Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 20885 articles
Browse latest View live

На Донеччині фірма з тисячним статутником відремонтує школу за 56 мільйонів

$
0
0

shkola-9-pokrovskДепартамент капітального будівництва Донецької обласної державної адміністрації 25 жовтня за результатами тендеру замовив МПП «БМД и Ко» реконструкцію школи у м. Покровськ за 55,57 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2017 року мають реконструювати триповерхову школу №9 у м-ні Шахтарському, яка складається з трьох корпусів. Виконають зовнішнє і внутрішнє опорядження, влаштують інженерні мережі, придбають та змонтують обладнання і меблі, благоустроять територію.

Згідно пропозиції переможця, роботи виконуватимуть 50 осіб без залучення субпідрядників в обсязі більше 20% вартості договору.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Ваді 2012» із нижчою на 3% ціною. Після аукціону його відхилили за відсутність у графіку виконання робіт розділу «Каналізація» та вдвічі завищену кількість еластичної двокомпонентної гiдроiзоляцiйної суміші Ceresit CR 66: 133 кг замість передбачених замовником 67 кг.

Графік «БМД и Ко» теж не містив розділу «Каналізація».

hrafik-bmd-y-ko hrafik-vadi-2012

Під час оцінки ціна важила максимум 70%, строк виконання – 23%, залучення працівників, які зареєстровані та проживають на території Донеччини, та внутрішньо переміщених осіб – 5%, залучення учасників АТО – 2%.

Раніше донецьке, а зараз дніпровське «БМД и Ко» зі статутним капіталом 1 001 грн. належить донеччанці Надії Бистровій. Вона також володіє донецьким ТОВ «Бетон-Пласт» разом зі Світланою Бистровою.

«Ваді 2012» макіївця Дмитра Михайлова зі статутним капіталом 1 тис грн. зареєстроване в Кам’янському (Дніпродзержинськ), однак раніше знаходилося в Макіївці, яку зараз контролює «ДНР».

За даними «ВДЗ», у серпні 2015 року фірма-конкурент виграла два тендери відділу освіти Артемівської міської ради на ремонт дитсадків на 3,60 млн грн. У «Прозорро» є дані про дві угоди за вересень-жовтень щодо ремонтів на 1,40 млн грн.


У «Чернігівводоканалі» гроші замість ремонту комп’ютерів пішли на закупівлю нової техніки для екс-директора

$
0
0

Правоохоронці підозрюють службовців комунального підприємства «Чернігівводоканал» у розтраті бюджетних коштів під час ремонту комп’ютерів підприємства. Про це свідчить ухвала Новозаводського районного суду м. Чернігова.

За даними слідства, у 2013-2015 рр «Чернігівводоканал» замовив у фізособи-підприємця послуги з ремонту комп’ютерів на суму 575 тис грн.

У грудні 2015 року вони підписали акти виконаних робіт. Проте правоохоронці встановили, що  у документації відсутні назви та технічні параметри комплектуючих, не вказана окрема вартість робіт за видами, не зазначені дані, відповідно до яких розраховувалась вартість послуг.

Також відсутні інші документи, які б підтверджували ремонт техніки. При цьому більшість працівників водоканалу повідомили, що їхні системні блоки не ремонтували.

Інженер з автоматизованих систем КП «Чернігівводоканал», який відповідав за ремонт комп’ютерів і підписував акти виконаних робіт, теж підтвердив, що більшість комп’ютерів фактично не ремонтувалася. Натомість на виділені на ремонт гроші була закуплена комп’ютерна техніка, яку інженер особисто завантажив у службовий автомобіль керівника «Чернігівводоканалу» за його вказівкою. Кінцеві користувачі техніки невідомі.

Слідство також встановило, що акти виконаних робіт були підписані інженером та підприємцем у той час, коли останній був за кордоном.

20 жовтня суд надав слідчому управлінню Національної поліції у Чернігівській області тимчасовий доступ до документації операторів мобільного зв’язку щодо розмов інженера та підприємця.

Раніше суд надав слідчому дозвіл на доступ до документації відносно договорів про ремонт комп’ютерної техніки, а також щодо діяльності інженера комунального підприємства та підприємця.

З середини 2000-х і до початку 2016 року КП «Чернігівводоканал» очолював Олександр Шкінь, який вважався креатурою колишнього мера Чернігова Олександра Соколова. У березні цього року теперішній міський голова Чернігова Владислав Атрошенко зі скандалом відсторонив Шкіня від керування підприємством. Мер звинуватив Шкіня у розтраті коштів підприємства та корупційних махінаціях. З квітня 2016 року директором «Чернігівводоканал» є людина Атрошенка Сергій Малявко.

У 2010-2015 рр Шкінь був депутатом Чернігівської міськради. Був обраний він Партії регіонів.

Поліція збудилась на 85 мільйонів, витрачені «Харківобленерго» на проводи з 25% переплатою

$
0
0

Поліція підозрює комітет конкурсних торгів АК «Харківобленерго» в нанесенні державі збитків через неефективне використання коштів під час укладання угоди з ТОВ «Асфель груп» на постачання проводів та кабелів на 84,60 млн грн.

Про це стало відомо з ухвал Київського районного суду м. Харкова, куди слідчий звернувся з клопотаннями в рамках розслідування кримінального провадження №12016220000000856 від 08.08.2016 року.

В квітні 2016 «Харківобленерго» провело тендер на 179 найменувань проводів та кабелів, з переможцем ТОВ «Асфель груп» було укладено угоду вартістю 84,60 млн грн. Єдиним конкурентом переможця на торгах було ТОВ «ОМК-СВ».

На виконання угоди «Асфель груп» придбало у ТОВ «Тревіс груп» провід СІПн4*35 по 55 849,5 грн./км та провід СІПн4*50 по 73 554 грн./км.

Слідство за допомогою даних Департаменту захисту економіки Національної поліції встановило, що ціни закупівлі були вищі ринкових на 27-28%. Завищення цін показав і моніторинг оголошень в мережі Інтернет.

Інформація про ціни, за якими продукція була поставлена обленерго в матеріалах судового засідання відсутня. Також вона не публікувалась у «Віснику держзакупівель».

Слідчий звернувся до податкової Святошинського і Оболонського районів Києва з проханням надати документи про діяльність «Асфель групп» та «Тревіс груп». Але податківці залишили запити без відповіді. Тому слідчий звернувся до суду з клопотанням отримати тимчасовий доступ до цих документів, і суд це клопотання задовольнив.

«Тревіс груп» зареєстроване в Києві в грудні 2015 року на харків’янина Анрія Вервейко.

«Асфель груп» із статутним капіталом 3 тис грн. зареєстровано у Києві на Олексія Сірооченка з міста Іллічівськ Одеської області. У 2012 році він був довіреною особою на виборах до Іллічівської міськради від кандидата Сергія Бризгалова, голови профспілкового комітету Іллічівського торгового морпорту.

«ОМК-СВ»  зі статутним капіталом 1 тис грн. зареєстрована на Вадима Ніколенка з Сум.

«Асфель груп» і «ОМК-СВ» починають отримувати замовлення в останній рік, Черкасиобленерго», «Миколаївобленерго», «Харківобленерго», «Хмельницькобленерго» та «Запоріжжяобленерго».

Роботу всіх вищезгаданих обленерго у 2015 року контролювали представники ПАТ «ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова (детальніше про це читайте у статті «Президентські енергетики»).

У липні НАБУ оголосило Крючкова в розшук у справі про виведення коштів з «Запоріжжяобленерго». За даними «Вісника державних закупівель» «Асфель груп» та «ОМК-СВ» з липня держзамовлень не отримували.

Нагадаємо, поліція також розслідує кримінальне провадження за підозрою у виведенні посадовцями «Харківобленерго» 12 млн грн. через фіктивне страхування.

