Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 20873 articles
Browse latest View live

Поліція взялася за угоди ремонту доріг на 4 мільйона, які мер Кам’янки підписав з рідною фірмою

$
0
0

Раніше мер Кам янки позиціонував себе як директор Інтербудтехсервіс

Посадовці Кам`янської міської ради Черкаської області підозрюються в розтраті бюджетних коштів в результаті укладання угод в 2017 з ТОВ «Інтербудтехсервіс» році щодо ремонту міських доріг.

Про це відомо з ухвали Придніпровського райсуду Черкас.

За даними поліції, в 2017 році Кам`янською міськрадою в особі міського голови Володимира Тірона підписала угоди на капітальний ремонт чотирьох доріг на загальну суму 3,93 млн грн. Всі угоди укладені на до порогові суми без проведення тендерів. Наступного року було укладено ще дві угоди по 200 тис грн. кожна на поточний ремонт та низка угод на 264 тис грн. на постачання асфальтобетонної суміші.

Суми ймовірних збитків слідчий не вказав, в суді клопотав про проведення судової будівельно-технічної експертизи. Суд клопотання задовольнив.

ТОВ «Інтербудтехсервіс» було засноване в 2003 році шістьма фізособами: Іван Горобець, Світлана Загнибіда, Любов Ставенко, Юрій Слободяник, Михайло Джоган та Володимир Тірон. Останній в грудні 2012 року переміг на виборах мера Кам’янки, а також зберіг за собою цю посаду на дострокових виборах в 2014 році. Після перемоги на виборах він залишив посаду директора та співвласника фірми

За даними «ВДЗ» та Прозорро, «Інтербудтехсервіс» отримав замовлень на 25,76 млн грн. Але з 2016 року основним його замовниками стали Кам’янська міськрада та Виконком Кам’янської міськради, з якими було з того часу було укладено угод на 18, 61 млн грн.


Злі рейдери і мі-мі-міністерство юстиції

$
0
0

Про перемогу сільських реєстраторів-рейдерів і районної судді над великим, але добрим Мін’юстом.

Час від часу Міністерство юстиції бореться з рейдерами, точніше з їхніми поплічниками. Про кожну перемогу на цьому поприщі звітує перед громадянами. Тільки-от деколи ця перемога стає поразкою: рейдери повертаються на робочі місця, а Мін’юст «розводить руками». Ну, і, зрозуміло, широкі верстви населення про це не дізнаються. Тому як це працює – розповімо ми.

Свою чергову перемогу Мін’юст здобув у вересні 2018-го: повернув Олександру Строгому його елеватор на Харківщині. Фермерське господарство Строгого захопили рейдери за допомогою реєстраторів комунального підприємства «Постачальник послуг» із селища Солоницівка на Харківщині.

Повернення елеватора розпіарили на великій конференції, де замміністра юстиції Олена Сукманова міркувала про те, як було би добре класти обличчям в землю недоброчесних реєстраторів:

«На жаль, ми не можемо, як Міністерство юстиції, втілити в буквальному сенсі оцю фразу «обличчям в землю», але я хочу вас запевнити, що ми і надалі будемо жорстко реагувати на такі випадки: блокувати, відключати, скасовувати акредитацію».

Тоді справді, реєстратора, причетного до рейдерства, Мін’юст відрубав від реєстру юросіб, а комунальному підприємству, в якому цей реєстратор працював, через кілька місяців скасували акредитацію.

Утім, не пройшло й півроку, як обличчям в землю лягло вже Міністерство юстиції. Бо закрите комунальне підприємство відкрилося… по судовому рішенню. І знову почало працювати.

Оскільки конференцій з цього приводу Мін’юст уже не робив, ми про це дізналися з листа читача – литовського бізнесмена Іллі Татарінова. Який повідомив нам, що у квітні 2019-го у нього вкрали будинок у Харкові вартістю майже 5 млн. грн саме через це КП.

Через що КП «Постачальник послуг» закрили

Повернемось до історії з Олександром Строгим. У вересні минулого року на елеваторі села Занки Харківської області сталася стрілянина. Братки з травматами, битами і балончиками намагалися зайти на елеватор, а, отримавши опір, почали стріляти, битися, бризкати з балончиків (відео можна подивитися тут). Семеро осіб постраждали, серед них –  працівник поліції.

Наїзду братків передували дії реєстраторів. 7 вересня реєстратор Комунального підприємства «Постачальник послуг» Солоницівської селищної ради Дергачівського району Олександр Драгін увійшов до Єдиного реєстру юридичних осіб, змінив засновника, директора і навіть назву підприємства. Фермерське господарство Строгого Олександра Федоровича стало Фермерським господарством «Слобожанські лани». Документи, на підставі яких Драгін змінив дані в реєстрі, були, м’яко кажучи, дивними: їх нотаріально посвідчили пізніше, ніж зареєстрували; назви фермерського господарства в паперах відрізнялася; підпису власника господарства на статуті не було; підписи однієї й тієї ж людини на документах – різнилися.

Заступник Міністра юстиції Олена Сукманова цю реєстрацію назвала «кричущим безпрецедентним випадком», реєстратору Олександру Драгіну Мін’юст спочатку тимчасово заблокував доступ до Єдиного реєстру юросіб на 4 місяці, потім анулював  доступ до Державного реєстру речових прав. А в січні 2019 року, після камеральної перевірки, міністерство скасувало акредитацію «Постачальнику послуг».

Що КП встигло нареєструвати

Незаконна перереєстрація фермерського господарства Строгого була не першою сумнівною реєстрацією підприємства із Солоницівки. «Наші гроші» перечитали  у Єдиному реєстрі судових рішень всі документи по КП “Постачальник послуг” від 2016 року – саме тоді з’явилися комунальні реєстраційні підприємства та Комісія з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації Міністерства юстиції. Це документи, в яких є і кримінальні провадження, і оскарження реєстраційних дій за участю цього КП по 24 активах. Серед них: майно Харківського коксового заводу, ТОВ «Харківенергоремонт», ТОВ АПА «Агросвіт», яка вже згадувалася у нашій новині «В рейдерському захопленні “Агросвіту” фігурує фірма дружини мін’юстівця Чурсіна», готель, 4 нежитлові приміщення загальною площею до 6 тис. квадратів,  3 приватних будинки, 5 квартир, договори суборенди – по 29 ділянках  і т.ін (перелік активів – у таблиці нижче).

І, як виявилося, «Постачальник послуг» знову працює. Свіжа реєстраційна дія КП не відрізнялася новизною та оригінальністю.  Вона стосувалась  300-метрового будинку у Харкові, який у 2016 році литовський громадянин Ілля Татарінов отримав від української родички. Та  мала спір за цю нерухомість, тому, власне, її і подарувала. Опоненти подали на Татарінова до суду. Татарінов виграв суд першої інстанції, але апеляцію програв, що дозволяло іншій стороні перереєструвати будинок на себе. Але тут був нюанс. Татарінов подав касацію, і 15 квітня 2019 року Верховний Суд зупинив  виконання постанови апеляційного суду, що прямо заборонило опонентам Татарінова перереєструвати будинок на себе. Окрім рішення Верховного Суду, була також зареєстрована нотаріусом заборона вчиняти реєстраційні дії по цій нерухомості від 24 квітня 2019 року, яка діє згідно з законодавством 10 днів

Утім, опоненти Татарінова звернулися до реєстратора КП «Постачальник послуг» Сергія Богославця, і той не підвів. Не зважаючи на ухвалу Верховного Суду від 15 квітня та заборону від 24-го, Богославець 27 квітня  зареєстрував будинок за іншим власником.

Як «Постачальнику послуг» вдалось повернутися

На сайті Міністерства юстиції сказано, що акредитацію  КП «Постачальник послуг» скасували 8 січня 2019 року. Але безробітними реєстратори цього КП, виявляється, були лише тиждень. Їх врятувала суддя Бабушкінського районного суду Дніпропетровська Елеонора Женеску.

В неї почали судитися дві особи, одна з яких повідомила, що мала намір продати квартиру, уклала з майбутнім покупцем авансовий договір. За умовами договору, вона мала зареєструвати право власності на будинок у селищі Солоницівка Харківської області. Але через те, що КП «Постачальник послуг» заблокували, вона не може  виконати умови цього авансового договору. Через те просить суд повернути акредитацію КП «Постачальник послуг» та скасувати наказ про блокування доступу до Єдиного реєстру юросіб реєстратора Олександра Драгіна.

Виглядав цей позов, звісно, дико. Адже для реєстрації прав на квартиру Єдиний реєстр юросіб взагалі не потрібен, її проводять у Держреєстрі речових прав. І зробити це міг будь-який реєстратор чи нотаріус Харківської області, а не лише одне конкретне КП.  Утім, суддю Елеонору Женеску це не збентежило, і вона зупинила дію наказів Мін’юсту, повернувши КП на «реєстраційний» ринок.

Міністерство подало апеляцію, але «сухий залишок» від того не змінився: реєстратори далі – в ділі, ніхто з держорганів – не винен, суддя постраждає хіба що скасуванням рішення через суд. Правоохоронні органи почнуть роботу, якщо до них хтось звернеться. Мін’юст – взагалі пухнастий: свою справу зробив, а далі – «ну, склалось, як склалось».  А напружувати поліцію чи вносити зміни в закони – так це ж право, а не обов’язок.

І що прикметно. Неозброєним оком зафіксувати «перемоги» міністерства, які перетворились на поразки – неможливо.

Зараз на сайті Міністерства юстиції значаться 138 реєстраційних підприємств, яким скасовано акредитацію. КП «Постачальник послуг» є у цьому списку теж. Тому з огляду на некоректне подання Міністерством юстиції інформації про «закриті» реєстраційні підприємства, «Наші гроші» почали з’ясовувати, скільки підприємств, яким Мін’юст скасував акредитацію, насправді працюють, і вже незабаром ознайомимо вас із цією статистикою.

