Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 20875 articles
Browse latest View live

Фірми сина відстороненого замголови Лозівської РДА отримали від РДА 3,5 мільйони

$
0
0

Фірми, до яких має відношення син заступника голови Лозівської РДА Андрія Шевченко, отримали від райдержадміністрації підрядів на суму 3,5 млн грн. Про це повідомив «Харківський антикорупційний центр»

Так, Тарас Андрійович Шевченко є директором та засновником ПП «Ремсервіс-Ч». Ця фірма отримала від РДА без проведення аукціону підряд на поточний ремонт покрівлі спортивного залу Бунаківського НВК вартістю 195 тис грн.

Крім того, Тарас Шевченко э співзасновником ТОВ «Горизонт – проект плюс», з яким Управління освіти, молоді та спорту Лозівської РДА уклало угод на 3,27 млн грн., у тому числі 1,39 млн грн. на капітальний ремонт (системи опалення) в Орільському навчально-виховному комплексі.

Центр нагадує, що 12 лютого голова Харківської ОДА Юлія Світлична повідомила, що у Лозівському районі роботи, де замовником виступає райдержадміністрація, виконує компанія, в якій директором є син заступника голови РДА.

Губернатор Харківщини зазначила, що вона обурена зухвалістю посадовця. «Негайно направляю листа до правоохоронних органів з вимогою перевірити цей факт, почати розслідування, перевірити якість виконаних робіт та наявність конфлікту інтересів з боку посадової особи», – повідомила Світлична.

Після того, на період досудового розслідування заступника голови РДА від виконання обов’язків відсторонили.


Кропивницькі комунальники відхилили дешевші пропозиції заради мерського бізнес-партнера

$
0
0

КП «Благоустрій» Кропивнцької міськради  13 лютого за результатами тендеру уклали угоду з ТОВ «Титан-Кіровоград» на постачання нафтопродуктів на 2,33 млн грн.

По це пише Центр медіа розслідувань «Прозоро».

Були закуплені  талони на отримання 45 тис л дизельного палива та 42 тис л бензину А-92. Ціна за літр бензину – 27,30 грн, а дизпалива – 26,30 грн. Це в середньому на дві гривні дешевше від нинішніх цін на пальне на АЗС Кропивницького.

Конкурсний комітет відхилив дві дешевші пропозиції: ТОВ «Техойл НК» пропонувало поставити паливо за  2,28 млн грн., а ТОВ «Нафтотрейд Ресурс» – 2,29 млн грн.

Зокрема у протоколі про відхилення пропозиції «Техойл НК» з Замовник вказав, що фірма не надала  інформації про вартість одного літру  бензину А-92 та дизельного палива дизельного відповідно до договору поставки з виробником (або постачальником), як те вимагалось в тендерній документації.

Водночас у пакеті документів, що «Техойл НК» завантажив у систему «ProZorro» присутній інформаційний лист (від 25.01.2018) за підписом директора  ТОВ «Техойл Трейд», з яким має договірні стосунки про постачання паливно-мастильних матеріалів. І там вказана ціна на бензин та дизпаливо.

Також замовник вирішив, що наданий учасником відгук про успішно виконаний аналогічний договір не свідчить про його виконання, чи наданий ним гарантійний лист не гарантує замовнику отримання фіскальних чеків постачальника.

Переможець торгів ТОВ «Титан-Кіроворад»  належить Миколі Грицаю. Він є бізнес-партнером мера Кропивницького Анрія Райковича по  ТОВ «Титан-Плюс» та ТОВ «Унк», які спеціалізовані на продажі нафтопродуктів.

Відзначимо, що наприкінці 2017 року договори з «Титан-Кіровоград» підписала низка комунальних підприємств міста. Мова йде про  КП «Електротрас» (1,87 млн  грн), КП «Універсал» (517 тис грн). Цьогоріч про поставки пального від «Титан-Кіровоград» у системі ProZorro також відзвітувала Центральна міська лікарня м. Кропивницького.

Від «Наших грошей»

Власником «Техойл НК» є киянин Олександр Сергієнко. Фірма зареєстрована в липні минулого року, за даними системи «Прозорро», фірма виграла тендерів на 511,49 млн грн. За місцем реєстрації фірми в Києві – Ярославів Вал, 5-в, зареєстрований і поставщик палива «Техойл трейд», мажоритарним власником якого є Віталій Пащенко.

Прокурори судяться за землю на Печерську з рідною фірмою Табачника, яка обіцяла їм квартири в «Едельдорфі»

$
0
0

Київська поліція та прокуратура підозрюють службових осіб ТОВ «Фін-Інвест Менеджмент» у зловживанні службовим становищем, що призвело до заволодіння фірмою земельної ділянки по вул. Старонаводницька, 42-44 у Києві на Печерську, де зводиться житловий комплекс Edeldorf. Про це «Нашим грошам» стало відомо з ухвал Печерського райсуду Києва та інших відкритих джерел.

У 2005 році Київська міська рада надала прокуратурі міста Києва в постійне користування земельну ділянку площею 0,59 га по вул. Старонаводницькій, 42-44 для будівництва, експлуатації та обслуговування комплексу адміністративного та соціально-побутового призначення.

У 2007 році прокуратура та «Фін-Інвест Менеджмент» уклали інвестиційний договір, згідно з яким правоохоронці повинні були отримати частину квартир, після чого прокуратура попросила Київраду припинити право постійного користування ділянкою (кадастровий номер 8000000000:82:068:0061) та надати її в орендне користування «Фін-Інвест Менеджмент». Київська міськрада виконала прохання і того ж року уклала з фірмою договір оренди землі на 10 років для будівництва комплексу адміністративного та соціально-побутового призначення.

У 2016 році Департамент містобудування та архітектури КМДА надав «Фін-Інвест Менеджмент» містобудівні умови та обмеження забудови цієї  ділянки для будівництва багатофункціонального комплексу, які передбачали житлові приміщення – 322 квартири, 230 апартаментів. Водночас, як зазначила прокуратура, згідно з договором оренди цільове призначення земельної ділянки «для будівництва комплексу адміністративного та соціально-побутового призначення», що свідчить про намір забудовника використовувати землю не за цільовим призначенням.

Тим не менш, у березні 2017 року Департаментом з питань державного архітектурно-будівельного контролю Києва надав замовнику – «Фін-Інвест Менеджмент» – декларацію про початок виконання підготовчих робіт із будівництва багатофункціонального комплексу.

За даними прокуратури, у червні 2017 р на ділянці будівництво комплексу адміністративного та соціально-побутового призначення не розпочалося, хоча територія була огороджена бетонним парканом. Тоді ж «Фін-Інвест Менеджмент» звернувся до Київради з проханням поновити договір оренд.

Слідчі також зазначили, що умови інвестдоговору від 2007 року не виконані, і фірма не передала прокуратурі право власності на квартири. Водночас, «Фін-Інвест Менеджмент», незважаючи на невиконання умов угоди, оформляє право користування ділянки по вул. Старонаводницькій, 42-44.

У вересні 2017 року прокуратура визнала ділянку речовим доказом, після чого звернулася до суду з клопотанням накласти арешт на землю, на якій ведуться підготовчі роботи будівництва багатофункціонального комплексу, а також позбавити «Фін-Інвест Менеджмент» права користуватися ділянкою. Печерський райсуд клопотання задовольнив.

Замовник будівництв подав апеляційну скаргу, в якій стверджував, що прокурор не повідомив про додаткову угоду до інвестдоговору. Згідно з нею було змінено площу приміщень, які повинні бути передані прокуратурі як винагороду за інвестиційним договором. Крім того, згідно з договором про відступлення права вимоги, прокуратура Києва набула майнові права на 49 квартир, розташованих в 2-му мікрорайоні житлового масиву «Позняки», і при цьому виникли грошові зобов’язання перед «Фін-Інвест Менеджмент» на загальну суму 29,91 млн грн. У тому ж 2007 р. київська прокуратура та «Фін-Інвест Менеджмент» уклали договір про зарахування зустрічних однорідних вимог, згідно з якою сторони зарахували зустрічні грошові вимоги за інвестдоговором при виконанні грошового зобов’язання на 29,91 млн грн., а тому вони (зобов’язання) припинились в повному обсязі.

