Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 20885 articles
Browse latest View live

Схема чиновників Мінрегіону: «прокладка» здавала в суборенду усі приміщення держінституту

$
0
0

Чиновниками Мінрегіонбуду та підконтрольних йому підприємств за часів Януковича було створено ТОВ «Ла Віта Дольче», яке використовувалось у якості орендатора усіх приміщень ПАТ «Київ ЗНДІЕП» на бульварі Лесі Українки, 26, та надавала їх в суборенду. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 4 жовтня.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015000000001934 від 15.09.2015 здійснює Головне слідче управління Генпрокуратури. Справа порушена за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 368 КК України. 4 жовтня суд призначив документальну позапланову перевірку, яку мало провести ГУ ДФС України у м. Києві.

Слідство вважає, що начальник управління роботи з органами влади та підвідомчими організаціями Мінрегіону спільно з керівниками підвідомчих організацій отримували хабарі і незаконно збагачувалися на здачі приміщень в оренду, їх відчуженні, а також на призначенні на посади директорів держпідприємств, які знаходяться в сфері управління Мінрегіону.

Встановлено, що були створені такі умови, за яких отримати погодження на оренду, приватизацію державного майна можливо лише за умов попереднього надання хабара. Про такий випадок, зокрема, розповів на допиті власник товариства «ДТК» та «Оліва».

Інший варіант: потенційним орендарям відмовляли в укладенні договорів оренди, залишаючи лише варіант суборенди приміщень за посередництва фірм, підконтрольних чиновникам. Таким посередником було ТОВ «Ла Віта Дольче», яке здавало в суборенду усі приміщення  «Київ ЗНДІЕП».

За даними слідства, тиск на директорів держпідприємств з боку начальника управління роботи з органами влади та підвідомчими організаціями Мінрегіону здійснювався шляхом шантажу стосовно продовження контрактів між Мінрегіоном та держпідприємствами, погодження фінансових планів підприємств, ініціювання аудиторських перевірок підприємств та підготовка за результатами їх проектів кадрових рішень тощо.

Також, досудовим слідством встановлено, що вказані дії начальник управління роботи з органами влади та підвідомчими організаціями Мінрегіону вчиняв за сприяння  колишнього директора відділу роботи з органами влади та підвідомчими організаціями міністерства.

Часовий період хабарництва у судових матеріалах не вказано. Фірму «Ла Віта Дольче» у 2011 році створили Владислав Потирайло та Ірина Аракелян, дружина Нвера Аракеляна, який у 2014 році очолив ДП «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція». У 2014 році «Ла Віта Дольче» була перереєстрована на інших осіб – Семена Аванесяна і Вадима Руденка.

Разом з начальником управління Мінрегіону у справі фігурують також директор ДП «Укркомунобслуговування», заступник директора ДП «Київдіпротранс», директор «НДІпроектреконструкція», директор ПАТ «Київ ЗНДІЕП» та інші.

ПАТ «Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву» ( ПАТ «Київ ЗНДІЕП») і «НДІпроектреконструкція» знаходяться за однією адресою: Київ, бульвар Лесі Українки, 26.

Також у межах справи проводиться перевірка ТОВ «Слава Плюс», з яким було укладено низку невигідних договорів оренди державного майна.


«Ротердамська» формула вдвічі збагатила «порошенківців» на боргах Ахметова

$
0
0

Єврооблігації ДТЕК за останні півроку виросли в ціні на 105%. Цьому сприяли рішення Нацкомісії з регулювання ринку електроенергії та комунальних послуг (НКРЕКП) під керівництвом Дмитра Вовка, колишнього співробітника компанії «ICU», яка і скуповувала борги ДТЕК.

Про це пише Сергій Головньов в «Бізнес.Цензор».

Останні два роки ДТЕК показувала багатомільярдні збитки, що було спричинено як великим кредитним навантаженням при зростанні обмінного курсу, так і низькими тарифами на теплогенерацію. Але з квітня вартість єврооблігацій компанії пішла вверх. Вони подорожчали з 38% від номіналу у березні до 78% у жовтні.

hrafik-zrostannya-vartosti-jevrooblihatsij-dtek

Подорожчання євробондів ДТЕК почалося після того, як НКРЕКП ввела нову методику розрахунку тарифів. В їх основу було закладено вартість вугілля на біржі в Роттердамі (Нідерланди) з урахуванням нібито доставки його в Україну. За останні півроку через подорожчання нафти ціни на вугілля в Роттердамі зросли з 45 доларів за тону до майже 80 доларів. Відповідно, ціна вугілля, яка закладена в український тариф, нині зросла до 2200 грн./т. Хоча ще в першому півріччі вона складала 1500 грн./т.

dynamika-zrostannya-tsin-na-vuhillya

Подорожчання вугілля буде закладено в тариф ТЕС наступного року. Але в поточному році регулятор декілька разів піднімав тарифи для споживачів, що збільшило доходи енергоринку і, відповідно, власників ТЕС. З початку року тариф останніх виріс з 0,94 до 1,66 грн за кВт/г, також збільшилася їх частка в загальному обсязі виробленої енергії. Це відбулося за рахунок потужностей ДТЕК.

Збільшення доходів компанії вигідне для покупців її єврооблігацій, які були випущені в 2013 році. Одним покупців цих паперів була інвесткомпанія ICU. Вона не розкриває суму придбаних євробондів, але визнає, що купувала їх спочатку в 2013 році, а потім ще в 2015-му, коли папери ДТЕК коштували найдешевше і коли регулятор тримав низьким тариф для ТЕС.

Інвесткомпанія ICU відома багаторічною співпрацею зі структурами Петра Порошенка. Після його обрання президентом України у 2014 році співвласники фірми отримали призначення у владу. Валерія Гонтарєва стала головою Нацбанку, Володимир Демчишин очолив НКРЕКП, а потім міністерство енергетики. Керуючий партнер фірми Макар Пасенюк відомий як фінансовий радник самого Петра Порошенка.

З кінця 2014 року НКРЕКП очолює Дмитро Вовк, який безпосередньо перед призначенням працював у московському офісі «Рошену», а ще раніше був помічником віце-президента ICU Гонтарєвої.

Компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова контролює 9 з 14 існуючих в Україні теплоенергостанцій, вона забезпечує 30% всієї електроенергії України, а в тепловій генерації її частка перевищує 70%. Ще 20-25% теплової генерації виробляє державне «Центренерго».

Підтримка реєстру нерухомості коштує Мінюсту чверть мільйона щодня

$
0
0

Міністерство юстиції України 31 жовтня уклало угоду з ДП «Національні інформаційні системи» («НІС») на забезпечення функціонування державних реєстрів на суму 105,60 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Кошти виділено на підтримку 17 реєстрів, держателем яких є Мінюст, на 122 дні у вересні-грудні.

