Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 20997 articles
Browse latest View live

Клерків Кличка підозрюють у фіктивному тендері на 50 мільйонів по вже виконаній реконструкції парку Кіото

$
0
0

Правоохоронці підозрюють службовців комунального підприємства КМДА «Київський центр розвитку міського середовища» у зловживанні владою або службовим становищем, що могло призвести до фіктивного тендеру щодо другої черги реконструкції парку «Кіото», яке виграло ТОВ «БК Куб» з пропозицією 49,42 млн грн.

Про це написав Олександр Євдокімов у «КиевVласті», посилаючись на ухвалу Деснянського райсуду м. Києва від 15 грудня та власні дані.

Згідно з матеріалами справи, 28 вересня 2017 року комунальники розмістили в системі «Прозорро» оголошення про проведення відкритих торгів щодо реконструкція парку «Кіото» у Деснянському районі Києва (ІІ черга) на очікувану вартість 62 млн грн. 21 листопада «Київміськрозвиток» за результатами тендеру замовив «БК Куб» роботи з реконструкції за 49,42 млн грн.

Правоохоронці разом із фахівцями оглянули територію парку «Кіото» і дійшли висновку, що роботи з реконструкції парку вже фактично були виконані, що свідчить про фіктивність проведеного тендеру.

Прокурор Київської місцевої прокуратури звернувся до суду з клопотанням надати тимчасовий доступ до документів комунального підприємства, зокрема документації, яку комунальне об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» передало КП «Київський центр розвитку міського середовища» у 2016 році, на підставі якої «Київміськрозвиток» став замовником реконструкції «Кіото». Суд клопотання задовольнив.

Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (КМДА) «Київський центр розвитку міського середовища» створено 30 жовтня 2015 року. З того часу його очолює Денис Півнєв. Підприємство підпорядковане Департаменту містобудування та архітектури КМДА, який з червня 2016 року очолює Олександр Свистунов, а курує «Київміськрозвиток» перший заступник голови КМДА – до недавнього часу Геннадій Пліс, а наразі Микола Поворозник.

Власником та керівником ТОВ «БК Куб» вказано Сергія Брижка. Він також є співзасновників громадської організації «Клуб автовласників».

Видання порахувало, що за останні три роки «БК Куб» уклало 34 угоди різними бюджетними організаціями на загальну суму 173 млн грн., в основному, з КП «Київзеленбуд», яке передало функцію замовника по реконструкції парку «Кіото» «Київміськрозвитку».

Нацполіція підозрює, що в 2016-2017 рр. посадові особи КО «Київзеленбуд» налагодили злочинну схему по розкраданню бюджетних коштах в особливо великих розмірах.

Слідство вважає, що під час проведення закупівель різних робіт і послуг вони залучали 13 підконтрольних фірм, які, не маючи необхідного штату, вигравали тендери з порушеннями антимонопольного законодавства. За підтримки керівництва «Київзеленбуду» ці компанії, серед яких вказане і ТОВ «БК Куб», отримували практично всі бюджетні підряди. При цьому, гроші потім виводилися, а роботи в парках і скверах проводили підрозділи «Київзеленбуду», який з 2016 року очолює Михайло Наконечний.


Кабмін спонукає комунальників закуповувати міський транспорт без оглядки на бюджетний рік

$
0
0

Міністерство економічного розвиту і торгівлі пропонує дозволити розпорядникам бюджетних коштів закуповувати транспорт без прив’язки до бюджетного року.

Відповідні зміни до постанови Кабміну №117 від 23.04.2014 р. вніс на розгляд уряду 27 грудня перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

В пояснювальній записці до документу Мінекономрозвитку вказало, що прописані строки поставок автобусів, тролейбусів, електробусів, трамваїв та іншого колісного транспорту на практиці не працюють. А підприємства виробники не маючи упевненості в повному закінченні процедури закупівлі і розрахунків з ним протягом одного бюджетного року, змушені або відмовлятися від участі в тендерах, або включати в ціну транспорту вартість обслуговування банківських кредитів.

Порівняльна таблиця до пропозиції Кубіва про закупівлі транспорту поза бюджетним роком

При узгодженні Міністерство фінансів вказало, що запропоновані зміни призведуть до відволікання бюджетних коштів на тривалий період, а ще до утворення дебіторської заборгованості. В тому числі – на кінець року. Критику Мінфіну також підтримав урядовий Департамент із питань інфраструктури та технічного регулювання. Але ці зауваження при узгодженні позицій враховані не були.

Нагадаємо, в січні за ініціативи Мінекономрозвитку уряд збільшив розмір авансу для комунальників при закупівлі транспорту до 70%, а термін поставки для автобусів і тролейбусів до 8 місяців, а для трамваїв – до року. таким чином, розмір авансу виріс майже вдвічі, а строки поставок – в три-чотири рази. Статистика перед цим рішенням уряду показувала, що в 2014-2016 роках місцеві органи влади уклали угоди про закупівлю нових та вживаних автобусів і тролейбусів майже на 3 млрд грн. Найбільше транспорту було закуплено у корпорації «Богдан», яка виграла підрядів на 617,10 млн грн, і співвласником якої раніше був президент Петро Порошенко, а зараз корпорацією володіє перщий заступник секретаря СНБО Олег (Свинарчук) Гладковський.

У Труханова заплатять 107 мільйонів за ремонт скандального офісу на Верстатобудівній

$
0
0

Управління капітального будівництва Одеської міської ради 26 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «Сеал Строй» реконструкцію адміністративної будівлі по вул. Верстатобудівна, 12 за 107,34 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Будівлю загальною площею 6 747 кв. м міськрада у 2010 році отримала з доплатою від ТОВ «Арт» в обмін на 23 об’єкти нерухомості. Згодом суд визнав договори дарування і купівлі/продажу недійсними, оскільки вони маскували заборонену міну комунального майна. Деякі об’єкти повернули місту, однак ніхто не був покараний, бо рішення публічно ухвалили депутати на сесії міськради.

У 2015 році невеликі офіси у цій будівлі віддали в оренду ГО «Спілка дітей окупації німецько-фашистськими загарбниками міста Одеси та Одеської області» на чолі з Альбертом Маліновським і ГО «Центр сприяння інвалідам «Надія» Володимира Толкачова і Володимира Плєханова. Остання громадська організація фігурує у кримінальному провадженні щодо нерухомості, незаконно виведеної з комунальної власності Одеси протягом 2015-2017 років.

До кінця 2019 року там виконають загальнобудівельні роботи, влаштують покрівлю, зонти, фасад, інженерні та комунікаційні мережі, систему контролю доступу, придбають меблі та інвентар, благоустроять територію. Гарантійний строк складає десять років.

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

На заробітну плату піде 11,26 млн грн., тобто 10% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 4% – 4,02 млн грн.

Ціна угоди на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 108,18 млн грн.

Єдиним конкурентом було ТОВ Компанія «Екстер’єр-Дизайн», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Засновницею одеського «Сеал Строй» є Вікторія Напханюк, а директором – Олександр Напханюк. Раніше фірмою керував Євген Галайда, а до нього директором був Сергій Бєляк, який на тендерах вказував електронну пошту grado-stroi@ukr.net, що належить «СК «Градо-Строй» Юрія Самойленка. Остання фірма відома тим, що її конкурентом на торгах неодноразово було ТОВ «Інвестиційна будівельно-виробнича компанія «Квадр» екс-мера Одеси Леоніда Чернєги (1991-1994 рр.) та його сина Олексія Чернєги.

Принаймні до початку 2015 року фірмою «Сеал Строй» володів і керував Сергій Зглавуца, власник ПП «Інноваційні креативні технології». В одній квартирі зі Зглавуцою прописана Маргарита Богомягкова, екс-засновниця іншого підрядника управління – ТОВ «Магма Груп КР», яке нині переоформлене на Галину Раздорожну з Молдови.

Олександр Напханюк раніше керував ТОВ «Південь Ліс Буд» Олени Муки і Світлани Дробот, що зараз належить тій же Муці, Галині Ткаченко та Любові Сідоровій.

Усього з липня 2015 року «Сеал Строй» виграв тендерів на 272,56 млн грн. – виключно в теперішнього замовника.

Місцевий «Екстер’єр-Дизайн» (раніше «Новострой Лтд») на чолі з Валерієм Возним належить Анатолію Рагуліну, співвласнику ТОВ «Готель Інвест Сервіс», ТОВ «Мета-Інвест Лтд» і ТОВ «Санна-Турс».

Також Рагулін був серед бенефіціарів нині ліквідованого ТОВ «Інвестиції Регіональних Проектів» із Юрієм Фрідбургом – власником ПП виробничо-комерційна фірма «Мікромегас». Останнє будувало школу в Одесі перед «Сеал Строй».

Регістр судноплавства купив гібридний кросовер Toyota RAV4 за мільйон

$
0
0

Держпідприємство «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» 26 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «ВіДі Автострада» легковий автомобіль за 1,05 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

До кінця року фірма поставить Toyota RAV4 у топовій комплектації Passion, 2.5 Hybrid E-AWD, E-CVT. Авто матиме сидіння, оздоблене комбінованою шкірою, круїз-контроль, камеру заднього виду з динамічною проекцією, дворежимний підігрів сидінь, клімат-контроль, мультиінформаційний кольоровий дисплей 4,2 на панелі приладів, аудіосистему Toyota Touch з кольоровим багатофункціональним сенсорним дисплеєм 7,0 та 6 динаміками.

Toyota RAV4 Hybrid у придбаній комплектації продають за 1,10 млн грн., а у базовій комплектації DRIVE, 2.5 Hybrid 2WD, E-CVT за 821 тис грн.

Замовлення «ВІДІ Автострада»  із групи «ВіДі» Віталія Джуринського отримало без конкуренції. Фірма не зменшувала очікувану ціну.

«Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» є держпідприємством у галузі морського та річкового транспорту, основні види діяльності якого пов’язані з забезпечення безпеки судноплавства. Регістр розташовано у Києві.

Очолює підприємство Кирило Шаламай, екс-депутат Одеської міськради від «Партії регіонів» та колишній заступник Одеського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. Дружина Шаламая, Ольга Головченко, є членом виконкому Одеської міськради.

Із лютого білоруська хімія для водників Вінниччини подорожчала на 11%

$
0
0

КП «Вінницяоблводоканал» 27 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Неосинтез» коагулянту – сульфату алюмінію на 25,37 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У 2018 році в біг-бегах залізницею поставлять 3 тис т сірчано-кислого алюмінію з умістом оксиду алюмінію не менше 16% та нерозчинного у воді осаду не більше 0,3% виробництва ТОВ СП «Ксант» (Білорусь) по 8 458 грн. за тонну.

У лютому фірма продала його водоканалу на 11% дешевше – по 7 600 грн./т, але в жовтні ціну підняли додатковою угодою до 8 284 грн./т, що лише на 2% дешевше від нинішньої тендерної ціни. У грудні 2015 року ціна від тієї ж фірми становила 6 944 грн./т.

Нині передбачено відстрочку платежу не менше місяця після поставки товару.

Ціна угоди на 0,5% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 25,50 млн грн.

Як і на початку року, єдиним конкурентом було ТОВ «ТБ «Аква-Холдинг», чиїми засновниками є дніпровець Сергій Астахов і закарпатське ТОВ з ІІ «Євроленд». Останнє раніше було записане на Сергія Захаренка, а зараз його засновниками значаться ТОВ «Поліпром-Інвест» того ж Астахова та сейшельський офшор «Гранд Стар Ллс».

«Неосинтез» був заснований у 2012 році російським ТОВ «Ескам» Сергія Сусметова та Ігоря Мишакова. Зараз власником є Сергій Зубець із Гомеля, а директором – Андрій Кучин. Саме в Гомелі знаходиться білоруський виробник коагулянта «Ксант» із російської групи «Метахім», чию головну компанію ТОВ «Метахім» записано на Ігоря Мішакова і Сергія Сусмєтова.

