води Донбасу» подорожчав ще на 20%

$
0
0

КП «Компанія “Вода Донбасу”» 20 лютого за результатами відкритих торгів уклало договір з ТОВ «Компанія “Хлортехвод”» щодо поставки 111 тонн рідкого хлору в контейнерах за 4,65 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Згідно з договором, вартість однієї тонни рідкого хлору вищого ґатунку становить 41 910 грн (з ПДВ).

На початку лютого запорізький «Облводоканал» замовив рідкого хлору у контейнерах у ТОВ «Аульська хлоропереливна станція» за ціною 20 520 грн/т (з ПДВ, без доставки).

Сама компанія «Хлортехвод» 16 лютого підписала договір з одним із комунальників міста Покров (Дніпропетровська область), щодо поставки рідкого хлору в контейнерах за ціною 39 655 грн/т, тобто на 5% дешевше.

Водночас, ще у листопаді 2017 року «Наші гроші» фіксували подорожчання рідкого хлору від компанії «Хлортехвод» до 33 430 грн/т, яке реалізували через підписання низки додаткових договорів у рамках угоди, укладеної ще у лютому 2017 року. Таким чином, за менш ніж три місяці «Хлортехвод» підняв вартість тонни рідкого хлору на 20%.

Позмагатись за лот прийшло лише одне підприємство – ТОВ «Гіпохлорсервіс», цінова пропозиція якого була дорожчою всього на 0,21%. При цьому, фірма не зіграла на пониження на жодному з етапів аукціону.

Обоє учасників пропонували хлор виробництва ПАТ «Дніпроазот», який закуповують у ТОВ «Аульська хлоропереливна станція».

Одноосібним власником та керівником ТОВ «Компанія “Хлортехвод”» є Олег Первий з Кременчука Полтавської області. Заснував фірму у 2012 році Ярослав Гальченко, який також був представником кременчуцького ТОВ «Компанія Хлорсистеми», свого часу прописаного у сусідньому офісі за однією адресою з «Хлортехводом».

Згадана компанія «Хлорсистеми» сьогодні належить прописаному у Рівному Юрію Тітову, а попередніми власниками були Сергій Шапіро та Сергій Гнойовий. Останній є одноосібним власником та керівником конкуруючої на торгах фірми – ТОВ «Гіпохлорсервіс».


Зниклу кукурудзу Агрофонду на $3 мільйона суд повісив на підставного фунта

$
0
0

Прокуратура не змогла в суді довести існування організованої злочинної групи при викраденні зерна ПАТ «Аграрний фонд» вартістю 24 млн грн. Суд засудив до 8 років позбавлення волі тільки підставного директора, залишивши організаторів схеми на волі.

Про це пише видання «Кропива» з посиланням на рішення Апеляційного суду Черкаської області від 1 лютого.

За версією слідства та державного обвинувачення, організована група осіб шляхом шахрайських схем протягом весни 2011 року викрала та продала приватним фірмам близько 15 тис т кукурудзи на суму понад 24 млн грн. (за тодішнім обмінним курсом – $3 млн). Зерно агрофондом було передано на зберігання ТОВ «ТОП Грейн», яке зберігало його на площах ПАТ «Христинівський завод комбікормів і круп», що знаходиться в м. Христинівка (Черкаська обл.).

За версією слідчих, була створена організована злочинна група, головними фігурантами якої були директор «Тґоп Грейн» Едуард Яковенко та його заступниця Світлана Хорошко, які приймали зерно на зберігання. Так, Яковенко через своїх знайомих в Києві шукав номінального директора для фірми. На цю роль погодився житель столиці Олексій Петлай, який, за даними слідчих, страждав алкоголізмом та ігроманією. Саме під час гри в гральному клубі у 2010 році він познайомився з чоловіком, який позичив йому гроші на гру, а потім через невчасне повернення поставив його «на рахунок», який дійшов до мільйона гривень. Боргодавець координував дії Петлая після його працевлаштування в березні 2011 року на посаді директора фірми, хоча як підозрюваний чи свідок по справі не проходить. Попередній директор «Топ Грейн» Яковенко оплатив лікування Петлая від алкогольної залежності.

Щоб відсутність зерна не була виявлена на елеваторі будувалися спеціальні муляжі відсіків (перегородки з ДСП), де нібито зберігалося зерно. За  цей напрямок відповідали директор ПАТ «Христинівський завод комбікормів та круп» Петро Бирко та менеджер ТОВ «АНПЕ» Сергій Мельник.  Перед вивезенням зерна працівників відправили у відпустку та змінили охорону з місцевих на приватну.

В ході судового процесу державне обвинувачення не змогло довести суддям існування організованої злочинної групи. Частково вину визнав лише Петлай, який посилався на складні життєві обставини та не повне розуміння своєї діяльності на посаді директора «Топ Грейн».

Головні ж підозрювані слідством в організації схеми пояснили, що не причетні до неї. Бо на момент викрадання кукурудзи не керували фірмою, а займалися іншими бізнесовими проектами.

В результаті Придніпровський суд у вересні 2016 року засудив до позбавлення волі на вісім років Петлая. Ще одного фігуранта справи – Дмитра Маленького, який підшукував шляхи збуту зерна, було засуджено за підробку документів, але звільнено від покарання за строком давності. Основні ж фігуранти були повністю виправдані.

Під час апеляційного розгляду справи Апеляційний суд Черкаської області відхилив апеляції прокуратури залишив вирок суду першої інстанції чинним та задовольнив цивільний позов Аграрного фонду в частині стягнення з Петлая  24,9 млн грн.

Нині згадані Едуард Яковенко та Світлана Хорошко  є засновниками ТОВ «Двінт». Яковенко як і в момент проведення оборудки з кукурудзою Агрофонду є одним із засновників ТОВ «Топ Грейн» разом з Юрієм Ветряковим. Останній займається реалізацією проектів у сфері зеленої енергетики, зокрема будівництво міні-ГЕС. А сам Яковенко вже фігурував як експерт з енергетичних питань в галузі зеленої енергетики.

Порошенко тихо готує скасування е-декларування менеджерам держпідприємств

$
0
0

Президентський законопроект, який офіційно спрямований на відміну е-декларування для громадських активістів, передбачає також звільнення від оподаткування більшості посадовців державних та комунальних підприємств.

Про це повідомляє проект «Bihus.info» – «Тисни».

В Верховну Раду внесено законопроект президента Петра Поррошенка №6674 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги».

Але крім відміни е-декларацій для представників громадських організацій, законопроект також містить норму, що подача е-декларацій обов’язковою залишиться лише для керівників, їх заступників і членів наглядової ради державних та комунальних підприємств.

«Це означає, що, наприклад, в «Укрзалізниці» з-під дії закону будуть виведені керівники філій (регіональних залізниць) та уповноважені особи, які проводять публічні закупівлі, розпоряджаються коштами цього державного підприємства. При чому мова йде не тільки про скасування обов’язку подавати електронні декларації, але й скасування обмеження щодо використання службових повноважень, чи свого становища, щодо одержання подарунків та покладені обов’язки щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передачі в управління іншої особи належних їм підприємств та корпоративних прав» – пояснив юрист «Тисни» Володимир Харечко.

Від «Наших грошей»

В березні 2017 року Петро Порошенко підписав прийняті Верховною Радою зміни до закону «Про протидію корупції», які зобов’язали членів антикорупційних громадських організацій подавати електронні декларації. Тоді ці зміни було пояснено необхідністю позбавити е-декларування військовослужбовців.

 

Екс-менеджер «Укренерго», що підключав «Рошен» до мереж Борисполя, виграв ще 103 мільйони «Київобленерго»

$
0
0

ПрАТ «Київобленерго» 19 лютого за результатами тендеру замовило ТОВ «Подільський енергоконсалтинг» проектних і будівельних робіт на 103,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч спроектують, збудують і налагодять мережі зовнішнього електропостачання по об’єкту «Нове будівництво ПС 110/10 кВ «Сонячна» з будівництвом ЛЕП 110 кВ до ЛЕП 110 кВ «Бровари-Кока-Кола 1,2». Гарантійний строк становить десять років.

За підсумковою відомістю ресурсів, два силових трансформатори Ун/Д-11 ТДН-40000/110 У1 із доставкою коштують по 18,34 млн грн./шт. З урахуванням 20% ПДВ це складає 22,01 млн грн./шт. Їхня питома вартість становить $20,3 тис за один МегаВольтАмпер потужності.

Торік у грудні «Київобленерго» замовило подібний трансформатор ТРДН-40000/110-У1 дещо дорожче – по $20,9 тис за МВА.

У жовтні 2017 року «Південна залізниця» купила трансформатор PTR 40000/170G такої ж потужності, але іншого типу по $16,0 тис за МВА, що майже на третину дешевше.

А в березні 2017 року ПАТ «Львівобленерго» замовило подібний трансформатор ТДТН-40000/110-67 У1 по $28,0 тис за МВА з ПДВ, тобто на третину дорожче.

ЗРУ-10кВ у складі 18 комірок коштує 6,73 млн грн., а два триполюсні елегазові вимикачі 100/145кВ 3150А з пружинним приводом типу BLK222 LTB 145 D1/B – 1,03 млн грн./шт.

На заробітну плату піде 2,21 млн грн., тобто 2% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 0,4% – 424 тис грн.

Ціна угоди на 15% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 121,06 млн грн.

