Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 20873 articles
Browse latest View live

«Основа» взяла мільярд на Музей Голодомору, бо ні в кого не було необхідного досвіду

$
0
0

ДП «Дирекція з будівництва другої черги Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Міністерства культури 9 вересня уклало угоду з ТОВ «Основа» про будівельні роботи на 1,25 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Закупівлю провели за переговорною процедурою, бо торги двічі відміняли через нестачу учасників. На них приходила лише «Основа» із цінами 1,20 млрд грн. і 1,28 млрд грн.

На відмінених торгах анонімна фірма вимагала від замовника замінити вимогу про досвід «улаштування залізобетонних барет основ будівель чи споруд» на досвід «влаштування способом «стіна в ґрунті» фундаментів заглиблених або огороджувальних споруд будівельних котлованів глибиною більше 5 м». Однак той відмовився, бо через складний рельєф проект передбачає влаштування не стін у ґрунті, а саме барет (залізобетонних паль прямокутного перерізу) із дренажем. Це потрібно для безперешкодного проходження ґрунтових вод під фундаментами новобудови музею, що убезпечить схил від зсуву.

Нагадаємо, у 2018 році «Основа» виграла тендер щодо підготовчих робіт на 118,60 млн грн. Того ж року їй докинули за переговорною процедурою ще 57,54 млн грн. (саме цей договір фірма принесла у якості аналогічного, бо він включав улаштування барет). Потім вона виграла тендер на реконструкцію І черги Меморіального комплексу з будівництвом ІІ черги Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» за 139,23 млн грн. Загальна вартість чотирьох договорів Дирекції з «Основою» по Меморіалу складає 1,57 млрд грн.

До травня 2022 року виконають реконструкцію І черги Меморіального комплексу з будівництвом ІІ черги Національного музею «Меморіал жертв Голодомору». Зокрема збудують підпірні стіни, будівлю музею, пішохідний міст-алею протяжністю 156 м над Дніпровським узвозом зі сходово-ліфтовими вузлами, службовий проїзд, відкритий паркінг на Дніпровському узвозі, перекладуть частину штольні та реконструюють два колодязі, благоустроять територію з архітектурними і скульптурними композиціями.

Підсумкова відомість ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення. Але під час відмінених торгів у підсумковій відомості ресурсів «Основи» без доставки і ПДВ ціни сталі, бетону, асфальтобетону, щебеню, піску та опалубки відповідали ринку.

Тоді найбільша сума у 200 млн грн. ішла на граніт. Наприклад, облицювальні плити товщиною 30 мм коштували 7 тис грн./кв. м, а товщиною 30-200 мм – 8-9 тис грн./кв. м.

Посадковий матеріал Седумний килим у рулоні на суму 25,25 млн грн. коштував 3 156 грн./кв. м, а субстрат для нього на суму 4,21 млн грн. – 4 001 грн./куб. м. У листопаді 2018 року Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника замовляв зелений дах ZinCo «Седумний килим» на чверть дорожче – по 3 894 грн./кв. м.

Ціна угоди на 10% нижча від очікуваної вартості відмінених торгів у 1,40 млрд грн.

Засновниками броварської «Основи» є Юрій і Віктор Карпенки, Вячеслав Орлов, Алла Кондратович, Семен Новофастовський, Лариса Байбара і Лідія Миронова. Вона має 127 працівників. Більшість техніки в неї своя, крім трьох кранів та грейфера. Торік послуги механізованого щита ПЩ 3.23 їй надавало ТОВ «Національні будівельні стратегії» Анатолія Гальчука, який керує концерном «Київпідземшляхбуд» Василя Веселого.


«Зоряному» добудували три поверхи як «антресолі», щоб не отримувати дозволи (фото)

$
0
0

Після реконструкції у 2019 році кінотеатр «Зоряний» на вул. Московській, 31/33 у Києві зріс на три поверхи. При цьому забудовник не отримував дозвільних документів на це будівництво. Про це свідчать дані ДАБІ та КМДА.

Кінотеатр «Зоряний» станом на 10 вересня 2019 року. Фото: Наші гроші

У квітні цього року Департамент містобудування КМДА видав ТОВ «Фуд Ріелті» містобудівні умови та обмеження на проведення реконструкції кінотеатру «Зоряний» під адміністративну будівлю та збереженням функції кінотеатру. Граничну висоту об’єкту визначено на рівні 27 м. А також вказано, що проектування має вестися в межах власних приміщень (4284,2 кв м) та існуючих фундаментів будівлі.

Містобудівні умови та обмеження на реконструкцію кінотеатру «Зоряний», які Департамент містобудування КМДА видав 12 квітня 2019 року

 

У липні «Фуд Ріелті» надіслало до столичного ДАБІ повідомлення про початок будівельних робіт. Фірма по вказаних документах проводить «реконструкцію нежитлових приміщень» першого, другого і третього поверхів будівлі «з влаштуванням антресолі».

У липні цього року ТОВ «Фуд Ріелті» повідомило ДАБІ про початок реконструкції кожного поверху кінотеатру окремо з влаштуванням на них антресолей

 

Відповідно до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, антресоль – це майданчик, що займає верхню частину об’єму приміщення житлового, громадського чи виробничого будинку, призначена для збільшення його площі, розміщення допоміжних, складських та інших приміщень. Тобто, відповідно до того, що заявила «Фуд Ріелті», вона мала вбудувати «напівповерхи» в існуючій будівлі «Зоряного» в межах першого, другого і третього поверхів.

Однак, натомість фірма добудовує три нових поверхи до вже існуючих трьох. А для такої добудови «Фуд Ріелті» мала би вже провести інші дії: замість просто повідомлення ДАБІ про виконання незначних робіт, вона повинна була би розробити проект перебудови будівлі кінотеатру, провести його експертизу та отримати дозвіл ДАБІ на будівельні роботи.

У серпні ДАБІ зареєструвало декларації про готовність вказаних об’єктів.

Дані офіційного сайту ДАБІ

 

Втім, будівельні роботи наразі продовжуються.

Зауважимо, що у ході реконструкції загальна площа будівлі зросла з 4,3 тис кв м до 10,6 тис кв м. При цьому, де-факто будівництво додаткових поверхів ще триває, але держава офіційно вже визнала право власності на фізично ще не існуючі нові площі, про що свідчить реєстрація прав власності на будівлю вже з новими показниками.

Дані з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

 

За даними Київради, за проведення реконструкції кінотеатру «Зоряний» на понад 6 тис кв м «Фуд Ріелті» сплатило столиці 981 тис грн пайової участі у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Києва.

Як свідчать дані сайтів оренди нерухомості, приміщення в будівлі кінотеатру «Зоряний» виставили для пошуку орендарів.

ТОВ «Фуд Ріелті» зареєструвало право власності на будівлю кінотеатру «Зоряний» у 2016 році. І у 2017 році передало її в іпотеку ТОВ «КУА «Система капітального інвестування», позичивши 3,2 млн грн.

ТОВ «Фуд Ріелті» було створене у 2016 році компанією «Кінотеатр «Зоряний», керівниками якої донедавна були т.зв. «завгосп Януковича» Андрій Кравець і його дружина Марина Пелих. У 2017 році новими засновниками «Фуд Ріелті» стали ТОВ «КУА «Система капітального інвестування», яке діяло діє від власного імені, за рахунок та в інтересах ПВНЗІФ «Третій інвестиційний фонд СКІ», та Віктор Шустер, бізнес-партнер по будівельній компанії «Київбудмонтаж» депутата Київради Миколи Негрича, зятя екс-очільника «Київміськбуду» Михайла Голиці. Шустер був помічником екс-нардепа від НФ Максима Полякова.

З 2018 року засновником «Фуд Ріелті» є ТОВ «Предіум Істейт», засновником якого є кіпрська компанія «Бардула Холдінгз Лтд», кінцевими власниками якої значаться два кіпріоти. Керівником «Фуд Ріелті» є Олена Барбашова.

Основним власником ТОВ «КУА «Система Капітального Інвестування» є кіпрська компанія «Валдез Лімітед» (Valdeze Limited), засновником якої вказаний кіпріот. Разом із фондами «Генезис» та «Медісон» нардепа від ОПЗЖ Вадима Столара вони є засновниками ТОВ «Укржитлобуд», яке торік отримало вихідні дані на забудову парковки біля «Палацу «Україна» у Києві.