«Прокладка» виграла у партнера «порошенківця» 61 мільйон на ремонт Київради в стилі постмодерну (фото)

$
0
0

КП «Спецжитлофонд» 19 грудня за результатами тендеру замовило ПП «Артєль-1» ремонтно-реставраційні роботи на першому поверсі адмінбудинку Київради по вул. Хрещатик, 36 за 60,99 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

За даними видання «Хмарочос», організація «Агенти змін» протягом кількох місяців досліджувала, як публічний простір мерії використовується нині, та як міська громада хоче використовувати його в майбутньому. Згодом вона провела воркшоп для дизайнерів, де ті розробили функціональне зонування першого поверху, яке лягло в основу технічного завдання на проектування.

Проект у стилі постмодерну вартістю 1,37 млн грн. виконало ТОВ «Аімм-Груп» Ганни Іскіердо, яке загалом з минулого року отримало держпідрядів на 8,32 млн грн.

«Практичний і строгий дизайн, позбавлений дрібних деталей декору, насамперед, покликаний створити комфортну атмосферу як для працівників, так і для відвідувачів», – пишуть архітектори у пояснювальній записці.

До травня 2018 року виконають загальнобудівельні роботи та оздоблення приміщень, влаштують інженерні та комунікаційні мережі, системи контрою доступу, відеонагляду і черги, придбають меблі та інформаційну техніку. Субпідрядник ДП «Будівельно-монтажне управління ДУС» виконає ремонтно-реставраційні роботи щодо вхідних дверей, а ТОВ «ПІК «Безпечні системи» – монтаж пожежних оповіщення і сигналізації (разом до 20% вартості підряду). Гарантійний строк складає десять років.

За підсумковою відомістю ресурсів, принаймні 7,25 млн грн. піде на різні панелі з ламінату високого тиску – HPL: зокрема, Top White 0112 FH t-6мм клейова система М3-3мм коштує 2 458 грн./кв. м (тут і далі тендерні ціни вказано без ПДВ і доставки).

У відкритих джерелах можна знайти польські фасадні HPL панелі 6-8 мм різних розмірів під дерево по 1 600 грн./кв. м.

Підвісна стеля Thermatex Feinstratos micro 600x1200x15мм VT-15 коштує 2 567 грн./кв. м.

На ринку менші панелі AMF Feinstratos 15 мм VT15 600х600 можна придбати по 285 грн./кв. м.

Моноблоки Dell OptiPlex 7450 24″ i5-7500/8GB DDR4/500G SATA/Keyboard/Mouse/ Windows 10 Pro Ukr/MS Office 2016 Pro/5Year Pro support +Accidental Damage Service коштують по 44 167 грн.

В інтернет-магазинах такі моноблоки із трирічною гарантією без офісного пакету софту продаються по 39 130 грн.

Дисплеї Samsung UD55E-B (LH55UDEBLBB/CI) замовили по 83 тис грн., хоча на ринку їх продають по 102-104 тис грн.

Багатофункціональні пристрої HP LaserJet Pro M521dw купили по 23 188 грн., тоді як їхня ринкова ціна становить 21-30 тис грн.

На заробітну плату піде млн 2,87 млн грн., тобто 5% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 0,4% – 236 тис грн.

Ціна угоди на 0,08% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 61,04 млн грн.

Єдиним конкурентом було столичне ТОВ «НВФ Укрбудпроект 1» Сергія Уманця зі статутним капіталом 29 тис грн., яким керує Владислав Кривець. Уманець також володіє ТОВ «МТЦ» з Андрієм Куликом та Миколою Негричем, депутатом Київради від «БПП» і зятем Михайла Голиці – екс-очільника Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА та екс-директора АТ «ХК «Київміськбуд».

Нині миколаївська «Артєль-1» зі статутним капіталом 1 тис грн. належить Володимиру Аверкіну. Він також володіє ПП «Зумелектро» сам та Обслуговуючим автогаражним кооперативом «Сонячний» з Олександром Борисенком і Володимиром Курушевим.

У 2016 році засновником переможця була Наталя Стацюк, у 2012 році – Олександр Стацюк, а в 2011 році – Руслан Діордіященко.

Із серпня 2016 року переможець виграв кілька маленьких тендерів на 3,37 млн грн.

Сім’ї екс-заммера Севастополя додали 38 мільйонів на сміттєзвалище у Краматорську

$
0
0

КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» 26 грудня за результатами переговорної процедури закупівлі замовив ТОВ «Хозхімсервіс» додаткові роботи з будівництва Регіонального полігону твердих побутових відходів у м.Краматорськ за 37,66 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Підрядником робіт ІІ черги виступило ТОВ «Хозхімсервіс», пояснив замовник, оскільки саме ця фірма виграла первинний тендер на проведення даних будівельних робіт.

Згідно з договором, обсяг фінансування на 2017 рік визначений на рівні 37,66 млн грн, тобто, покриває повну вартість підряду. Кошти виділені з обласного бюджету.

Договір діятиме до кінця березня 2018 року. На заробітну плату сторони погодили витрати у розмірі 243 тис. грн, вартість матеріалів складе 1,04 млн грн, вартість експлуатації будівельних машин – майже 24 млн грн. У вигляді прибутку підрядник отримає 1,4 млн грн (3,7%).

У перелік додаткових робіт включене: планування території полігону, а також тимчасові споруди – майданчики, дороги, містечко, навіс, електроосвітлення, водопостачання, демонтажні роботи.

Зареєстроване у Маріуполі ТОВ «Хозхімсервіс» належить донеччанам Аллі Кізіменко та її старшому сину Давіду Кізіменку, а керівником є Марк Кізіменко – наймолодший син Алли Кізіменко.

Її чоловік, Олег Кізіменко, раніше очолював Управління капітального будівництва Донецької ОДА, а з 2012 р. був заступником мера Севастополя Володимира Яцуби. За даними місцевих ЗМІ, після анексії Криму Росією Кізіменко-старший лишився на тій же посаді при так званому губернаторі Сергію Меняйлі, а в 2015 р. був звільнений.

Зауважимо, що середній син подружжя Кізіменків, Матвій Кізіменко, раніше очолював «Донецький державний проектний Інститут “Донецькпроект”». У 2013 році аудитори повідомляли, що у грудні 2011 – січні 2012 року, за часів керівництва Матвія Кізіменка, Головне управління капітального будівництва Донецької ОДА замовило Інституту реконструкцію будівлі по вулиці Чапаєва, 26 під обласний центр соцреабілітації дітей-інвалідів у місті Красний Лиман за 1,35 млн грн. Головою Комітету з конкурсних торгів УКБ тоді був Олег Кізіменко.

Контактний номер «Хозхімсервісу», 0623859171, використовують також донецькі ТОВ «Міське житло» Катерини Прохорової та Олексія Ярового, ТОВ «Асторія» Тимофія Таможнікова, а також раніше використовувало ТОВ «Донсервісбуд» Марини Сушкової. Власником останнього раніше був Давід Кізіменко, сьогодні він залишається директором фірми. У період часу з 2008 по 2013 рік, за підрахунками «Наших грошей», ця компанія отримала державних підрядів у Донецькій області на 352,24 млн грн.

Згадане ТОВ «Асторія» почало вигравати торги у 2013 році, і тоді упродовж кількох місяців підписало три договори загальною вартістю 13,13 млн грн. Одноосібний власник фірми Таможніков також до лютого 2012 року числився власником «Донсервісбуду».

ТОВ «Хозхімсервіс» з початку року отримало замовлень від бюджетників на 319 млн грн.

За рік «прокладки» підняли ціну патентованого палива для «Укрспирту» на 45%

$
0
0

ДП «Укрспирт» 29 листопада уклало угоду з ТОВ «Адвансен Трейд» про закупівлю палива на 80,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На період із грудня 2017 року по грудень 2018 року замовили 8 тис т палива котельного коксохімічного сумішного альтернативного за ТУ У 20.1-00190443-042-2015 по 10 тис грн./т.

У січні ТОВ «Прогрес Лайф» продало його «Укрспирту» на 45% дешевше – по 6 900 грн./т. Однак потім ціну кілька разів підвищували додатковими угодами, доки в листопаді вона не склала 8 500 грн., що на 18% дешевше від нинішньої договірної ціни.

У 2016 році «Укрспирт» замовляв його по 5 400 грн/т. Тоді постачальником було дніпровське ТОВ «Поліхім-Альфа» Оксани Ковері на чолі з Віктором Ткаченком.

Сертифікат відповідності строком дії з березня 2016 року по березень 2017 року на цей вид палива у березні 2016 року видано ТОВ «Торговий дім «Гермес i К», зареєстрованому на Андрія Степанова у Новомосковську на Дніпровщині. Нині воно переоформлене у Львові на Властислава Руссу з Молдови.

Створеною в 2015 році фірмою «Адвансен Трейд» зі статутним капіталом 1 тис грн. володіє та керує Олег Бабенко із с. Піщанка Новомосковського р-ну. Вона прописана у Новомосковську за адресою масової реєстрації по вул. Зіни Бєлої, будинок 156, кімната 5, квартира 8.

Там само торік знаходився старий постачальник «Прогрес Лайф» Валентини Ткаченко, якій міськрада Новомосковська виділяла  8 га землі під асфальтобетонним заводом по вул. Північна, 7. Нині фірму перереєстрували у Кременці на молдаванку Надію Ботнару.

Крім того, «Адвансен Трейд» виступала єдиним конкурентом «Поліхім-Альфа» на торішніх торгах залізниці щодо креозоту для просочування шпал. Саме у Новомосковську розташовано один зі шпалопросочувальних заводів «Укрзалізниці».

Усього з березня «Адвансен Трейд» отримала підрядів на 93,37 млн грн., з яких нинішній – найбільший.


Французькі юристи отримають $2,7 мільйона на захист України від російського олігарха, у якого відібрали «ЗАлК»

$
0
0

Міністерство юстиції України 27 грудня уклало угоду з міжнародною юридичною фірмою «Sherman & Sterling LLP» (Франція) $2,70 млн, або 75,54 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У 2017 році фірма представлятиме інтереси України у справі № ARB/16/35 за позовом компаній «Emergofin B.V.» (Нідерланди) та «Velbay Holdings Ltd.» (Кіпр) до держави Україна у Міжнародному центрі з врегулювання інвестиційних спорів.

Дочірні підприємства російської компанії «РусАл» Олега Дерипаски, Михайла Прохорова та інших акціонерів вимагають компенсації інвестицій у ПрАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат». У 2006 році «Velbay Holdings Ltd.» купила в Фонду держмайна 68,01% акцій «ЗАлК», однак у 2015 році прокуратура через суд повернула їх у державну власність. У «РусАла» через згаданий кіпрський офшор зосталось 29,54% «ЗАлК». Цьогоріч улітку СБУ повідомила про підозру представникам «РусАл» за знищення «ЗАлК» в інтересах Росії. Детальніше про ситуацію з комбінатом можна прочитати на «Економічній правді».

В обґрунтуванні переговорної процедури сказано, що нині справа перебуває на етапі обміну документами за вимогою кожної зі сторін та підготовки відповіді на повний текст позовної заяви.

Ставка всіх шести юристів «Sherman & Sterling LLP» становить $650 за годину.

Третьою особою залучать ТОВ «Адвокатська фірма Ангард» Андрія Вишневського та Ірини Назарової, вісім юристів якої отримуватимуть по $215 за годину. Вишневський був членом наглядових рад «Метінвесту» та «Інгулецького ГЗК» Ріната Ахметова, ПрАТ «Смарт-Холдинг» Вадима Новинського, «Агрокомбанку» Анатолія і Володимира Дроботів, а також «МЦБ Агріколь Холдинг». У 1990-их роках він працював заступником голови відділу міжнародної економіки та консультацій Торгово-промислової палати України і радником Міністра приватизації України.

За кошторисом, ксерокопіювання коштує $0,20, а переклад – $12-14 за сторінку.

Нагадаємо, у грудні 2016 року Мінюст угоду уклав із лондонською філією «Sherman & Sterling LLP» щодо цієї справи вартістю 16 500 євро зі ставкою 550 євро за годину.