У 2011 році «Подільський енергоконсалтинг» отримав дрібні держпідряди на 789 тис грн., а з травня 2016 року – на 233,61 млн грн., з яких нинішній – найбільший. У тому числі «Київобленерго» в серпні 2017 року наймало цю фірму на реконструкцію підстанції ПС 110/35/10кВ «Бориспіль»  ля підключення фабрики ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» по виробництву виробів з борошна по вул. Привокзальна, 82 у м. Бориспіль за 18,48 млн грн.

Нагадаємо, «Подільський енергоконсалтинг» фігурує у кримінальному провадженні ГПУ щодо можливої змови посадовців ПАТ «Хмельницькобленерго» з керівництвом ТОВ «Агропласт» при будівництві підстанції, що призвело до збитків у понад 8 млн грн.

Власниками вінницького «Подільського енергоконсалтингу» є його директор Сергій Шакалов, Іван Векірчик, Юрій Таранюк та Євген Дідіченко. Останній до 2017 року очолював ВП «Південно-Західна ЕС» ДП «НЕК «Укренерго». Перед звільненням із цієї посади його частка у фірмі належала дружині Наталії Пірняк. Нині вона співволодіє ТОВ «ПЕК Енерго» разом із тими ж Шакаловим, Векірчиком і Таранюком.

Також Дідіченку належить ТОВ «Несс Рнд Центр». У 2015 році депутати Львівської облради називали його ставлеником Костянтина Григоришина в «Укренерго».

Векірчик володіє групою компаній «Санвін», ТОВ «ПЕК Сервіс», ТОВ «Несс Естейт», ТОВ «Несс Груп» і ТОВ «Балкі Інвест 1», а також є співзасновником ГО «Фортеця» і ГО «Вінницький прес-клуб».

Єдиним конкурентом було ТОВ «Екніс-Україна» білоруса Олексія Казака зі статутним капіталом 3 267 грн., яким керує Віталій Сенчук. Воно є правонаступником ТОВ «Електротехнічна компанія «Екніс-Україна», директора якого підозрювали в ухиленні від сплати податків. Раніше засновником «ЕК «Екніс-Україна» на чолі з Олегом Згурським був Юрій Аракелян з Мінську, нині ж ця фірма під назвою «Дніпроелектротехмонтаж» переоформлена на грузина Гіоргі Халішвілі.

Новачок за 132 мільйони продав тюремникам рибу на 10% дорожче від минулого року

$
0
0

ДУ «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України» 20 лютого за результатами тендеру замовила ТОВ «Емі Он» замороженої риби на 132,24 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 2 215 т сардинели, зубатки та камбали по 59,70 грн./кг.

У травні 2017 р. тюремники замовили ТОВ «Дніпро Рівер Груп» сардинелу і путасу на 10% дешевше – по 54,50 грн./кг.

Нагадаємо, асоціація «Українських імпортерів риби та морепродуктів» повідомила у листі до органів влади, що путасу з доставкою в Україну коштує вдвічі дешевше – 27 грн./кг.

Залишковий термін придатності має бути не менше півроку. Товар оплачуватимуть протягом 60 банківських днів після поставки. Забезпечення виконання угоди складає 5%.

Ціна угоди на 0,5% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 132,90 млн грн.

За даними системи «YouControl», столичну «Емі Он» заснували у 2015 р. Олексій Сонько і Максим Степаненко із юридичної компанії «Легал Солюшнз», директором тоді був Валерій Мороз. Згодом фірму переоформили на Анну Литвинову із села Писарівка на Хмельниччині, а керівником став Юрій Мазніченко.

Переможець подав аналогічні договори зі створеним у травні 2017 р. тернопільським ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Продрезерв» Галини Флистої, яким керує Олександр Крисюк.

Фірма «Емі Он» уперше виграла тендер. Раніше вона брала участь у торгах тюремників щодо курятини і цукру, виграних відповідно ТОВ «Фінінтертехнологія» і ТОВ «Кариота» із цінами, на 40% вищими від ринку. Обидві компанії пов’язані зі старим постачальником тюремників – ТОВ «Лекка». За даними «Інформаційного спротиву», справами «Лекки» керує донеччанка Ганна Асланова – співзасновниця ТОВ «Сінтезпродсервіс», що вигравало значні підряди за часів Януковича. Остання фірма фігурує у кримінальному провадженні як одна з тих, які високопосадовці Державної пенітенціарної служби використовували у своїй схемі для привласнення бюджетних коштів на тендерах.

Нині конкурентами були згадані «Фінінтертехнологія» і «Дніпро Рівер Груп».

ТОВ «Торговий дім «Бухта Удачи» не допустили до аукціону через якісь невідповідності кваліфікаційним критеріям. Фірма поскаржилась в АМКУ, але там визнали правомірним відхилення за медичні книжки без ПІБ і відсутність даних про реєстрацію потужностей, договору оренди офісу та акту держаудиту «щодо додержання операторами ринку вимог законодавства стосовно постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках».

Мерія Вінниці продасть землю екс-меру, на якій він звів готель і намагався знести сусідній будинок Міноборони

$
0
0

Виконкомі Вінницької міської ради підготував проект рішення міськради, які депутати розглянуть 23 лютого, про надання Дмитру Дворкісу  дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення ділянки площею 0,027 га у власність шляхом викупу, на якій Дворкіс збудував готель. Про це написали Влад Боднар та Людмила Кліщук у «Власно».

У 2015 році екс-мер Вінниці Дмитро Дворкіс та Вінницька міськрада уклали договір земельного сервітуту на ділянку площею 0,027 га, що розташована у центрі міста по вул. Козицького (тепер Оводова), 16, і таким чином колишній міський голова отримав право користуватися землею до 2020 року. В подальшому Дворкіс швидко збудував на ній чотириповерховий готель.

Поруч з ділянкою, яку отримав у користування екс-мер, знаходиться колишнє приміщення військової комендатури площею у 288 кв м, яке звели ще у 1917 році, і воно належить Міністерству оборони (Квартирно-експлуатаційному відділу (КЕВ) міста). Будівля не використовувалась останні 10 років, оскільки комендатура переїхала в інше місце.

У 2016 році Дворкіс звернувся до суду, щоб знести старе приміщення МО. На його думку, воно перешкоджало йому користуватися власністю. Екс-мер аргументував, що колишня комендатура знаходиться в аварійному стані. За 10 років будівлю ніхто не ремонтував, і постійне руйнування приміщення загрожує життю та здоров’ю працівників будмайданчику та жильців готелю. Крім того, Дворкіс повідомив, що з ділянки він постійне прибирає будівельне сміття, яке утворюється в результаті руйнування комендатури.

Вінницький міський суд зайняв сторону Дворкіса, тим не менш, апеляція скасувала рішення суду першої інстанції.

В подальшому КЕВ та Міноборони подали позов на Вінницьку міськраду, Дворкіса та Івана Немировського, який поруч з екс-мером також мав у користуванні за договором сервітуту ділянку площею 0,027 га. У суді позивачі просили визнати недійсними договори сервітуту із Дворкісом та Немировським, а готельно-ресторанний комплекс – знести, оскільки він є самочинним.

Суд з’ясував, що Міноборони (в особі КЕВ м. Вінниці) є землекористувачем ділянки по вул. Козицького (тепер Оводова), 16, до якої входять ділянки на праві сервітуту Дворкіса та Немировського, але без належного оформлення своїх прав на користування землею.

Рішення про вилучення ділянки у Міноборони по вул. Козицького, 16 не приймалось, доказів протилежного суду не надано. А міськрада, укладаючи договори про встановлення земельного сервітуту для громадських потреб з Дворкісом та Немировським на ділянки по 278 кв м кожна, вийшла за межі своїх повноважень, оскільки прийняла рішення щодо ділянки, яка відноситься до земель оборони, а не комунальної власності. В результаті суд позов задовольнив.

Водночас, виконавчий комітет підгодовував проект, згідно з яким екс-мер матиме змогу придбати земельну ділянку під своїм готелем на вул. Миколи Оводова (колишня Козицького), 16-А.

Від «Наших грошей»:

Згідно з даними Реєстру судових рішень, у грудні минулого року апеляція скасувала рішення про визнання недійсними договорів сервітуту з Дворкісом та Немировським, та про знесення готелю. Зокрема, Апеляційний суд Вінницької області дійшов висновку, що Міноборони не довело своє право на спірну земельну ділянку, а також, що готель є самочинним будівництвом. Крім того, МО не обґрунтувало вимоги знесення будівлі. Міністерство намагається оскаржити рішення в касації.

Дворкіс був міським головою з 1992 року до кінця 90-х .

Шахтарі не помітили однаковості документів учасників, щоб віддати любимчику 82 мільйони за конвеєр

$
0
0

ДП «Мирноградвугілля» 19 лютого за результатами відкритих торгів уклало угоду з ТОВ «Візарремпром» щодо поставки ланцюгового конвеєру типу СП-326 загальною вартістю 81,98 млн грн з ПДВ. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Замовлено конвеєр СП326-40.16 (L=360м, К=4х160кВ (Damel) з комплектом навісного обладнання, рейкою Ейкотрак та тяговим органом, а також базовим та додатковим КЗЧ. Продавець поставить машину за свій рахунок власним транспортом протягом 90 днів з моменту отримання 100% передоплати.

Конкуренцію «Візарремпрому» на аукціоні склало ТОВ «Промспецвиробництво», чия остаточна цінова пропозиція виявилась дорожчою від кінцевої заявки «Візарремпрому» на 3,7%. У ході торгів переможець знизив власну цінову пропозицію з 86,15 млн грн до 81,98 млн грн (4,8%).

Обидві фірми є дилерами «Компанії “Профіт Інвест”».