Апеляційний суд Києва дійшов висновку, що у суді першої інстанції прокурор не надав достатніх доказів незаконних дій відповідача, зокрема, що «Фін-Інвест Менеджмент» не виконало умов інвестдоговору. Причому, суд звернув увагу, що прокурор в апеляції не заперечував проти задоволення скарги, пояснивши, що прокуратурі не було відомо про угоду щодо зарахування зустрічних однорідних вимог. Тому апеляція скасувала арешт без можливості оскарження.

В подальшому прокуратура отримала доступ  до декларації про початок виконання підготовчих робіт будівництва багатофункціонального комплексу на вул. Старонаводницькій, 42-44.

Наразі на вул. Старонаводницькій, 42-44 будується ЖК Edeldorf. Тут зведуть дві 26-поверхові житлові секції, об’єднані 2-поверховим стилобатом. При чому будівництво ведеться фактично впритул до діючого Звіриницького кладовища. Наразі квадратний метр у ЖК стартує від 38-40 тис грн.

Девелопером проекту є компанія Edelburg Development, в активі якої значиться проект ЖК Edelweiss House (колишній ЖК «Печерськ Холл»). Edelweiss House будується під брендом держкорпорації «Укрбуд», президентом якого був теперішній нардеп з фракції «Воля народу» Максим Микитась.

Наразі засновниками ТОВ «Фін-Інвест Менеджмент» вказані компанія «А.Т. Консалтинг лімітед» з  Віргінських Островів та Олександр Самолюк. У 2007-2012 роках власником фірми була компанія «Бартін Менеджмент Корп.» з Белізу, яка була засновником ТОВ «Тіара». Останнє в свою чергу є одним з власників ТОВ «Грааль».

Фірма «Грааль» пов’язана із родиною екс-міністра освіти Дмитра Табачника: раніше вона була одним із співзасновників компаній з орбіти Михайла Табачника, брата міністра. Зокрема, «Грааль» разом з Михайлом Табачником були співзасновниками ЗАТ «Технології і консалтинг», також фірма свого часу входила до складу співвласників ТОВ «Тіко-Констракшен» з групи Табачників.

Будівництво ЖК Edeldorf станом на середину лютого

«Укрспирт» відписав екс-помічнику «регіонала» 15 мільйонів на ферменти за торішніми цінами

$
0
0

ДП «Укрспирт» 16 січня уклало угоду з ТОВ «Торгово-маркетингове агентство «Трістан» про закупівлю ферментних препаратів на 15 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року поставлять сім видів ферментних препаратів у пластикових каністрах по 25-30 кг, перелік яких із цінами наведено у таблиці нижче. Ціни дорівнюють минулорічним.

Засновниками «ТМА «Трістан» є Юлія Булдакова-Алюшина та Сергій Алюшин, який свого часу був помічником колишнього спікера парламенту Володимира Рибака (Партія регіонів). Керує фірмою Сергій Буришев, власник нині ліквідованого ПП «Контур-2».

Усього з 2011 року «ТМА «Трістан» отримав підрядів щонайменше на 151,13 млн грн.

Найменування товару Ціна, грн./кг із ПДВ
Альфалаза AFP 345
Ламінекс CeluStar 294
Діазим FA 240
Амілекс 5Т 183
Діазим TGA 135
Діазим SSF 126
Амілекс 4Т 120

 

Сірка для СхідГЗК за 92 мільйони від оточення Дробота подорожчала у півтора рази за квартал

$
0
0

ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» 14 лютого за результатами тендеру замовило ТОВ «Торговий дім «Еко-Сервіс» сірки на 92,69 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 16 тис т технічної газової гранульованої сірки ґатунку не нижче 9998 (не менше 99,98% основної речовини) за ТУ 2112-234-31323949-2005 або ПСТ РК 18-2014 по 5 649 грн., або $212 за тонну. Товар оплатять протягом двох місяців після поставки.

У січні-вересні 2017 року «Еко-Сервіс» продавав її СхідГЗК по 3 999 грн., або $148-152 за тонну, тобто на 39-43% дешевше. Передбачалась оплата протягом півроку після поставки.

Крім того, за даними «Import Genius», 30 листопада 2017 року ТОВ «Сібхімторг» (Росія) ввозило в Україну для СхідГЗК таку сірку по 2 716 грн., або $101 за тонну.

Як і торік, нині переможець подав паспорти від виробників ТОВ «Каспійгаз» (Росія) і ТОО «Тенгизшевройл» (Казахстан). Умови поставки DDP однакові тоді й зараз.

Ціна угоди на 6% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 98,45 млн грн.

У торгах також брали участь ТОВ «Вірано» і ТОВ фірма «Торгсервіс».

Жовтоводський «Еко-Сервіс» належить Ігорю Ведуті – співзасновнику благодійного фонду ім. Віктора Замули «Наше місто» разом із Русланом Журилом, нині відстороненим очільником ОГХК, а до того – замдиректора ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Сергія Дробота. Дробот зараз очолює державний концерн «Ядерне паливо», куди входить і СхідГЗК.

Свого часу серед засновників фірми було ТОВ «Енерджі трейд груп», через ланцюжок пов’язане із самим Журилом.

Із 2008 року «Еко-Сервіс» виграв тендерів на 2,06 млрд грн., майже всі – у СхідГЗК.

Харківський «Торгсервіс» зі статутним капіталом 11 800 грн. належить Борису Гриньку і Сергію Євсєєв. Останній раніше був кінцевим бенефіціаром ТОВ «Енерго-промислова «Югенергопромтранс» разом із Володимиром Куковальським і Жанною Григоренко.

Зараз номінальним засновником «Югенергопромтрансу» є кіпрська компанія «БПК Біомасс Пауер Корпорейшн Лімітед», а бенефіціаром через неї – Куковальський.

Жанна Григоренко була прописана за однією адресою з Русланом Журилом.

Вона володіє ТОВ «Профімед Сервіс» разом із Сергієм і Тетяною Сірими, ТОВ «Техномашінвест» одноосібно і ТОВ «Темп» із Анатолієм Лісковським.

Фірма «Темп», співвласником якої раніше був сам Журило, з 2011 року є фактичним монополістом тендерів СхідГЗК на перевезення вантажів.

За даними системи «YouControl», дніпровська «Вірано» зі статутним капіталом 3 тис грн. створена у липні 2017 року тодішнім керівником Ольгою Юріївною Білоус. Особі з такими ПІБ із Дніпра належить ПП «ІКЦ «Порада», якому Дніпровська міськрада торік замовляла харчування у таборі відпочинку «Золотий вік».

Нині ж засновниками «Вірано» є дніпровець Антон Лимар і киянин Юрій Уланов, а директором – Володимир Фоменко. Уланов володіє ТОВ «Ванукрстрой» разом з Олегом Волощуком, а Лимар – ПП «Балатон» і ТОВ «Оілтек».

Зараз «Вірано» шукає людей на посади офіс-менеджера і менеджера з продажів.

Новачок без конкуренції отримав 98 мільйонів на річне утримання доріг Полтавщини

$
0
0

Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської обласної державної адміністрації 16 лютого замовив консорціуму «Алві Род» утримання автодоріг місцевого значення на 97,94 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Закупівлю провели за переговорною процедурою, бо тендери вже двічі доводилось відміняти, оскільки на них не приходив ніхто, крім консорціуму. Ціна угоди на 0,02% нижча від очікуваної вартості закупівлі відмінених торгів у 97,96 млн грн.

На поточний рік замовили утримання земляного полотна, водовідводу, дорожнього одягу і покриття, знаків, огородження, штучних споруд, розмітки, зимове утримання, озеленення та непередбачувані роботи. Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів з ринковими цінами на предмет можливого завищення. Субпідрядники теж невідомі: за потреби їх узгодять із замовником пізніше.

