Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 21007 articles
Browse latest View live

Суд по угоді з прокурором оштрафував на 20 тисяч голову ЦНАПу, який отримав хабар за дозвіл на збиранні чорниці

$
0
0

Михайло Черкалюк займав посаду керівника ЦНАПу з жовтня 2013 року

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області призначив покарання у вигляді 20 тис грн. штрафу керівнику Центру надання адміністративних послуг Верховинської райдержадміністрації Михайлу Черкалюку, який отримав 3 тис грн. та $2 тис хабара за вплив на рішення про збір ягід. Про це написало видання «Курс» з посиланням на вирок суду від 26 листопада.

15 травня до керівника ЦНАПу звернувся місцевий підприємець, який хотів отримати дозволи на збирання чорниці, щоб легально продавати її за кордон.

Черкалюк, знаючи, що видача цих документів не входить до його повноважень, запропонував підприємцю вирішити питання через його знайомих у лісових господарствах району.

Підприємцю він сказав, що потрібно 2000 грн., аби службові особи лісгоспів видали йому дозволи на ліміти збору чорниці. А свою допомогу та вплив на службовців лісгоспу Черкалюк оцінив у $2000, які потрібно передати після отримання документів.

8 червня підприємець скинув на банківський рахунок Черкалюка 2000 грн. 13 червня керівник ЦНАПу зателефонував підприємцю і сказав, що потрібна ще 1000 грн. Розуміючи, що без хабара не отримає дозволів, чоловік перевів Черкалюку ще 1000 грн.

5 липня Черкалюк повідомив підприємця, що документи готові, але за них треба заплатити $2000. Голова ЦНАПу також сказав, що гроші необхідно передати його сестрі, яка працює на продуктовій базі у Верховині. Підприємець виконав усі вказівки та передав гроші сестрі Черкалюка.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Черкалюк за 3 тис грн. та $2000 хабарів обіцяв вплинути на головного лісничого ДП «Гринявського ЛГ» та начальника відділу лісгоспу Верховинського ЛГ, щоб ті надали підприємцю дозволи на збирання чорниці на території Верховинського району. Дії Черкалюка слідство кваліфікувало за ч.2 ст.369-2 КК України (зловживання впливом).

9 листопада Черкалюк уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. За угодою Черкалюк визнає свою провину  та повинен понести покарання у вигляді 20 060 грн. штрафу.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості та призначив Черкалюку відповідний штраф.

Арештовані $2000 суд повернув підприємцю.

Черкалюк продовжує займати посаду керівника центру надання адмінпослуг Верховинської РДА.

Дії за ч.2 ст.369-2 КК України караються штрафом від 750 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.


Власник фірми, яку АМКУ зловив на змові, отримав від ОДА 50 мільйонів на будівництво школи

$
0
0

Управління капітального будівництва Тернопільської облдержадміністрації 23 листопада за результатами тендеру підписало договір з ТОВ «Проф Буд» на будівництво школи в с. Шупарка Борщівського району за 54,4 млн грн. Про це написали «Наші гроші. Львів» з посиланням на Prozorro.

Фірма побудує в селі двоповерхову школу І-ІІ ступенів для 172 учнів на вул. Лісничівка, 19а. Вартість одного навчального місця становитиме 316,4 тис грн. Це більш ніж втричі дорожче від розрахованої Мінрегіонрозвитком середньої вартості будівництва шкіл у 2018 р., яка становить 102,7 тис грн.

Школу побудують до кінця 2020 р. Цьогоріч  на роботи виділять 3,2 млн грн., з яких фірма отримає 90 тис грн. прибутку, а на зарплати піде 303 тис грн. У 2019-2020 рр. на будівництво віддадуть по 25,6 млн грн.

Окрім загальнобудівельних робіт, компанія встановить ліфт та зробить інженерні системи: опалення, електрику, каналізацію тощо. Обладнає меблями їдальню, спортивну та медичну кімнати, класи та лабораторії. Територію школи обгородить, озеленить, встановить там дитячий майданчик та зробить заїзд.

До робіт фірма залучить двох субпідрядників – ТОВ «Газ-Сервіс-Буд» та ПП «Безпека-сервіс». Перша компанія допомагатиме з загальнобудівельними роботами, збудує котельню, водопровід, каналізацію та влаштує артсвердловину (глибоку шахту). Друге підприємство встановить пожежний резервуар та пожежну сигналізацію.

На торгах фірма-переможець змагалася з ТОВ «Будівельна компанія «Поділля-Трансбуд» та ТОВ «Міжнародні інженерні системи». Три конкуренти вже зустрічалися в попередньому тендері на будівництво школи, однак їх усіх відхилили через помилки в документах. Тоді очікувана вартість закупівлі була на 8,4 тис грн. нижчою від теперішньої.

Під час аукціону найдешевшою була пропозиція компанії «Поділля-Трансбуд», однак її відхилили через невідповідність тендерної документації – відсутність штатного розпису та дипломів спеціалістів. В результаті переможцем стала компанія «Проф Буд», чия пропозиція була на 574 тис грн. дорожчою.

ТОВ «Проф Буд» зареєстроване у січні цього року в Тернополі. Протягом 2018 р. фірма отримала замовлень на 69,3 млн грн., враховуючи поточну угоду.  Її власником та водночас керівником є місцевий житель Олександр Коломійчук.

До травня 2018 р. Коломійчук також був засновником та директором ТОВ «Газ-Пласт-Буд». Нещодавно цю фірму оштрафувала адмінколегія Тернопільського тервідділення АМКУ на 480 тис грн. за порушення закону «Про захист економічної конкуренції». Антимонопольники з’ясували, що фірма разом із товариствами «Крем Буд» та «Тербуд» імітувала конкуренцію на чотирьох торгах від управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міськради. Після цього рішення АМКУ у ТОВ «Газ-Пласт-Буд» змінилася адреса та засновник.

Окрім того, «Газ-Пласт-Буд» та ТОВ «Проф Буд» фігурують в кримінальному провадженні за ч.3 ст. 190 (шахрайство) та ч.2 ст. 212 ККУ (ухилення від сплати податків). Слідчі підозрюють, що протягом 2017-2018 рр. обидві фірми ухилилися від сплати податку на прибуток та ПДВ на 3,2 млн грн.

Держгеонадр без аукціонів роздала 4 газові родовища новеньким «прокладкам»

$
0
0

Тимчасовий в.о. керівника Державної служби геології та надр Олег Кирилюк наказав видати спеціальні дозволи ТОВ «Віленда Ресурс 2000», ТОВ «Надра Сервіс Інвест», ТОВ «Надра Ойл Груп» та ТОВ «Трендс Сістем» на користування газовими родовищами в Полтавській області.

Відповідний наказ №444 він Кирилюк підписав 26 листопада.

Всі спецдозволи видаються без проведення аукціонів на продаж права видобутку корисних копалин. Дозволи розраховані на 20 років. Зі ЗМІ відомо, що надати спецдозволи переліченим фірмам 19 жовтня погодила Полтавська облрада.

Так, зареєстрована в Києві «Віленда Ресурс 2000» отримає в користування Юхнівську площу. Фірма створена в вересні 2017 року і  записана на мешканку села Горохуватка Київської області Юлію Кулішенко, вона ж є і директором. Це підприємство з початку називалось ТОВ «Зернотрест лімітед», його основним видом діяльності до кінця минулого року була неспеціалізована оптова торгівля.

«Надра Сервіс Інвест» отримають в користування Броварки-Петрівську площу, фірма  зареєстрована у Львові, але записана на мешканця селі Літки Київської області В’ячеслава Філіпова. За даними ДВНП «Геоінформ України», фірма не мала досвіду роботи з надрами.

«Надра Ойл Груп» також зареєстроване у Львові, його власником та директором вказаний мешканець Києва Олег Якимчук. Фірма також була створена у вересні 2017 років, до цього спецдозволів на користування надрами не мала. Тепер вона отримає в користування на 20 років Білоцерківську площу.

«Трендс Сістем» зареєстрована в жовтні минулого року в Києві за місцем масової реєстрації. На початку 2018 власником та керівником фірми стала Юлія Петренко з Коцюбинського під Києвом, після чого фірма змінила вид діяльність посередників в торгівлі товарами широкого асортименту. Як і всі вище перелічені підприємства, «Трендс Сістем» після заснування була переписана на іншого власника, жодного спецдозволу на користування надрами вона до цього не отримувала. Тепер їй на 20 років передадуть Федорівську площу.

Нагадаємо, раніше Держгеонадр без аукціону видало ТОВ «Вест-Газ-Плюс» спецдозвіл на геологічне вивчення та дослідно- промислову розробку Прирічного родовища в Полтавській області. Всі ці документи видаються по схемі апробації, коли купівля геологорозвідувальної інформації дозволяє фірмам отримати в користування родовища. В Кабміні заявили, що цей принцип без конкурсної роздачі надр буде припинено з 2019 року.