За нинішньою угодою найдорожче коштує підтримка Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – 234 тис грн. на день.

Найдешевше обходиться робота Реєстру спеціальних бланків документів інформаційної системи Мінюсту – 1 731 грн. на день.

Зареєстроване у травні 2015 року держпідприємство «НІС» із лютого очолює Станіслав Лур’є.

minyust-rejestry1 minyust-rejestry2

Суддя, який жив на одну зарплату, знайшов мільйон на квартиру в Іспанії

$
0
0

Суддя Апеляційного суду Луганської області Юрій Чорнобривко 24 жовтня придбав квартиру в Іспанії. Про це повідомляється у реєстрі НАЗК.

Площа квартири – 84 кв.м. Суддя зазначив, що на момент придбання її ціна становила 0,98 млн грн., або близько $37 тис. Квартиру судді продав Хосе Солвес Аваргес.

В електронній декларації за 2015 рік суддя повідомив, що його дружина Яна Чорнобривко орендувала квартиру в Іспанії у колишнього власника. Скільки дружина Чорнобривка платила за оренду у декларації не вказано.

Раніше сам суддя не мав власної нерухомості і повідомляв, що користувався квартирою у Сєвєродонецьку на 39 кв.м., що належить третій особі. Дружина судді володіє будинком в Луганську на 84 кв.м., а дочка Дар’я – половиною квартирою на 98 кв.м.

Зарплата судді у 2015 році склала 251 тис грн., а у 2014 р. – 271 тис грн.

За минулий рік дружина Чорнобривка отримала тільки 200 тис грн. доходу від відчуження рухомого майна. Ймовірно, йдеться про продаж автомобіля Mercedes-Benz GL 320 2008 р.в., який суддя декларував у 2014 році. Сьогодні у власності дружини залишився тільки BMW X1 2011 р.в.

Жодних інших доходів дружина судді офіційно не мала. У 2014 році вона задекларувала тільки 46 тис грн. від ведення підприємницької діяльності.

Станом на 2015 рік суддя та його дружина мали тільки 360 тис грн. заощаджень готівкою.

Оточення Мішалова без тендерів отримало 27 мільйонів на комп’ютерні мережі в школах Дніпра

$
0
0

Комунальне підприємство «Інфо-Рада-Дніпро» (Дніпро) без проведення тендерів уклало угоди з ТОВ «Інтелект Дніпро Телеком» щодо побудови локальної комп’ютерної мережі в школах міста на загальну суму 27 млн грн.

Про це пише Ольга Фоменко в виданні «Бюро.UA».

За два дні до вступу в силу норми закону «Про публічні закупівлі», який зобов’язував проводити держзакупівлі через систему «Прозоро» з 1 серпня, «Інфо-Рада-Дніпро» уклало 160 угод з «Інтелект Дніпро Телеком». Сума кожної з них була на рівні допорогових закупівель, тому замовник не проводив тендерів.

Угоди передбачають розробку проектів на побудову локальної мережі в начальних закладах міста та забезпечення її функціонування. При цьому, у більшості шкіл міста вже існує локальна мережа, яка підключена до Інтернету. Таким чином, після побудови нової мережі, школи отримають і нового провайдера, який буде надавати послуги Інтернету. За даними видання, ним стане компанія «Фрегат», яка  контролюється секретарем Дніпровської міськради В’ячеславом Мішаловим. Щорічно вартість послуг провайдера буде коштувати бюджету 0,58 млн грн.

Засновниками ТОВ «Інтелект Дніпро Телеком» є Володимир Штепа та  ТОВ «Компанія з управління активами «Альтрус Ассетс Активис». Остання входить до ФПГ «Алеф», яка має відношення до бізнесмена Володимира Єрмолаєва, який має спільні бізнес-інтереси з Мішаловим.

Раніше податкова  підозрювала «Фрегат ТВ» в ухилянні від сплати податків через укладання нереальних угод з низкою фірм, в тому числі з «Інтелект Дніпро Телеком».

Від «Наших грошей»

В’ячеслав Мішалов раніше був засновником ТОВ «Фрегат ТВ» та ТОВ «Фрегат СП», які зараз записані засновниками одне одного. Також його бізнес-партнером по ТОВ «Колокол» був Геннадій Корбан. До міськради Дніпра В’ячеслав Мішалов потрапив від партії «Самопоміч».

В’ячеслав Мішалов вказав у електронній декларації наявність банківських вкладів і готівки на 12 млн грн. і близько $2 млн у іноземних валютах.

Його батько Дмитро Мішалов раніше був відомий як перший віце-президент компанії «ПриватЛенд». Представник «Привату» Борис Філатов у 2015 році став мером Дніпра. Раніше спільний бізнес з Мішаловим також мав екс-голова адміністрації президента Борис Ложкін. Бізнес-партнером Ложкіна також був нинішній голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Після обрання Мішалова-молодшого депутатом у 2015 році фірма його батька ТОВ «Майстер-буд» виграла підряди від міськради і облдержадміністрації вже на 466,08 млн грн.

«Укргазбанк» скасував продаж гектара на Печерську, переписаний «Київміськбудом-1» на сейшельський офшор

$
0
0

bank-pecherskСуд за позовом «Укргазбанку» визнав недійсними договори купівлі-продажу та іпотеки ділянки 0,8 га в Києві на бульв. Дружби Народів, 44-46. Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 20 жовтня.

У 2008 році «Укргазбанк» відкрив кредит Тресту «Київміськбуд-1» імені М.П. Загороднього на 127,05 млн грн. Компанія передала в іпотеку банку будинок, товари, будматеріали, техніку, а також земельну ділянку 0,8 га в Києві на бульв. Дружби Народів, 44-46.

У 2012 році суд виніс рішення про стягнення із Тресту на користь банку 176,17 млн грн. У рахунок погашення заборгованості суд стягнув з компанії заставне майно, серед якого земельна ділянка на бульварі Дружби Народів.

Однак у жовтні 2015 року київський приватний нотаріус посвідчив договір купівлі-продажу ділянки між «Київміськбуд-1» і компанією «Lind More Incorporated ltd» з Сейшельських Островів. У той же день власник передав ділянку в іпотеку «Keyton Projects ltd» з Маршалових островів.

«Укргазбанк» подав позов про визнання цих договорів недійсними. Банк вказував на те, що він був іпотекодержателем ділянки і «Київміськбуд-1» не мав права продавати її без його згоди.

Основними акціонерами Тресту «Київміськбуд-1» імені М.П. Загороднього є ТОВ «Сучасні проектні технології» (46%) і ТОВ «Сота-Будінвест» (44,7%).

«Сучасні проектні технології» зареєстровано на ТОВ «Лігел Опініон» Олексія Полетухи.

