Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 20885 articles
Browse latest View live

Директору фірми, яку підорюють у постачанні лісоматеріалів в ОРДЛО, повернули 7 кілограмів золота

$
0
0

Слідчий суддя Печерського райсуду м. Києва скасував арешт семи кілограм золота, що належить директору ПП «Аннтей-В» Віктору Цуприку. Про це свідчить ухвала від 29 вересня.

Суд повернув злитки, оскільки «в подальшому застосуванні арешту відпала потреба». Це підтверджується позицією обвинувачення – слідчий проти повернення злитків власнику не заперечував, про що подав суду відповідну заяву.

Розслідування у кримінальному провадженні №422016101110000067 за статтею «фінансування тероризму» здійснює Слідчий відділ Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області.

19 травня цього року вдома у директора «Аннтей-В» пройшов обшук, у ході якого були вилучені вказані злитки. Суд наклав арешт на них 21 травня.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період 2015-2016 років керівник і бухгалтер ПП «Аннтей-В» разом з колишнім керівником ДП «Київське обласне управління лісового господарства», а також іншими невстановленими особами постачали лісоматеріали через фірму «Аннтей-В» по її контрактах з підприємствами вугільної промисловості.

Йдеться про договори з ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит», ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит», ДП «Шахта Південнодонбаська №3», ДП «Макіїввугілля», ДП «Дзержинськвугілля», ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1», ТДВ «Шахта «Білозерська», ТОВ «ДТЕК Павлоградвугілля», ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля», ПАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу», ДП «ВК «Краснолиманська». Більшість приватних підприємств із цього списку входять у групу Ріната Ахметова.

ПП «Аннтей-В» зареєстроване у с. Іллінка Мар’їнського району Донецької області (це підконтрольна українській владі територія, де проходила АТО). Засновником і директором підприємства значиться Віктор Цуприк, колишній бізнес-партнер Павла Зінова по ТОВ «Лаокоон». Зінов працював директором департаменту матеріального забезпечення МВС за часів Віталія Захарченка.


Прикордонники дадуть за безпілотники 20 мільйонів, викинувши вдвічі дешевшу фірму за придирки до гарантії

$
0
0

Військова частина 1498 Державної прикордонної служби України 27 жовтня за результатами тендеру замовила ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова безпілотників на 19,99 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

До кінця року поставлять 10 розвідувальних безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) короткої тривалості польоту по 2,00 млн грн.

Максимальний радіус дії має становити не менше 30 км, максимальна тривалість польоту – не менше 1 год., відстань передачі видової інформації від цільового спорядження в реальному часі – не менше 12 км від наземної станції управління.

До комплексу входять:

  • наземна станція управління;
  • три безпілотні літальні апарати (БпЛА);
  • комплект цільового спорядження: дві цифрові камери та два тепловізора;
  • два комплекти акумуляторних батарей для кожного БпЛА та кожного іншого споживача електроенергії;
  • комплект експлуатаційно-технічної документації;
  • комплект транспортної тари;
  • комплект ранців для перенесення тактичного комплекту БпАК;
  • комплект інструменту, приладдя та контрольно-перевірочної апаратури;
  • комплект запасних частин та витратних матеріалів.

На сайті фірми є комплекси БпАК-МП-1, розроблені спільно з Науковим парком «Київська політехніка» за сприяння Фонду науково-технічного розвитку ім. академіка В.С. Михалевича.

На першому етапі двоступеневих торгів ТОВ «Перший контакт», ТОВ НВП «Айтек», ДГЗП «Спецтехноекспорт», ТОВ «ЮА Технолоджі», ТОВ «Науково-виробниче підприємство Спайтек» і «Rud Aero Llc» (США) відхилили через невідповідність умовам документації. Відтак на другому етапі конкурентами лишилися ТОВ «Українські авіаційні системи», ТОВ «Торговий Дім Чезара» і ТОВ «Карболайн».

Спочатку акцептували дешевшу на 42% пропозицію харківського «Карболайну» Володимира Гаврилка і Михайла Захаренка. Проте «Меридіан» через АМКУ домігся скасування акцепту, бо фірма подала завірену копію банківської гарантії замість оригіналу. За словами замовника, оригінал принесли протягом двох годин після розкриття.

«Меридіан», яким керує В’ячеслав Проценко, на 50% належить державі. Ще 40% має ТОВ «Меридіан Союз», засновниками якого Олександр Пупцев, ТОВ «Раскольников» Ігоря Роговця і ТОВ «Компанія з управління активами «Тект».

Останнє належить кіпрській компанії «Травіна Трейдінг Лімітед» і Вадиму Грибу, який раніше працював радником голови СБУ Валерія Хорошковського. У 2005 р. Гриб також був заступником голови уряду Криму Анатолія Матвієнка – екс-губернатора Вінниччини. Його племінник Сергій Березенко у 2014-2015 рр. очолював Державне управління справами президента України Петра Порошенка.

Поліція почала перевірку зловживань «зюківського» держпідприємства на будівництві шахти у Нововолинську

$
0
0

Службові особи ДП «Дирекція по будівництву об’єктів» (ДП «Буддирекція») підозрюються у зловживанні службовим становищем і заподіянні збитків інтересам держави на понад 3 млн грн. Про це свідчить ухвала Луцького міськрайонного суду Волинської області від 25 жовтня.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовці держпідприємства розробили документацію конкурсних торгів для придбання у рамках державної цільової програми «Державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств» для будівництва шахти №10 «Нововолинська» шахтного обладнання (конвеєр шахтовий стрічковий підземний) вартістю понад 24 млн грн, яке не відповідає умовам Проекту будівництва шахти №10 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля». Інші деталі по справі поки відсутні.

Кримінальне провадження було розпочате 28 вересня цього року. Справу веде Слідче управління ГУ Національної поліції у Волинській області.

