Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 20995 articles
Browse latest View live

Луценко забирає у Холодницького 36 мільйонів на зарплати своїх прокурорів

$
0
0

Міністерство фінансів пропонує додатково профінансувати діяльність Генеральної прокуратури за рахунок коштів, що не були використані Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, в сумі 36,00 млн грн.

Відповідний проект розпорядження Кабміна внесено на розгляд урядового комітета, засідання якого заплановане на 29 листопада.

В пояснювальній записці Мінфін вказав, що економія коштів в 2018 років виникла через не заповнення вакантних посад прокурорів САП. Це трапилося, нібито, через складність процедури призначення через відкритий конкурс.

Зекономлені кошти пропонується направити за програмою 0901010 «Здійснення прокурорсько-слідчої діяльності, підготовка та підвищення кадрів прокуратури». Планується, що з загальної суми 26,00 млн грн. піде на зарплати прокурорів, ще 10,00 млн грн.– на забезпечення діяльності ГПУ.

В експертному висновку до проекту розпорядження вказано, що Мінфін взагалі не вказав, на забезпечення якої діяльності ГПУ будуть спрямовані додаткові кошти.

Нагадаємо, в серпні генпрокурор Юрій Луценко підписав наказ про догану керівнику САП Назару Холодницькому. В ході слідства було встановлено, що Холодницький розголошував матеріали кримінальних справ. Голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, відомство якого разом з ГПУ вело прослуховування керівника САП, вимагав відставки Холодницького.


Мартиненко хоче отримати виправдувальний вирок шляхом скасування усіх доказів з-за кордону

$
0
0

Екс-нардеп Микола Мартиненко намагатиметься отримати виправдувальний вирок шляхом визнання українським судом недопустимими доказів, які НАБУ отримало за результатами міжнародної співпраці. Про це пишуть в «Українській правді» Олена Щербан та Дар’я Каленюк з Центру протидії корупції.

Прокурори САП подали суду 209 томів справи, з яких половина – це документи, отримані внаслідок міжнародної співпраці. Раніше НАБУ повідомляло про щонайменше 50 таких запитів у цій справі. Серед зібраних доказів – томи банківських документів. Ключовою є інформація від швейцарських банків, де Мартиненко фігурує як бенефіціар компанії, що отримувала відкати. Іноземним правоохоронцям вдалося отримати величезну доказову базу під час обшуків та інших слідчих дій за кордоном, які проводилися за запитами НАБУ.

«Очевидно, Мартиненко планує відрізати незручну доказову базу через те, що НАБУ начебто отримало ці матеріали незаконно», – переконані автори.

Зробити це збираються, вказуючи на те що детективи НАБУ нібито мали слати запити закордон і отримувати відповіді через Генпрокуратуру, а не напряму.

«Його захист проситиме український суд визнати ці документи недопустимими доказами. Простою мовою – не брати ці документи до уваги взагалі через начебто відсутність у НАБУ повноважень їх запитувати», – стверджують автори.

«Якщо український суд за підігрування ГПУ піде на визнання недопустимими доказів, отриманих НАБУ за результатами міжнародної співпраці, це означатиме фактично виправдання самого Мартиненка та більшості його співучасників», – говориться у статті.

Більше того, це небезпечний прецедент, який зможуть використовувати чи не всі фігуранти із подібними «міжнародними схемами заробітку», наголошують автори.

Вони підкреслюють, що українське законодавство дозволяє НАБУ діяти цілком незалежно без жодних узгоджень з Генпрокуратурою. Це прямо зазначено у нормах кримінального процесу та у їх профільному законі. Там також чітко вказано на пріоритет цього закону над іншими нормативними актами, які йому суперечать. Ще у 2014 році Рада проголосувала в тому числі за ці норми, оскільки відповідні повноваження для НАБУ були однією з важливих вимог міжнародних партнерів, яка гарантувала його незалежність.

Крім того, автори підкреслюють, що Мартиненко вже намагався нівелювати міжнародну співпрацю НАБУ у швейцарських судах і зазнав там повного фіаско. Йдеться про рішення судів Швейцарії, які розглядали скаргу підконтрольної Мартиненку компанії на швейцарського прокурора, а також на рішення швейцарських правоохоронців щодо задоволення запиту про міжнародно-правову допомогу від НАБУ.

У травні  2017 року Федеральний суд Швейцарії відхилив вимоги компанії Мартиненка та визнав безсумнівним право НАБУ на подання міжнародних запитів про надання правової допомоги. А у червні того ж року Швейцарський Верховний суд в апеляції підтвердив  рішення першої інстанції про законність передачі доказів швейцарцями в НАБУ у справі Мартиненка.

Більше того, швейцарці з обуренням наголосили на зловживаннях позивача у процесі, а саме – безпідставних звинуваченнях прокурора в упередженості та бездоказовому намаганні його відвести від справ. Суд висловив сумніви взагалі в доброчесності аргументів захисту Мартиненка.

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко домагався позбавлення НАБУ права напряму співпрацювати з іноземними колегами. У свою чергу його заступник Євгеній Єнін на зустрічах з іноземними прокурорами застерігав їх від прямої співпраці з НАБУ.

Раніше у НАБУ повідомляли про можливості впливу Мартиненка на суддів і прокурорів. Так, слідство навело конкретні приклади, як на електронну адресу секретаря Мартиненка надходили листи з проханнями про надання вказівок слідчим прокуратури (формально з боку Генеральної прокуратури), а також суддям при вирішенні конкретних справ.

Крім того, детективи показали як Мартиненко у 2015 році слав запит у ГПУ разом із відповіддю на нього. Запит стосувався провадження, яке вели чеські правоохоронці по закупівлях компанії Skoda JS.

До слова, у вказаній вище статті автори зазначають, що провадження щодо схем Мартиненка велися у Чехії та Швейцарії ще з 2013 року. Іноземці неодноразово направляли до ГПУ запити у цих справах. Однак Генпрокуратура не тільки не реєструвала власне кримінальне провадження, але й запити виконувала суто формально. Відповідне провадження в Україні було зареєстроване вже детективами НАБУ, які разом із прокурорами САП довели справу до суду.

На відміну від Швейцарії, в Україні Мартиненку вдалося повністю відвести від участі у розслідуванні і доведенні у суді його справи одного з прокурорів САП і детектива НАБУ. З огляду на те, що розслідуванням цієї справи займалася невелика група детективів і прокурорів, втрата кожного учасника, знайомого із усіма деталями розслідування і доказування, є дуже суттєвою.

Луценко і Єнін переконували іноземних правоохоронців, щоб ті не співпрацювали з НАБУ напряму

$
0
0

Генеральний прокурор Юрій Луценко та його заступник Євгеній Єнін проводили активну роботу, яка мала на меті взяти під контроль Генпрокуратури усі міжнародно-правові запити і співпрацю НАБУ з іноземними колегами. Про це пишуть в «Українській правді» Олена Щербан та Дар’я Каленюк з Центру протидії корупції.

За даними авторів, Луценко надіслав МЗС низку листів про те, що НАБУ займає «деструктивну позицію», надсилаючи закордон міжнародно-правові запити напряму, а не через ГПУ.

«Генпрокурор нібито переживав, що іноземні держави можуть відмовити НАБУ в наданні допомоги. А також натякав, що суди можуть визнати недопустимими всі докази, отримані НАБУ з-за кордону… Луценко не зупинявся навіть після чіткої відповіді МЗС. Аби НАБУ могло напряму без ГПУ здійснювати міжнародну співпрацю в кримінальному процесі, ніяких змін в закони вносити не потрібно», – зазначають автори.

У свою чергу заступник генпрокурора Євген Єнін проводив зустрічі з іноземними прокурорами, застерігаючи їх від прямої співпраці з НАБУ. Це підтверджують джерела авторів у дипломатичних колах.

Автори нагадують, що міжнародне співробітництво є обов’язком НАБУ згідно зі ст. 16 закону «Про Національне антикорупційне бюро». Цей обов’язок НАБУ реалізовує в порядку ст. 545 КПК України, здійснюючи функції центрального органу України в питаннях міжнародного співробітництва у справах віднесених до його підслідності. Це дозволяє НАБУ діяти цілком незалежно без жодних узгоджень з Генпрокуратурою.