Комунальників Кличка підозрюють у привласненні 22 мільйонів на впровадженні ліфтової диспетчерської за 59 мільйонів

$
0
0

Служба безпеки України вважає, що посадовці КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр» КМДА та ТОВ «Українські бізнес комунікації» привласнили бюджетні кошти на створенні диспетчерської для обслуговування житлового фонду Києва та забезпечення безпеки ліфтового обладнання за 58,81 млн грн. Про це написав Олександр Глазунов у виданні «КиевVласть».

У квітні 2018 р., КП «ГІОЦ» і «Українські бізнес комунікації» уклали договір на створення комплексу «Оперативно-диспетчерське обслуговування житлового фонду та систем управління, контролю і забезпечення безпеки ліфтового обладнання». Згідно з цією угодою передбачалася поставка комп’ютерного обладнання, ліцензій та програмного забезпечення на загальну суму 58,81 млн грн.

Слідчі з’ясували, що за станом на серпень 2018 р. підрядник реалізував два з п’яти етапів створення комплексу на загальну суму 30,3 млн грн. Мова йде про поставку ліцензій, створення програмного забезпечення (комп’ютерна програма «Callway», комп’ютерна програма «Електронний реєстр заявок і скарг виконавців житлово-комунальних послуг», комп’ютерна програма «Система диспетчеризації внутрішньо будинкової інфраструктури «Desk control» з додатковими модулями, розробленими для замовника), розгортання і налаштування системи.

В рамках виконання третього і четвертого етапів створення комплексу станом на 15 серпня 2019 р. виконується поставка, монтаж і налагодження обладнання диспетчеризації (апаратних частин комплексу) на загальну суму 20,2 млн грн.

Разом з тим, правоохоронці встановили, що ТОВ «Українські бізнес комунікації» з 1 січня 2017 р. надає згадане програмне забезпечення та обладнання диспетчеризації в оренду (повністю або частково) трьом підприємствам :ТОВ «СЕА ОДС», ТОВ «Барс Україна» і ТОВ «Дельта-пак сістемс Україна». Ці три фірми надають послуги з операційно-диспетчерському обслуговуванню об’єднаних диспетчерських систем будинків комунальної власності в різних районах Києва.

На думку слідчих СБУ, такий факт свідчить про імітацію або часткової імітації процесу розробки модулів до зазначеного програмного забезпечення, а значить сума закупівлі була штучно збільшена на 21,9 млн грн. Крім того, як вважають правоохоронці, йдеться про намір виконавця поставити вже вживане обладнання диспетчеризації.

СБУ з’ясувала, що «СЕА ОДС», «Барс Україна» і «Дельта пак системс Україна» пов’язані між собою фірми, вони подають фінансову звітність з однієї IP адреси, надають послуги з диспетчерського обслуговування, використовуючи спільних операторів, і є конкурентами у проведених тендерах без залучення третіх компаній у всіх десяти районних комунальних керуючих компаній з обслуговування житлового фонду Києва. У СБУ порахували, що зазначені послуги на загальну суму близько 150 млн грн. надаються по завідомо завищеним цінам та не у повному обсязі.

15 січня Дніпровський райсуд Києва надав слідчим СБУ доступ до документів ТОВ «Дельта-пак сістемс Україна», які стосуються взаємовідносин з ТОВ «Українські бізнес комунікації» і керуючими компаніями Деснянського і Дніпровського районів столиці. Крім того, суд дозволив слідчим доступ до документів, які знаходяться у володінні «Барс Україна», і які теж стосуються фінансово-господарських взаємовідносин цього підприємства з ТОВ «Українські бізнес комунікації» і керуючими компаніями Оболонського, Дарницького, Шевченківського і Печерського районів.

Керівником ТОВ «Українські бізнес комунікації» є Єгор Бургомістренко, бенефіціари Роман Бондар, Олексій Борисов і Вікторія Миримська. До березня 2016 р. засновником фірми був Олександр Дудченко. Тоді і зараз він працював і працює заступником директора комунального бюджетної установи «Контактний центр Києва». Це call-центр Київської міськдержадміністрації (КМДА) з номером 15-51, створений для забезпечення оперативного зв’язку між киянами і органами міської влади з усіх питань, пов’язаних з житлово-комунальним господарством.

Засновниками ТОВ «Барс Україна» є Оксана Камрікова і Ліліана Дика, керівник Ольга Андрусенко.

Ліліана Дика також є співзасновником ТОВ «Дельта-пак сістемс Україна». Керує компанією Світлана Бабич. Ще одним засновником фірми є Володимир Некрасов.

Керівником ТОВ «СЕА ОДС» є Юлія Чебакова, засновник Олексій Чебаков. До березня 2018 р. власником «СЕА ОДС» був згаданий Олександр Дудченко.

Керівником КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр» з липня 2016 р. є Віталій Козубський.

Згідно з даними системи «Прозорро», у 2016-2019 рр. ТОВ «Українські бізнес комунікації» виграв тендерів на загальну суму 72,14 млн грн.

Держегонадра без аукціону віддали родовище золота недосвідченій фірмі дзюдоїста

$
0
0

Голова Державної служби геології та надр Олег Кирилюк підписав наказ про надання ТОВ «Ліра майн мінералз» спеціального дозволу на видобуток руд золота в Кіровоградській області.

Відповідний наказ №325 було підписано 4 вересня.

Спецдозвіл передбачає надання на 15 років в користування Клинцівське родовище (Центральна та Губівська ділянки). Спецдозвіл виданий без проведення аукціону за пунктом Порядку надання спецдозволів на користування надрами, що передбачає, що заявник за власні кошти здійснив апробацію затверджених даних георозвідки.

З реєстру ДНВП «Геоінформ України» відомо, що з 90-х років на різних ділянках Клинцівського родовища вели геологорозвідувальні роботи державні підприємства.

«Ліра майн мінералз» було зареєстроване в Києві в жовтні 2018 року З нинішньої весни фірма записана на мешканця Ужгорода Діброві Владислава Володимировича. Людина з таким ПІБ 1992 року є майстром спорту з дзюдо, активний учасник професійних змагань. Відмітимо що Федерацію дзюдо України очолює екс-голова податкової Роман Насіров, якого зараз судять за оборудки у ПАТ «Укргазвидобування».

В Реєстрі оцінки впливу на довкілля «Ліра майн мінералз» заявила, що геологорозвідувальні роботи були проведені ще в 1994-1996 роках, а видобуток пройде на Центральній ділянці родовища, яка розташована в 10км напівденний схід від Кропивницького. Площа ділянки складає 461 га. А також на Губівській ділянці в 18 км південніше Кропивницького сільськогосподарських угіддях СТОВ сіл Губівка та Калинівка. Площа ділянки складає 174 га.

В своїй заявці фірма вказала, що за результатами підрахунку запасів та оцінки перспективних ресурсів, родовище містить понад 47 т золота в девяти рудних тілах. Запаси руди складають 9 049,4 тис. т з середнім вмістом 5,24 г/т.

Але є більш позитивний прогноз, за яким запаси металу складуть майже 60 т.

 

Непопівці розіграли між «Ковальською» та її підрядником півмільярда на добудову житла

$
0
0

КП «Житлоінвестбуд-УКБ» КМДА у серпні-вересня за результатами тендерів повідомило про намір укласти дві угоди з ТОВ «Юнібілд» про добудову житла у Дніпровському районі на загальну суму 518,59 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

По вул. Сагайдака, 101 добудують два будинки із вбудовано-прибудованими паркінгами:

  • 25-поверховий 4-секційний будинок №22-25 до жовтня 2020 року за 361,05 млн грн.
  • 26-поверховий 2-секційний будинок №30 до січня 2020 року за 157,53 млн грн.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ до більшого договору, ціни сталі, бетону, асфальту, щебеню, плитки, штукатурки відповідають ринку та іншим тендерам.

Теплоізоляційні плити з мінвати Технофас товщиною 100 мм купили по 327 грн./кв. м. В інтернет-магазинах плити Технофас Ефект щільністю 135 кг/куб. м товщиною 100 мм продають у роздріб по 285-349 грн./кв. м, а плити Технофас Декор щільністю 110 кг/куб. м товщиною 100 мм – по 232-245 грн./кв. м залежно від наявності чи відсутності знижок.

Сума угод на 0,04% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 518,79 млн грн.