25 жовтня суд надав слідчим доступ до договорів, актів виконаних робіт, платіжних доручень, що стали підставами для проведення ДП «Дирекція по будівництву об’єктів» впродовж 2015-2016 рр фінансових операцій з бюджетними коштами, передбаченими для закупівлі гірничо-шахтного обладнання та будівництва шахти №10 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля».

З вересня 2015 року т.в.о. директора ДП «Дирекція по будівництву об’єктів» є Роман Надолинний. У 2010 р. він був членом виборчої комісії округу на Луганщині від Юлії Тимошенко, а в 2007-2009 рр. керував ВП «Управління матеріально-технічного постачання» ДП «Ровенькиантрацит» (Луганська обл.). Держпідприємством тоді керував Юрій Зюков – радник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.

У червні цього року ДП «Буддирекція» після публікації «Наших грошей» відмінило торги на збагачення вугілля за 4,58 млн грн – ця ціна виявилася у 2,5 рази дорожчою від ціни, за яку аналогічну закупівлю провело ДП «Львіввугілля».

Суддя з райцентру на Вінниччині розжився пафосним Volkswagen Touareg

$
0
0

Суддя Немирівського районного суду Василь Алєксєєнко у 2015 році став власником автомобіля Volkswagen Touareg 2014 року випуску. Про це свідчить електронна декларація судді у реєстрі НАЗК.

Суддя набув автомобіль у власність 22 грудня 2015 року. Алєксєєнко не вказав у декларації вартість автомобіля. З відкритих джерел відомо, що Volkswagen Touareg 2014 року випуску сьогодні коштує від $44 тис. або 1,14 млн грн.

Дружина судді Світлана Алєксєєнко з 2011 року володіє Тоyota Camry.

Суддя у 2015 році отримав 238 тис грн. зарплати, а також в сумі 28 тис грн. процентів і доходу від надання майна в оренду. Дружина судді заробила тільки 35 тис грн. Також суддя Василь Алєксєєнко тримає 132 тис грн. на рахунку в банку. Жодних інших доходів сім’я судді у 2015 році не мала.

Для порівняння: згідно з декларацією 2014 року, суддя заробив 279 тис грн., а його дружина – 37 тис грн. У 2014 році суддя тримав на рахунку в банку 150 тис грн.

Також сім’я судді володіє будинком у Немирові на 136 кв.м. і земельними ділянками загальною площею 2,14 га. Це нерухоме майно було придбано у 2007-2012 рр.

 

«Укргазвидобування» найняло білорусів на гідрозрозрив пластів за 184 мільйони, приховавши контракт

$
0
0

ПАТ «Укргазвидобування» 13 і 20 жовтня за результатами тендерів уклала дві угоди з ДП «Республіканське унітарне підприємство «Виробниче об’єднання «Бєлоруснєфть» про проведення гідророзривів пластів на загальну суму $7,41 млн, або 183,98 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Протягом року виконають 50 операцій із ГРП у газових і газоконденсатних свердловинах Шебелинського і Полтавського газопромислових управліннях.

Переможець планує використовувати пропанти російського виробництва: алюмосилікатний Borprop від ОАО «Боровичский комбинат огнеупоров» та магнійсилікатний Fore Prop від ООО «Форэс».

Однак остаточна угода з переможцем тендеру у «Прозорро» не опубліковано. Відтак «УГВ» приховало усі дані щодо оплати та технічних подробиць робіт.

Об’єднання «Белоруснефть» займається геологорозвідкою, видобутком нафти і газу, переробкою нафти та експортом нафтопродуктів.

Його дорожчими конкурентами були «Tacrom Services S.R.L.» (Румунія), ТОВ «Полтавська бурова компанія», ТОВ «Халлібартон Україна», ТОВ «Везерфорд Україна» і ТОВ «УПСК Діамент».

Нагадаємо, раніше у жовтні «Укргазвидобування» замовило румунській фірмі «Tacrom Services S.r.l.» різних робіт на 240,45 млн грн., в тому числі інтенсифікацію видобутку на 189,92 млн грн. Румунська фірма також декларувала застосування виготовленого у Росії керамічного пропанту з покриттям твердою смолою «Carboprop TM RCP».

Суд залишив брату головного лісника Львівщини 97 гектарів у заказнику через пізню реакцію прокуратури

$
0
0

Апеляційний суд Волинської області скасував рішення суду першої інстанції, який зобов’язав Петра Дейнеку повернути державі передані йому в оренду 97 га на території ландшафтного заказника «Сірче» на Волині. Про це свідчить рішення суду від 11 жовтня.

Апеляційний суд вказав, що суд першої інстанції зробив правильний висновок в частині того, що право передавати в користування ці землі природно-заповідного фонду належали Кабміну, а не Камінь-Каширській райдержадміністрації.

Разом з тим, апеляційний суд вказує, що прокуратура подала позов про повернення цих земель державі із запізненням. Зокрема, за даними суду, прокурор дізнався про те, що озеро «Сірче» (94 га) з ділянкою прибережної смуги (3 га) на території Добренської сільради перебуває в оренді Дейнеки, з листа за підписом голови Камінь-Каширської РДА від 10 червня 2010 року. А з позовом в суд прокуратура звернулася у  липні 2014 року, тобто із простроченням 3-річного терміну.

Камінь-Каширська РДА погодила передачу в оренду Дейнеці на 49 років вказаних 97 га у 2007 році. Договори оренди були підписані у 2008-2009 рр.

Озеро «Сірче» з прибережною смугою  входить до державного ландшафтного заказника місцевого значення «Сірче», що був створений ще у 1992 році.

Дейнека Петро Михайлович – майстер лісу Добренського лісництва ДП «Камінь-Каширське лісове господарство». Його рідний брат Анатолій Дейнека очолює Львівське управління лісового господарства (з липня 2015, а до того також протягом 1999-2004 та 2005-2013), а племінник В’ячеслав Миколайович Дейнека є головним лісничим ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» (Волинська обл.).