Зауважимо, що у рамках міжнародно-правових доручень НАБУ, зокрема, отримує докази про бенефіціарів компаній, інформацію про рух коштів у закордонних банках і т.д.

Міськрада без тендерів замовляє ремонт доріг сімейній фірмі начальника райавтодора

$
0
0

Благовіщенська міська рада Кіровоградської області в 2018 років в обхід тендерів уклало з ТОВ «Автодорбуд-2016» низку угод на ремонт доріг загальною вартістю 3,05 млн грн.

Про це Павло Лісниченко написав в виданні «Без купюр».

Протягом року міськрада уклала з «Автодорбуд-2016» 18 контрактів, крім одного з них, всі вони на поточний ремонт доріг Благовіщенського. При цьому замовник жодного разу не проводив конкурентних торгів, віддаючи підряди напряму.

Останній «дорожній» договір на проведення поточного ремонту вулиці Чайковського вартістю 67,43 тисячі гривень, сторони підписали на початку листопада. І це при тому, що наприкінці серпня міськрада віддала фірмі 1,07 мільйонів гривень на проведення капітального ремонту дорожнього покриття на цій же вулиці.

Очолює «Автодорбуд-2016» В’ячеслав Лабан  – головний інженер ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» філія «Гайворонський райавтодор». Він також депутатом Гайворонської районної ради від БПП «Солідарність». А його рідний брат Олег Лабан є депутатом БПП у Гайворонській міській раді.

Власницею ж «Автодорбуд-2016» є Тетяна Гончарук – дружина екс-директора ДП «Кіровоградський облавтодор», а нині керівника «Гайворонського райавтодора» Олексія Гончарука. Останній у 2015 році балотувався до Гайворонської міськради від політичної партії «Наш край».

Окрім згаданого Благовіщенська ТОВ «Автодорбуд-2016» працювало ще з Великотроянівською, Мечиславською, Осичківською, Концебівською сільською та Савранською селищною радами Кіровоградської обалсті. Водночас фірма жодного разу не брала участі у конкурентних торгах.

Суд вважає нормальним, що АМКУ без рішення суду вимагає у «Київстару» дані про дзвінки тендерного змовника

$
0
0

Касаційний господарський суд у ході розгляду скарги Антимонопольного комітету відмовив ПАТ «Київстар» у задоволенні позову про визнання недійсним рішення регулятора щодо накладення на компанію штрафу за ненадання інформації на вимогу Комітету. Про це свідчить постанова суду від 20 листопада.

Верховний суд визнав, що попередні судові інстанції припустилися неправильного тлумачення статей Конституції України, а також законів «Про Антимонопольний комітет України», «Про захист економічної конкуренції» та «Про телекомунікації».

Крім того, нижчі суди застосували до спірних дій Комітету норми Кримінального процесуального кодексу, чим порушили норми процесуального права.

Верховний суд нагадав, що виходячи з положень Закону «Про Антимонопольний комітет», регулятор у межах наданих йому повноважень мав право витребувати у «Київстару» інформацію, необхідну для розслідування конкретної справи. Товариство ж мало у визначений законом строк надати таку інформацію.

Суд наголосив, що:

«АМКУ витребував у Товариства інформацію тільки щодо типу з’єднання, дати, часу та тривалості з’єднання абонентів телефонного зв’язку».

Тобто, запитувана Комітетом інформація не стосувалася змісту телефонних розмов абонентів телефонного зв’язку, не порушувала конституційних прав абонентів і була необхідна для розслідування порушення конкурентного законодавства.

«Згідно з частиною першою статті 34 Закону «Про телекомунікації» оператори, провайдери телекомунікацій повинні забезпечувати і нести відповідальність за схоронність відомостей щодо споживача, отриманих при укладенні договору, наданих телекомунікаційних послуг, в тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо. Це загальне правило, на яке обґрунтовано послалися попередні судові інстанції. Проте ними не враховано, що: частиною третьою тієї ж статті встановлено й виняток з нього, а саме: інформація про споживача та про телекомунікаційні послуги, що він отримав, може надаватися у випадках і в порядку, визначених законом (без згоди споживача); саме такі випадки і порядок у даному разі визначено наведеними в цій постанові нормами Закону «Про Антимонопольний комітет України»», – відмітив суд.

У позові «Київстар» також зазначав, що АМКУ неправомірно оштрафував компанію за ненадання спірної інформації, адже відповідне рішення суперечить, з-поміж іншого, приписам Кримінального процесуального кодексу (КПК).

Щодо цього суд пояснив, що дії Комітету не є предметом регулювання КПК. Більше того, розглядаючи справу, нижчі суди безпідставно застосували положення КПК: у справі не йшлось ані про вилучення доказів, ані про накладення арешту. До того ж, АМКУ не може здійснювати такі дії через посередництво правоохоронних органів, а ті вправі отримати доступ до речей та документів лише у межах кримінального провадження.

«Порушення законодавства про захист економічної конкуренції не належить до кримінальних караних дій, щодо яких можливе здійснення такого провадження», – резюмував суд.

Постанова Верховного суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, 23 листопада минулого року АМКУ оштрафував ПАТ «Київстар» на 54,4 тис. грн за неподання інформації на вимогу Комітету. Запитувані дані були потрібними для розслідування справи про спотворення результатів закупівлі ПАТ «Укргазвидобування» блочно-модульного комплексу колтюбингової установки у травні 2015 року. Тодішні торги із ціновою пропозицією у $5,85 млн виграла компанія «Moston Properties Limited».

Як повідомляв «Інтерфакс», пізніше тендерна комісія УГВ дискваліфікувала «Moston Properties». У компанії заявили, що цінова пропозиція в $5,85 млн значно перевищувала ринкову, при цьому установка не відповідала специфікації, оскільки для експлуатації в умовах Полтавської області було запропоновано поставити морський варіант без шасі. Також «УГВ» звинуватило депутатів Максима Полякова та Євгена Дейдея в тиску на компанію і лобіюванні інтересів Moston Properties. У відповідь на це Moston Properties через суди почала блокувати подальшу закупівлю УГВ обладнання для колтюбінгу.

«Наші гроші з Денисом Бігусом» повідомляли, що «Moston Properties Limited» пов’язана з одеським бізнесменом Ігорем Учителем через адвоката Артема Сідєльнікова, який представляв юридичні інтереси компанії. Також, журналісти з’ясували, що Учитель вів бізнес зі структурою екс­-нардепа від «Народного фронту» та близького соратника Арсенія Яценюка Миколи Мартиненка, а через підконтрольну «Юг­-Газ» Учитель закуповував газ в австрійської Antra Gmbh, яку пов’язують з Мартиненком.

У серпні цього року згадуване розслідування АМКУ завершилось: за змову на тендері «УГВ» Комітет оштрафував дві компанії-учасниці – «Moston Properties Limited» і «North Scale Enterprises Ltd». Кожна отримала по 399,999 тис. грн штрафу.

Кабмін закріпив коштовну монополію оточення Яценка на доступ до бази оцінок ФДМУ

$
0
0

Кабінет міністрів закріпив введення Фондом держмайна платних посередників при доступі до державної бази даних звітів про оцінку нерухомості.

Як передає БізнесЦензор, відповідну постанову Кабміну №971 від 21 листопада пізно ввечер 28 листопада було оприлюднено на офіційному урядовому порталі.

Документом внесено зміни до постанови №358 від 21 серпня 2014 року «Деякі питання реалізації положень Податкового кодексу України щодо оцінки майна».

Постановою 2014 року було встановлено, що звіти про експертну грошову оцінку вносяться в єдину базу «безкоштовно і безперешкодно».

Постановою від 21 листопада 2018 року уряд викреслив ці два слова.

Відтак тепер існування приватних посередників, що з дозволу Фонду держмайна в обов’язковому порядку збирають кошти з оцінювачів і нотаріусів не протирічить урядовим нормативним документам.

Вдень 28 листопада прес-служби Кабінету міністрів і Мінекономрозвитку повідомляли, що глава міністерства Степан Кубів доручив міністру Кбінету міністрів створити робочу групу, яка повинна, серед іншого, зобов’язати Фонд держмайна обмежити розмір комісії авторизованих електронних майданчиків за послуги внесення або перевірки інформації до Єдиної бази на рівні 0,01 прожиткового мінімуму (18,53 грн з 1 січня 2019 року). Зараз ця одноразова комісія перевищує 500 грн. і не регулюється жодним державним актом.