«Укргазвидобування» замовило Пінчуку труб ще на мільярд

$
0
0

 

ПАТ «Укргазвидобування» 22 грудня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Інтерпайп Україна» про закупівлю труб на 905,99 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Протягом трьох місяців фірма Віктора Пінчука має поставити 18 710 т обсадних труб виробництва ПАТ «Інтерпайп НТЗ» у 2017-2018 роках, перелік яких із цінами можна побачити у таблиці нижче.

Найдорожчою є труба ОТТГ вик.А 178×10,4 Л ГОСТ 632-80 по 60 788 грн./т. У травні «Інтерпайп Україна» продала її «Укргазвидобуванню» на 2% дешевше – по 59 508 грн./т.

Решта цін відрізняються від весняного тендеру приблизно на стільки ж.

Ціна угоди на два відсотки нижча від очікуваної вартості закупівлі в 921,72 млн грн.

Конкурентами були ТОВ ПКФ «Біліс» із продукцією ТОВ «Дніпровський трубний завод» і ТОВ «Нафтосервіс» із продукцією ПАТ «Трубна металургійна компанія» (Росія).

Дніпровською ПКФ «Біліс» володіє та керує Євген Чічкань, який також очолює ТОВ «Гранд Пром Торг» Ірини Миронової. За даними системи «YouControl», у 2016 році засновниками суперника були Ігор Бекленищев і Руслан Лозовий.

«Нафтосервіс» належить Анатолію Бєліченку та Андрію Лябогову. Раніше Лябогов був співзасновником ТОВ «Інко-Профіт», яке нині записано на директора Дмитра Закору. Бєліченко донедавна значився на сайті цієї фірми комерційним директором.

Крім того, Лябогов володіє ТОВ «Торгова трубна компанія», а також ТОВ «Укрбурснаб» із Сергієм Гризуном. Останній є депутатом міськради Дніпра від «Блоку Петра Порошенка» (раніше – Партія Регіонів) та співвласником трубного ТОВ «Сітек».

У 2008-2012 роках суперник виграв тендерів на поставку труб на 203,91 млн грн. – виключно у ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз», а нині бере участь у торгах «Укргазвидобування» з російськими трубами.

 

Найменування товару Кількість, т Ціна, грн./т із ПДВ
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 178×10,4 Л ГОСТ 632-80 200 60 788
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 168×10,6 Л ГОСТ 632-80 200 60 788
Труба обсадна, безшовна ОГ-1М 194×12,7 Е ТУ У 27.2-8-89-2004 200 57 080
Труба обсадна ОТТМ, вик.А, 324×12,4 М ГОСТ 632-80 450 54 440
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 245×12 М ГОСТ 632-80 300 54 440
Труба обсадна ОТТМ, вик-А, 324×12,4 Л ГОСТ 632-80 700 49 634
Труба обсадна ОТТМ, вик.А, 324×11 Л ГОСТ 632-80 500 49 634
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 245×10 Л ГОСТ 632-80 600 49 514
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 245×11,1 Л ГОСТ 632-80 700 49 514
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 245×12 Л ГОСТ 632-80 350 49 514
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 178×10,4 Е ГОСТ 632-80 800 49 154
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 168×10,6 Е ГОСТ 632-80 1 000 49 154
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 168×12,1 Е ГОСТ 632-80 200 49 154
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 245×10,0 Е ГОСТ 632-80 1 850 47 714
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 245×11,1 Е ГОСТ 632-80 1 000 47 714
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 245×12,0 Е ГОСТ 632-80 800 47 714
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 245×8,9 Д ГОСТ 632-80 750 47 446
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 245×10 Д ГОСТ 632-80 900 47 446
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 245×11,1 Д ГОСТ 632-80 600 47 446
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 245×12 Д ГОСТ 632-80 300 47 446
Труба обсадна ОТТГ, вик-А, 178×10,4 Д ГОСТ 632-80 400 47 326
Труба обсадна ОТТМ, вик.А, 168×7,3 Д ГОСТ 632-80 150 47 326
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 168×8,9 Д ГОСТ 632-80 700 47 326
Труба обсадна ОТТГ, вик.А, 168×10,6 Д ГОСТ 632-80 800 47 326
Труба обсадна ОТТМ, вик.А, 324×9,5 Д ГОСТ 632-80 60 46 486
Труба обсадна ОТТМ, вик.А, 324×1 Д ГОСТ 632-80 300 46 486
Труба обсадна ОТТМ, вик.А, 324×12,4 Д ГОСТ 632-80 200 46 486
Труба обсадна ОТТМ, вик-А, 324×11 Е ГОСТ 632-80 2 400 46 394
Труба обсадна ОТТМ, вик.А, 324×12,4 Е ГОСТ 632-80 1 300 46 394
Усього: 18 710  

Топ-корупціонери: вироки за 2015-2017 роки

$
0
0

Чинними є вироки стосовно пяти топ-посадовців. Один отримав умовний термін, один – штраф, один – звільнений від відбування арешту, ще двоє – уклали угоду зі слідством.

1 грудня Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що в Україні цього року 815 корупціонерів отримали вирок. Уже через два тижні прес-служба ГПУ збільшила цю цифру майже вдвічі –  до 1534 осіб.

Оскільки важко сказати, хто більше правий зі своєю цифрою, ми вирішили ґрунтуватись на власних дослідженнях. При чому нас більше цікавила не кількість засуджених за корупцію, а, так би мовити – їхня якість. Тобто соціальний статус.

Протягом року «Наші гроші» ретельно збирали вироки по п’яти корупційних статтях (191, 364, 368, 369, 369-2 КК України). Це основні статті, які і складають основу статистики ГПУ. По решті 14 корупційних статей вироків виноситься дуже мало.За даними Єдиного держреєстру судових рішень, по цих п’яти корупційних статтях у січні-листопаді цього року було винесено 871 вирок.

Із топ-чиновників цього року засудили двох осіб – це голови райдержадміністрацій.

Топ-корупціонери: вироки за 2015-2017 роки

З усіх топ-чиновників, які за останні три роки отримали вироки, фактично у в’язниці півтора року провів екс-заступник Держсільгоспінспекції Ігор Немировський. Решта чиновників отримали більш м’які покарання, або ж вироки стосовно них не набули сили чи скасовані.

Так, чинними вже є вироки стосовно п’яти топ-посадовців. Один з них отримав умовний термін, один – штраф, ще один звільнений від відбування арешту у зв’язку із закінченням строків давності, і ще двоє – уклали угоду зі слідством (деталі невідомі). Решта справ – в апеляційній чи касаційній інстанції, або ж на новому розгляді.

У списку нижче зібрано усі справи, які були опубліковані у Єдиному держреєстрі судових рішень. У даному випадку це – вироки стосовно семи голів РДА, заступника Голови Державної інспекції сільського господарства України, першого заступника голови Державної податкової служби України, двох заступників міністра та ще одного чиновника Мінпромвугілля.

Топ-чиновники, які отримали вироки після Революції Гідності

Вироки постановлені у період з 1 січня 2015 року по 30 листопада 2017 року

Топ-чиновник* Стаття Покарання Суть злочину

(за версією слідства)

Вирок набув силу
Іванченко Василь Миколайович,

голова Доманівської РДА Миколаївської області (квітень 2014 – вересень 2016 рр)

 

Вирок від 30.10.2017

Зловживання владою або службовим становищем Визнано невинуватим та виправдано за відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення.

 

Прокурор подав апеляцію, розгляд якої призначено на 05.04.2018.

 

У цій справі 27.05.2016 суд вже виносив вирок, яким Іванченка було засуджено до 4 років позбавлення волі умовно.

 

19.08.2016 апеляційний суд цей вирок скасував і призначив новий розгляд, при якому екс-голову РДА було виправдено.

У липні 2014 голова РДА фактично привласнив 111 тонн пшениці на суму 208 679 грн, яку за допомогою знайомого підприємця та начальника районної міліції зібрав із ділянки, яку особи засіяли, не отримавши договору оренди (при цьому вони отримали дозвіл на розробку проекту землеустрою для відведення ділянки в оренду). Голова РДА вину не визнав, просив виправдати. Ні
Остринський Віктор Костянтинович,

голова Обухівської РДА Київської області (2006-2010 рр)

 

 

Вирок від 04.01.2017

Зловживання владою або службовим становищем 4 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій строком на 2 роки.

 

На вирок подано апеляцію, розгляд якої призначено на 10.01.2018.

Разом зі своїм першим заступником у 2008 році виділили 37 га (вартість 119 213 686 грн) в Обухівському районі 19 приватним особам, понад 10 га яких  – з водного фонду і рекреаційних земель (два острови), які перебували в користуванні ТОВ ЦППП “Бізнес і право”. Ні
Олександр Сухомлин,

заступник міністра економ розвитку (2010-2011, жовтень 2014)

 

Вирок від 22.12.2016

Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем Як повідомив у лютому 2017 року повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, Сухомлин уклав угоду зі слідством і відшкодував до держбюджету 22 млн грн.

 

Деталі цієї угоди невідомі, оскільки у держреєстрі її немає.

Зі слів Луценка, Сухомлина обвинувачували у тому, що «будучи в 2010-2014 роках головою аукціонного комітету із продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу й вугілля,  діючи за попередньою змовою з Януковичем, Азаровим і Курченком, а також, імовірно, з іншими членами злочинної організації, незаконно заволодів в інтересах цієї організації майном ПАТ “Укргазвидобування” і ПАТ “Укрнафта”… а саме – виробленим ними скрапленим газом на загальну суму понад 2 млрд грн». Так
Супрун Микола Степанович,

голова Бобровицької РДА Чернігівської області (на посаді з 23.05.2014 по 07.10.2015)

 

Вирок від 05.12.2016

Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою 6 років позбавлення волі;

-заборона займати посади, пов’язані з державною службою на 2 роки;

-конфіскація всього майна що є його власністю;

-позбавлення 5 рангу 3 категорії державного службовця.

 

У справі вже був вирок 19.02.2016  про засудження Супруна до 6 років, який був скасований апеляцією і відправлений на новий розгляд.  Другим вироком 05.12.2016 Супрун був засуджений до 7 років позбавлення волі, а апеляція зменшила термін до 6 років. Зараз справа на розгляді у касації.

У серпні 2015 отримав 45 тис грн від директора ТОВ «Інтергаз-5000» за сприяння у виділенні ділянки 0,4 га і зміни її цільового призначення з с/г під будівництво АГЗС. Голова РДА вину не визнав – стверджує, що отримував спонсорську допомогу на будівництво РАЦСу у Бобровиці. Просив його виправдати. Ні
Шкаврон Микола Іванович,

перший заступник голови Києво-Святошинської РДА, в.о. голови (серпень 2012 – січень 2013)

 

Вирок від 18.11.2016

Зловживання владою або службовим становищем 5 років позбавлення волі умовно із позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, на державних та комунальних підприємствах (організаціях, установах), пов’язані із здійсненням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на 2 роки; штраф 10200 грн.

 

Пом’якшувальними обставинами для Шкаврона суд визнав його щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

 

Комісія з визначення розміру збитків Києво-Святошинською РДА не створювалась та, відповідно, розмір збитків, які підлягають відшкодуванню, не визначала.

У жовтні-грудні 2012  року підписав незаконні розпорядження, за якими з володіння ДП “Науково-дослідний виробничий агрокомбінат “Пуща-Водиця” вибуло 350 га (зазначена у вироку вартість – 373 900 000 грн) в межах Софіївсько-Борщагівської сільради, які він розпорядженнями безоплатно передав у власність підставних осіб. Так
Вакуленко Василь Олександрович, голова Глобинської РДА Полтавської області (березень 2015 – червень 2016)

 

Вирок від 17.11.2016

Зловживання впливом Штраф 12750 грн.

 

Уклав угоду про визнання винуватості із прокурором прокурором Кременчуцької місцевої прокуратури.

У травні 2016 року отримав неправомірну вигоду $23 тис від директора ТОВ «Біфлек» Андрія Степорука за сприяння в оформленні права користування на будівлю колишньої Федорівської загальноосвітньої школи в с.Федорівка Глобинського району Полтавської області. Так
Підгайний Ярослав Михайлович,

перший заступник міністра вугільної промисловості України

 

Вирок від 07.11.2016

Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього особистого майна, заборона обіймати посади керівника підприємства, установи, організації всіх форм власності 3 роки.