Державна аудиторська служба України 19 серпня почала моніторинг більшої закупівлі за даними про порушення закону від органів державної влади чи місцевого самоврядування.

Створений на початку грудня 2018 року столичний «Юнібілд» зі статутним капіталом 3,00 млн грн. належить директору Юрію Пархомчуку та Ігорю Наконечному з Києва.

Компанія має 512 працівників, з яких 140 залучить до будівництва. Вона принесла діючий аналогічний договір від 11 березня 2019 року з ТОВ «Вісенс Хаус» Валентини Костюк про будівництво житлових будинків із прибудованими приміщеннями по просп. Бандери, 32-Д  на 448,03 млн грн. Це ЖК «DOCK32» від забудовника ТОВ «Ковальська Нерухомість».

Послуги техніки переможцю надаватиме ТОВ «Автобудкомплекс-К», яке належить ТОВ «Промислово-будівельна група Ковальська» Миколи Суботенка, Володимира Сурупа, Олександра Пилипенка і Сергія Пилипенка. «ПБГ Ковальська» володіє нинішнім єдиним конкурентом – АТ «Завод залізобетонних конструкцій ім. Світлани Ковальської».

ТОВ «БК «Міськбудінвест» не допустили до аукціонів. На більшому тендері воно не надало акт до договору оренди техніки, лист-гарантію про дотримання законодавства і деякі сторінки паспорту підписанта, не вказало в довідці про працівників, які саме із них будуть залучені до будівництва, та принесло відомості з ЄДРПОУ і довідку з банку про відсутність заборгованості, видані раніше ніж за десять днів до подання пропозиції. На меншому тендері фірма подала не всі документи про приймання робіт за аналогічним договором та не вказала у відповідній довідці стаж і досвід працівників на посаді.

До меншого тендеру не допустили ТОВ «ІБК «Центробуд», яке не надало відомості з ЄДРПОУ і частину аналогічного договору та не підтвердило повноваження підписанта.

Будинок нового губернатора будували як «оздоровчий корпус» і узаконили через борги

$
0
0

Галина Туринок, дружина нового голови Запорізької облдержадміністрації Віталі Туринка, має ділянку площею 0,29 га на території колишнього табору «Маяк» на Великому лузі, на якій знаходиться будинок у 738 кв м. Про це написала Лілія Статівко у «Запорізькому центрі розслідувань».

Земля знаходиться в оренді, договір укладено в грудні 2012 року на 19 років, з правом продовження. Майно відображено в декларації Віталія Туринка.

Ділянка (кадастровий номер 2310100000: 04: 042: 0600) має «рекреаційне» цільове призначення – для розміщення оздоровчого комплексу.

Але фактично на ділянці розташований приватний будинок сім’ї губернатора. У його декларації відображено інформацію про житловий будинок на 738 кв м, який оформлений на дружину Галину за місяць до отримання в оренду ділянки.

У 2012 р. Галина Туринок як ФОП подала позов на ПП «Діапазон» іншого запорізького підприємця Олега Лукомського. Приводом для позову стало те, що Туринок і «Діапазон» інвестували в реконструкцію оздоровчого комплексу на цій землі гроші: 150 тис грн. з боку Туринок і 50 тис грн. з боку Луковського.

Будівництво йшло у в 2008-2011 рр. ПП «Діапазон» не вклало свою частку, в зв’язку з чим Туринок звернулася до суду, вимагаючи визнати за нею право власності на всю будівлю.

«Діапазон» погодився з позовними вимогами в повному обсязі, пославшись на свою фінансову неспроможність, і суд визнав право власності за Галиною Туринок. Так було зроблено для того, щоб з земель рекреації вивести землю навколо будинку під приватну забудову.

Аналогічна тяжба була і по сусідній ділянці, де вже відповідачем була сама Галина Туринок, а позивачем – відомий запорізький бізнесмен Олег Серовський. Там відбувалася така ж історія – Галина Туринок недофінансувала реконструкцію іншого оздоровчого комплексу, права власності на цей комплекс було визнано за Серовським.

За півроку безгарантійний ямковий ремонт вулиць Дніпра подорожчав ще на 18%

$
0
0

Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради 6 вересня за результатами тендеру замовив ТОВ «Автомагістраль 2016» послуги з поточного ремонту автошляхів на 250,97 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Підряд на поточний рік включає ямковий ремонт, холодне фрезерування, влаштування покриттів з асфальтобетону та плитки, заміну люків та бортових каменів тощо.

Ямковий ремонт коштує 825-939 грн./кв. м покриття товщиною 50 мм і 1 108-1 281 грн./кв. м покриття товщиною 70 мм. У березні 2019 року Департамент замовив його у цієї ж самої компанії по 698-793 грн./кв. м і 932-1 078 грн./кв. м, що на 18% дешевше.

Спершу за підсумками аукціону договір уклали на суму 357,50 млн грн., але того ж дня у зв’язку з фінансуванням її зменшили додатковою угодою на 30% – до 250,97 млн грн.

Первинна ціна угоди була на 0,7% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 360 млн грн.

«Автомагістраль 2016» належить Олегу Логвиненку, Юрію Остапенку, Володимиру Півню і Махмуду Бєсаєву. Останній керує ТОВ «Самарь-Автошляхсервіс» Еліни Бесаєвої, Ігоря Воронцова, Станіслава Остапенка та Анастасії Сорокіної з Новомосковська.

Переможець має 63 працівників та орендує техніку в криворізького ТОВ «Буд Регіон» Олексія Буріка, який у 2010-2013 роках працював у Департаменті ЖКГ та будівництва, дійшовши до посади директора. Потім він був заступником голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського до жовтня 2014 року та заступником голови Дніпропетровської облради щонайменше до липня 2015 року. Крім того, у ЗМІ він згадувався як позаштатний радник мера Дніпра Бориса Філатова. Нині ж особа на ім’я Олексій Сергійович Бурік є позаштатним помічником екс-нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Вадима Нестеренка.

Єдиним допущеним конкурентом було створене в 2018 році дніпровське ТОВ «Пентагон-ЮА» Антона Кранга із Олександрії на Кіровоградщині, директором якого є Олександр Кіров, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Кранг у 2018 році був з посади заступника начальника Олександрійського відділу поліції ГУ НП в Кіровоградській області – начальника сектору кримінальної поліції.

Кіров раніше керував ТОВ «Ком+Транс» тоді ще Олександра Пряліна, яке зараз належить Анжелі Горбенко. Тоді воно було зареєстроване по вул. Винокурова, 26 разом із ПрАТ «Мережа-сервіс» на один номер телефону (0562) 355153. Зараз «Мережа-сервіс» належить Альберту Мерцалову, але її першим директором та одним із засновників був Володимир Лисий – колишній заступник мера Дніпра, який очолював Департамент комунального господарства і капітального будівництва. У 2014 році його затримували за підозрою в розкраданні бюджетних коштів на тендерах.

ТОВ «УПП з ІІ «УПС» не допустили до аукціону за відсутність зменшеного титульного переліку до додаткової угоди до аналогічного договору та однієї зі сторінок копії акту.

«Укравтодорівця» затримали на хабарі нібито від «Ростдорстроя», який отримав в області найбільші тендери на мільярд

$
0
0

Затримання Максименка біля готелю “Юність” у Одесі. Фото “Думская”

НАБУ затримало керівника Служби автомобільних доріг у Миколаївський області Андрія Максименка під час одержання хабаря у розмірі $90 тисяч. За даними НАБУ, це був другий транш хабаря у розмірі 2,5 млн грн.

За даними видання «Думская», затриманий вимагав ці гроші у компанії «Ростдорстрой», що є найбільшим підрядником САД у Миколаївській області в останні роки. Про це свідчать дані «Прозорро».

Андрій Максименко з 2013 по 2016 роках працював у Київській обласній держадміністрації. У 2017 році він переїхав у Миколаїв радником голови місцевої ОДА Олексія Савченка («БПП»). За даними видання «Никвести», Савченко рекомендував Максименка міністерству інфраструктури на посаду керівника місцевої САД, і того було призначено у лютому 2018 року.

ТОВ «Ростдорстрой» до переїзду Максименка отримало лише кілька підрядів Миколаївської САД на суму 149,31 млн грн у 2011-2012 роках. Потім у фірми не було жодного виграного тендеру Миколаївської САД аж до червня 2017 року, коли Савченко перевів Максименка в обладміністрацію. Після цього «Ростдорстрой» отримав підряди на 913,65 млн грн.