«Артемсіль» злила 135 мільйонів колишній фірмі «регіонала», який заснував ГОшку з сепаратистами

$
0
0

ДП «Артемсіль» 26 листопада уклало угоду з ТОВ «Будтехмаш» про реконструкцію рудника імені Володарського в Соледарі Донецької області на 91,88 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Протягом року мають виконати реконструкцію копра клітьового підйому та надшахтної будівлі клітьового ствола у блоці з калориферною. Деталі підряду невідомі, бо замовник як держпідприємство провів закупівлю без відкритих торгів і не оприлюднив договір.

У 2011 році «Будтехмаш» виграв два маленькі тендери ДП «Артемвігулля» і ПАТ «Донбасшахтобуд» на 2,81 млн грн. Після довгої перерви з листопада 2014 року він без торгів отримав підрядів виключно в «Артемсолі» на загальну суму 133,35 млн грн.

Маріупольський «Будтехмаш» зі статутним капіталом 21 тис грн. належить прописаному в окупованій Макіївці Валерію Іщенку, керує ним Наталя Ткаченко. Представником фірми у «Прозорро» значиться Сергій Кіріченко, директор ТОВ «ДРС» Людмили Тютікової.

За даними системи «YouControl», у 2016 році «Будтехмашем» володів та керував донеччанин Сергій Хаджинов. Ще раніше, принаймні до лютого 2015 року ця компанія була зареєстрована в окупованому Донецьку, Хаджинов був лише директором, а володів нею екс-депутат Донецької міськради від Партії регіонів Олександр Юрін.

Юрін також володів збанкрутілим в 2006 році донецьким ВАТ «Будмаш» з Олександром Єфімовим і Вікторією Бобковою (дочка «регіонала» Олександра Бобкова, співзасновника донецького «Оплоту»). А в липні 2014 року, тобто після початку окупації Донбасу і Криму, заснував донецьку ГО «Мирна ініціатива» з Ігорем Пономаренком та Ігорем Мартиновим.

Раніше Мартинов керував КЗК «Парк культури та відпочинку ім. О.С.Щербакова м. Донецька», а Пономаренко – донецьким КП «Бюро технічної інвентаризації». Восени 2014 року за так званої «ДНР» перший став головою міської адміністрації Донецька, а другий – першим заступником голови, за що обидва були внесені в базу сайту «Миротворець».

Детальніше про Юріна, Бобкова, Мартинова і Пономаренка читайте у статті на «Insider».

Навесні «Будтехмаш» фігурував у кримінальному провадженні прокуратури Донецької області як одна з фірм, які нібито поставляли «Артемсолі» суміжні «дублюючі» роботи і послуги. Тоді слідство отримало доступ до документів «Артемсолі» щодо взаємовідносин в тому числі з цією компанією, і відтоді остання в ухвалах по цій справі не згадувалась.

Вимоги автобази ДУСі до бажаних Mercedes-Benz S600 2018 р.в.

$
0
0

Тип палива: бензин

Об`єм двигуна: не більше 5 980 см³

Потужність:  не менше 530 к.с.

Максимальна швидкість:  не менше 190 км / год

Розгін 1-100 км / ч:  не більше 7,9 с.

Оббивка:  Шкіра Ексклюзив порцелян /чорна

Лакофарбове покриття:  Чорний металік

Диски: не менше 19 дюймів

Комплектація:

  1. Задня частина салону з перегородкою
  2. Пакет допоміжних систем Plus

2.1. Система активного круиз-контролю

2.2. Автоматичне відключення подушки безпеки переднього пасажира

  1. Бокові подушки безпеки в задній частині салону
  2. Холодильний відсік
  3. Система кондиціонування сидінь
  4. Керівництво по експлуатації та сервісна книжка
  5. АКП автоматична, кількість передач не менше 7
  6. Пакет активних мультиконтурних сидінь
  7. Система контролю тиску повітря в шинах
  8. Захист піддона двигуна
  9. Аудіосистема з навігацією
  10. Автоматична система кондиціонування повітря
  11. Автоматичний кондиціонер в задній частині салону
  12. Система нічного бачення
  13. Оббивка стелі з мікрофібри
  14. Запасне колесо
  15. Вогнегасник
  16. Сигнальні жилети для водія і пасажирів
  17. Декоративні елементи: тополь чорний полірований або еквівалент
  18. Акустична система об’ємного звучання
  19. Пульт дістанційного керування для аудіосистеми
  20. Термопоглинаюче тонованє задне скло
  21. ТВ-тюнер
  22. CD-плеєр
  23. Адаптивна система очищення вікон
  24. Дистанційне закривання кришки багажника
  25. Серводовідник дверей
  26. Комфортне підсвічування салону
  27. Бездротова система зарядки для мобільних пристроїв
  28. Бездротова зарядка для мобільних телефонів в задній частині салону
  29. Норма токсичності EU6
  30. Флагшток зліва
  31. Флагшток справа
  32. Передні та задні бризковики з чорним лаковим покриттям
  33. Адаптивне гальмівне світло
  34. Швидкісна адаптація в залежності від дорожнього покриття
  35. Мультифункціональне рульове колесо у виконанні з дерева і шкіри
  36. Представницький пакет

38.1. Задні сидіння з електрорегулюванням вкл. функцію пам’яті

38.2. Функція пам’яті для задніх сидінь

38.3. Комфортний підголівник для водія і переднього пасажира, на стороні пасажира – складається і знімається

  1. Сонцезахисний пакет

39.1. Електричні сонцезахисні шторки

39.2. Сонцезахисна шторка заднього скла з електроприводом

  1. Пакет оздоблення шкірою

40.1. Пакет декоративних елементів «Ексклюзив»

40.2. Накладки на пороги з написом назви моделі автомобіля, з підсвічуванням

  1. Пакет світлодіодного освітлення

41.1. Адаптивні фари дальнього світла Plus

41.2. Світлодіодна система освітлення Intelligent Light System або еквівалент

  1. Пакет забезпечення безпеки пасажирів у задній частині салону

42.1. Пристрій подачі ременя безпеки

42.2. Поясная подушка безпеки

  1. Комфорт-пакет задніх сидінь

43.1. Мультиконтурні сидіння ззаду

  1. Мультімедійна система для пасажирів задних сидінь
  2. Пакет систем допомоги при паркуванні з камерою кругового огляду

45.1. Активна система полегшення паркування з системою Парктронік

45.2. Відеокамера кругового огляду

  1. Пакет пристроїв захисту від крадіжки

46.1. Система запобігання викраденню автомобіля з захистом від буксирування

46.2. Система захисту салону

  1. Пакет пам’яті

47.1 Внутрішнє та зовнішні дзеркала заднього виду на стороні водія з автоматичним затемненням

47.2. Функція пам’яті для водія і переднього пасажира, регулювання зовнішніх дзеркал і рульової колонки

  1. Комфорт-пакет обігріву
  2. Велюрові килимки
  3. 2 пари бездротових навушників
  4. Активний капот
  5. Пакет бронювання найвищою мірою захисту VR10
  6. Колеса з функцією їзди на пробитих шинах
  7. Склопідіймачи для броньованої версії
  8. Підігрів лобового скла
  9. Система пожежогасіння
  10. Система тривожної сигналізації
  11. Лампи для читання ззаду, зліва і справа
  12. Задні світлонепроникаючі шторки
  13. Вимикач для екстреного відкриття кришки багажника
  14. Додатковий акумулятор для екстреного запуску

ДУСя купує два розкішні Мерседеси за 42 мільйони, не вдовольнившись Майбахами за 30 мільйонів

$
0
0

Державна організація «Автобаза Державного управління справами» 29 листопада повідомила про намір укласти угоду з СП у формі ТОВ «Автомобільний Дім – Україна Мерседес Бенц» на придбання двох автомобілів Mercedes-Benc S-600 за 41,98 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро«.

Після остаточного підписання угоди броньовані автомобілі у кольорі «чорний металік» та салонами з чорною шкіряною обивкою «ексклюзив порцелян» мають бути доставлені до кінця 2018 року. Вартість кожного автомобіля відповідає близько $750 тис (технічні вимоги нижче).

Один з Майбахів, яких не захотіли у Порошенка.

Президентська автобаза мала можливість купити дешевші автомобілі, однак обрала найдорожчі.  У червні і липні Автобаза оголошувала відкриті торги на придбання мерседесів очікуваною вартістю 42,43 млн грн. Тоді обидва рази пропозицію подавало ТОВ «Кар тюнiнг ексклюзив», яке пропонувало броньовані автомобілі Mercedes Maybach 650 за 30,37 млн грн. Однак жодні інші конкуренти пропозицій тоді не надавали, то ж відкриті торги обидва рази відмінялись через відсутність конкуренції.