 

Аліна Стрижак, «Наші Гроші»

 

Довідково. Активи, по яких оскаржуються/оскаржувалися чи зупинялися реєстраційні дії КП «Постачальник послуг» у судах із 2016 року, а також кримінальні провадження, в яких фігурує це КП

 

Номер справи Активи
 820/3611/18 нерухоме майно Харківського коксового заводу (м. Харків, Карачівське шосе, 44)
640/16973/18

 

640HYPERLINK “http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/79052590″/194/19

фермерське господарство «Строгого О.Ф», вартість активу – 1 829 000
2040/6648/18 ТОВ “Харківенергоремонт”
  638/2662/17 ТОВ АПА «Агросвіт»
2040/5743/18

 

619/4142/18

готель 343,2 кв. смт Солонцівка Харківської області (Сумський шлях, 84б)
639/2562/19 нежитлова будівля 555,2 кв.м, Харків
642/3343/18 нежитлове приміщення 4706, 9 кв.м, Харків
638/18616/18 приватний будинок 327, 4 кв.м, Харків
642/4193/18 приватний будинок, Харків
520/1573/19 приватний будинок, 142,2 кв.м
520/4555/19 нежитлова будівля 117.6 кв.м
643/283/18 квартира, Харків
642/1649/19 квартира, Харків
641/1426/19 квартира, Харків
638/7183/18 квартира, Харків
642/1323/19 арешт квартири за неіснуючим рішенням суду, Харків, після чого квартиру почали продавати на OLX
922/1030/19 нежитлове приміщення, Харків
520/1224/19 договори суборенди по 29 ділянках
922/1159/19

 

92HYPERLINK “http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/81143320″2/922/19

 

приміщення трансформаторної підстанції в літ. Ю-1, загальною площею 65 кв.м., Харків, вартість активу – 62 556,47
922/787/19 зміна площі нежитлової будівлі в Харкові з 285,8 кв.м. на 651,1 кв.м.
520/11891/18 оренда двох ділянок на території Удянської сільської ради Золочівського району Харківської області
820/3076/17 оренда на дві земельні ділянки Чернещинської сільської ради Зачепилівського району Харківської області
640/19374/18 гараж
 641/2861/19 н/д

 

 

Мінінфра хоче купити світловідбивних жилетів для половини школярів України на 218 мільйонів

$
0
0

Міністерство інфраструктури України планує закупити світловідбивні жилети для школярів і провести інформаційну кампанію щодо їх використання на 217,85 млн грн. Про це стало відомо з постанови Кабінету міністрів України №327 від 17 квітня 2019 року.

Затвердження дизайну жилетів у Мінінфраструктури

Як пише заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, дизайн жилетів затвердили, а після підписання технічного завдання оголосять тендер із поставкою до 1 вересня.

На фото з засідання міністерства, на якому затверджували дизайн, зображено дитячий світловідбивний жилет із поліестеру на липучці з капюшоном виробництва фірми «LHD Group Deutschland GmbH» (Німеччина) за стандартом EN 1150:1999. В інтернет-магазинах України такі жилети можна знайти у продажу за роздрібними цінами від 120 грн.

Крім того, за даними «Прозорро», у квітні-травні на тендерах звичайні сигнальні жилети на липучці чи ґудзиках без капюшона для дорослих коштували у середньому по 110 грн.

Отже, якщо Мінінфраструктури купуватиме жилети за ринковою ціною на планову суму 217,85 млн грн., воно зможе купити 1,89 млн жилетів (без урахування інформкампанії).

При цьому, за даними інформаційно-статистичного бюлетеня «Освіта в Україні: базові індикатори», загалом у 2018 році в закладах середньої освіти навчалося 3,91 млн дітей.

Тобто жилетами можуть забезпечити 48% усіх школярів.

Замовник жилетів Постачальник Ціна, грн./шт.
КСНЗСП «Дніпропетровське вище училище фізичної культури» Дніпропетровської обласної ради» ФОП Козунь Наталя Анатоліївна 275
КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автошляхів та споруд на них Шевченківського району» м. Києва ФОП Шемчук Валерій Володимирович 150
КП «Запоріжміськсвітло» ПП «Мальт» 132
КП «Дарницьке лісопаркове господарство» ТОВ «Сватекс» 132
КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автошляхів та споруд на них Шевченківського району» м. Києва ФОП Шемчук Валерій Володимирович 121
Полтавський НТУ ім. Ю. Кондратюка ПП «Універсалпостач Полтава» 120
Покровське міське КП «Добробут» ТОВ «ВКП Співдружність» 104
КП по утриманню зелених насаджень Дніпровського району м.Києва ТОВ «Сватекс» 102
Концерн «Міські теплові мережі» ТОВ  «Спецімідж» 100
КП «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» ПОГ «Лікувально-трудові майстерні для реабілітації інвалідів» 91
КП «Теплопостачання міста Одеси» ФОП Марченко Дмитро Миколайович 87
РФ «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» ПП «Спецкомплект» 85
РФ «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» ТОВ «Головна мануфактура» 79
Cрібнянська селищна рада ФОП Дейнека Вікторія Валеріївна 70
ВП «Боярська лісова дослідна станція» Національного університету біоресурсів і природокористування України ТОВ «Укртекстиль» 65
ДВНЗ «Національна академія внутрішніх справ» ФОП Стьопах Ігор Володимирович 51
У середньому: 110

 

Вартість «мосту Кличка» зросла вже до 420 мільйонів – гроші забрали з будівництва зоопарку

$
0
0

Кошторисна вартість будівництва мостового пішохідно-велосипедного переходу між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» у Києві зросла до 419,96 млн грн. Про це свідчить розпорядження КМДА №859 від 16 травня про перерозподіл видатків бюджету Києва на 2019 рік.

Ця вартість порахована за період з жовтня 2018 року по травень 2019 року.

Збільшення вартості будівництва мосту відбулося за рахунок перерозподілу видатків у межах бюджетних призначень, передбачених Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА на 2019 рік у спеціальному фонді бюджету м. Києва.

Так, було на 232,63 млн грн зменшено фінансування реконструкції Київського зоопарку і водночас на 132,63 млн грн збільшено видатки на будівництво вказаного мосту, а також на 100 млн грн збільшено реконструкцію будівлі Київської міської клінічної лікарні №6 (просп. Космонавта Комарова, 3).

Нагадаємо, будівництво мосту між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» розпочалося наприкінці 2018 року.

Воно ведеться з порушеннями законодавства. Зокрема, всупереч Генплану Києва, у межах двох парків-пам’яток садово-паркового мистецтва («Хрещатий» та «Володимирська Гірка») на території природно-заповідного фонду.

Попри проведений у 2013 році обов’язковий архітектурний конкурс розроблення проекту мосту через тендер замовили київській компанії «Проектні системи Лтд» Андрія Миргородського.

Практично одразу після початку будівництва КМДА замовило фірмі Миргородського коригування проекту. До травня будівництво велося за новим проектом з порушенням, а саме – без експертизи цього відкоригованого проекту. Ця експертиза була затверджена лише 2 травня.

Як повідомлялося, швейцарські архітектори, які були серед переможців конкурсу 2013 року, заявили, що при будівництві мостового переходу у Києві використовуються концепції їхнього проекту. Крім того, виявилося, що премію від КМДА вони досі так і не отримали.

Цікаво, що мер Києва Віталій Кличко восени 2017 року, тобто після оголошення тендеру на будівництво мосту, заявив, що вони починають будувати «пішохідний полегшений міст за швейцарським проектом».

Оточення Кернеса зареєструвало низку фірм в Чехії під тендери Кернеса

$
0
0

Чеська «Inter Tech Praha s.r.o» постачає товари для підрядника мерії Харкова ТОВ «ВСС-Сістем», яке вже отримало від чиновників та комунальників замовлень на 26 млн грн.

Про це йдеться в матеріалі Павла Новика для «Харківського антикорупційного центру».

Фірма «Inter Tech Praha s.r.o.» створена у 2017 році Володимиром Литвином. Через рік власниками фірми став пасинок мера Харкова Геннадія Кернеса – Родіон Гайсинський, та дочка начальника департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради Володимира Чумакова – Аліна Чумакова.

«Inter Tech Praha s.r.o.» займається постачанням труб в Україну, зокрема, для ТОВ «ВСС-Сістем». Засновниками цієї фірми вказані Неллі Ушакова та Олександр Жовтобрюх. Останній був заступником начальника управління шляхового господарства Департаменту Чумакова. А його дружина й досі там працює.

«ВСС-Сістем» отримало замовлень від  Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради вже 21 млн грн., ще замовлень на  5 млн грн. було отримано від КП «Харківводоканал».

Згаданий Олександр Жовтобрюх є співвласником чеської компанії «Parmus Nova s.r.o.». Партнером його у цій фірмі є дружина заступника директора Департаменту Чумакова –  Інна Київська. Створювала для них цю фірму представник родини Литвин – Галина Литвин (ймовірно дружина Володимира Литвина, обоє мешкають нині в Празі).

Ще одна новостворена фірма в Чехії  – «Prof Materials s.r.o.», також була заснована Володимиром Литвиним. Пізніше її переписали на дружину директора Департаменту Володимира Чумакова –  Ольгу Чумакову, та на мешканку Москви Марину Попову.