«Зоря»-«Машпроект» позичила у держави 20 мільйонів доларів

$
0
0

ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» – «Машпроект» 19 жовтня уклало угоду з ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» на відкриття відновлювальної кредитної лінії в розмірі $20 млн, або близько 513,20 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Кредит узяли строком на рік – до 18 жовтня 2017 року. Вартість обслуговування і річна відсоткова ставка у звіті про укладення договору не вказані.

Держпідприємство провело закупівлю без конкурсу.

Нагадаємо, у травні воно позичило в Миколаївської філії «Укрексімбанку» $50 млн – також на рік.

«Зоря» – «Машпроект» (Миколаїв) знаходиться в управлінні державного концерну «Укроборонпром».

Чоловік судді за останні три роки став власником трьох квартир в центрі Одеси

$
0
0

Чоловік судді Суворовського районного суду м. Одеса Сніжанни Аліної Михайло Алін з 2010 року є власником нерухомості, яку суддя раніше не вказувала у своїх деклараціях.

У деклараціях за 20132014 рр суддя Аліна вказувала, що її чоловіку належить лише одна квартира площею 65 кв. А в електронній декларації, опублікованій на сайті НАЗК, Михайло Алін вказаний власником чотирьох квартир, гаража і земельної ділянки. При чому до 2015 року (за який подана електронна декларація) він став власником чотирьох об’єктів, які суддя у своїх деклараціях не вказувала.

Отже, згідно з даними е-декларації судді за 2015 рік, її чоловік у 2010 році набув права на квартиру площею 68 кв м по вул. Запорізькій, 30.

У 2012 році він купив гараж площею 29,7 кв м, а наступного року – ділянку у садовому товаристві «Журналіст» у с. Нова Дофінівка неподалік від Одеси.

На початку 2014 року він став власником квартири площею 147,3 кв м у провулку Прохоровський, 7 в Одесі.

Влітку 2015 року – квартири площею 37,7 кв м по вул. Грецька, 45, а у червні 2016 року – квартири площею 20 кв м по вул. Успенська, 8.

Сама суддя ніяким нерухомим майно мне володіє. Разом з тим вона водить автомобіль Nissan X-Trail, який вона купила у рік його випуску у 2007-му за 191 тис грн. Тоді ж нову KIA Opirus за 202 тис грн купив її чоловік.

Згідно з даними декларацій судді за 2013-2015 рр, за ці роки вони разом з чоловіком отримали дохід лише у вигляді зарплати, що склав 395 тис грн, з яких Михайло Алін заробив всього 40 тис грн.

У квартирі у Прохоровському провулку зареєстрована Адвокатська фірма «Алін і Ко», де Михайло Алін є директором, а засновниками значаться його батьки.

Фірму зобов’язали повернути державі будинок у Теребовлі, який вона не могла закінчити 10 років

$
0
0

Суд розрівав договір купівлі-продажу між Регіональним  відділенням Фонду державмайна по Тернопільській області та ПП «Тернопіль-Західінвест» щодо незавершеного 40-квартирного будинку у м.Теребовля. Про це свідчить постанова Львівського апеляційного госпсуду від 10 жовтня.

Цей незавершений будинок в м.Теребовля по вул..Паращука, 5 на ділянці 0,7 га «Тернопіль-Західінвест» купив на аукціоні у 2005 році. Вартість об’єкта склала 441 тис грн.

Покупець зобов’язався його добудувати і здати в експлуатацію протягом 5 років, але потім термін продовжили. Востаннє у 2011 році термін визначили до 7 вересня 2015 р.

Однак у серпні 2015 року обстеження показало, що ділянка перебуває в занедбаному стані, будівництво не розпочато, фундаментні блоки будівництва в аварійному стані.

У червні цього року Госпсуд Тернопільської області встановив, що фірма «Тернопіль-Західінвест» не виконала зобов’язань по договору купівлі будинку. Так, «Тернопіль-Західінвест» не отримав дозволу на будівельні роботи у Держархбудінспекції, не завершив будівництво і не ввів об’єкт в експлуатацію до 7 вересня 2015 р.

«Тернопіль-Західінвест» позов заперечував і стверджував, що вже згадані умови договору суперечать закону про регулювання містобудівної діяльності та земельному кодексу, бо встановлюють обов’язок покупця добудувати об’єкт і оформити право власності або користування земельною ділянкою.

«Тернопіль-Західінвест» просив продовжити строк здачі об’єкта в експлуатацію до 2020 року. Однак Теребовлянська міська рада розглянула це питання, але жодного рішення прийняти не змогла.

У червні 2016 суд вирішив договір купівлі-продажу розірвати. «Тернопіль-Західінвест» подав апеляційну скаргу, але програв. Тепер компанія має повернути незавершений будинок у державну власність.

Власником «Тернопіль-Західінвесту» є Роман Гнідий.

Печерська поліція зайнялась трансформатором «Київенерго», запідозривши представників «Hyundai» у роботі з «фіктарями»

$
0
0

Нацполіція розслідує справу про можливу переплату у понад 5 млн грн за трансформатор, який «Київенерго» навесні купило у ТОВ НМУ «Електропівденмонтаж». Про це свідчать ухвали Печерського райсуду м. Києва від 5 жовтня.

У квітні «Київенерго» купило трансформатор ТДТН-25000/110-УЗ у НМУ «Електропівденмонтаж» за 14,5 млн грн.

Вартість 1 МВА потужності вказаного трансформатора складає близько 580 тис. грн, що на дату укладення договору становило близько $23 тис. Це було дорожче за більш потужні трансформатори, які «Укренерго» у березні купило у ПАТ «Запоріжтрансформатор» по $5,8-12,4 тис за МВА.

Таким чином, слідство дійшло висновку, що вартість купленого «Київенерго» трансформатора можливо завищено на понад 5 млн грн. Зауважимо, що очікувана вартість закупівлі була 9 млн грн.

Кримінальне провадження №12016100060004588 було порушено 07.07.2016 ч. 1 ст. 364-1 КК України (зловживання повноваженнями службовою особою). Справу веде слідчий відділ Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві.

У ході розслідування також встановлено, що «Київнерего» замовило вказаній фірмі ремонти трансформаторів на ПС «Оболонь» і Бортничі на суму 964 тис грн. У свою чергу ТОВ НМУ «Електропівденмонтаж» уклало договори на поставку товарів і надання послуг на суму 71,76 млн грн із ТОВ «Воллер», ТОВ НВП «Квант Сервіс» і ТОВ «Дак Стоун», які, за даними слідства, ймовірно співпрацювали з фіктивними фірмами. Жодних назв чи інших даних «фіктарів» у матеріалах справи не вказано.

Правоохоронці підозрюють, що посадовці «Київенерго» та фірм «Електропівденмонтаж», «Дак Стоун», «Воллер» і «Квант Сервіс» вносили до первинних бухгалтерських документів завідомо неправдиві дані щодо взаємовідносин за період з 01.01.2015 по 26.07.2016 на загальну суму 72,73 млн грн з метою подальшої легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

ТОВ НВП «Квант Сервіс» представляє в Україні інтереси корейської корпорації «Hyundai», компанія навіть намагалась взяти участь у великому тендері «Укренерго» на поставку трансформаторів.

Найбільшими частками харківського «НМУ «Електропівденмонтаж» володіють Любов Котик і Василь Бойчук.

Раніше фірма була прописана за однією адресою з однойменним ТОВ «Харківське монтажно-виробниче підприємство «Електропівденмонтаж», записаним на кіпрський офшор «С.Л. Селушенз Леб Лімітед» і дніпропетровське ТОВ «Конкорд-Інжинірінг». Кінцевими бенефіціарами цього другого «Електропівденмонтажу» є «СКМ Холдінгз Лімітед» Ріната Ахметова та «Alester Holdings Limited» Сергія Довгалюка.