Після двох відмін Автобаза отримала право провести закупівлю по переговорній процедурі. Однак для переговорів з невідомих причин було обрано не фірму «Кар тюнінг ексклюзив», яка пропонувала дешевші у півтора рази автомобілі, а «Автомобільний Дім – Україна Мерседес Бенц» з автівками відповідно до очікуваної ціни замовника.

Власниками СП у формі ТОВ «Автомобільний Дім – Україна Мерседес Бенц» є екс-нардеп Таріел Васадзе, його ж компанія ПрАТ «Українська автомобільна корпорація», а також мінорітарні співвласники Олег Слепічев та Михайло Резнік.

Нагадаємо, у березні 2019 року відбудуться вибори Президента України. Діючий президент Петро Порошенко у листопаді мав рейтинги, недостатні для виходу у другий тур виборів.

У 2018 році Автобаза ДУСі вже придбала автомобілів на 27,91 млн грн:

  • 15 Тойота Камрі по 0,74 млн грн за штуку,
  • Тойота Лендкрузер 200 за 2,05 млн,
  • Мерседес V250 L (avant-garde) за 2,35 млн грн
  • Мерседес V250 d (avant-garde) за 2,39 млн грн
  • Мерседес S560 4M long за 4,47 млн грн
  • Мерседес S560 4M long за 5,55 млн грн.

На різних стадіях знаходяться закупівлі вищевказаних мерседесів за за 41,98 млн грн. та інших автомобілів на ще 8,20 млн  грн.

Перелік вимог ДУСі до розкішних мерседесів (бездротові зарядки для мобілок, тощо) – за посиланням.

Терентьєв має звільнити свою найбільш оплачувану чиновницю за недекларування 85 тисяч гривень зарплати

$
0
0

Київський апеляційний суд залишив без змін постанову суду першої інстанції щодо притягнення до адміністративної відповідальності директора Департаменту організаційної роботи Антимонопольного комітету Світлани Гудзенко за неподання до НАЗК інформації про суттєві зміни у майновому стані. Про це свідчить постанова суду від 16 листопада.

У листопаді 2017 року Гудзенко нарахували заробітну плату у розмірі 84,79 тис. грн. Сума підлягала звітуванню, однак чиновниця не повідомила про зміни у майновому стані Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

З цим НАЗК пішло до суду, довівши правопорушення Гудзенко спершу у Солом’янському райсуді Києва, а тепер і в апеляційній інстанції. Чиновниця отримала штраф у розмірі 1700 гривень.

Постанова апеляційного суду набрала законної сили одразу після її винесення. Висновки є остаточними і їх не можна оскаржити у касації.

Притягнення Гудзенко до адміністративної відповідальності за порушення вимог фінансового контролю є підставою для звільнення.

Про це розповів юрист «Центру протидії корупції» Андрій Савін:

«Закон «Про державну службу» передбачає, що чиновник втрачає право на державну службу, якщо набуває сили рішення суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією. Таким правопорушенням є, зокрема, недекларування суттєвих змін в майновому стані. Відтак, коли до АМКУ надійде примірник постанови суду, голова Комітету Юрій Терентьєв буде зобов’язаний звільнити Гудзенко впродовж триденного строку, як того вимагає ч. 2 ст. 84 Закону».

Нагадаємо, Світлана Гудзенко працює в системі органів АМКУ з 2005 року. У ВРУ 6 скликання допомагала на платній основі нардепу-регіоналу Олексію Костусєву, який протягом 2001-2008 років очолював Антимонопольний комітет.

У 2013-2015 роках Гудзенко керувала Київським ОТВ АМКУ. Її наступником на посаді став однокурсник Юрія Терентьєва Олексій Хмельницький.

Замом Хмельницького довгий час працював цивільний чоловік Гудзенко – Олександр Білянський. Нині Білянський є директором Департаменту конкурентної політики АМКУ. Нещодавно Гудзенко взяла прізвище Білянського.

Раніше «Наші гроші» підрахували розподіл зарплат і премій керівників департаментів АМКУ. За підсумками минулого року Гудзенко отримувала в середньому 52 тис. грн на місяць, що є найвищим показником, як серед керівників підрозділів Комітету, так і серед уповноважених на чолі з головою АМКУ Юрієм Терентьєвим.

Нардепи хочуть зберегти дерибан 10 мільярдів на «зелених» енерготарифах та підняти доходи Ахметову

$
0
0

Парламентський комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на засіданні 4 грудня планує схвалити законопроект №8449-д, до якого заплановано включити положення про відтермінування аукціонів на «зелені» тарифи з 2020 року.

Повідомлення про заплановане засідання оприлюднене на офіційному сайті комітету.

Заплановано, що на реєстрацію для голосування буде подано законопроект №8449-д, до якого будуть включені положення з інших законопроектів щодо роботи відновлювальної енергетики (Таблиця з урахуванням альтернативних законопроектів ).

Серед запланованих новацій є пропозиція депутатів ввести конкурентні тарифні аукціони лише з 2020 року. Це означає, що розміри нинішніх «зелених» тарифів будуть діяти і весь наступний 2019 рік. Хоча раніше ЄБРР прогнозував, що швидкий запуск механізму аукціонів може дозволити знизити тарифи.

Сьогодні «зелені» тарифи на енергію із сонця в Україні складають 0,15 євро за кВт*год і є найвищими в світі. Так, у порівнянні з Німеччиною «сонячний» тариф в Україні дорожчий втричі. А вітчизняні тарифи на енергію з вітру 0,10 євро за квт-год є вдвічі вищими від німецьких. При цьому, всі «зелені» тарифи в Україні зафіксовані у євровалюті.

Загалом в Україні «зелені» електростанції (вітрові, сонячні, тощо) виробляють до 2% електроенергії, що споживається в країні. Однак вона коштує ринку 8% всіх коштів, або близько 10 мільярдів гривень на рік.

Також норми, що заплановані до включення в законопроект 8449-д, передбачають, що в аукціони будуть вводитися лише для сонячних станцій потужністю понад 10 МВТ та вітростанцій потужністю понад 20 МВТ. Це дає можливість крупним станція використовувати легальну схему уникнення аукціонів, штучно розбивши станції на декілька черг по 10-20 МВТ кожна.

Повноцінне введення аукціонів планується із 2023 року.

Найбільші потужності з виробництва «зеленої» енергії анонсувала ввести наступного року компанія «ДТЕК». За даними агентства Fitch, компанія Ріната Ахметова планує збільшити виробництво «зеленої» енергії на 740 МВТ в 2019 роцы (це вдвічі більше, аніж необхідна потужність споживання всієї Херсонської області). Тобто ці потужності Ахметова отримають нинішні високі тарифи.

Більшість потужностей заплановано у південних областях України, хоча СБУ у вересні вже попереджала уряд, що таке будівництво загрожує безпечному та безаварійному функціонування атомних електростанцій у південному регіоні.

Раніше парламентські лобісти спробували звільнити від оподаткування імпорт обладнання для виробництва енергії із відновлювальних джерел. При цьому відповідну правку у законодавство намагались внести до законопроекту про виплату аліментів.


Поліція вже майже рік розслідує привласнення коштів на спортарені в Вишневому, у якої впав дах

$
0
0

Слідчі Національної поліції з січня 2018 року розслідують привласнення державних коштів на будівництві спортивної арени Вишнівської загальноосвітньої школи № 4 по вул. Машинобудівників, 3 у м. Вишневе (спорткомплекс «Favorite Fit»). Про це свідчить ухвала Києво-Святошинського райсуду Києва від 31 жовтня.

20 січні слідче управління Києво-Святошинського відділу ГУ Нацполіції у Київській області розпочало розслідування кримінального провадження за заявою нардепа Мустафи Найєма про те, що посадові особи відділу освіти Києво-Святошинської РДА за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ «Антарес групп» привласнили грошові кошти в особливо великих розмірах, необхідних для будівництва спортивної арени Вишнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 по вул. Машинобудівників, 3.

У лютому суд надав слідчим дозвіл на тимчасовий доступ до договору та усіх додатків, який відділ Києво-Святошинської РДА уклав із ТОВ «Антарес групп» 7 вересня 2017 року на суму 17,53 млн грн.

Надалі влітку суд надав слідчим доступ до документів, які підтверджують виконання робіт і показують їх вартість, зокрема, первинну кошторисну документацію, акти обстежень, документи підтвердження закупівлі матеріалів і сертифікати якості використаних будівельних матеріалів, договір на здійснення технічного нагляду і т.д.

Крім того, влітку була призначена судова будівельно-технічна експертиза, яка станом на кінець жовтня вона ще не була проведена.

Нагадаємо, 1 грудня у спорткомплексі «Favorite Fit» по вул. Машинобудівників, 3 у м. Вишневому обвалився під тиском снігу провалився дах.