За даними порталу Importgenius, ця фірма також поставляє товари до України. Її контрагентом є ТОВ «Трек лайн», засновниками якого є Любов Юр’єва та Олександр Склярук. Підприємство отримує підряди від комунальних підприємств, що підпорядковуються Харківській міськраді. Більше того, вони зараз очікують на підписання договору вартістю 3,79 млн грн. з КП «Шляхрембуд», яке підпорядковується напряму Чумакову.

Ці чеські фірми не є виробниками – вони лише «прокладки», за допомогою яких наганяють вартість на товари.

Щодо Чумакова і Кернеса, то їх партнерство давнішнє. Так, головним фаворитом з ремонт доріг міста є «Паркінг+», яке заснував і очолював до січня 2010 року Володимир Чумаков. Наразі офіційними власниками «Паркінг+» записано В’ячеслава Блінкіна (донедавна – бізнес-партнер дружини Чумакова), Олега Гончара та гонконгську фірму «Драгон Інвестмент Девелопмент Лімітед» («Dragon Investment Development Limited»).

Олег Гончар є співвласником ТОВ «Постулат ХХI» разом з іншим «фунтом» Геннадія Кернеса – Олександром Коровкіним.

Усього з червня 2016 року «Паркінг+» отримав підрядів приблизно на 3 млрд грн.

АМКУ оштрафував на 160 тисяч фірми, що розіграли 10 мільйонів на трубках для ТЕЦ «Есхар»

$
0
0

Харківське територіальне відділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Завод кольорових металів» та ТОВ «Мегамет» на 160 тис. грн за спотворення результатів торгів ТОВ «ДВ Нафтогазовидобувна компанія» у 2016 році. Про це свідчить рішення відділення від 14 травня.

Свого часу ТОВ «ДВ Нафтогазовидобувна компанія» монополізувало поставки вугілля на ТЕЦ «Есхар» (Харків), а весною 2012 року отримало її від Міненерговугілля в концесію.

Харківські антимонопольники дослідили два тендери цього замовника щодо придбання латунних трубок очікуваною вартістю 11 млн грн, з’ясувавши, що торги були розіграні пов’язаними компаніями – «Заводом кольорових металів» та «Мегаметом».

На одному з тендерів ці двоє конкурували виключно один з одним, а на іншому – конкуренцію їм склало ТОВ «Торгова Компанія “Елєгін”», однак, програло в ціновому змаганні. Підряди отримав «Завод кольорових металів», оцінивши договори у загалом 10,12 млн грн.

У доказову базу про змову компаній лягли лише чотири пункти:

  • Пов’язаність відповідачів через господарські відносини протягом 2016-2017 років («Завод кольорових металів» купував у «Мегамету» брухт кольорових металів для виготовлення готової продукції);
  • Подання учасниками тендерних пропозицій з використанням однієї й тієї ж IP-адреси;
  • Відсутність цінової конкуренції у ході аукціонів;
  • Схожості у конкурсних документах.

ТОВ «ДВ Нафтогазовидобувна компанія» зареєстрована на дві офшорні компанії «Ко-Інвестментс Лтд» з Белізу та «Леттаєр Бізнес Корп.» з Сейшельських островів. Бенефіціарними власницями значаться Олександра Нікітіна та Дар’я Гасан.

Олександра Нікітіна є також учасником ПП «Сетлер», де одним із засновників є син екс-нардепа від «Опозиційного блоку» Юрія Бойка Анатолій Бойко, та Наталія Мазур, яка була засновницею й директором двох благодійних фондів екс-голови «Нафтогазу» Євгена Бакуліна.

Раніше засновником компанії виступав Юлій Іоффе, колишній заступник Юрія Бойка в міністерстві паливно-енергетичного комплексу, та очолюваній Бойком Республіканській партії.

ТОВ «Завод кольорових металів» зареєстроване на Тетяна Хахалєву. ТОВ «Мегамет» – на Тетяну Туманову. На рахунку «ЗКМ» бюджетних підрядів на 13,88 млн грн.

Збитковому КП з постачання гарячої води добавили концертну діяльність в Статут під проекти мера

$
0
0

Покровська міська рада Донецької області на сесії 21 травня затвердили нову редакцію до Статуту комунального підприємства «Покровськтепломережі».

Про це пише видання DDK.

Депутати проголосували про збільшення статутного капіталу КП на 1 млн грн. А також внесли зміни до видів діяльності підприємства. Добавивши йому новий КВЕД – «Театральна та концертна діяльність».

Під час самої сесії, представляючи зміни до Статуту, директор комунального підприємства проінформував депутатів тільки про збільшення статутного капіталу, промовчавши про розширення видів діяльності. З появою нового КВЕД підприємство зможе тепер виступати організатором мистецьких акцій в Покровську.

Нагадаємо, в грудні 2018 року КП «Покровськводоканал», керівництво якого заявляє про нерентабельність підприємства, уклало п’ять угод  що святкування фестивалю «Щедрик фест» на загальну суму 3,34 млн грн. Ініціатором проведення фестивалю був мер Покровська Руслан Требушкін.

В жовтні 2018 року «Покровськтепломережа» мало проблеми з подачею тепла в Покровську через заборгованість в 200 млн грн. перед НАК «Нафтогаз України».

Від «Наших грошей»

З квітня 2019 року «Покровськтепломережа» очолює Дмитро Гордієнко, який до цього був заступником мера Покровська Руслана Требушкіна. Гордієнко був обраний до Покровської міськради від партії «Наш край».

Требушкін заявив ЗМІ, що Покровськ буде розширювати святкування «Щедрик фест» та долучиться до організації інших мистецьких проектів.

Одесити розіграли півтора мільярда на секретний ремонт траси Мерефа-Павлоград

$
0
0

Служба автомобільних доріг у Харківській області 20 травня за результатами тендеру замовила ТОВ «Автомагістраль-Південь» поточний середній ремонт автодороги державного значення Р-51 Мерефа – Лозова – Павлоград за 1,49 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року запроектують і виконають поточний середній ремонт траси на ділянці км 0+000 – км 131+189 окремими ділянками загальною протяжністю 85,5 км.

Оскільки проектування замовляють разом із дорожніми роботами, підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані ані замовником, ані підрядником, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Гарантійний строк на будівлі та споруди експлуатаційної та автотранспортної служб становить 12 років, на земляне полотно та основу дорожнього одягу за технологією регенерації – 10 років, на основу дорожнього одягу, мости і цементобетонне покриття – 8 років, на водопропускні труби і регуляційні споруди – 6 років, на асфальтобетонне покриття і дорожнє огородження – 5 років, на дорожні знаки і напрямні стовпчики – 2 роки, на інші послуги з поточного ремонту – рік, на розмітку фарбою – півроку.

Забезпечення виконання договору складає 0,5%. На заробітну плату піде 23,49 млн грн., тобто 2% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще % – 11,77 млн грн. Ціна угоди на 21% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 1,88 млрд грн.

Нагадаємо, «Автомагістраль-Південь» одеситів Олега Наливанного і Валерія Короткова очолила Топ-10 найбільших дорожніх ремонтників у 2018 році від «Наших грошей».

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» з вищою на 21% ціною, причому ніхто не знижував ціну на аукціоні. Джерела «Наших грошей» вказують, що український «Онур», який заснували Онур Четінджевіз, Ісхан Четінджевіз з Туреччини і львів’янин Олег Фаріон, нібито вже не має стосунку до турецької фірми «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Tic. ve Sanayi A.S», а потрапив під вплив першого заступника голови фракції «БПП» Ігоря Кононенка. Тому турецькі «родоначальники» повернулись на український ринок турецькою юрособою. Турецький «Onur» і український «Онур» зайняли відповідно друге і третє місця у вищезгаданому Топ-10 за 2018 рік.

Натомість ТОВ «Ростдорстрой», ПП «Полтавабудцентр» і ТОВ «Славдорстрой» не допустили до торгів у тому числі через недостатній обсяг робіт за наданими аналогічними договорами. Раніше «Полтавабудцентр» і «Славдорстрой» оскаржували в АМКУ вимоги замовника щодо мінімальних обсягів робіт за аналогічними договорами, але не змогли довести і документально не підтвердити, як це порушує їхні права та законні інтереси.


«Енергоатом» дасть півмільярда росіянам, яких урочисто відвідував Путін, а у Порошенко викреслили з санкційного списку

$
0
0

НАЕК «Енергоатом» опублікував повідомлення про намір укласти контракти із «Diakont S.R.L.» (Італія) у межах двох закупівель обладнання для Рівненської АЕС вартістю 530,72 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Йдеться про обладнання для реконструкції кранів кругової дії та обладнання до мостового крану для двох блоків ВП РАЕС.

На обох тендерах конкуренцію «Diakont» склала компанія «GmbH ISV Steuerungssysteme» з Німеччини, яка пропонувала обладнання власного виробництва (детальніше про процедуру закупівлі у довідці нижче).

«Diakont s.r.l.» вперше виграло підряд «Енергоатому» вартістю $5,48 млн у липні 2014 року. Тоді ж «Наші гроші» повідомили, що фірма зареєстрована у невеликому італійському містечку Сан-Квіріко-ін-Колліна на Михайла Федосовського, який водночас є генеральним директором російського ЗАТ «Діаконт».

За даними міжнародної торговельної бази даних «Import Genius», італійська компанія «Diakont» є регулярним контрагентом однойменної російської компанії АТ «Діаконт» (АО «Диаконт» – рос.). Наприклад, із РФ в Італію відправляли вироби з алюмінію, а з Італії в РФ – багатошарові друковані плати.

Зареєстрований у Санкт-Петербурзі «Диаконт» є постійним учасником державних закупівель Російської Федерації. За даними бази «Контур.Фокус», з кінця 2012 року компанія отримала замовлень на 6,4 млрд рублів. Лише за останні 12 місяців сума замовлень склала майже 725 млн рублів.