«Промспецвиробництво» завантажило дозвіл від Держгірпромнагляду на використання гірничошахтного устаткування різних типів на вугільних шахтах України, виданого компанії «Профіт Інвест», що був завірений мокрим відтиском та підписом директора компанії «Профіт Інвест» Олександра Пахаленка, а «Візарремопром» подало скопійовану копію цього ж дозволу, додатково наклавши на нього також свій відтиск.

Компанія «Профіт Інвест» належить згаданому Олександру Пахаленку (51%) та Євгену Верещаку (49%). Також до середини липня 2017 року Пахаленко був бенефіціаром ТОВ «Промспецвиробництво» – єдиного конкурента «Візарремпрому» на торгах. Обидві фірми зареєстровані у будинку масової реєстрації на вулиці Предславинській у Києві, «Профіт Інвест» в офісі 195, а «Промспецвиробництво» – 194.

Сьогодні «Промспецвиробництво» зареєстроване на донеччанина Миколу Сушина, а керівником є Віталій Білик. На рахунку фірми 4 підписаних з «Селидіввугіллям» договорів загальною вартістю 7,75 млн грн.

Щодо компанії «Профіт Інвест», то весною 2017 року в результаті відкритих торгів фірма отримала замовлення від  «Шахтоуправління “Південнодонбаське №1″» на поставку конвеєра СП-250 за 12,9 млн грн. Єдиним конкурентом на тих торгах стало ТОВ «Доненергоекспорт», чия пропозиція була на 0,6% дорожчою.

Зареєстроване у травні 2017 року ТОВ «Візарремпром» належить Олексію Жаркову (99%) та Ірині Дворніченко з Прилук Чернігівської області (1%). Раніше компанія належала ТОВ «Опрімакс» киянина Олександра Сахнюка. Обидві фірми досі зареєстровані за однією адресою (Київ, вул. Глибочицька, 72, офіс 309). У цьому ж офісі юридично знаходяться ще понад 50 компаній.

Олексій Жарков з 16 вересня 2014 року числиться виконуючим обов’язки директора ДочП «Рожниторф» ДП «Київторф», яке з 10 вересня того ж року перебуває у стані припинення.

Він же раніше володів зареєстрованим у  Софіївській Борщагівці на Київщині ТОВ «Артерстелт», яке фігурувало у кількох кримінальних провадженнях. Нині фірма знаходиться у стані припинення і належить киянину Юліану Окарі.

У період часу з листопада 2017 року по сьогодні «Візарремпром» отримало замовлень на майже 322 млн грн. Замовниками виступали «Мирноградвугілля» (236,98 млн грн), «Селидіввугілля» (81,39 млн грн) та «Первомайськвугілля» (3,47 млн грн).

«Дніпроенерго» Ахметова примусово викупило акції у міноритаріїв удвічі дешевше їх ціни

$
0
0

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) наклала санкції у вигляді попередження на ПАТ «ДТЕК «Дніпроенерго» за порушення законодавства при викупі акцій у міноритарних акціонерів.

Відповідне рішення Нацкомісії 13 лютого опубліковане на сайті SMIDA.

З рішення комісії відомо, що у вересні 2017 року компанія «Ornex limited» повідомила «ДТЕК «Дніпроенерго», що разом ще з дев’ятьма юридичними особами збільшила свій пакет акцій у підприємстві з 75,5% до понад 95%. Акції були примусові викуплені у міноритарних акціонерів шляхом надання їм безвідкличної оферти.

НКЦПФР проаналізувала викуп акцій і знайшла порушення законодавства з боку  «Дніпроенерго». За законом «Про акціонерні товариства» ціну акцій встановлює наглядова рада підприємства на основі біржового курсу цінних паперів «ДТЕК «Дніпроенерго» на ПАТ «Українська біржа» за останні три місяці їх обігу. Біржа повідомила НКЦПФР, що на початок осені вартість акцій «ДТЕК «Дніпроенерго» становила 773,70 грн.

Але всупереч закону наглядова рада підприємства для визначення ринкової вартості акцій вирішила залучити оцінщика – КФ ТОВ «Експерт-аналітик». Фірма розрахувала ціну в 251,14 грн./штука. Після цього наглядова рада «Дніпроенерго» встановила вартість акцій як середню між ринковою ціною та ціною, за яку в останній рік власники купували цінні папери підприємства. Таким чином була встановлена майже вдвічі нижча від біржового курсу ціна – 488,14 грн/шт.

В свою чергу «Дніпроенерго» повідомило НКЦПФР, що проігнорувало законодавство і розрахунок вартості акцій на основі біржових котирувань через спекуляції з акціями. Компанія подала скаргу в Нацкомісію щодо перевірки результатів торгів на «Українській біржі».

Але дослідивши ситуацію, комісія прийшла до висновку, що «Дніпроенерго» порушило законодавство про цінні папери в частині розрахунку вартості акцій і вирішила накласти на компанію санкції у вигляді попередження.

Компанія «Ornex Limited» входить до корпорації «System capital management» Ріната Ахметова. За даними SMIDA, нині фірмі «Оrnex limited» належить 25% акцій «ДТЕК Дніпроенерго», стільки ж у компанії «DTEK Holdings Limited», ще 44% належить «DTEK Energy B.V.».

В грудні 2017 року НКРЕКП прийняла рішення про підвищення індикативної ціни вугілля для так званої формули «Роттердам+», по якій обраховується вартість е/е. Це дозволить ДТЕК отримати в 2018 році близько 10 млрд грн. з загальної суми $500 млн, яку додатково отримають енергетики.

Група ДТЕК Ріната Ахметова контролює близько 80% теплової електрогенерації і за 11 місяців 2017 року добула 84% всього енергетичного вугілля в Україні.

З квітня 2016 року в Україні в ціні електроенергії діє ціна вугілля за формулою «Роттердам+доставка морем+перевалка у порту». Це спричинило стрімкий ріст тарифів для ТЕС.

Після введення в дію «роттердамської» формули єврооблігації  ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скупкою займалась компанія ICU, яка виступає фінансовим консультантом президента Петра Порошенка.

Співвласником ICU був раніше звільнений міністр енергетики Володимир Демчишин. У цій же компанії раніше працював нинішний очільник НКРЕКП Дмитро Вовк.

В квітні НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через так звану формулу «Роттердам+».

Також корупційною назвав схему «Роттердам+» генеральний прокурор України Юрій Луценко.


Топ-10 освоювачів «депутатських» субвенцій на Харківщині

$
0
0

Урядові субвенції на розвиток Харківської області чітко показали неформальні союзи в українській політиці.

Нардепи від «Опозиційного блоку», що були обрані в Харківській області, майже не отримали субвенцій уряду на розвиток території. На відміну від депутатів «Відродження», які не тільки добилися фінансування, але близькі до них фірми змогли отримати підряди.

Округ Кацуби (№ 175) – 25,91 млн грн.

В окрузі нардепа Володимра Кацуби з фракції «Віжродженння» 11,20 млн грн. субвенції направили на будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу на мікрорайоні «Нобіль» в смт Пісочин під Харковом. Тендер на цей об’єкт провели ще у 2016 році. Тоді вартість будівництва визначили у сумі 16,8 млн. грн., а наступного року додали ще і загальна сума всіх договір склала 24,24 млн. грн. Підрядником було ТОВ «Строй інжінірінг девелопмент».

На момент створення фірми  в 2006 році до складу її засновників входив Євген Савін. В 2010 році його призначили заступником голови Харківської ОДА, де він працював до 2014 року. Його частку в компанії було перереєстровано на Вікторію Савіну. В 2011 році фірму перереєстрували на Петра Журбу.

Але головний піар від будівництва цього ФОК отримала губернатор Харківської області Юлія Світлична, яка його відкривала.

Інший підряд на капітальний ремонт дитячого садка (1.79 млн. грн. – субвенції у 2017 році) по пров. Корсіковському, 19, в м. Дергачі отримало ТОВ «БК «Укртехносфера». Засновниками фірми є Юрій і Віктор Мица. Це підприємство було спіймане на зговорі на тендері щодо капітального ремонту будівлі Валківського районного суду.

Ще 1,4 млн грн. субвенцій було виділено Проходівській сільраді на будівництво дороги. Підрядником стало ТОВ «СК «Олімпбуд» Олега Звягінцева. Але інформація про цю закупівлю відсутня у системі «Прозорро».

На реконструкцію двох спортмайданчиків на території шкіл Дергачівського району отримало було виділено 1,5 млн грн.,я кі отримало ТОВ «Спортивна компанія «Люксон Спорт». Фірма записана на Олександра Удовенка, який мешкає у гуртожитку.

Ще 737 тис. грн. на ремонт двох шкіл отримав ФОП Молдавський Михайло Олександрович. Бізнес-партнером останнього у ПСП «Благодать» є Олег Кияшко, який має спільний бізнес з родиною голови Дергачівської РДА Костянтина Жидкова.

Округ Шенцева (№ 176) – 0 грн.

В постановах уряду про виділення субвенцій на розвиток регіонів відсутня інформація про кошти на округ нардепа Дмитра Шенцева («Опозиційний блок»).

Округ Остапчука (№ 177) – 27,56 млн. грн.

Найбільше коштів в окрузі екс-начальника ДП «Південна залізниця», нардепа Віктора Остапчука («Відродження») – понад 8 млн. грн., мало піти на купівлю технологічного комплексу для переробки відходів, але торги зірвалися.