Засновниками «Сота-Будінвест» значаться Євген Косович і ТОВ «Сота-Інвест» Геннадія Поліщука. Останній раніше був помічником Василя Горбаля, як народного депутата 4 та 5 скликань.

Власником 95% акцій «Укргазбанку» є держава.

З середини 2000-х років членом наглядової ради «Укргазбанку» і головою наглядової ради був Анатолій Омельяненко. Він також був депутатом Київради від Партії регіонів.

«Прокладка» отримає 6 мільйонів за ремонт трамваїв Дніпродзержинська руками комунальників Кернеса

$
0
0

КП «Трамвай» Дніпродзержинської міської ради за результатами тендеру замовило ТОВ «Технології електротранспорту» капітальний ремонт трамваїв на 6,22 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року мають відремонтувати п’ять трамвайних вагонів Tatra Т-3.

Переможець планує залучити субпідрядника – КП «Салтівське трамвайне депо» Харківської міської ради. Обсяг робіт, які той виконуватиме, та суму перерахувань харківським комунальникам у пропозиції не вказано.

При цьому на заробітну плату ремонтників піде 142 тис грн. – це становить трохи більше трьох відсотків від загальної суми контракту. На прибуток фірми заплановано 1,04 млн грн., тобто близько 17%.

Єдиним конкурентом на торгах було ВРМ МКП «Дніпропетровський електротранспорт» із вищою на 0,5% ціною.

Харківська фірма «Технології електротранспорту» зареєстрована в лютому на Павла Авєр’янова з с. Михайлівка Первомайського р-ну Харківської обл. Людина з такими ПІБ керує ТОВ «Ефективне землеробство» Наталії Дорош і Володимира Капустіна.

Директором підрядника є Павло Ковтуненко. Особа з такими ПІБ володіє ТОВ «Проект ТК» з Анатолієм Заболотним і ТОВ «Віал-Сіко» з Віктором Манжосом.

departament-terytorialnoho-kontrolyu-hruden-2015Манжосу належить один із найбільших гравців на рекламному ринку України – ТОВ «Віал-Медіа». Там його партнерами є Володимир Деркач і Яна Макарець, дружина Максима Макарця, радника мера Харкова Геннадія Кернеса. Також він очолював Департамент територіального контролю Харківської міськради

Керує «Віал-Медіа» Антон Яцкевич – брат Сергія Яцкевича, відомого як начальник відділу самоврядного контролю за використанням земель Департаменту територіального контролю Харківської міськради (нині прізвище видалено з сайту міськради).

Однаковий телефон та адресу реєстрації з «Віал-Медіа» має ТОВ «РА «Макс» Яни Макарець. Вона з Манжосом також є співвласниками ТОВ «Безпека та розвиток», яким раніше керував сам Максим Макарець.

За даними «ВДЗ», із квітня переможець виграв тендерів на 75,17 млн грн., у тому числі в нинішнього замовника на 4,28 млн грн.

З грудня 2016 року КП «Трамвай» очолює Іван Скакун. На його представленні керівником перший заступник мера Дніпродзержинська (нині Кам’янське) Олександр Плахотник повідомив, що Скакун має профільну освіту, молодий, енергійний і має в запасі багато хороших ідей для блага підприємства.

«Міська влада Дніпродзержинська в свою чергу буде і далі підтримувати “Трамвай”. У найближчих планах – ремонт наявного рухомого складу підприємства. Що стосується перспективи, то мер Андрій Бєлоусов зустрічався з представниками європейської корпорації “НЕФКО”, з якими обговорив можливість розробки програми, завдяки якій вдасться взяти участь в конкурсі на закупівлю 5-6 нових вагонів для міста», – говорив Плахотник.

НАБУ розслідує переплату «Укрзалізничпостачем» понад 15 мільйонів за російські запчастини

$
0
0

Національне антикорупційне бюро України підозрює посадових осіб ДП «Укрзалізничпостач» у співучасті з  представниками ТОВ «Техноекотрейдінг» та ТОВ «АКБ Тяжмашкомплект» у зловживанні службовим становищем, що могло призвести до переплати під час закупівлі запчастин на суму 15,8 млн грн. Про це стало відомо з ухвали Солом’янського районного суду м. Києва від 18 жовтня.

У липні 2015 року «Укрзалізничпостач» закупив у «Техноекотрейдінгу» і  «Тяжмашкомплекту» запчастини до автогальмівного обладнання. Фірми поставили залізничникам продукції на 40,01 млн грн.

Слідство встановило, що акцептовані ціни вищі від цін інших постачальників аналогічної продукції в середньому на 40%, а за окремими найменуваннями – майже в два рази.

Різниця між цінами на закуплену продукцію та цінами на фактично закуплену продукцію складає більше 15,8 млн грн.

ТОВ «Техноекотрейдінг» закупило продукцію у ТОВ «Укртранспневматика», що є офіційним дилером російського виробника ВАТ «Транспневматика», за 15,66 млн грн, а потім перепродало її «Укрзалізничпостачу» за 27,42 млн грн. Різниця складає 11,79 млн грн. Зауважимо, що товар імпортувався з Росії.

У свою чергу ТОВ «АКБ Тяжмашкомплект» купив запчастини у вже знайомої «Укртранспневматики», а також у ТОВ «Будтранспостач». Загалом «Тяжмашкомплект» купив продукцію за 8,53 млн грн, а перепродав держпідприємству за 12,59 млн грн. Різниця складає 4,05 млн грн.

Також аналіз цін здійснювався на підставі інформації про закупівлю ПрАТ «Львівський локомотиворемонтний завод» аналогічної продукції тих же виробників у 2015 році.

При цьому слідство встановило, що «Техноекотрейдінг» і «АКБ Тяжмашкомплект» не перетиналися по лотах. «Технічним» конкурентом фірм стало ТОВ «Апекс Інтернешнл», яке запропонувало вищі ціни. Це дає підстави слідству говорити про змову посадовців «Укрзалізничпостача» і фірм.

Слідство підозрює, що ТОВ «Техноекотрейдінг» вивело гроші, отримані по вказаних закупівлях, через ТОВ «НТП Трансінвест», у вигляді надання безвідсоткової фінансової допомоги. 18 жовтня суд надав слідчим доступ до рахункув фірми «НТП Трансінвест» у «Промінвестбанку».

Засновником і директором ТОВ «Техноекотрейдінг» є Ігор Шкляр, також відомий як співвласник ТОВ «НВП «Квазар Комплекс» разом з Анатолієм Бутрімасом і Дмитром Боковим.