Федосовський контролює й інші підприємства. І вони також отримують підряди у російських бюджетних замовників. Зокрема, ООО «Газпроект-ДКР» з середини 2014-го підписало контрактів на 1,2 млрд рублів (75% компанії належить Федосовському та 25% – АО «Диаконт» ), ООО «Комтех» – понад 200 млн рублів (100% статутного у Федосовського).

На офіційному сайті «Диаконту» у розділі «Історія» зазначається, що у 2017 році «в Італії відбулась урочиста церемонія установки І колони нового заводу з виробництва електромеханічних актуаторів компанії Diakont SRL». Тут же повідомляється, що роком раніше, у 2016-му, президент РФ Володимир Путін разом із лідером Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим відвідали «Діаконт» і «ознайомились з останніми технологіями і розробками». Задовго до цього, у 2010-му, Путін будучи прем’єр-міністром РФ також «високо оцінював інноваційну продукцію “Діаконту”», похвалились у компанії.

У квітні 2017 року Рада нацбезпеки і оборони України вносила російський «Диаконт» до переліку підсанкційних юридичних осіб, однак у варіанті від червня 2018 року – ця компанія зі списку щезла.

Додамо, восени 2018-го «Наші гроші» зафіксували, що українське ТОВ «Діаконт» із Київщини подавало на тендер філії «Прикарпаттрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» документ, де зазначалось, що його посадові особи у 2015 році проходили професійні навчання, організовані однойменним ЗАТ «Діаконт» з Росії. У системі ДП «НАЕК «Енергоатом» українському «Діаконту» вдалось зібрати замовлень уже на 115,76 млн грн.

Довідка по процедурах закупівель:

На етапі подання тендерних пропозицій на кожному з тендерів, що були оголошені 12 грудня 2018 та 31 січня 2019 років, замовник неодноразово вносив зміни до тендерної документації.

У межах однієї закупівлі скаржниками виступили «Baltijos Informacinės Sistemos» з Литви та ТОВ «Укратом Сервіс». Останнє – подало скаргу в АМКУ по обох тендерах.

Наприклад, у компанії зауважили, що одні із внесених змін можуть бути спрямовані на звуження кола потенційних учасників закупівлі. Йшлось про введення обмеження щодо закуповуваного обладнання до кранів за типом реакторної установки (ВВЕР-1000 замість моделі ВВЕР В213 або ВВЕР-440 з реактором типу В213).

«Замовник намагається прив’язати вимоги ТД до конкретного типу реактора, – йдеться у скарзі, – при цьому кранове обладнання для АЕС з реакторами ВВЕР не є унікальним та може бути поставлене кожною компанією, яка має в своєму активі успішні поставки подібного обладнання для АЕС».

Тендерна колегія АМКУ не стала розглядати скарги, адже у її тексті скаржник не пояснив, чим замовник порушив його права, вкотре відкоригувавши зміст тендерної документації (як цього вимагають норми Закону «Про публічні закупівлі»).

Як би там не було, енергоатомівці виправились самостійно. Згодом із тендерної документації зникла інформація про тип реактора. У подальшому цей абзац замовник відшліфував двічі, в результаті вимога набула такого вигляду.

Першу редакцію даного пункту замовник опублікував 12 березня із зазначенням кінцевого строку подання тендерних пропозицій – 15 квітня. Другу редакцію, яка була останньою в даному блоці, було опубліковано 19 березня, але із кінцевим строком подання пропозицій – 1 квітня.

 

Врешті, «Укратом Сервіс» не прийшов на торги, і в обох аукціонах позмагались «GmbH ISV Steuerungssysteme» та «Diakont S.R.L.», жодна з яких не зіграла на пониження ані копійкою.

Улюбленці ОДА за 110 мільйонів лататимуть дороги дорожчим асфальтом, ніж навіть у Кернеса

$
0
0

Департамент ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА 23 квітня за результатами тендеру замовив ТОВ «Будінвест Інжиніринг» дорожніх робіт на 109,94 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На цей рік замовили поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автодоріг місцевого значення загальною протяжністю 2 561 км, зокрема холодне фрезерування, ямковий ремонт, розмітку, прибирання, посипання протиожеледними матеріалами тощо.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, найбільшу суму в 21,63 млн грн. відведено на асфальтобетон щільний дрібнозернистий типу Б марки 1 модифікований неперервної гранулометрії (АСГ.Др.Щ.Б.НП.1) по 3 700 грн./т.

У травні КП «Шляхрембуд» Харківської міської ради замовило у ТОВ «Паркінг+» асфальтобетон щільний дрібнозернистий типів А-Б неперервної гранулометрії на бітумі модифікованому полімерами БМП по 2 350-2 500 грн./т, що в півтора раза дешевше.

Ще 21,19 млн грн. іде на якісь «аварійні роботи» в обсязі 800 шт. по 26 тис грн./шт.

Бітуми нафтові дорожні БНД-40/60, БНД-60/90, БНД-90/130 першого сорту на 2,64 млн грн. обійдуться у 30 тис грн./т.

У березні на тендері Управління розвитку та утримання мережі автодоріг області Луганської ОДА марки БНД-60/90 і БНД-90/130 першого сорту коштували 15 400 грн./т, що вдвічі дорожче. Так само нинішня ціна всіх бітумів для Дніпропетровської ОДА щонайменше вдвічі дорожча від цін імпорту іншої марки БНД-70/100 в 2018 році.

Гарантійний строк на розмітку полімерною стрічкою становить п’ять років, пластиком – три роки, фарбою – півроку, а на інші послуги з утримання – рік. На заробітну плату піде 8,76 млн грн., тобто 8% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 1% – 758 тис грн. Ціна угоди на 0,1% нижча від очікуваної вартості  закупівлі у 110,00 млн грн.

Зараз «Будінвест Інжиніринг» належить директору Дмитру Літнаровичу, але донедавна засновниками фірми були Віталій Баранніков та Аркадій Масарський. Останній свого часу значився засновником ТОВ «Енергія ТМ», яке ЗМІ пов’язували із братами Володимиром та Леонідом Дубинськими і бізнесменом та політиком Геннадієм Корбаном.

Ще раніше частка Масарського в «Будінвест Інжиніринг» належала Ірині Воробйовій, яка в 2015 році йшла в Амур-Нижньодніпровську районну в місті Дніпрі раду від партії «Наш край», будучи головним бухгалтером нині ліквідованого ТОВ «Спецкомунгосп». Тоді «Спецкомунгоспом» володіли Тетяна Щербатова і ТОВ «Дніпроуніверсал» Людмили Калмикової, позаштатної радниці Ігоря Коломойського на чолі Дніпропетровщини. У 2011 році серед засновників «Дніпроуніверсалу» була Вікторія Корбан, сестра Геннадія Корбана, екс-заступника голови Дніпропетровської ОДА при Ігорю Коломойському.

Єдиним конкурентом було дніпровське ТОВ «Ком+Транс» Анжели Горбенко, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Раніше Горбенко значилася засновницею ТОВ «Префінс», яким нині володіє та керує попередній засновник «Ком+Транс» Олександр Прялін. Свого часу фірма-суперник була зареєстрована по вул. Винокурова, 26 разом із ПрАТ «Мережа-сервіс». Тоді в них також співпадав номер телефону – (0562) 355153.

Зараз «Мережа-сервіс» належить Альберту Мерцалову. Однак першим директором та одним із засновників був Володимир Лисий – колишній заступник мера Дніпра, який очолював Департамент комунального господарства і капітального будівництва. У 2014 році його затримували за підозрою в розкраданні бюджетних коштів на тендерах.

СБУ перевіряє десяток столичних нотаріусів, чиї печатки «працювали» поки нотаріуси відпочивали за кордоном

$
0
0

Слідче управління ГУ СБУ в Києві та Київській області перевіряє столичних нотаріусів, які відпочивали за кордоном, а в цей час із їхніх ключів хтось вчиняв нотаріальні та реєстраційні дії. За даними «Наших грошей», розслідування ведеться в рамках кримінального провадження №22018101110000226 від 12 листопада 2018 року.

Як йдеться в ухвалі Дніпровського райсуду Києва від 13 травня 2019 року, слідчі отримали доступ до речей і документів нотаріуса, який має свідоцтво №4957. Згідно даних Єдиного реєстру нотаріусів, цим нотаріусом є Андрій Тарасенко. Правоохоронці стверджують, що у 2015-2017 роках нотаріус 12 разів був за кордоном, при цьому, протягом вказаного періоду в Україні від його імені вчинялися нотаріальні дії.

З цієї ж причини слідчі отримали доступ до документів, що перебувають у власності ще 8 столичних нотаріусів. Згідно даних Єдиного реєстру нотаріусів це Оксана Топілко, Євгенія Топчій, Інна Шевченко, Світлана Фесік, Алла Шишкіна, Денис Щелков та Зоя Шевчук.

Провадження складається з кількох епізодів. Один із них –  перереєстрація понад 8 тис. кв.м підвалу у Севастополі на вулиці Вакуленчука, 29, корпус 34б. Це – будівля, яку місцеві називають «одеколон». Колись висотка належала ДП «Конструкторське бюро радіозв’язку», потім відійшла ТОВ «Кепітал форс», співвласником якого до 2007 року був нинішній перший заступник голови СБУ Валерій Маліков.

За даними слідства, підвал вартістю $6 млн.  у червні 2018 року хтось перереєстрував на інших власників, скориставшись ключем держреєстратора КП з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-сервіс» Івана Подоляки. При цьому, самого реєстратора у червні-липні 2018 року не було в Україні, що може свідчити про дві речі: або реєстратор всупереч закону дав свій ключ для входу до реєстру комусь іншому, або система захисту Державного реєстру речових прав слабка і в неї можливі сторонні втручання. Коли «Наші гроші» зателефонували у КП з експлуатації і ремонту житлового фонду «Житло-сервіс», то дізналися, що реєстратор Іван Подоляка «пішов у відпустку і з неї не повернувся».