Усього з 2008 року фірма-переможець виграла тендерів на 70,86 млн грн., з яких 36,03 млн грн. – у «Київенерго».

Зауважимо, що у червні ТОВ «НМУ «Електропівденмонтаж» виграло тендер ПАТ «Центренерго» на поставку трансформатора за ціною, що на 4% дорожче за трансформатор «Київенерго» ($24 тис за один МегаВольтАмпер потужності; загальна вартість угоди – 19,08 млн грн).

Насіров тримає до 5 мільйонів у маленькому банку, який був пов’язаний з оточенням біглого Клименка

$
0
0

Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров задекларував у банку «Богуслав» 1,68 млн грн. Його дружина Катерина Глімбовська має у цьому ж банку 2,85 млн грн. Окрім цих вкладів вони також мають готівки у різних валютах на 66 млн грн.

Банк «Богуслав» входить до групи невеликих. Сума вкладів Насірових 4,53 млн грн. становить близько 2% від 234 млн грн., які станом на початок року тримали у цьому банк фізичні особи.

Нині власниками банку є лише Володимир Романенко та Наталія Вакуленко. Романенко раніше був власником «Українського банку розвитку та партнерства», проданого  в 2006 році «Bank of Georgia» (Грузія). Потім він під назвою «Перший» належав родині генпрокурора Пшонки.

Ще минулого року кілька акцій «Богуслава» мала Лілія Краєва, яка за часів Віктора Януковича входила до наглядової ради банку. Нині вона вийшла з керівних органів і та складу акціонерів, однак у банку на керівних посадах залишились кілька колишніх працівників аудиторської компанії «Дівайс-груп», спів засновницею якої є Краєва.

Лілія Краєва також відома як директорка ТОВ «Екосіпан». Ця фірма належала колишнім власникам банку «Михайлівський», які за неофіційною інформацією представляли інтереси бізнесмена Віктора Поліщука (ТРЦ «Гуллівер»). Поліщука також пов’язували з біглим міністром доходів Олександром Клименком. Торік «Екосіпан» намагалось провести викуп «Всеукраїнського банку розвитку» Олександра Януковича за $10 млн, хоча у цього банку було щонайменше $102 млн у вигляді облігацій. Тоді АМКУ вже дозволив оборудку, однак після розголосу у ЗМІ аферу було заблоковано.


Дружина лідера «Оппоблоку» працює на «росіян», тримає мільйони у банку росіян і разом з Юрієм Бойко отримує пенсію в Україні

$
0
0

Дружина співголови парламентської фракції «Оппозиційного блоку» має значні вклади у «НК банку». Про це свідчить електронна декларація Юрія Бойка.

Юрій Бойко задекларував незначні вклади на загальну суму трохи більше $31 тис та готівку приблизно на $50 тис.

Віра Бойко виявилась власницею вкладів в «Укрсоцбанку» (понад 21 млн грн.), «Укрексімбанку» (3,5 млн грн.), «Кліринговий дім» (7,25 млн грн., банк належить одногрупнику та дружині ще одного лідера «Оппоблоку» Сергія Львочкіна) та «НК банку».

У «НК банку» («Народний капітал») Віра Бойко тримає 6,71 млн російських рублів. Банк вказав власниками істотної участі лише двох фізосіб – росіянина Валерія Макаренка з Москви (13,4%) і асоціювану з ним громадянку Швеції Анну Макаренко з Об’єднаних Арабських Еміратів (0,8%).

У 2016 році Нацбанк України дозволив роботу внутрішньодержавної платіжної системи «PayPong», чиїм розрахунковим банком є «Народний капітал». Також банк пов’язаний з платіжною системою «WebMoney.UA».

У декларації вказано, що Віра Бойко працює у російській фірмі  ТОВ «Керуюча компанія «Група Поліпластик», яка є інвестором Рубіжанського заводу по виготовленню пластикових труб. На тендерах в Україні цей завод представляла фірма ТОВ «ТД Євротрубпласт», одним з власників якої раніше була швейцарська фірма «Стронгфільд маркетинг ейджі». Статутний капітал швейцарської фірми в розмірі 100 тисяч швейцарських франків було поділено на сто акцій на пред’явника, тобто її власник був повністю анонімним.

Нині «Євротрубпласт» оформлено на інші структури, чиїм кінцевим бенефіціаром вказано Валентина Буяновського з Лондону. Він також є бенефіціаром ТОВ «Калушський трубний завод», ТОВ «Українська полімерна група», ТОВ «Рубіжанський трубний завод». У схемах власності цих фірм також фігурують швейцарець Ернст Рохрер, українець Ігор Стрілець (працював у «Нафтогазі України» в 2004 році, коли його очолював Юрій Бойко), структури з Росії, Кіпру та Гонконгу.

Також «Поліпластик» контролює ТОВ «Полімертепло-Україна». Ця фірма і «Євротрубпласт» з моменту заснування «Вісника держзакупівель» у 2008 році виграли державні підряди на 2,76 млрд грн.

У декларації Юрія Бойко не вказано, що він володіє якимись корпоративними правами. Основним заробітчанином у родині є його дружина, яка заробила не тільки значні дивіденди по банківським вкладам, а й 842 тис грн. зарплати у російському «Поліпластику» та отримала дохід 1,32 млн грн. від власної фірми ТОВ «Столична нерухомість».

Сам Юрій Бойко заробив лише 80 тис грн. зарплати у парламенті і там же отримав приблизно таку ж суму на забезпечення депутатської діяльності.

При цьому Юрій і Віра Бойко задекларували отримання пенсії в Україні – 17 тис грн. та 65 тис грн. відповідно.

Тимошенко всі мільйони завела з-за кордону з невідомо чиїх фірм, бізнес чоловіка не приніс ні копійки

$
0
0

Всі значні доходи родини Юлії Тимошенко мають іноземне походження. Про це свідчить електронна декларація лідера «Батьківщини» за 2015 рік.

Сама Юлія Тимошенко задекларувала лише депутатські доходи у розмірі 156 тис грн., готівкою 318 тис грн. та 485 тис грн. на рахунку у «Ощадбанку».

Значно більший дохід записано на її чоловіка. Олександр Тимошенко отримав іноземний дохід від фірм «Toulouse Net LP» (0,69 млн, Шотландія), «Diafox Consulting Limited» (2,39 млн, Кіпр), «Britico Product s.r.o.» (0,11 млн, Чехія). В усіх випадках валюта доходу не вказана, тобто це може бути євро, долари, або еквівалент у гривні.

Жодну з цих фірм у декларації не вказано як таку, що належить Олександру Тимошенко. Натомість вказано його корпоративні права на такі українські компанії: «Геофорс», «Фармасепт», «Проект А», «Євразійський торговий дім», «Агросоюз фенікс», «Леді Ю», «Деосепт», «Радекс – Трипілля», «Радекс груп».

По справі «кіотських мільйонів» арештували бухгалтерку, яка встигла влаштуватись у Шевченківську РДА

$
0
0

Суд за клопотанням Національного антикорупційного бюро призначив цілодобовий домашній арешт бухгалтерці Шевченківської райдержадміністрації м.Києва Оксані Добриловській. Про це свідчить ухвала Солом’янського суду м.Києва від 21 жовтня.

З судових матеріалів відомо, що Добриловська раніше була бухгалтером ДП «Укрекоінвест»,  і щодо неї та інших осіб проводились негласні слідчі дії.

За інформацією слідчих, у липні-грудні 2015 р. підозрювана та інші, в тому числі невстановлені особи, вчинили замах на заволодіння 480,01 млн грн. державних коштів. У кінці 2015 року «Укрекоінвест» акцептував пропозиції фіктивної фірми «Агротехбуд» на 480,01 млн грн. щодо встановлення енергозбережних лампочок у бюджетних закладах. Пізніше тендер було скасовано, а НАБУ відкрило кримінальне провадження. З’ясовано, що директором фірми «Агротехбуд» був продавець кави, який опинився у скрутному матеріальному становищі.