Нагадаємо, на початку 2015 року низка громадських організацій вимагала проведення перевірки діяльності Анатолія Дейнеки на посадах у Львівському управлінні лісового господарства.

У електронній декларації Анатолія Дейнеки вказано кілька нежитлових приміщень у Львові та будинок площею 537 кв м.

Вагонники замовили польському мільярдеру деталей на 30 мільйонів по цінам, схожим на Пінчука

$
0
0

tsina-dohovoru-z-polyakamyПрАТ «Львівський локомотиворемонтний завод» 7 жовтня уклало угоду з компанією «Huta Bankowa» (Польща) про закупівлю чорнових бандажів для коліс рухомого складу на 30,38 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Замовили 1 600 бандажів 1060x143x98 по 444 євро, або 12 814 грн. та 400 бандажів 1010x143x98 по 425 євро, або 12 266 грн. без ПДВ.

Аукціон не проводився.

У квітні завод купив такі бандажі у ТОВ «Інтерпайп Україна». Тоді перший вид коштував на 8% дешевше – 11 750 грн., а другий на 11% дорожче – 13 800 грн. без ПДВ.

Польський завод «Huta Bankowa» не вигравав тендерів в Україні. Він належить сталевий групі «Alchemia SA», контрольним пакетом акцій якої володіє місцевий мільярдер Роман Каркосик.

Держстат має сплатити 3 мільйони за бланки так і не проведеного перепису населення 2012 року

$
0
0

Державна служба статистики має заплатити 2,73 млн. інфляції та процентів фірмі «Укрспецполіграфія». Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 20 жовтня.

У 2012 році Держслужба статистики уклала договір з ТОВ «Укрспецполіграфія» на виготовлення переписного інструментарію для Всеукраїнського перепису населення. Загальна вартість договору становила 110,28 млн грн.

Однак той перепис так і не було проведено через брак коштів у держбюджеті.

У квітні 2014 року рішенням суду Держслужбу статистики зобов’язали погасити 38,15 млн грн. основного боргу, а також 7,15 млн грн. пені, процентів та інфляції.

На виконання рішення суду казначейство у грудні 2015-березні 2016 р. списало з рахунку Держслужби статистики 3,12 млн грн.

1 вересня 2016 р. сторони погодили, що борг Держслужби статистики складає 36,58 млн грн. «Укрспецполіграфія» подала черговий позов до суду про стягнення цієї суми. Державні статисти повідомили, що мають дефіцит державних видатків на 2016 рік.

До початку судового засідання 20 жовтня до суду надійшла заява від «Укрспецполіграфії» про зменшення позовних вимог. Фірма попросила стягнути значно меншу суму – тільки 653 тис грн. процентів річних і 2,08 млн грн. інфляційних втрат. Суд ці вимоги задовольнив.

Чи погашатиме держслужба суму основного боргу у рішенні не повідомляється.

Засновниками «Укрспецполіграфії» є Михайло Коновал, Георгій Кувелас і Володимир Шевченко.

До грудня 2012 року на цих же осіб були зареєстровані частки у ТОВ «ЄДАПС-Принт». Концерн «ЄДАПС» свого часу займав монопольне становище на ринку виготовлення державних документів.


Прокуратура відкрила справу на члена НАЗК Рябошапку за незаконне збагачення за заявою “порошенківця”Вінника (додано)

$
0
0
Руслан Рябошапка

Руслан Рябошапка

(уточнено дані про посаду Рябошапки на момент отримання коштів, спочатку було помилково вказано, що він був тоді замміністра юстиції)

Прокуратура міста Києва проводить розслідування за зверненням народного депутата щодо незаконного збагачення члена Національного агентства з питань запобігання корупції Руслана Рябошапки. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 13 жовтня.

У своєму зверненні народний депутат, ім’я якого в ухвалі зашифровано (за даними джерела Бігус.інфо у правоохоронних органах, заяву написав нардеп від “БПП” Іван Вінник) вказав, що 30 жовтня 2015 року на картковий рахунок Руслана Рябошапки у «Приватбанку» було перераховано 270 тис грн від «Програми розвитку ООН в Україні» (ПРООН), з призначенням платежу – поповнення рахунку.

При цьому, в Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік, він інформацію про отримання вказаних коштів не відобразив.

Кримінальне провадження №42016100000000951 було внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.10.2016. Розслідування проводить управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва Прокуратури міста Києва.

13 жовтня суд надав слідчим Завгородньому Миколі Станіславовичу та Тимошенку Вадиму Олександровичу доступ до розширених банківських виписок про рух грошових коштів карткового рахунку Руслана Рябошапки за період з 01.09.2015 по 30.11.2015.

Нагадаємо, інформацію про переведення 270 тис грн на рахунок Рябошапки 20 вересня цього року оприлюднив блогер Сергій Іванов.

Руслан Рябошапка був заступником міністра юстиції у 2014 році. У березні 2016 р, обраний членом Національного агентства з питань запобігання корупції, де опікується питаннями антикорупційної політики та запобігання конфлікту інтересів. У період між цими посадами він був експертом ПРООН і одночасно експертом Організації з економічної співпраці та розвитку (ОЕСР).

«Тому цілком логічно, що ПРООН мені виплачувала кошти за контрактами. Всі контракти офіційно підписані», – зазначив Рябошапка у коментарі «Українській правді».

У серпні член Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Рябошапка опинився в епіцентрі скандалу через подану фальшиву е-декларацію від його імені.

Як відомо, Програма розвитку ООН допомагала НАЗК в розробці програмного забезпечення для системи електронного декларування.

30 жовтня завершилась перша хвиля подання електронних декларації топ-посадовцями України. Після НАЗК почне їх перевірку. На першому етапі було подано 103 046 щорічних декларацій.

Нагадаємо, Генпрокуратура також розпочала досудове розслідування за підозрою в незаконному збагаченні народного депутата від «Блоку Петра Порошенко» Сергія Лещенка за заявою народного депутата від «Народного фронут» Павла Пинзеника. Про жодні інші кримінальні справи за результатами е-декларування наразі невідомо.