Фірма «Квазар Комплекс» входить в групу компаній, пов’язаних з народним депутатом Олександром Єдіним, який також відомий як партнер родини покійного гендиректора «Укрзалізниці» й міністра транспорту Георгія Кірпи. У 2014 році Єдін передав «Укрзалізниці» частку в компанії «Інтер-Поліс», яка після цього поза конкурсом отримала право страхувати пасажирів залізниці.

ТОВ «АКБ Тяжмашкомплект» належить Юлії Поліщук, ТОВ «Апекс інтернешл» – Сергію Мансурову, Євгенію Швецову та Олександру Мудраку, а ТОВ «НТП Трансінвест» – кримчанину Максиму Ковальчуку.


Прокуратура не знайшла складу злочину у виведенні Котвіцьким 40 мільйонів на Панаму, НАБУ продовжує копати

$
0
0

Слідчий прокуратури м.Києва 24 вересня закрив кримінальне провадження проти народного депутата від Народного фронту Ігоря Котвіцького у зв’язку з відсутністю складу злочину. Про це свідчить ухвала Дніпровського райсуду м.Києва від 12 жовтня.

Йдеться про кримінальне провадження № 42016100000000330, зареєстроване 30.03.2016 за ч.4 ст.190 ККУ – шахрайство в особливо великих розмірах або організованою групою. Розслідування займалася прокуратура м.Києва. Це провадження було відкрите за заявою одного із нардепів, ім’я якого в судовому реєстрі приховано.

У липні-серпні 2015 року нардеп Ігор Котвіцький чотирма траншами перерахував з «Ощадбанку» $40 млн на рахунок «Kingston Group у швейцарському банку «Falcon Private Bank Ltd».

У березні 2015 року Котвіцький здав декларацію за минулий рік, в якій нічого не повідомив про наявні у нього $40 млн. Коли інформація про перераховані кошти набула розголосу, нардеп вніс правки у декларацію і відобразив еквівалент $40 млн.

У 2009 році ТОВ «Крим Петроліум Компані» і компанія «Tiway FSU B.V.» (Нідерланди) уклали договір позики, по якому у ТОВ утворився борг в розмірі $41,37 млн.

Влітку 2015 року Котвіцький взяв на себе цей борг. Водночас «Tiway FSU» передала право вимоги цього боргу компанії «Kingston Group S.A.» (Панама) за $1 винагороди.

З’ясовано, що Ігор Котвіцький у 2007 році уклав договір позики з якоюсь фізособою, ім’я якої в рішенні суду приховано.

За даними «Наших грошей», кредитором Котвіцького виступив екс-заммера Сімферополя Наріман Хаялієв. У електронній декларації нардепа за 2015 рік вказано, що Хаялієв позичив йому у 2007 році $11 млн та 841 млн грн.

За версією Котвіцького, перерахування грошей панамській компанії, було поверненням цього боргу. Кредитор ці покази підтвердив. Правочини щодо заміни боржника та кредитора у зобов’язанні, зокрема, в договорі позики, не заборонені законодавством України. Відтак слідчі встановили відсутність порушення права власності.

24 вересня 2016 року слідчий прокуратури м.Києва закрив кримінальне провадження «у зв’язку з відсутністю в діяннях складу кримінального правопорушення».

Постанову слідчого про закриття кримінального провадження оскаржував народний депутат, за заявою якого воно було відкрите. Однак слідчий суддя вирішив, що прокурор обґрунтовано закрив провадження.

Окрім Котвіцького, прокуратура в рамках розслідування допитала ще 23 особи, чиї імена у рішенні суду приховано. Водночас в ухвалі зазначено, що допитувалися родичі і знайомі Ігоря Котвіцького, які показали, що зберігали в себе його гроші. Допитувались службові особи Національного банку та «Ощадбанку», які повідомили, що трансакції не суперечили законодавству.

При закритті провадження слідчий врахував висновок експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, яким не встановлено факту підробки документів. Тому слідчий дійшов висновку, що відносини позики справді існували.

Також взято до уваги дані Державної податкової інспекції щодо сплати податків Ігорем Котвіцьким у 2007-2015 рр. Так, податківці не знайшли жодних порушень чи розбіжностей у його деклараціях. На цій підставі слідчий дійшов висновку, що Котвіцький не намагався ухилитися від сплати податків, вивести за кордон незадекларовані чи незаконні доходи.

При цьому слідство завважило що Республіка Панама не входить до переліку офшорних зон, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 №143-р.

Слідчі також мали доступ до матеріалів Держфімоніторингу, в яких йдеться про те, що Котвіцький міг налагодити схему виведення коштів із непідтвердженого офіційно задекларованими доходами джерела за кордон, з використанням договорів позики та відступлення права вимоги, укладених можливо з «фіктивними» компаніями-нерезидентами.

Однак слідчі прокуратури визнали ці висновки Держфімоніторингу не підтвердженими. Оскільки, як було зазначено вище, податківці не знайшли порушень податкового законодавства Котвіцьким.

Кримінальне провадження № 42015000000001991 щодо Котвіцького розслідує також Національне антикорупційне бюро при процесуальному керівництві Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. У цій справі нардепу інкримінують відмивання грошей, зловживання службовим становищем. Це провадження відкрили у Міністерстві внутрішніх справ у вересні 2015 року. Однак згодом за ініціативою Генпрокуратури справу передали в САП. Тоді генпрокурор Юрій Луценко ініціював службове розслідування щодо міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який не повідомив про конфлікт інтересів у справі. Адже Ігор Котвіцький відомий як бізнес-партнер Авакова.

Очільник МВС Арсен Аваков знає Котвіцького ще з 1990-х рр. У цій історії міністр став на сторону нардепа, заявивши, що вони разом займалися приватним видобутком газу, і вказані $40 млн знаходяться в розпорядженні Котвіцького з 97-го року.

Раніше народний депутат Сергій Лещенко поділився чутками про те, що вказані $40 млн насправді належать Авакову, який планував на них будувати власну політичну кар’єру.

Макіївець і фірма з ОРДЛО допомогли «Селидіввугіллю» роздати 51 мільйон на ремонт обладнання

$
0
0

ДП «Селидіввугілля» 20 жовтня за результатами тендеру уклало низку угод про капітальний ремонт спеціального обладнання до кінця року на загальну суму 51,14 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

ТОВ «НПП Техпром» за 49,62 млн грн. відремонтує:

  • 64 секції 1КД90, 94 домкрати пересування секції 2КД90, 188 домкратів бортових 2КД90, 94 гідропатрони 3КД90, 376 стійок 1КД90 для шахти «Росія»;
  • 113 секцій КПГС «Супутник» для шахти «Курахівська»;
  • 50 стійок КПГС «Спутнік» і 97 домкратів КПГС для шахти «Україна».

adresa-sherentorhФірма з Павлограду Дніпропетровської області зі статутним капіталом 4 тис грн. належить місцевим жителям Олександру Олійнику та Сергію Шаповалову. Вона почала вигравати торги в листопаді 2015 року, отримавши підрядів на 83,11 млн грн.