Загалом у цей період Миколаївська САД провела тендери на 3,79 млрд грн, тобто «Ростдорстрою» дісталась чверть усіх підрядів. І половина цих підрядів на суму 468,79 млн грн припали на період з 2018 року, коли Максименко офіційно очолив місцеву САД.

При цьому «Ростдорстрой» не завжди перемагав на тендерах Миколаївської САД завдяки найкращій ціновій пропозиції. Наприклад, підряд на ремонт ділянки дороги Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв, км 165+000 – км 172+000 вартістю 165,00 млн грн (це було лише на половину відсотка менше очікуваної вартості торгів) фірма отримала лише після того, як САД під керівництвом Максименка відхилила дешевші на 12 млн грн пропозиції фірм «Альтіс-констракшн» і «Полтавабудцентр». Єдиним допущеним учасником тоді була компанія «Альтком», яка також стала одним з фаворитів Миколаївської САД за часів Максименка (отримала підряди у 2017-2019 роках на 418,53 млн грн).

Також значні підряди у 2017-2018 роках отримували компанії «Дорлідер» (252,16 млн грн) і «Полтавабудцентр» (196,27 млн грн), підконтрольні Араіку Амірханяну.

Формально найбільшим підрядником Миколаївської САД є ДП «Миколаївський облавтодор» з підрядами на 1,47 млрд грн з загальної суми 3,79 млрд грн. Однак за даними «Прозорро», по цим підрядам облавтодору було заплачено лише 138 млн грн, тобто лише десята частина вартості контрактів.

ТОВ «Ростдорстрой» входить у групу авторитетного бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова.

НАБУ з 2016 року веде кримінальне провадження стосовно щодо можливої розтрати 800 млн грн мером Одеси Геннадієм Трухановим, посадовцями міськради і ТОВ «Ростдорстрой» та низки інших компаній.

Колишній керівника Миколаївської ОДА Олексій Савченко був повязаний з Віталієм Яремою – колишнім генпрокурором та заступником Ігоря Кононенка по організації “БПП” у Київській області.

У липні 2019 року президент Володимир Зеленський відвідав Миколаїв і мав зустріч з Максименком. Майбутній премєр-міністр Олексій Гончарук тоді підказував президенту, що дороги ремонтуються з порушеннями, а найбільшим підрядником тут він називав «Ростдорстрой» (25 секунда відео).


КМДА видало фірмі з орбіти Микитася вихідні дані на будівництво 51-метрового торгового комплексу біля «Зоряного»

$
0
0

Департамент містобудування КМДА 20 серпня видав ТОВ «Філософія девелопмента» містобудівні умови та обмеження для реконструкції корпусу заводу «Арсенал» під адміністративну будівлю з паркінгом. Про це свідчать дані офіційного сайту Департаменту.

Офісно-торговельний комплекс буде збудовано на ділянці площею 1,36 га по вул. Московська, 8 (перехрестя вулиці Московської та Кловського узвозу).

Граничну висоту об’єкта дозволили на рівні 50,7 м. Зауважимо, що будівництво проводиться в Центральному історичному ареалі Києва, де існує обмеження по висоті – не вище 27 м.

Корпус заводу з ділянкою за 563,71 млн грн були продані на початку квітня цього року на аукціоні. Добровільний продаж провів «Укргазбанк» через СЕТАМ.

У квітні право власності на майно зареєстрували за «Філософія девелопмента», що пов’язане з корпорацією «Укрбуд» екс-нардепа Максима Микитася.

За даними Youcontrol, ТОВ «Філософія девелопмента» у квітні 2018 року створили Вячеслав Мармиш і Андрій Марцинів. Мармиш працював прокурором Шевченківського району, поки не був звільнений одразу після Майдану у 2014 році. У 2015 році він вже працював заступником президента корпорації «Укрбуд».

До слова, оцінювачку, якій оголошено підозру у справі НАБУ про завдання збитків на 81 млн грн при обміні квартир для Нацгвардії з центру Києва на околиці за участі «Укрбуду», наразі захищають адвокати з адвокатського об’єднання «Айтлекс», очолюваного Мармишем.

Нинішніми засновниками компанії «Філософія девелопмента» є ТОВ «А.В.Інвестиції», власником якого є колишній прокурор прокуратури Київської області, а донедавна начальник відділу Одеської митниці Юрій Грегуль  і ТОВ «Монтаді», бенефіціарним власником якого значиться Алла Виговська.

На купленій ділянці «Укрбуд» збирається побудувати бізнес-центр «Arsenal Plaza». Одразу через дорогу знаходиться кінотеатр «Зоряний», який зараз теж реконструюють, у результаті чого на ньому добудували три нових поверхи без відповідних дозвільних документів.

Дачі з-під Подільського мосту перенесуть в Биківню за 110 мільйонів, бо дешевші фірми відмовились від перемоги у тендері

$
0
0

КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» КМДА 9 вересня за результатами тендеру замовило ТОВ «Магістральсервіс» перенесення Русанівських та Воскресенських садів за 109,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У квітні 2017 року ТОВ «Комерційне підприємство Укрпожбезпека» виграло підряд щодо виконання робіт із дачної забудови для перенесення Русанівських та Воскресенських садів на вулицю Радистів у Деснянському районі за 55,75 млн грн., з яких воно отримало 52,58 млн грн. Це потрібно для будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро.

Тепер новий підрядник «Магістральсервіс» до кінця 2020 року має створити декоративну водойму площею 2 200 кв. м, звести 25 садових будинків площею 30-100 кв. м, будинок охорони із громадською вбиральнею, громадську будівлю, влаштувати інженерні мережі, стоянку для пожежного автомобіля та доріг, благоустроїти та озеленити територію.

Субпідрядниками будуть ТОВ «Будкомплекс Еко» (каналізація, вода), ТОВ «Агора Груп» (водозабір, електрика тощо), ТОВ «Алькор» (дороги) і ТОВ «Укренергопром» (газ).

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, найбільша сума у 10,53 млн грн. піде на асфальтобетон щільний дрібнозернистий типу Б марки 1 по 2 345 грн./т. У липні на дорожньому тендері Житомирської ОДА він коштував на 17% дешевше – 2 тис грн./т.

Водойма коштує 2,25 млн грн., колодязь спецзв’язку ККС-2 – 1,24 млн грн., а два блочні насоси Etabloc GN 65-160/1502 GI 1 для пожежного водозабору – по 570 тис грн.

Ціни бетону, розчину, піску, щебеню, сталі та деревини відповідають ринку.

Гарантійний строк на основні несучі конструкції та інженерні комунікації становить десять років, на дороги – п’ять років, а розмір забезпечення виконання договору – 1%.

Ціна угоди на 0,2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 109,73 млн грн.

Дві фірми «Приват» та «Світбуд» пропонували на 3-15% нижчі ціни, причому вони завантажили документи у «Прозорро» в один день із переможцем «Магістральсервісом» із різницею менше двох годин.

Замовник спершу продовжив строк розгляду пропозицій на 20 днів, не визначаючи переможців тендеру у цей період.

ТОВ «Керуюча компанія «Приват» зробило найдешевшу пропозицію, однак повідомило замовника листом, що допустило технічну помилку в розрахунку ціни. Друга за дешевизною фірма ТОВ «Будівельна компанія «Світбуд» також листом повідомила, що не зможе дотриматися графіку виконання робіт через велике завантаження та обмежену будівельну спроможність. Після цього замовник відхилив їхні пропозиції за невідповідність умовам тендерної документації. При цьому документація тендеру передбачала тендерне забезпечення в розмірі 540 тис грн. Замовник міг би стягнути його з кожного з учасників, якби спочатку публікував повідомлення про намір укласти угоду, а потім фірми по черзі відмовлялись би від підписання договору. Однак робити цього не став.

Дорожчими конкурентами були ТОВ «Строймонтаж Сервіс» і ТОВ «Мирбо Лтд», які завантажили документи на день раніше від переможця і двох відхилених учасників. Вони не робили кроків по зниженню на аукціоні, відтак не впали нижче «Магістральсервісу», якому і дісталась перемога.