Однак ввечері 28 листопаду ці повідомлення були видалені з сайтів уряду та МЕРТ. А ще через годину 28 листопада на сайті Кабміну було оприлюднено постанову №971, яку тиждень не публікували з моменту прийняття урядом 21 листопада.

Відзначимо, після прийняття Кабміном постанови від 21 листопада, Антимонопольний комітет України (АМКУ) 23 листопада схвалив пропозиції Кабінету міністрів переглянути нормативно-правові акти, що регулюють питання створення, функціонування і впровадження Єдиної бази даних звітів.

«Вартість послуг електронних майданчиків не регулюється державою і фактично оплачується замовниками послуги оцінки майна. При цьому в діях авторизованих сьогодні чотирьох електронних майданчиків вбачаються ознаки схожих дій, в тому числі пов’язані з встановленням однакових цін на послуги, питання обґрунтованості яких залишається відкритим», – визнали в АМКУ.

Нагадаємо, за даними журналістських розслідувань, влітку Фонд держмайна зобов’язав фахівців з оцінки майна здавати звіти за допомогою сайтів-посередників ( «авторизовані електронні майданчики»), які виявилися пов’язані між собою і з оточенням одіозного нардепа Антона Яценко.

Після публікацій в ЗМІ, в кінці серпня ФДМ авторизував четверту електронну площадку для перевірки оціночної вартості нерухомого майна, але вона виявилася пов’язана з першими трьома.

За словами самих оцінювачів, ці майданчики не пропонують ніякого додаткового сервісу, крім пересилання даних з однієї точки в іншу, проте стягують плату за свої послуги. За підрахунками ЗМІ, за перший місяць сайти-посередники заробили мінімум 23 млн грн.

Раніше оцінювачі теж звітували до Фонду, але безкоштовно – через портал, який адміністрував сам Фонд.

«Укропівець» зніме для Мінстеця ролики про «зраду з кожної праски» за 1,2 мільйона

$
0
0

ДП «Центр захисту інформаційного простору України» Міністерства інформаційної політики 7 листопада уклало угоду з ТОВ «Гудмедіа» про виробництво відеоінформаційної продукції на 1,20 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Закупівлю провели за переговорною процедурою, оскільки компанія є переможцем мистецького конкурсу Мінінформполітики на тему «Зміцнення національної єдності», а саме: «Підвищення рівня поваги та уваги до себе та оточуючих».

Цьогоріч знімуть два ролики, сценарії яких наведено нижче. Ролик про метро коштує 636 тис грн., а ролик про вокзал – 564 тис грн. Кожен ролик буде створено у трьох версіях із різним хронометражем 15, 30 та 45 секунд для трансляції на національних телеканалах.

Замовник 21 листопада додатковою угодою змінив сценарії, пояснивши внесення змін до договору технічною помилкою та пославшись на лист виконавця від 19 листопада.

Первинний договір від 7 листопада Додаткова угода від 21 листопада
Метро

Час пік. Штовханина на станціях. Всі навколо похмурі. Дія переноситься до переповненого вагона. Чоловіки сидять, дівчата стоять. Все як завжди.

До болю знайомий голос, що лунає з репродуктора, оголошує:

«Обережно, двері зачиняються, наступна станція – Гідропарк…»

Двері закриваються і поїзд стоїть…

За кілька секунд голос продовжує:

«Так, стоп, з цими занудними ми нікуди не поїдемо». (Люди позирають один на одного).

«Я серйозно! Поїзд не рушить, поки всі не посміхнуться». (Люди здивовані, хтось дістає з вух навушники).

Голос продовжує: «Гаразд, може, так… (із репродуктора починає хрипко лунати відома українська пісня)… Ну що, веселіше? Народ, ну, серйозно. Я з вами от уже років десять катаюся, і майже постійно ви похмурі». (Деякі люди у вагоні вже сміються). «Гаразд, поїхали, а то запізнитеся всі». Вагон рушив.

У якийсь момент поїзд виїжджає на вулицю, голос уже впевнено й твердо: «Ви подивіться навколо, яка чудова погода, які ми всі класні, різні, цікаві. Молоді й дорослі, Сумні й веселі. Посміхайтеся – життя прекрасне!»

У цей момент ми показуємо різних людей, які емоційно переживають ці слова.

Хтось сміється, хтось засумував і поринув у думки, закохана пара почала цілуватися, і все це під чудовий голос Диктора та виконавця пісні.

Камера закріплена на станції, на яку прибуває потяг. Він зупиняється, і з вагона виходять щасливі усміхнені люди.

ПЕК-ШОТ: Посміхайтеся! Бути щасливими – легко.

Метро

Час пік. Штовханина на станціях. Всі навколо похмурі. Дія переноситься до переповненого вагона. Чоловіки сидять, дівчата стоять. Все як завжди.

До болю знайомий голос, що лунає з репродуктора, оголошує повідомлення.

Двері закриваються і поїзд стоїть…

За кілька секунд голос продовжує оголошувати.

Люди здивовані, хтось дістає з вух навушники.

Із репродуктора починає хрипко лунати відома українська пісня…

Деякі люди у вагоні вже усміхаються. Вагон рушив.

У якийсь момент поїзд виїжджає на вулицю, голос уже впевнено й твердо оголошує.

У цей момент ми показуємо різних людей, які емоційно переживають ці слова.

Хтось сміється, хтось засумував і поринув у думки, закохана пара почала цілуватися. І все це під чудовий голос Диктора та виконавця пісні.

Закадровий текст диктора:

«Обережно, двері зачиняються, наступна станція – Дніпро…

Шановні, ну що ж ви похмурі такі кожного ранку? З вечора поганих новин передивились?

Та насправді ж нема чому сумувати. Ви погляньте навколо – які люди поруч чудові. Красиві, розумні, сильні. Це ж ви кожного дня змінюєте власну країну. Воїни захищають, спортсмени перемагають, кожен робить свій внесок.

А коли ви разом – то здатні на справжні дива. Ось самі побачите у новому році. Не спізнюйтесь!»

ПЕК-ШОТ: Разом – ми єдині!

Вокзал

Головний хол київського залізничного вокзалу.

Величний і красивий. Людей – тьма-тьмуща. Ми чуємо оголошення про поїзди. Люди стурбовані й невеселі. Голос диктора монотонно оголошує прибуття та відправлення потягів.

«Шановні пасажири, швидкісний потяг номер…»

На цих словах камера акцентовано показує великі плани різних людей. Молодої пари, яка невдоволено про щось сперечається, чоловіка у військовій формі, що сидить на великому рюкзаку. Циганку з дитиною на руках. Чоловіка в діловому костюмі, що йде ескалатором. Всі сумні. Несподівано голос із репродуктора затинається. Миттєво настає пауза.

«Ну все. Набридло. Ніхто нікуди не їде.»

Вокзал у сум’ятті. Люди піднімають голови.

«Все, потяги не прибувають і не відправляються. Пасажири, можете спокійно розходитися по домівках. І вони так стоятимуть, доки всі не посміхнуться. Я серйозно!»

До кожного слово диктора ми показуємо реакцію людей, яка поступово змінюється від нерозуміння до посмішки.

«Гаразд, а якщо так?» (Лунає відома українська пісня)

Музика розворушила навіть найбільш негативно налаштованих. Хтось голосно сміється, хтось просто посміхається, молода пара, яка сперечалася, ніжно обнімається.

«Народе, я на вас уже понад 20 років дивлюся. І ви майже постійно похмурі.

Посміхніться, щасливим бути – легко.»

Всі посміхаються, акценти на якихось конкретних людей.

ПЕК-ШОТ: Посміхайтесь! Бути щасливими – легко.

Вокзал

Головний хол київського залізничного вокзалу.

Величний і красивий. Людей – тьма-тьмуща. Ми чуємо оголошення про поїзди. Люди стурбовані й невеселі. Голос диктора монотонно оголошує прибуття та відправлення потягів.