В рамках цього ж провадження розслідують перепис із ключа реєстратора Подоляки квартири у Києві на вул. Богдана Хмельницького, 12 на іншого власника. В інших документах цей будинок фігурує під номером 12-14, саме він обвалився в 2016 році.  У червні 2018 року з ключа Подоляки хтось скасував право власності ТОВ на цю квартиру. Потім приватний київський нотаріус Світлана Гембарська зареєструвала право власності на квартиру в Києві за ТОВ «Спеціальне конструкторське бюро «Геотехніка». Керівником даного ТОВ є Борис Петрівський – батько замначальника Миколаївського відділення поліції Пустомитівського відділу поліції ГУ НП у Львівській області Володимира Петрівського. Підставою для реєстраційних дій нотаріуса став договір купівлі-продажу, укладений між «Геотехнікою» та кіпрською компанією  «Ранокіо Лімітед» у липні 2018 року і посвідчений тією ж Гембарською. Компанія «Ранокіо Лімітед» як юридична особа припинила своє існування ще у вересні 2014 року, утім, закон не зобов’язує нотаріусів перевіряти, чи є кіпрська компанія діючою.

Провадження відкрите за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 ККУ  – «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку».

АМКУ рекомендував Кабміну припинити регіональний бардак на ринку зовнішньої реклами

$
0
0

Антимонопольний комітет порекомендував Кабінету міністрів зайнятись розробкою змін до нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку розміщення зовнішньої реклами.

Про це повідомив журналіст «Наших грошей» із засідання Комітету, де 23 травня був прийнятий Звіт за результатами дослідження ринку розміщення зовнішньої реклами, проведеного під керівництвом держуповноваженої Агії Загребельської.

Комітет виокремив два основні бар’єри входу на ринок – адміністративні (необхідність отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами та усіх необхідних погоджень) та економічні (фінансові затрати, пов’язані з необхідністю купівлі/встановлення/оренди спеціальних конструкцій).

Антимонопольники з’ясували, що розмір плати за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів різниться в залежності від регіону і не є прив’язаним до яких-небудь об’єктивних причин.

Наприклад, у Кам’янці-Подільському встановили 30-тивідсоткову пільгову оплату на об’єкти зовнішньої реклами, які підсвічуються, та 50% знижки на рекламні щитити пів «банер» та «вивісок на опорі».

Ще однією проблемою стало встановлення додаткових вимог для учасників Ринку, не передбачених Типовими правилами.

Як приклад, у Білгород-Дністровському від учасників ринку вимагають прийняття пайової участі у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури.

АМКУ також виявив випадки встановлення органами місцевого самоврядування мораторію на видачу дозволів на розміщення зовнішньої реклами. Якщо у Чернівцях – це призупинення видачі дозволів, то у Мукачево – саме мораторій на видачу нових дозволів, крім переоформлення чи продовження дії уже виданих дозволів.

Комітет виокремив 11 шляхів вирішення проблем на ринку зовнішньої реклами через внесення змін до нормативно-правових актів. Серед них, впровадження онлайн-бази, яка відображатиме актуальну інформацію про учасників ринку, видані дозволи, вільні площи тощо; затвердження єдиного класифікатора засобів зовнішньої реклами; встановлення заборони поєднання комунальним підприємством виконання адміністративних функцій та здійснення господарської діяльності на ринку розміщення зовнішньої реклами і так далі.

АМКУ запропонував Кабінету міністрів надати доручення зацікавленим та відповідальним органам розробити нормативно-правові акти для внесення змін до законодавства про ринок розміщення зовнішньої реклами. Зміни мають бути спрямовані на вирішення питань, викладених у звіті Комітету.

Також, АМКУ виступив із пропозиціями до антимонопольних територіальних відділень. Відділенням запропоновано проводити активну адвокаційну роботу з органами місцевого самоврядування щодо вжиття ними заходів для забезпечення розвитку конкуренції на аналізованому ринку.

«Сумихімпром» без торгів замовив «рідній» фірмі «фірташівця» брухту на 45 мільйонів

$
0
0

ПАТ «Сумихімпром» 17 травня уклало угоду з ТОВ «Укрспецлом» про закупівлю брухту на 45,00 млн грн. (тут і далі ціни без ПДВ). Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч на умовах СРТ поставлять невідому кількість відходів та брухту чорних металів.

Тонколистові відходи має бути без механічних домішок, кольорових металів, покриттів, напилювань, іржі та оливи, із масовою часткою активного заліза не менше 99%, марганцю в перерахунку на оксид марганцю MnO не більше 1%, хрому в перерахунку на триоксид хрому Сr2О3 не більше 0,1% та п’ятиоксиду фосфору Р2О5 не більше 0,1 %.

У день підписання договору була укладена додаткова угода, яка передбачає поставку 500 т вторинних чорних металів видів 501, 10 та 21 за ДСТУ 4121-2002 по 8 900 грн./т.

Цьогоріч «Сумихімпром» замовляв такий брухт в інших фірм по стільки ж, восени 2018 року – в інших фірм по 9 100 грн./т, улітку 2018 року – в «Укрспецлому» по 8 750 грн./т, навесні 2018 року – в іншої фірми по 9 300 грн./т, а восени 2017 року – в «Укрспецлому» по 7 200 грн./т. Отже, за півтора роки брухт для нього подорожчав приблизно на чверть.

Державний «Сумихімпром» із часів Януковича контролюється групою Дмитра Фірташа через керуючого санацією Ігоря Лазаковича, відомого як топ-менеджер Фірташа.

Нині сумський «Укрспецлом» зі статутним капіталом 160 тис грн. зареєстровано на дніпровця Романа Хромова, а раніше співвласником був Антон Приходько. Останній у 2005- 2008 роках працював у «Кримському титані» Фірташа одночасно з Лазаковичем.

Нагадаємо, у 2011 році «Сумихімпром» було визнано боржником – накопичено борги на 1,4 млрд грн. У 2012 році розпочалася процедура санації «Сумихімпрому». Керуючим санацією компанії-кредитори призначили Лазаковича (до жовтня 2017 року). Фонд держмайна у 2015 році подав до суду про припинення банкрутства «Сумихімпрому», обґрунтовуючи це тим, що провадження було порушено незаконно. Чотири судові інстанції, останньою з яких був Верховний суд, ФДМУ програв. Кабмін планував у 2018 році до президентських виборів продати 26 держкомпаній, серед яких – і «Сумихімпром».

Нинішню закупівлю «Сумихімпром» провів без аукціону у «Прозорро», оприлюднивши лише звіт про укладену угоду. Усього з вересня 2016 року завод таким чином підписав договорів на 3,06 млрд грн. із загальної суми угод у 3,94 млрд грн. Вартість більшості з них перевищувала поріг для замовників у розумінні закону «Про публічні закупівлі» на товари і послуги у 200 тис грн., після якого потрібно проводити відкриті торги на одному з авторизованих у «Прозорро» майданчиків.

Акції «Сумихімпрому» належать Фонду державного майна. Проте «Сумихімпром» не вважається замовником за законом «Про публічні закупівлі», бо підпадає під виняток про здійснення діяльності на промисловій чи комерційній основі, а отже, не зобов’язаний проводити відкриті торги у «Прозорро». При цьому паралельно підприємство все ж проводило інші закупівлі шляхом аукціону в «Прозорро». Так, загалом із вересня 2016 року завод роздав 46,42 млн грн. за процедурою «відкриті торги» і 824,73 млн грн. за процедурою «відкриті торги з публікацією англійською мовою», проте у серпні-вересні 2017 року остаточно перестало користуватися цими процедурами.

ДБР виявило угрупування лісгоспів і фірми, яка експортувала деревину на $5 мільйонів

$
0
0

Теруправління Державного бюро розслідувань, яке розташоване в Полтаві, підозрює керівництво обласних лісгоспів та профільних чиновників у причетності до злочинної групи з розкрадання державної деревини з подальшим експортом.

Про це пише видання «Полтавщина» з посиланням на ухвалу Октябрського районного суду м. Полтави в справі № 62019170000000057 від 01.02.2019р.

За підозрою правоохоронців, до злочинної групи входять посадовці Полтавського обласного управління лісового мисливського господарства, ДП «Полтавське лісове господарство», ДП «Полтавське державне лісогосподарське підприємство «Полтаваоблагроліс», ДП «Гадяцьке лісове господарство», ТОВ «Техно-Форест» та два фізособи-підприємці. Їх підозрюють у розкраданні деревини під час рубок догляду та рубок головного користування.

У матеріалах справи вказано, що працівники лісничих держпідприємств штучно створювали надлишки деревини. Для цього вносили неправдиву інформацію щодо якості, сорту та об’єму лісу, який йшов на переробку та експорт. Деревину продавали підприємцям під документи ТОВ «Техно-Форест».

На виконання доручення прокурора поліція встановила, що організаторами схеми є двоє згаданих ФОПів, які мають зв’язки у Полтавському облуправлінні лісового та мисливського господарства та в державних лісгоспах.

Поліція встановила, що цими зв’язками для схемщиків були заступник начальника Управління, директор ДП «Полтавське лісове господарство», директор ДП «Гадяцьке лісове господарство» та директор ДП «ПДПЛ «Полтаваоблагроліс».

Слідчі ДБР отримали інформацію, що керівники цих державних підприємств залучили до реалізації своїх підлеглих. А саме лісничого та майстра лісу Борівського лісництва, лісничого та старшого майстра лісу Рублівського лісництва, та лісничих Руднянського і Гадяцького лісництв.