Звільнено від покарання у зв’язку із закінченням строків давності.

Зараз справа перебуває у касаційній інстанції.

Деталі цієї справи описували журналісти у 2000 р.

У 1996 році розікрали 250 тис грн державних коштів, перерахувавши їх з ДП «Західвуглезбутпостач» на користь ТОВ «Укрінтерстрой ЛТД» за ремонтно-будівельні роботи малої зали засідань колегії Мінвуглепрому, які не були виконані. Ні
Вакуленко Анатолій Дмитрович,

заступник начальника управління реструктуризації шахтного фонду Міністерства вугільної промисловості України**

Вирок від 07.11.2016

6 років позбавлення волі з конфіскацією всього особистого майна, заборона обіймати посади керівника підприємства, установи, організації всіх форм власності 3 роки.

Звільнено від покарання у зв’язку із закінченням строків давності.

Зараз справа перебуває у касаційній інстанції.

Ні
Лісний Петро Гнатович,

голова Петриківської РДА Дніпропетровської області (2005-2009 рр)

 

Вирок від 07.09.2016

Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою 19.12.2016 апеляційний суд скасував виправдувальний вирок щодо Лісного від 07.09.2016.

Зараз справа знаходиться на новому розгляді у суді першої інстанції.

 

Це не перший вирок у справі. У 2014 році суд засудив Лісного до 3,5 років позбавлення волі умовно. У подальшому апеляція цей вирок скасувала і передала на новий розгляд.

У 2007 Лісний віддав в оренду ПП “Легіонер” 52 га землі. Надалі Лісний і засновник ПП подарували це підприємство за хабар у $400 тис (на той час 2 млн грн) зацікавленій особі-хабародавцю. Справа на розгляді в суді з 2008 року. Лісний свою вину повністю заперечує і називає справу замовною. Ні

 

Немировський Ігор Якович,

заступник Голови Державної інспекції сільського господарства України (був призначений на посаду у квітні 2014 р)

 

Вирок від 09.02.2016

Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою 10 років позбавлення волі

-заборона обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в ОД ВВ та МС на 3 роки;

– конфіскація 1/2 частини всього майна, яке є його власністю;

– позбавлення 5 рангу посади державного службовця.

 

05.04.2017 Апеляція виключила з мотивувальної частини вироку класифікуючи ознаку про вимагання хабара і зменшила термін ув’язнення з 10 до 3 років.

 

26.10.2017 Вищий спец суд скасував ухвалу апеляції, призначивши новий розгляд у цій інстанції (призначено на 18.01.2018). Немировського звільнити з-під варти.

 

Зокрема, ВССУ зазначив, що апеляція не взяла до уваги той факт, що всі копії ухвал, які були підставою для проведення НСД щодо Немировського, на які суд першої інстанції посилався у вироку, були відкриті стороні захисту і долучені до матеріалів провадження лише на стадії апеляційного перегляду вироку. А це є підставою для  визнання судом відомостей, що містяться в них, недопустимими як докази.

У серпні 2014 у Кіровограді він отримав хабар у 357 тис грн за сприяння у прийнятті керівництвом Держінспекції сільського господарства в Кіровоградській області позитивного рішення про видачу ТОВ ВКФ «Велта» дозволів на зняття та перенесення грунтового покриву із ділянки площею 51 га для розробки кар’єру з видобутку ільменіту. Хабар з розрахунку 7 000 грн за кожний гектар. Немировський свою вину не визнав, вказує на провокацію з боку правоохоронних органів. Ні

Місцевий суд у вироку ухвалив рішення про залишення Немировському раніше обраного запобіжного заходу у вигляді застави до вступу вироку в законну силу. Немировський  був узятий під варту в порядку виконання вироку і знаходився в установі відбування покарань. 26.10.2017 ВССУ постановив звільнити його з-під варти.

Головач Андрій Володимирович, перший заступник голови Державної податкової служби України

 

Вирок від 2016 року

Як повідомив у лютому 2017 роу генпрокурор Юрій Луценко, Головач уклав угоду про визнання винуватості і «сплатив до державного казначейства 130 млн грн».

Деталі цієї угоди невідомі, оскільки у держреєстрі її немає.

Обвинувачення в участі у злочинній організації і незаконному відшкодуванні ПДВ підприємствам з ознаками фіктивності, що знаходилися під контролем злочинної групи Януковича, Азарова, Клименка на суму 3 млрд 166 млн грн Так
Лежух Іван Петрович, голова Монастирищенської районної державної адміністрації

 

 

Вирок від 16.03.2015

Зловживання владою або службовим становищем 4 місяці арешту з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та фінансово-господарськими функціями в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 2 роки.

Звільнено від покарання у зв’язку із закінченням строків давності.

За даними ЗМІ, у 2007 році Лежух був засуджений по цій справі до 3,5 років позбавлення волі, але потім цей вирок був  скасований.

Разом із керівником апарату РДА у 2005 році заволоділи бюджетними коштами у розмірі 20 тис грн, виділеними на виготовлення двох меморіальних дощок та пам’ятника “Невідомому солдату”. Вину не визнав, називав справу замовною. Так

* Під топ-чиновниками маються на увазі службові особи категорії «А», які займали особливо відповідальне становище, представники вищого корпусу державної служби, вироки щодо яких наявні у Єдиному держреєстрі.

Відзначимо, що відповідно до змін до закону «Про державну службу» від 09.11.2017 голови місцевих держадміністрацій вже не належать до державної служби та не обіймають посаду категорії «А». Депутати і громадські активісти заявили, що таким чином фактично повертається система «ручного» управління обласними та районними держадміністраціями.

** У вироку вказано, що Вакуленко був службовою особою, що займала особливо відповідальне становище станом на 1996 р.

Трапляються випадки, коли у різних вироках однакові посади в один і той же період віднесена до різних категорій, що, зокрема, може впливати на частину статті Кримінального кодексу, по якій особа засуджена.

Приміром, заступник начальника митного поста «Кременчук» Полтавської митниці Ігор Гречко був засуджений до 5 років позбавлення волі за отримання 150 євро хабара у листопаді 2016. Його дії суд кваліфікував по ч.3 ст.368 як одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище.

У той же час заступник начальника митного поста «Новгород-Сіверський» Чернігівської митниці Микола Гуща, який у квітні 2016 року взяв $500 хабара, уклав угоду з прокурором про визнання винуватості по ч.1 ст.368 і отримав 24 тис грн штрафу із забороною займати посади на два роки. При цьому від сплати штрафу він був звільнений у зв’язку із зарахуванням йому строку попереднього ув’язнення. Жодних даних про відповідальне становище у вироку немає.

 

Засуджені до вязниці у 2017 році

 Загалом у цьому році за 11 місяців до позбавлення волі засуджено 91 особу, і вироки щодо 16 з них вже набули силу. Йдеться про 8 осіб (7 з них раніше судимі), які отримали по 3-4 роки позбавлення волі за пропонування хабара поліцейським, прикордонникам і пенітенціарникам.

Два прикордонники отримали по два роки за отримання хабара (фактично відбули день за два у СІЗО) і один лікар з Чернівців отримав 5 років теж за хабар.

До 8 років і 7 місяців був засуджений начальник відділу боротьби з обігом наркотиків з Полтавщини, який у 2012-2013 роках у складі злочинної організації займався збутом наркотиків. Уклав угоду з прокурором, фактично вже відбув покарання – день за два у СІЗО.

Також набув чинності вирок по справі НАБУ – по угоді з прокурором САП пособник судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області, який отримав для передачі їй $4 тис хабара за прийняття потрібного судового рішення.

За отримання хабара за вплив на слідчого у кримінальній справі начальник відділу територіального управління з обслуговування Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції отримав два роки, які фактично відбув у СІЗО (день за два). Так само на два роки був засуджений інспектор прикордонної служби, який пропонував своєму начальнику хабар за здійснення впливу на членів атестаційної комісії.

Крім того, 5 років позбавлення волі отримав директор фірми, який у 2007-2008 рр привласнив 143 тис грн, виділених на реконструкцію насосної станції та очисних споруд у Рогатині Івано-франківської області.

Торік ми вже публікували дані стосовно засуджених корупціонерів за один рік.

«Наші гроші» провели аналіз покарань за корупцію за останні три роки, який невдовзі буде опублікований. Поки що перші цифри.

У період з 1 січня 2015 року по 30 листопада 2017 року по чотирьох статтях Кримінального кодексу вироки отримали 2403 особи. Зокрема, за отримання неправомірної вигоди (368 КК) – 1227 особи, за зловживання владою чи службовим становищем (364 КК) – 286, за пропонування хабара службовій особі (369 КК) – 402 і за зловживання впливом (369-2 КК) – 488. Аналіз цих вироків показав, що за вказаний період по цих статтях:

  • вироки постановлено щодо 12 топ-чиновників, з яких семеро – голови райдержадміністрацій.
  • 83% осіб, які отримали вироки – дрібні чиновники та приватні особи (посередники або ж учасники держзакупівель).
  • п’ята частина засуджених – самі ж правоохоронці.
  • 52% усіх покарань – штрафи, 14% – звільнено від призначеного покарання з різних причин (умовний строк, амністія, закінчені строки давності, і т.д.), 8% – виправдані і стільки ж – засуджені до позбавлення волі. При цьому п’ята частина останніх – це покарання за корупційний злочин яких було поглинуто покарнням за інший більш важкий злочин. Приміром, правоохоронець, який разом зі зловживання службовим становищем засуджений за збут наркотиків.
  • майже 11% вироків (259), винесених судами першої інстанції, були скасовані і справу відправлено на новий розгляд. З них 43 вироки з призначеним позбавленням волі стосовно чиновників категорії «Б».
  • 80% злочинів, по яких винесено вироки, було вчинено після Революції Гідності.

«Наші гроші» також аналізують дані стосовно засуджених за розтрату чи заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем (ст.191 КК). За 2015, 2016 і 11 місяців 2017 рр – це ще 900 осіб. Цей масив даних ще аналізується і буде опублікований наступного року.

 

Наші Гроші

12,25 мільярди та спад «допорогів»

$
0
0

З 24 по 30 грудня в «Прозорро» опубліковано оголошення про результати 19,45 тисяч закупівель на загальну суму 12,25 млрд грн. З цієї суми по десяти найбільших тендерах пройшло 3,19 млрд грн.

Спав вал допорогових угод, які укладаються без відкритих торгів. В діапазоні <200 тис грн (закупівля товарів бюджетними організаціями) у порівнянні з минулим тижнем кількість і сума угод виросли впали вдвічі до рівня середини грудня (така сама тенденція була і рік тому). Більшість замовників намагались оприлюднити свої звіти на початку тижня, не відкладаючи на останні дні року, через те, що кошти ще потрібно було отримати у держказначействі для подальшого обготівкування. При цьому курс гривні в останні дні року впав нижче 28 за долар.

2017 рік Договори менші 200 тис грн. Договори у діапазоні 195-200 тис грн.
К-ть Сума, грн. К-ть Сума грн.
26.11-02.12 13 730 577 978 585,84 338 66 879 629,85
03.12-09.12 17 947 719 319 149,04 416 82 349 098,47
10.12-16.12 20 539 852 546 080,36 554 109 869 706,70
17.12-23.12 35 914 1 625 824 016,74 1 182 234 592 049,57
24.12-30.12 15 603 822 532 346,67 536 106 412 607,64

При цьому через інфляцію цьогорічні показники грудня вже перевищили минулорічні:

2016 рік Договори менші 200 тис грн. Договори у діапазоні 195-200 тис грн.
К-ть Сума, грн. К-ть Сума грн.
04.12-10.12 11 483 555 578 597,11 366 72 406 249,20
11.12-17.12 15 259 756 760 349,79 597 100 512 690,40
18.12-24.12 16 218 874 614 218,10 787 155 968 956,44
25.12-31.12 7 854 478 399 562,83 409 81 121 472,28

Зростання цих закупівель означає, що державні замовники намагаються якнайшвидше освоїти кошти до кінця бюджетного року. Зазвичай це пояснюється або нераціональним розпорядженням власним бюджетом, або пізнім виділенням грошей з державного бюджету, або корупційною складовою.