Столичний консорціум «Алві Род» зі статутним капіталом 1 тис грн., який вперше виграв тендер, був створений у 2016 році. За даними «YouControl», тоді засновниками були київське ТОВ «Алві Род» азербайджанців Мамедова Азера Юсіфа Огли і Алієва Аріфа Фікрата Огли та ТОВ «Будівельна компанія «Капіталіст» Олександра Поляєва і Юрія Миколайовича Луценка (не плутати з генпрокурором Юрієм Віталійовичем Луценком).

Донедавна консорціумом керувала Олена Ямпольська, власниця ТОВ «Компанія з розвитку проектів «А і Я Проджект». Торік вона також певний час очолювала ТОВ «Укрбуддор», яким володіють Бунят Заде Орхан Ільгар Огли з Азербайджану та Альберт Уваров чи то з Росії, чи то з Латвії. Ця фірма входить в МБК «Укрбуддор».

Нині у консорціумі партнерами ТОВ «Алві Род» виступають латвійська «Albuve» та німецькі «BauKG Reinbek» і «BauKG Rahlstedt», а бенефіціарами – Мамедов Азер Юсіф Огли та німець Антоніацці Берндт-Ральф. Керує ним Оксана Сліпенко.

До менеджменту латвійської фірми «Albuve» входить вищезгаданий Альберт Уваров.

Покровські комунальники дали розіграти двом парам 3,4 мільйона на прибирання міста

$
0
0

Житлово-комунальний відділ Покровської міської ради 16 лютого у рамках відкритих торгів за двома лотами замовив підприємцям Роману Маширу та Світлані Романенко послуги з прибирання вулиць у південно-східній та північній частинах міста загальною вартістю 3,4 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Прибирання та підмітання вулиць, тротуарів, зупинок, чистка узбіч доріг, а також посипка вулиць взимку у південно-східній частині Покровська обійдеться місту у 1,90 млн грн (підряд отримав ФОП Роман Машир), а той самий набір послуг у межах північної частини міста коштуватиме 1,50 млн грн (договір уклали з підприємицею Світланою Романенко).

У рамках першого лоту конкурували Багатогалузеве об’єднання комунального господарства Мирноградської міськради (БОКГ) та підприємець Роман Машир, чия конкурсна пропозиція виявилась дешевшою на 1,8 тис. грн (0,1%). Комунальне підприємство із Мирнограда, що розташоване поруч з Покровськом, не здешевлювало своєї цінової заявки протягом усіх етапів аукціону.

Про Романа Машира відомо небагато. Восени 2015 року він безуспішно балотувався на посаду міського голови Покровська. Мати Машира, Галина Якимівна Машир, зареєструвалась як підприємець в кінці серпня 2017 року і з того часу у рамках процедури звітування підписала з бюджетниками області уже 15 договорів (2,61 млн грн), а також взяла участь у двох аукціонах, єдиним конкурентом на яких виступало БОКГ. При чому, на тендері від Мирноградської міськради перемогу отримало БОКГ, а від Покровської – Галина Машир.

Зауважимо, у період часу з листопада 2016 року Житлово-комунальний відділ Покровської міськради уклав 21 угоду щодо замовлення послуг з прибирання міста загальною вартістю 9,05 млн грн. З них 7,55 млн грн освоїли Роман Машир із матір’ю.

За другий лот конкурували підприємець Світлана Романенко та ПП «Покровськ-Реал-Сервіс». Різниця між первинною ціновою пропозицією переможця торгів Світлани Романенко та заявкою приватника склала всього 581 грн, при цьому останній не зіграв на пониження на жодному з етапів аукціону.

27 січня з часовим інтервалом у дві години згадані учасники завантажили однаково пронумеровані документи, зміст, структура, оформлення та граматичні помилки у яких дублюються. Крім того, більшість довідок роздруковані та проскановані на єдиному пристрої, про що свідчать наявні на них дефекти в одних і тих самих місцях.

Одноосібним власником покровського ПП «Покровськ-Реал-Сервіс» зі статутним фондом 300 гривень є місцевий мешканець Андрій Яструбенко. За даними «Youcontrol», до середини 2016 року підприємство належало Надії Тимошенко, яка сьогодні вписана у перелік працівників ФОП Романенко у якості начальника дільниці.

На місцевих виборах 2015 року Надія Тимошенко була кандидатом у депутати Покровської міської ради від партії «Наш край», а першим кандидатом цієї партії був брат згаданого Андрія Яструбенка – Олександр Яструбенко, колишній заступник міського голови Покровська, а нині – перший замдиректора Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

59-тилітня Світлана Романенко сьогодні зареєстрована як ФОП із місцем проживання за покровською адресою, яка збігається із пропискою Андрія Яструбенка. Ця картка підприємиці Романенко зареєстрована 4 квітня 2016 року. Тижнем раніше, 29 березня 2016 року, Світлана Романенко зареєструвалась як підприємець з зазначенням іншої адреси – на вулиці Центральній у селі Великомихайлівка Дніпропетровської області, однак, уже 1 квітня припинила діяльність за цією реєстрацією.

В обох профайлах Романенко у ЄДР, і архівному, і актуальному, вказано два контактні мобільні номери, один з яких, 0507012939, є зв’язковим «Покровськ-Реал-Сервісу», а також закріплений за фб-сторінкою першої власниці цієї фірми – Надією Тимошенко.

Нагадаємо, начальником житлово-комунального відділу Покровської міської ради є Олена Юзипович, яка проживає у Мирнограді.

Поліція підозрює, що у Дніпрі відколупали стару плитку і постелили нею парк за 5 мільйонів

$
0
0

Поліція підозрює, що службовці ДП «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод імені ім. Макарова» уклало договори щодо закупівель будівельних матеріалів у фіктивних фірм та переводило на їх рахунки гроші, отримані від КП «Молодіжне творче об’єднання» Дніпровської міськради. Про це написала Ілона Руднєва у «БюроUA».

У 2017 р. КП «Молодіжне творче об’єднання» за результатами торгів уклало договір з ДП «ВО «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» на проведення капремонту пішохідних доріжок на території Молодіжного парку по вул. Набережна Заводська, 53 за 8,76 млн грн. Пізніше сума договору була зменшена до 5,17 млн грн.

Слідство вважає, що підрядник використовував фіктивні фірми, серед яких були ТОВ «Альянс поставка», на рахунок якого «Південмаш» перевів 4,25 млн грн. «Альянс поставка», в свою чергу, перевів гроші ТОВ «Україна-2000», «Укрбудхолдинг» і «Дніпромремонт».

Згідно з версією правоохоронців, посадові особи ДП купували будматеріали за готівку у інших фірм та осіб, без оформлення документів, за ціною, на 30-50% нижчою, ніж та, яка була відображена документально. Крім того, в ході досудового розслідування виявлено, що посадові особи держпідприємства під час проведення робіт використовували ту ж саму тротуарну плитку та інші матеріали, які демонтували перед початком робіт в цьому ж місці.

При цьому використання раніше демонтованих матеріалів не було передбачено проектно-кошторисною документацією, а в актах виконаних робіт відображається, що використовувалися нові матеріали.

Слідство вважає, що посадовці КП та ДП неодноразово вносили завідомо неправдиві відомості в проектно-кошторисну документацію та акти виконаних робіт, що призвело до розтрати та заволодіння більш ніж 30% коштів від суми укладеного договору.

Слідчі отримали доступ до документів ТОВ «Екобуд Україна», «Євроальп», «Полюс Айс», ФОП Литвиненко Т.П. та інших фірм щодо їх взаємовідносин з КП «МТО».

Керівником КП «МТО» є помічник депутата Дніпровської міськради Олега Григорука, депутат Центральної райради Дніпра від Оппоблоку Валерія Пашко. Сам Григорук значиться помічником Валерії Пашко в КП «МТО». Дружина Григорука, Олена Григорук, працює в тому ж КП замначальника відділу експлуатації. Ще один помічник Григорука – начальник організаційно-договірного відділу комунального підприємства, а фірма «Фенікс», яка записана на третього помічника депутата Ігоря Сєдих, регулярно отримує підряди КП на проведення технагляду.