Детектив НАБУ повідомив, що Добриловська постійно перешкоджає досудовому розслідуванню, а саме, коли її викликають на допит, то вона бере лікарняний. А якщо допит все ж відбувається, то вона відмовляється відповідати із посиланням на ст. 63 Конституції. Згідно з цією статтею, особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів.

Детектив має інформацію, що Добриловська під час спілкування з іншими фігурантами справи намагалася виробити тактику введення слідства в оману.

Тому в суду просили про застосування найсуворішого запобіжного заходу, а саме тримання під вартою, що забезпечило б належну процесуальну поведінку підозрюваної.

Захисники Добриловської усе заперечували і вказували, що за її належну поведінку та стан здоров’я (що вона нібито справді лікувалася) поручився її робочий колектив.

Суддя відхилив клопотання про взяття підозрюваної на поруки. У тексті заяв не зазначено, хто ці особи, які ручаються за Добриловську, та чи знають вони у чому вона підозрюється. Явка осіб, які хочуть за неї поручитися, в судове засідання не забезпечена.

Водночас суд врахував, що Оксана Добриловська нагороджена грамотами та подяками за високий професіоналізм та сумлінне виконання службових обов`язків, має міцні соціальні зв’язки, одружена і зареєстрована з родиною в Києві.

Її стан здоров’я справді є незадовільним, що підтверджується медичними довідками. У жовтні цього року вона проходила стаціонарне лікування із діагнозом гіпертонічна хвороба. Їй рекомендовано нагляд сімейного лікаря на дому.

Відтак суд вирішив, що необхідність тримання підозрюваної під вартою не доведена. Натомість суд призначив Добриловській цілодобовий домашній арешт, зобов’язав здати слідчим закордонний паспорт і носити електронний браслет. Ухвала діє до 16 листопада.

Робітникам заплатять лише 85 тисяч на дорогу на Світловодськ, на яку розіграли 27 мільйонів по секретним цінам

$
0
0

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області 27 жовтня за результатами тендеру уклала угоду з ПП «Ефект» на  поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування /Н-08/-Недогарки-Світловодськ на ділянці км 2+930–км 8+230 вартістю 27,39 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Роботи мають виконати до кінця 2016 року. Гарантійний термін на асфальтобетонне покриття складає лише три роки, на дорожню розмітку фарбою – лише шість місяців.

ТОВ НВК «Будінвестпроект» пропонувала виконати роботи за 27,32 млн грн., однак цю пропозицію було відхилено. Фірма закинули те, що її тендерна документація у тому числі не містила відомості обсягів роботи.

Разом з тим, в оприлюдненій угоді з переможцем торгів відсутній протокол узгоджених цін на матеріальні ресурси для ремонту дороги.

З наявних документів відомо, що з загальної ціни тендеру 27,39 млн грн. на зарплати робітникам припадає лише 85 тис грн. Найбільша ж частина 20,68 млн грн. без ПДВ припадає саме на вартість матеріальних ресурсів.

koshtorys-dorohy-v-kirovohradi

Неоприлюднення ціни використаного для ремонту асфальтобетону унеможливлює порівняння цін з ринковими.

Засновником і керівником ПП «Ефект» є мешканець Світловодська Айкарам Тартикян.

Засновником єдиного допущеного до участі конкурента ПП «Дорстрой» є Роберт Григорян, екс-депутат Христинівської райради (Черкаська область), який свого часу представляв Партію регіонів.

В ході торгів ці дві фірми знизили ціну від очікуваної на 0,8%.

Нагадаємо, у вересні стало відомо, що «Укравтодор» відмовився від міжнародного контролю якості дорожніх робіт.

В.о. керівника Кіровоградської САД з вересня є Олег Салов. Його декларації немає у базі НАЗК.

У Жебрівського втратили на довідках про залучення переселенців і АТОшників лише 2% від чверті мільярда

$
0
0

Департамент капітального будівництва Донецької обласної державної адміністрації у серпні ввів такий критерій оцінки тендерних пропозицій, як залучення до виконання робіт внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У поодиноких випадках це нововведення також використовують управління у справах сім’ї та молоді Донецької ОДА, відділ капітального будівництва Волноваської РДА та відділ освіти Ясинуватської РДА.

На тендерах департаменту критерій залучення переселенців важить 1-5% від загальної оцінки пропозицій, учасників АТО – 1-2%. Також враховують строки виконання і гарантії. За такою методикою було проведено 28 тендерів на суму 285,86 млн грн.

На 9 тендерах договір планують чи вже підписали з фірмами, чиї заявки не були найдешевшими. При цьому дешевші учасники програли через нецінові критерії або були відхилені через претензії до документів щодо наймання згаданих категорій громадян.

Сумарно різниця між пропозиціями переможців і дешевших відхилених заявок по цих закупівлях становить 5,34 млн грн. Тобто втрачена теоретична економія складає лише 2% від загальної вартості тендерів.

Наприклад, ТОВ «Інжинірінгпрофі» могло виграти торги на ремонт Гришинського НВК із ціною за результатами аукціону 5,10 млн грн., оскільки найдешевший учасник не надав забезпечення. Після оцінки «Інжинірінгпрофі» випередив усіх інших. Однак його відхилили, бо він зазначив у нецінових критеріях 50-69% переселенців, але не заповнив дані про них у зведеній довідці про відповідність.

Слідчий ГПУ, якого підозрюють у привласненні талонів на бензин, лишається на посаді

$
0
0

Суд відмовив детективу НАБУ у відстороненні від посади Олексія Алфімова, старшого слідчого в особливо важливих справах Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури. Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду м.Києва від 13 жовтня.

Кримінальне провадження №52016000000000312 щодо Алфімова зареєстроване 1 вересня 2016 р. за ч. 3 ст. 191 ККУ.

Встановлено, що у травні 2016 р. співробітники Генпрокуратури розпочали досудове розслідування у кримінальному № 42016000000001311 щодо голови Свидівоцької сільради (Черкаської області) за ч.3 ст. 368 ККУ – одержання хабара. За інформацією ГПУ, йшлося про хабар у сумі $184 тис за виділення 6,5 га землі.

Олексій Алфімов був включений до групи слідчих у справі і 29 липня проводив обшук у помешканні голови Свидівоцької сільради. При обшуку він знайшов 23 скретч-картки на бензин марки А-92 «Авіас» номіналом по 15 літрів кожна (усього на 345 літрів). Вартість цих скретч-карток – 5865 грн. Вони належали сільраді, але зберігалися вдома у сільського голови, що пояснюють відсутністю сейфу в її робочому кабінеті. Після обшуку картки на бензин зникли. Голова сільради повідомила правоохоронців.

Згодом ці картки були зафіксовані на одній з автозаправок Києва по вул. В. Чорновола, 1, оскільки Олексій Алфімов неодноразово заправляв ними автомобіль. Причому офіційно власного авто слідчий не має. Одну з карток використала його дружина.

В судовому засіданні були надані документи, що Алтуніна вже виключили з групи слідчих у справі про хабарництво сільського голови Свидівок. Однак детективи вважають, що перебуваючи на посаді він може бути знову включений до групи, а також впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження.

Сторона захисту посилається на те, що відеозаписи з АЗС не дають чітко ідентифікувати, що автомобіль цими картками заправляв Алфіомов, тому його вину треба ще довести. Те, що Алфімов впливає на свідків та учасників справи, як стверджують адвокати, детективи НАБУ нічим не підтвердили. Алфімов здійснює одноособове розслідування в інших кримінальних провадженнях, тому його відсторонення може вплинути на розслідування.

24 вересня суд призначив Олексію Алфімову домашній арешт строком на 60 днів і зобов’язав носити електронний браслет. Йому заборонено відлучатися з місця постійного проживання з 22 години вечора до 6 години ранку.