Олійник володіє новоствореним ТОВ «Павлоградський експериментальний ремонтно-механічний завод». Крім того, він у якості ФОП тримає павлоградське кафе «Парадиз».

Єдиним конкурентом «НПП Техпром» було ТОВ «Шеренторг» макіївця Даніїла Захарова зі статутним капіталом 1 тис грн. Фірма була зареєстрована у квітні за адресою масової реєстрації у с. Софіївська Борщагівка – вул. Садова, 16-Б. Тендерів вона не вигравала.

ТОВ «Новгородський гідро-механічний завод» («НГМЗ») за 1,52 млн грн. відремонтує:

  • 4 редуктора СП 202 для шахт «Курахівська» і «Росія»;
  • 2 маслостанції СНД100/32, лебідки ЛВ-25 та ЛМ-140 для шахти «Росія».

tov-mehanik-adresaЗавод зареєстрований у смт. Новгородське Донецької області на Олександра Бочарова і Юрія Меркушева. Він виграє тендери вугільних підприємств з 2011 року, й відтоді отримав підрядів на 105,17 млн грн.

Із «НГМЗ» змагалося лише прописане в окупованому Донецьку ТОВ «Механік», яким володіють Марина і Віктор Вишневецький. Останній є засновником і головою ради директорів холдингової вуглевидобувної компанії «Coal Energy S.A.».

 

Стрілки Краснова для «Укрзалізниці» на чверть мільярда через «прокладку» поставляли Дубневичі

$
0
0
Ярослав Дубневич і керівник "Укрзалізниці" Войцех Балчун

Ярослав Дубневич і керівник “Укрзалізниці” Войцех Балчун

ТОВ «Арго», що виграло тендер ПАТ «Українська залізниця» на 226,2 млн грн., купувало товар у ТОВ «Корпорація КРТ». Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду м.Києва від 18 жовтня.

У квітні цього року Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» уклала договір вартістю 226,19 млн грн. з ТОВ «Арго» на придбання стрілочних переводів, башмакоскидачів, пристрію зрівнювального.

Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальне провадження № 52016000000000089 від 31.03.2016. Провадження відкрито за ч.2 с.364 ККУ – зловживання владою чи службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, а також ч. 5 ст. 191 ККУ – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою.

Раніше повідомлялося, що компанія «Арго» продавала стрілочні переводи виробництва ПАТ  «Дніпропетровський стрілочний завод». Цей товар у виробника коштував на 15-20% дешевше. Детективи стверджують, що за загальним обсягом постачання переплата склала 35 млн. грн.

НАБУ з’ясувало, що напередодні виграного тендеру компанія «Арго» підписала договір про купівлю стрілочних переводів у ТОВ «Корпорація КРТ». Остання придбала таку продукцію напряму у виробника у січні 2016 р.

Також у рамках провадження вивчається ще одна закупівля від листопада 2015 р. Йдеться про договір ДП «Управління промислових підприємств державної адміністрації залізничного транспорту України» із  ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал». Цей завод належить ПАТ «Українська залізниця». Вартість договору не уточнюється.

На виконання договору Коростенський завод купував продукцію у низки підприємств: ТОВ «НВФ Колія», ТОВ «Промбудколія», ТОВ «Корпорація КРТ», ТОВ «Арго», ТОВ «Метінвест-СМЦ», ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод». Детективи стверджують, що ціна на деякі види продукції була завищена вдвічі.

НАБУ хоче проаналізувати рух коштів між «Дніпропетровським стрілочним заводом», «Корпорацією КРТ» і «Коростенським заводом залізобетонних шпал».

Суд дав детективам доступ до документів по банківському рахунку «Дніпропетровського стрілочного заводу». Також низкою інших ухвал суд дав доступ до інформації по рахунках замовників закупівель та фірм-посередників.

Фірма «Арго» незадовго до перемоги на тендері у квітні цього року змінила адресу реєстрації і засновників. Раніше засновниками були Сергій Комаров з Красного Луча на Луганщині та В’ячеслав Шатило з Овруча на Житомирщині. Новим власником став Антон Шевченко з Фастова.

«Корпорація КРТ» записана на ТОВ «Агропромислове підприємство «Львівське», засновниками якого є народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» Богдан та Ярослав Дубневичі. Н початку 2000-х брати Дубневичі були партнерами Михайла Костюка, колишнього директора «Укрзалізниці».

«Дніпропетровський стрілочний завод» зареєстровано на п’ять кіпрських компаній і, як стверджується в українському реєстру, бенефіціар у заводу відсутній. Раніше акціонером заводу був Загід Краснов, який у 2012 році вів круглий стіл за участю Віктора Медведчука і агітував за Митний союз. У 2015 році після місцевих виборів Краснов був призначений секретарем Дніпропетровської міської ради, але перебував на цій посаді менше 2 місяців.

Фірма з директоркою з Сейшелів поставляє обладнання «Укроборонпрому», підзвітному почесному консулу Сейшелів

$
0
0

ДП ДГЗІФ «Укрінмаш» закупило через британську компанію «Rion Assets Company LTD», яка має ознаки фіктивності, обладнання для бронетехніки за завищеними цінами. Про це йдеться в розслідуванні Олександра Гуменюка для «Слідство. Інфо».

Минулого року «Укрінмаш» уклав угоди з «Rion Assets Company ltd» на постачання гусеничних стрічок по $6 тис за штуку та двигунів до БТР по $8 тис. Ці ціни виявились в чотири рази вищими від розцінок у відкритих джерелах.

Раніше «Rion Assets Company ltd» намагалася укласти угоду з «Енергоатомом», але там назвали фірму фіктивною, а її цінову пропозицію – завищеною в 10 разів.

Директором «Rion Assets Company LTD» є громадянка Сейшельських островів Селма Франциск. На свій сторінці в Facebook вона вказала, що працює в компанії «ААА International services ltd» на Сейшелах, що займається створенням офшорних схем.

На переговорах з держпідприємствами британську компанію представляв киянин Роман Корнієнко. Фірма прописана на Дарницькому бульварі, 3а. В цій квартирі також зареєстроване ТОВ «Сплав Україна», засновником якого є російське ЗАТ «Сплав» з Новогроду. Це підприємство по випуску обладнання для атомних станцій належить «Альфа-груп».

Колишній гендиректор «Укрінмашу» Володимир Омелянчук, який минулого року підписував угоди з британською фірмою, сказав що не пам’ятає їх деталей. Але всі такі контракти погоджуються з «Укроборонпромом».