На цих словах камера акцентовано показує великі плани різних людей. Молодої пари, яка невдоволено про щось сперечається, чоловіка у військовій формі, що сидить на великому рюкзаку. Чоловіка в діловому костюмі, що йде ескалатором. Всі сумні. Несподівано голос із репродуктора затинається. Миттєво настає пауза.

До кожного слово диктора ми показуємо реакцію людей, яка поступово змінюється від нерозуміння до посмішки. Лунає відома українська пісня

Музика розворушила навіть найбільш негативно налаштованих. Хтось голосно сміється, хтось просто посміхається, молода пара, яка сперечалася, ніжно обнімається.

Закадровий текст диктора:

«Шановні пасажири, швидкісний потяг помер 705 відправляється…

Та ну, люди, чого ви похмурі такі? Він же не до Сибіру відправляється! Не піддавайтеся зраді з кожної праски. Погляньте з вдячністю на вояків, які їдуть Україну боронити. Погляньте з гордістю на спортсменів, які їдуть славу нації здобувати.

Оберніться – навколо чудові люди у чудовій країні.

Ви ж разом здатні на дива! От і добре. Щасливої дороги. До нового року. До нових перемог.»

ПЕК-ШОТ: Разом – ми єдині!

Фірма «Гудмедіа» належить Кирилу Тимошенку, який у 2015 році балотувався у Київраду від партії «Укроп», представником якої є мер Дніпра Борис Філатов. Також Тимошенко є позаштатним помічником нардепа Андрія Денисенка, який висувався від «Блоку Петра Порошенка», а зараз є позафракційним та входить у політраду партії «Укроп».

Усього з 2017 року фірма отримала підрядів Мінінформполітики, Кабінету міністрів України і ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» на 15,59 млн грн.

Мінстець замовив телереклами на 40 мільйонів: найбільше – в Коломойського, найдорожче – на Еспресо

$
0
0

Міністерство інформаційної політики України 28 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Сігма УА» рекламних послуг на 39,96 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На листопад-грудень замовили створення соціально-важливих інформаційних продуктів і розміщення на телеканалах України, перелік яких наведено нижче. Цільовою аудиторією є люди у віці 18-54 років із міст з населенням 50 тис та більше. Загальний обсяг замовлення складає 4 725 пунктів рейтингу для цільової аудиторії EqTRP по 8 238-10 308 грн.

Найбільша сума в 7,84 млн грн. припадає на телеканал 1+1. При цьому розміщення на ньому коштує найдешевше – по 8 238 грн. за одиницю EqTRP, як і на телеканалах Тет, ПлюсПлюс та Бигуди (усі ці чотири телеканали належать Ігорю Коломойському).

Найдорожчим виявилось розміщення на телеканалі Еспресо ТВ по 10 308 грн. за одиницю EqTRP, однак на нього була відведена порівняно невелика сума в 412 тис грн.

Юридичне обличчя цього телеканалу ТОВ «Голдберрі» записане на ТОВ «Астра Фінанс», яким володіють дружина нардепа від «Народного фронту» Миколи Княжицького Лариса та американська компанія «Atmosphere Entertainment, Inc.» українця Івана Жеваго. За даними системи «YouControl», торік партнерами Княжицької в «Астра Фінанс» певний час були Арсеній Яценюк та дружина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Інна.

Ціна угоди на 0,1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 40,00 млн грн.

Столична «Сігма УА» належить Денису Лазуренку, Олександру Горлову і Ярославу Плошку. Останні двоє разом з Олександром Смірновим також володіють ТОВ «Табаско Гроуп» і ТОВ «Табаско Ворлдвайд» (рекламне агентство «Tabasco»).

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Стар Ап» Віктора Лебеди і Володимира Нікітіна. Натомість ТОВ «Медіа Партнерство Баінг» не допустили до аукціону через якусь невідповідність умовам тендерної документації. У протоколі розгляду тендерних пропозицій не вказана конкретна підстава відхилення, фірма в АМКУ не скаржилась.

Назва телеканалу Кількість EqTRP Ціна, грн. за EqTRP із ПДВ Загальна вартість, грн. із ПДВ
Український загальнонаціональний телевізійний канал (обов’язково) Новий канал 396 8 569 3 394 974
Український загальнонаціональний телевізійний канал (обов’язково) ICTV 605 8 569 5 186 376
Український загальнонаціональний телевізійний канал (обов’язково) СТБ 553 8 569 4 734 778
Український загальнонаціональний телевізійний канал (обов’язково) Україна 693 8 569 5 936 102
Український загальнонаціональний телевізійний канал (обов’язково) 1 + 1 951 8 238 7 835 490
Український інформаційний телевізійний канал 5 канал 96 8 569 824 818
Український інформаційний телевізійний канал 2+2 213 8 239 1 756 881
Український інформаційний телевізійний канал Espresso 40 10 308 412 320
Український інформаційний телевізійний канал ZIK 100 8 077 807 713
Український розважальний телевізійний канал М1 193 8 569 1 652 635
Український розважальний телевізійний канал НЛО-ТВ 242 8 569 2 074 727
Український розважальний телевізійний канал Сонце 40 8 569 343 517
Український розважальний телевізійний канал ТЕТ 312 8 238 2 567 672
Український розважальний телевізійний канал ПлюсПлюс 131 8 238 1 081 126
Український розважальний телевізійний канал ОЦЕ ТБ 18 8 569 156 376
Український розважальний телевізійний канал М2 19 8 569 159 977
Український розважальний телевізійний канал Індиго TV 57 8 569 486 269
Український розважальний телевізійний канал БИГУДИ 49 8 238 405 413
Український розважальний телевізійний канал Paramount Comedy 17 8 239 137 834

 


«Укргазбанк» за 10% найняв юристів для стягнення 395 мільйонів боргу за баштові крани

$
0
0

ПАТ «Акціонерний банк «Укргазбанк» 9 листопада уклало угоду з ТОВ Юридична фірма «Правовест» юридичні послуги по стягненню заборгованості з боржника за 39,14 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2019 року юристи повинні стягнути заборгованість у розмірі 395,31 млн грн. із боржника ТОВ «Міжнародний центр торгівлі» за сімома кредитними договорами від 2007-2008 років та дев’ятьма договорами на обслуговування імпортного акредитива від 2008 року. Сума, що підлягає стягненню, вказана станом на 1 листопада 2018 року.

Таким чином, послуги зі стягнення боргу обійдуться у 10% від суми, що стягується.

Погодинна ставка двох адвокатів становить 3 500 грн. (110 євро), двох старших юристів – 2 500 грн. (78 євро), юриста – 1 500 грн. (47 євро), помічника юриста – 500 грн. (16 євро).

У вересні «Укргазбанк» замовляв ТОВ «Юридичне бюро «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери» стягнення іншого боргу значно дорожче – по 7-10 тис грн./год. (213-305 євро).

Власником юридичної фірми «Pravovest» є Гліб Сегида, а директором – Алла Шишова.

Як повідомляв «Укрінформ», у 2007-2008 роках «Міжнародний центр торгівлі» взяв в «Укргазбанку» кредитів для купівлі баштових кранів на загальну суму 128 млн грн, понад $3 млн та 95 тис євро. Однак у 2011 році фірма припинила сплачувати заборгованість.

У липні 2013 році Державна виконавча служба на торгах продала як запчастини та комплектуючі заставлені в «Укргазбанку» баштові крани «Міжнародного центру торгівлі» у власність ТОВ «Підйомні машини» за значно заниженою ціною у розмірі 4,9 млн грн.

У липні 2018 року Господарський суд Києва визнав ті торги незаконними та постановив повернути 11 знайдених баштових кранів і 8 платформ у власність «Міжнародного центру торгівлі» для подальшої реалізації та погашення заборгованості перед «Укргазбанком».

Згодом Апеляційний суд Києва відмовив у задоволенні скарги фірми «Підйомні машини»,  залишивши заставне майно під арештом. Улітку слідчі продовжували встановлювати місцезнаходження всіх 35 баштових кранів загальною вартістю 379 млн грн.

Збанкрутілий у серпні 2014 року боржник «Міжнародний центр торгівлі» належить Олегу Чернюку та Олегу Яремчуку. Останній раніше володів «Підйомними машинами» з Іллею Дардою, а зараз його частку має ТОВ «Бізнес-Пром Інновейшн» Юрія Бушина.