Суд взяв до уваги відсутність доказів, що Алфімов як службова особа може підробити чи знищити докази у справі, впливає на свідків та інших учасників справи. Тому суд залишив Алфімова на посаді.

Олексія Алфімова затримали 22 вересня. Якщо вину доведуть, то йому загрожує покарання від 3 до 8 років позбавлення волі.

У електронній декларації Алфімова за 2015 рік вказано, що його дружина має Jaguar X-Type 2005 р.в. Річна зарплата слідчого склала 141 тис грн. Більше у декларації жодних даних немає – ні навіть орендованого житла, ні доходів дружини.

Закарпатська митниця, яку перевіряють силовики, відписала 68 мільйонів на КПП з Угорщиною

$
0
0

Закарпатська митниця ДФС 20 жовтня за результатами тендеру замовила ТОВ «Львівський будівельний холдинг» реконструкцію міжнародного автомобільного пункту пропуску «Лужанка» за 68,46 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

З усієї суми 7,80 млн грн. (11,4%) – бюджетні кошти, а 60,65 млн грн. (86,6%) – Грант ЄС у рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна для проекту «Ефективний та безпечний кордон між Угорщиною та Україною».

Виконають загальнобудівельні роботи, влаштують інженерні мережі, систему інтелектуального відеоконтролю, структуровану кабельну систему, автоматичне пожежогасіння в серверній, магістральні з’єднання комп’ютерних мереж, придбають серверне обладнання. Також збудують бокси поглибленого догляду вантажних та легкових автомобілів, модулі для прикордонного та митного контролю, навіси, металеві рами, ваговий комплекс, туалети, вольєр для службових собак, локальні очисні споруди «Біолідер-8», водонапірну насосу станцію з артезіанської свердловиною, влаштують дорожнє покриття, благоустроять та озеленять територію.

Тендерна документація передбачає можливість авансу до 30%.

Єдиним допущеним конкурентом було підприємство «Граніт» Львівської організації Українського товариства глухих.

Дорожчі заявки ТОВ «Панком», ТОВ «Нові Зодчі», ТОВ «ЄІС», ПП «Комфорт-2000», ПП «Бондар» відхилили через претензії до документів і кошторисів.

Днями видання «Mukachevo.net» повідомило, що прокуратура та СБУ провели перевірку на пропускному пункті «Лужанка». Раніше пройшли рейди на КПП Тиса і Селменці.

24 жовтня голова ДФС Роман Насіров відсторонив від виконання обов’язків начальника Закарпатської митниці ДФС Володимира Колеснікова та начальника митного поста «Ужгород» Євгена Потоцького.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомив «Радіо Свобода», що дисциплінарне провадження щодо них розпочате через випадок на посту «Ужгород». При оформленні трьох вантажівок одного з підприємців, який перевозив запчастини до водопровідних систем, активісти запідозрили, що вантаж оглядає родич начальника поста.

«Львівський будівельний холдинг» нині записано на Володимира Вдов’яка. Першозасновниками були Олег Петеляк та Ігор Гринкевич.

Останній був співвласником нині ліквідованого ТОВ «Будівельна компанія «Верховина», відомого насамперед через скандал довкола реставрації Вірменського собору в 2009 р. у Львові. Фірма виграла тендер Львівської міськради на виконання складних реставраційних робіт, не маючи фахівців і не володіючи технологіями. Пізніше правоохоронці заявили, що вона підробила документи. Проти Гринкевича як директора та засновника «Верховини» прокуратура Галицького району порушила кримінальну справу.

У електронній декларації Колеснікова вказано, що він має квартиру у Донецьку. У Потоцького задекларовані дві квартиру Луганську.


«Артем», що з порушеннями віддав санаторій коханці Януковича, знову підозрюють в махінаціях з нерухомістю

$
0
0

Поліція підозрює керівництво Державної акціонерної холдингової компанії «Артем» в

змові з посадовцями ТОВ «Драйв Плюс», що призвела до збитків від здачі в оренду приміщень будинку культури «Юний артемівець» на суму 0,25 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Шевченківського районного суду м. Києва, куди слідчий звернувся з клопотанням в рамках розслідування кримінальної справи №12016100100005124 від 21.04.2016 року.

23 жовтня 2015 року президент «Артема» та директор «Драйв Плюс» підписали договір оренди нежитлових приміщень «Дитячого будинку культури «Юний артемівець» площею 297 кв м на другому поверсі будівлі по вул. Олени Теліги 35-А в Києві.

Слідство встановило, що наказом концерну «Укроборонпром», до якого входить «Артем», встановлено правила передачі в оренду нерухомості оборонних підприємств. Наприклад, для здійснення невід’ємних поліпшень орендар повинен подати заявку разом з експертним висновком на проектно-кошторисну документації. Дозвіл на такі роботи не означає, що вони мають статус невід’ємних поліпшень, а значить орендодавець не повинен компенсувати їх.

Але, за даними слідчих, відразу після підписання договору оренди «Драйв Плюс» замовило ремонт приміщень, вартість якого фірма оцінила в 1,45 млн грн. При цьому, керівництво «Артема» дозволило щомісячну орендну плату в розмірі 45 тис грн. зараховувати у вартість ремонту. Таким чином, в період з жовтня 2015 року по квітень 2016 року оборонне підприємство взагалі не отримувало плату за оренду будинку культури, чим, за підрахунками слідства, йому було нанесено 0,25 млн збитків.

Крім того, поліція направила запити до трьох приватних агентств нерухомості з проханням надати середньо ринкову ціну оренди приміщень в районі «Дитячого будинку культури «Юний артемівець». Також від БТІ було отримано технічний паспорт на приміщення БК. Тому слідчий попросив суд дозволити йому разом з спеціалістами оглянути приміщення для підрахунків їх ринкової вартості оренди та суми можливих відшкодувань орендарем. Суд це клопотання задовольнив.

ДАХК «Артем» спеціалізується на виробництві ракет класу «повітря-повітря».

В 2010 році підприємство уклало договір з ЗАТ «Дитячий оздоровчий комплекс санаторного типу «Славутич» про оренду дитячого санітарію в с. Циблі Київської області. Власником фірми через благодійний фонд «Дорога майбутнього» є Любов Полєжай, цивільна дружина екс-президента Віктора Януковича. Після  зміни влади орендодавець та прокуратура почали судову тяганину про розірвання договору оренди і право власності на відремонтовані та побудовані об’єкти на території санаторію. Фірма змогла виграти справу про відшкодування їй 18 млн грн. за капітальний ремонт.

В 2015 році керівником ДАХК «Артем» був Володимир Коробов. З вересня цю посаду займає Антон Карпенко.

ТОВ «Драйв Плюс» була створена за два тижні до укладання договору з ДАХК «Артем», засновником фірми є мешканець Херсона Дмитро Нікітенко.

Концерти з бюджетної кишені: від Кароль до Козловського

$
0
0

У «Прозорро» з’явились перші дані про «безкоштовні» концерти цієї осені, оплачені коштами місцевих бюджетів та «Укрзалізниці».

Найбільшу суму з представників музичної індустрії у розмірі 640 тис грн. отримає український композитор-ФОП Володимир Бистряков. Філія «Центр сервісного забезпечення» ПАТ «Українська залізниця» на таку суму замовила у нього організацію святкування Дня залізничника 3 листопада у Києві. Бистряков буде ведучим концерту, під час якого заплановані виступи  Антоніни Матвієнко, Віктора Павліка, Гаріка Кричевський, Петра Чорного, інших співаків та гуртів. Суми гонорарів артистів не вказані.

Найбільший же гонорар в одні руки отримала Тіна Кароль, також оформлена як ФОП. Департамент гуманітарної політики міськради Дніпра заплатив їй 551 тис грн. за виступ під час святкування Дня міста у вересні.