Ще 3 млн грн. виділили на капітальний ремонт ділянки автошляху (від ВПУ №27 до знаку с. Новоосинове) в смт Ківшарівка. Переможцем торгів стало ТОВ «Керуюча компанія «Коменерго-Куп’янськ». Ця ж фірма отримала ще 1,35 млн. грн. на капітальний ремонт системи опалення Куп’янської ЗОШ № 1. Засновниками «Керуюча компанія «Коменерго-Куп’янськ» є корпорація «Коменерго» (1%) та ТОВ «Фінансовий експерт» (99%). Бенефіціаром вказаний Ігор Дрижирук. Хоча «Фінансовий експерт» записане на Ганну та Леоніда Бредіхіна. Останній нещодавно шукав роботу

Ще 2,2 млн грн субсидій на технічне переоснащення теплових мереж від котельні на пл. Залізничників (Радянська) по вул. Сонячній (Кірова) у смт. Куп’янськ-Вузловий
отримало ТОВ «Техекс-газ». Ця фірма » належить Юзефу Броневському та Дмитру Усатенко. Броневський раніше він був радником Анатолія Близнюка, коли той займав посаду міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ. Потім Броневський балотувався до Харківської міськради за списком партії «Солідарність», першим номером якої тоді був голова АП Ігор Райнін.

ТОВ «Ремстройсинтез» Ігора Потоцького отримало на ремонт районної лікарні 1,43 млн грн.
Ця фірма була підрядником під час ремонту котельної у Куп’янському районі, яка вибухнула відразу після ремонту.

Три угоди за допороговими закупівлями на загальну суму понад 4,2 млн. грн. отримало ТОВ «Енерджигруп». Ця фірма записана на Максима Десяткова. Телефон цієї фірми 0577668109 співпадає з телефоном ТОВ «Укрземтранс». Остання займається залізничними перевозками. Ще близько 600 тис. грн. на ремонт двох шкіл у Ізюмському районі отримало ТОВ «Колорит-Строй», яка була фігурантом кримінального провадження.

Округ Дмитра Добкіна (№ 178) – 5 млн грн.

Кабмін в рамках субвенцій на розвиток окремих територій профінансував лише один об’єкт на території округу Дмитра Добкіна ( «Опозиційний Блок»). Сума субвенції склала 5 млн грн., але договір з ПП «Укр Еко Буд» уклали на 4,5 млн. грн. За ці гроші фірма повинна провести капітальний ремонт будинку культури в Балаклеї. Але сторінка самого ДК не містить жодної інформації щодо проведеного ремонту.
На даний час«Укр. Еко Буд» знаходиться у стадії припинення, раніше фірма була записана на Артема Вірмаскіна. Він є сином Вячеслава Вірмаскіна, який балотувався до Ізюмської міськради від партії «Відродження». Першим номером того списку був нардеп Остачук. На окрузі Остапчука ця фірма отримала невеличкий підряд на заміну вікон у школі.

Округ Гіршфельда (№ 179) – 41,036 млн. грн.

В окрузі нардепа Анатолія Гіршфельда («Воля народу») найбільша сума – – понад 5 млн грн., була направлена на реконструкцію будівлі Лозівської дитячо-юнацької спортивної школи «Юність». Тендер на загальну суму 19,27 млн. грн. виграло ТОВ «Лозовабудмеханізація». Ще 2,7 млн. грн. депутатських коштів ця фірма отримала на ремонт Палацу культури у Лозовій.

Фірма записана на Дмитра Бігуна та Олександра Мощонського. Вони разом входили до керівного складу ПАТ «ЛАРЗ» разом з представниками «ЛКМЗ» нардепа Гіршфельда.

Ще 3,6 млн. грн. субвенції направили на будівництво спортивного комплексу в парку «Перемога». Аукціон виграв ФОП Зрякін Юрій Львович.

Фірма «Істок» у формі ТОВ виграла аукціон на капремонт палацу культури у Лозовій. На ці роботи направили 2,2 млн. грн. субвенції. Власником фірми «Істок» сьогодні є Олександр Мироненко. Раніше засновником підприємства був Володимир Денисенко, перший заступник мера м.Лозова. Теперішній власник компанії Олександр Мироненко також відомий як партнер по ТОВ «Лозова-Інжиніринг» Дар’ї Степанової, доньки колишнього міського голови Лозової Сергія Степанова, пізніше Степанова вийшла зі складу засновників.

ТОВ «Екобілдінг» виграло тендер на ремонт Вовківського сільського Будинку культури вартістю 4,6 млн. грн., з яких 2,6 млн. грн. – субвенція. Також ремонтували ДНЗ у Медведівці (650 тис грн.) та Кегічівську центральну районну бібліотеку (310 тис грн.). Цю фірму нещодавно перереєстрували у Краматорську, засновниками стали мешканці цього міста Володимир Ільченко та Олексій Пилаєв. До цього фірма була записана на харків’янина Георгія Квасцинера. Він був відомий  як штукатур фірми «Корпорація Добробуд», що погоріла на харківських підрядах після публікації матеріалу «Наших Грошей».

Також у Вовківці підряд на будівництво спортмайданчику вартістю 1,25 млн. грн. віддали ТОВ «Спортивна Компанія «Люксон Спорт». Всього по округу Гіршфельда на ремонт спортмайданчиків ця фірма отримала 5 млн. грн.

З фірмою «ТрестУкргазКомунБуд» було укладено п’ять договорів на реконструкцію системи газопостачання у с. Єлизаветівка на загальну суму понад 2 млн грн. Засновники фірми – Валентина Погорєлова та Джавад Ахмедов.

Ще один майданчик у с. Слобожанське мав побудувати ФОП Бронніков Валерій Юрійович. Він зареєструвався лише влітку 2017 року відразу почав будувати майданчики по всій Україні.

А ось на спортмайданчик у Сахновщині гроші (920 тис грн.) отримав ФОП з Дніпра – Авєтік Оганесян.

ТОВ «Продінвест» отримало 2 млн. грн. на капітальний ремонт будівлі Будинку культури Мажарської сільради Кегічівського району. Засновниками фірми є Олександр Чекотило та Марина Тарасова. «Продінвест» є засновником фірми ТОВ «Володар-Кегічівка», що постачає теплову енергію бюджетним організаціям району.

Близько мільйона  на будівництво водопровідної мережі по селу Забарине отримало ТОВ «ВБП «Блеск».

У смт Орілька Лозівського району проводиться реконструкція системи водопостачання вартістю 13,17 млн. грн. Минулого року на цей об’єкт направили 900 тис грн. субвенції. Підрядник – ТОВ «Аквадіа» полтавчан Олега Купрія та Олександра Самарського. Роботи були продовжені на 2018 рік.

У цьому ж селі підряд на заміну вікон отримало ТОВ «Горизонт-Проект-Плюс». Вартість  угоди склала 180 тис грн. Одним з засновників цієї фірми є Тарас Шевченко – син заступника голови Лозівської РДА.

Округ Біловола (№ 180) – 27,03 млн. грн.

Значна сума коштів, виділених на округ ще одного нардепа з «Відродження» – Олександра Біловола, була не освоєна. Основним об’єктом тут стало закінчення будівництва загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів с. Губарівка. Підряд на 11,3 млн. грн. отримало ТОВ «Індіго-Груп». З цих грошей 9,00 млн грн. були заплановані в рамках державних субвенцій.  Фірмою  керує Олександр Кондаков, а засновниками  є Павло Бабенко і Віталій Говоруха. Бабенко у 2010 р. висувався у Богодухівську райраду від «Сильної України» Сергія Тігіпка. Ця фірма була головним підрядником під час відновлення Балаклії, де запам’яталася завищеними цінами та неякісними роботами.

Також в цьому окрузі  виділили 5 млн грн. на реконструкцію будинку культури у Старому Мерчику, але тендер на ці роботи проведений не був. Підготовлена лише проектна документація.

Понад 5 млн. грн. державних субвенцій виділили реконструкцію будівлі Комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу «Золочівська дитяча музична школа». Переможцем торгів стало ТОВ «Пересувна механізована колона №83 «Донбасводбуд».  Засновниками фірми виявилися мешканці окупованих територій – Сергій Осипчук з Донецька та Олександр Подгорний з Луганська.

3 млн. грн. виділили на капітальний ремонт огороджувальних конструкцій Ново-Іванівського будинку культури Коломацького району, але станом на 4 грудня 2017 року субвенція освоєна не була. Інформації щодо проведення торгів на сайті «Прозорро» немає.

У Нововодолазькому районі державні кошти поділили між собою дві фірми – ТОВ «Альянс-Н» (3 млн. грн.), та ТОВ «Харківбудмонтаж-А».

ТОВ «Альянс-Н» належить Михайлу Новікову – екс-депутату Харківської райради від Партії регіонів.

ТОВ «Харківбудмонтаж-А» раніше було записане на депутата облради від фракції «Відродження» Армаіса Оганесяна. Зараз він переписав фірму на мешканку окупованої Макіївки – Ларису Кобець.

Округ Мураєва (№ 181) – 19,3 млн. грн.

Євген Мураєв («Опозиційний блок») попав у ситуацію, схожу на його колег по фракції Шенцева і Добкіна. Гроші, які зайшли на цей округ – пішли на новостворену ОТГ Рога нью, і до цих коштів Мураєв ніякого відношення не мав. Напередодні виборів до ОТГ  очільник громади Федір Шевченко став членом президентської «Солідарності». Тож саме з цим можна пов’язати виділені кошти. Варто відзначити, що інформації, щодо використання цих коштів у системі «Прозорро» немає.

Топ-10 замовлень в Харківській області з використанням урядової субвенції

Виконавець Об’єкт Субвенція (млн. грн.)