«Енергоатом» замовив чехам Путіна французький транспортер ядерних відходів за 100 мільйонів

$
0
0

ДП «НАЕК «Енергоатом» 14 лютого за результатами тендеру замовило компанії «Škoda JS a.s.» (Чехія) транспортер за 2,70 млн євро, або 100,05 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Протягом листопада 2018 року на Запорізьку АЕС поставлять гусеничний транспортер відпрацьованого ядерного палива моделі IM 175T вантажопідйомністю 175 т. Виробником є компанія «Nicolas Industrie S.A.S.» (Франція), яка входить у групу «Transporter Industry International GmbH» (Німеччина). Гарантійний строк становить рік.

Ціна угоди на 3% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 102,97 млн грн.

Чеська «Škoda JS» належить російській групі «Объединенные машиностроительные заводы». Її контролює «Газпромбанк», основним акціонером якого є компанія «Лідер» Юрія Ковальчука – представника найближчого оточення Володимира Путіна.

Нагадаємо, в Україні, Швейцарії та Чехії правоохоронці розслідують справи щодо хабара від «Skoda JS» українському нардепу Миколі Мартиненку («Народний фронт»), близькому до тепер уже колишнього прем’єра Арсенія Яценюка. Мартиненко кілька скликань ВР очолював комітет з палива і енергетики та вважався куратором «Енергоатому». У грудні 2015 року він склав депутатський мандат.

В Україні «Skoda JS» вигравала підряди  виключно в системі «Енергоатому».

Нині єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Далгакиран Компресор Україна» із таким самим транспортером, причому ніхто не знижував ціну на торгах. Засновниками фірми, яка поставляла «Енергоатому» мобільні дизель-генераторні станції, є турецьке АТ «Далгакиран Макіна Санаї Ве Тіджарет Анонім Ширкетіі» та киянин В’ячеслав Дінков. Останній також володіє ТОВ «Променергообладнання» з Чорноморська Одеської області.

Компанію «Meridiсan LLC» (США) із продукцією «Lift Systems Inc.» (США) спершу допустили до аукціону. Однак потім допущення скасували за рішенням АМКУ по скарзі «Далгакиран Компресор Україна» за нестачу технічного опису, документів про повноваження підписанта, довідки про аналогічні договори, номера відповідної статті закону в довідці про відсутність підстав для відхилення та даних про спеціальний інструмент, допоміжне обладнання і витратні матеріали у технічній специфікації.

НАБУ за три місяці розслідування закрило провадження по «Сумихімпрому»

$
0
0

Національне антикорупційне бюро у вересні 2017 року відкрило і у грудні того ж року закрило кримінальне провадження за фактом зловживання службовими особами ПАТ «Сумихімпром» своїм службовим становищем під час закупівлі ільментованого концентрату, поліпропіленових мішків, дерев’яних піддонів та юридичних послуг. Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду Києва від 26 січня.

Як свідчить текст ухвали, 19.09.2017 було зареєстроване провадження №42017000000002965 за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

29.12.2017 це провадження було закрито на підставі п.2 ч.1 ст. 284 КПК України (встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення).

У вказаній ухвалі слідчий суддя розглядала скаргу адвоката Костянтина Шевченка, який діє в інтересах керуючого санацією ПАТ «Сумихімпром» Ігоря Лазаковича, на бездіяльність детектива. Адвокат заявив, що детектив не розглянув клопотання сторони захисту про доручення матеріалів і закриття провадження, подане 14.12.2017.

18.12.2017 детектив надав відповідь, що надані матеріали долучено, а у закритті провадження відмовлено у зв’язку з тим, що Лазакович не є підозрюваним у вказаному провадженні, у зв’язку з чим він не наділений правами захисту.

Ігор Лазакович відомий як топ-менеджер олігарха Дмитра Фірташа. Спочатку він працював заступником голови правління у «Кримському титані» Фірташа, після чого у 2010 році став керівником «Сумихімпрому».

У 2011 році завод було визнано боржником – накопичено борги на 1,4 млрд грн. У 2012 році розпочалася процедура санації «Сумихімпрому». Керуючим санацією компанії-кредитори призначили Ігоря Лазаковича (до жовтня 2017 року).

Фонд держмайна у 2015 році подав до суду про припинення банкрутства «Сумихімпрому», обґрунтовуючи це тим, що провадження було порушено незаконно. Чотири судові інстанції, останньою з яких був Верховний суд, ФДМУ програв. На сьогоднішній день Фонд держмайна готує завод «Сумихімпром» до приватизації.

«Сумихімпром» на 99,99% належить державі. Компанія виробляє близько 50 видів хімічної продукції, основні з яких – комплексні хімічні добрива і діоксид титану. Продукція підприємства використовується в сільському господарстві, будівництві, лакофарбової промисловості.

Нагадаємо, що у грудні 2016 року прокуратура Сумської області оголосила Лазаковичу підозру в розтраті майна в особливо великих розмірах, в службовій підробці та легалізації доходів отриманих злочинним шляхом.

Юристи Порошенка контролюють фірму, якій віддали родовище «Укрнафти» на Полтавщині

$
0
0

ТОВ «Аркона Газ-Енергія», яка минулого року отримала перспективне газове родовище в Полтавській області, контролюється юристами, наближеними до президента Петра Порошенка.

Про це йдеться в розслідуванні Олександра Чорновалова для програми «Схеми».

У травні 2017 року Державна служба геології та надр без конкурсу видала ТОВ «Аркона Газ-Енергія» спецдозвіл на користування Свистунківсько-Червонолуцьким родовищем у Полтавській області. До цього з 1990-х років родовище розробляла ПАТ «Укрнафта», але в 2014 році їй не продовжили дію спецдозволу. Офіційно – через наявність податкового боргу.

Вперше «Аркона Газ-Енергія» звернулася до Держгеонадр за спецдозволом в 2016 році. Тоді її статутний капітал складав 4 тис грн., а її власником був Ігор Мичко. Раніше він працював у прокуратурі Донецької області, а зараз є засновником кількох компаній, які переважно спеціалізуються на будівництві.

У вересні 2016 року Мичко збільшив статутний капітал фірми до 5,61 млн грн. і відступив 50% частки Олександру Нещотному. Останній раніше працював у Амвросіївській райдержадміністрації (Донецька область) та НАК «Украгролізинг», а зараз є засновником кількох фірм, які спеціалізуються на торгівлі та фінансовому лізингу.

Але вже через два тижні після того, як «Аркона Газ-Енергія» отримала спецдозвіл, у неї з’явилися нові співвласники. 5% частки «Аркона Газ-Енергія» відійшло юристу та адвокату Олексію Гребенченку, який на початку 2000-х років працював у ПАТ «Укропткульттовари», кінцевим бенефіціарним власником якого був і досі залишається  Петро Порошенко.

Паралельно з цим Мичко та Нещотний відступили ще половину своєї частки у фірмі на користь офшорної компанії Ashburi Universal LTD (Беліз).

 Структура власності «Аркона Газ-Енергія»

На загальних зборах учасників «Аркона Газ-Енергія» белізьку «Ashburi Universal LTD» представляв Олексій Бондар – адвокат «Ековіс Бондар і Бондар юридичне бюро», де раніше працював Олексій Гребенченко – новий власник 5% частки в «Арконі».

У цьому ж юридичному бюро у 2007-2009 роках працював Олексій Маловацький – член Вищої ради правосуддя. Його дружина – Наталія Маловацька, працює нотаріусом Київського нотаріального округу і саме вона у другому кварталі 2017 року переказала співласникам «Аркона Газ-Енергія» Мичку та Нещотному по  майже 1,40 млн грн кожному. Ці суми відповідали вартості їх часток в статутному капіталі «Аркона Газ-Енергія», які вони продали «Ashburi Universal LTD»

Крім того, «Аркона Газ-Енергія» надала довіреність представляти інтереси фірмі Лілії Кобзар, яка керує юркомпанією «Юс Новітас», власником якої є вже згаданий член ВРП Маловацький. Під час виборів президента в 2014 році він був заступником керівника юридичної служби Порошенка і керував юрслужбою «Блоку Петра Порошенка» під час парламентських виборів.