Це значно більше, ніж виділили з бюджету Наталії Могилевській. Департамент з гуманітарних питань Кам’янської міськради (колишній Дніпродзержинськ) перерахував ФОП Наталія Могилевська 98,4 тис грн. за її 45-хвилинний концерт, який теж відбувся в День міста.

Найбільшу загальну суму за організацію концертів заплатили установи Маріупольської міськради, які уклали низку угод з ТОВ «ВМФ Івент Груп» на 1,06 млн грн. Зокрема, виступ Гайтани обійшовся у 199,9 тис грн., гурту «Скай» – 192 тис грн., а два концерти гурту «неАнгели» – по 160 тис грн. кожен.

Відмітимо, що кожна з угод на виступ окремого артиста не перевищувала 200 тис грн. Це дозволило не проводити відкриті торги, обмежившись укладанням прямих угод з київською фірмою, записаною на донеччанок Поліну Дороніну і Наталію Уткіну. Директором «ВМФ Івент Груп» є Дмитро Гаврилов.

Комунальні установи та управління культури і туризму Кременчуцької міськради Полтавської області запланували перераховувати кошти ФОПу Сергію Михайлику за організацію концертів  під час святкування 445-ї річниці з дня заснування Кременчука та річниці визволення міста від нацистських загарбників (122,9 тис, 106 тис та 103,1 тис грн.). В документації, розміщеній в «Прозорро», не вказано, які саме артисти повинні виступити. Втім відомо, що у Кременчуку на День міста дали концерти три зірки: Оля Полякова, ТНМК та Alekseev.

Чумаківська сільрада Дніпропетровського району, на території якої мешкає близько 3 тис жителів, перерахувала ТОВ «Перша концертна агенція» 148,4 тис грн. за те, щоб побачити і почути співака Віталія Козловського. Фірма отримала від сільради 83,4 тис грн. за створення сценарію проведення концерту Козловського на Святі рідного села у с. Чумаки, а 65 тис грн. – безпосередньо за виступ співака та його колективу.

Замовник Виконавець/захід Ціна, грн Постачальник послуги
1. Філія «Центр сервісного забезпечення» ПАТ «Українська залізниця» Святкування Дня залізничника у Києві у Міжнародному центрі культури і мистецтв профспілок України

Ведучий – композитор Володимир Бистряков. Виконавці – Антоніна Матвієнко, Брейк-данс «Пульс», Маша Собко, Віктор Павлік, Джаз-степ-танц «Класс» Володимира Шпудейко, Аліна Паж, Наталія Папазоглу, Гарік Кричевський, Брати Яремчук, Петро Чорний, гурт «Гетьман».

640 000 ФОП Бистряков Володимир Юрійович

 

2. Департамент гуманітарної політики міськради Дніпра Тіна Кароль/

святкування Дня міста Дніпро

551 200 ФОП Тіна Кароль
3. Управління культури і туризму Маріупольської міської ради Світлана Тарабарова – володарка національної музичної премії «Пісня року 2014», Антон Копитін – переможець шоу «Голос Країни» – 2015/

фестиваль «Місто нашої надії»

199 900 ТОВ «ВМФ Івент Груп»
4. Комунальний заклад Міський Палац культури «Чайка» (Маріуполь) Гайтана/

святкування Дня Незалежності

 

198 600 ТОВ «ВМФ Івент Груп»
5. Комунальна установа «Міський будинок культури с.Каменськ» (Маріуполь) Гурт «Скай»/

святкування Дня Незалежності

 

192 000 ТОВ «ВМФ Івент Груп»
6. Центральна районна адміністрація Маріупольської міської ради Гурт «неАнгели»/

святкування Дня міста Маріуполя

160 200 ТОВ «ВМФ Івент Груп»
7. Комунальна установа «Міський Палац культури» (Маріуполь) Гурт «неАнгели»/

святкування Дня міста Маріуполя

160 200 ТОВ «ВМФ Івент Груп»
8. Комунальний позашкільний навчальний заклад «Дитяча музична школа №2 ім. О.К.Глазунова м. Одеси» «Видатні професори-скрипалі Європи та Америки»/

Другий міжнародний фестиваль «Золоті скрипки Одеси»

160 000 ФОП Нейченко Андрій Володимирович
9. Управління культури і туризму Маріупольської міської ради Естрадні артисти/

святкування Дня міста Маріуполя

154 140 ТОВ «ВМФ Івент Груп»
10. Комунальна установа «Міський відділ культури Новогродівської міської ради» (Донецька область) Співачка Alyosha, рок-гурт «Nexтzen», місцеві артисти/

святкування Дня міста

150 000 ФОП Бережной Сергій Анатолійович
11. Комунальний заклад культури «Парк культури та відпочинку «Придніпровський» (Кременчук) Артисти/

святкування Дня міста Кременчука та річниці визволення міста від нацистських загарбників

122 900 ФОП Михайлик Сергій Олександрович
12. Департамент внутрішньої політики Одеської міської ради Оркестри 106 900 ФОП Бурлаченко Сергій Володимирович
13. Управління культури і туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області Артисти/

святкування Дня міста Кременчука та річниці визволення міста від нацистських загарбників

106 000 ФОП Михайлик Сергій Олександрович
14. КП Комунальний заклад культури і відпочинку «Парк Миру» (Кременчук) Артисти/

святкування Дня міста Кременчука та річниці визволення міста від нацистських загарбників

103 102 ФОП Михайлик Сергій Олександрович
15. Департамент з гуманітарних питань Кам’янської міської ради (колишній Дніпродзержинськ) Наталія Могилевська/

святкування Дня міста Кам’янське

98 400 ФОП Могилевська Наталія Олексіївна
16. Відділ культури і туризму виконавчого комітету Березанської міської ради Гурт ТНМК/

святкування Дня міста Березань

90 950 ФОП Михайлюта Олег Ігорович
17. Управління культури Житомирської міської ради Джазові гурти та виконавці: польський колектив The Hypnotunes, квартет Володимира Соляника, Crystall-Drsve, Вікторію Корженюк/

концерт джазових виконавців «Джазомир», приурочений річниці від дня заснування міста Житомир

85 700 ФОП Козєлкова Катерина Андріївна
18. Чумаківська сільська рада Дніпропетровського району Віталій Козловський/

створення сценарію проведення концерту Віталія Козловського на Святі рідного села у с. Чумаки

83 400 ТОВ «Перша концертна агенція», засновник Денис Феколін
19. Управління культури Житомирської міської ради Оркестри військ Збройних Сил України/

Всеукраїнський фестиваль військових духових оркестрів «Ми єдині!» в рамках річниці від дня заснування міста Житомир

67 650 ФОП Зайцева Тетяна Валеріївна
20. Чумаківська сільська рада Дніпропетровського району Віталій Козловський/

виступ Віталія Козловського та його колективу на Святі рідного села у с. Чумаки

65 000 ТОВ «Перша концертна агенція»

Віктор Волокіта, “Наші Гроші”

 

Менеджер Дубневичів натендерив з бюджету 105 мільйонів на школи в округах мільйонерів Дубневичів

$
0
0

ТОВ «Технобуд» 19 вересня, 4 і 26 жовтня за результатами тендерів отримав три підряди на будівництво шкіл на загальну суму 105,23 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Тендери були оголошені 25-27 липня, тоді як 1 серпня всі державні замовники остаточно перейшли на систему «Прозорро».

Відділ освіти Городоцької райдержадміністрації замовив школу в с. Суховоля за 50,69 млн грн. та у с. Братковичі – за 23,02 млн грн.

Пустомитівська міськрада Львівської області дасть 31,52 млн грн. за добудову школи на 300 учнів у с. Наварія.

На початок 2015 року перша черга останньої школи була наполовину готова.