Найбільші тендери минулого тижня

Замовник млн. грн. Підрядник Предмет угоди
1. ПАТ «Укргазвидобування» 905,98 ТОВ «Інтерпайп Україна» Труби обсадні в асортименті
2. ДП «Мирноградвугілля» 382,12 ДП «Регіональні електричні мережі» Електроенергія
3. ДП «Укравтогаз» НАК «Нафтогаз України» 664,80 ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» Природний газ
4. Миколаївська філія ДП «Адміністрація морських портів України» 316,59 ТОВ «Гідробуд Україна» Будівництво причалу № 8 у Миколаївському морському порту по вул. Заводській, 23 у Заводському районі м.Миколаєва
5. ВП «Рівненська АЕС» державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» 305,45 ТОВ Кузнецовське налагоджувально-монтажне підприємство «Електропівденмонтаж» Виконання комплексу будівельних робіт та придбання допоміжного обладнання по «Модернізації системи нормальної експлуатації важливої для безпеки реакторного відділення (СНЕ ВБ РВ)», роботи в частині герметичного об’єму по «Модернізації керуючих систем безпеки з заміною УКТЗ», «Модернізації розподільчих пристроїв 0,4 кВ», «Модернізації кабельного господарства систем нормальної експлуатації важливої для безпеки» на енергоблоці № 3 ВП «Рівненська АЕС»
6. ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» 151,24 «Weir Power & Industrial France» Запасні частини до імпульсно-запобіжного пристрою парогенератора для енергоблоків №1,2 ВП ХАЕС та №4,5,6 ВП ЗАЕС
7. ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» 139,36 ТОВ «Енерджі трейд груп» Природний газ
8. КП «Інформатика» Київської Міської Державної Адміністрації 119,85 ТОВ «Інтелекшуал Констракшн» Закупівля інтелектуально-аналітичного комплексу, необхідного для розгортання та доповнення робочого функціоналу комплексної системи відеоспостереження з модернізацією програмно-апаратного комплексу, створеного у рамках першої черги ситуаційного центру із протидії загрозам у місті Києві, 2-га черга)
9. Управління капітального будівництва Одеської міської ради 107,34 ПП «Сеал строй» «Реконструкція будівлі за адресою: м. Одеса, вул. Верстатобудівна, 12»
10. Головне управління ПФУ у Львівській області 103,50 ПАТ «Укрпошта» в особі львівської дирекції ПАТ «Укрпошта» в особі львівської дирекції

 

За що АМКУ оштрафував «Євротерминал», який заробляє мільйони підняттям шлагбауму на монопольній дорозі в Одеський порт

$
0
0

Уривки з рішення Антимонопольного комітету від 21 грудня 2017 р №720-р (скачати весь файл):

…3) До Комітету надійшло звернення Служби безпеки України від 20.11.2015… стосовно наявності ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції у діях ТОВ «Євротерминал», яке… призводить до формування загроз інтересам держави у сфері економічної безпеки внаслідок можливого обмеження службовими особами ТОВ «Євротерминал» вільного доступу осіб до пунктів митного оформлення вантажів.

4) Також до Комітету надійшло звернення Національного антикорупційного бюро України від 01.04.2016 щодо листа Одеської митниці Державної фіскальної служби України щодо дій, вчинених посадовими особами Адміністрації морських портів України, Одеським міським головою та посадовими особами ТОВ «Євротерминал», що можуть бути направлені на надання виключного права на проїзд вантажного транспорту до пункту пропуску ДП «ОМТП» лише через накопичувальний транзитний майданчик ТОВ «Євротерминал».

5) Крім того, до Комітету надійшло звернення Одеської митниці від 18.04.2016 стосовно наявності ознак порушення законодавства… у діях ТОВ «Євротерминал» під час стягнення з кожного вантажного автомобільного транспорту плати за проїзд у розмірі 19,5 доларів США.

6) До Комітету надійшла заява Асоціації міжнародних експедиторів України від 31.01.2017… було зазначено, що ТОВ «Євротерминал» неконтрольовано в односторонньому порядку піднімає ціни за свої послуги.

…9) «…ТОВ «Ламарін» не вважає вартість послуг економічно обґрунтованою». При цьому товариство вказало, що не вважає підіймання шлагбауму, з метою безперешкодного в’їзду на територію ОМТП, послугою.

10) Згідно з інформацією, наданою ТОВ «Оленіч Груп ЛТД», «Особливо це стосується вартості знаходження на території ТОВ «Євротерминал» другі та кожні наступні сутки. Тариф одинаків для перших та для кожних наступних суток, а весь комплекс послуг надається в перші сутки. Далі надається тільки місце для стоянки автотранспорту…»

…12) «…у договорах ТОВ «Євротерминал» визначає для себе не тільки необмежені права, а на користувачів перекладає усю відповідальність за свою діяльність, що суперечить не тільки здоровому глузду, але й вимогам законодавства…».

Реалізація інвестиційного проекту «Сухий порт»

…33) На виконання доручення Президента України [Віктора Ющенка] від 27.12.2005 № 1-1/1465 була розроблена концепція розвитку ДП «ОМТП» на 2006-2010 роки…

34) …даною Концепцією було передбачено будівництво п’ятої черги транспортної естакади та «Сухого порту».

35) ТОВ «Євротерминал» було утворено у 2005 році для реалізації інвестиційного проекту «Сухий порт», розробленого за клопотанням ОМТП…

36) …світової практики винесення за межі портів частини вантажних операцій на резервні майданчики, так звані «Сухі порти».

37) За інформацією ТОВ «Євротерминал», «…Важливість проекту «Сухий порт» для міста також підтверджується великою кількістю листів від мешканців мікрорайону «Пересип» міста Одеса, що …вже тривалий час звертаються до органів місцевого самоврядування зі скаргами на вантажний автотранспорт, що скупчується на зазначених вулицях…».

…47) Інвестором будівництва «Сухого порту» для Одеського порту був ТОВ «Євротерминал», підписавши 01.12.2006 договір про співробітництво з ДП «ОМТП», що надалі трансформувався у договір від 25.04.2008 № КД-10050.

…53) Наказом Південної митниці Державної митної служби України від 30.09.2011 за № 987 на території ТОВ «Євротерминал» створено зону митного контролю».

54) Відповідно до листа Одеської митниці Державної фіскальної служби від 12.03.2016… «На даний момент згідно з постановою Кабінету Міністрів України… від 7 липня 2015 року № 491, митний огляд може здійснюватись виключно в спеціально обладнаному місці на території портового оператора. Це не узгоджується з планами ТОВ «Євротерминал», оскільки плата за послуги, пов’язаними з митними оглядами, становила значну частину доходу компанії і без статусу портового оператор ТОВ «Євротерминал» не зможе продовжувати здійснювати такий вид економічної діяльності… Вбачається, що Адміністрація морських портів України запропонувала приєднати «Євротерминал» до території порту для того, щоб приватна компанія отримала статус портового оператора. Про це бажання відкрито заявляє і сама компанія… Таким чином, дії, вчинені посадовими особами Адміністрації морських портів України,Одеським міським головою та посадовими особами ТОВ «Євротерминал», що можуть бути направлені на надання монопольних прав ТОВ «Євротерминал», мають ознаки корупційної домовленості та корупційного правопорушення».

В’їзд на територію порту

…58) Відповідно до пункту 1 зазначеної Технологічної схеми в’їзд транспортних засобів на територію [Накопичувального транзитного майданчика] НТМ вільний…

59) …транспортний засіб, в’їжджаючи на територію НТМ або з накопичувального майданчика, під’їжджає до пункту реєстрації працівниками ДП «ГПК України», транзитно-вантажний термінал ДП «ОМТП» і НТМ для оформлення документів на в’їзд в порт і обробки на території контейнерного терміналу…

60) Транспортний засіб прямує без зупинок до пункту пропуску транзитно-вантажний термінал ДП «ОМТП», керуючись знаками і правилами дорожнього руху по маршруту:

вул. Хаджибєївська – вул. Вапняна – пров. Ширяєвський і далі до КПП № 4 транзитно-вантажного терміналу «ОМТП».

61) …в’їзд транспортних засобів за імпортним/транзитним вантажем по даній технології на територію порту здійснюється тільки через НТМ ТОВ «Євротерминал»…

Примітка: відстій автотранспортних засобів на прилеглих до порту територіях суворо заборонено. Транспортні засоби, які не дотримуються даної вимоги до обробки не приймаються…

…75) «…За ініціативою Одеського міського голови Геннадія Труханова в порушення законодавства України на даний час обмежено в’їзд на територію Одеського порту… У лютому 2016 року Головне управління Нацполіції в Одеській області відкликало погодження нової монопольної схеми руху, але це не зупиняє міську владу від продовження даного обмеження. Приводом для цього обмеження стало нібито розвантаження міста… Після обмеження вантажний автомобільний транспорт має змогу потрапити в Одеський порт виключно через приватну компанію «Євротерминал» заплативши компанії визначену нею плату… у розмірі 19,5 доларів США у гривнях за курсом»…

76) За інформацією ТОВ «Євротерминал», «…Суть скарг полягає в небажанні таких суб’єктів господарювання отримувати платні послуги ТОВ «Євротерминал».

V МОНОПОЛЬНЕ (ДОМІНУЮЧЕ) СТАНОВИЩЕ ТОВ «ЄВРОТЕРМИНАЛ»

…89) Рішенням Виконавчого комітету Одеської міської ради від 25.02.2016 № 46 «Про затвердження схеми організації руху вантажного транспорту до Одеського морського торгівельного порту» обмежено рух таким чином, що весь вантажний транспорт, який прямує до ОМТП, вимушений проїжджати через територію демпферного контейнерного майданчика (Сухий порту) ТОВ «Євротерминал».

…96) Часові межі ринку – період з березня 2016 року по листопад 2017 року.

97) Обсяг ринку – відповідно до інформації, наданої ТОВ «Євротерминал» листом від 15.12.2017 № 449 на вимогу Комітету від 12.12.2017 № 130-26.13/08-13558, сума отриманих коштів за надані послуги обслуговування транспортних засобів на території НТМ (Сухий порт) за період з березня 2016 року по листопад 2017 року ТОВ «Євротерминал» становить 110 264 331, 67 грн.

…101) …ТОВ «Євротерминал» самостійно, на власний розсуд, встановлює вартість на зазначені послуги, не має обов’язку погоджувати її ні з державними органами, ні з будь-якими іншими юридичними та/або фізичними особами…

…113) ТОВ «Євротерминал» має владу в односторонньому порядку обмежити надання послуг конкретним суб’єктам господарювання… незадоволених його господарською діяльністю…

…118) Додатковою угодою № 1 від 01.01.2013 до Договору № 494/п було внесено зміни…: «…До момента полного расчета (погашения задолженности) за оказанные услуги транспортные средства Заказчика находятся на территории НТП. При этом за время такого нахождения Исполнителем начисляется плата за услуги НТП согласно настоящему Договору, которая также подлежит к уплате Заказчиком до покидания территории НТП».

VI ПОРЯДОК НАДАННЯ ПОСЛУГ ТОВ «ЄВРОТЕРМИНАЛ»

…138) …аналіз інформації, отриманої від суб’єктів господарювання – споживачів послуг, дає можливість дійти висновку, що складовими послуг (комплексу послуг) ТОВ «Євротерминал», що надаються на території демпферного контейнерного майданчика є:

  • забезпечення місця для стоянки транспортних засобів та забезпечення схоронності транспортних засобів;
  • постановка транспортного засобу в орієнтир;
  • реєстрація автомобіля в комп’ютерній базі;
  • оформлення видатного ордеру та проформи перепустки для в’їзду в Одеській порт;
  • регулювання руху автотранспортних засобів на території НТМ;
  • забезпечення пожежної безпеки;
  • надання інформації стосовно оперативної обстановки щодо обробки автотранспорту;
  • надання можливості користування інфраструктурою демпферного контейнерного майданчику, що включає в себе: НТМ, Внутрішню автодорогу Сухого порту, що з’єднує Сухий порт з транспортною естакадою (шляхопроводом) ОМТП інше;
  • забезпечення наочною схемою руху по території Сухого порту.