 

Загальний кошторис (млн. грн)

 

Примітки
1 ТОВ «Строй інжінірінг девелопмент» Будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу на мікрорайоні “Мобіль” в смт Пісочин 11.2 млн. грн. 24,24 млн. грн. На момент створення фірми «Строй Інжінірінг Девелопмент» в 2006 році до складу її засновників входив Євген Савін. В 2010 році його призначили заступником голови Харківської ОДА, де він працював до 2014 року
2 ТОВ «Індіго-Груп» Закінчення будівництва загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів с. Губарівка 9 млн. грн. 11,3 млн. грн. Харківською фірмою «Індіго груп» керує Олександр Кондаков, підписантами є Ірина Кісельова і Вікторія Кравченко. Засновниками є Павло Бабенко і Віталій Говоруха. Бабенко у 2010 р. висувався у Богодухівську райраду від «Сильної України» Сергія Тігіпка
3 ТОВ «Лозовабудмеханізація» Реконструкцію будівлі Лозівської дитячо-юнацької спортивної школи «Юність» та палацу культури 7,7 млн. грн. 19,27 млн. грн. Засновники: Дмитро Бігун та Олександр Мощонський – бізнес-партнери людей зі структури УПЕК Гіршфельда
4 ТОВ «Спортивна компанія «Люксон Спорт» Будівництво спортмайданчиків по області 6,5 млн. грн. 6,5 млн. грн. Фірма записана на Олександра Удовенка, який мешкає у гуртожитку
5 ПП «Укр Еко Буд» Капітальний ремонт будинку культури по вул.Стадіонна, 31 у м. Балаклія 4,58 млн. грн. 4,58 млн. грн. ПП «УКР ЕКО БУД» у стадії припинення. Створена компанія була 2017 році та записана на Артема Вірмаскіна. Він є сином Вячеслава Вірмаскіна, який балотувався до Ізюмської міськради від партії «Відродження». Першим номером того списку був нардеп Остачук.

 

6 ТОВ «Пересувна механізована колона №83 «Донбасводбуд» Реконструкція будівлі Комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу «Золочівська дитяча музична школа» і благоустрою території 4,47 млн. грн. 4,47 млн. грн. Засновниками фірми виявилися мешканці окупованих територій – Сергій Осипчук з Донецька та Олександр Подгорний з Луганська
7 ТОВ «Керуюча компанія «Коменерго-Куп’янськ» Капітальний ремонт ділянки автошляху (від ВПУ №27 до знаку с. Новоосинове) в смт Ківшарівка

Капітальний ремонт системи опалення Куп’янської ЗОШ № 1

4,35 млн. грн. 5 млн. грн. Засновниками ТОВ «Керуюча компанія «Коменерго-Куп’янськ» є корпорація «Коменерго» (1%) та ТОВ «Фінансовий експерт» (99%). Бенефіціаром вказаний Ігор Дрижирук. Хоча «Фінансовий експерт» записане на Ганну та Леоніда Бредіхіна.
8 ТОВ «Енерджигруп» Капітальний ремонт об’єктів електропостачання м. Куп’янськ (колишнього ВАТ “Цукрокомбінат”) 4,2 млн. грн 4,2 млн. грн. Ця фірма записана на Максима Десяткова. Телефон цієї фірми 0577668109 співпадає з телефоном ТОВ «Укрземтранс». Остання займається залізничними перевозками.
9 ТОВ «Екобілдінг» Ремонт Вовківського сільського Будинку культури вартістю та двох ДНЗ 3,56 млн. грн. 5,56 млн.. грн. Цю фірму нещодавно перереєстрували у Краматорську. Крім того, засновниками стали мешканці цього міста Володимир Ільченко та Олексій Пилаєв. До цього фірма була записана на харків’янина Георгія Квасцинера. Він був відомий, як штукатур фірми «Корпорація Добробуд», що погоріла на харківських підрядах після публікації матеріалу «Наших Грошей»
10 ТОВ «Альянс-Н» Заміна вікон та ремонтні роботи у Сахновщанському районі. 5 об’єктів. 3 млн. грн. 3 млн. грн.. ТОВ «Альянс-Н» належить Михайлу Новікову – екс-депутату Харківської райради від Партії регіонів.

 

Павло Новик, для «Наших грошей»

«Центренерго» за 240 мільйонів замовило оточенню Сольвара супровід вугілля з «Южного» на третину дорожче від ринку

$
0
0

ПАТ «Центренерго» 12 лютого за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Екскомсервіс» про транспортно-експедиційне обслуговування імпортного вугілля на 240,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Сума договору розрахована на те, що в лютому-вересні буде вивантажено 1 млн т імпортного вугілля у ДП «Морський торговельний порт «Южний».

Комісія експедитора складає 5%, а вартість послуг – 240,00 грн., або $8,87 за тонну.

У листопаді 2017 року ТОВ Фірма «Технова» Анатолія Шкрібляка замовила ТОВ «Портінвест Лоджистік» Ріната Ахметова супровід імпортного вугілля в «Южному» по 179,50 грн., або $6,68 за тонну. Це на 33% дешевше від нинішніх торгів «Центренерго».

Також за даними «Наших грошей» ще дешевше коштують аналогічні послуги у «Южному» для самої групи «ДТЕК» Ахметова – $5-6 за тонну.

У червні 2017 року «Центренерго» замовило «Екскомсервісу» аналогічні послуги по 268,68 грн., або $10,32 за тонну. У доларах це на 16% дешевше від нової угоди.

Однак директор «Технови» навесні 2017 року називав значну нижчу ціну перевалки $5,60 за тонну (невідомо, з ПДВ чи без). З урахуванням 20% ПДВ це склало би $6,72 за тонну.

Пропозиція переможця на 11% нижча від очікуваної вартості закупівлі.

Єдиним допущеним конкурентом був сам «Морський торговельний порт «Южний».

Натомість ПП «ДП Чиста країна» Валерія Серебряка зі статутним капіталом 1 тис грн. не допустили до аукціону за відсутність копії сторінки договору з портом щодо кількості діб безкоштовного зберігання вантажу на портових складських територіях.

Компанія «Екскомсервіс» із 2011 р. належить Богдану Штонді, котрий раніше працював у ТОВ «Укрзернотранс-К» (оптова торгівля/транспортні послуги). Мажоритарним співзасновником цієї фірми був земляк Штонди – народний депутат від Блоку Петра Порошенка Руслан Сольвар.

У 2004 р. Сольвар вийшов зі складу засновників «Укрзернотранс-К», а власниками лишилися Олексій Мозговий (пізніше помічник Сольвара у парламенті) та Артем Мініч. На останнього в 2004-2008 рр.. була переписана інша компанія Сольвара – ПП «Фреш Лайн» (транспортні послуги). А згодом на Мініча певний час була записана фірма «Метрудтранс», яка тільки за дев’ять місяців 2016 р. отримала від 44 лісгоспів підряди на 117 млн грн. на перевезення деревини. Прокуратура підозрює посадовців двох лісгоспів Чернівецької області у зловживанні службовим становищем та нанесенні шкоди державним інтересам, причому справа пов’язана з «Метрудтрансом».

Також Мініч є родичем Сольвара по лінії колишньої дружини – сестра останньої, Валентина, в дівоцтві Лучко, пізніше взяла прізвище Мініч.

Із травня 2016 року «Центренерго» уклало угод з «Екскомсервісом» на 1,03 млрд грн.

Макарівські освітяни купили молоко на третину дорожче ринку, бо дешевша землячка переможця «злилася»

$
0
0

Відділ освіти, фізичної культури та спорту Макарівської районної державної адміністрації Київської області 29 січня за результатами тендеру замовив ФОП Глущенко Владислав Степанович молока на 311 тис грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у навчальні заклади Макарівського району поставлять 9 800 л пастеризованого коров’ячого питного молока жирністю 2,5% у пакетах по 25,50 грн./л та 970 кг згущеного молока жирністю 8,5% у бляшанках по 62,88 грн./кг без ПДВ.

За даними моніторингу роздрібних цін на харчові продукти на продовольчих ринках та базарах МінАПК від 30 січня, молоко 2,5% коштувало в середньому 18,45 грн./л. Це на 38% дешевше від тендерної ціни макарівських освітян.

Згущене молоко 8,5% у бляшанках один із виробників продає на сайті по 51,47 грн./кг.

Днями Управління освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації замовило питне молоко 2,5% по 18,54 грн./кг (близько 19,08 грн./л) і згущене молоко 8,5% по 57,00 грн./кг із ПДВ. Це відповідно на 33% і 10% дешевше від нинішнього тендеру.

Ціна угоди на 3% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 320 тис грн.

Єдиний конкурент ФОП Іваненко Ірина Миколаївна із нижчою на 5% ціною відмовився від участі в закупівлі у зв’язку з укладенням інших договорів.

Обидва суперника зареєстровані в смт. Іванків на Київщині.

Підприємець Владислав Глущенко володіє ПП «Школярик» сам, ПП «Іван Холдінг» з Іваном Рябовим, а також ТОВ «Вік-Тех Агро» з Анатолієм Машталяром і Кирилом Безсмертним.

У свою чергу Безсмертний володіє ТОВ «Мир-Агро Грант» із депутатом Шпилівської сільради Іванківського району Мирославом Павленком та ТОВ «Сіт-Агро Світ» з Олександром Леляком – чоловіком депутатки Іванківської райради від партії «Наш край» Людмили Леляк.

Мирославу Павленку і Олександру Леляку належить ТОВ «Ікс Агро Сіт».

Олександр Леляк володіє ТОВ «Украгроенерго» разом із ТОВ «Укртепло» Івана Надєїна.