Загалом «Антарес групп» отримав за будівництво спортарени 18,03 млн грн – 17,53 млн грн по основному договору і ще 0,5 млн грн по додатковій угоді. Як повідомляв УНІАН, цей об’єкт будували під патронатом голови Києво-Святошинської РДА Мирослави Смірнової. Керівником проекту з будівництва арени Олександр Папанов та директор Міжнародної громадської організації «Street Fight» та благодійного фонду «Військове братерство» Олександр Котирло. У повідомленні Котирла було названо «автором проекту» (наразі повідомлення видалено з сайту, але збереглось у кеші Google).

Дахом у спорткомплексі зробили безкаркасну арку,  яку з турецького металу робила одеська фірма ТОВ «Південьмонтажбуд» Олександра Здота і Олександра Пірамуда.

Засновниками київського «Антарес групп» є кияни Володимир і Віталій Литвинюки та Катерина Пржемиська з Ірпіня. Окрім підряду на спорткомплекс, ця фірма також у 2017 році виграла у мерії  Вишневого тендер на облаштування альтанки з бюветом у сквері «Небесної сотні» вартістю 1,39 млн грн. Також «Антарес групп» отримав низку будівельних підрядів від різних установ Болградського району Одеської області на суму 15,53 млн грн.

Коштовний місток до Арки Дружби народів за чверть мільярда збудує оточення Продивуса

$
0
0

КП «Інженерний центр» КМДА 26 листопада повідомило про намір укласти угоду з ТОВ «Спецавто-Буд» про будівництво моста у Печерському та Шевченківському районах Києва за 255,57 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2019 року збудують мостовий пішохідно-велосипедний перехід між парками «Хрещатий» і «Володимирська гірка» (детальніше – у новині «Місток від Володимирської гірки до Арки Дружби народів коштуватиме як п’ять дитсадків чи все майно «Київенерго»). На ньому встановлять дві підзорні труби кожна по 100 тис грн.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, найбільша сума у 86,87 млн грн. піде на індивідуальні металоконструкції по 51 тис грн./т і металоконструкції прогонової будови по 82 тис грн./т.

Улітку на тендері Полтавської САД щодо мосту на Полтавщині інша компанія спершу пропонувала металоконструкції прогонової будови по 63 тис грн./т, а на аукціоні знизила ціну вдвічі – до 33 тис грн./т, що в 2,5 раза дешевше від нинішньої тендерної ціни.

Перильна огорожа з нержавіючої сталі зі склом на 17,02 млн грн. коштує 37 тис грн./м, декоративно-захисний карниз із нержавіючого сталевого листа товщиною 4 мм на 6,45 млн грн. – 14 тис грн./кв. м., а видові вікна зі скла в рамі з нержавіючої сталі на 4,43 млн грн. – 60 тис грн./кв. м.

Ціна угоди буде на 2% нижчою від очікуваної вартості закупівлі у 260,47 млн грн.

Столичний «Спецавто-Буд» уперше сам виграв тендер. Однак цьогоріч на будівництві моста в Івано-Франківську він був субпідрядником ТОВ «Мостобудівельний загін №112», пов’язаного з оточенням екс-нардепа від Партії регіонів Володимира Продивуса.

Нині засновником переможця є киянин Роман Брижак, а директором – Сергій Дубенко, раніше цією фірмою володіла прописана разом із Брижаком Галина Юзефович.

У 2010 році Сергій Дубенко керував ТОВ «Архітектурно-будівельний альянс», яким тоді володіли Алла Блоха та колишній народний депутат від Партії регіонів та екс-очільник КМДА Володимир Макеєнко. Зараз Макеєнко разом із кіпріотами володіє телеканалом «Прямий» («Тоніс»), який пов’язують із оточенням президента України Петра Порошенка.

Також Дубенко до серпня 2018 року керував партією «Сила народу», доки її не було переоформлено в Харкові під назвою «Наші», а її директором у держреєстрі не став Дмитро Заборін. Лідером партії «Наші» є нардеп Євгеній Мураєв, юридично колишній власник телеканалу «NewsOne» і нинішній власник новоствореного телеканалу «Наш».

Компанія зі статутним капіталом 7 тис грн. орендує більшість техніки у свого власника.

Брижак також володіє ТОВ «Техно Стиль Груп» одноосібно та ТОВ «Транс БР» і ТОВ «Міжрегіональна будівельна компанія «Альянс» разом із киянкою Світланою Крук.

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Джет Альянс» Антона Петрова, яке торік на будівництві шляхопроводу на Полтавщині було субпідрядником ТОВ «Підприємство «Маст-Буд» маріупольського бізнесмена Михайла Беккера. Тендерів воно не вигравало.

Чотири інші фірми не допустили до аукціону за невідповідність тендерній документації:

  • ПП «Мостобудівельне управління №1» Леона Урумяна на чолі з Андрієм Урумяном;
  • ПрАТ «Укратоменергобуд» на чолі з Юрієм Когутом, основним акціонером якого є ТОВ «Енергетичнi iнвестицiї» Руслана Рудомини і Романа Ходіна, а кінцевим бенефіціаром – Олександр Баштаненко;
  • ТОВ «Форма» директора Олександра Степенка;
  • ТОВ «Північно-український будівельний альянс» Андрія Якусевича – екс-помічника нардепа з «Волі народу» та екс-президента держкорпорації «Укрбуд» Максима Микитася.

Компанії «Укратоменергобуд» і «Мостобудівельне управління №1» оскаржили своє відхилення в Антимонопольний комітет України.

«Укратоменергобуд» не допустили до торгів через відсутність довідки про застосування заходів із захисту довкілля. У скарзі та на засіданні АМКУ представники компанії стверджували, що цю довідку завантажено в цінову частину тендерної пропозиції, які відкриється для замовника та інших після аукціону. Замовник погодився зі скаржником, що завантаження цієї довідки в цінову частину не є порушенням, бо закон цього не регулює. Адмінколегія перенесла розгляд скарги, щоб «Укратоменергобуд» міг записати відео зі свого кабінету в «Прозорро», затуливши ціну пропозиції. За допомогою відеозапису АМКУ і замовник могли б впевнитись у наявності довідки в закритій частині. Однак скаржник після доручення АМКУ відкликав скаргу.

«Мостобудівельне управління №1» не допустили до торгів через претензії до договорів, наданих ним у якості аналогічних. Компанія принесла два договори, предметом яких був капітальний ремонт мостів, тоді як тендерна документація комунальників вимагала «договір підряду / субпідряду, який був укладений учасником, предметом якого є реконструкція чи будівництво мосту / мостових переходів, що включає в себе комплекс робіт з будівництва / реконструкції сталезалізобетонного мосту / мостового переходу».

На засіданні скаржник стверджував, що державні будівельні норми ДБН А.2.2-3-2014 до «будівництва» включають: нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт і технічне переоснащення об’єктів будівництва. Таким чином, на думку скаржника, за відсутності слова «нове» у визначенні аналогічного договору його досвід задовольняв вимогам тендеру за цим пунктом. Замовник погодився, однак заявив, що кошториси до наданих скаржником договорів включали не «комплекс робіт з будівництва / реконструкції сталезалізобетонного мосту / мостового переходу», а лише частину.

Представник «Мостобудівельного управління №1» це заперечив і додав, що допущені «Джет Альянс» і «Спецавто-Буд» виконали частину, а не весь комплекс робіт. До того ж, перша фірма нібито не підтвердила, що її шляхопровід був саме сталезалізобетонний і що ця інженерна споруда взагалі відноситься до мостів чи мостових переходів.

Адмінколегія перенесла розгляд скарги, щоб замовник і скаржник надали додаткові письмові пояснення своїх позицій з посиланнями на нормативну документацію. На наступному засіданні виявилось, що пояснення неповні, тож адмінколегія перервала розгляд на день для надання додаткових пояснень. Зокрема обом сторонам наказали надати порівняльні таблиці по кожній складовій визначення аналогічного договору, які мали показати, чи відповідали тендерній документації пропозиції скаржника та двох допущених фірм. Крім того, замовник мав письмово підтвердити, що шляхопровід буває лише сталезалізобетонним і відноситься до мостів чи мостових переходів тощо. Однак «Мостобудівельне управління №1» після цього теж відкликало скаргу.

Судді, який виносив невигідні фігурантам НАБУ рішення, хочуть заблокувати проходження у антикорсуд

$
0
0

Стосовно судді Віктора Фоміна, який півроку розглядав гучні справи НАБУ і САП у якості слідчого судді, після подачі ним документів на конкурс у Вищий антикорупційний суд було подано 6 скарг до Вищої ради правосуддя. Це може заблокувати йому проходження у ВАС. По це 29 листопада у програмі «Честь і нечесть» на «24 каналі» повідомив сам суддя.

Віктор Фомін є головою Мелітопольського районного суду Запорізької області. 29 грудня 2017 року Указом президента він був переведений на півроку на роботу на посаду судді Солом’янського райсуду Києва, який розглядає справи НАБУ.