…141) При цьому виключний перелік таких послуг (підпослуг – складових комплексу послуг) достеменно встановити не виявилося можливим, у зв’язку з відсутністю в ТОВ «Євротерминал» будь-яких документів, якими такий перелік було б закріплено…

…143) При цьому ТОВ «Євротерминал» надає послуги тільки за попередньою оплатою.

…155) …Суб’єкти господарювання маючи намір заїхати на територію ТОВ «Євротерминал» виключно з метою проїзду (транзит) на територію ОМТП, вимушені сплачувати за користування душем, кімнатами для відпочинку, пристроями для підкачки коліс, за послуги копіювання документів тощо, не дивлячись на те, що вони не користуються та не мають наміру (необхідності, бажання) цим користуватись.

…157) Окремі послуги є такими, що потрібні не суб’єктам господарювання, а безпосередньо самому ТОВ «Євротерминал» для надання інформації, однак при цьому товариство визначає їх як складові послуги, що надаються суб’єктам господарювання. Для прикладу,«реєстрація транспортних засобів проводиться з метою обліку транспортних засобів клієнтів і подальшого надання на запит клієнтів звітної інформації щодо кількості оброблених транспортних засобів та суми наданих послуг, крім того, на підставі реєстраційних даних формуються акти звірки, необхідні клієнтам»…

…161) …«Єдина послуга, яку НТМ ТОВ «Євротерминал» (Сухий порт) надає «С.М.Т.-ЛТД» – це можливість потрапити на територію ОМТП, тобто «підняття шлагбауму», який перешкоджає безпосередньому проїзду до ОМТП… Щодо послуг, які нібито надає ТОВ «Євротерминал» (Сухий порт) повідомляємо, що в дійсності ми користуємося однією послугою «відкриття шлагбауму», тому що усі інші послуги в нашому випадку є непотрібними. Послуги з оформлення перепусток та видаткових ордерів, які б могли бути потрібними в принципі, ТОВ «С.М.Т.-ЛТД» вважає за краще виконувати самостійно, через те, що отримання таких послуг від НТМ ТОВ «Євротерминал»(Сухий порт) вимагає значного додаткового часу та суттєво знижує оперативність перевезення…».

…166) Відповідно до інформації, наданої Асоціацією міжнародних експедиторів України… «…За фактом незаконного блокування безкоштовного заїзду до КПП № 2 по вулиці Церковній у м. Одеса 17.01.2017 р. Суворовським ВП в м. Одеса ГНУП в Одеській області було відкрите кримінальне провадження № 1207160490000240»…

VII ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІІ ТОВ «ЄВРОТЕРМИНАЛ»

174) Згідно з додатком № 1 до Договору № 494/п від 22.07.2009 єдиний тариф на послуги НТМ для будь-якого транспорту, в тому числі з оформленими, неоформленими або частково оформленими документами для в’їзду в ОМТП складає:

(а) 75 грн, у тому числі ПДВ, що еквівалентно 15 доларів США за кожний в’їзд на НТМ, з правом перебування на території НТМ протягом 24 годин з моменту реєстрації транспорту співробітником виконавця;

(б) 75 грн, у тому числі ПДВ, що еквівалентно 15 доларів США за кожні наступні 24 години.

175) Додатковою угодою № 1 від 01.01.2013 до Договору № 494/п була підвищена вартість Послуг ТОВ «Євротерминал» на 373,33%:

(а) 208 грн, у тому числі. ПДВ, що еквівалентно 26 доларів США за кожний в’їзд до Сухого порту (НТМ Сухого порту), з правом перебування на території Сухого порту протягом 24 годин з моменту реєстрації транспорту співробітником виконавця;

(б) 208 грн, у тому числі ПДВ, що еквівалентно 26 доларів США за кожні наступні 24 години.

176) ТОВ «Євротерминал» встановлює на власний розсуд різні знижки на свої послуги…

…178) Згідно зі скрін-шотами повідомлень, наданих ТОВ «Інтер Транс Лоджістікс»…, з 09.12.2016 ТОВ «Євротерминал» була змінена система знижок на Послуги останнього, а саме:

(а) в розмірі 61,54% від єдиного тарифу на послуги НТМ для автотранспорту, що слідує для здачі або отримання порожніх контейнерів по лінії ПвП, що буде складати гривневий еквівалент 10 доларів США, в тому числі ПДВ, шляхом перерахунку гривні до долару США по курсу НБУ, але в будь-якому випадку не перевищувати 25 грн за 1 долар США;

(б) в розмірі 12,12% від єдиного тарифу на послуги НТМ по лініям: «Імпорт 40», «ПП/ПД», «Без лінії», «Транзит», «Експорт», «Реекспорт», «Внутрішні перевезення», «Вилучення вантажу»; з врахуванням знижки тариф для вищезазначених режимів буде складати гривневий еквівалент 22,85 доларів США, в тому числі ПДВ, шляхом перерахунку гривні до долару США по курсу НБУ, але в будь-якому випадку не перевищувати 25 грн за 1 долар США.

…180) Згідно з інформацією, наданою Асоціацією міжнародних експедиторів України… «…для можливості здати чи отримати порожній контейнер у Одеському морському порту суб’єкт господарювання вимушений сплатити ТОВ «Євротерминал» за те, що транспортний засіб проїде по території НТМ ТОВ «Євротерминал» суму у розмірі гривневого еквіваленту 9,3 доларів США за одну одиницю автотранспорту, а у разі необхідності, наприклад, послуги «Експорт, реекспорт, внутрішні перевезення, вилучення вантажу» за такий самий проїзд по території НТМ ТОВ «Євротермінал» учасник АМЕУ вже заплатить суму у розмірі гривневого еквіваленту 13 доларів США за одну одиницю автотранспорту, навіть не здійснюючи жодних дій на території НТМ ТОВ «Євротерминал», тільки за проїзд по території…».

…181) З 05 квітня 2017 року єдиний тариф на послуги ТОВ «Євротерминал», пов’язані з обслуговуванням (обробкою) транспортних засобів на території Сухого порту (НТМ), становить 17 доларів США.

…183) 184) 187) 188) 189)  [інформація про виробничі та накладі витрати ТОВ «Євротерминал»] (Інформація з обмеженим доступом)

…206) …за умови наявності альтернативного безкоштовного проїзду в ОМТП, ТОВ «Євротерминал» був би вимушений знижувати вартість своїх послуг в частині користування його територією з метою проїзду в порт шляхом виключення з переліку складових, потреб у споживанні яких при кожному заїзді не має, для залучення більшої частини перевізників до проїзду його територією…

…210) Так само аргументація Одеської міської ради щодо складнощів у запровадженні заїзду в ОМТП, оминаючи територію ТОВ «Євротерминал» та неготовність з різних причин вживати заходів для створення такої можливості, свідчить про те, що перспектив зміни ринкової поведінки ТОВ «Євротерминал» завдяки створенню умов для альтернативного заїзду та наявності вибору у експедиторів (перевізників) у споживанні чи відмови у споживанні послуг ТОВ «Євротерминал», найближчим часом немає.

VIIІ СПРОСТУВАННЯ ЗАПЕРЕЧЕНЬ СТОРІН У СПРАВІ

…239) Аналіз даних АМПУ свідчить про те, що протягом 2016 року до порту не через територію ТОВ «Євротерминал» (КПП № 4) заїхало близько 50,8% відсотків вантажних транспортних засобів, тобто половина вантажних автомобілів заїхала в Сухий порт з порушеннями правил дорожнього руху, що підтверджує той факт, що суттєва кількість перевізників не потребує отримання послуг ТОВ «Євротерминал» для заїзду в Сухий порт.

…243) Зазначений висновок у своїх запереченнях підтверджує і сам відповідач, вказуючи на такі публікації: «багато водіїв вантажних автомобілів ігнорують рішення Одеської міської ради № 46 від 25.02.2016 та продовжують їздити вулицями міста»; «незважаючи на встановлені заборонні знаки, вантажівки та важкі зерновози продовжують масово заїжджати до порту з вулиця Одарія та Церковного провулку»; «за словами керівництва ДП «АМПУ», в’їзд вантажного транспортну на територію Одеського морського порту забезпечується через КПП № 2 та КПП № 4 (з боку вулиці Хаджибеївська) При цьому, якщо вантажний транспорт заїжджає до Порту через КПП № 2, він оминає майданчики, спеціально створені для накопичування вантажного транспорту, та проходить через житлову частину міста»; «Проте перевізникам дешевше сплатити штраф у розмірі 255 гривень, ніж об’їхати та заплатити 600 гривень».

…266) [розмір чистого доходу ТОВ «Євротерминал» за 2016 рік] (Інформація з обмеженим доступом)

Антимонопольний комітет України ПОСТАНОВИВ:

  1. …Визнати, що дії товариства з обмеженою відповідальністю «Євротерминал» (65005, м. Одеса, вул. Хаджибеївська дорога, код ЄДРПОУ 33507625), які полягають у стягненні плати за повний комплекс послуг…, наслідком чого є стягнення плати за фактично не надані послуги, є порушенням, передбаченим частиною першою статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг обслуговування транспортних засобів на території Сухого порту, що призводить до ущемлення інтересів суб’єктів господарювання, яке було б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.
  2. За порушення, зазначене у пункті 2 цього рішення, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «Євротерминал» штраф у розмірі 5 369 399 (п’ять мільйонів триста шістдесят дев’ять тисяч триста дев’яносто дев’ять) гривень.
  3. Зобов’язати …«Євротерминал» забезпечити можливість проїзду в Одеський морський торговельний порт експедиторів (перевізників)… без сплати за послуги, у випадку якщо експедитори (перевізники) не потребують і не мають наміру їх споживати…

…штраф підлягає сплаті у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу. Рішення може бути оскаржене до господарського суду міста Києва у двомісячний строк з дня його одержання.

У Кличка виставили на конкурс тисячу транспортних зупинок з відсічкою для малого бізнесу

$
0
0

КМДА оголосило конкурс на залучення інвесторів по облаштуванню зупинок громадського транспорту в Києві.

Оголошення опубліковано в комунальній газеті «Хрещатик» від 22 грудня. Конкурсна документація видаватиметься протягом 30 днів з моменту публікації.

Орієнтовна вартість кожного зупиночного комплексу становить 355 тис грн. з ПДВ, у тому числі павільйон очікування (15 кв м) – 115 тис грн., кіоск (до 15 кв м) – 149 тис грн., благоустрій території – 50 тис грн., інформаційне табло – 40 тис грн., кнопка тривоги – 1 тис грн.

Виставлені на конкурс 994 зупинки розподілені на нерівномірні лоти. В найбільший лот ввійшли чверть зупинок – 242 шт, ще 109 ввійшли у другий лот. Дві третини зупинок розбиті у лоти по 10-50 штук. (Тут можна скачати файл з адресами і пасажиропотоком зупинок на сторінках 131-171).

У мережі «Фейсбук» створено групу противників цього конкурсу під назвою «Малый бизнес Украины Объединяйся». До умов конкурсу висувають претензії у дискримінаційних умовах – неможливості для малого бізнесу зібрати достатні кошти для інвестування  великі пакети об’єктів і відсутність можливості інвестувати у один чи кілька зупинок.

Окрім інвестування у самі зупинки, переможці конкурсів мають зробити інші внески.

Переможець конкурсу має заплатити «Київпастрансу» не менше 3,3% на створення соціальної і інженерно-транспортної інфраструктури Києва. І зрештою розмір цього внеску є основним критерієм для визначення переможця.

Також інвестор має заплатити «Київському інвестиційному агентству» 1% від орієнтовної вартості об’єкта інвестування у якості компенсації за виконання підготовчих робіт. На всі ці виплати учасник конкурсу має надати забезпечення у вигляді банківської гарантії.