Після виходу сюжету «Слідства. Інфо» в «Укроборонпромі» заявили, що розповсюджена інформація «є неповною та недостовірною. Вона носить замовний характер  і спрямована на дискредитацію вітчизняного  оборонно промислового комплексу».

Жодних пояснень завищеним цінам та походженню придбаних двигунів і гусениць в «Укроборонпромі» не дали. Натомість заявили, що держкомпанія «звертається до Президента України з проханням доручити Службі безпеки України провести всебічну перевірку умов виконання даного контракту з залученням до цього процесу представників громадських антикорупційних організацій України».

Які саме «антикорупційні організації» будуть залучати спецслужби до оцінки діянь «Укробонпрому» – не повідомляється.

Від «Наших грошей»

Контроль над концерном «Укроборонпром» за посадою здійснює перший заступник секретаря РНБО, голова Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю Олег Гладковський. До переходу на держслужбу в 2014 році він носив прізвище Свинарчук і був бізнес-партнером Петра Порошенка.

На сайті Міністерства закордонних справ вказано, що Олег Свинарчук очолює Почесне консульство Республіки Сейшельські острови. В своїй декларації він вказав, що сини Михайло та Ігор користуються автомобілями, власником яких є Почесне консульство Республіки Сейшельські острови. Так, Михайло Гладковський їздить на BMW X6 2012 року випуску, а Ігор Гладковський на Hundai Equus 2014 року випуску.

Офіційною адресою Почесного консульства Сейшелів вказана вул. Електриків, 29а. За цією адресою на Рибальському острові знаходиться комплекс приміщень корпорації «Укрпромінвест», завод «Ленінська кузня» та спортклуб «5 елемент». Ці підприємства належать Порошенку та його бізнес-партнерам Гладковсьму та Ігорю Кононенку – першому заступнику парламентської фракції БПП.

Нещодавно голова Київської міської держадміністрації Віталій Кличко затвердив ремонт дороги від вул. Електриків, 29а до Набережно-Рибальської вартістю 8,22 млн грн.

ДФС перевіряє, чи у Кличка не привласнили сплачені МАФами гроші на благоустрій

$
0
0

Державна фінансова інспекція в м. Києві проводить позапланову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Печерської районної в м. Києві державної адміністрації за період з 01.01.2014 по 31.12.2015. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 24 жовтня.

Київська міська держадміністрація у 2014-2015 рр уклала договори пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою з власниками тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення господарської діяльності у Печерському районі м. Києва. За рахунок цих коштів формувався цільовий фонд спеціального фонду бюджету міста Києва, головним розпорядником якого була Печерська районна в м. Києві держадміністрація.

За даними правоохоронців, Печерська столична РДА використала у 2014 році 1,42 млн грн та у 2015 році 1,32 млн грн коштів вказаного цільового фонду, зокрема і на цілі, не пов’язані з благоустроєм територій, де розташовані тимчасові споруди, власники яких сплатили пайову участь у благоустрої.

На підставі заяви фізособи у листопаді 2015 року було розпочате розслідування щодо незаконного заволодіння вказаними коштами.

У жовтні цього року суд надав дозвіл на проведення ревізії Печерської районної у м. Києві держадміністрація, у ході якої працівники ДФС, зокрема, мають встановити:

  • скільки коштів власники МАФів сплатили до вказаного цільового фонду у якості пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою у 2014 і 2015 рр;
  • як ці кошти використовувалися і чи відповідає це вимогам законодавства.

Розслідування у кримінальному провадженні № 12015100060007134 від 03.11.2015 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України, проводить Печерське управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві. Процесуальне керівництво у цій справі здійснює група прокурорів Київської місцевої прокуратури №6.

Завод Порошенка за 64 мільйони відремонтує рятувальне судно «Сапфір» і пором залізниці

$
0
0

kalkulyatsiya-remontu-poromaПАТ «Завод «Ленінська кузня» 27 і 31 жовтня отримало два підряди на ремонт суден на загальну суму 64,02 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

  • Казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» за 29,09 млн грн. замовила капітальний ремонт суднових технічних засобів та корпусних конструкцій рятувального судна «Сапфір».

У 2011 р. підряд на його капремонт вартістю 8,95 млн грн. отримало МПП «Виробничо-комерційна фірма «ТОС».

  • Філія «Центр транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця» дасть 34,93 млн грн. на ремонт порома Герої Шипки.

Перший і останній дні перебування порому в доці коштують по 200 тис грн., кожний проміжний день – 70 тис грн., а день стоянки біля причалу – близько 18 тис грн.

Пожежна варта коштує 1250 грн за один людина/день.

Обидва судна знаходяться на території ДП «Іллічівський морський торговельний порт».

 

ryatuvalne-sudno-sapfir

За ремонт порому з переможцем змагалося ОСП «Судноверф «Україна» ДП «Одеський морський торгівельний порт». Дешевше на 5% ТОВ «Агат-Інтер» не допустили до аукціону через відсутність довільних довідок про досвід, гарантійні терміни та детальний опис ремонтних послуг.

На торгах щодо «Сапфіру» єдиним конкурентом було одеське ПП «Пі. Ей. Ай. Шипменеджмент Інк» із вищою на 0,003% ціною. Нині засновницею є Марина Жукова, а до 2011 р. фірму було записано на Діну Трубникову. Із 2011 р. фірма отримала держпідрядів на 49,89 млн грн. – переважно у ДП «Морський торговельний порт «Южний».

Пакет із 83% акцій «Заводу «Ленінська кузня» має «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Прайм ессетс кепітал» президента України Петра Порошенка. Саме в цей фонд Порошенко передав свої бізнес-активи задля формального дотримання закону про розділення бізнесу і держслужби.

Ще 11,5% належить ПАТ «ЗНКІФ «ВІК» нардепа Ігоря Кононенка, замголови фракції «Блоку Петра Порошенка».

Прокурор-безхатько отримав у подарунок від мами квартиру за 2 мільйони

$
0
0

Київський прокурор Роман Василишен отримав у подарунок від матері квартиру у новобудові вартістю 1,92 млн грн. Про це свідчить інформація подана прокурором до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Роман Василишен є прокурором Київської місцевої прокуратури №1, що у Голосіївському районі.

В електронній декларації за 2015 рік він повідомив тільки про 79 тис грн. зарплати і автомобіль Volkswagen Golf 2013 року випуску. Жодного житла чи іншої нерухомості, навіть у користуванні, він не задекларував.

Після подачі річної декларації Василишен повідомив про суттєві зміни у його майновому стані. 12 серпня 2016 року він став власником квартири площею 120 кв.м.

За даними реєстру нерухомості, квартира була подарована. Попереднім власником була Анастасія Василишена – мати прокурора.

Квартира знаходиться у провулку Коломийський 17/31а. Це житлокомплекс «Васильківський», будівництво якого завершилось у 2011 році.