До суду дійшла справа голови РДА, який видав більше 10 гектарів під «запорізьке Межигір’я»

$
0
0

Силовики завершили розслідування стосовно незаконної передачі земель у Розумівці вартістю 16,7 млн грн. колишнім головою Запорізької райдержадміністрації Олександром Полуніним. Про це написали «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на ухвалу Ленінського райсуду від 1 листопада.

Згідно з матеріалами справи, голова Запорізької районної державної адміністрації Олександр Полунін у 2012 р. за заявами 110 громадян виніс розпорядження про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок на території Розумівської сільради (за межами населених пунктів) для ведення індивідуального садівництва загальною площею 13,2 га.

Надалі за відповідними заявами громадян невказаний заступник начальника відділу Держкомзему у Запорізькому районі розробив, погодив та виніс на розгляд голови Запорізької РДА розпорядження про затвердження цих проектів землеустрою. У вказаному ж проекті ця особа зазначила про сільськогосподарське призначення ділянок.

Голова ж райдержадміністрації надалі затвердив вказані проекти, і на підставі відповідного розпорядження громадянам видали державні акти права власності.

Однак з’ясувалося, що вказані ділянки належать до земель лісогосподарського призначення, вкриті лісовою рослинністю та перебувають у державній власності. Також землевпорядна документація не пройшла державну експертизу. Загальна ж вартість цих ділянок складає 16,7 млн грн.

З огляду на це, слідчі наприкінці 2016 року відкрили кримінальне провадження №42016080000000433, а 1 листопада 2018 року передали відповідний обвинувальний акт до суду. Судове засідання призначене на 17 грудня.

Варто додати, прокуратура у 2014 році повідомляла про повернення вищезгаданих ділянок загальною площею 12 га так званого «запорізького Межигір’я» у власність держави.

За даними ЗМІ, біля с. Розумівка планували побудувати котеджне містечко. Найбільшу ділянку у ньому збиралися віддати колишньому «смотрящему» Запоріжжя Євгену Анісімову. Також ділянку отримав батько заступника начальника відділу по боротьбі з корупцією УБОЗу ГУ УМВС України в Запорізькій області Дмитра Кірсанова Володимир, родич заступника начальника Запорізького райвідділу УМВС Яна Каряки Володимир Каряка, екс-начальник КП «Інститут регіонального розвитку» Запорізької облради Наталія Доновська та інші.

Колишній голова Запорізької РДА Олександр Полунін зараз депутат Широківської сільської громади Запорізького району. У 2015-2017 рр. був депутатом Запорізької райради від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Інформації щодо кримінальних справ стосовно невказаного заступника начальника відділу Держкомзему у Запорізькому районі у судовому реєстрі знайти не вдалося.

Мати депутата з невісткою розіграли з «фейсбучним» френдом тендерів на 3 мільйона

$
0
0

Запорізький державний медичний університет за результатами тендеру 21 листопада уклав угоду з ФОП Германюк Валентина Василівна на поставку реагентів загальною вартістю 979 тис грн. Про це написали «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на «Прозорро».

Підприємниця до кінця листопада поставить 25 найменувань реагентів.

Єдиним конкурентом Валентини Германюк на тендері виступив ФОП Фомін Денис Анатолійович з дорожчою на 14 тис грн. пропозицією. Впродовж аукціону учасники не знижували суми.

Валентина Германюк на торгах використовує у якості контактного номер телефону 0999358808, який також у публічних закупівлях використовує ФОП Германюк Ольга Ігорівна. Ольга та Валентина Германюк товаришують у соціальній мережі «Facebook». Ольга Германюк є дружиною Тараса Германюка – сина Валентини Германюк. Вочевидь, саме його електронну скриньку tarasg@mail.ru використовувала Валентина Германюк у якості контактної.

У «Facebook» Ольга і Тарас Германюки товаришують з вищезгаданим конкурентом на тендері Денисом Фоміним.

Згідно фото на сторінці Тараса Германюка у соцмережі «Однокласники», він є братом Олега Германюка –  депутата Запорізької міськради, який у 2015 р. на місцевих виборах обрався від «Об’єднання «Самопоміч». Очевидно, вони рідні брати, про що свідчить однакове по-батькові – Борисович.

Загалом ФОП Германюк Валентина Василівна та ФОП Фомін Денис Анатолійович тричі конкурували на торгах та у двох випадках, включно з нинішнім тендером, вони були єдиними конкурентами. На іншому тендері замовлення вартістю 1,3 млн грн. отримала також Валентина Германюк.

ФОП Германюк Ольга Ігорівна також конкурувала з Денисом Фоміним: усього чотири рази (у двох випадках торги було скасовано), з яких на одному тендері вони були єдиними конкурентами. Тоді замовлення вартістю 979 тис грн. отримала Ольга Германюк.

На закупівлях, в яких Денис Фомін конкурує тільки з Ольгою Германюк, або тільки з Валентиною Германюк, учасники ніколи не знижують вартості своїх пропозицій.

Зазначимо, що на закупівлі з очікуваною вартістю 1,1 млн грн, на яку окрім них подались ще два учасники, Денис Фомін та Ольга Германюк знизили вартість своїх пропозицій на 45% та 47% відповідно.

Всього ж Ольга та Валентина Германюк отримали замовлень на 6,95 млн грн. і всі від Запорізького державного медичного університету. Фомін замовлень не отримував.

РНБОУ придбала позашляховик Тойота Ленд Крузер за мільйон

$
0
0

Апарат Ради національної безпеки і оборони України 5 листопада за результатами тендеру замовив ТОВ «Фірма «Алмаз Мотор, Лтд» легковий автомобіль за 1,09 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять новий чорний позашляховик Toyota Land Cruiser 150 2.694L Wagon A/T модель TRJ150L-GKTEKX суфікс 52 комплектація Comfort 2018 року випуску (кузов №JTEBX3FJ20K303898).

На сайті фірма продає ці автівки 2018 року випуску трохи дорожче – по 1,15 млн грн.

У зазначеній комплектації вони базово мають круїз-контроль, клімат-контроль, системи безпеки, фронтальні, бокові та колінні подушки безпеки водія і переднього пасажира, захисні бокові шторки, оздоблене шкірою кермо, підігрів передніх сидінь, мультимедійну систему «Toyota Touch 2» з кольоровим багатофункціональним сенсорним дисплеєм 8,0″ і дев’ятьма динаміками, систему допомоги під час паркування із камерою заднього виду з статичними графічними підказками, металевий захист двигуна, датчик освітлення тощо.

Гарантійний строк становить три роки або 100 тис км пробігу.

Ціна угоди на 9% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 1,20 млн грн.

Фірмою «Алмаз Мотор, Лтд» володіють Олексій Шоха та Олександр Корнієнко.

Конкурентами на активних торгах були ТОВ «Авто-Плаза» Олексію Панасюку і директору Валерію Боржкову, який є депутатом Херсонської міськради від партії «Укроп», та ТОВ «ВіДі Автострада» із групи «ВіДі» Віталія Джуринського.

Суперник «ВіДі Автострада» у вимогах до замовника заявив, що переможець «Алмаз Мотор, Лтд» зазначив у тендерній пропозиції не свою офіційну сервісну станцію в Дніпрі, а авторизовані сервісні станції Toyota у Києві та області. Серед них була і станція «ВіДі Автострада», однак сама «ВіДі Автострада» заперечила наявність угод про співпрацю з «Алмаз Мотор, Лтд». Замовник відповів, що найдешевша пропозиція переможця «Алмаз Мотор, Лтд» відповідає вимогам тендеру, і нагадав про можливість звернутися в АМКУ.

АМКУ забанив фірму депутата за змову на торгах з ремонту гуртожитку за 7 мільйонів

$
0
0

Харківське обласне тервідділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТОВ «Будівельна компанія «Харківбудмонтаж» та ТОВ «Гранд-Інжиніринг» за змову на тендері щодо реконструкції приміщення по в’їзду Достоєвського, 32 під комунальний гуртожиток вартістю 7,33 млн грн. Про це повідомив «Харківський антикорупційний центр».