К-ть зупинок по лоту Загальна вартість, грн. Виплата на інфраструктуру, грн.
242 85 910 000 2 577 300
109 38 695 000 1 160 850
99 35 145 000 1 054 350
45 15 975 000 479 250
50 17 750 000 532 500
50 17 750 000 532 500
50 17 750 000 532 500
25 8 875 000 266 250
25 8 875 000 266 250
25 8 875 000 266 250
25 8 875 000 266 250
20 7 100 000 213 000
20 7 100 000 213 000
20 7 100 000 213 000
20 7 100 000 213 000
20 7 100 000 213 000
20 7 100 000 213 000
20 7 100 000 213 000
20 7 100 000 213 000
10 3 550 000 106 500
10 3 550 000 106 500
10 3 550 000 106 500
10 3 550 000 106 500
10 3 550 000 106 500
10 3 550 000 106 500
10 3 550 000 106 500
10 3 550 000 106 500
9 3 195 000 95 850

Також учасник має надати гарантію строком дії до 6 місяців на сплату банком 60% від орієнтовної загальної вартості інвестування «у випадку, якщо інвестиційний договір не укладено протягом 30 днів з моменту отримання переможцем конкурсу запрошення на переговори для узгодження умов інвестиційного договору та кінцевого варіанту договору у випадку, коли переможець конкурсу відмовляється від підписання інвестиційного договору, висуває неприйнятні умови підписання інвестиційного договору».

Строк дії інвестиційних угод становить 10 років. Право власності на павільйон та кіоск належить інвестору, павільйон до закінчення строку дії угоди передається до комунальної власності.

«Київпастранс» має вжити заходи по звільненню 20-метрової зони довкола зупинок від тимчасових споруд, які можуть завадити виконанню інвестиційного договору.

Основним критерієм визначення переможця є розмір коштів на створення соціальної і інженерно-транспортної інфраструктури Києва. Серед додаткових критеріїв першим вказано «надійність учасника, серйозність його намірів і намірів його партнерів».

У випадку успішного проведення конкурсу по всім лотам, в усі 994 зупинки має бути інвестовано не менше 353 млн грн., а комунальники отримають не менше 11 млн грн. на інфраструктуру і не менше 3,5 млн грн. на підготовку самого конкурсу.

Топ-10 черкаських тендерів минулого року

$
0
0

Якщо ваш новорічний стіл був недостатньо заможний чи в голові засіли погані думки, пориньмо разом у калейдоскоп закупівель, які миттєво зарядять вас переможним настроєм на весь наступний рік.

10. Колеса для Вельбівця.

Почнемо наш топ із невдалої закупівлі чиновниками коштовного седану для очільника обласної ради Олександра Вельбівця (БПП). У червні КП «АТП Черкаської обласної ради» оголосило закупівлю легковика орієнтовною вартістю 1,4 млн гривень. Під виписані тоді характеристики підходив лише люксовий седан Infiniti Q70. Проте після піднятого медіа-резонансу «порошенківцю», якого на старті його політично-управлінської кар’єри в стінах Лисянської селищної ради ловили на хабарі, нічого не залишалось, як відмовитись від ідеї поповнення автопарку. В своїх коментарях голова облради розповідав про те, що седан йому не так вже і потрібний, а резонанс викликаний виключно «політичними» моментами. Разом з тим, навіть парторганізації БПП довелось випускати офіційний прес-реліз з вимогою скасування закупівлі, що і було зроблено.

9. Стела-довгобуд.

У 2015 році в Україні розпочалося масове встановлення архітектурно-декоративних форм однакового зміст «Я люблю…» Чиновники з різних адміністративно-територіальних одиниць наввипередки один поперед одного встановлювали стели. Хто більш кмітливий, робив це за кошт меценатів, менш «фартові» залучали місцевий бюджетний ресурс.

Не оминула лихоманка і Черкаси. Проте тут, як завжди, виникли проблеми… Закуплені ще в 2016 році за 300 тисяч гривень гігантські літери і досі чекають свого часу на території «Комбінату комунальних підприємств».

У 2017 році місцеві чиновники планували витратити додатково 120 тисяч гривень на їхнє встановлення, проте, не знайшовши спільної мови з активістами та урбаністами, зробити цього поки так і не вдалось.

8. Національний рекорд із придбання баяну.

З давніх давен край, що зараз зветься Черкащина, був багатий культурною спадщиною. Проте з роками, як і все навколо, занепадати стала і культура. Кошти переважно спрямовуються на виплату мізерної заробітної плати працівникам та покриття гігантських комунальних витрат.

2017 рік не став виключенням. Але в одному з районних центрів Черкащини, Драбові, зуміли встановити сумнівний рекорд, придбавши під кінець року найкоштовніший вітчизняний баян з тих, що були закуплені через «Прозорро». Інструмент з патріотичною назвою «Україна» обійшовся Драбівському відділу культури в 197 тисяч гривень. Залишається сподіватись на культурний ренесанс Драбівщини під акомпанемент 4-голосого, 15-регістрового інструменту.

7. Капітальне будівництво від господарників.

29 жовтня в Кам’янці відбулися вибори на посаду голови новоствореної об’єднаної територіальної громади. Переконливу перемогу здобув Володимир Тірон, що стоїть у керма міста з далекого 2012 року і за свою політичну кар’єру змінив не одну партію. Методи освоєння бюджетних коштів у Тірона прості як життя у провінції – 99,9% коштів місцевого бюджету розвитку освоюється підприємством ТОВ «Інтербудтехсервіс», і про жодні конкурентні процедури тут мова не йде. Володимир Іванович відкрито виступає за підвищення порогів, передбачених Законом «Про публічні закупівлі», а будь-які конкурентні торги вважає перепоною на шляху сталого розвитку колись міста, а тепер уже територіальної громади. Лише з серпня 2016 року підприємство, керманичем і власником якого до обрання на посаду був сам Тірон, освоїло майже 7 млн гривень.

Ще одною характерною ознакою співпраці місцевою радою на чолі з Тіроном з ТОВ «Інтербудтехсервіс» є блискавичне виконання останніми будь-яких поставлених завдань і обсягів робіт. Проте по факту ці роботи знаходять своє відображення лише на папері, в той час як «в натурі» їх ще треба пошукати.

Утім подібна халепа характерна не лише для ТОВ «Інтербудтехсервіс». Коли мова йде про освоєння державної субвенції, кам’янські чиновники вже не такі однозначні з вибором постачальника, тоді як методи роботи залишаються незмінними. Уклавши 5 грудня угоду на будівництво дитячого майданчика з київською фірмою  «Деревообробний завод «БРАМА», вже за день документально роботи були завершені. Проте ні того ж дня, ні за тиждень ніякого майданчику на об’єкті не спостерігалось. З’явився він лише за кілька днів потому, і за фактом ні про яке будівництво мова йти не може. 280-тисячний комплекс був вкопаний в промоклу землю і відверто слабо «тягне» на свої гроші.

6. Техніка без техніки.

Обрана в 2015 році влада міста Черкаси взяла впевнений курс на «наведення ладу» в комунальному секторі. Маючи неабиякий господарський досвід та наповнені «децентралізацією» бюджетні кишені, новопризначені керівники підприємства «ЧЕЛУАШ» взялися активно оновлювати комунальний автопарк. Брали все, що бачили очі. Спектр закупленої спецтехніки, як і витрачений на це бюджет, вражав. Тут тобі і китайський грейдер, і каток того ж виробника, десятки тракторів, причепи і навіть мініатюрна фреза. Проте про користь цих дій поки судити важко.

Прикладом «вдалого» господарського розрахунку стала закупівля піскачів – навісного обладнання для нанесення піщано-соляної суміші на проїжджу частину. Віддавши ПП «Агропром-1992» за обладнання 3,5 млн гривень, комунальники тепер змушені у все того ж підприємства  орендувати ще і вантажні автомобілі, витрачаючи додатково до 60 тисяч гривень на добу. Аби схема виглядала не на стільки примітивною, офіційно орендодавцем вантажних КАМАЗів виступає ще одне відоме в місті підприємство «Промбуд-індустрія». Ну а ефективному освоєнню коштів посприяло відповідне рішення виконкому, що дозволило цілодобову оренду техніки, попри відсутність будь-яких опадів у зведеннях гідрометеоцентру.

Договір оренди сплинув 31-го грудня і що робити з придбаними за 3,5 млн гривень піскачами нині достеменно невідомо, так само, як і куди дівати оплачені 500 тонн солі. В місті триває закупівля послуг із зимового прибирання вулиць міста, проте комунальники не були допущені до аукціону і не стали ніяким чином оскаржувати відповідне рішення.

5. Каруселі від Антона.

Без сумніву, одним із найбільш ефективним з точки зору залучення фінансових ресурсів на власний округ серед депутатів мажоритарників у 2017 році став представник партії «Відродження» і знаний кнопкодав Антон Яценко.

У році Півня Антону Володимировичу вдалося напрацювати на цілий ряд потужних інвестицій з центрального бюджету на розбудову власного округу. В минулому році депутату вдалося залучити майже 24 мільйони гривень на реконструкцію площі Шевченка в центрі власного округу – місті Умані. В цьому році ж інвестиції дійшли і до периферії – Монастирища та Христинівки. В рамках реконструкції центральних площ цих міст за проектом були встановлені 16-тимісні дитячі каруселі китайського виробництва, ціною по 30 тисяч доларів кожна.  Загальна вартість двох проектів трохи більше 20 млн гривень.

Цікавим є той факт, що Антон Яценко є одним з тих надерпів, що голосував за зміни до Закону «Про публічні закупівлі», покликані нібито захищати вітчизняного виробника. Та цей факт не завадив йому активно лобіювати встановлення коштовної китайської техніки.

4. «Колесо оборзєнія»

Олександр Радуцький

Ще одна закупівля, пов’язана з розвагами та мріями чиновників – колесо огляду за рахунок бюджету розвитку Черкас. Попри те, що загальне виконання програми соціально-економічного розвитку в місті 2017 року шкандиба на дві ноги через роздуті видатки, чиновники таки знайшли можливість профінансувати коштовне виготовлення атракціону. Цю давню мрію секретаря міської ради Олександра Радуцького вдалося реалізувати лише з другої спроби, і обійдеться вона місту попередньо у 7,9 млн гривень.

Наразі, попри обіцянки чиновників «впоратись» до осені 2017, мова про встановлення каруселі не йде. Якщо герой попереднього «щабля» використовував китайську техніку, то в Черкасах за результатами проведеного аукціону договір уклали з вінницьким підприємством «Сармат», що вже встигло отримати з місцевого бюджету 6,7 млн гривень. Утім за згодою сторін дату постачання товару перенесли на наступний рік.

Сподіватимемось, що вінничани не підведуть, і секретар таки здійснить мрію встановити атракціон… З боку місцевої влади для цього було зроблено все і навіть трохи більше.

3. Туалети за мільйони.

Читачі регіональних ЗМІ доволі часто мляво реагують на інформацію про ті чи ті закупівлі. Однак є тема, яка завжди викликає неабиякий інтерес, а саме – будівництво туалетів. Незрозуміло, чому так, але факт залишається фактом. У цьому році на Черкащині збудували аж два туалети-мільйонники, інформація про які розлетілась далеко за межі Черкащини. І саме ці об’єкти відкривають трійку «лідерів».

Перший з’явився в обласному центрі. Комунальне підприємство «Дирекція парків», про «здобутки» якого ми вже згадувало вище, в 2017 нарешті завершило зведення туалету в парку Хіміків. Будівництво об’єкту розпочалося ще в 2014 році, а у його витоків стояв все той же теперішній секретар міськради Олександр Романович Радуцький, що, будучи на посаді керманича комунального підприємства, уклав угоду на зведення об’єкту з ДП «Електромонтаж-424». Проте тоді спрямованих грошей, а разом з ними і наснаги вистачило лише на цегляну коробку, а добудовувати взялися вже в 2016-17 роках. Завершення об’єкту в 2017 році обійшлося в додаткові 320 тисяч гривень, а загальний кошторис склав 0,9 млн гривень.