За словами очевидців, які брали участь в підготовці виборів, в команду президента його  привів Сергій Березенко. А дружина Березенка – Уляна, у 2012 році видавала на ім’я Маловацького довіреність «на укладання та підписання договорів». Восени 2014 року Маловацький балотувався до Верховної ради за списками «Блоку Петра Порошенка», але мав 84-е місце і не пройшов. Згодом за пропозицією «БПП» отримав посаду члена ВРП.

 Олексій Маловацький

Сам Маловацький заявив, що йому не знайома фірма «Аркона Газ-Енергія». Але підтвердив знайомство з Олексієм Гребенченком та Олексієм Бондарем, який представляє інтереси белізького офшорну.

«Украерорух» замовив канадські радіомаяки на 34 мільйони у рідної фірми свого екс-директора

$
0
0

Державне підприємство обслуговування повітряного руху України 10 січня за результатами тендеру замовило ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Техвестсервіс» обладнання приводних радіостанцій NDB на 34,15 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2019 року поставлять із дворічною гарантією:

  • три трасові радіостанції NDB VR 250D (одна для Закарпаття і дві для Київщини) по 5,90 млн грн./шт.
  • дві аеродромні радіостанції NDB VR 125D (для Черкас і Сум) по 5,46 млн грн./шт.
  • монтаж за 2,10 млн грн.
  • груповий комплект ЗІП за 1,26 млн грн.
  • теоретична і практична підготовка персоналу за 444 тис грн.
  • три контрольні приймачі з антеною Nautel по 336 тис грн./шт.
  • три двоканальні цифрові осцилографи Siglent SDS2302 по 74 тис грн./шт.
  • п’ять ноутбуків HP з операційною системою, софтом, принтером та аксесуарами по 41 тис грн./шт.
  • п’ять джерел живлення AC/DC Nautel по 28 тис грн./шт.
  • п’ять комплектів витратних матеріалів Nautel по 16 тис грн./шт.
  • п’ять цифрових мультиметрів DT-9979 True RMS по 13 тис грн./шт.
  • п’ять пилососів Philips FC8293/01 по 2 640 грн./шт.
  • п’ять комплект викруток Neo Tools по 1200 грн./шт.

Виробником радіостанцій у документах пропозиції зазначена компанія «Nautel» (Канада).

В інтернет-магазинах такі мультиметри продаються по 12 100 грн., а пилососи – по 1 859-2 500 грн., що з урахуванням 20% ПДВ дорожче від договірної ціни «Украероруху».

Ціна угоди на два відсотки нижча від очікуваної вартості закупівлі у 35,00 млн грн.

Співзасновником «НВП «Техвестсервіс» до 2011 року був Кирило Поліщук – екс-директор «Украероруху» і заступник голови Державної авіаційної адміністрації, а в 2000-х роках – нардеп із фракції Партії регіонів. Раніше він очолював ДП «Зал офіційних делегацій», а його донька була дружиною екс-міністра інфраструктури Андрія Пивоварського.

Потім фірму переписали на Тараса Хижняка і Сергія Медину. Згодом місце Хижняка зайняла панамська фірма «Маквелл Інтернешнл Ес.Ей», якою керував Сергій Колесник. Людина на ім’я Сергій Колесник працювала в «Украерорусі», а потім – у КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни). У 2013 році «Украерорух» очолював Анатолій Колесник.

Нині «Техвестсервісом» володіють Медина і Тарас Гонта, власники ТОВ «Лексман Київ».

Єдиним допущеним конкурентом було ПрАТ «Банкомзв’язок». Його власником є багамський офшор «Дітел, інк.» («Ditel, inc.»), а директором – Сергій Колосов, наглядову раду очолює В’ячеслав Старіков.

Колосов є автором низки патентів «Банкомзв’язку» з Олександром Грянкою, попереднім керівником фірми Едуардом Щучиком і колишнім заступником начальника управління Департаменту охорони державного кордону ДПСУ та екс-директором Департаменту інформаційних технологій ДМСУ Юрієм Стрижаком.

«Банкомзв’язок» є розробником і виробником системи «Гарт-1», тому без конкуренції отримує багатомільйонні замовлення Державної прикордонної служби України.

Компанію «Southern Avionics Co.» (США) не допустили до аукціону за прострочений сертифікат ISO 9001-2008, відсутність свідоцтва про реєстрацію платника податків і документів про працівників чи листів про їх ненадання, довідки про захист довкілля, листа-згоди з проектом договору та гарантійного листа про незастосування санкцій.

Відхилена фірма скаржилась в АМКУ на допущених суперників, але безуспішно.

 

За три роки білоруська хімія для «Київводоканалу» подорожчала в доларах на третину

$
0
0

ПАТ «АК «Київводоканал» 19 лютого за результатами тендеру замовило ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Неосинтез» коагулянту – сульфату алюмінію на 485,91 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року поставлять 57 800 т шматкового сірчанокислого алюмінію першого ґатунку з умістом оксиду алюмінію не менше 16%, нерозчинного у воді осаду не більше 0,3%, оксиду заліза не більше 0,02%, оксиду миш’яку не більше 0,001% за ГОСТ 12966-85 виробництва ТОВ СП «Ксант» (Білорусь) по 8 407 грн., або $311 за тонну.

У березні 2015 року «Київводоканал» замовив його «Неосинтезу» по 5 619 грн., або $240 за тонну, тобто на 30% дешевше. У квітні 2016 року договірну ціну підняли до 6 172 грн., однак в доларовому еквіваленті вона знизилась до $236 за тонну, що на 32% дешевше.

Нещодавно КП «Харківводоканал» придбало в іншої фірми український коагулянт вищого ґатунку по 8 426 грн./т. А в листопаді 2017 року КП «Вінницяоблводоканал» купило в «Неосинтезу» білоруський коагулянт першого ґатунку по 8 458 грн./т.

Товар оплачуватимуть протягом півтора місяця після поставки.

Ціна угоди на 0,5% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 488,41 млн грн.

«Неосинтез» заснований у 2012 році російським ТОВ «Ескам» Ігоря Мишакова і Сергія Сусметова. Зараз власником є Сергій Зубець із Гомеля, а директором – Андрій Кучин. Саме в Гомелі знаходиться білоруський виробник коагулянту «Ксант» із російської групи «Метахім», чию головну компанію ТОВ «Метахім» записано на Мішакова і Сусмєтова.

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «ТБ «Аква-Холдинг», чиїми засновниками є дніпровець Сергій Астахов і закарпатське ТОВ з ІІ «Євроленд». Останнє раніше було записане на Сергія Захаренка, а зараз його засновниками значаться ТОВ «Поліпром-Інвест» того ж Астахова та сейшельський офшор «Гранд Стар Ллс».

ТОВ «Інвест Трейдінг Груп» не допустили до аукціону за нестачу більшості необхідних документів. Компанія скаржилась замовнику на обмеження аналогічних договорів поставками сульфату алюмінію або сірчанокислого алюмінію лише у 2015-2017 роках тільки для українських водоканалів із фактичною продуктивністю не менше 100 тис куб. м на добу, однак той відмовився знижувати вимоги.

Теперішню закупівлю провели з третьої спроби. Двічі тендери відміняли через нестачу допущених учасників, причому в перший раз нинішнього переможця відхилили за відсутність документу тендерної пропозиції, а в другий – за відсутність сертифікату відповідності мовою оригіналу, антикорупційної програми та низки довідок.

Військові отримають від «микитасів» лише 3% з 4,5 тисяч квартир, збудованих на їх землі

$
0
0

У Києві ТОВ «Фонд девелопмент груп» будує житловий комплекс для військовослужбовців та членів їх сімей на 4455 квартир, з яких військові отримають лише невеликий відсоток. Про це йдеться в матеріалі Максима Опанасенко для «Наших грошей з Денисом Бігусом».

У 195-ї Центральної бази Державної спеціальної служби транспорту (військової частини Т0710), яка наразі знаходиться у віданні Міністерства інфраструктури, у постійному користуванні знаходиться земельна ділянка площею 13,98 га для промисловості, комерційного використання і громадського призначення на вул. Магнітогорська, 5 у Деснянському районі.