На обидві фірми накладено штраф, 27 листопада 2018 р. їх внесено в «чорний список» АМКУ. Внесення в «чорний список» не дає можливості фірмам брати участь в конкурентних публічних закупівлях протягом наступних 3 років, якщо цю заборону вони не оскаржать в суді.

ХАЦ нагадав, що КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» 25 травня 2015 року уклало угоду з ТОВ «БК «Харківбудмонтаж» щодо реконструкції приміщень по в’їзду Достоєвського, 32 у Харкові під комунальний гуртожиток вартістю 7,33 млн грн.

Реконструкцію мали завершити до кінця 2016 року. Було передбачено будівництво зовнішніх мереж водопостачання, каналізації, опалення та газопостачання, а також загальнобудівельні та оздоблювальні роботи, благоустрій прилеглої території.

На момент проведення торгів власником «БК «Харківбудмонтаж» був Богдан Долина, який був та є керівником комунального підприємства «Харківспецбуд» та депутатом Харківської міськради від партії «Відродження».

Керівником ТОВ «БК «Харківбудмонтаж» на той момент був брат Богдана Долини – Костянтин Долина. Раніше Богдан Долина був і керівником цієї фірми. Зараз власником ТОВ «БК «Харківбудмонтаж» є Євген Вітязєв, а керівником – Арсеній Пшеничних.

Власником та керівником ТОВ «Гранд-Інжиніринг» був та є Роман Саричев. «Гранд-Інжиніринг» було єдиним конкурентом на тендері, з пропозицією 7,36 млн грн.

Керівником замовника реконструкції гуртожитку, КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство», був та є депутат Харківської міськради від партії «Відродження» Семен Сирота.

Від «Наших грошей»:

Згідно з даними «Прозорро», у 2017-2018 рр. ТОВ «Будівельна компанія «Харківбудмонтаж» отримала дрібних замовлень на загальну суму 2,70 млн грн., а ТОВ «Гранд-Інжиніринг» у 2016 замовили єдиний підряд на 1,38 млн грн.

Путінці без торгів продали «Енергоатому» аварійного обладнання на 55 мільйонів

$
0
0

ДП «НАЕК «Енергоатом» 21 листопада уклало угоду з компанією «Škoda JS a.s.» (Чехія) про закупівлю обладнання на 1,75 млн євро, або 55,32 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До грудня 2019 року поставлять п’ять систем запобігання ранньому байпасуванню герметичного огородження в результаті попадання розплавлених мас активної зони із шахти реактора поза гермооб’ємом, із захистом каналів іонізаційних камер апаратури контролю нейтронного потоку, по 349 тис євро. Вони призначені для енергоблоків №5-6 Запорізької АЕС, №3 Южно-Української АЕС, №2 Хмельницької АЕС та №4 Рівненської АЕС. Гарантійний строк становить два роки після поставки.

Цьогоріч улітку така система за неконкурентною угодою з «Skoda JS» для блоку №1 ХАЕС обійшлась атомникам трохи дешевше – у 342 тис євро. А раніше вони купували ці системи через відкриті торги, які вигравала та сама «Skoda JS». Наприклад, торік вона на продала «Енергоатому» таку систему для блоку №4 ЗАЕС трохи дорожче – за 357 тис євро, а позаторік – для блоку №3 ЗАЕС за 349 тис євро, що дорівнює нинішній ціні.

Закупівлю провели за переговорною процедурою через відсутність конкуренції.

Чеська «Škoda JS» належить російській групі «Объединенные машиностроительные заводы» («ОМЗ»). Її контролює «Газпромбанк», основним акціонером якого є компанія «Лідер» Юрія Ковальчука – представника найближчого оточення Володимира Путіна.

У травні ризький оглядач «Energy Intelligence» Гарі Піч писав із посиланням на джерела, що «Газпромбанк» веде переговори з французами про продаж частини або всього пакету акцій «ОМЗ». За так званим правилом 50%, яке Міністерство фінансів США застосовує до власності під санкціями, «Газпромбанку» довелось би відмовитися принаймні від 35% акцій «ОМЗ», щоб зняти санкції з «Skoda JS». Або, що, на думку Піча, більш імовірно, «ОМЗ» повинен був би продати контрольний пакет акцій «Skoda JS».

За даними прес-центру «Енергоатома», ця інформація підтверджується тим, що в липні французька «Framatom» замовила у «Skoda JS» частини реакторів для британської АЕС Хінклі-Пойнт. При цьому «Енергоатом» називає «Skoda JS» можливим підрядником із добудови двох незавершених енергоблоків Хмельницької АЕС.

У чеському реєстрі «Skoda JS» досі повністю належить голландській «OMZ B.V.».

Нагадаємо, в Україні, Швейцарії та Чехії правоохоронці розслідують справи щодо хабара від «Skoda JS» українському нардепу Миколі Мартиненку («Народний фронт»), близькому до тепер уже колишнього прем’єра Арсенія Яценюка. Мартиненко кілька скликань Верховної Ради очолював комітет з палива і енергетики та вважався куратором «Енергоатому». У грудні 2015 року він склав депутатський мандат. Нещодавно САП зачитала в суді обвинувальний акт щодо Мартиненка та інших фігурантів справи.

В Україні «Skoda JS» отримувала підряди виключно в системі «Енергоатому».

Довідково:

Нинішню закупівлю провели в рамках реалізації «Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій», затвердженої після аварії на японській АЕС «Фукусіма». У березні 2011 року внаслідок землетрусу і цунамі станція була відрізана від основного та аварійного електропостачання, що спричинило припинення подачі води для охолодження стрижнів. Інженери вручну відкрили клапани реакторів і випустити радіоактивну пару в атмосферу, щоб скинути тиск. Однак через контакт водяної пари з розплавленим цирконієм, яким вкриті паливні збірки, утворився водень, який згодом вибухнув, зруйнувавши три реактори з шести.

Торік «Енергоатом» купив обладнання для очищення викидів при аварійному скиданні тиску в тієї ж «Skoda JS» для блоків №1-2 ЗАЕС за 9,63 млн євро та у «Westinghouse Electric Sweden AB» (Швеція) для блоків №1-2 ЮУАЕС за 9,77 млн євро.

Спортарену в Вишневому, у якій під першим снігом обвалився дах, збудували за 18 мільйонів кияни і одесити (додано)

$
0
0

(додано дані про проектантів і технагляд за будівництвом)

Спорткомплекс «Favorite Fit» у місті Вишневому Київської області, у якому 1 грудня під тиском снігу провалився дах, за 18,03 млн грн збудувало ТОВ «Антарес групп» (Київ). Дахом у спорткомплексі зробили безкаркасну арку,  яку з турецького металу робила фірма ТОВ «Південьмонтажбуд» (Одеса). Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Відділ освіти Києво-Святошинської районної державної адміністрації 7 вересня 2017 року за результатами тендеру уклав з «Антарес групп» першу угоду на будівництво спортивної арени школи №4 по вул. Машинобудівників, 3 у місті Вишневе. Вартість угоди тоді склала 17,53 млн грн і кошти по ній були сплачені до кінця 2017 року. Конкурентами на торгах були ТОВ «Теплоенергетична компанія» і ПП «Донбас будіндустрія сервіс». У січні 2018 року освітяни уклали з «Антаресом» додаткову угоду на будівельні роботи на 500 тис грн. Предмет робіт по цій угоді не оприлюднено.

У тендерній заявці «Антаресу» було надано дані про те, що у якості даху спорткомплексу буде безкаркасна арочна конструкція, виготовлена з холодногнутого листового профілю товщиною 1,3 мм (виробництво Туреччини «ArcelorMittal»). Монтажем арки у якості субпідрядника займалось одеська фірма «Південьмонтажбуд» Олександра Здота і Олександра Пірамуда.

В заявці «Антаресу» були наведені розрахунки снігового навантаження на поверхню арочної конструкції, яка не витримала першого снігу цього. Розрахункове обгрунтування конструкцій будівлі арочного купола завізоване печаткою «Південьмонтажбуду».

Засновниками київського «Антарес групп» є кияни Володимир і Віталій Литвинюки, та Катерина Пржемиська з Ірпіня.