Мати прокурора досі володіє машиномісцем у цьому будинку. У реєстрі зазначено, що вона оформила його у власність у квітні 2014 року.

Батько прокурора – Володимир Василишен – був заступником начальника ГУМВС України в м. Києві у 2013 і 2007-2011 рр.

З 2010 року у власності Володимира Василишена є квартира площею 133 кв.м. на проспекті 40-річчя Жовтня.


Поплавський легалізував мільйони у вигляді роялті від свого приватного «кулька», де не знайшли складу злочину

$
0
0

Народний депутат Михайло Поплавський («Воля народу») у 2015 році отримав дохід 33,71 млн грн. Майже половина цієї суми припала на роялті – 14,65 млн грн., вказано у електронній декларації.

Роялті дозволяє економити на податках власникам компаній, які сплачують ці кошти за користування чимся патентованим.

Поплавський задекларував 2,90 млн грн. отриманих у вигляді роялті від ТОВ «Київський університет культури» (КУК), бенефіціаром якого він себе і вказав у декларації.

Ця фірма є приватним вузом, який діє на базі Київського національного університету культури і мистецтв, очолюваного Поплавським.

poplavskyj-dyplomyУ 2014 році програма «Слідство.інфо» не змогла знайти приміщень приватного вузу. Однак з’ясувала, що саме до приватного закладу зараховували студентів-контрактників, які насправді проходили навчання перші три роки на базі приватного вузу. Після третього курсу їх відраховували і безперешкодно переводили до КНУКіМ, де й видавали відповідні державні дипломи. Відтак саме приватна фірма Поплавського отримує від студентів гроші, які мали б зараховуватись державному закладу за навчання.

Після виходу тієї програми прокуратура та МВС провели перевірку журналістських даних. У 2015 році стало відомо, що слідчий СУ ГУМВС Максим Зінорук виніс обґрунтовану постанову про закриття кримінального провадження за відсутності складу кримінальних правопорушень.

В 2016 році приватний КУК Поплавського пройшов Акредитаційну комісію України дозвіл на видачу дипломів державного зразка. Це дозволить приватній фірмі отримувати від контрактників гроші не тільки за перші три роки навчання, а за весь час перебування студента у стінах державного університету.

У декларації Поплавського також вказано отримання роялті від ТОВ «Ятрань», ТОВ «Україна-сервіс», ПП «Гетьман і К», ТОВ «Ятрань-агро»  та двох фізособ-підприємців.  Ці підприємства ведуть діяльність у сфері аграрного та ресторанного бізнесу – їм належать кілька закладів на трасі Київ-Одеса. Роялті від телеканалів за трансляцію патентованих Поплавським програм та відеокліпів склало всього 112 гривень.

Ще 50 тис грн 65-річний Поплавський отримав від держави у вигляді пенсії.

У банках та готівці Поплавський задекларував суму у різних валютах, еквівалентну 35 млн грн.

Поліція купила в улюбленої харківської фірми електрошокерів на мільйон

$
0
0

Національна поліція України 2 листопада уклала угоду з ТОВ «Спецтехніка-Харків» щодо постачання електрошокерів контактної дії на суму 1,18 млн грн.

Про це повідомляється в системі «Прозоро».

За переговорною процедурою замовлено 600 пристроїв по 1965 грн/шт. У договорі не вказано торгову марку приладів. Відомо, що їх вага має бути до 400 г , час роботи – до 3 секунд, гарантійний строк роботи – 36 місяців. В угоді інших технічних вимог до електрошокерів не вказано, але в документації торгів поліція вимагала, щоб вихідна напруга пристрою складала не менше 35 кВ, а потужність розряду – не менше 4 Дж/с.

У відкритих джерелах безліч оголошень про продаж електрошокерів з такими характеристиками за нижчими цінами.

За даними ЗМІ, раніше міліція купувала шокери виробництва ДП «Укроборонсервіс», зроблені на Харківському інституті електродинаміки.

ТОВ «Спецтехніка-Харків» зареєстроване на Віталія Пригару та Сергія Трубаєва, останній є керівником фірми. Вони також є власниками «Інститут електродинаміки» у формі ТОВ.

За даними «Вісника державних закупівель», «Спецтехніка-Харків» почала отримувати держзамовлення з минулого року, отримавши від МВС підряди на 11,90 млн. грн. У вересні поліція замовила фірмі постачання 700 електрошокерів по 1980 грн./шт.

грн. Восени 2015 року фірма замість відомчого заводу КНВО «Форт» МВС України поставила міліції протиударні щити, піднявши на них ціни у порівнянні з попереднім роком.

Януковичевський генпідрядник «Охматдиту» не зміг оскаржити ревізію, яка дала підстави для підозри у розтраті 28 мільйонів

$
0
0

Київський апеляційний адмінсуд відмовився визнати протиправними дії Державної фінансової інспекції України щодо проведення перевірки закупівель, здійснених генпідрядною організацією ТОВ «Укрпрофмед» у 2011-2014 рр за бюджетні кошти під час будівництва сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарня «Охматдит». Про це свідчить постанова від 25 жовтня.

У лютому-квітні 2016 року Головне слідче управління Національної поліції України організувало перевірку фірми «Укрпрофмед» з питань дотримання законодавства при здійсненні вказаних закупівель.

Для участі у перевірці поліція запросила представника ДФС, для чого був направлений заступник начальника відділу Департаменту інспектування у сфері послуг Державної фінансової інспекції України Василь Залеський.

За результатами перевірки Залеський 11 квітня склав довідку про результати участі у перевірці. У постанові відсутні деталі щодо неї.

Перевірка проводилася у межах кримінального провадження №12014100000000365, порушеного 18 лютого 2014 року за фактом зловживання службовим становищем посадовцями ДП «Укрмедпроектбуд», ТОВ «Укрпрофмед» та іншими особами, а також заволодіння бюджетними коштами. Слідчі вважають, що вказані службовці при закупівлі товарів, робіт та послуг, необхідних для будівництва нового лікувально-діагностичного комплексу «Охматдиту» у самостійно визначених постачальників за явно завищеними цінами, незаконно заволоділи коштами держбюджету в розмірі понад 28 млн грн.

ТОВ «Укрпрофмед» звернулося до суду з вимогою визнати протиправними дії Держфінінспекції. Суд першої інстанції позов фірми задовольнив. Однак апеляційний суд з цим не погодився, скасувавши вказану постанову і відмовивши «Укрпрофмеду».

Апеляційний суд вказав, що правоохоронні органи мають право залучати спеціалістів до участі в перевірках, зокрема представників ДФС. Залеський діяв відповідно до ст. 71 КПК України та як окрема посадова особа. Він свого імені підписував довідку про результати участі у перевірці «Укрпрофмеду».