Столичний «Магістральсервіс» зі статутним капіталом 1,50 млн грн. належить директору Віталію Білоцькому з Києва. Фірма зареєстрована за адресою масової реєстрації по просп. Бандери, буд. 8, оф. 711. Раніше її співзасновником також був Олександр Самородов.

Білоцький володіє ТОВ «ВКС-Бау» з Валерієм і Максимом Ігнатенками з Києва, а раніше керував світловодським ТОВ «Порто Франко Україна» і київським ТОВ «БудБМ».

У липні 2019 року переможець отримав єдиний підряд Гостомельської селищної ради Київської області щодо будівництва дитячого садка в Гостомелі за 38,12 млн грн.

Суд відмовився за заявою помічниці Логвинського скасувати рішення щодо «фіктаря» зі справи НАБУ

$
0
0

Засідання Касаційного кримінального суду, 11 вересня 2019 року. Фото ЦПК

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду залишив у силі рішення про звільнення від покарання підставного директора фірми ТОВ «Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт» Руслана Судара. Таке рішення суд ухвалив 11 вересня, повідомляє Центр протидії корупції.

ТОВ «Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт» фігурує у справі екс-нардепа Георгія Логвинського як фірма, що була задіяна в схемі із заволодіння державних коштів. Її ймовірно використали для прикриття незаконної конвертації в готівку 54,18 млн грн, отриманих від пов’язаної з Логвинським компанії ТОВ «Золотой Мандарин Ойл».

Як повідомляє ЦПК, Руслан Судар погодився стати фіктивним засновником і директором фірми, хоча насправді не вирішував жодних питань.

За ці дії Судару було оголошено підозру у фіктивному підприємництві, однак через закінчення строків давності він був звільнений від кримінальної відповідальності апеляційним судом. Верховний Суд залишив це рішення без змін.

У ВС рішення про звільнення Судара від кримінальної відповідальності оскаржувала помічниця екс-нардепа Логвинського Марія Швець, яка подала заяву від імені своєї компанії «Анкіл».

У ЦПК зазначили, що це рішення суду є важливим доказом у т. зв. «справі Логвинського», оскільки підтверджує факти слідства стосовно розкрадання і відмивання бюджетних коштів.

Відзначимо, що раніше через строки давності від кримінальної відповідальності мали звільнити ще одного фіктивного директора – керівника ТОВ «Золотий Мандарин Ойл», яке безпосередньо отримувало гроші з бюджету.

Проте 24 квітня цього року, у день, коли прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подали клопотання про звільнення від відповідальності директора ТОВ «Золотий Мандарин Ойл», керівник САП Назар Холодницький різко змінив групу прокурорів, які займалися справою.

Згодом, 4 червня заступник Холодницького Володимир Кривенко несподівано відкликав клопотання і захотів, щоб слідство у справі продовжилося, хоча щодо директора ТОВ «Золотий Мандарин Ойл» за законом справу мали закрити.

Нагадаємо, на т. зв. «акваріумних плівках» з кабінету керівника САП на початку 2018 року було зафіксовано, як Холодницький гарантує нардепу від «Народного фронту» Георгію Логвинському, що контролює справу щодо нього.

«Порошенківець» поділив із новачком третину мільярда на дорогуваті оливи для залізниці

$
0
0

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 9 вересня за результатами тендерів уклала дві угоди про закупівлю олив на загальну суму 382,36 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч ТОВ «Міроіл» на умовах FCA станція відправлення поставить олив виробництва ТОВ «НВП Агрінол» у 2019 році на 191,23 млн грн., а ТОВ «Корнет Холдинг» – виробництва ТОВ «Евро Ойл Продакшн» у 2019 році на 191,13 млн грн.

Найбільше коштів припадає на моторну оливу М-14В2 по 37 157-37 380 грн. за тонну.

В інтернет-магазинах така олива від «Агрінолу» коштує 29,17 грн./л, що в перерахунку на вагу (густина 910 кг/куб. м) становить 32 049 грн./т. Це на 16% дешевше за ціну «ЦЗВ».

У березні 2018 року залізниця замовляла у ТОВ «Торум» із так званої групи Грановського таку оливу від «Агрінолу» або ТОВ «КСМ Протек» на 9-10% дешевше – по 33 990 грн./т.

На обох тендерах переможці змагалися лише між собою, тому формальна економія відносно загальної очікуваної вартості закупівель у 388,32 млн грн. складає 1,5%.

Спершу до тендерів допустили тільки «Міроіл» і «Торум». Однак «Корнет Холдинг» довів через АМКУ, що відсутній документ на підтвердження проходження процедури допуску до застосування в «Укрзалізниці» не вимагалося надавати саме у складі тендерної пропозиції. Також скаржник домігся відхилення «Торуму» за непідтверджену якість.

Відхилене ТОВ «НВП «Хілл Корпорейшн-Юкрейн» теж поновилося на тендерах через АМКУ, проте замовник знову його відхилив через відсутність документу про визнання результатів оцінки відповідності продукції техрегламенту, здійсненої за межами України.

Засновником столичного «Корнет Холдингу» є 26-річний Юрій Пожар із Франківщини. Особа з такими ПІБ є самбістом і викладачем фізичного виховання. Керує фірмою Вадим Оксентюк. Особа з такими ПІБ із Броварів працювала керівником напрямку в ТОВ «Тотал Флюід Менеджмент» компанії «Норкросс Ассетс Лімітед» (Кіпр) білоруса Дениса Добровольського, яке є офіційним дистриб’ютором продукції «Shell» в Україні.

Цієї весни «Корнет Холдинг» узяв підрядів у системі «Нафтогазу» на 3,75 млн грн.

Створений за місяць до оголошення тендерів, у лютому 2019 року криворізький виробник «Евро Ойл Продакшн» (ТМ «Крол») належить директору В’ячеславу Круглову з Миколаєва. Фірма має спільний номер телефону 0930788486 із миколаївським ТОВ «Агама М» директора Олександра Первова, яким раніше володів і керував Круглов. Той також очолював миколаївські ПП «Бонус-КБ» і ТОВ «Бонусжилстрой» (припинено).

Столичний «Міроіл» зі статутним капіталом 1 тис грн. належить Юлії Павріанідіс із Бердянська. Фірмою керує Михайло Воболіс, який у 2015 році йшов у Бердянську міськраду від «БПП».

Роботу виробника «Агрінолу» контролює колишній нардеп Олександр Пономарьов (раніше Партія регіонів, потім «Воля народу»). Директор «Торгового дому «Агрінол» Сергій Валентиров був нардепом від «БПП» під час минулого скликання парламенту.

Постачальник Найменування товару Кількість, т Ціна, грн./т із ПДВ
ТОВ «Міроіл» – 4 887 т, 191 227 056 грн. Олина моторна для дизельних двигунів М-14В2 3 227 37 157
Олива моторна для дизельних двигунів М-14Г2ЦС 885 42 820
Олива моторна для автотракторних дизелів М-10Г2к (Вищий ґатунок) 118 37 103
Олива всессзонна гідравлічна Агрінол ВМГЗ 25 55 819
Олива для гідродинамічних передач тепловозів ГТ-50А 253 60 312
Олива індустріальна І-30А 7 33 914
Олива індустріальна І-40А 239 33 662
Олива індустріальна І-20А 133 30 913
ТОВ «Корнет Холдинг» – 4 882 т, 191 132 166 грн. Олива моторна для дизельних двигунів М-14В2 3 227 37 380
Олива моторна для дизельних двигунів М-14Г2ЦС 884 41 796
Олива моторна для автотракторних дизелів М-10Г2К 117 40 578
Олива всесезонна гідравлічна К РОЛ ВМГЗ 24 51 180
Олива для гідродинамічних передач тепловозів КРОЛ ГГ-50 252 58 770
Олива індустріальна И-30А 6 34 788
Олива індустріальна И40А 239 34 668
Олива індустріальна И-20Л 133 32 172
Усього:   9 769  

 

Суд призначив 7 років тюрми слідчому за закриття за $10 тисяч справи про розкрадання на тендерах «Укрінтеренерго»

$
0
0

Самарський районний суд м. Дніпро призначив 7 років позбавлення волі слідчому СУ ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області Алану Карнаушенку, який отримав $10 тис за закриття кримінальної справи щодо привласнення або розтрати коштів за результатами тендерів. Про це написала Катерина Іванченко у «Інформаторі» з посиланням на вирок суду від 2 вересня.