Віннику, який не задекларував чотири катери, обмежили виїзд за кордон через 371 мільйон боргу банкірам

$
0
0
Іван Вінник і Сергій Пашинський

Іван Вінник і Сергій Пашинський

Народного депутата Івана Вінника (БПП) обмежили у праві виїзду за межі України у зв’язку із заборгованістю перед ПАТ «Альфа Банк» і ПАТ «ПриватБанк» на суму 371 млн грн. Про це свідчить ухвала Апеляційного суду м.Києва від 19 жовтня.

Обмеження діє до моменту погашення Вінником боргів перед банками. Водночас вилучати паспорт у нардепа суд відмовився.

Представники «Альфа Банку» повідомили, що Вінник має 1/4 квартири, а також чотири малі судна. У банку стверджують, що Вінник як боржник приховує наявність цього майна.

У реєстрі суден малого флоту є дані, що у 2016 році Вінник мав у власності чотири самохідні мотрні судна – два 2005 року випуску, одне 2006 р. і одне 2008 р.

skrin-sudna

Скрін-шот з реєстру одного з суден Вінника

У своїй електронній декларації за 2015 рік Іван Вінник стверджує, що не має корпоративних прав і не є бенефіціаром жодної із компаній. Він задекларував тільки автомобіль BMW 750i 2008 року випуску і оренду номеру в готелі «Національний».

24 березня 2014 року Новокаховський міський суд Херсонської області видав рішення про стягнення з Вінника Івана Юлійовича і Ткачука Станіслава Сергійовича солідарно 335,43 млн грн. З цієї суми основний борг складає 321,38 млн грн., решта – відсотки і пеня.

Ця заборгованість утворилася, оскільки Вінник і Ткачук у 2008 році поручилися за кредит ТОВ «Завод Будівельних матеріалів № 1» в «Альфа Банку».

Іван Вінник до початку 2013 року значився керівником «Заводу Будівельних матеріалів № 1». Власником цієї херсонської фірми значиться кіпрська компанія «Nataville Limited». З липня цього року завод перебуває у процедурі банкрутства.

Також Іван Вінник має борг 35,57 млн грн. перед «ПриватБанком». Про цю заборгованість нардеп у своїй електронній декларації не повідомив.

Цей борг стосується банківського кредиту ТОВ «Глобал концентрейт», поручителем по якому також був Вінник. У 2013 році суд визнавав вимоги «ПриватБанку» на 22,51 млн грн.

Відомо, що 5 жовтня 2016 р. представник Вінника звернувся до суду з заявою про визнання виконавчого листа у справі про борг перед «ПриватБанком» таким, що не підлягає виконанню.

Вінник був директором «Глобал концентрейт» у 2002-2009 рр. У 2009 році фірму переписали лондонську компанію «Балестра Лімітед». З червня 2015 р. «Глобал концентрейт» значиться у реєстрі юридичних осіб як припинена. У британському реєстрі знайти «Балестра Лімітед» не вдалося, ймовірно, вона була ліквідована і виключена з реєстру. Натомість у лютому 2015 була зареєстрована інша компанія з назвою «Балестра Лімітед», зв’язків якої з Вінником чи українськими компаніями не простежується.

Чиновники перерахували фірмі понад 700 тисяч за ремонт даху, який до того полагодили мешканці

$
0
0

Військово-цивільна адміністрація селища Новотошківське та села Жолобок Попаснянського району Луганської області перерахувала ТОВ «Олвіст-ЛТД» 719 тис грн за капітальний ремонт житлового будинку, який не був відремонтований. Про це свідчить ухвала Сєвєродонецького міського суду від 19 жовтня.

За даними слідства, у листопаді 2015 року Військово-цивільна адміністрація вказаних населених пунктів замовила в «Олвіст-ЛТД» ремонт покрівлі та заміну віконних і дверних блоків у житловому будинку по вул. Театральна, 17 в селищі Новотошківське на суму 719 тис грн, а у ТОВ «Лугбудтехнагляд» – технагляд за ходом та результатами ремонту у цьому будинку за 11,8 тис грн.

На початку грудня сторони підписали акти виконаних робіт, після чого Військово-цивільна адміністрація перерахувала двом фірмам кошти, хоча капітальний ремонт не був виконаний.

Кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою службовим становищем в особливо великих розмірах) було відкрито 25 грудня, через 20 днів після підписання актів виконаних робіт. І тільки 29 грудня у селище завезли віконні та дверні блоки.

Більше того, як з’ясувало слідство, місцеві мешканці частково самі зробили ремонт у квітні-вересні 2015 року, тобто до того, як адміністрація селища найняла «Олвіст-ЛТД». Зокрема, жителі самостійно відремонтували покрівлю, використовуючи будівельні матеріали, які надходили від Представництва Норвезької ради у справах біженців України.

Крім того, слідство встановило, що у договорі, укладеному між адміністрацією та «Олвіст-ЛТД», проектно-кошторисній документації та в актах виконаних робіт підпис виконав не генеральний директор «Олвіст-ЛТД», а інша особа.

19 жовтня суд надав слідчому управління Національної поліції у Луганській області доступ до договорів між Військово-цивільною адміністраціє, «Олвіст-ЛТД» та «Лугбудтехнагляд», які знаходяться в адміністрації, а також до оригіналу реєстраційної справи «Олвіст-ЛТД». Раніше суд надавав слідчим доступ до супровідних документів щодо договору про ремонт будинку у селищі Новотошківське.

Засновником та директором сєверодонецького ТОВ «Олвіст-ЛТД» зі статутним фондом у 50 млн грн є Ігор Князь. У 2015 році він балотувався до Сєвєродонецької міськради від «Опозиційного блоку», але не пройшов. У 2013-2015 рр власником та керівником фірми був Олександр Урядов.

Засновник та керівник сєверодонецького ТОВ «Лугбудтехнагляд» – дончанин Олександр Максимчук.