За ці шість місяців Фомін як слідчий суддя розглянув, зокрема, справи щодо Львівського бронетанкового заводу, щодо депутатів Олега Ляшка, Ігоря Мосійчука, Борислава Розенблата, а також сина міністра МВС Арсена Авакова та заступника голови СБУ Павла Демчини.

У квітні цього року суддя Фомін дозволив передати в управління Нацагентства з розшуку корупційних активів (АРМА) арештоване майно Одеського аеропорту.

За кілька тижнів після ухвали рішення по аеропорту Фомін дізнався, що на нього заведене кримінальне провадження по статті 375 «постановлення завідомо неправосудного рішення». Справа була порушена за заявою, яка надійшла в ГПУ. Розслідує справу СБУ. Відомо також, що СБУ розслідує таку ж справу про постановлення завідомо неправосудного рішення щодо судді Солом’янського райсуду Дмитра Кратка, який арештував майно аеропорту.

Влітку у Фоміна закінчилося відрядження до Солом’янського райсуду, і, на відміну від решти колег, йому єдиному його відрядження не продовжили.

Між тим, він подав документи на участь у конкурсі до Вищого антикорупційного суду. Через кілька тижнів після цього на нього було подано 6 скарг до Вищої ради правосуддя. Розгляд першої скарги відбувся надзвичайно швидко – 2 листопада. Перша дисциплінарна палата ВРП задовольнила скаргу екс-директора Львівського бронетанкового заводу Романа Тимківа, майно якого Фомін передав в управління АРМА, і оголосила йому догану з позбавленням третини зарплати на один місяць. Цю догану Фомін оскаржуватиме.

Ще одна скарга мала бути розглянута 30 листопада. Стосується вона справи, яку розглядав Фомін, про виведення за кордон близько 5 млрд грн.

Зауважимо, що за 30 років досвіду Фоміна скарг на нього не було. Між тим, притягнення судді Фоміна до дисциплінарної відповідальності може перешкодити його призначенню суддею Вищого антикорупційного суду у разі успішного проходження конкурсу.

Нагадаємо, що у травні цього року Вища рада правосуддя  оголосила догану судді Октябрського районного суду м. Полтави Ларисі Гольник, через що Вища кваліфікаційна комісія суддів не допустила її до участі у конкурсі до Вищого антикорупційного суду. Суддя Гольник відома тим, що відмовилася винести рішення на користь мера Полтави Олександра Мамая і розповіла публічно про тиск на неї.

Новачок продав тюремникам кашу з м’ясом за ціною тушонки на 80 мільйонів

$
0
0

ДУ «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України» 26 листопада за результатами тендеру замовила ТОВ «Емі Он» м’ясорослинні консерви на 80,46 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 1 118 т каші з м’ясом невідомого виду і виробника по 72 грн./кг.

Це трохи дешевше від роздрібних цін у магазинах. Наприклад, в інтернет-магазині «Фоззі» перлову каша з яловичиною у металевих банках можна придбати по 83 грн./кг або дрібним гуртом від 36 банок по 78 грн./кг.

Також тендерна ціна тюремників на кашу з м’ясом майже дорівнює ціні м’ясної тушонки в інших замовників. Наприклад, у жовтні військова частина Т0710 Держспецтранспорту купила тушковану яловичину вищого сорту по 77 грн./кг. Тобто тюремники замовили кашу з м’ясом за ціною м’яса.

Крім того, переможець сам завантажив два аналогічні договори від 23-23 вересня. За ними «Емі Он» поставила одеському ФОП Бондар Михайло Юхимович різну кашу з м’ясом по 66-69 грн./кг, що на в середньому на 5% дешевше від тендерної ціни тюремників.

Спершу тюремники хотіли купити 262 т каші з м’ясом за ДСТУ 4607:2006. У запитаннях до процедури вони відповіли анонімній фірмі, що це має бути ячна, перлова, рисова, гречана або пшоняна каша з яловичиною, свининою чи бараниною, а вказані в техумовах перлова або рисова каша з м’ясом і соєю чи перлова, гречана або рисова каша з м’ясом і субпродуктами не дозволяються. Але в документації тендеру це не було чітко прописано.

Також анонім питав, чи можна поставити продукцію за російськими ТУ. На це замовник відповів, що консерви бути виготовлені за ДСТУ 4607:2006. Однак того ж дня тендерну документацію змінили, дозволивши пропонувати товар за ДСТУ 4607:2006 або за ТУ з показниками не гірше ДСТУ 4607:2006. Хто і як повинен визначати, чи є ці показники не гіршими, невідомо. Ще через 20 днів обсяг закупівлі збільшили вчетверо – до 1 118 т.

Залишковий термін зберігання має бути не менше 20 місяців. Товар оплатять протягом 60 банківських днів після поставки. Забезпечення виконання договору становить 5%.

Ціна угоди на 0,5% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 80,88 млн грн.

За даними системи «YouControl», столичну «Емі Он» заснували у 2015 р. Олексій Сонько і Максим Степаненко із юридичної компанії «Легал Солюшнз», директором тоді був Валерій Мороз. Згодом фірму переоформили на Анну Литвинову із села Писарівка на Хмельниччині, а керівником став киянин Юрій Мазніченко.

На підтвердження досвіду переможець приніс два договори з одеським ФОП Бондар Михайло Юхимович, укладені 24 і 26 вересня, тобто перед оголошенням тендеру.

У лютому «Емі Он» отримала єдиний підряд тюремників щодо постачання риби на 132,24 млн грн. Також вона брала участь у їх торгах щодо курятини і цукру, виграних відповідно ТОВ «Фінінтертехнологія» і ТОВ «Кариота» із цінами, на 40% вищими від ринку. Обидві компанії пов’язані зі старим постачальником тюремників – ТОВ «Лекка». За даними «Інформаційного спротиву», справами «Лекки» керує донеччанка Ганна Асланова – співзасновниця ТОВ «Сінтезпродсервіс», що вигравало значні підряди за часів Януковича. Остання фірма фігурує у кримінальному провадженні як одна з тих, які високопосадовці Державної пенітенціарної служби використовували у своїй схемі для привласнення бюджетних коштів на тендерах.

Єдиним конкурентом була згадана столична «Кариота», засновниками якої у 2016 році були юристи Олександр Гладун та Олександр Мукшименко. Згодом її переоформили на Ігоря Мироненка та Олександру Горбовського. Останній керує ТОВ «Універсалпром Груп» Лілії Колтикової та Оксани Анатоліївни Каналош, разом із якою був прописаний один із засновників згаданої «Лекки» Владислав Васильович Каналош. А Колтикова раніше володіла нині ліквідованим ТДВ «Облпаливо-Черкаси» зокрема з його батьком Василем Васильовичем Каналошем та директором «Лекки» Олександром Кожемякіним.

За даними Єдиного держреєстру, «Лекка» і «Кариота» зареєстровані в одному корпусі.

Державну кримінально-виконавчу службу України очолює Олександр Крикушенко, колишній начальник Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції та Управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області. Дирекцією керує Микола Данилюк, який раніше очолював Управління ресурсного забезпечення Державної пенітенціарної служби України.
Тендерний комітет Генеральної дирекції очолює заступник її начальника Олександр Насонов, який в минулому році був в. о. начальника ДУ «Управління з питань забезпечення діяльності та розвитку Державної кримінально-виконавчої служби України».
Олександр Геннадійович Насонов – син Геннадія Івановича Насонова. Родина Насонових контролює групу охоронних фірм «Атлант», «Сапсан-1», «АПБ «Сокіл», «АПБ «Беркут» та інших, які часто розігрують тендери. Дружина Насонова-молодшого має квартиру у спільній власності з Аллою та Сергієм Маковими, останній з яких володіє «Сапсан-1».

Фірма, директора якої затримували за хабар прокурору, без тендера отримала 1,3 мільйони від мерії Кернеса

$
0
0

Департамент комунального господарства Харківської міськради уклали угоду з ТОВ «Альтбуд ЛВ» за проведення ремонтних робіт вартістю 1,31 млн грн. Про це написав «Харківський антикорупційний центр» з посиланням на дані «Прозорро».

Мова йде про роботи з реконструкції мереж водовідведення – ділянки каналізаційного колектора Саржиного Яру Д=1200 мм біля заводу ПРАТ «Харківська-1».

Угоду уклали за допороговою процедурою без відкритих торгів.

ТОВ «Альтбуд ЛВ» записане на Андрія Кухтицького з Львівської області.

За даними ЗМІ, в 2017 році Андрія Кухтицького, який намагався відкупитися в працівника львівської прокуратури від кримінальної справи, затримали правоохоронці. За $8,4 тис він просив закрити кримінальне провадження, яке розпочали за фактом розкрадання бюджетних коштів під час проведення реконструкції вулиці у Львові.

Йдеться про реконструкцію вул. Котляревського та Нечуя-Левицького, виконані у 2016 році підрядником ТОВ «Гарантспецбуд-Захід», очолюване Кухтицьким, за 44 млн грн.