З квітня 2017 р. слідчі обласної поліції розслідували справу стосовно посадовців ТОВ «Союзенергомаш», які, за версією слідства, могли бути винними у привласненні або розтраті коштів за результатами тендерів. Проведення досудового розслідування було доручено слідчому Алану Карнаушенку.

14 серпня того ж року слідчий приїхав на підприємство з постановою на доступ до документів підприємства. Генерального директора не було і Карнаушенко почав вимагати від начальника служби економічної безпеки підприємства $15 тис за те, щоб закрити це кримінальне провадження. Згодом слідчий зменшив суму до $10 тис.

23 серпня відбулася передача грошей в автомобілі, після чого правоохоронці затримали Карнаушенка.

У суді слідчий провину не визнав. Він розповів, що з начальником служби економічної безпеки вони розмовляв тільки про документи. Гроші ж знайшли в автомобілі його знайомого, про них слідчий дізнався тільки в момент затримання.

Водночас, суд вирішив, що є достатньо доказів, які підтверджують вину слідчого, та відкинув заяви захисту про те, що негласні слідчі дії були проведені з порушеннями, які перетворюють зйомки прихованою камерою в неприпустимі докази.

В результаті, суд призначив Карнаушенку покарання у виді 7 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах чи займатися правоохоронною діяльністю строком 3 роки, з конфіскацією всього майна. Крім того, Карнаушенка позбавили спеціального звання – старшого лейтенанта поліції.

З 2018 року ТОВ «Союзенергомаш» знаходиться в стані припинення. Керівник фірми громадянин Пакистану, співзасновник компанії Натаніель Гілл, на якого також записані десятки компаній.

Кримінальне провадження, яке розслідував Алан Карнаушенко, стосується держзакупівель держпідприємства «Укрінтеренерго». Слідчі вважають, що у 2016 році ТОВ «Союзенергомаш», який вигравав тендери «Укрінтеренерго», поставляло товари (броня циліндрична, броня конічна, корпус до засувки, обойма до засувки, клапан запірний, засувка та інші) за завищеними цінами, при цьому гроші фірма виводила на компанії, які не ведуть господарську діяльність. Останній судовий документ в цьому кримінальному провадженні датований червнем 2018 року. Тоді Бабушкінський райсуд дав добро поліції на доступ до документів «Союзенергомаш».

Фірма з офісу ремонтників доріг Луганщини продала тюремникам вугілля на 33 мільйони

$
0
0

ДУ «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України» 9 вересня за результатами тендеру замовила ТОВ «Покровськ-Вугілля» кам’яного вугілля на 33,38 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у тюрми по Україні поставлять 9 969 т вугілля марки ДГ (13-100) виробництва ТОВ «Укркарбо» з післяплатою протягом 60 банківських днів по 3 348 грн. за тонну.

Це відповідає вересневим цінам на інших тендерах. Так, нещодавно «Придніпровська залізниця» замовила його по 3 3003 390 грн./т, освітяни Кілії в Одеській області – по 3 357 грн./т, а освітяни Кривоозерської РДА Миколаївської області – по 3 400 грн./т.

Забезпечення виконання договору становить 1% від його вартості.

Ціна угоди на 10% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 36,98 млн грн.

«Покровськ-Вугілля» зі статутним капіталом 2 тис грн. було зареєстроване в 2017 році під старою назвою «Рой Сервіс» в Сєвєродонецьку Луганської області на засновника місцевого ТОВ «Юсіб» Євгена Черноглазова. Потім назва переможця змінилась на нинішню, а засновником став Павло Размахнін з Горішніх Плавнів на Полтавщині.

Фірма має спільну адресу по вул. Новікова, буд. 4К, оф. 12 із ТОВ «Вугільне підприємство «Центр Енерго» Андрія Мозгового та з ТОВ «Євро-Буд Компані» Євгена Скляного.

Із 2018 року «Євро-Буд Компані» взяла дорожніх підрядів Луганської ОДА і Луганської САД на 571,97 млн грн. Причому асфальтобетон їй поставляло ТОВ «Сєвєродонецький асфальтобетонний завод», пов’язане з сім’єю мера Сєвєродонецька Валентина Казакова.

У липні переможець виграв єдиний підряд на Луганщині щодо вугілля на 259 тис грн.

Нині єдиним допущеним конкурентом було столичне ТОВ «Донвуглеторг» прописаного в окупованому Донецьку Євгена Кошелєва зі статутним капіталом 1 тис грн., яким керує Сергій Кулаткін, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Спершу ТОВ «Артанс Трейд» теж допустили до торгів, однак «Донвуглеторг» через АМКУ домігся його відхилення за відсутність специфікацій до наданого договору між постачальником ТОВ «Горизонт Торг» і вищезгаданим виробником «Укркарбо».

ТОВ «Праймтехпостач» не допустили до аукціону за невідповідності кваліфікаційним критеріям та умовам тендерної документації. Згодом фірма повернулась на тендер через АМКУ, довівши, що одрукувалась у назві самоскида та не мала надавати накладні щодо підтвердження саме повністю виконаного аналогічного договору і зазначати у відомостях про себе банк, який видав гарантію. Проте її знову відхилили за невідповідності умовам тендерної документації. Після другого оскарження адмінколегія визнала правомірним відхилення за відсутність специфікацій до наданого фірмою договору між постачальником ТОВ «Генеральний резервний фонд» і виробником ТОВ «Збагачувальна фабрика № 105».

Залізниця розіграла 2 мільйона на охорону між улюбленими охоронцями Кернеса

$
0
0

Філія «ЦТС «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця» 2 вересня за результатами тендерів уклала угоди з ТОВ «Агентство комплексної безпеки – Охоронна фірма» щодо надання послуг охорони території та приміщень на загальну суму 2,21 млн грн.

Про це пише «Залізниця без корупції» з посиланням на дані системи «Прозорро».

Згідно з тендерною документацією переможець має надати охоронні послуги на десяти об’єктах філії «ЦТС «Ліски» на два місяці – до кінця жовтня.

Всього було проведено два тендери, участь в яких крім переможця взяли ще дві фірми, але їх дешевші пропозиції замовник відхилив через відсутність у претендентів досвіду роботи на ринку та на об’єктах, пов’язаних з роботою митного термінала.

«АКБ – ОФ» зареєстроване в місті Харкові на Московському проспекті у будинку №179-Б.

Фірма належить Топчій Тетяні Григорівні, а директором значиться Топчій Ольга Миколаївна, яка згідно з декларацією, є дружиною екс-депутата міськради від Партії регіонів Олексія Топчія, який нині очолює КСП «Харківгорліфт».

Тетяна Топчій також має у своїй власності декілька охоронних фірм: ТОВ «АКБ – ОФ Бріг», ТОВ «АКБ – ОФ Фрегат» та ТОВ «АКБ Галеон». Остання фірма є фігурантом кримінальної справи щодо роботи конвертаційного центру. Також правоохоронці підозрювали Олексія Топчія та керівника Департаменту по взаємодії з правоохоронними органами та цивільного захисту Харківської міськради Валентина Топчія в причетності заворушень в Харківській мерії в червні 2018 року.

Від «Наших грошей»

Конкурентами «АКБ – ОФ» на тендерах було ТОВ «Бекет» (Кам’янське, Дніпропетровська обл.), власниками якого вказані Валерій Леонідович Гінцар та  Іван Смєлянєць і до цього фірма не отримувала держзамовлень. «Антикорупційний блок учасників АТО» під час подій в Харківській міськраді в червні 2018 року називав Валерія Гінцара «охоронцем Кернеса». Він є співвласником ТОВ «Охоронне агентство «Практик». За три роки фірма отримала від комунальних підприємств «Харківводоканал» та Харківський метрополітен» замовлень на 128,72 млн грн. «Харківський антикорупційний центр» стверджував, що «ОА «Практик» пов’язане з Олексієм Топчієм, фірма дружини якого перемагла на тендерах залізничників. «ОА «Практик» та інша фірма Топчіїв – «АКБ «Галеон» входять до п’ятірки найулюбленіших замовників послуг охорони Харківської мерії.

Інший конкурент на тендері було ПП «Харківська міська охорона» Віктора Косолапова. Фірма за останні роки отримали від установ Харкова та області замовлень на 931 тис грн.