За «антикорупційним» фондом, який вимагає з бізнесу «благодійні» внески, стоїть оточення нардепа-ляшківця

$
0
0

Руслана Броніна

Громадська організація «Благодійний фонд «Міжнародні антикорупційні суди», яка пропонує підприємствам вирішити питання з владними структурами, а в разі відмови починає кампанію з дискредитації, пов`язана із представниками «Радикальної партії» Олега Ляшка.

Про це йдеться в розслідуванні Аріни Крапки для програми «Гра слів» (спільний проект «Bihus.info» та «24 канал»).

На дії «благодійного фонду» вже скаржиться ціла низка підприємств: «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», «Побузький феронікелевий комбінат», «Дельта Вілмар СНД», «Житомиробленерго»  та інші . ГО спочатку надсилає підприємствам пропозицію внести благодійний внесок. Коли підприємство відмовляється, починається кампанія з його дискредитації серед закордонних контрагентів та органів контролю.

Нещодавно «Дельта Вілмар СНД», що належить бізнесменам з Індії та Сингапуру, відмовилася інвестувати $150 млн в порт «Південний», пояснюючи це реакцією на дії «БФ «Міжнародні антикорупційні суди». А прем’єр-міністр Володимир Гройсман два місяця тому дав доручення Мінюсту і Департаменту захисту економіки МВС перевірити діяльність «благодійників».

Столичний «БФ «Міжнародні антикорупційні суди» засновантц Русланою Броніною. Вона також заснувала фірми ТОВ «Ворлд банк продактів ленд» та ТОВ «Європейський реєстр інвестиційно-інноваційних технологій». Бізнес-пратнером Броніною в згаданих фірмах є вихідець з Харкова Анатолій Місяць. Він також підписував щонайменше один з листів від «благодійного фонду» на адресу «Дельта Вілмар».

Син Анатолія Місяця Ярослав теж «займається благодійністю», причому – разом з матір’ю Руслани Броніної Іриною – вона очолює засновану Місяцем благодійну організацію «Комітет боротьби із соціальним злом та підвищення якості».

Ярослав Місяць працював парламентським помічником нардепа від РПЛ Ігоря Мосійчука в Верховній Раді поточного скликання. У 2014 році Місяць-молодший і сам балотувався в народні депутати від Радикальної партії Олега Ляшка. Потрапити в парламент йому не вдалося, однак пізніше він став депутатом Миргородської міської ради від «ляшківців». Ігор Мосійчук залишив письмові питання щодо свого екс-помічника без відповіді.

Філії «Укргазвидобування» купили позашляховиків Land Cruiser ще на 9,4 мільйона

$
0
0

Філії ПАТ «Укргазвидобування» у січні-лютому уклали три угоди про закупівлю автомобілів Toyota Land Cruiser Prado Євро 6 на загальну суму 9,41 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

 «Спеціалізована аварій«Укрбургаз» за 7,30 млн грн. замовив ТОВ «Артсіті» Олега Топчія і росіянина Олександра Лалаяна сім таких позашляховиків по 1,04 млн грн.

но-рятувальна служба «Лікво» заплатить тій самій «Артсіті» за один такий автомобіль 1,06 млн грн.

«Укргазспецбудмонтаж» замовив ТОВ «Фірма «Алмаз Мотор, Лтд» Олексія Шоха та Олександра Корнієнка білий позашляховик Toyota Land Cruiser Prado 2.7 6 A/T Comfort за 1,04 млн грн.

В останньому випадку автівка матиме дві фронтальні, дві бокові подушки безпеки та одну для колін водія, дві шторки безпеки, багатофункціональний дисплей, системи безпеки, камеру заднього виду, кондиціонер, мультимедійну систему, електропривод дзеркал, бокові пороги, бампер в колір кузова, задній протитуманний ліхтар тощо.

За даними з відкритих джерелах, таку комплектацію продають по 1,13 млн грн.

Сума угод на 7% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 10,16 млн грн.

На обох виграних «Артсіті» тендерах переможці змагались лише між собою, а на останньому – ще й ТОВ «Автосаміт на Столичному» Таріела Васадзе і ТОВ «Гранд Мотор» Марії Гвоздьової та Тетяни Дерешук.

Нагадаємо, раніше «Львівгазвидобування» за 5,35 млн грн. купило у «Гранд Мотора» п’ять автомобілів Toyota Land Cruiser Prado по 1,07 млн грн.

Луганське КЕВ роздало своїм підприємцям ще 26 мільйонів за коштовні дрова

$
0
0

Квартирно-експлуатаційний відділ м. Луганськ 12, 13 та 20 лютого за результатами відкритих торгів замовив тринадцятьом підприємцям дрова твердолистяних порід на суму 26,34 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Замовлено загалом 35 665 складських метрів дров середньою вартістю 738 грн/скл. м. Договори підписано з тринадцятьма підприємцями – постійними постачальниками КЕВ Луганська (повний перелік переможців та їх конкурентів у таблиці).

На усіх тендерах конкурували підприємці з числа постійних постачальників Луганського КЕВ, окрім двох аукціонів, на які прийшов підприємець Павло Іванін із Покровська, який раніше не отримував замовлень від відділу.

В обох випадках його конкурсні пропозиції були найдешевшими, однак відхилені Комітетом. На одному з аукціонів єдиною підставою для відхилення пропозиції послугувало неподання копії 6 сторінки паспорта, при цьому, підприємець надав копії інших заповнених сторінок.

Нагадаємо, Луганське КЕВ замовляє дрова, беручи за одиницю вимірювання складометр (1 скл. м = близько 0,75 куб. м). У перерахунку вартість кубічного метра коливатиметься у межах 980-1000 грн.

Постачальник Конкурент на торгах Заявлений обсяг, складометр Ціна за складометр, грн (без ПДВ) Сума угоди, млн грн Обсяг, конвертований у куб. м Ціна за куб. м, грн
Договори від 12 лютого
Дмитренко Дмитро Ананійович Кравцова Вікаліна Олександрівна 2071 735 1,52 1553,25 980
Шевченко Антон Сергійович Зябко Артем Ігорович 2072 741 1,54 1554 988
Ракома Василь Миколайович Волк Сергій Миколайович 2076 738 1,53 1557 984
Коваленко В’ячеслав Іванович Алієва Ельміра Закаріївна 2075 737 1,53 1556,25 983
Д’яченко Іван Максимович Мужичук Іван Володимирович 2070 736 1,52 1552,50 981
Ключко Дмитро Володимирович Дмитренко Дмитро Ананійович 2081 738 1,54 1560,75 984
Скляренко Ольга Миколаївна Мужичук Олексій Володимирович 2080 737 1,53 1560 983
Мужичук Олексій Володимирович Іванін Павло Володимирович (відхилена найдешевша пропозиція)

Коваленко В’ячеслав Іванович

2060 715 1,47 1545 953
Тімченко Інна Володимирівна Іванін Павло Володимирович

(відхилена найдешевша пропозиція)

Дмитренко Дмитро Ананійович

2064 750 1,55 1548 1000
Договори від 12 лютого
Колесников Віталій Анатолійович Скляров Андрій Вікторович 1410 739,50 1,04 1057,5 986
Тімченко Андрій Володимирович Кравцова Вікаліна Олександрівна 1630 751 1,22 1222,5 1001
Чудновець Олександр Юрійович Мужичук Іван Володимирович 2082 740 1,54 1561,5 987
Договори від 20 лютого
Алієва Ельміра Закаріївна Зябко Артем Ігорович 4313 742 3,20 3234,75 989
Дмитренко Дмитро Ананійович Коваленко Аліна Юріївна 4183 737 3,08 3137,25 983
Шевченко Антон Сергійович Скляренко Андрій Васильович 3398 740 2,51 2548,5 987
35 665   26,34 26 749  

Як раніше повідомляли «Наші гроші», на тендери Луганського КЕВ щодо закупівлі дров систематично приходять одні і ті ж підприємці, пов’язані між собою родинними чи дружніми зв’язками.

З кінця 2016 року Луганське КЕВ витратило на дрова твердих порід уже майже 124 млн грн. Станом на 21 лютого у системі «Прозорро» в стані активних закупівель перебуває ще 21 тендер очікуваною вартістю 48 млн грн.

Керівником КЕВ м. Луганськ із серпня 2017 року є Володимир Мізякін, який до цього працював заступником начальника відділу.

«Первомайськвугілля» розпиляло 79 мільйонів на російських конвеєрних стрічках

$
0
0

ДП «Первомайськвугілля» 19 лютого за результатами відкритих торгів замовило ТОВ «Ерлайт» гумових конвеєрних стрічок на 78,94 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Замовлено 25450 погонних метрів гумотканинної стрічки виробництва АТ «Курская фабрика технических тканей» (м. Курськ, РФ) наступних типів:

  • ШР-1000-1600-4-ЕР-400-4,5-3,5-ТГУ5 – по 3772 грн/м.п. (тут і далі ціни з ПДВ)
  • ШР-1200-1600-4-ЕР-400-4,5-3,5-ТГУ5 – 4 526,40 грн/м.п.
  • ШР-800-800-4-ЕР-200-4,0-2,0-ТГУ5 – 2 189,60 грн/м.п.
  • ШР-1000-1000-5-ЕР-200-4,0-2,0-ТГУ5 – 2 955,50 грн/м.п.
  • ШР-1200-1000-5-ЕР-200-4,0-2,0-ТГУ5 – 3 546,60 грн/м.п.
  • 2,2-1400-5 –ТК-200-2-5-2-Б-РБ ДОСТ 20-85 – 3 600 грн/м.п.