Як повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області, під час розслідування правоохоронці встановили, що «внаслідок затвердження фіктивних актів виконаних робіт бюджету міста Львова завдано збитки на суму понад 1,2 млн грн».

Депутат від «Самопомочі» продав фіскалам комп’ютерів і софту IBM на чверть мільярда

$
0
0

Державна фіскальна служба України 30 листопада за результатами тендеру замовила ТОВ «Есай Біс» обладнання і софту на 262,18 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять систему зберігання даних типу 1 IBM Storewize V7000 із цілодобовою трирічною гарантійною підтримкою без вихідних у складі:

  • дискової системи зберігання даних IBM Storewize V7000 SFF із полицями розширення Storewize V7000 HD LFF Exp за 208,93 млн грн.
  • програмного забезпечення для централізованого керування, моніторингу, резервування та відновлення, об’єктного зберігання даних IBM Spectrum Storage Suite per Terabyte Licence + SW Subscription & Support 36 Months на 750 Терабайтів за 50,81 млн грн.
  • вісім шаф для встановлення обладнання IBM Rack Model T42 по 305 тис грн./шт.

Гарантійний строк складає три роки, строк оплати – 90 банківських днів після поставки.

Ціна угоди на 19% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 321,90 млн грн.

П’ять компаній не допустили до аукціону. ТОВ «Грін Лайт Корпоративні рішення» і ТОВ «Девіком» пропонували товар компанії NetApp, операційну систему якого розміщено на дисках загального користування, що суперечить тендерній документації. ТОВ «Компанія Кит» і ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Енглер» на надали авторизаційні листи про партнерські відносини від виробника софту, а ТОВ «Інтегріті Візіон» – від виробника шаф APK чи офіційного представництва в Україні. Крім того, директор «Енглеру» сам переклав технічну документацію з англійської мови, не будучи перекладачем.

«Грін Лайт Корпоративні рішення», «Девіком» і «Компанія Кит» оскаржували своє відхилення в АМКУ, проте згодом відкликали скарги.

Натомість «Енглер» ще перед прекваліфікацією скаржився в АМКУ, що технічним вимогам тендеру відповідає лише продукція IBM. Також від учасників вимагався статус «Gold Bussiness Partner», який, за словами скаржника, мають лише партнери IBM. Однак замовник приніс лист від представництва Hitachi про те, що ця компанія має українських авторизованих партнерів зі статусом «Hitachi Gold Partner» і продукцію, яка теж повністю відповідає вимогам тендеру. Крім того, замовник прибрав вимогу «Gold Bussiness Partner» і замінив «можливість учасника здійснювати продаж запропонованого товару» на «можливість учасника здійснювати продаж, монтаж та комутацію обладнання запропонованого товару». Через це адмінколегія не задовольнила скаргу «Енглера».

Єдиним допущеним конкурентом було столичне ТОВ «ІТ-Інтегратор» киянки Надії Омельченко, екс-менеджерки фірм Олександра Кардакова, яким керує Олексій Кобець.

Засновниками відомого системного інтегратора «ЕсАй Біс» («SI BIS») є Світлана Самогулова і кіпрська фірма «Ніку Холдинг Лімітед». Кінцевими бенефіціарами значаться Володимир Цой та – через офшор – Сергій Башлаков. Останній є власником ПАТ «Банк Альянс» і депутатом Київради від партії «Самопоміч».

Раніше партнером Самогулової в «ЕсАй Біс» була Світлана Дріжчана. Її чоловік Ігор Дріжчаний очолював СБУ в 2005-2006 рр. і працював у Генпрокуратурі у 1987-2003 рр.

Дріжчана була зареєстрована у квартирі на вул. Володимирській, 49-А. Свого часу квартири у цьому будинку мали розшукуваний екс-генпрокурор Віктор Пшонка, екс-нардеп Ігор Калєтнік. Також тут були прописані біглий екс-президент Віктор Янукович, екс-замгенпрокурора Микола Голомша, брат покійного кримінального авторитета «Савлохи» Руслан Савлохов та інші (ось перелік «зіркових мешканців»).

Держгеокадастр купив швейцарський аеросканер земної поверхні за 66 мільйонів

$
0
0

ДП «Українське державне аерогеодезичне підприємство» Держгеокадастру 29 листопада за результатами тендеру замовило ПрАТ «Співдружність-Прогрес» топографічного обладнання на 65,88 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять систему лазерного сканування поверхні Землі типу LiDAR Leica TerrainMapper LN виробництва фірми «Leica Geosystems AG» (Швейцарія) у 2018 році.

Комплект включатиме такі складові:

  • головна частина датчика Leica TerrainMapper LN у складі самого лідара, цифрової камери RCD 30 та інерційної системи IMU Letef LCI-100C;
  • контролер лідара та цифрової фотокамери CC43 з двома SSD-дисками MM30 для накопичення даних по 3600 Гб кожен;
  • гіростабілізована платформа Leica PAV100;
  • керуючий комп’ютер оператора OC60 з додатковою системою накопичення даних;
  • бортовий дисплей (планшет) PD60 з інтерфейсом для пілота;
  • софт MissionPro для планування та розрахунку польоту і FlightPro для керування зйомкою;
  • комплекси опрацювання отриманих даних HxMAP RealTerrain;
  • софт для обробки і фільтрування хмари точок від компаній Terrasolid та Bentley;
  • комп’ютерне обладнання.

Гарантійний строк становить рік. Постачальник проведе навчання двох працівників «УДАГП» на заводі-виробнику чи уповноваженими спеціалістами виробника в Києві.

Ціна угоди на 0,2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 66,00 млн грн.

Єдиним конкурентом був інший дилер «Leica» із такою ж системою – харківське ТОВ «Навігаційно-геодезичний центр» Олександра і Федора Горбів, які також володіють однойменним ТОВ Науково-виробниче підприємство «Навігаційно-геодезичний центр».

За даними «Smida», єдиним акціонером ПрАТ «Співдружність-Прогрес» є ПрАТ «Акціонерна фінансова компанія «Система» фірми «Алкор Секьюритиз» (Бельгія), а кінцевим бенефіціаром у держреєстрі значиться киянин Вадим Васильєв.

Як повідомляє система «YouControl», торік партнерами Васильєва та «АФК «Система» по компанії «Співдружність-Прогрес» були росіяни Михайло Євсєєв і Дмитро Ткаченко.

АФК «Система» – це назва російської фінансово-промислової групи Володимира Євтушенкова, приятеля біглого екс-президента України Віктора Януковича. Також у російських ЗМІ Євтушенкова називали спонсором терористів так званої «ДНР».

Переможець також заснував ТОВ «Українське бюро оцінки». Його власнику «АФК «Система» належать ПрАТ «Систем Солюшнс» (із «Leica Geosystems Holdings B.V.» із Нідерландів), ТОВ «Компанія з управління активами «Стратегія» (навпіл із державою володіє ПрАТ «Київський радiозавод»), ТОВ «Курс К», ПрАТ «Елекон» і ПрАТ «НВК «Курс». Бельгійська «Alcor Securities» має акції ПрАТ «Елміз» і ПрАТ «Інститут паперу».

Торік службовців природного заповідника «Древлянський» і «НВК «Курс» підозрювали у заволодінні 910 тис грн. бюджетних коштів під час надання послуг з розроблення проекту для заповідника. Однак зрештою провадження закрили через відсутність складу злочину.

Торік «Прогрес-Співдружність» отримала єдині два підряди щодо GPS на 335 тис грн.


Сільрада двічі не змогла провести торги із суворими вимогами і таємно замовила ремонт дитсадка за 26 мільйонів

$
0
0

Горьківська сільська рада Дніпровського району Дніпропетровської області 9 листопада уклала угоду з ТОВ «ТБЦ Оптимус» про реконструкцію дитсадка за 26,31 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 12 травня 2019 року в селі Горького по вулиці Народній, 9а мають реконструювати дитячий садок з улаштуванням комплектної трансформаторної підстанції, вогнезахисту, пожежної сигналізації, інженерних мереж та автономної модульної котельні тощо.

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Гарантійний строк становить десять років. На заробітну плату піде 2,88 млн грн., тобто 11% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 4% – 1,17 млн грн.

Закупівлю провели за переговорною процедурою, бо тендери з очікуваною вартістю 26,31 млн грн. двічі відміняли через нестачу учасників. На перший тендер прийшло ТОВ «Гармонікс Плюс» із ціною 26,31 млн грн., а на другий тендер – узагалі ніхто.

Тендерна документація відмінених відкритих торгів передбачала доволі суворі вимоги до потенційних учасників. Зокрема вимагався досвід виконання щонайменше трьох договорів «з аналогічними роботами, передбаченими при виконанні робіт на об’єкті закупівлі», наявність без урахування водіїв та обслуговувачів техніки не менше 35 робочих, з яких не менше 18 мали бути власними працівниками, а також виконроба, спеціаліста-кошторисника, інженера-проектувальника і спеціаліста з охорони праці.