З березня 2017 року, за даними «Прозорро» «ЦТС «Ліски» замовив послуг «АКБ-ОФ» на 31,82 млн грн. За цей час від комунальних підприємств Харкова фірма отримала замовлень на 0,9 млн грн.


Чиновники віддають 7 мільйонів на ремонт зони відпочинку фірмі, яку підозрюють у привласненні бюджетних коштів

$
0
0

Управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради за результатами тендера 5 вересня повідомило про намір укласти угоду з місцевим ТОВ «Гранд Дорбуд» на капітальний ремонт зони відпочинку навколо водойми в мікрорайоні Озерна загальною вартістю 7 млн грн. Про це повідомляє «Незалежний громадський портал» з посиланням на систему «Прозорро».

Пропозиція «Гранд Дорбуд» виявилася найдорожчою серед шести учасників, яких замовник допустив до аукціону. При цьому, комунальники відхилили пропозиції інших учасників через невідповідності вимогам тендерної документації:

  • ТОВ «Архітектоніка», яке запропонувало 5,69 млн грн., на паперах видало орендований автокран за власний; не підтвердило кваліфікованих працівників з виконання електромонтажних робіт; у поданому кошторисі відображено не зрозуміле співвідношення зарплати будівельників
  • ТОВ «Мілєніум Хілс»з пропозицією 5,7 млн грн. викликало запитання у замовника через невідповідність розміру статутного капіталу (1 тис грн.) тендерній документації – не менше 2,5% від вартості закупівлі
  • ТОВ «8Н Кю Зет Абсолют» з пропозицією 6 млн грн. теж відхилили через мінімальний розмір статутного капіталу – 1 тис грн.
  • ТОВ «МБМ» з пропозицією 6,78 млн грн. не підтвердило дозвіл на виконання робіт з будівництва об’єктів транспортної інфраструктури
  • ПП «Сіад-Сервіс» з пропозицією 6,8 млн грн не надало додатки до аналогічних договорів та документа за підписом головного бухгалтера щодо наявності техніки на балансі підприємства

Капітальний ремонт зони відпочинку навколо водойми в мікрорайоні Озерна триватиме протягом 2019-2020 років. За цей час там мають з’явитися пішохідні доріжки навколо озера, освітлення, лавки, урни. Також проведуть озеленення території, висадивши дерева і кущі.

ТОВ «Гранд Дорбуд» створено у квітні 2011 року. Засновником та директором записаний мешканець Волочиського району Грант Карапетян.

«Гранд Дорбуд» фігурує у кримінальному провадженні за фактами привласнення, розтрати майна і зловживанням службовим становищем.

За даними досудового розслідування, у січні 2018 р. комунальне підприємство по будівництву, ремонту та експлуатації доріг виконавчого комітету Хмельницької міськради підписало договори з цією фірмою на поточний (ямковий) ремонт вул. Федунця і ямковий ремонт під’їзної дороги до будинків по вул. Курчатова 1Г, Д, Ж, З від вул. Проскурівського підпілля. У подальшому замовник перерахував 284 тис грн. «Гранд Дорбуд» за роботи, які підрядник так і не виконав минулого року.

Крім цього, правоохоронці підозрюють керівництво Малиницької сільської ради Хмельницького району у змові з директором «Гранд Дорбуд» під час проведення у 2015 р. капремонту автодороги на вул. Сонячній у с. Малиничі. Зокрема, в актах виконаних робіт містилися завідомо неправдиві відомості про те, що виконавець в повній мірі виконав будівельні роботи на загальну суму 1,12 млн грн. Фактично підрядник провів ремонтні роботи на загальну суму в 1,04 млн грн.

АМКУ дозволив Шевченківській РДА виділити 3 мільйони на проект 300-мільйонного ремонту стадіону «Старт»

$
0
0

Антимонопольний комітет України визнав державну допомогу в сумі 3,00 млн грн. від Шевченківської РДА для КП «Спортивний комплекс «Старт» Київради на проектування реконструкції допустимою для конкуренції із зобов’язаннями. Про це стало відомо з рішення АМКУ від 2 вересня про результати розгляду справи про державну допомогу.

Шевченківська РДА надасть КП «Спортивний комплекс «Старт» із місцевого бюджету 3,00 млн грн. на виконання проектних робіт для реконструкції спорткомплексу.

АМКУ визнав, що ці кошти є допустимою для конкуренції державною допомогою за умови виконання Шевченківською РДА і самим спорткомплексом низки зобов’язань. У протилежному випадку державну допомогу доведеться повернути у місцевий бюджет.

Інвестиційний проект, у тому числі його вартість, буде затверджено тільки після проходження державної експертизи. Орієнтовна кошторисна вартість реконструкції становитиме 300,00 млн грн., включно з вартістю проектних робіт 12,00 млн грн.

Вимоги АМКУ наступні:

  • Спорткомплекс повинен бути доступним і відкритим для користувачів. Використання виключно одним професійним клубом або іншим користувачем заборонено.
  • Умови ціноутворення за використання мають бути доступними для громадськості.
  • Делегування третій особі будівництва, модернізації, експлуатації має відбуватися на відкритій, прозорій і недискримінаційній основі, з урахуванням правил закупівель.
  • Фінансування з місцевого бюджету обмежене: якщо розмір допомоги не перевищить 2 млн євро, то її максимальний розмір може становити 80% витрат на реконструкцію.

За кількістю об’єктів мережа спортивної інфраструктури Києва достатньо розвинена, однак її якість є однією з найбільших інфраструктурних проблем міста. Йдеться про різноманіття і матеріально-технічний стан. «Старт» не єдиний, хто надає послуги у сфері фізкультури та спорту. Отримавши підтримку з місцевого бюджету, він набуває переваг, що недоступні іншим суб’єктам господарювання у звичайних ринкових умовах.

Попри це державну допомогу визнали допустимою, бо вона надається для виконання

загальнодержавних програм розвитку або розв’язання соціальних та економічних

проблем загальнонаціонального характеру. До того ж, за законом місцева влада має забезпечувати умови для фізкультурно-оздоровчої діяльності за місцем проживання і відпочинку громадян, для чого може організовувати будівництво спортивних споруд.

Платні послуги займатимуть дві третини спектра послуг спорткомплексу і становитимуть 60-80% загального обсягу діяльності. Такий відсоток комерційної діяльності планується надавати в «далекій оптимістичній перспективі», а спочатку він становитиме 20%.

Шевченківська РДА обере підрядника через «Прозорро», а спорткомплекс подаватиме їй щоквартальну й щорічну звітності про надходження та використання бюджетних коштів.

У Філатова втричі роздули кошторис ремонту стадіону Лайка до 421 мільйона – бетон у півтора рази дорожчий від ринку

$
0
0

Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради 10 вересня за результатами тендеру замовив ТОВ «СК «Стройінвест» реконструкцію спортивного комплексу та будівель за 282,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У лютому 2018 року «Стройінвест» виграв підряд КП «Спорт-Інвест» Дніпровської міської ради на реконструкцію стадіону імені Петра Лайка по вул. Універсальна, 18А за 148,90 млн грн. Фірма мала влаштувати центральні трибуни з VIP-зоною та північні трибуни, тент, легкоатлетичну арену з обладнанням, спортивні майданчики, футбольне поле та мініполе з обладнанням, тротуари, проїзди, огородження і зовнішні інженерні мережі, озеленяти територію до кінця 2018 року. Однак у грудні 2018 року з невідомих причин строк виконання робіт перенесли на рік. А в лютому 2019 року договір було розірвано з оплатою 139,00 млн грн. у зв’язку з рішенням міськради передати функції замовника Департаменту благоустрою та інфраструктури на чолі з Михайлом Лисенком.

Нова угода передбачає строк виконання робіт ще на рік пізніше – до кінця 2020 року.

Отже, загальна вартість реконструкції збільшилась утричі – до 421,00 млн грн.

Як і на минулорічному тендері, за підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, вибірково перевірені ціни будматеріалів перевищують рівень ринку та інших тендерів.

Наприклад, гарячекатана арматурна сталь коштує 24-27 тис грн./т. На інших тендерах її можна знайти в середньому на третину дешевше – наприклад, по 19 тис грн./т.

Бетон М350 П4 С20/25 замовили по 3 150 грн./куб. м. На сайті «Ковальська» види такого бетону з різною водонепроникністю W6 або W8 без доставки автобетонозмішувачем коштують 2 372-2 400 грн./куб. м, що на третину дешевше.