Фірма окрім підряду на спорткомплекс також у 2017 році отримала від мерії  Вишневого на облаштування альтанки з бюветом у сквері «Небесної сотні» вартістю 1,39 млн грн. Також «Антарес групп» отримало низку будівельних підрядів від різних установ Болградського району Одеської області на суму 15,53 млн грн.

На одному з заходів у спорткомплексі «Favorite Fit» у вересні 2018 року голова Києво-Святошинської райради Вадим Гедульянов розповідав, що «Ми сьогодні будуємо об’єкти, аналогів яким дійсно не має в нашій державі. І пишаємось, що саме наш район є  найспортивнішим на Київщині».

Згідно з повідомленням УНІАНу, об’єкта будували під патронатом голови Києво-Святошинської РДА Мирослави Смірнової. На сайті РДА було повідомлення про робочу зустріч Смірнової з приводу будівництва арени, на якій були присутні керівник проекту з будівництва арени Олександр Папанов та директор Міжнародної громадської організації «Street Fight» та благодійного фонду «Військове братерство» Олександр Котирло. У повідомленні Котирла було названо «автором проекту» (наразі повідомлення видалено з сайту, але збереглось у кеші Гугля).

У відкритті спортарени в Вишневому в травні 2018 року брали участь також народні депутати Артур Палатний і Олег Велікін. Ці ж нардепи разом з вищезгаданими Мирославою Смірновою,  Вадимом Гедульяновим і Олександром Котирлом у жовтні відкрили спортмайданчик «Street fight» у школі села Гатного.

Також Котирло є співвласником ТОВ “Візітбокс груп”, що займається рекламною діяльністю. Його партнером у цій фірмі є Святослав Козирєв.

Підряд на виготовлення проектної документації для будівництва спортивної арени Вишнівської школи вартістю 786 тис грн у квітні 2017 року отримало ТОВ «Мате». Закупівлю було проведено без відкритих торгів. Київською фірмою володіють Наталія і Володимир Возняки.

Відділ освіти Київо-Святошинської РДА уклав угоду на технічний нагляд по будівництву спортивної арени 14 грудня 2017 року з ФОП Бондар Олександр Васильович. Вартість угоди становила 199 872 гривні, що було на 28 гривень менше від порогового рівня, після якого за законом треба було проводити відкриті торги на вибір постачальника послуги.

Угоду з ФОПом підписано керівником Управління освіти Київо-Святошинської РДА Івашко М.М.

 

Тендерні документи:

19_Безкаркасна арка_copy

20_Звіт про розрахунки Арки_copy

Арена 2_copy

Арена договір_copy


9,07 мільярда минулого тижня

$
0
0

З 26 по 30 листопада в «Прозорро» опубліковано оголошення про результати 25,80 тисяч закупівель на загальну суму 9,07 млрд грн. З цієї суми по десяти найбільших тендерах пройшло 1,66 млрд грн.

Замовник млн. грн. Підрядник Предмет угоди
1. Верховний суд 298,60 ТОВ «Виробничо-будівельна компанія «Побутрембуд» «Ремонт реставраційний частини будівлі літер «А» (праве крило у вісях  «21-33» та «А/2-С/2»), що розташована на проспекті Повітрофлотському, 28 у Солом’янському районі м. Києва»
2. АТ «Укртранснафта» 267,00 ПрАТ «Фірма «Нафтогазбуд» Капітальний ремонт І-ої черги лінійної частини нафтопроводу «Броди – Держкордон» з заміною труби Ду500 на ділянці   км 79,3 – км 106,5
3. Державна фіскальна служба України 262,18 ТОВ «ЕсАй БІС» Система зберігання даних тип 1
4. Державне агентство резерву України 199,76 ТОВ «Українсько-британське спільне підприємство АЗМОЛ-брітіш петрокемікалс» масло моторне
5. Служба автомобільних доріг у Миколаївській області 165,00 ТОВ «Ростдорстрой» Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв, км 165+000 – км 172+000, Миколаївська область
6. АТ «Укргазвидобування» 133,20 ТДВ «Конкорд» самоскиди
7. ДП «Артемсіль» 91,88 ТОВ «Будтехмаш» Реконструкція
8. АТ «Укргазвидобування» 91,42 ТОВ «Шамір Кемікал» Сервісні послуги по бурових розчинах
9. Державна установа «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України»  Міністерства юстиції 80,46 ТОВ «Емі Он» Каша з м’ясом
10. МКП «Яворіввода» 76,07 ТОВ «Будгарант групп» «Будівництво каналізаційних мереж, каналізаційних насосних станцій та очисних споруд в м. Яворів, Львівської області»

«Прокладка» рівненських будівельників узяла 136 мільйонів «Укртранснафти» на ремонти

$
0
0

ПАТ «Укртранснафта» восени за результатами тендерів замовило ТОВ «Голден Преміум Буд» ремонтних робіт на 136,35 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Фірма повинна виконати:

  • за 119,40 млн грн. – капітальний ремонт об’єктів НПС «Чижівка» з приведенням їх до належного технічного стану в селі Чижівка Новоград-Волинського району Житомирської області до кінця 2020 року;
  • за 11,26 млн грн. – реконструкцію периметральної огорожі НПС «Новини» в селі Плоске Острозького району Рівненської області до кінця 2019 року;
  • за 5,68 млн грн. – капітальний ремонт гаражу ЛВДС «Сколе» в селі Козьова Сколівського району Львівської області до квітня 2019 року.

Субпідрядниками будуть хмельницьке КолП «Спецбудмеханізація», яким керує Володимир Вавринчук, і київське ТОВ «Будівельна компанія «Інтер Буд», яким володіє АТ «ЗНВКІФ «Фінрайз» із Рівного, чиїми кінцевими бенефіціарами є Олексій Лисюк і Василь Семенюк. Активами цього фонду управляє ТОВ «Компанія з управління активами «Сіті Ессет Менеджмент» Віталія Карпюка і Костянтина Шарая. Вказана КУА також володіє ТОВ «Фін Марк» із Максимом Гринем, яке раніше було засновником ТОВ «І.Б.К. Девелопмент» з Олександром Лук’янцем, Віталієм Жуківським та Олегом Волинцевим.

У підсумковій відомості ресурсів без ПДВ до найбільшого договору у відповідних стовпчиках стоять прочерки замість вартості доставки і заготівельно-складських витрат, тому невідомо, включені вони у відпускну ціну чи ні. Якщо включені, то ціни можуть відповідати загалом ринковому рівню, якщо ж ні, то ціни подекуди можуть бути завищеними. Наприклад, природний рядовий пісок коштує 734 грн./куб. м, що майже втричі дорожче від середньої ринкової ціни у 250 грн./куб. м без доставки.

Бортові камені 100.30.18 замовили по 301 грн./м, тоді як на ринку їх можна знайти у продажу вдвічі дешевше – по 127 грн./м.

Асфальтобетон щільний дрібнозернистий типу А марки 1 коштує 2 864 грн./т. У серпні на тендері Львівської САД він коштував у півтора раза дешевше – 1 863 грн./т.

Сума угод на 0,1% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 136,54 млн грн.

За даними системи «YouControl», компанія «Голден Преміум Буд» була зареєстрована рік тому за масовою адресою в Києві на ТОВ «Енердж Сістем» Олександра Терлецького і ТОВ «Томрест» Лесі Захаренко. Її директоркою тоді була Людмила Логінова.

Нині ж «Голден Преміум Буд» належить директору Віталію Бондару зі Львова, а його статутний капітал виріс від 100 грн. до 1,00 млн грн., але масова адреса не змінилася.

Переможець уперше взяв участь у тендерах. На підтвердження досвіду він приніс чотири договори за січень-лютий 2018 року про будівництво житла в Рівному з ТОВ «Інтер Буд-Проект», ТОВ «Інтер Прогрес», ТОВ «Інтер Інновація» і ТОВ «Інтер-Спецмонтаж». Усі чотири фірми належать тому ж фонду «Фінрайз», що й субпідрядник «БК «Інтер Буд».

На менших тендерах конкурентами були відповідно бориспільське ТОВ «Аструм Білдінг Компані» Катерини Вовкотруб, Ольги Сидоренко та Андрія Трикоза і закарпатське ПП «Верховина Будсервіс» Івана Понзеля, які не знижували ціну під час аукціонів.