Крім того, було встановлено мінімальні вимоги до техніки та обладнання. Учасник повинен був мати: три бортових автомобілі вантажопідйомністю не менше 3 т, 5 т і 8 т, дорожні котки, асфальтоукладальник, автокран вантажопідйомністю не менше 10 т, пневмоколісний одноковшевий дизельний екскаватор із ковшем місткістю не менш 0,25 куб. м, бульдозер, фарбувальний агрегат високого тиску потужністю не менш 1 кВт, агрегати зварювальні пересувні, апарат для стикового зварювання поліетиленових труб діаметром до 315 мм, генератори потужність не менше 5,5 кВт, пневматичний відбійний молоток, пересувний бетонозмішувач, електричну дриль, шуруповерт, перфоратори, установка для зварювання ручного дугового (постійного струму), пересувні компресори продуктивністю не менше 2,2 куб. м/хв., машини шліфувальні кутові.

Створена в 2016 році фірма «ТБЦ Оптимус» із Кам’янського зі статутним капіталом 1 тис грн. уперше отримала державний підряд. Про її досвід, обладнання і матеріально-технічну базу нічого не відомо, але вона має ліцензію ДАБІ на будівництво об’єктів IV і V  категорій складності та дозволи Держпраці. Нею керує Олександра Лісова, а засновником є Євгеній Коваленко, який у 2017 році у ролі ФОПа отримав підрядів на 2,45 млн грн.

На місцевих виборах у 2015 році Коваленко висувався у Дніпровську міськраду від партії «Наш край», будучи директором ТОВ «Аліас-Компані», яке тоді було записане на ТОВ «Ветіс Груп» Віктора Воловоденка. Торік «Аліас-Компані» переписали на Альону Божко та кандидата в Центральну районну у місті Дніпрі раду від партії «Наш край» Андрія Набіуліна, а цьогоріч частка останнього перейшла до Ірини Дашевської.

Загалом із 2015 року «Аліас-Компані» отримала підрядів у Кам’янському і Дніпрі на 36,76 млн грн. У лютому 2018 року вона фігурувала разом з низкою інших компаній зі сфери впливу братів Леоніда та Володимира Дубінських у кримінальному провадженні №120180400000000232 щодо привласнення коштів посадовцями бюджетних організацій. За даними слідства, ті нібито незаконно відхиляли дешевших учасників тендерів, щоб акцептувати перелічені фірми, з якими були у змові, що призводило до внесення фіктивних даних про витрачені суми в акти виконаних робіт. Однак відтоді нових ухвал по цій справі в судовому реєстрі не з’являлося.

Держвиконавець прийшов на засідання АМКУ і зачитав судову ухвалу про заборону розглядати змову АЗС «Привату»

$
0
0

Державний виконавець на засіданні Антимонопольному комітету 4 грудня зачитав судове рішення про заборону АМКУ розглядати справу про антиконкурентні узгоджені дії підприємств групи «Приват» на ринку пального. Про це повідомив журналіст «Наших грошей» з Комітету.

АМКУ мав прийняти попередні висновки у справі про змову «приватних» автозаправок три тижні тому – 13 листопада. Напередодні засідання 8 листопада Окружний адміністративний суд Києва в особі судді Сергія Каракашьяна ухвалив рішення про заборону Комітету вчиняти будь-які дії у справі допоки не буде завершений судовий процес у справі №826/16754/18, порушеній за позовом ТОВ «Болонья компані» проти АМКУ про визнання протиправним та скасування подання про попередні висновки згадуваного розслідування.

На засіданні 4 грудня АМКУ продовжив розгляд по цьому питанню. Але до Комітету прибув державний виконавець, який офіційно довів до відома Комітету ухвалу про заборону розгляду справи.

Нагадаємо, йдеться про розслідування антиконкурентних узгоджених дій компаній ТОВ ВТФ «Авіас», ТОВ «Торговий дім «Авіас», ТОВ «Пром гарант плюс», ТОВ «Альянс еволюшн», ПАТ «Укртатнафта» та 169 операторів АЗС (в т.ч. ПАТ «Укрнафта» та ДП «Фірма «Укртатнафтасевіс»).

Розслідування антимонопольників стартувало у жовтні 2016 року. Початково досліджувалась змова 75 компаній-операторів АЗС. У лютому 2018 року, як повідомляв «Enkorr», регулятор розширив перелік фігурантів до 178 компаній. У список відповідачів по справі увійшли відомі компанії «Укрнафта», «Укртатнафта» і «Авіас».

Це не перше розслідування АМКУ по групі Ігоря Коломойського. У березні 2017 року АМКУ оштрафував компанії групи «Приват» на 1,37 млрд грн за спотворення результатів аукціонів на придбання нафти і газового конденсату ПАТ «Укрнафта». При цьому, регулятор оштрафував «Укртатнафту» на 1 млрд грн, а компанії ПАТ «Нафтопереробний комплекс-Галичина», ТОВ «ТД “Прикарпаттянафтотрейд”», ТОВ «Котлас», ТОВ «Галнафта», ТОВ «Гарант-УТН» поділили між собою штраф у розмірі 368,67 млн грн.

Як повідомляли в «Дзеркалі тижня», одна із оштрафованих компаній, ТОВ «Котлас», придбала нафти на 2,7 млрд грн, але отримала найменший штраф, адже на момент торгів у неї практично не було обороту за попередній рік. Саме від цього відштовхується АМКУ при розрахунках штрафів.

Додамо, усі фігуранти, окрім «Прикарпаттянафтотрейду», якому дістались 3,33 тис. грн штрафу, успішно оскаржили висновки АМКУ у першій інстанції і сьогодні «тримають» судові процеси у межах апеляційної інстанції («Укртатнафта», «Нафтопереробний комплекс-Галичина», «Котлас», «Галнафта», «Гарант-УТН»).

Знайдено доказ, що ФФУ Павелка ініціювала посередника з ОАЕ, у якого осіли 20% переплати з $8 мільйонів

$
0
0

Відповідальність за появу посередника, компанію «S.T.D. ZTE» з Об’єднаних Арабських Еміратів, що накрутила майже півтора $1,5 млн під час будівництва заводу для Федерації футболу України, ФФУ покладала на німецьких партнерів – компанію «Політан», який це заперечив. А випадковий доказ того, що ФФУ маніпулює, з’явився у фільмі, який був покликаний виправдати керівництво Федерації. Про це йдеться у розслідуванні Олександра Курбатова для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

14 листопада 2018 р. у Лондоні був опублікований англомовний фільм «Muddy Waters» («Каламутні води»), знятий британцем Олівером Ріганом. Кіно, залите на однойменний ютуб-канал, де немає інших публікацій, активно рекламується і в соцмережах для української аудиторії.

Головна ідея фільму – довести, що відповідальність за скандальне 20-відсоткове завищення ціни на обладнання для заводу української ФФУ несе німецький «Політан». За твердженнями представників ФФУ, саме «Політан» вимагав включити посередника в контракти, відмовляючись без цього надавати технологію і ліцензію на виробництво штучного покриття для футбольних полів.

Про це у фільмі говорить, зокрема, Президент ФФУ, нардеп від БПП та очільник бюджетного комітету парламенту Андрій Павелко.

«Я, проведя расследование, получил подтверждение, что это было письменное требование от компании «Политан», что для совершения этой сделки была выбрана эта компания, находящаяся в Эмиратах», – заявляє нардеп.

Однак у фільмі немає документу, що містить «письмову вимогу», про яку каже Павелко. Натомість єдиним документом, що демонструвався у фільмі, був лист «Polytan» до заводу ФФУ щодо поставок обладнання і матеріалів для виробництва, який містить протилежне твердження. У ньому німецькі партнери пишуть про роботу без посередника.

Жодних пояснень від компанії «Politan» фільм  не містить. Тож журналісти Bihus.Info звернулися до «Politan» та ФФУ.

У ФФУ вчергове підтвердили свою тезу, однак знову не надали жодних письмових доказів. Натомість у «Polytan» відповіли, що ліцензійна угода не укладена і по сьогодні, та, головне, «Polytan» ніколи не вимагали посередника в угоді із заводом Федерації футболу України.

«Не існує вимог від «Polytan», у ліцензійній угоді чи іншому документі чи/або гарантійному листі. Причина замовлення компонентів для українського виробничого проекту через більше ніж одну компанію невідома «Polytan», але ми наголошуємо, що це завжди було за однаковою ціною, вимогами та умовами. ФФУ та «Polytan ніколи не обговорювали посередника. Аби остаточно прояснити ситуацію: Polytan не платив комісій чи привілеїв особам, власнику, менеджеру чи працівникам ФФУ чи «SDT ZTE». «Політан» ніколи не залучав жодних третіх партнерів, як умову для участі в проекті, так само як і ніколи не зобов’язував FFU Production залучати певних партнерів. Це виключне право і вибір української сторони», – зазначають у німецькій компанії.