Компанія «Укрпрофмед», засновником якої зараз значиться Сергій Катрич, раніше була генпідрядником будівництва «Охматдиту», передаючи роботи на субпідряд ТОВ «Євроінвестрой» з групи Януковича.

У 2015 році тендер на добудову «Охматдиту» виграло ТОВ «Альтіс-констракшн» з групи Олександра Глімбовського – тестя голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Однак через рік цей підряд переграли і 213,40 млн грн. на добудову тепер має отримати ТОВ «Ріола-Модуль Лтд».

«Директор» «Амадеус Ко» заявив про підробку його підпису у клопотанні щодо виділення земля під «вертодром Януковича»

$
0
0

Андрій Чернишов, який згідно з офіційними документами був засновником і директором ТОВ «Амадеус Ко» у 2010 році, заявив, що ніколи у цій фірмі не працював і жодних клопотань до Київради від її імені не подавав. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 21 жовтня.

Слідство встановило, що Андрій Чернишов, будучи директором ТОВ «Амадеус Ко», 08.11.2010 звернувся до Київради з клопотанням про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою з приводу відведення ТОВ «Амадеус Ко» в оренду ділянки з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури.

На підставі цього клопотання Київрада надала фірмі дозвіл на розробку документації із землеустрою. А 28.12.2010 Київрада ухвалила рішення про передачу «Амадеус Ко» двох ділянок загальною площею 2,18 га по вул. Паркова дорога, 16-А. Договір оренди на 25 років укладений 27.02.2012; на цей час у компанії вже були інші директор і засновники.

У ході допиту у якості свідка Андрій Чернишов заявив, що у приміщені Київради він ніколи не був, жодних документів, які б стосувались відведення та виділення земельної ділянки ТОВ «Амадеус Ко» він не підписував, й господарською діяльністю у вказаному підприємстві не займається.

Ознайомившись з копіями документів, наданих Київрадою щодо відведення земельних ділянок по вул. Паркова дорога, 16-А, Чернишов вказав, що підписи не схожі на його. Наразі Київський науково-дослідний інститут судових експертиз перевіряє це.

Зауважимо, що Андрій Чернишов отримував паспорт в Обухівському районі двічі – у 2004 та 2008 роках. Ймовірно, один паспорт був втрачений.

Нагадаємо, на виділеній землі збудовано так званий «вертолітний майданчик Януковича». У цій будівлі Центру адміністративно-ділової авіації на першому поверсі розмістився найбільший в Україні дата-центр «Парковий», основним кінцевим власником якого був «Амадеус Ко». Потім дата-центр викупили його менеджери. А нещодавно новим власником «Паркового» стала голландська компанія Roybal Direct Investments BV екс-глави Нацкомісії з питань регулювання зв’язку та інформатизації Петра Яцука.

16.06.2014 було розпочате кримінальне провадження, яке розслідує Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури, за фактами зловживання службовим становищем, розтрати бюджетних коштів, зловживання владою службовими особами юридичної особи приватного права, а також умисного знищення або руйнування об’єктів культурної спадщини.

Так, «Амадеус Ко» здійснило будівництво по вул. Паркова дорога, 16-А у місті Києві в охоронній (буферній) зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Києво-Печерська Лавра». До організації незаконного будівництва причетні службовці Державної інспекції архітектурного та будівельного контролю м. Києва.

Це особливо цінні землі, відтак рішення Київради було недостатньо. Необхідна була згода Верховної Ради, а також погодження Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО при МЗС України.

Зауважимо, що договір оренди ділянки був підписаний в лютому 2012 року, а в червні того ж року вже відбулося відкриття Центру адміністративно-ділової авіації з вертолітним майданчиком по вул. Паркова дорога, 16-А. За даними ЗМІ, будівництво почалося ще в жовтні 2010 року, тобто навіть до рішення Київради.

Андрій Чернишов значився директором і засновником ТОВ «Амадеус Ко» з вересня 2010 року до початку 2011 року. Після цього засновниками фірми стали Олександр Хом’як і британська компанія «Fineroad Business LLP», яка пов’язана з оточенням екс-президента Віктора Януковича. До листопада 2014 року директором «Амадеус Ко» був Хом’як, після чого його замінив Антон Озадовський.

«Криворіжсталь» оштрафували на 73 мільйони за забруднення повітря несанкціонованим марганцем

$
0
0

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» має заплатити 72,70 млн грн. збитків державі за наднормативні викиди забруднюючих речовин у повітря. Про це свідчить постанова Дніпропетровського апеляційного госпсуду від 18 жовтня.

У серпні 2015 року Державна екологічна інспекція виявила, що викиди забруднюючих речовин «АрселорМіттал Кривий Ріг» перевищують наявні на підприємстві дозволи. Йдеться про викиди за період з 10.02.2014 по 24.04.2015.

Компанія стверджувала, що мала дозволи на такі викиди. Однак встановлено, що компанія здійснювала викиди речовин, які не були передбачені цими дозволами, – марганцю та його сполук, хрому та його сполук, бенз(а)пірену.

Порушення встановлювались на основі результатів інструментально-лабораторного дослідження, що зафіксовані у протоколах випробувань, які проводило ПрАТ «УкрНДІОГаз».

Екоінспекція нарахувала збитків державі на 72,70 млн грн. «АрселорМіттал Кривий Ріг» відмовилась добровільно сплатити цю суму.

У червні цього року прокуратура суд першої інстанції програла. Суд звернув увагу, що акт перевірки підписали тільки 17 державних інспекторів, інші 28 інспекторів – ні.

Також суд зазначив, що до акту перевірки було включено інформацію та висновки, які не підтверджені документально – відсутні відповідні журнали, звіти, протоколи, акти відбору проб тощо.

Однак апеляційний суд визнав факт порушення доведеним. Аргумент, що не всі інспектори з комісії підписали акт суд оцінив як безпідставний, зазначивши, що акт підписали ті інспектори, які фактично проводили перевірку на підприємстві. Протоколи випробувань суд визнав належними доказами, які зафіксували, що компанія робили викиди речовин, на які не мала дозволів.

Чи буде це рішення оскаржуватися у Вищому госпсуді невідомо.

Із загальної суми до державного бюджету має надійти 21,81 млн грн. До спеціального фонду обласного бюджету Дніпропетровської облради – 14,54 млн грн. До спеціального фонду місцевого бюджету Криворізької міської ради – 36,35 млн грн.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» це колишній комбінат «Криворіжсталь», який приватизували у 2005 році. Власником 95% акцій є «ArcelorMittal Duisburg Beteiligungsgesellschaft GmbH» (Німеччина). «Arcelor Mittal» є світовим лідером у металургійній галузі і працює у 60 країнах.

Viewing all 20885 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>