Селище Новотошківське в зоні АТО перебуває під контролем української армії.

Освітяни розіграли 35 мільйонів на порошенківські «Богдани» між виробником і дилером

$
0
0

Управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації 28 жовтня за результатами тендеру замовило ДочП «Автоскладальний завод № 1» АТ «АК «Богдан Моторс» шкільних автобусів 2016 року випуску на 34,98 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року поставлять 22 автобуси Богдан А22412 на 29 місць по 1,59 млн грн.

Вони мають бути оснащені шестициліндровим чотиритактним дизельним двигуном із турбонаддувом стандарту Евро-5 об’ємом до 5,8 л.

Єдиним конкурентом не вперше було ТОВ «Авто-Регіон» із тією ж моделлю автобуса, дешевшою на 0,6%. Обидва учасники жодного разу не знижували ціну на аукціоні.

Співвласником «Богдан Моторс» раніше був Петро Порошенко, а тепер компанія належить його бізнес-партнеру Олегу Гладковському (Свинарчуку), першому заступнику секретаря РНБОУ.

Київською фірмою «Авто-Регіон» володіє і керує Дмитро Гайдамаха. Усього з 2011 року вона виграла тендерів у «ВДЗ» на 14,02 млн грн. та у «Прозорро» на 3,39 млн грн.

Член Вищої кваліфкомісії суддів запатентував пляшку

$
0
0
Запатентована пляшка

Запатентована пляшка

Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Павло Луцюк у 2015 році зареєстрував патент на пляшку. Про це свідчить його електронна декларація у реєстрі НАЗК.

У базі даних «Укрпатенту» є дані, що Павло Луцюк подав заявку на патент ще у травні 2014 року. Але власником патенту став тільки у вересні 2015.

Судячи із зображення, на пляшці вигравіювано терези. Також терезами оздоблено кришку від пляшки.

Луцюк є засновником адвокатського об’єднання «Павло Луцюк і Партнери», з 2000 року очолює Рівненське обласне відділення Спілки адвокатів України.

Членом Вищої кваліфікаційної комісії його обрали на з’їзді адвокатів 3 липня 2015 року. Через тиждень Луцюк став власником квартири в Грузії на 65 кв.м. У декларації зазначено, що станом на дату придбання вона коштувала 635 тис грн.

Напередодні купівлі квартири Павло Луцюк позичив $25 тис у Вадима Григоровича Довгалюка. Так звуть колишнього голову Апеляційного суду Рівненської області, який пішов у відставку у 2005 році.

Дружина Тетяна Фокіна є заступником начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області.

Тетяна Фокіна має будинок в селі Гореничі під Києвом. Також жінка задекларувала 244 тис рублів (98 тис грн.) у «Сбербанку Росії».

Павло Луцюк повідомив про 375 тис грн. заощаджень і 55 тис на рахунку в «Укрексімбанку».

Син Павла Луцюка – теж Павло – є заступником керівника Рівненської місцевої прокуратури.

Експортери «Укроборонпрому» перерахували фіктивній фірмі 80 мільйонів, –поліція

$
0
0

ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» в 2015-2016 роках перерахувало 80 млн грн. за нібито поставлене обладнання фірмі «Спецпроммеханізація», яку поліція вважає фіктивною.

Про це стало відомо з ухвал Печерського районного суду м. Києва, куди слідчий звернувся з низкою клопотань в рамках досудового розслідування №  12015000000000474 від 07.08.2015 року.

Слідство встановило, що група осіб в Київської, Херсонської, Дніпропетровської, Запорізької області та м. Києва надавала послуги з незаконної конвертації безготівкових коштів в готівку та приймала участь в розкраданні і легалізації грошей державних підприємств.

Для цього вони в 2014-2016 роках внесли неправдиві відомості в установчі та реєстраційні документи ряду фіктивних підприємств ПП «ЮП-Групп», ТОВ «Роял Фармз», ТОВ «Економ-бізнес», ТОВ «Резерв-маркет», ПП «Південь-маркет»,  ТОВ «Південьпостач», ТОВ «Агроторгпром», ТОВ «Вів ат агро», ПП «Вімас плюс», ТОВ «Агро строй плюс», ТОВ «Терра інвест», ТОВ «Реміз», ТОВ «Спецпроммеханізація», ТОВ «Оріон трейд плюс» ТОВ «Торговий дім Олешківський», ПОГ Агро пристань», ПП «Вавилон», ПП Трейдинг плюс» та ПП «Лайн агро».

Фірми зареєстровані на номінальних засновників та мають формальних керівників.

Так, слідство виявило, що в 2015-2016 роках на рахунок ТОВ «Спецпроммеханізація» надійшли кошти від державного «Спецтехноекспорту» в сумі 80 млн грн. Гроші були заплачені за нібито поставлене обладнання.

З матеріалів суду відомо, що допитана в якості свідка керівник фірми сказала, що господарської діяльності не здійснювала і про використання банківського рахунку підприємства їй нічого не відомо. Вона пояснила, що стала керівником фірми за платню. Два засновника «Спецпроммеханізації» пояснили, що вони не мали печатки фірми і ніякої участі в її діяльності не приймали. Також кожен з них був засновником ще 50 та 90 фірм.

ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» входить до концерну «Укроборонпром». З березня 2016 року цю держфірму очолює Павло Барбул.

Його батько Олексій Барбул в 2010 році очолював Управління дорожнього господарства Одеської міськради, а потім був заступником начальника. До цього, в 2009-2010 роках він був засновником ПП «Київшляхбуд», яке останніми роками виграє коштовні тендери в Києві на ремонт доріг. Зараз засновниками цього підприємства є  вірґінська фірма «Соєр і Брантон ЛТД». На цей же офшор і депутата Одеської міськради Юрія Шумахера від партії «Довіряй ділам» Геннадія Труханова зареєстроване ТОВ «Інвестиційна група «Рост» Олександра Жукова (у стані припинення). Останній був фігурантом справи про контрабанду зброї в Італії.