Не на користь українського замовника говорить кілька фактів. Перший – те, що ані Павелко, ані будь-то хто з ФФУ так і не продемонстрували письмової вимоги Polytan залучити посередника, натомість у фільмі, який транслює їхні тези, міститься лист німецької компанії, який їм повністю суперечить.

Але є ще одна важлива деталь. Через арабську прокладку постачалося не лише обладнання, скопійоване із заводу Polytan, але й американська установка «Еко Грін», що перетворює старі шини на гумову крихту і не має жодного стосунку до політанівської технології. Ця машина коштує майже половину всіх витрат на обладнання – понад $3 млн.

У листі від компанії-посередника «S.D.T. ZTE», наданому Bihus.Info ФФУ, роль арабського посередника пояснюється так: «Під час виконання завдань «SDT» включали: централізовану закупівлю обладнання, відповідальність за складність обладнання та його належне функціонування разом з іншими компонентами заводу, а також надання консультацій та ноу-хау».

Насправді ж технологічний контроль за обладнанням «Еко Грін» вели самі «Еко Грін».  За це керівник українського заводу Андрій Бондаренко навіть публічно дякував президенту «Еко Грін» у травні 2018.

Під час перевірки інформації щодо реальних обсягів обладнання, які пройшли через компанію-прокладку «S.D.T. ZTE», журналісти Bihus.Info виявили, що схема передбачала не разовий, а постійний заробіток. Бо матеріали для виробництва штучного покриття LigaGrass Pro від «Politan», тобто нитки для штучної трави, теж постачалися через посередника із ОАЕ. Ця компанія отримала п’ятирічний дозвіл Міністерства екології України на постачання політанівських ниток для заводу ФФУ.

Нагадаємо, що саме «кучеряву» траву LigaGrass Pro минулого року Мінрегіонбуд вписав як обов’язкову вимогу для штучних футбольних полів, що закуповуються за бюджетний кошт. Це дозволило у 2017 році забезпечити завод ФФУ замовленнями на 270 млн. грн. Про це йшлося у попередньому розслідуванні програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом». І саме цю умову після виходу розслідування прибрали із сайту Мінрегіонбуду. Тобто ледь не в кожному квадратному метрі покриття з цих ниток – є доля прокладки з Еміратів.

При цьому бюджетний комітет Верховної Ради, який очолює Президент ФФУ Андрій Павелко, сприяв збільшенню бюджетного фінансування на нові футбольні майданчики із штучним покриттям. Якщо у 2017 на них було виділено із держбюджету 270 млн грн., то у 2018 держбюджет збільшив фінансування програми на 100 млн грн. – до 370 млн грн.

Насалик тягне через уряд 4 мільярди Ахметову через приорітет вугілля, хоча АМКУ вказує на проблеми з Євросоюзом

$
0
0

Кабінет міністрів на засіданні 5 грудня планує розглянути проект розпорядження про  пріоритетне включення в роботу блоків теплових електростанцій, що працюють на видобутому в Україні вугіллі, без врахування цінової конкуренції на ринку.

Відповідний проект розпорядження Кабміну є в розпорядженні «Наших грошей».

Ініціатором змін виступило Міністерство енергетики та вугільної промисловості. В пояснювальній записці воно вказало, що о через окупацію Донбасу утворився дефіцит енергетичного вугілля на рівні 5 млн тон на рік. Це змусило для стабільного проходження опалювального сезону закуповувати імпортне вугілля, яке більш дороге. За даними Міненерго, з початку 2018 року до України було завезено 4 млн т вугілля марок А (антрацитне) та П (пісне) з Південно-Африканської республіки, Росії та США на загальну суму 11 млрд грн. В Міністерстві вказують на відтік валюти за кордон, а також на те, що вартість імпортного вугілля майже втричі перевищує суму держпідтримки шахт в останні два роки, яка склала 3,7 млрд грн.

В Міненерго стверджують, що пріоритет на користь газового вугілля дозволить зекономити тепловій генерації 0,55 млрд грн. на рік. А зміцнення гривні через скорочення відтоку валюти підвищить купівельну спроможність населення.

Раніше відповідний проект розпорядження уряду, підготовлений Міненерго, вже опрацьовувався на урядових комітетах. В новому варіанті вказано, що, наприклад, під пріоритетну диспетчеризацію попадуть виробники енергії, що останній квартал 100% використовували вітчизняне вугілля.

Ініціатива Міненерго при узгодженні була розкритикована Міністерством економіки, Міністерством юстиції, Міністерством фінансів, НКРЕКП та АМКУ.

Міністерство фінансів вказало, що таким чином Міненерго лобіює інтереси теплової генерації у збиток державним атомним- та гідроелектростанціям.

Антимонопольний комітет вказав, що крім зниження конкуренції на ринку теплоенергетики вказана ініціатива може мати влив на торгівлю України та Євросоюзу в рамках угоди про асоціацію.

Але всі зауваження всі зауваження міністерств та відомством не були враховані.

Відмітимо, що Асоціація споживачів енергетики та комунальних послуг заявила, що прийняті зміни сприятимуть додатковому виробітку товарної продукції без жодної цінової конкуренції у сумі понад 4 млрд грн. на рік. Бенефіціарами такого рішення Асоціація називає «ДТЕК» Ріната Ахметова, яка контролює 85% видобутку вугілля марки Г в Україні. Також під контролем корпорації біля 75% вітчизняної теплогенерації, що працює на газовому вугіллі.

У вересні 2017 року Рада ринку оптової електроенергії затвердила проект змін до Правил оптового ринку (Протокол №26 від 20.09.2017). Змінили встановили пріоритетне включення у роботу блоків ТЕС, що працюють на вугіллі газової марки перед блоками, що працюють на вугіллі антрацитової марки, безвідносно до цінової конкуренції.

Але Антимонопольний комітет, проаналізувавши новації Ради ОРЕ, весною 2018 року заборонив їх вносити до правил оптового ринку через існуючі ризики суттєвого обмеження конкуренції на ринку генерації електроенергії.

За час дії «Роттердам+» у енергетиків Ахметова EBITDA виросла в 2,6 рази

$
0
0

Холдинг «ДТЕК» в січні-вересні 2018 року отримав показник EBITDA майже на чверть вищий, ніж роком раніше. Відповідні дані оприлюднені у звіті компанії за три квартали поточного року.

В документі вказано, що EBITDA (операційний прибуток до сплати процентів, податків та амортизації) за дев’ять місяців 2018 року становить 19,00 млрд грн. Це на 28% більше у порівняні з аналогічним періодом 2017 року.

У порівняні з EBITDA у розмірі 7,33 млрд грн. за три квартали 2016 року показник виріс в 2,6 рази.

Дохід ДТЕК за січень-вересень склав 119,81 млрд грн. Чистий прибуток за цей період склав 3,40 млрд грн.

Нагадаємо, різке зростання фінансових показників «ДТЕК» почалось у другому півріччі 2016 року, коли в Україні значно виросли тарифи на електроенергію ТЕС, яка в Україні на три чверті виробляється групою Ахметова.

На початку 2016 року НКРЕКП ввело в дію так звану формулу «Роттердам+» для розрахунку тарифу на електроенергію, вироблену ТЕС. Формула передбачає, що у тариф закладається вартість вугілля по котирування у порту Роттердаму, до якої додається вартість доставки палива в Україну.

В той же час подорожчали і єврооблігації ДТЕК, які скуповувала компанія ICU. Співвласник цієї фірми Макар Пасенюк є фінансовим радником президента Петра Порошенка. На момент вводу формули «Роттердам+» НКРЕКП очолював Дмитро Вовк, який перед призначенням також працював у компанії ICU та «Рошені» Петра Порошенка. Співвласником ICU також був Володимир Демчишин, який був міністром енергетики та вуглепрому в період розробки «Роттердаму+» у 2015-2016 роках.

В квітні 2017 року НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через «Роттердам+». При цьому НКРЕКП приховує від НАБУ фактичні дані, які вводились у формулу для розрахунку вартості вугілля.

Також корупційною назвав схему «Роттердам+» генеральний прокурор України Юрій Луценко.

При цьому голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв у 2016 році особисто погодив формулу «Роттердам+», а у серпні 2018 року повідомив, що після трирічного розслідування прави стосовно компаній групи ДТЕК не бачить доказів, які б підтвердили, що енергохолдинг Рината Ахметова зловживає монопольним становищем.

 

Рік Квартал EBITDA, млн. грн.

(Дані зі звітів ДТЕК)

2018                    За три  квартали 19 000
2017 23 000
2016 За чотири квартали 17 805
ІV 10472
ІІІ 4162
І+ІІ 3171
2015 7 508
2014 18 965
2013 14 960
2012 16 936
2011 10 281
2010 6 141
2009 3 565
2008 3 457
Viewing all 21007 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>