На найбільшому тендері дві фірми з нижчими на 4% цінами відхилили. Та ж «Верховина Будсервіс» мала дорожній каток масою 7,3 т замість не менше 8 т і не надала дозвіл на зміцнення аварійних частин будинків, а полтавське ТОВ «Ремтехналадка» Олександра Яровенка не сплатило тендерне забезпечення та не надало дозвіл на небезпечні роботи, акти до аналогічних договорів та інші папери. Дорожчим конкурентом у цьому випадку було київське ТОВ «Деко Холдинг Плюс» полтавчанина Олександра Клочка.

Для ландшафтного парку «Краматорський» купили пікап Mitsubishi з протипожежним модулем за мільйон

$
0
0

Регіональний ландшафтний парк «Краматорський» 23 листопада за результатами тендеру замовив ПП «Талисман» малий лісопатрульний комплекс на базі Mitsubishi L200 за 973 тис грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Фірма поставить пікап Mitsubishi L200 у комплектації INVITE з кондиціонером, підігрівом передніх сидінь, СD MP3 програвачем, двома фронтальними подушками безпеки.

Автомобіль також матиме протипожежний модуль, до якого входять бак для води (200 л), комбінований пожежний ствол, катушка для пожежного рукава з механізмом обертання, мотопомпа високого тиску Koshin SERH-50V-BAA, всмоктуючий рукав з фільтром грубого очищення 50 мм, напірний рукав 25 мм.

Пікап Mitsubishi L200 у комплектації Invite без протипожежного модуля продають за 788 тис грн.

Єдиним конкурентом ПП «Талисман» на торгах було ТОВ «Ніко-Захід» Володимира Гнатишина, чия пропозиція була вищою на 2 тис грн. – 975 тис грн. Очікувана вартість склала 988 тис грн. Фірми не зменшували суми під час аукціону.

«Талисман» та «Ніко-Захід» неодноразово зустрічалися на тендерах, в результаті яких їх вигравала то перші фірма, то друга.

Власником краматорського ПП «Талисман» є Віталій Гордієнко, директор Неллі Вечірко.

Регіональний ландшафтний парк «Краматорський» очолює Євген Скляров.

«Укргазвидобування» злило за консалтинг 2 мільйони євро фірмі, де раніше працював Прохоренко

$
0
0

АТ «Укргазвидобування» 3 вересня уклало угоду з ТОВ «Маккінзі і компанія Україна» про консалтингові послуги на 2,12 млн євро. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На рік замовили консалтингові послуги щодо оновлення стратегії «Укргазвидобування».

Половину коштів мали оплатити протягом 28 днів після укладення договору, тобто до кінця вересня, а решту перерахують протягом 30 днів після надання послуг.

Тендерний комітет дозволив Відділу стратегії та розвитку укласти нинішній договір без аукціону через відсутність конкуренції, а також вирішив на прохання директора з розвитку бізнесу Алдаса Балтутіса не оприлюднювати договір у «Прозорро».

У протоколі тендерного комітету сказано, що «Маккінзі і компанія Україна» володіє необхідним досвідом із розробки стратегій для підприємств і кращих світових практик міжнародних компаній у нафтогазовидобувній галузі та вже розробляла стратегію для «Укргазвидобування» і глибоко знає специфіку держкомпанії. Працівники цієї фірми добре знайомі зі структурою, менеджментом та бізнес-моделлю «Укргазвидобування», що дозволить значно скоротити час на заповнення, обробку та аналіз інформації. Вона має вільний ресурс консультантів для надання послуг у стислі часові рамки, а вартість її послуг, на думку оперативної наради «Укргазвидобування», знаходиться в прийнятних межах. Нині «Маккінзі і компанія Україна» працює з НАК «Нафтогаз Україна», тому зможе надати послуги, які найкраще корелюватимуть із загальною стратегією групи.

Як писало видання «EnKorr», «Нафтогаз» не розкриває мету, зміст і вартість послуг консалтингової компанії «McKinsey», спільно з якою розробляє свою стратегію.

Столична «Маккінзі і компанія Україна» на чолі з Жоржем Массудом належить фірмі «Маккінзі та компанія, Інк. Україна» («McKinsey & Company Inc. Ukraine», США). Торік «Ощадбанк» замовив їй консультацій на 14,82 млн грн. Також на сайті «Приватбанку» повідомлялося, що її обрали для розробки стратегії, але згодом ту публікацію видалили.

Нагадаємо, нинішній голова правління «Укргазвидобування» Олег Прохоренко до цього призначення працював у компанії «McKinsey Ukraine». Деякі ЗМІ вважають його наближеним до президента Петра Порошенка, оскільки у «McKinsey Ukraine» також працює Юлія Аліханова – дружина президентського сина Олексія Порошенка.

«Нафтогазівці» вивели на швейцарську дочірку 2 мільйони євро за право почитати звіти про «Нафтогаз»

$
0
0

ПАТ «НАК «Нафтогаз України» і АТ «Укргазвидобування» в останні дні листопада уклали угоди з «Naftogaz Trading Europe S.A.» на право користування звітністю на загальну суму 1,71 млн євро. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

«Укргазвидобування» заплатить швейцарській дочірній фірмі «Нафтогаза» 1,51 млн євро, сам «Нафтогаз» заплатить своїй дочірці 0,20 млн євро.

В обох випадках кошти є платою за користування об’єктами права інтелектуальної власності за звітами «Naftogaz strategy implementation: Capturing synergies from integration» та «Naftogaz Group: Preparation for Organization Transformation».

В обгрунтуванні закупівлі «Нафтогазу» пояснюється, що кошти в Швейцарію через те, що фірма «Naftogaz Trading Europe SA» має виключне право власності на звіт «Affordable energy for Ukraine. Naftogaz Strategy», що було підтверджено листом від «McKinsey&Company Poland Sp. z o.o.». Однак в жодній з закупівель не було пояснено яким чином і чому це право власності опинилось у швейцарської дочірки «Нафтогазу», а не у головного офісу «Нафтогазу» в Україні.

Окрім цього швейцарська фірма повідомила про розробку та можливість надати право користування звітами «Naftogaz strategy implementation: Capturing synergies from integration» та «Naftogaz Group: Preparation for Organization Transformation». Про них також не пояснюється яким чином, чому і навіщо право власності на дані про «Нафтогаз» опинились у швейцарської компанії.

Також в обгрунтуваннях закупівель не пояснюється чому «Нафтогаз» і «Укргазвидобування» взагалі мусять платити за право почитати звіти про діяльність «Нафтогазу», не пояснюється чим викликана потреба в ознайомленні з патентованими звітами.

З системи «Прозорро» відомо, що це не перші платежі «нафтогазівців» за звіти швейцарській фірмі. Також була угода від 31 грудня 2017 року, за якою «Нафтогаз» мав перевести на рахунок «Naftogaz Trading Europe SA» ще 0,15 млн євро. Тоді кошти мали заплатити за право прочитати звіт “Affordable energy for Ukraine. Naftogaz Strategy”.

Відтак загальна платежів в Швейцарію за право прочитати звіти про «Нафтогаз» склала 1,86 млн євро, або майже 60 млн грн за поточним курсом.

«Naftogaz Trading Europe S. A.» є 100-процентною дочірньою компанією НАК «Нафтогаз Україна» і зареєстрована в Женеві (Швейцарія). Компанія була створена в серпні 2016 р. на базі «Naftogaz Overseas S. A.». Її директорами є Юрій Вітренко, Ірина Михайленко і Володимир Томаш. «Naftogaz Overseas» була заснована в 2012 році з метою торгівлі нафтою, що видобувається «Нафтогазом» в Єгипті.

В липні 2017 року «Нафтогаз» почав постачати газ в Україну через свою швейцарську дочірку. В червні наглядова рада «Нафтогазу» погодила укладення рамкового контракту на поставку природного газу з «Naftogaz Trading Europe» очікуваною вартістю до 148,8 млрд грн.

Як повідомляв глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв, одним із завдань «Naftogaz Trading Europe» є залучення кредитів від західних комерційних банків під заставу природного газу, що знаходиться в українських ПСГ.

Viewing all 20995 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>