Торік «Технобуд» отримав підряд щодо цього будівництва вартістю 29,94 млн грн. Відтак воно подорожчало на 5% і тепер коштує 105 тис грн. за місце. За даними Мінрегіонрозвитку, будівництв шкіл нині коштує 70 тис грн. за місце, тобто на третину дешевше.

На всіх об’єктах до кінця 2017 року мають виконати будівельні та оздоблювальні роботи, влаштування інженерних мереж, благоустрій та озеленення території. Крім того, угоди передбачають купівлю і монтаж обладнання, устаткування та меблів.

«Технобуд», як і ТОВ «Тір», належить Юрію Пастернаку – колишньому директору ТОВ «Корпорація КРТ» братів Ярослава та Богдана Дубневичів – нардепів від «Блоку Петра Порошенка». Нині Пастернак лишається керівником їхнього ТОВ «ФК «Енергія-Інвест».

Села Братковичі та Суховоля розташовані у межах виборчого округу №120, у якому останнього разу переміг Ярослав Дубневич, а Наварія – округу №118, від якого обрався Богдан Дубневич.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Укрспектрол» львів’ян Ольги та Юрія Стадників.

Останній раніше був помічником і бізнес-пертнером депутата Львівської міськради від ВО «Свобода» Андрія Карбовника. Сам Карбовник відомий як комерційний директор фірми.

У вересні «Укрспектрол» виграв єдині два тендери щодо ремонту доріг Львівщини на суму 8,08 млн грн.

Нагадаємо, Богдан Дубневич задекларував разом з дружиною понад $20 млн у банку та готівкою. У Ярослава Дубневича і дружини задекларовано понад $17 млн.

Також «Наші гроші. Львів» нарахували у Богдана 52 квартири, 12 будинків, 24 об’єкти комерційної нерухомості, гараж і 9 ділянок землі. Ярослав Дубневич має ще 17 квартир, 11 будинків, 14 об’єктів іншого нерухомого майна, 5 гаражів та 19 ділянок землі.

Льовочкіна має частки в фірмах Фірташа (перелік офшорів)

$
0
0

levochkynyiСестра лідера «Оппозиційного блоку» задекларувала частки у «Закарпаттіобленерго», «Укррічфлоті» Григоришина, двох фірма Фірташа та дві вілли у Франції.

Лідер «Оппозиційного блоку» Сергій Льовочкін та його сестра Юлія Льовочкіна (теж нардеп від «Оппоблоку) зареєстрували на двох більше півсотні компаній в Україні, Європі та офшорних юрисдикціях.

Юлія Льовочкіна задекларувала 45 фірм. Серед них кілька українських. У тому числі ПАТ «Закарпаттяобленерго», акціями якого володіє через своє ТОВ «Енергетична Україна ТВ». Наглядову раду обленерго очолює Ігор Тинний, який також є бізнес-партнером родини секретаря РНБОУ Олександра Турчинова.

На матчі київського "Динамо": Фірташ у білій куртці, праворуч від нього Сергій Льовочкін, над яким стоїть Іван Фурсін.

На матчі київського “Динамо”: Фірташ у білій куртці, праворуч від нього Сергій Льовочкін, над яким стоїть Іван Фурсін.

Легалізовані частки Льовочкіної у фірмах, які традиційно вважались належними Дмитру Фірташу.

Так кіпрська «Floxama Investments Limited» сестри Льовочкіна має 14% у газотрейдерській компанії «Ostchem holding gmbh». Ще одна кіпрська фірма «Valika Limited» має 13% акцій ПАТ «Кримський содовий завод».

Низка фірм зі словом «Airop» у назві представляють низку фірм, пов’язаних з авіацією. Директоркою «Airop Cyprus Limited» є Лариса Дмітрієва. У 2013 році ця кіпрська фірма доставила в Україну літак Cessna 680 з реєстраційним номером UR-LDB. Літак доставлено для ТОВ «АК «Бізнес джет тревел» цієї ж Лариси Дмітрієвої, яке з 2010 по 2013 рр. щороку отримувало від «Нафтогазу» підряди ціною до 5 млн грн. на авіаперевезення. Тоді міністерство енергетики очолював Юрій Бойко, а «Нафтогазом» керував його протеже Євген Бакулін.

ur-ldb

У власності Льовочкіної є також дві французькі фірми.

Фірма «Glorietta Investments I APS» володіє віллою на Лазурному узбережжі, де полюбляє відпочивати Сергій Льовочкін. Директорка цієї фірми Ксенія Георгіоу раніше очолювала кіпрську «Prelux Holdings Limited», яка через «Centragas Holding Ltd» була співвласницею «РосУкрЕнерго» разом з російським «Газпромом».

vylla vylla1

Також на Льовочкіна записано фірму SCI Villa Saint Michael», яка зареєстрована у містечку Аркашон на атлантичному узбережжі Франції.  Гугль вказує це місце:

arkashon

Окрім цього кіпрська фірма Львочкіної «Culata Limited» є власником 12% акцій ПАТ «Судноплавна компанія «Укррічфлот». Мажоритарним акціонером «Укррічфлоту» є ТОВ «КУА»Сварог Ессет Менеджмент» ПЗНВІФ «П’ятий» з групи Костянтина Григоришина.

Згідно із електронною декларацією Сергія Льовочкіна, він є кінцевим власником шести офшорних компаній:

  • «Oskaro Investments Limited» («Оскаро Інвестментс Лімітед», Кіпр) – отримав від цієї компанії 21,99 млн грн. у якості дивідендів
  • «Valika Limited» («Валіка Лімітед», Кіпр)
  • «Highbond Global Limited» («Хайбонд Глобал Лімітед», Сейшельські Острови)
  • «Ovitilio Ltd» («Овітіліо Лтд», Британські Віргінські острови)
  • «Cosette Ventures Limited» («Косетте Венчез Лімітед», Сейшельські Острови)
  • «Megaforte Limited» («Мегафорте Лімітед», Сейшельські Острови)
Компанії з декларації Юлії Льовочкіної Чим володіють
«Tavistar Investments Limited» («Тавістар Інвестментс Лімітед», Кіпр) Акціонер банку «Кліринговий дім». На фірму також записано партаменти в Греції. Через «Тавістар…» Льовочкіна отримала 25,46 млн грн. дивідендів.
«Rasica Investments Limited» («Расіка Інвестментс Лімітед», Кіпр) н/д
«Terfel Ventures Limited» («Терфел Венчез Лімітед», Кіпр) н/д
«Volomata Investments Limited»

(«Воломата Інвестментс Лімітед», Кіпр)