Окремі конструктивні елементи будівель та споруд з перевагою гарячекатаних профілів замовили по 55 тис грн./т, що на 6% дорожче від торішньої ціни у 51 814 грн./т.

Деякі пункти відомості незрозумілі. Так, перфорований лоток 600х100х3000 U5 ULM316 чомусь коштує 15,49 млн грн., хоча це триметровий кабельний лоток у вигляді сходів з оцинкованої нержавіючої сталі, який продається на ринку менше ніж за тисячу гривень.

Ціна угоди на 1,5% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 286,29 млн грн.

ТОВ «Нікопольська будівельна компанія «Бест» не допустили до тендеру, бо воно завантажило розрахунки з цінами так, що вони були видимі для всіх до аукціону.

Єдиним допущеним конкурентом було дніпровське ТОВ «Будівельно-монтажне проектне бюро «Новий дім» Оксани Коваль і директора Сергія Грушецького, причому ніхто не знижував ціну під час торгів. Цього з 2018 року суперник отримав підрядів виключно Дніпровської міської ради та Дніпропетровської ОДА на 696,24 млн грн.

Засновником і директором дніпровської «СК «Стройінвест» є Денис Островський, а підписантом – Юрій Кравченко.

Островський володіє ТОВ фірма «ВЛК» із радником, а до того – заступником директора КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міськради Павлом Похвалітовим. Останній також був відомий як начальник Дніпровського центру телекомунікаційних послуг ПАТ «Укртелеком» і працівник ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас».

Островський був засновником нині ліквідованих ТОВ «Вітолір» сам і ГО «Нова сила» з Андрієм Чеботарьовим та Іваном Лайваном. Лайван керував КолП «Дніпроуніверсал», директором якого нині є Лариса Островська, а засновником – Дмитро Герасимов.

Із 2015 року переможець отримав підрядів переважно у Департаменту на 1,61 млрд грн.

НАБУ взялось за 10% переплати відомством Холоднюка за комп’ютери для суддів на 43 мільйона

$
0
0

Детективи Національного антикорупційного бюро України вважають, що у 2016-2017 рр. службові особи Державної судової адміністрації (ДСА) України придбали за державні кошти комп`ютери за завищеними цінами. Про це йдеться в ухвалі Солом`янського райсуду Києва від 4 вересня.

Так, у вересні 2017 р. ДСА замовила ТОВ «Фолгат ФТК» 3338 персональних комп`ютерів на загальну суму 43,36 млн грн. На торгає єдиним конкурентом переможця було ТОВ «Компанія КИТ». Фірми не торгувалися під час аукціону.

Детективи з’ясували, що згідно з тендерною документацією, «Фолгат ФТК» поставила ДСА усі 3338 персональних комп’ютера, кожен з яких складався з системного блоку HP 285 G2 та монітору HP P223.

Вартість одного комп`ютера визначена в розмірі 10,82 тис грн. без ПДВ. В той же час, як встановило НАБУ, «Фолгат ФТК» придбало у Іноземного підприємства «І-Ар-Сі» персональні комп’ютери по 10,65 тис грн. без ПДВ за кожен (системний блок – 7575 грн., монітор – 3075 грн.)

Перед цим, ІП «І-Ар-Сі» закупило комп’ютерне обладнання у пов`язаної особи ТОВ «ОРСІ» по 9,64 тис грн. за кожен комп’ютер (системний блок – 6923 грн., монітор – 2720 грн.)

Таким чином, різниця між ціною постачання обладнання від реального постачальника та ціною постачання за тендером становить приблизно 3,80 млн грн.

Детективи НАБУ звернулись до суду з клопотанням доручити експертам Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України встановити, яка ринкова вартість комп`ютерної техніки, придбаної та поставленої ДСА України, станом на час проведення закупівлі та укладання договору. Суд клопотання задовольнив.

ТОВ «Фолгат ФТК» належить Олександру Гриню та Ігорю Підрезі. Раніше співзасновником був Дмитро Крилов, який також володів однойменним ТОВ «Фолгат» разом із нинішніми його власниками киянином Юрієм Землянухіним і компанією «Folgat AG» (Німеччина).

У 2014 році АМКУ оштрафував «Фолгат ФТК» і ТОВ «БМС Техно» за тендерну змову, але згодом суд визнав це рішення адмінколегії недійсним через недоведеність обставин.

Згідно з даними системи «Прозорро», у 2016-2019 рр. ТОВ «Фолгат ФТК»  виграло тендерів на загальну суму 141,89 млн грн.

Бенефіціаром Іноземного підприємства «І-Ар-Сі» є Олександр Дегода, керівник Вадим Іщенко. Ця фірма фігурує ще в одному розслідуванні правоохоронців щодо виведення службовцями комунального підприємства «Інформатика» у змові з представниками комерційних структур коштів на закупівлі серверів за 50 млн грн.

ТОВ «Компанія Кит» належить директорці Юлії Перловській. Із 2017 року НАБУ підозрювало «Компанію Кит» у можливому продажі ДСАУ апаратури для записування і відтворювання звуку та зображення за завищеними цінами шляхом змови.

Залізниця за 2,5 мільярда замовила дизель «комодам», «приватівцям», «медведчуківцям» і «ОККО»

$
0
0

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 5 та 11 вересня за результатами тендерів уклала вісім угод про постачання дизельного палива до кінця року на загальну суму 2,52 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

ТОВ «Торум» за 882,75 млн грн. поставить 35 тис т дизпалива по 24 300-25 590 грн./т, а ПП «Окко Контракт» за 767,63 млн грн. – 30 тис т дизпалива по 25 588-25 589 грн./т.

Також ТОВ «Анвітрейд» за 626,91 млн грн. замовили 25 тис т дизпалива по 24 306-25 590 грн./т., а ТОВ «Оіл-Трейд 2018» за 243,57 млн грн. – 10 тис т дизпалива по 24 357 грн./т.

Як і раніше, ціна дизелю прив’язана за формулою до курсів валют в день рознарядки і світових котирувань Platts по десяти котирувальних днях перед днем рознарядки.

Передбачено забезпечення виконання договорів у розмірі 5% від їхньої вартості.

Сума угод на 3,5% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 2,61 млрд грн.

Столичний «Торум» входить у так звану групу Грановського-Адамовського (найвідоміша фірма «Трейд Коммодіті»), яка за часів президента Петра Порошенка вигравала паливні підряди Міноборони, залізниці тощо на мільярди гривень. «Ферст Груп» та інші «коммодівські» фірми фігурують у кримінальній справі про заволодіння службовців «Укрзалізниці» та групи осіб бюджетними коштами через підконтрольні підприємства.

Фірмою «Окко Контракт» володіє ПрАТ «Концерн Галнафтогаз» Віталія Антонова.

«Анвітрейд» Петра Белза отримує дизель по трубопроводу з Росії та Білорусі. Белз разом з Андрієм Дем’яником є засновниками ТОВ «Оптімусойл», яке раніше належало швейцарській компанії «Глуско Енерджі» ізраїльського бізнесмена Нісана Моісєєва, котрий є другом Віктора Медведчука – кума президента Росії Володимира Путіна, колишнього представника України в Мінській тристоронній контактній групі.

Кременчуцький «Оіл-Трейд 2018» зі статутним капіталом 1 тис грн. належить дніпровцям Віталію Островському та Андрію Алєксєєву. Номер телефону фірми +380675527585 вказувало на тендерах ТОВ «Альянс Еволюшн» з орбіти Ігоря Коломойського. В останнє фірми з групи Коломойського отримували такі великі державні підряди на поставку палива у 2014 році, коли Коломойський був губернатором Дніпропетровщини. У серпні залізниця без торгів відписала «Оіл-Трейд 2018» на дизпаливо 506,90 млн грн., а до того «приватівці» постачали їй паливо востаннє ще за часів прем’єрства Юлії Тимошенко.

У торгах також брали участь ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна» Державної нафтової компанії Азербайджану, ТОВ «Альянс Енерго Трейд» Романа Адамова і ТОВ «Газтрим» Олександра Давидкіна. Причому «Сокар» і «Торум» подавали перехресні скарги в АМКУ, тому залізниці довелося провести іншу екстрену закупівлю без торгів.

Viewing all 20873 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>