Правоохоронці нині проводять декілька розслідувань щодо оборудок як «Спецтехноекспорту», так і інших підприємств «Укроборонпрому». Детальніше у статті «Топ-10 кримінальних справ в «Укроборонпромі».

«Київавтодор» приховав кошторис на ремонт Кільцевої за третину мільярда з мізерними зарплатами шляховиків «Онуру»

$
0
0

КК «Київавтодор» 28 жовтня за результатами тендеру замовив ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» капітальний ремонт дорожнього одягу Кільцевої дороги за 396,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2017 року мають виконати підготовчі (1,23 млн грн.) та дорожні роботи (339,67 млн грн.), влаштувати контактну мережу тролейбуса (218 тис грн.), дощову каналізацію (10,20 млн грн.) і зовнішнє освітлення (23,72 млн грн.), організувати рух (21,46 млн грн.).

На заробітну плату піде 4,46 млн грн. – це становить трохи більше одного відсотка від загальної суми контракту. На прибуток підрядника заплановано ще менше – 0,3% (1,10 млн грн.).

Сума угоди лише на 0,7% нижча за очікувану вартість закупівлі, яка становила 399,10 млн грн.

Гарантійний строк становить: на основу дорожнього одягу, асфальтобетонне покриття, бетонні та залізобетонні бортові камені – 5 років, на огородження, гранітний бортовий камінь, оцинковані опори зовнішнього освітлення – 10 років, на розмітку – 1 рік.

Замовник не опублікував Протокол узгоджених цін на матеріальні ресурси. Відтак неможливо порівняти з ринковими цінами вартість асфальту та інших матеріалів, які будуть використані для ремонту.

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Ростдорстрой».

ТОВ «Аз-іншаат» із нижчою на 15% ціною не допустили до аукціону за англомовну банківську гарантію без перекладу та ЕЦП, довідку про досвід не за формою, відсутність листів-відгуків до аналогічних договорів та інформації про субпідрядників та інші недоліки документів. Також фірма заявила, що візьме в оренду склад і виробничу базу, якщо стане переможцем, не підтвердивши право власності або користування.

Власниками фірми «Онур Конструкціон Інтернешнл» є Онур Четінджевіз, Ісхан Четінджевіз з Туреччини та львів’янин Олег Фаріон. Останній з 2011 року керує ПП «Глоріо» Олени Караахметоглу, яке управляє рестораном в Брюховичах.

Торік проти «Онуру» порушили кримінальне провадження за заволодіння бюджетними коштами при реконструкції вулиць у Києві в 2011-2012 роках.

Водночас із 2011 року «Онур» виграв тендерів у «ВДЗ» на 4,54 млрд грн., а у «Прозорро» – три тендери Служби автомобільних доріг у Львівській області на 38,03 млн грн.

«Ростдорстрой» записано на вірґінський офшор «Сайдлейк інтернешнл лімітед» авторитетного бізнесмена Олександра Жукова з Лондона, депутата Одеської міськради Юрія Шумахера (партія «Довіряй ділам» Геннадія Труханова), Олександра Рацкевича і Євгена Коновалова.

Шумахер із Трухановим володіють вірґінським офшором «Corderoy Trading Limited».

Донька Жукова Дар’я є громадянською дружиною російського мільярдера Романа Абрамовіча, якого вважають одним з «гаманців» Володимира Путіна.

Із 2008 року «Ростдорстрой» виграв торгів у «ВДЗ» на 4,24 млрд грн. та у «Прозорро» на 54,85 млн грн.


Менеджер Крючкова позбувся компанії, яка винна 7 мільйонів «Запоріжжюобленерго» за невиконані роботи

$
0
0

ТОВ «Компанія Трейд-Актив» має повернути ВАТ «Запоріжжяобленерго» 7,03 млн грн. Про це свідчать рішення Господарського суду Сумської області від 17 жовтня.

Рішення стосуються двох договорів 2015 року щодо реконструкції ліній електропередач у м. Бердянську.

«Запоріжжяобленерго» стягує 4,64 млн грн., що були 100% попередньою оплатою по одному з договорів.

У липні 2016 року «Запоріжжяобленерго» відмовилося від договору і стало вимагати повернення передоплати.

«Компанія Трейд-Актив» відмовилась повертати гроші і повідомила про відсутність порушень договору з її боку. Водночас ніяких робіт компанія по договору так і не виконала.

Вартість другого договору становила 4,40 млн грн., але «Запоріжжяобленерго» перерахувало підряднику тільки 2,40 млн грн. попередньої оплати. Компанія аналогічно роботи не виконала і відмовилась повертати гроші.

Суд визнав вимоги «Запоріжжяобленерго» і ухвалив рішення про стягнення коштів.

«Компанія Трейд-актив» донедавна була записана на Даниіла Платонова, який також очолював ТОВ «Енергомережа-Генерація», що належить ПАТ «ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова.

За словами голови НКРЕКП Дмитра Вовка, Крючкова і його брата рекомендував як «непоганих хлопців» нардеп від БПП Ігор Кононенко.

Віднедавна «Компанія Трейд-актив» переоформлена на Дехконова Музаффаржона Марібовича з Узбекистану.

Понад 60% акцій «Запоріжжяобленерго» належить державі, 16,5% – кіпрській компанії «Lex Perfecta Limited», яку повязують з Ігорем Суркісом, ще 12% – «Bikontia Enterprises Limited» з Кіпру, що приписують Костянтину Горигоришину та Ігорю Коломойському.

НАБУ в липні цього року оголосило Крючкова у розшук у справі про виведення 346 млн грн. з ВАТ «Запоріжжяобленерго» через переуступку фірмі «Енергомережа» прав на отримання коштів за поставлену місцевим заводам електроенергію. Раніше ЗМІ повідомляли, що аналогічних угод могло бути більше – на суму близько 1 млрд грн. У 2015 році МВС розслідувало кримінальне провадження за підозрою у заволодінні посадовими особами «Запоріжжяобленерго» 950 млн грн.