Військові підписали інвестиційний договір з ТОВ «Фонд девелопмент груп», після чого у минулому році на цій ділянці розпочалося будівництво житлового комплексу для військовослужбовців.

На 8 га з 14 збудують 10 будинків по 25 поверхів. Цілий квартал з паркінгами, зоною барбекю, спортзалами. Загалом з’явиться 4455 квартир. З них військові отримають 150, тобто 3,3%.

Водночас, керівник Адміністрації  Держтрансспецслужби генерал Микола Мальков переконує, що 150 квартир з 4455 квартир – це 6%. Втім, як зазначив журналіст, навіть заявлений генералом процент не тягне на гучну назву «Будівництво для військовослужбовців». Хоча саме під цю назву забудовник отримав землю, можливість будувати, дозвільну документацію та можливість реалізувати решту квартир.

З’ясувалося , що військові транспортники не отримували погодження Кабміну, профільного міністерства. Крім того, не знайшлося свідчень конкурсу, на якому б обирали інвестора.

Експерт з проблем містобудування Георгій Могильний вважає, що на вул. Магнітогорська, 5, військовослужбовці мали би отримати від 9 до 16 відсотків.

А юрист Олександр Дядюк повідомив, що на ринку менше 10% нема. За його словами, все, що нижче цього відсотка – відкат і корупція.

Журналіст також з’ясував, що 10 років тому Держтрансспецслужи вже намагалась привести забудовника на свою територію. Навіть підписали договір, але тоді його швидко скасував суд через нецільове використання землі та відсутність погоджень. Але у теперішнього забудовника все вдалось.

Засновник ТОВ «Фонд девелопмент груп» є «Омніа трейдінг лтд» (Сполучене Королівство), а директор – Вікторія Гречана. Вона також оформлена у декількох інших будівельних фірмах. Зокрема, одне з таких підприємств ТОВ «Фортабуд» за подібною схемою будує житловий комплекс «Чарівне місто», що здійснюється під егідою держкорпорації «Укрбуд», президентом якого був теперішній нардеп з фракції «Воля народу» Максим Микитась.

Проектувальником будівництва на вул. Магнітогорська, 5 є «Укрбуд девелопмент». Микитась в декларації вказував, що є бенефіціаром «Укрбуд девелопмент».

Мальков очолює Адміністрацію  Держтрансспецслужи майже 15 років. У Києві він має три квартири. В декларації генерал також вказав недобудований садовий будиночок у 60 кв м, який в реальності має площу приблизно на 400 кв м, і за словами Малькова, записаний на сина.

Для будівництва школи в Крюківщині ціною 76 мільйонів замовили неймовірно коштовний бітум

$
0
0

КП «Управління капітального будівництва» Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області 19 лютого за результатами тендеру замовило ТОВ «Будівельна компанія «Євробуд-2000» реконструкцію школи за 76,38 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До вересня 2020 року в Крюківщині по вул. Мічуріна 12А реконструюють школу на 528 учнів. Отже, реконструкція коштує 145 тис грн. за учнівське місце, що принаймні у півтора рази дорожче від опосередкованої вартості будівництва шкіл з нуля, яку Мінрегіонрозвитку встановило в 2017 році на рівні 86 тис грн. за місце.

За підсумковою відомістю ресурсів, бітуми нафтові будівельні БН-70/30 коштують 37 тис грн./т, а БН-90/10 – 38 тис грн.(тут і далі тендерні ціни вказано без ПДВ і доставки). У грудні 2017 року Давидівська сільська рада на Львівщині замовила другу марку майже уп’ятеро дешевше – по 8 036 грн.. Загалом цих бітумів у кошторисі планують майже шість тон на загальну суму 217 тис грн. Тобто переплата по ним може скласти близько 170 тис грн:

Бітуми нафтові дорожні рідкі МГ і СГ замовили по 24 300 грн./т, хоча «Спецжитлофонд» законтрактував їх у 2,5 рази дешевше – по 9 365 грн..

Решта будматеріалів мають більш близькі до ринкових ціни.

  • Дисперсію полівінілацетатну непластифіковану замовили по 76 грн./кг. Нещодавно на тендері «Спецжитлофонду» вона коштувала в півтора рази дешевше – 49 грн./кг.
  • Стінові блоки з пінобетону 200х200х600мм коштують 1 180 грн./куб. м, а 200х300х600мм – 1 302 грн./куб. м. Другий тип можна знайти у продажу в півтора рази дешевше – по 840870 грн./куб. м.
  • Бортові камені БР300.30.15 обійдуться у 522 грн./шт. Торік у грудні вони коштували на торгах Київради на 14% дешевше – 456 грн./шт., а в серпні продавалися на 7% дешевше – по 490 грн./шт.
  • Бетон В30 М400 20-40 мм замовили по 1 475 грн./куб. м. На ринку бетон В30 М400 із різною крупністю наповнювача продають по 1 193-1 389 грн./куб. м.
  • Гарячекатана арматурна сталь коштує 16-20 тис грн./т, що відповідає іншим тендерам.

Ціна угоди на чверть нижча від очікуваної вартості закупівлі в 100,00 млн грн.

ТОВ «Будівельна компанія «Капіталіст» із нижчою на 1 грн. ціною відхилили через невідповідності у банківській гарантії та розрахунках договірної ціни.

Дорожчими конкурентами були ТОВ «Рембуд-1» і ТОВ «Саті-Нова Союз».

За даними системи «YouControl», столичний «Євробуд-2000» зі статутним капіталом 1 200 грн. заснували в липні 2017 року Ігор Дубінін і Віталій Пузаєнко, на яких записана ціла низка юросіб. У грудні 2017 року фірму переписали на Петра Дікура, а керівником став Володимир Пацеля.

Номер телефону переможця +380981881138 раніше використовував один з підрядників «Спецжитлофонду» – ТОВ «БВК Урбі» Василя Комаревича. Останній також володіє нинішнім суперником «Рембуд-1», де його партнером до 2009 року був Микола Іванович Надточій. Особа з такими ПІБ понад десять років очолювала «Спецжитлофонд». Сам Комаревич раніше керував ПП «Укррембудінвест» Надточія.

Нині «БВК Урбі» переоформлене в Ізмаїлі Одеської області під назвою «Дунай Пак» на Євгена Василевського і Семена Чекалова.

Головним інженером у «Євробуд-2000» працює Денис Васильович Комаревич. Крім того, в одному з його аналогічних договорів замовником виступає та ж «БВК Урбі».

Раніше «Євробуд-2000» отримав дрібних підрядів виключно «Спецжитлофонду» і ДВНЗ «Київський коледж будівництва,архітектури та дизайну» на 1,05 млн грн.

Інший суперник «Саті-Нова Союз» належить Євгену Коваленку та депутату Вишгородської міськради від «БПП «Солідарність» Михайлу Підвисоцькому.


«Селидіввугілля» замовило рудстійки вдвічі дорожче, ніж торік

$
0
0

ДП «Селидіввугілля» 16 лютого за результатами відкритих торгів уклало договір з ФОП Качейшвілі Георгієм Юрійовичем щодо поставки рудничних стійок твердих порід за 24,76 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Замовили загалом 13780 куб. м рудничних стійок хвойних порід дерева:

  • L=2-4 м, D=10-20 см – у кількості 5860 куб. м за 1800 грн/куб. м (тут і далі – з ПДВ)
  • L=4 м, D=18-22 см – у кількості 6670 куб. м за 2000 грн/куб. м
  • Після пожежі, низькосортна деревина (горельник, сухостій)для закладки куполів та інших технічних робіт – у кількості 1250 куб. м за 697,60 грн/куб. м

Торік у серпні «Селидіввугілля» замовляло ТОВ «Універсал Інвест-Строй» рудстійки D10-20 см L 2-4м  по 1300 грн/куб. м, а в січні-лютому нинішньому постачальнику Георгію Качейшвілі – по 950 грн/куб. м.

Продавець має поставити рудстійки на шахти 1/3 «Новогродівську», «Котляревську», «Україна» та «Курахівську» протягом трьох днів з моменту отримання замовлення.