Наприкінці грудня 2016 року «Ерлайт» отримало замовлення від «Селидіввугілля» на поставку конвеєрних стрічок, тоді погонний метр стрічок коштував дешевше: першого типу з переліку вище – 2 900 грн (на 23%), третього – 1 657 грн (на 24%) та четвертого – 2 175 грн (на 26%).

Товари мають бути поставлені протягом 20 днів з моменту отримання заявки. При цьому, у договорі сторони прописали умови поставки DDP або CPT, тобто поставка відбуватиметься за рахунок продавця, але у випадку DDP ризики щодо псування товару при перевезенні нестиме продавець, а при CPT – перевізник.

На аукціон прийшли четверо учасників, однак двох з них замовник викинув ще на етапі прекваліфікації. ТОВ «Коларес-Брокерс» надало недійсний сертифікат відповідності товару, а ТОВ «Укрстройнерудкомплект» не завантажило зразок протоколу випробувань.

Таким чином, за лот конкурували ТОВ «Ерлайт» та ТОВ «Альфа НТ», чия конкурсна пропозиція була дорожчою на 1,8%. При цьому, протягом усіх етапів аукціону компанія не робила кроків на пониження цінової заявки, тож перемога дісталась «Ерлайту».

Обидві фірми пропонували стрічки одного виробника, а також принесли схожі структурно довідки. На минулому тендері за участі цих компаній, «Альфа НТ» завантажило дозвіл Держпраці в Київській області, виданий «Ерлайту» на постачання продукції «Курской фабрики технических тканей».

Раніше донецьке, а нині київське ТОВ «Ерлайт» зареєстроване на Романа Ремізова, колишнього депутата Кіровської райради в м. Донецьку від «Партії регіонів». Він же є директором компанії.

Одноосібною власницею та керівником київського ТОВ «Альфа НТ» є Поліна Малько. На початку жовтня минулого року «Наші гроші» повідомляли, що  людина з таким ПІБ була представником «Ерлайту» на літній зустрічі підприємців з заступником голови Київської міської держадміністрації Миколою Поворозником.


Оточення Дробота-Журила розіграло 30 мільйонів ОГХК за соду, на чверть дорожчу від ціни СхідГЗК

$
0
0

Філія «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» 26 січня за результатами тендеру замовила ТОВ «Імекс Мінералс» карбонату кальцію на 29,74 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 2 950 т кальцинованої соди марки Б або легкої, вищого або першого ґатунку за ГОСТ 5100-85 по 10 080 грн. за тонну.

Днями ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» купило в іншої фірми кальциновану соду вищого ґатунку по 7 901 грн./т, тобто на чверть дешевше.

У серпні 2017 року ПАТ «Укргазвидобування» купило в іншого постачальника кальциновану соду вищого ґатунку від АТ «Башкирська содова компанія» (Росія) по 6 644 грн./т, що у півтора рази дешевше.

Сам «Іршанський ГЗК» у квітні 2017 року замовляв «Імекс Мінералс» кальциновану соду марки Б вищого або першого сорту на 12% дешевше – по 9 028 грн./т.

Крім того, за даними «Import Genius», 26 грудня 2017 року компанія «Solvay Bulgaria Ead Of Solvay Sodi» (Болгарія) ввезла в Україну кальциновану соду по 6 295 грн./т. Це більше ніж у півтора рази дешевше від нинішнього тендеру.

Ціна угоди на відсоток нижча від очікуваної вартості закупівлі в 30,00 млн грн.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Будівельна компанія – Нова» Олени Бойко, яка керує ТОВ «Світ сталі» Наталії Кирильчук. Бойко – партнерка екс-директора СхідГЗК Сергія Дробота по ТОВ «Юридично-консалтингова компанія «Астрея». У 2014 р. Дробот отримав підвищення і очолив ДК «Ядерне паливо», куди входить і СхідГЗК.

Кінцевим бенефіціаром столичної «Імекс Мінералс» зі статутним капіталом 1 тис грн. значиться криворожець Віталій Кравченко, який керує нею із травня 2017 р. Раніше засновником був Олексій Бондаренко із с. Чайки під Києвом, а зараз у держреєстрі взагалі не зазначено засновника цієї фірми.

За словами нині відстороненого керівника ОГХК Руслана Журила (а до того – заступника Дробота у СхідГЗК), це інжинірингова компанія, що шукає і наймає субпідрядників. Вона була створена наприкінці 2014 р., коли Журило очолив ОГХК. Відтоді фірма отримала підрядів ОГХК на 1,60 млрд грн.

Нагадаємо, Генпрокуратура у вересні 2015 р. порушила кримінальне провадження за фактом незаконного видобування корисних копалин службовими особами ОГХК. Слідство отримало дозвіл суду на вилучення документів ОГХК та її контрагентів, у тому числі «Імекс Мінералс».

З елітних Лісників під виглядом реконструкції неіснуючої вулиці будують дорогу через Чернечий ліс за 15 мільйонів

$
0
0

ДП «Лісниківська сільська рада Києво-Святошинського району Київської області» у кінці минулого року замовило ПП «Артембуд» реконструкцію вул. Затишної з влаштуванням твердого покриття, причому такої вулиці у селі Лісники немає. Про це написала Надія Суха у виданні «Викривач».

У травні 2015 року Лісниківська сільська рада затвердила Генеральний план села. Головувала тоді Ольга Сагач. Проектувальник – ДП «Український науково-дослідницький і проектний інститут цивільного будівництва» («Укрндпіцивільбуд») – включив до Генплану 168 га Чернечого лісу.

Розпоряджатися лісами є прерогативою Кабміну, обласних держадміністрацій. Київська ОДА у 2015 році Генплан села не погодила. Втім, сільська рада Лісників це проігнорувала. У 2016 році Генплан доопрацювали. Водночас сільрада не змогла надати документ журналістам.

Головний архітектор «Укрндпіцивільбуд» Олег Ханенко повідомив, що з Лісників виїхати важко, тому його інститут запропонував зробити дорогу до Дніпровського шосе через ліс. Про необхідність такої нової дороги розповів і теперішній сільський голова Лісників Олександр Гладуш.

В результаті було оголошено тендер на реконструкцію вул. Затишної, який виграв «Артембуд». Водночас, як з’ясувала журналістка, на місці будівництва ніякої вулиці нема. Вона відсутня й на карті. Коли і за яких обставин утворилась вулиця у сільській раді пояснити не змогли. Щоправда там послались на документи, які нібито зникли  після того, як у селі змінилось керівництво у 2015 році.

Більше того, будується нова дорога «з нуля», і ні про яку реконструкцію вулиці, тим більше, якої нема, не йдеться. Експерт з проблем містобудування Георгій Могильний вважає, що будівництво нової дороги назвали реконструкцією, щоб уникнути проблем зі значною частиною земельної та будівельної документації.

Місцеві активісти вважають, що нова дорога, яка будується через природоохоронну територію, що заборонено законом, потрібна не селу, а власнику елітного кінного клубу, від якого новий шлях і бере свій початок. Заклад належить співвласнику мережі супермаркетів «АТБ» Геннадію Буткевичу. На думку активістів, саме йому потрібна дорога в обхід села навпростець через ліс.

Біля кінного клубу базується будмайданчик із складом будматеріалів. Причому підряд виконує субпідрядник ТОВ «Юкрейніан енерджі консалтинг груп», засновником та керівником якого є Павло Жабровець. А «Артембуд», крім того, що виграв тендер, споруджує у кінному клубі тир.

«Викривач» також звернув увагу, що відтинок нового шляху, який знаходиться неподалік від лісу, пролягає через землі, що перебувають у приватній власності. Приблизно 40 га землі справа і зліва від майбутньої дороги  належать «Скіфінвест» та «Лаврські дзвони», які через ланцюжек фірм належать забудовнику Льву Парцхаладзе, який наразі є замміністра Мінрегіонбуду та ЖКГ. Парцхаладзе запевнив, що нічого не знає про будівництво автошляху до його ділянок за бюджетний кошт.

Крім замміністра, до відтинку, який стане дорогою і належить сільраді Лісників, прилягають  ще кілька невеликих ділянок. Вони, зокрема, належать екс-губернатору Київщини Володимиру Шандрі, сину президента корпорації «Укравто» Таріела Васадзе, прокурору Генпрокуратури  Ігореві Зубару. Щоправда, поки що більшість ділянок незабудовані, маєток звів лише Шандра.

Від «Наших грошей»:

ПП «Артембуд» зареєстроване в смт. Любашівка Одеської області. Засновником фірми вказано мешканця села Мічуріно Первомайського району Микокалаївсткої області Айрапета Григоряна, керівник Вардгес Григорян. За даними системи «Прозорро», з 2016 року фірма виграла тендерів на загальну суму 95,97 млн грн.

Під час торгів щодо реконструкції вулиці з влаштуванням твердого покриття єдиним конкурентом «Артембуду» було дніпровське ТОВ «Автомагістральбуд», засновниками якого є Арцрун Оганян та Тагуі Оганян.

Підприємці з одним мобільним розіграли 5 мільйонів на продуктах для училища ім. Бубки

$
0
0

Донецьке вище училище олімпійського резерву ім.С.Бубки 19 лютого уклало низку договорів щодо поставки продуктів харчування протягом 2018 року загальною вартістю 4,72 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Частину замовлень здійснено в результаті відкритих торгів, частину – через «допороги». Загалом укладено 36 договорів на поставку продуктів згідно із заявками замовника, які будуть подаватись постачальникам до 15:00 дня, що передуватиме дню поставки.