н/д
ТОВ «Юридична фірма «СІ.ТІ.АР.» Фірмі передані цінні папери, які знаходяться у власності чотирьох вищевказаних кіпрських компаній. Раніше вона називалася «Пузанов, Прокопенко, Чуйко та партнери». Бенефіціаром юркомпанії вказаний Єгор Русин, якого ЗМІ називають людиною Олександра Пузанова – керівника апарату КМДА в 2010-2014 рр.
ТОВ «Інтрейд» Засновниками фірми крім Льовочкіної  є Юрій Мельниченко та кіпрська «Утело холдінгс лімітед». Люди з кіпрської компанії були причетні до приватизації «Укртелекома». Фірма також має 22% в банку «Кліринговий дім».
ТОВ «Ню Арт» Співзасновниця фірми Євгенія Білоусова, колишня помічниця Льовочкіної в Раді.
ТОВ «Тон» Також співзасновницею є Євгенія Білоусова. Можливо, це дочка галериста Микола Білоусова.
ТОВ «Іст-Вест Фінанс» Бенеціфіаром крім Льовочкіної вказаний Іван Фурсін.
ТОВ «Іст-Вест Кепітал Інвестмент» Першим засновником разом з Льовочкіною була її мати – Льовочкіна Євгенія Олександрівна. Фірма має частку в «Кліринговому домі».
ТОВ «Промислова Група «Монієр» Причетна до схеми «Росукренерго». Засновником вказана кіпрська «Монієр Вентурес лімітед», яка задіяна в схемі власності «Клірингового дому».
«Airop Ltd» («Аіроп Лтд», Сейшельські Острови)
«Bantona Limited» («Бантона Лімітед», Сейшельські Острови»)
«Belvery Establishment Ltd» («Белвері Істеблішмент Лтд», Сейшельські Острови)
«Boutifour SA» («Бутіфур ЕсЕй», Люксембург) Агентство нерухомості, яке за даними нардепа Сергія Лещенка, є засновником датської «Glorietta Investments I APS».
«Culata Limited» («Кулата Лімітед», Кіпр) 12%  акцій ПАТ «Судноплавна компанія «Укррічфлот». Ще 65% контролюється ТОВ «КУА» Сварог Ессет Менеджмент» ПЗНВІФ «П’ятий» з групи Костянтина Григоришина.
«Airop Luftfahrzeuge Betriebsges.m.b.H» («Ейроп Люфтфарцюг Бетрибсгес.м.б.Ейч», Австрія) Керівником є Лариса Дмітрієва, фірма записана на кіпрську «Falasconi investments limited».
«Drosaro Holdings Limited» («Дросаро Холдінгз Лімітед», Кіпр) Директор – Ioanna Sotirioy
«Falasconi Investments Limited» («Фаласконі Інвестментс Лімітед», Кіпр) Директор – Eleni Papantreoy
«Fertema Ventures Ltd» («Фертема Венчез Лтд» Британські Віргінські острови) н/д
«Glorietta Investments 1 ApS» («Глорієта Інвестментс 1 ЕйпіЕс», Данія) Фірма є власиком житлового будинку площею 1163 кв м та земельної ділянки в 9387 кв м у Франції. Це вілла на Лазурному побережжі, де полюбляє відпочивати Сергій Льовочкін.

Директорка «Glorietta Investments I APS» Ксенія Георгіоу раніше очолювала кіпрську «Prelux Holdings Limited», яка через «Centragas Holding Ltd» була співвласницею «РосУкрЕнерго» разом з російським «Газпромом».

«Lodaco Ltd» («Лодако Лтд», Кіпр) Директор – Xenia Georgioy.
«Lema Holdings Ltd» («Лєма Холдінгз Лтд», Сейшельські Острови) н/д
«Myrilla Ventures Ltd» («Мирілла Венчез Лтд», Сейшельські Острови) н/д
«Mitrenako Ventures Limited» («Мітренако Венчез Лімітед», Кіпр) Директор – Maria Komodromou .
«Monier Ventures Limited» («Монієр Венчез Лімітед», Кіпр) Директори Basiliki Koyntoyra, Alexia Konstantinoy, Stayros Nikolaϊdis. Задіяна в схемі власності «Банк «Кліринговий дім» – 50% у Льовочкіної, 48% у Фурсіна. Є засновником ТОВ «Промислова Група «Монієр».
«Neda Ventures Ltd» («Неда Венчез Лтд», Британські Віргінські острови) н/д
ПАТ «Закарпаттяобленерго» 50% акцій через ТОВ «Енергетична Україна ТВ».
ТОВ «Енергетична Україна ТВ» У 2012 році фірма належала «лужніковській» групі і придбала за 140 млн грн. державний пакет акцій «Закарпаттяобленерго». Однак згодом засновником стала австрійська фірми «Омбрі електрікал енерджі холдінг гмбх» Льовочкіної. А директором «Енергетичної України ТВ» став Ігор Тинний, що очолив наглядову раду «Закарпаттяобленерго». Згодом його у «ЕУ ТВ» змінив Олександр Чередніченко.
«Orlano Investments Ltd» («Орлано Інвестментс Лтд»,  Сейшельські Острови) н/д
«Pericles Global Limited» («Періклс Глобал Лімітед», Сейшельські Острови) н/д
«SCI Villa Saint Michael» («ЕсСіАй Вілла Сен Мішель», Франція) Фірма має капітал 1,83 млн євро, заснована у 2002 році. Керівниками є Coiffe Sabine і Coiffe Patrice. Фірма зареєстрована по 283 Boulevard de la Plage у містечку Аркашон на атлантичному узбережжі Франції.
«Sefika Holdings Ltd» («Сефіка Холдінгз Лтд», Сейшельські Острови) н/д
«Smerdon Ventures Limited» («Смердон Венчез Лімітед»,  Кіпр) Директор Andriani Zebedaioy.
«Sodokano Investments Limited» («Содокано Інвестментс Лімітед, Кіпр) Директор Ioanna Sotirioy
«Sorkiza Ventures Limited» («Соркіза Венчез Лімітед», Кіпр) Директор Marina Aslanidoy, у схемі власності «Клірингового дому».
«Airop International Limited» («Ейроп Интернешнл Лімітед», Кіпр) н/д
«Airop Cyprus Limited» («Ейроп Сайпрес Лімітед», Кіпр) Директорами є кілька кіпріотів і Лариса Дмітрієва. У 2013 році кіпрська фірма доставила в Україну літак Cessna 680 (Sovereign) UR-LDB, серійний № 680-0326, 2012 року випуску, покупцем літака виступило ТОВ «АК «Бізнес джет тревел« Лариси Дмітрієвої. Остання фірма з 2010 по 2013 рр. щороку отримувала від «Нафтогазу» підряди ціною близько 5 млн грн. на авіаперевезення. Тоді міністерство енергетики очолював Юрій Бойко, а «Нафтогазом» керував його протеже Євген Бакулін.
«Ombri Electrical Energy Holding Gmbh» («Омбрі Електрікал Енерджі Холдінг Гмбх»,  Австрія) Фірма є засновником ТОВ «Енергетична Україна ТВ», що є акціонером «Закарпаттяобленерго».
«Ombri Electrical Energy Co» («Омбрі Електрікал Енерджі Ко», Кіпр) Директором є Chrystalla Antonioy, секретар – Georgia Georgioy.
«Valika Limited» («Валіка Лімітед», Кіпр) Володіє фірмою разом з братом. Директоркою є Marianna Papoyi. Компанії належить 13% акцій ПАТ «Кримський содовий завод» з угрупування Фірташа.
«Trohia Ventures SA» («Трохиа Венчез ЕсЕй», Люксембург) Існує з 2012 року
«Zada Holdings Limited» («Зада Холдінгз Лімітед», Кіпр» н/д
«Utelo Holdings Limited» («Утело Холдингз Лімітед», Кіпр) Акціонер банку «Кліринговий дім». Директоркою «Utelo…» є Марія Шуфта, яка також офіційно очолює «Oskaro…» самого Льовочкіна.

Юрій Ніколов, Юрій Школяренко, «Наші гроші»

Нардепи задекларували 12 мільярдів гривень – в середньому по 30 мільйонів на брата

$
0
0

Народні депутати України задекларували наявність у них 12,3 млрд грн. Про це свідчать підрахунки члена правління бізнес-ради “Ціна держави” Андрія Геруса.

«Є підрахунок 100% поданих народними депутатами декларацій (розділу 12). Всього у депутатів 12,3 млрд. грн. Це 31% державного бюджету Молдови на 2016 рік. З них готівкою 7,4 млрд. грн.», – повідомив Герус.

За його підрахунками, на одного депутата Верховної Ради в середньому припадає 30,4 млн грн.

Найменше грошей мають у «Самопомочі» – 4 млн грн. на депутата. Найбільше у депутатів «Волі народу» і «Відродження» – понад 50 млн грн. в середньому.

Нагадаємо, у 2015 році в НБУ підрахували, що у населення на руках мінімум $50 млрд, що у перерахунку становить близько $1 тис або 25 тис грн.  на одного українця. Це у 1200 разів менше від статків середнього нардепа.

Viewing all 20885 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>