З переможцем в аукціоні конкурували харківське торгово-виробниче ПП «Ресурс» Ігоря Тарновецького та підприємець Олена Ушакова, чиї пропозиції за результатами аукціону були дорожчими на 8,5% та 0,1% відповідно.

Георгій Качейшвілі на місцевих виборах 2015 року безуспішно балотувався до Селидівської міськради, як самовисуванець. У червні 2017 року разом з дружиною Інною співзаснував ТОВ «Ерті», що спеціалізується на оптовій торгівлі паливом та деревиною. Компанія зареєстрована за місцем прописки власників у місті Селидове на Донеччині.

За даними «Prozorro», у період часу з жовтня 2016 року Качейшвілі отримав держпідрядів на суму 60,18 млн грн – усі від «Селидіввугілля» та його структурних підрозділів. Також підприємець намагався взяти участь у тендері від «Торецьквугілля», але був викинутий на етапі прекваліфікації.

У Філатова звільняють шкільних ремонтників, щоб замість них завести приватну фірму за 10 мільйонів

$
0
0

Департамент гуманітарної політики Дніпровської міськради 12 лютого провів тендер на виконання аварійних робіт. ТОВ «Група «Капітал строй» планує за 9,73 млн грн. надавати послуги закладам освіти, де почали звільняти або перекваліфіковувати технічних робітників, що раніше виконували схожі роботи.

Про це пише Ольга Юдіна у «Бюро.UA».

Конкурс передбачав закупівлю послуг з аварійного обслуговування тепло- та водопостачання, водовідведення, каналізації, а також енергопостачання. Загалом в техзавданні мова йшла про 320 видів робіт, які потрібно провести в міських закладах освіти. Серед переліку послу вказані і планово-ремонті роботи, які до цього виконували техпрацівники комунальних закладів освіти.

Уже після оголошення тендеру, 5 лютого, Департамент гуманітарної політики Дніпровської міськради видав наказ про оптимізацію штатів комунальних закладів та підприємств. В документі було вказано, що школи та дитсадки повинні звільнити низку працівників або перекваліфікувати їх на інші завдання. Всього мова йде про 172 посади, серед них і завгоспи, адміністративно-технічні працівники та обслуговуючий персонал.

Офіційно така оптимізація була пояснена бажання зекономити бюджет та вирішити питання питань, пов’язані з аварійними ситуаціями.

Звільнені працівники шкіл повідомили, що їм вже пропонують роботу в фірмі, яка виграла тендер «на аварійне обслуговування».

В документах, які завантажило на торги «Група «Капітал строй», вказано, що у неї в штаті 92 працівника. Цй же список робітників фірма подала і на більш масштабний тендер  з закупівлі аварійного обслуговування житлового фонду Дніпра з очікуваною вартістю 98,00 млн грн.

Засновниками «Група «Капітал строй» є Олександр Калинчук та естонська компанія «Транспорт енд Хаагіс», а директором – Ірина Румянцева. Раніше вона була засновником та керівником ТОВ «Містокомбуд», яке входить до сфери впливу братів Леоніда та Володимира Дубінських. Румянцева також була засновником та керівником ще однієї підконтрольної братам фірми – ТОВ «Бромтерм»

На конкурсі ж закупівлі аварійного обслуговування в школах та дитсадках єдиним конкурентом Група «Капітал строй» переможця було ТОВ «АВС Білд Сервіс» з вищою ціною, яку воно протягом торгів не змінило. Раніше фірма була учасником схеми з монополізації сфери надання послуг в сфері ЖКГ фірмами Дубинських (нині її власником та директором вказаний Володимир Котомін – «НГ»). Зараз «АВС Білд Сервіс» є єдиним конкурентом «Група «Капітал Строй» на оголошеному тендері з аварійного обслуговування житлофонду Дніпра.

«Трейд Коммодіті» намагалося розірвати договір з Міноборони, щоб не постачати тисячу тон палива

$
0
0

Господарський суд Києва повністю відмовив ТОВ «Трейд Коммодіті» у задоволенні позову до Міноборони з вимогою визнати розірваним договір про постачання для державних потреб палива. Про це свідчить рішення від 7 лютого.

«Трейд Коммодіті» звернулось до суду з цим позовом наприкінці листопада 2017 року. Фірма вимагала визнати розірваним з 23.05.2016 договір про поставку у військові частини 1500 т бензину підвищеної якості А-92-Євро виду ІІ класу С загальною вартістю 27,99 млн грн.  Цей договір (№286/1/16/2) сторони уклали 14.03.2016.

«Трейд Коммодіті» переконувало суд, що Міноборони без достатніх правових підстав зволікало з прийняттям товару, не виконувало свій обов’язок з прийняття палива у встановлений договором строк. Тому фірма листом від 23.05.2016 повідомила Міноборони про відмову від договору та неможливість подальших поставок. Відтак, «Трейд Коммодіті» вважає, що договір з того часу є розірваним.

Втім, суд визнав необґрунтованими позовні вимоги фірми визнати договір розірваним. Суд встановив, що «Трейд Коммодіті» 4 травня 2016 року здійснило поставку 320 тонн палива, а Міноборони сплатило за це 5,99 млн грн. Відтак, суд наголосив, що бензин був поставлений, прийнятий і оплачений.

Крім того, суд з’ясував, що сторони вже судилися з приводу даного договору. У листопаді 2016 року Госпсуд Києва, рішення якого набуло силу, вказав на відсутність підстав говорити про неналежне виконанням міністерством умов вказаного договору ((№286/1/16/2). Разом з тим, суд з 23.05.2016 припинив правовідносини між «Трейд Коммодіті» та Міноборони за іншим договором (№286/1/16/1), який теж був укладений 14.03.2016 про постачання палива загальною вартістю 20,49 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ розслідує кримінальне провадження за фактом розтрати 149,34 млн грн під час виконання 14 договорів про постачання понад 80 тис т палива на суму понад 1 млрд грн, укладених 13 та 18 травня 2016 року між Міноборони і ТОВ «Трейд Коммодіті».

11 жовтня 2017 року НАБУ та САП повідомили про підозру чотирьом посадовцям Міноборони, у тому числі і заступнику міністра Ігорю Павловському.

16 жовтня детективи НАБУ затримали одного з інвесторів «Трейд Коммодіті» Володимира Трофименка. Іншим інвестором фірми є Андрій Адамовський, бізнес-партнер впливового нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Олександра Грановського. Адамовський має робочий кабінет у бізнес-центрі «Євразія» у офісному приміщенні, перед входом до якого висить табличка «Приймальня народного депутата Олександра Грановського».

Засновником і директором ТОВ «Трейд Коммодіті» значиться Вадим Майко. Ця фірма з’явилася у державних підрядах у 2015 році після обрання Грановського народним депутатом. Фірма одразу стала основним постачальником Міноборони та «Укрзалізниці», отримавши з того часу держпідряди на загальну суму 6,86 млрд грн.

Відзначимо, що після оголошення підозр у кримінальному провадженні та арешту майна і рахунків компанії, на тендерах почали з’являтися «клони» «Трейд Коммодіті».

Зокрема, ТОВ «Август Пром», що зареєстроване за однією адресою з «Трейд Коммодіті», у цьому році вже отримала від філії «Центр забезпечення виробництва» «Укрзалізниці» підряди на поставку палива на 570,00 млн грн і ще на 855,50 млн грн – скоро підпишуть.

Ще одна пов’язана з «Трейд Коммодіті» фірма – ТОВ «Газтрейд», яка лише у грудні 2017-го отримала від філії «ЦЗВ» «Укрзалізниці» підряди на 652,22 млн грн.

Крім того, варто відзначити ТОВ «Фірма «Фідея», у якої Міноборони 9 лютого закупило дизпаливо на 544,60 млн грн. Цю фірму також пов’язують з групою «Трейд коммодіті».

Освітяни Миколаївщини замовили своєму фавориту яйця на 35% дорожче від ринку

$
0
0

Управління освіти Первомайської міської ради в Миколаївській області 18 січня за результатами тендеру замовило ТОВ «М’ясницький двір» курячих яєць на 625 тис грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року в школи та дитсадки району поставлять близько 171 тис шт. яєць І категорії по 36,50 грн. за десяток.