Від ФОПів за виконану роботу керівники лісгоспів отримали винагороду готівкою. Гроші передавалися в офісі ФОПа, який розміщувався в приміщенні Борівського лісництва, що в селі Борівське Котелевського району.

У рамках розслідування правоохоронці допитали у якості свідка заступницю начальника Полтавського облуправління лісового мисливського господарства. Вона підтвердила, що посадовці ДП «Полтавське лісове господарство» допускали порушення, зокрема — в інтересах ТОВ «Техно-Форест».

Також свідок передала диск, який містив інформацію про реалізацію лісу за 2018 рік та перший квартал 2019 року по всім лісовим господарствам Полтавщини. Вони порівняли ці дані із тим, що побачили під час огляду 81-го кварталу Борівського лісництва, поблизу села Глобівка. Результат показав, що до товарно-транспортних накладних внесли дані, які не відповідають реальній кількості деревини.

З матеріалів справи відомо, що Держаудитслужба повідомила слідчим ДБР про раніше виявленні порушення у ДП «ПДЛП Полтаваоблагроліс» під час ревізії діяльності ДП за 2015-2017 роки. За цим фактом поліцейські ще в березні 2018 року поліцейські відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст. 191 ККУ. Ці матеріали ДБР також долучило до свого розслідування.

Бюро ж здійснює своє розслідування за ч.2 ст 364 – зловживанням службовим становищем, за цією статтею підозрюваним загрожує до 6 років ув’язнення.

Від «Наших грошей»

Фірма «Техно-Форест» зареєстрована в Полтаві в 2017 році, її власником є Костянтин Тімошин. За даними джерел митниці, «Техно-Форест» активно експортувала минулого року пиломатеріали хвойних порід до Південної Кореї, Ізраїлю, Об’єднаних Арабських Еміратів та Саудівської Аравії. Вартість товару склала $4,98 млн, або близько 135 млн грн.

Суд призначив спеціальний розгляд справи Онищенка, питання про зняття з розшуку відкладено

$
0
0

Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання прокурорів САП і призначив спеціальне судове провадження у справі за обвинуваченням нардепа Олександра Онищенка, а також ще однієї обвинуваченої. Таке рішення суд ухвалив на засіданні 23 травня, повідомляє журналіст «Наших грошей».

Такий спеціальний судовий розгляд призначено на підставі ст. 323 Кримінального кодексу, оскільки Онищенко переховується від органів слідства та суду та оголошений у міжнародний розшук. При цьому самому нардепу відомо про справу щодо нього.

Відзначимо, що суд по графіку мав заслуховувати справу Онищенка на початку червня. Однак у зв’язку із поданим адвокатом Олегом Іщенком клопотанням засідання призначили на 22 травня. У своєму клопотанні адвокат просить суд скасувати постанови про оголошення Онищенка в розшук і зобов’язати НАБУ припинити будь-які дії, пов’язані з розшуком нардепа.

Адвокат Іщенко вважає, що Онищенко не набув статусу підозрюваного, а також відомо, де він перебуває. Нагадаємо, що наявність підозри та невідоме місцезнаходження підозрюваного або його перебування за межами України і неявка на виклики слідчого і прокурора є підставами для оголошення особи в розшук.

Розгляд клопотання адвоката відкладено до 31 травня. Судді попросили прокурорів надати завірену копію рішення іспанського суду стосовно Онищенка.

Нагадаємо, 5 липня 2016 року Верховна Рада надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від групи «Воля народу» Олександра Онищенка. За кілька тижнів до того він виїхав з України.

27 липня 2016 року стосовно Онищенка було складено повідомлення про підозру. Оскільки він залишив територію України, йому було надіслано підозру за останньою відомою адресою проживання, за місцем роботи (у Раду), а також вручено його адвокату.

8 серпня 2016 року Онищенко був оголошений в розшук. А 17 жовтня 2017 року – у міжнародний розшук.

З серпня 2017 року Онищенко проживає в Іспанії. НАБУ надіслало запит про екстрадиції в цю країну. І 13 листопада 2017 року Національна аудієнція Іспанії прийняла рішення, яким обрала йому запобіжний захід – умовне звільнення, при якому він щомісяця 1 числа має з’являтися перед іспанським судом.

У зв’язку з тим, що Онищенко переховується від органів слідства, Солом’янський райсуд спочатку виніс ухвалу про його затримання. Згодом – йому було обрано запобіжний захід. А 19 грудня 2017 року суд надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у справі НАБУ стосовно Онищенка.

5 березня 2018 року Онищенку було повідомлено про нову підозру.

Олександр Онищенко підозрюється у створенні злочинної організації, що розкрадала кошти під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», чим державі завдано збитків на понад 740 млн грн.


Мільйони Департаменту та підлеглого йому КП три роки ділять пов’язані підприємці

$
0
0

31 січня Департамент гуманітарної політики Дніпровської міськради провів тендер на поставку системи відеоконференцзв’язку для шкіл №72 і 143 і гімназії №1, а 25 лютого – на поставку системи відеоконференцзв’язку для шкіл №97, 132 і 134. Про це написав Максим Шевелєв у «БюроUA».

В обох аукціонах участь брали ФОП Денис Васін і ФОП Андрій Шашко. Пропозиція Васіна і в першому, і в другому випадку становила 225 тис грн., Шашко – 234 тис грн. Ні під час першого, ні під час другого аукціону ціну підприємець не скидав. 11 березня за результатами тендерів Департамент уклав два договори на загальну суму 450 тис грн.

Васін виграв сім торгів Департаменту на поставку фототехніки, мікрофонів, мультимедійного обладнання та систем відеоконференцзв’язку на 2,39 млн грн. У трьох тендерах з семи конкуренцію йому становив Андрій Шашко, який не скидав ціну під час аукціонів. Ще в 38 тендерах Департаменту Денис Васін виступав учасником, судячи з усього, просто допомагаючи переможцям. 19 тендерів з 38 Васін розіграв з ТОВ Виробнича фірма «Сервіс». На всіх аукціонах переможцем було визнано ВФ «Сервіс», Васін виграти навіть не намагався.

З 2016 р. Шашко та Департамент гуманітарної політики уклали 5 договорів на суму 1,99 млн грн. Ще один договір (на поставку вогнегасників) на 450 тис грн. підприємець уклав з підлеглим Департаменту КП «Безпечне та інноваційна освіта».

Шашко пов’язаний з ВФ «Сервіс» і ТОВ «Сервіс Протекшн Сістемс» загальними номерами телефону. Власниками ТОВ ВФ «Сервіс» є Вадим Аляб’єв, Геннадій Машинсон і Вадим Ревуненко. «Сервіс Протекшн Сістемс» розіграли між собою 14 тендерів Департаменту, Шашко і ВФ «Сервіс» – 19 тендерів. Ще в одному тендері конкуренцію Шашко і «Сервіс» склав ФОП Віталій Ревуненко – син співвласника ВФ «Сервіс» Вадима Ревуненка.

ВФ «Сервіс» уклало з Департаментом 102 договору на 50,76 млн грн., з підлеглим Департаменту КП «Безпечна і інноваційна освіта» на чолі з Андрієм Калашниковим – 18 договорів на 21,24 млн грн.

У декларації за 2017 р. Калашников вказав, що отримував заробітну плату в у ФОП Денис Васін Денис і ПП Соколенко Віталій Олегович.

У травні 2018 р. Васін брав участь в тендері КП на поставку комп’ютерного обладнання. Другим учасником торгів було ВФ «Сервіс», яке і стало переможцем з пропозицією у 342 тис грн. У вересні Васін разом з «Сервіс» брав участь в тендері КП на поставку комплекту копіювального обладнання, який виграв «Сервіс», запропонувавши  343 тис грн. 25 вересня КП «Безпечне та інноваційна освіта» в особі керівника Калашникова уклало прямий договір з Денисом Васіним на виконання робіт по монтажу локальної мережі на суму 13  тис грн. 12 листопада Васін і «Сервіс» брали участь в торгах КП на поставку комплектів автоматизованого робочого місця. Їх виграв «Сервіс» (585 тис грн.)

Серед документів, які Васін подавав на торги, є довідка про виконання аналогічних договорів, згідно з якою в 2017 р. ФОП поставляв програмне забезпечення Віталію Соколенко та Андрію Шашко.

Серед друзів Дениса Васіна в Фейсбук є і Віталій Соколенко, і Андрій Шашко, і керівник КП «Безпечне та інноваційне освіти» Калашников, і співзасновник компанії-конкурента ВФ «Сервіс» Машинсон. Машинсона і сина другого співзасновника ВФ «Сервіс» Вадима Ревуненка Віталія Ревуненка можна знайти в друзях на Фейсбук і у Андрія Шашко.

Віталій Ревуненко отримав 9 підрядів на 2,40 млн грн. від Департаменту гуманітарної політики. Віталій Ревуненко і керівник КП «Безпечне та інноваційна освіта» Калашников – кращі друзі. Не так давно в Дніпровській міськраді відбулася презентація роботи Ситуаційного центру по його взаємодії зі школами Дніпра. Презентацію проводив Калашников. На захід він приїхав з Віталієм Ревуненком.

«Електроважмаш» скупився у «прокладки» системами водопостачання на 64 мільйони

$
0
0

ДП «Завод «Електроважмаш» 4 квітня уклало угоду з ТОВ «Політех Пром Плюс» про закупівлю обладнання на 63,55 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року поставлять шість комплектів системи технічного водопостачання. У звіті про укладення договору немає ціни за одиницю і детальних характеристик товару.