Один контракт щодо поставки рафінованої олії вартістю 32 тис. грн отримало ТОВ «Еталон-плюс», решту угод підписали із підприємцями з Бахмута – Людмилою Вовкогон та Олексієм Лемешевським, на сторінках ЄДР яких вказаний спільний мобільний номер – 0502140890. Також відомо, що у них було щонайменше дві спільні прописки – на вулицях Пушкіна та Ціолковського у Бахмуті (детальний перелік замовлених продуктів у таблиці нижче).

Людмила Вовкогон зареєстрована як підприємець від червня 2016 року. На її рахунку 38 підписаних договорів загальною вартістю 2,46 млн грн.

Олексій Лемешевський займається підприємницькою діяльністю з кінця 2007 року.

За даними «Prozorro», Лемешевський приходив на торги із Вовкогон 14 разів. Учасники переважно завантажували свої тендерні пропозиції в один день з інтервалом у 1-30 хв. Також прикріплені учасниками документи переважно названі однаково з різницею у зазначенні прізвища учасника, або ж додаванні однієї літери «В» (Вовкогон) або «Л» (Лемешевський) до назв довідок.

Довідки Лемешевського та Вовкогон схожі структурно та за оформленням, крім того, їхні витяги з ЄДР сформовані в один день, 22 січня, і взяті з менш ніж 10-тихвилинною різницею у часі.

Предмет закупівлі Вартість лоту, грн Вартість за, грн без ПДВ Переможець Конкурент
Мінеральна вода 34 800 5,80 за літр Вовкогон Людмила Григорівна Х
Кава без кофеїну 15 600 127 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Х
Дріжджі 13 320 148 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Х
Сухарі та печиво 79 205 Вафлі – 59,80 за кг

Печиво галетне – 47,80 за кг

Сухарі панірувальні – 25,90 за кг

Вовкогон Людмила Григорівна Х
Рафінована олія 32 040 32,04 за літр з ПДВ ТОВ «Еталон-плюс» Вовкогон Людмила Григорівна
Ікра рибна червона (лососева) 89 955 1 999 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Х
Твердий сир 358 000 179/кг Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
М’який сир 149 250 59,70 за кг Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
Риба 207 855 Хек свіжоморожений – 84,60 за кг

Скумбрія свіжоморожена без голови – 89,50 за кг

Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
Буряк 21 840 7,80 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Лемешевський Олексій Анатолійович
Морква 29 700 9,90 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Лемешевський Олексій Анатолійович
Цибуля 29 700 9,90 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Лемешевський Олексій Анатолійович
Капуста качанна 47 400 7,90 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Лемешевський Олексій Анатолійович
Огірки 16 560 13,80 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Лемешевський Олексій Анатолійович
Помідори 16 560 13,80 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Лемешевський Олексій Анатолійович
Перець овочевий 1 080 9 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Лемешевський Олексій Анатолійович
Баклажани 1 596 13,30 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Лемешевський Олексій Анатолійович
Лимони 8 600 43 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Лемешевський Олексій Анатолійович
Яблука 148 500 19,80 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Лемешевський Олексій Анатолійович
Банани 142 800 35,70 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Лемешевський Олексій Анатолійович
Апельсини 65 250 43,50 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Лемешевський Олексій Анатолійович
Мандарини 18 096 37,70 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Лемешевський Олексій Анатолійович
Хурма 18 096 37,70 за кг Вовкогон Людмила Григорівна Лемешевський Олексій Анатолійович
Джеми 16 040 40,10 за кг Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
Сухофрукти 38 400 64 за кг Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
Родзинки без кісточок 32 000 128 за кг Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
Томатне пюре 10 925 43,70 за кг Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
Огірки консервовані 67 095 49,70 за кг Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
Помідори консервовані 44 730 49,70 за кг Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
Курятина 1 015 600 Стегно – 71,60 за кг

Філе – 109,60 за кг

Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
Яловичина 894 000 149 за кг Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
Печінка яловича 40 800 68 за кг Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
Індичатина 388 800 129,60 за кг Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
Свинина 329 760 137,40 за кг Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
Пастеризоване молоко 293 700 26,70 за л Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна
Згущене молоко 7 300 73 за кг Лемешевський Олексій Анатолійович Вовкогон Людмила Григорівна

 

Проектант за півмільйона оцінить наслідки спуску Дніпровського каскаду водосховищ

$
0
0

ПАТ «Укргідроенерго» 24 січня уклало угоду з ПрАТ «Укргідропроект» щодо оцінки наслідків припинення експлуатації Дніпровського каскаду за 697 тис грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Йдеться про спрацювання водосховищ і ліквідації гідровузлів Дніпровського каскаду.

До червня виконають водоенергетичні та водогосподарські розрахунки, оцінять втрати у боротьбі з повенями та площі затоплення, проаналізують експлуатацію водного шляху, рибне господарство, соціально-екологічні наслідки, можливість використання осушених територій і потребу в родючих ґрунтах для відновлення сільгоспугідь в умовах Дніпровського каскаду та в умовах спрацювання водосховищ.

Аналіз соціально-екологічних наслідків включає:

  • сучасний екологічний стан Дніпра, в т.ч. радіаційне забруднення водосховищ Дніпровського каскаду;
  • рекреаційне освоєння прибережних територій і водної акваторії Дніпра;
  • можливі варіанти усунення наслідків екологічної катастрофи;
  • варіанти поводження з відходами та будівельним сміттям;
  • можливе поширення інфекційних захворювань у період спрацювання водосховищ та осушення ділянок ложа водосховищ;
  • забруднення повітряного басейну від виділення пилу сухих пляжів.

Харківське ПрАТ «Укргідропроект» є правонаступником однойменного ПАТ, а те – однойменного ВАТ, яке веде свою історію від радянського Бюро водних досліджень.

Фірмі замовляли проектні роботи на Дніпровському каскаді ГЕС і ГАЕС. Нею керує Сергій Кривицький, у минулому – заступник директора ДП «НЕК «Укренерго» та заступник міністра палива й енергетики. Пакет у 95% акцій «Укргідропроекту» має харків’янин Саркiс Симов’ян, сім’ї котрого належить ПАТ «Банк «Грант». Ще 3,3% належать Володимиру Мартиросову, а 1,5% – Олександру Попову.

Від Юрія Луценка до Костриці і Шевчука менше шести рукостискань

$
0
0

Як дізнався «Детектор.медіа», рекламні ролики Юрія Луценка під виглядом соціальної реклами на телеканалах розміщувались на прохання Чернігівської прокуратури. Також додавався висновок НацрадиТВ для ГО «Українська антикорупційна асоціація» на чотири ролики про те, що вони спрямовані на популяризацію результативної роботи генпрокуратури і боротьби з корупцією та мають ознаки, за якими вони можуть розміщуватися у ЗМІ як соціальна реклама.

Громадська організація «Українська антикорупційна асоціація» Дмитра Гамаша і Володимира Лисаченка прописана по вул. Туполєва, 18в у офісі номер 4. Цей будинок знаходиться поруч з бізнес-центром «Лотос» по Туполєва, 19, що належить сину генпрокурора Олександру Луценку. Приміщення №4 по вул. Туполєва, 18в належить ТОВ «Бізнес центр на Туполєва». Засновниками фірми є Юрій Гавриш, Олег Каплій, Лілія Ляшенко.

«Українська антикорупційна асоціація» відома медіа-атакою на міністра фінансів Олександра Данилюка за його доходи, якого генпрокурор Юрій Луценко хоче посадити в тюрму за несплату податків.

є членом «Української гільдії активістів», у яку входить 12 новостворених ГОшок.

У тому числі членом гільдії є Громадська спілка «Ассоціація судових репортерів України», заснована у у лютому 2018 року на бульварі Марини Приймаченко, 1/27 офіс «ХХХ» (номер закрито з міркувань приватності, оскільки це є номером квартири).

За даними «Youcontrol», засновниками спілки є ТОВ «Інформаційне агентство «Зрада» (Олена Сергіївна Волкова і Сергій Козлов) і Громадська організація «Небайдужі громадяни» (Тарас Степанович Свирид і Олексій Анатолійович Шевчук, і саме цей номер офісу «ХХХ» вказано домашньою адресою Шевчука). Директором є Сергій Федорович Козлов (має «Міжнародне інформагентство «Вектор ньюз»).

Тарас Свирид є співзасновником громадської організації «Інститут фінансових експертиз» разом з Аліною і Ларисою Комарович. Аліна у 2008 і 2012 роках попрацювала у газеті «Вечірній Київ», яку тоді очолював Роман Костриця.

Лариса і Аліна є співзасновницями низки ГОшок. У тому числі «Інститут соціального-економічного маделювання» (співзасновники Микола Владиславович Феоклістов і Тарас Свирид) і «Партії труда». «Партію труда» очолює Андрій Олександрович Комарович, а співзасновниками є Лариса Комарович, Ольга Сергіївна Козакова і Роман Васильович Костриця.

Роман Костриця – це той керівник «Вечірнього Києва», що заперечував свою причетність до сайту «Українська кривда», який в останній рік правління Віктора Януковича мочив найвідоміших українських журналістів та громадських активістів.

Олексій Шевчук – один з відомих в останній час адвокатів («Barristers»), який захищає Олександра Онищенка і Борислава Розенблата, та нападає на НАБУ і «Центр протидії корупції». Шевчук починав кар’єру юристом у держпідприємстві «Держпостачання» з системи Держуправління справами президента, в якому нещодавно було виявлено тіньовий штаб смотрящих «Укрзалізниці» Лєснікова-Шута-Лебедя.

Блог від: Юрій Ніколов

Viewing all 20873 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>