За даними моніторингу роздрібних цін на харчові продукти на продовольчих ринках та базарах МінАПК, у грудні-січні яйця І категорії коштували в середньому 27,03 грн. за десяток. Це на 35% дешевше від тендерної ціни.

Крім того, у січні Департамент освіти та науки Одеської міської ради замовив яйця з розвезенням по навчальних закладах на 15% дешевше – по 31,80 грн. за десяток, хоча це все одно перевищує ціну МінАПК.

Ціна угоди на відсоток нижча від очікуваної вартості закупівлі в 634 тис грн.

Фірмою «М’ясницький Двір» зі статутним капіталом 1 тис грн. володіє первомайський підприємець Олег Цомін. У якості ФОП він у 2009-2011 роках виграв торгів на постачання харчів освітянам Миколаївської області на 32,19 млн грн.

Усього з 2012 року компанія виграла тендерів управління освіти Первомайської міськради, відділу освіти Первомайської РДА та управління освіти Южноукраїнської міськради на 123,59 млн грн. Причому ціни на них не вперше перевищують ринкові.

Конкурентами були ФОП Ткач Ірина Сергіївна з смт. Криве Озеро на Миколаївщині та чернівецьке ТОВ «Садгірський соко-екстрактний завод» Алли Доброї.

Фірма брата нового голови Конституційного суду фігурує у провадженні по розкраданню «Укртрансхімаміаку»

$
0
0

Службові особи ДП «Укрхімтрансаміак», ТОВ «Українська морська транспортна компанія», співзасновником якого є брат новопризначеного голови Конституційного суду Станіслава Шевчука, та інші особи причетні до розкрадання коштів цього держпідприємства.

Відповідне кримінальне провадженні з липня 2017 року розслідує у Генпрокуратурі т.зв. департамент «Кононенка-Грановського». Про це свідчать дані ухвали Печерського райсуду Києва від 5 грудня 2017 року.

Провадження №42017000000002424 було розпочате 27.07.2017 за ознаками злочинів, передбачених ст. 219 (доведення до банкрутства) і ч.5 ст.191 КК (розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах).

У ході досудового розслідування встановлено, що на балансі ДП «Укрхімтрансаміак» перебуває частина магістрального аміакопроводу «Тольятті – Одеса», через яку здійснюється транспортування рідкого аміаку територією України (до перевалочних потужностей ПАТ «Одеський припортовий завод»).

На сьогодні потужності аміакопроводу використовують для транзиту рідкого аміаку виробництва АТ «Тольяттиазот» (Росія), який є основним партнером українського державного підприємства протягом багатьох років.

За умовами укладеного контракту та з урахуванням дії наказу Мінекономрозвитку від 18.08.2015 № 1003 «Про надбавку до тарифу за транзит аміаку трубопровідним транспортом через територію України», у 2016 році транзит аміаку коштував для російської компанії $4,8 за кожні 100 км відстані та $16,5 за надання інших послуг (приймання, охолодження та перевалка ПАТ «Одеський припортовий завод», послуги морського порту, митні процедури, банківські комісії тощо).

Однак протягом 2016 року російська компанія ініціювала судовий позов про визнання вказаного наказу МЕРТ протиправним (незаконним) та нечинним з дати його ухвалення. 15.11.2016 Вищий адмінсуд задовольнив позов АТ «Тольяттиазот». Втрата чинності зазначеним наказом повернула до дії наказ Мінпромполітики від 01.04.2011 № 83 та призвела до встановлення практично найнижчих, починаючи з 2014 року, тарифів на транспортування аміаку для російського підприємства.

Таким чином, діючий тариф на транзит аміаку – $3,8 за 1 тонну з розрахунку на 100 км, затверджений наказом Мінпромполітики від 01.04.2011 № 83 в теперішній час є збитковим для ДП «Укрхімтрансаміак», не забезпечує самоокупність державного підприємства, фінансування заходів спрямованих на реалізацію інвестиційної програми, повернення позикового капіталу та сплати податків і зборів відповідно до законодавства України, вказує слідство.

За оцінками фахівців, сказано в судовій ухвалі, рівень економічно обґрунтованого тарифу перебуває на рівні $4,8-5,5 за 1 тонну на 100 км відстані. За умовами чинного тарифу – $3,8 за 1 тонну на 100 км, у 2017 році державне підприємство недоотримає близько 800 млн грн, які залишаться російському виробнику аміаку АТ «Тольяттиазот», через що стратегічне державне підприємство може бути доведено до фінансової неспроможності та визнано банкрутом.

Окрім цього, втрати державного підприємства на користь АТ «Тольяттиазот» відбуваються через низькі тарифи на додаткові послуги, пов’язані з транспортуванням та перевалкою рідкого аміаку. Так, згідно з чинним контрактом укладеним державним підприємством з АТ «Тольяттиазот», додаткові послуги, пов’язані з транспортуванням та перевалкою аміаку становлять $13,22 за 1 тонну. Разом із тим, аналогічні послуги ПАТ «Одеський припортовий завод» для ДП «Укрхімтрансаміак» складають $14 за 1 тонну. Враховуючи, що річний об’єм транзиту аміаку виробництва АТ «Тольяттиазот» складає 1,8 млн тонн, за умов втрати різниці $0,78 на 1 тонні, прямі річні збитки підприємства складають $1,4 млн (близько 35,8 млн грн).

Встановлено, що між ДП та ТОВ «Українська морська транспортна компанія» укладений договір про надання допоміжних послуг під час перевалки та транспортування рідкого аміаку, на підставі якого суб’єкту господарювання систематично перераховуються грошові кошти (близько 10 млн грн. у 2016 році). Хоча фактично всі роботи по перевалці та транспортуванню рідкого аміаку здійснюються співробітниками ПАТ «Одеський припортовий завод», а вищезазначені кошти в розмірі близько 10 млн грн, незаконно виводяться із обігу ДП та перераховуються на розрахункові рахунки ТОВ «Українська морська транспортна компанія» з метою заволодіння ними афілійовані до державного підприємства особи та подальшим розподілом даних державних коштів між її учасниками.

При цьому, встановлено, що одним з засновників ТОВ «УМТК» є Рулав Володимирович Одд (змінив прізвище та ім’я з Шевчук Денис Володимирович). Наказом ДП «Укрхімтрансаміак» від 11.05.2017 №100 він призначений на посаду радника в.о. директора ДП Ігоря Трегубенка.

В ході досудового розслідування встановлено, що Одд має значний вплив на діяльність ДП «Укрхімтрансаміак». За даними слідства, він тісно пов’язаний із власниками АТ «Тольттиазот» та здійснює лобіювання інтересів даної іноземної компанії, з метою безпосереднього впливу він навіть обіймав посаду радника директора підприємства (дану інформацію було встановлено в ході допиту в.о. директора ДП «Укрхімтрансаміак»).

Крім того, досудовим слідством встановлено, що Одд, Трегубенко, а також заступник директора ДП «Укрхімтрансаміак» Андрій Оганов пов’язані з діяльністю ТОВ «Агріхаб-Южний», яке здійснює купівля рідкого аміаку по номінальній ціні та реалізовує його підприємствам реального сектору економіки за ціною яка диктується власниками даного підприємства та службовими особами ДП, оскільки вищезазначене підприємство є фактичним монополістом по реалізації аміаку на території України.

У подальшому отримані від реалізації аміаку кошти перераховуються на розрахункові рахунки підприємств із ознаками фіктивності з метою їх конвертації та у подальшому розподіляються між усіма учасниками оборудки, а саме власниками ТОВ «Агріхаб-Южний» та службовими особами ДП «Укрхімтрансаміак».

Нагадаємо, Рулав Одд є братом Станіслава Шевчука, який 21 лютого був обраний Головою Конституційного Суду України.

У своїй декларації за 2016 рік Шевчук вказав свого брата і його частку 70% у ТОВ «Українська морська транспортна компанія». Ще 30% цієї фірми належить Володимиру Кондибку, якого деякі ЗМІ називають родичем Трегубенка.

Viewing all 20875 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>