Створеною в 2016 році столичною «Політех Пром Плюс» зі статутним капіталом 2,00 млн грн. володіє директор Олег Смусь із Києва. За даними системи «YouControl», певний час після заснування фірма зі статутним капіталом 100 грн. під старою назвою «Комріт» належала Роману Полянському з окупованої Горлівки на Донеччині та його ж столичному ТОВ «Джаст Трейд» із киянкою Оленою Павловською. Останнє зараз перереєстроване у Львові під новою назвою «Берінгс Маркет» на місцеву директорку Олену Темнікову.

Адреса фірми по бул. Марії Приймаченко, буд. 1/27, оф. 304/1 співпадає з низкою юросіб.

Із 2017 року «Політех Пром Плюс» отримав підрядів виключно «Електроважмашу» щодо поставки різноманітних товарів на 181,45 млн грн., з яких нинішній – найбільший.

Міськрада продала ділянку під офіс, хоча відводила її під церкву

$
0
0

Запорізька міськрада продала ділянку в центрі міста, яку протягом двох років орендували з порушенням цільового призначення. Про це написав «Запорізький центр розслідувань» з посиланням на квітневе рішення сесії міськради.

Ділянка (кадастровий номер 2310100000: 05: 004: 0069) площею 0,24 га знаходиться на вул. 12-го Квітня, 2-г, поруч з будівлею футбольного клубу ФК «Металург».

У листопаді 2016 р. ділянку оформили, вказавши його цільове призначення, як «для будівництва та обслуговування будівель громадського та релігійних організацій». Через місяць груднева сесія міськради відвела його в оренду не громадській або релігійній організації, а ФОПу Ірині Матюсі.

З нею вже в липні 2017 р. підписали договір про розміщення спортивного закладу строком на 10 років. Через два роки договір оренди замінили на продаж і міськрада дала дозвіл на проведення експертної нормативно-грошової оцінки і продаж ділянки колишньому орендарю.

При цьому, на кадастровій карті та у витягах з реєстру майна цільове призначення землі позначено як 3.04 – «для будівництва та обслуговування цивільних і релігійних організацій». А до них не належать спортивні заклади, тобто такого типу заклад не може бути розміщений на цій землі.

Також, на території ділянки знаходиться офісна будівля, яка з 2016 р. також належить Ірині Матюсі. Будівля знаходилася в оренді у ТОВ «Сальт», що теж є порушенням цільового призначення ділянки. Юридична адреса компанії і зараз значиться – 12-го Квітня, 2м.

Таким чином, земля була здана в оренду і продана з порушенням цільового призначення.

Фактично, вже багато років на ділянці розташовані автостоянка та СТО – ще до передачі в оренду в 2017 р. На вул. 12 Квітня, 2-г оформлені ПП «Приват-Таксі», ТОВ «Таврія-Таксі» і низка інших фірм. «І якщо до 2016 р. земля теж проходила як відведена для громадських і релігійних організацій, то значить, що був нанесений збиток бюджету. Тому що громадські працівники і «духовенство» платять річну ставку оренди в 1% від нормативної вартості ділянки, а бізнес – 3-5%», –  написали журналісти.

Крім того, при продажу Матюсі ділянки землю оцінили в 345 тис грн. згідно з ринковими цінами на 1 березня 2019. Або в 146 грн. за 1 кв м.

Журналісти порівняли цю вартість з цінами ділянок під нежитлову забудову, які виставлені на порталі OLX. Так, ділянку площею 550 кв м по вул. Гоголя неподалік від навчального корпусу Запорізького національного університету №8 продають за $40 тис. Таким чином, сума за квадрат за поточними цінами становить 1,9 тис грн.

 

Ахметов і китайці на сонячних станціях Клюєва торік заробили по 3 мільярди на «зелених» тарифах

$
0
0

65% коштів, виплачених ДП «Енергоринок» за альтернативну енергію у 2018 році, пішли десятьом бізнес-групам. У трійці минулорічних лідерів  – електростанції, що перейшли від братів Клюєвих китайській держкорпорації CNBM, холдинг Ріната Ахметова, а також ВЕС шведсько-українського бізнесмена Карла Стурена.

Про це пише Аліса Юрченко на «Bihus.info», яка отримала дані про платежі «Енергоринку».

Загалом альтернативні електростанції минулого року отримали від ДП «Енергоринок» 16,8 млрд грн. Це дані Міністерства енергетики. Скільки з цієї суми пішло кожній окремій компанії, чиновники не розголошують. На запит Bihus.info у ДП «Енергоринок” не відповіли, однак журналістам вдалося дістати деталі.

Так, 11 млрд із загальних 17-ти пішли десятьом бізнес-групам, що розвивали найбільші проекти в «зеленій енергетиці» станом на 2018 рік. Тобто на них прийшлося 65% «зелених» грошей.

Так, по 3 млрд грн за рік отримали за «зелену» енергію сонячні електростанції, які за президентства Януковича розвивали близькі до нього брати Клюєви, і енергопроекти олігарха Ріната Ахметова (переважно за рахунок Ботієвської вітрової електростанції).

При цьому холдинг Ахметова планує у 5 разів збільшити свої потужності в альтернативній енергетиці до кінця 2019-го (з 210 МВт у 2018 до 1000 МВт у 2019).

Топ-10 бенефіціарів «зеленого» тарифу у 2018 р.

Власник/бенефіціар Об’єкти (єто лучше иконками) Обсяг виплат з ДП «Енергоринок», грн
Китайська держкорпорація CNBM INTERNATIONAL СЕС 3 млрд
Рінат Ахметов ВЕС, СЕС, ГЕС min 2,9 млрд*
Карл Стурен ВЕС 1 млрд
Андрій Гордієнко та партнери СЕС 963 млн
Сергій Хрипков СЕС 850 млн
Нардеп Максим Єфімов (БПП) і партнери ВЕС 840 млн
Оточення нардепа Олександра Домбровського (БПП) ГЕС, СЕС min 461 млн*
Сергій та Андрій Клюєви (імовірно) СЕС 438 млн
Олександр Рєпкін, Руслан Божко СЕС 253 млн
Юлія Льовочкіна, Ігор Тинний ГЕС, СЕС 212 млн
Сума топ-10 10,9 млрд (65%)
Сума 100% 16,8 млрд

*сума виплат за «зеленим» тарифом може бути більшою

 

З 2019 року гроші за «зеленим» тарифом почнуть отримувати нові станції, відкриті низкою постмайданних політиків і близьких до них бізнесменів.

Окрім збільшення потужностей Ахметова, альтернативною енергетикою почала займатися інвестгрупа ICU з орбіти пятого президента України Петра Порошенка. Серед співвласників ICU Макар Пасенюк, фінансовий радник Порошенка. Загалом ICU будує три сонячні станції загальною потужністю понад 225 МВт, першу з них вже запустили на початку 2019-го.

Крім того, компанія «Підстепне сонце», що належить народному депутату Ігорю Котвіцькому та дружині міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Інні, добудовує сонячну станцію на 25 МВт, яка вже отримала «зелений» тариф (і це, скоріше за все, буде не єдиний сонячний бізнес Авакових-Котвіцького).

Компанія ETG, яку пов’язують з екс-нардепом від Народного фронту Миколою Мартиненком, будує цілу низку сонячних станції у Жовтих Водах, на Дніпропетровщині.

Для всіх станцій, що отримали «зелений» тариф – цей, підвищений, розмір оплати за «чисту» енергію діятиме гарантовано до 2030 року. «Зелений» тариф в 10 разів перевищує плату за електроенергію атомних електростанцій. Крім того, «зелений» тариф в Україні в середньому в 1,5-2 рази вищий за ціну «зеленої» енергії у країнах ЄС.

За розрахунками Міненерго, через масовий запуск нових альтернативних енергопроектів у 2019 році, вже з 2021-го платити за «зелену» енергію доведеться не минулорічні 17 млрд, а понад 40 млрд грн на рік.

Такі розрахунки озвучила керівник Директорату енергетичних ринків Міненерго Ольга Буславець на одному із засідань в парламентському комітеті з питань ПЕК.

Однак, замість того, щоб знижувати «зелений» тариф для станцій, що запустяться вже цього року, зокрема для великих промислових об’єктів, парламент з подачі голови комітету ПЕК Олександра Домбровського (БПП) і міністра енергетики Ігря Насалика обмежив фізичну можливість будувати дрібні приватні СЕС на землі.

Топ-10 бенефіціарів «зеленого» тарифу у 2018 р.