Родичі директора ЧАЕС причетні до фірм, яким ЧАЕС віддала підряди на 180 мільйонів

$
0
0

hramotkinСин директора ДСП «Чорнобильська атомна електростанція» Пилип Грамоткін працював в двох фірмах, які отримали коштовні підряди атомної станції на вивіз металобрухту. Також замовлення від станції отримували фірми тестя Ігоря Грамоткіна та його колишнього бізнес-партнера.

Про це йдеться в розслідуванні Надії Бурдєй для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

В 2012-2015 роках ЧАЕС за результатами тендерів обрала ПП «Промметбуд», ТОВ «Метресурс», ТОВ «Метал-сервіс плюс» для демонтажу металу. Загальна сума угод склала 100 млн грн. за ці гроші фірми повинні були демонтувати обладнання і очисти його від радіації, після цього повернути станції. Те обладнання, яке не піддавалося дезактивуванню, потрібно було закопати в межах зони відчуження.

За даними Державної фінансової інспекції, фірми демонтували 12 тис тонн обладнання, але АЕС повернули тільки 5 тис тонн. Решту 7 тис тонн нібито захоронили через неможливість відчистити від радіаційних домішків.

Але за версією поліції, насправді демонтовані та радіоактивно забруднені металеві конструкції були реалізовані за заниженими цінами іншим приватним компаніям:  ТОВ «ТД Стандарт – Плюс», ТОВ «Смесьмет», ТОВ «Флешкорп», ТОВ «Мірокон», ТОВ «Мегамет», ТОВ «Прогресгруп», ПП «Укрспеціндустрія». А директор ЧАЕС сприяв цій оборудці.

Всі три фірми-підрядники станції пов’язані між собою: співзасновником «Метал-сервісу» є Андрій Орловський, він же був засновником  ТОВ «Метресурсу». Нині «Метресурсом» володіє Ігор Сторожик. Раніше співвласником цієї фірми також був Вадим Резніченко – засновник ПП «Промметбуд».

shema-ridstva-firm-yaki-demontuyut-obladannya-chase

У звіті фінінспекції сказано, що роботи з демонтажу і дезактивації АЕС могла провести власними силами, оскільки має в штаті 2,5 тис. працівників. Директор АЕС пояснив залучення приватних фірм тим, що робота з металобрухтом є низькокваліфікованою і низькооплачуваною для працівників електростанції, у яких сьогодні «високий рівень зарплатні».

Натомість, син Грамоткіна Пилип, який має вищу освіту і знає дві іноземні мови, на таку низько кваліфіковану роботу погодився. Він пояснив, що хотів зайнятися практичним досвідом роботи станції.

За словами Пилипа Грамоткіна, він працює в фірмі «Проммедбуд». Але, за даними ЗМІ, Грамоткін-молодший також був заступником директора іншого підрядника – «Метал-сервіс плюс».

Ігор Грамоткін очолює ЧАЕС з 2005 року. В середині 90-х займався приватним бізнесом, наприклад, був співзасновником ТОВ «Наша булочка» з Оксаною Коваленко, яка до цього часу залишається співвласницею фірми. В останні роки «Наша булочка» виграла тендерів АЕС на постачання продуктів харчування на суму понад 3 млн грн. Коваленко є ще співзасновницею ПП «Гімак», яке поставило станції продуктів харчування на понад 80 млн грн.

На початку цього року тендер з постачання фільтраційного обладнання АЕС виграло ТОВ «РК проект», яке раніше було переписане на тестя Грамоткіна – Леоніда Ревунова. Він раніше працював лікарем, але в 63 роки вирішив зайнятися бізнесом і став співзасновником ще однієї фірми  –  «Славутич-тревел». В 2016 році Ревунов купив в новобудові в центрі столиці на вул. Антоновича квартиру площею 200 кв м. Така нерухомість коштує тут 6,8 млн грн.

Ще трьома квартирами загальною площею 350 кв м в цьому будинку володіє «Славутич тревел». Вартість цієї нерухомості оцінюється в 12,8 млн грн. Тут фірмі також належить два гаражі, а ще вона володіє готелем в Славутичі з земельною ділянкою на 24 сотки. Загалом, це близько 20 млн грн. Ще три квартири оформлені на тещу Грамоткіна та сина від першого шлюбу.

Сам Грамот кін заявив, що три місяці розлучився і Ревунов його колишній тесть.

ТОВ «РК проект» останнім часом змінило засновника, тепер замість Ревунова ним вказана колишній директор фірми Яна Акульонок.

Поліція перевіряє як метробудівники Кернеса купили вентилятори в 18 разів дорожче їх ринкової вартості

$
0
0

Поліція підозрює посадовців КП «Харківська дирекція будівництва метрополітену» у змові з керівництвом ТОВ «Тіаре» та ТОВ «Експресбуд» про закупівлю обладнання по завищеним цінам.

Про це стало відомо з ухвал Київського районного суду м. Харкова, куди слідчий звернувся з клопотаннями в рамках кримінального провадження №42016220000000158 від 09.02.2016 року.

Слідство встановило, що минулого вересня «Харківська дирекція будівництва метрополітену» уклала угоду з ТОВ «Тіаре» на закупівлю чотирьох осьових вентиляторів на загальну суму 6,10 млн грн. Згідно даних Універсальної біржі «Україна», ціна на вентилятори була сильно завищена – ринкова вартість складала 86 400 грн./шт., що було у 18 разів дешевше від тендерної ціни.

Вентилятори на територію України ввезло ТОВ «Север транзит», яке потім продало їх ТОВ «А.І.К.» по 76 962 грн./шт. Після доукомплектування товар було продано «Тіаре» по 1,08 млн грн. за штуку.

Слідство також встановило, що в листопаді минулого року уклало угоду з ТОВ «Експресбуд» щодо поставки установок для кондиціювання повітря на суму 3,37 млн грн. Ця фірма мала спільного директора з «Тіар», і за даними біржі «Україна», вартість кондиціонерів була завищена у порівнянні  з середньо ринковими цінами. Саме обладнання для постачання метробудівцям фірма купила у ТОВ «Ве кон» за 1,98 млн грн.

В лютому до прокуратури Харківської області з заявою звернувся народний депутат щодо угоди з «Експресбудом», після чого було розпочате кримінальне провадження. Але після цього КП за результатами тендеру уклало ще одну угоду з фірмою про закупівлю помп та насосів на суму 0,96 млн грн. Слідство підозрює, що в даному випадку закупівельні ціни також були завищені. Тому слідчий звернувся до суду з проханнями отримати доступ до документів КП «Харківська дерекція будівництва метрополітену» щодо угод з фірмами «Експрес буд» та «Тіаре», а також до фінансово-господарської документації всіх фігурантів справи. Суд ці клопотання задовольнив.

Співзасновником та директором ТОВ «Експрес буд» є киянин Василь Кравченко, він раніше був засновником директором ТОВ «Тіаре». Зараз ця фірма змінила назву на ТОВ «Альт груп», з вересня її керівником та власником є громадянка Грузії Ніка Гапріндашвілі.

Нагадаємо, в серпні поліція відкрила кримінальне провадження за підозрою посадовців КП «Харківська дирекція будівництва метрополітену» та ПАТ СБМУ «Тунельбуд» у змові для привласнення державних коштів, виділених на будівництво ділянки метро вартістю 324,55 млн грн.

 

Заслужений будівельник виграв у «прокладки» 62 мільйони Непопа на добудову житла на Дарниці

$
0
0
proekt-budynku-po-vul-yuriya-pashalina-illicha-17

Проект будинку по вул. Юрія Пасхаліна (Ілліча), 17

КП «Житлоінвестбуд-УКБ» 19 жовтня за результатами тендеру замовило ПП «Еталонбуд.» завершення будівництва житла у Дарницькому районі Києва за 62,18 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

За нинішньою угодою до кінця 2017 р. мають добудувати трьохсекційний монолітно-каркасний будинок на 15-22-25 поверхів по вул. Юрія Пасхаліна (Ілліча), 17.

Виконають загальнобудівельні роботи, зовнішнє і внутрішнє оздоблення, влаштують інженерні мережі, встановлять ліфти, благоустроять територію.

Сума договору на 0,8% нижча за очікувану вартість закупівлі в 62,23 млн грн.

Єдиним конкурентом було ТОВ виробнича фірма «Будкомплекс» із вищою на 0,03% ціною.

Будувати ЖК «Новодарницький» почали ще у 2006 р., але в 2008 р. роботи зупинилися. Забудовником було ТОВ «Українська інвестиційно-інжинірингова компанія», що банкрутує з 2014 р. Тоді воно належало екс-нардепу від «Партії регіонів» Василю Горбалю та екс-депутату Київради від «УДАРу» Сергію Леваді. Останнього цьогоріч у квітні призначили радником мера Києва Віталія Кличка.

У 2013 р. «Житлоінвестбуд-УКБ» змінив проект і відновив будівництво разом з орендатором ділянки ТОВ «Видавничий дім Слай-Універсал» того ж Левади та Віталія Сташука – екс-голови Дарницької районної у місті Києві ради, а нині – нардепа від «Народного фронту».

Нинішній переможець тендеру – ТОВ «Еталонбуд.» зі статутним капіталом 1 тис грн. було зареєстроване в лютому цього року. Засновником є Заслужений будівельник України Володимир Володченко. Раніше йому також належало київське ПБП «Еталон-2В», нині записане на Андрія Хоменка з Київщини, та ПП «Еталон Буд», віднедавна переоформлене в Маріуполі на Максима Литвиненка з Чернігівщини.

У вересні переможець отримав єдиний підряд на 1,27 млн грн., також у нинішнього замовника.

Обухівський «Будкомплекс» киянки Оксани Сень зі статутним капіталом 9 378 грн. не вигравав торгів.

Фаворит мерії Сум отримав 1,5 мільйони на ремонт дворових доріг на Роменці

$
0
0

Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради 24 жовтня уклало угоду з ТОВ «Зеніт-Брук» на ремонт дороги за 1,42 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Замовлено капітальний ремонт дороги у Сумах в районі житлового будинку №88 по вул. Роменська, який необхідно виконати до 31 грудня цього року.

Управління міськради проводило допорогову закупівлю. «Зеніт-Брук» був єдиним учасником. Єдиною і остаточною пропозицією підприємства була сума 1,42 млн грн., що на 69,7 тис грн. менше від очікуваної вартості робіт, яка складала 1,49 млн грн. Це було трохи менше від 1,50 млн грн. – порогової суми, вище якої потрібно проводити відкриті торги. Відтак угоду з «Зеніт-бруком» було укладено без аукціону.

За даними Муніципального порталу Сум, «Зеніт-Брук» активно ремонтувало дороги у місті у 2015 році. ЗМІ повідомляли про неякісні роботи фірми.

Згідно з планом робіт по благоустрою магістральних та квартальних доріг на минулий рік, у бюджеті міста Суми для «Зеніт-Брук» було передбачено 14,99 млн грн. на ремонт 18 внутрішньоквартальних доріг (всього планувалося витратити на ці потреби 25 млн грн.). При чому, для «Зеніт-Брук» сума ремонту жодної з доріг не перевищувала 999 тис грн., відповідно відкриті торги не проводилися.

Засновником  «Зеніт-Брук» разом з дружиною Ларисою Сисоєвою є Олексій Сисоєв, який очолює підприємство. Сисоєв також є власником ПП «КФ Консалтинг», ТОВ «Виробнича база «Цукровик» та співвласником обслуговуючого кооперативу «Аграрник 2011».

Viewing all 20885 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>