Власник/бенефіціар Об’єкт Регіон Вид енергії Обсяг виплат з ДП «Енергоринок», грн
Китайська держкорпорація CNBM INTERNATIONAL СЕС (ПрАТ “Нептун Солар”) Миколаївська обл., с. Таборівка сонце 363 млн
СЕС (ТОВ “Приозерне 1”) Одеська обл., м. Кілія сонце 353 млн
СЕС (ПрАТ “Приозерне 2”) Одеська обл., м. Кілія сонце 352 млн
СЕС (ТОВ “Восход Солар») Миколаївська обл., с. Березанка сонце 318 млн
СЕС (ТОВ “Лиманська енержди  2») Одеська обл., м. Рені сонце 288 млн
СЕС (ТОВ “Лиманська Енерджи 1”) Одеська обл., м. Рені сонце 284 млн
СЕС (ТОВ “Франко Піві”) Одеська обл., с. Старокозаче сонце 280 млн
СЕС (ТОВ «Дунайська СЕС-1») Одеська обл., с. Долинівка сонце 275 млн
СЕС (ТОВ «Дунайська СЕС-2») Одеська обл., с. Павлівка сонце 274 млн
СЕС (ТОВ «Франко Солар») Одеська обл., с. Старокозаче сонце 269 млн
СУМА 3 млрд
Рінат Ахметов Ботієвська ВЕС (ТОВ “Вінд пауер”) Запорізька обл., с. Приморський Посад вітер 2,8 млрд
Трифанівська СЕС (ТОВ “Трифановка Енержі”) Херсонська обл., с. Трифонівка сонце 73 млн
Ладижинська СЕС і ГЕС (“ДТЕК Західенерго”) Вінницька обл., м. Ладижин сонце, вода min 19 млн*
СУМА 2,9 млрд
Карл Стурен ВЕС “Новотроїцька”

(ТОВ “Biндкрафт Таврія”)

Херсонська обл., Новотроїцький р-н вітер 565 млн
ВЕС “Берегова», «Новоросійська», «Ставки» (ТОВ “Biндкрафт Україна”) Херсонська обл., с. Тарасівка, с. Лазурне, с. Ставки вітер 489 млн
СУМА 1 млрд
Андрій Гордієнко та  партнери 3 СЕС (ТОВ «Праймвуд») Вінницька обл., м. Шаргород, с. Войнашівка, с. Костогризово сонце 252 млн
2 СЕС (ТОВ «Ренджи Бершадь») Вінницька обл., с. Білозерка, урочище «Сонячне» сонце 204 млн
4 СЕС (ТОВ «Ренджи Тростянець») Вінницька обл.,Херсонська обл. сонце 170 млн
2 СЕС (ТОВ «Ренджи Томашпіль») Вінницька обл., с. Гнатків, Одеська обл., с. Кулевча сонце 165 млн
СЕС («Грін агро сервіс») Вінницька обл., с. Пороги сонце 96 млн
СЕС (ТОВ «Ренджи Сарата») Вінницька обл., м. Шаргород сонце 76 млн
СУМА 963 млн
 

Сергій Хрипков

 

СЕС «Рубанівка» (ТОВ «Нива Енерго»)

 

Херсонська обл., Рубанівська с/р

 

сонце

 

153 млн

СЕС (ТОВ «Лідер») Вінницька обл., с. Чечельник сонце 144 млн
СЕС (ТОВ «СЕС Дібровка») Кіровоградська обл., м. Бобринець сонце 128 млн
СЕС “Олешки-1” (ТОВ “Нива Солар”) Херсонська обл., м. Олешки сонце 88 млн
СЕС «Верхівка-2,8», СЕС (ТОВ «Поділля солар ПРО») Вінницька обл., с. Верхівка, м. Бар сонце 77 млн
СЕС «Станіславчик» (ТОВ «Станіслав Інвест») Вінницька обл., урочище «Дібрівки» сонце 71 млн
СЕС «Велиген-6,0» (ТОВ «Велиген Солар») Херсонська обл., с. Новоолексіївка сонце 56 млн
СЕС (ТОВ «Енергосолар ПРО») Вінницька обл., урочище «Герегово» сонце 53 млн
СЕС «Олешки-2» (ТОВ «Нива Інвест») Херсонська обл., м. Олешки сонце 42 млн
СЕС «Велитон-2,5» (ТОВ «Велитон Солар») Херсонська обл., с. Новоолексіївка сонце 23 млн
СЕС «Миролюбівка», «Киселівка» (ТОВ «Енерджи ПРО») Херсонська обл.,Миролюбівська с/р,  с. Киселівка сонце 15 млн
СУМА 850 млн
Максим Єфімов і партнери Дмитрівська, Тузлівська, Очаківська, Ольвійська ВЕС (ПрАТ “Вітряний парк Очаківський”) Миколаївська обл., с. Дмитрівка, с. Тузли, с. Рівне вітер 547 млн
Очаківська, Тузлівська, Лиманська, Ольвійська ВЕС (ТОВ «Вітряний парк Причорноморський») Миколаївська обл., с. Дмитрівка, с. Тузли, с. Лимани, с. Рівне вітер 221 млн
Очаківська ВЕС (ТОВ «Вітряний парк Благодатний») Миколаївська обл., с. Дмитрівка вітер 72 млн
СУМА 840 млн
оточення Олександра Домбровського** 12 ГЕС, 3 СЕС (ТОВ «Енергоінвест») м. Вінниця, Вінницька обл. вода, сонце 204 млн
12 ГЕС (ЗЕА «Новосвіт») Вінницька обл. вода min 193 млн*
Чорноминська СЕС 1, 2 (ТОВ «Гранд Солар») Вінницька обл., с. Чорномин сонце 38 млн
Писарівська СЕС (ТОВ «Він солар») Вінницька обл., с. Писарівка сонце min 18 млн*
6 СЕС (ТОВ «Сервістрансавто») м. Вінниця, Вінницька обл., Хмельницька обл. сонце 8 млн
Когенераційна станція (ТОВ «Агробудтехнології») м. Вінниця біогаз 49 тис
СУМА min 461 млн*
Сергій та Андрій Клюєви (імовірно) СЕС (ПрАТ “Болград Солар”) Одеська обл., с. Залізничне сонце 438 млн
Олександр Рєпкін, Руслан Божко СЕС (ТОВ «Токмак солар енерджі») Запорізька обл., м.Токмак сонце 253 млн
Юлія Льовочкіна, Ігор Тинний 12 ГЕС, 2 СЕС (ТОВ «Гідроенергоінвест») Кіровоградська, Вінницька, Сумська, Хмельницька, Полтавська, Житомирська, Закарпатська обл. вода, сонце 161 млн
3 ГЕС (ТОВ «Акванова інвестмент») Тернопільська, Львівська обл. вода 18,6 млн
ГЕС (ТОВ «БТК «Едельвейс») Полтавська обл. вода 13 млн
3 ГЕС (ТОВ «Енергія Карпат») Закарпатська, Тернопільська, Хмельницька обл. вода 13 млн
2 мікро-ГЕС (ТОВ «Ресурсекоенерго») Хмельницька обл. вода 6 млн
СУМА 212 млн

*сума виплат за «зеленим» тарифом може бути більшою

**народний депутат Домбровський запевняє, що не має стосунку до бізнесу своїх екс-помічників, хоча в одній з компаній серед засновників присутнє навіть підприємство його доньки

Джерело: дослідження журналістів, засноване на даних податкової звітності

На будівництво «мостику Кличка» терміново обґрунтували ще 73 мільйони

$
0
0

Комунальне підприємство КМДА «Інженерний центр» 23 травня оголосив про намір укласти з ТОВ «Спецбуд-Авто» договір на проведення додаткових робіт по будівництву мостового пішохідно-велосипедного переходу між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» вартістю 73,81 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Для цієї закупівлі була застосована переговорна процедура, оскільки додаткові роботи технічно пов’язані з первинним договором підряду вартістю 255,57 млн грн, укладеним цими ж сторонами 7 грудня 2018 року.

Невдовзі після початку будівництва мостового переходу КП «Інженерний центр» замовив коригування проектної документації. 2 травня було отримано позитивний експертний звіт по ній. Скоригована проектна документація передбачає додаткові роботи з будівництва мосту між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка». Зокрема:

  • збільшення кількості паль переднього ряду з 7 до 11 шт, та кількість анкерних паль, з 2 до 5 шт.; при цьому діаметр паль збільшився з 1,2 м до 1,5 м;
  • зміна конструкції обпирання прогонової будови на стоянах 1 та 4;
  • влаштування підпірних стін ПС-1 – ПС-6;
  • влаштування зовнішніх інженерних мереж та обладнання, зовнішнього освітлення;
  • влаштування фонтану з благоустроєм прилеглої до нього території в парку “Володимирська гірка”
  • збільшення обсягів благоустрою та озеленення території;
  • зміна конструкції дорожнього одягу пішохідно-велосипедного переходу;
  • додаткові обсяги перекладки існуючої мережі дощової каналізації D=300 мм.

Замовлені додаткові роботи повинні бути виконані до 30 серпня цього року. Джерело фінансування – кошти міського бюджету.

Нагадаємо, кошторисна вартість будівництва мостового пішохідно-велосипедного переходу між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» загалом зросла до 419,96 млн грн.

Як повідомлялося, будівництво ведеться з порушеннями законодавства. Зокрема, всупереч Генплану Києва, у межах двох парків-пам’яток садово-паркового мистецтва («Хрещатий» та «Володимирська Гірка») на території природно-заповідного фонду.

Засновником київського ТОВ «Спецбуд-Авто» є Роман Брижак. Директором фірми значиться Сергій Дубенко.

У 2010 році Сергій Дубенко керував ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс», яким тоді володіли Алла Блоха та колишній народний депутат від Партії регіонів та екс-очільник КМДА Володимир Макеєнко. Зараз Макеєнко разом із кіпріотами володіє телеканалом «Прямий» («Тоніс»), який пов’язують із оточенням президента України Петра Порошенка.

У 2015-2018 рр Дубенко очолював політичну партію «Перемога» («Сила народу», «Український формат»), яка у 2018-му стала партією «Наші» Євгенія Мураєва, юридично колишній власник телеканалу «NewsOne» і нинішній власник новоствореного телеканалу «Наш».

Брижак також володіє ТОВ «Техно Стиль Груп» одноосібно та ТОВ «Транс БР» і ТОВ «Міжрегіональна будівельна компанія «Альянс» разом із киянкою Світланою Крук.

Ще один тендер, який виграло ТОВ «Спецавто-Буд», – це завершення реконструкції та благоустрою парку «Володимирська гірка» за 160,65 млн грн.

Торік «Спецавто-Буд» був субпідрядником ТОВ «Мостобудівельний загін №112», пов’язаного з оточенням екс-нардепа від Партії регіонів Володимира Продивуса, на будівництві моста в Івано-Франківську.

Viewing all 20873 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>