Ще один надкоштовний клозет з’явився в одній із сільських шкіл Черкаського району і був збудований за кошти обласного бюджету на замовлення департаменту капітального будівництва. Витративши більше двох років і одного мільйону гривень, з яких протягом 2017 майже 500 тисяч, Замовнику та їхньому підряднику з товариства «Рось-ялта» вдалося збудувати справжнісіньку окрасу навчального закладу і всього капітального будівництва регіону.

2. Розкіш у кредит.

26 жовтня заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе похизувався на своїй Фейсбук-сторінці проектом оглядового майданчика на дамбі через Кременчуцьке водосховище, що з’єднує Черкаси з лівобережною Україною. Чиновник назвав проект «крутим» і пообіцяв, що він неодмінно стане трендом Інстраграма…

Очікування, реальність…

Проте весь масштаб крутості, окресленої Парцхаладзе, вдалося оцінити лише коли стала відома вартість будівництва. 15 грудня Служба автомобільних доріг в Черкаській області оголосила закупівлю додаткових робіт поточного середнього ремонту траси Н-16 на ділянці км 12+300-км 23+062, орієнтовною вартість 8,7 млн гривень. Саме за цим нехитрим визначенням і завуалювали зведення оглядового майданчика.

Ще одна несподіванка очікувала вже після оприлюднення договору про закупівлю. з 8,7 млн гривень, спрямованих на будівництво – майже 90% кредитні кошти, залучені під державні гарантії. Решта – фінансування обласної казни.

Додатково Департаментом капбудівництва обласної державної адміністрації було витрачено 199 тисяч гривень на озеленення території та придбання 63 гостролистих кленів… «А там іще бурячки посаджу»

1. Собаче життя в Умані.

Ну і, звичайно, лідер нашого хіт-параду – притулок для тварин, що, попри сприяння нардепа Антона Яценка, ніяк не добудують в Умані.

У рік собаки брати наші молодші потребують неабиякої уваги, і хто, як не обранець від 200 округу, може їм її забезпечити. Антон Володимирович, добре знаний своєю любов’ю до тварин і прикладає багато зусиль, аби покращити їхнє життя на власному мажоритарному окрузі.

Ще в 2016 році був затіяний потужний проект з побудови сучасного притулку для обездолених тварин, на який було спрямовано майже 5 млн гривень. Проте, попри спрямовані кошти і обіцянки завершити зведення до настання 2017 року, цього зробити так і не вдалось. В минулому році будівництво, читай освоєння коштів, на цьому об’єкті продовжили, досягнувши позначки у 7 млн гривень. Проте і цього наразі недостатньо для завершення і введення об’єкту в експлуатацію. Без сумніву, за минулий рік підрядники приуспіли – облаштували вольєри, утеплили приміщення і навіть перейшли до внутрішніх робіт.

Сподіватимемось, що в свій «профільний» рік уманській безпритульні «барбоси» таки отримають таке жадане і коштовне житло. Проект притулку передбачає, наприклад, спеціальний душ, а також теплу підлогу, що, без сумніву, має забезпечити прихильність року, що настав – року собаки… Нехай вона навіть згідно східного календаря не безпритуальна, а вогняна.

 

Артур Чемерис, для «Наших грошей»


У Новомосковську освітяни віддають мільйони на їжу для дітей улюбленцям, пов’язаним з екс-депутатом

$
0
0

Управління освіти виконкому Новомосковської міської ради більшість договорів на поставку продуктів або надання аналогічних послуг уклала з двома пов’язаними фірмами: ТОВ «Контракт продрезерв 5» і ТОВ «Наше майбутнє». Про це повідомляє «Громадський контроль» з Дніпра.

«Громадський контроль порахував, що станом на 22 грудня  управління уклало 33 таких договорів на загальну суму 9,46 млн грн., які були витрачені на дитяче харчування. 20 з них на загальну суму 6,42 млн грн. були підписані з «Контракт продрезерв 5» та «Наше майбутнє».

Співвласником «Контракт продрезерв 5» вказана Шаркун Діана Олександрівна, яка проживає в Новомосковську за адресою: вул. Радянська 15, кв.52. За цією ж адресою проживає Шаркун Тетяна Анатоліївна. Вона є засновником ТОВ «ВП-Трейд», яке має однаковий номер телефону з ТОВ «Наше майбутнє» Олени Полякової та зареєстровано за однією адресою з «Контракт продрезерв 5».

Обидва підприємства знаходяться в підпорядкуванні екс-депутата Новомосковської міської ради від «Батьківщини» Олександра Шаркуна.

Другим співвласником ТОВ «Контракт продрезерв 5» є Діана Сергіївна Петровська. Це ж саме П.І.Б. має і дочка начальниці управління аудиту Новомосковської податкової інспекції.

За даними системи «Прозорро», у 2017 році «Контракт продрезерв 5» отримав замовлень на 52 млн грн. Прокуратура вважає, що перемоги в тендерних процедурах були не зовсім чесними. Тому «Контракт продрезерв 5» фігурує в кримінальних провадженнях, пов’язаних з підробкою документів, змовою з метою розтрати бюджетних коштів і завищенням цін.

Освітяни Луганщини замовили газ з транспортуванням за ціною, нижчою прайсів «Нафтогазу»

$
0
0

Відділ освіти Новопсковської РДА Луганської області 26 грудня за результатами відкритих торгів уклав договір з ТОВ «АС» щодо поставки 748 тис. куб м газу протягом 2018 року за 6,36 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Ціна договору включає вартість газу, як товару, а також його транспортування. Один з учасників закупівлі намагався оскаржити закупівлю газу з включенням ціни за транспортування магістральними трубопроводами, однак, пропустив строки подання скарги, тож колегія АМКУ залишила її без розгляду.

Конкуренцію переможцю торгів склали черкаське ТОВ «Енергогазрезерв» (8 620 грн/тис. куб м) та київське ТОВ «Укр газ ресурс» (8 900 грн/тис. куб м). Ці компанії не знижували своїх первинних цінових заявок, тоді як ТОВ «Ас» скинуло ціну ще на першому етапі аукціону – з 8 640 грн/тис. куб м до 8 500 грн/тис. куб м.

Затверджена сторонами ціна, 8 500 грн за 1000 куб м газу з транспортуванням, майже на чверть нижча прейскуранту «Нафтогазу України» на газ, як товар (без транспортування), з січня 2018 року.

Це також дешевше від прейскуранту самої компанії-постачальника, де вартість газу без транспортування у грудні становить 9 900 грн/тис. куб м.

За плановими обсягами протягом 2018 року «Ас» має поставити у січні 175 тис. куб м газу, у лютому – 159 тис. куб м, у березні – 97,5 тис. куб м, у квітні – 29 тис. куб м, у жовтні – 29,7 тис. куб м, листопаді – 100 тис. куб м та у грудні – 158 тис. куб м.

За даними «Youcontrol», ще до липня цього року волноваське ТОВ «Ас» було зареєстроване на Людмилу Станкєєву, відому як замдиректора донецької філії ДК «Газ України».

Сьогодні Станкєєва залишається керівником фірми, а власником прописаний її син – Ігор Станкєєв. Він також є одноосібним власником та керівником донецького ТОВ «Завод “Кватон”».

З початку року ТОВ «Ас» отримало державних замовлень на 118 млн грн.

Госпіталь у Святогорську придбав китайський томограф за 39 мільйонів

$
0
0

КЛПУ «Обласний госпіталь для ветеранів війни м. Святогірська» Донецької обласної ради 29 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Протек Солюшнз Україна» томограф за 39,26 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року поставлять магнітно-резонансну томографічну систему Signa Explorer виробництва «GE Healthcare (Tianjin) Company Limited» (Китай) з напруженістю магнітного поля 1,5 Тл. Гарантійний строк становить рік.

Восени лікарі Київщини та Києва купили в цієї ж фірми такі томографи по 39,16 млн грн.

За умовами договору, можливий аванс у розмірі 100% на строк до трьох місяців згідно постанови Кабміну від 23 квітня 2014 р. №117.

Ціна угоди на 13% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 45,00 млн грн.

Директором «Протек солюшнс Україна» є Олександр Єзерський, а засновником – фірма «Протек Солюшнз К/С» (Данія). Кінцевим бенефіціаром у держреєстрі значиться однойменна компанія «Протек Солюшинз К/С» (Литва) Масенаса Арунаса з Каунаса. За даними ЗМІ, останній очолює 99 датських компаній.

За даними «OpenCorporates», до складу директорів датської фірми «Protech solutions K/S» із квітня 2016 року також входить Федір Кірпенко – власник української фірми «Інтегрейтед Медікал Груп». Раніше він був відомий як співзасновник Київської міської галузевої організації роботодавців «Асоціація виробників і постачальників науково-технічної та інноваційної продукції». Нині асоціацію записано на ПрАТ «Макрохім» Бориса Храновського і ТОВ «Алт Україна Лтд» Василя Соколинського. Ці двоє свого часу входили до складу засновників ТОВ «Хімлаборреактив», яке зараз належить лондонській компанії «Кемлаб Інвест Лтд».

Окрім Кірпенка і Масенаса, до датської фірми також мають відношення Steven Probert і компанія «Labtech pro ltd».

Єдиним конкурентом було засноване у 2014 році ТОВ «Глобалмедгруп» із томографом Chorus 1.5Т від «ISOL Technology Inc.» (Корея). Суперник належить Майї Кліщевській із с. Чубинське Бориспільського району на Київщині. Директором є сестра Кліщевської – Емма Гук.

Конкурент фігурував у кримінальному провадженні щодо зловживання службовим становищем посадовцями Департаменту охорони здоров’я Київської ОДА і ТОВ «Білімед» на закупівлі медобладнання. Під час обшуку «Білімеду», слідчі виявили оборотно-сальдові відомості та печатку «Глобалмедгруп».

«Глобалмедгруп» і «Білімед» підконтрольні групі братів Германа та Володимира Фісталів.

Сєвєродонецькі енергетики замовили соратнику Кінаха капремонт котла за 51 мільйон

$
0
0

ДП «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль» 22 грудня за результатами відкритих торгів уклало договір з Корпорацією виробничих та комерційних підприємств «Союз» щодо капітального ремонту котлоагрегату ТГМ-84Б Ст. № 19 за 51,39 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Протягом п’яти календарних днів з моменту підписання угоди, виконавець робіт отримає авансовий платіж у розмірі 30,83 млн грн (60% від ціни договору). Остаточну оплату підряднику перерахують протягом 20 днів з моменту підписання актів виконаних робіт. Договір діятиме до кінця 2018 року, однак ремонт мають завершити до 30 липня 2018 року.

Згідно з договором, гарантійний термін відремонтованої котельної установки становитиме мінімум 12 місяців з моменту увімкнення, максимум – 18 місяців після закінчення ремонтних робіт.

Замовник не оприлюднив затверджений сторонами кошторис, що не дозволяє порівняти закладені у ньому ціни з ринковими.

Відповідно до даних додатку «Договірна ціна», найбюджетнішим рядком витрат є матеріальні ресурсу (36 млн грн). Також, сторони узгодили витрати на заробітну плату по підряду у розмірі 3,54 млн грн, у вигляді прибутку підрядна організація отримає 346 тис. грн.

Участь у тендері взяли дві компанії – ТОВ «Виробниче підприємство “Харківенергореммонтаж”» Владислава Євменова та Лариси Баклан і Корпорація виробничих та комерційних підприємств «Союз». За результатами аукціону пропозиція останнього виявилась дешевшою на 0,16%.

Одеська Корпорація «Союз» зареєстрована на ТОВ «Енергопостачання» (63%) та ТОВ «Холдинг Союз-Консалтинг» (37%). Бенефіціарним власником виступає одеситка Альона Приходько.

Керівником є Ігор Приходько, співзасновник російської АТ «Енерго-будівельна корпорація «Союз».

Приходько також є віце-президентом Українського союзу промисловців і підприємців, президентом якого є екс-нардеп Анатолій Кінах (Блок «Наша Україна» –> «Партія регіонів»). Приходько допомагав Кінаху на громадських засадах у 5-7 скликаннях ВРУ включно.

У 2011 році біглий президент України Віктор Янукович нагородив Приходька орденом «За заслуги» ІІ ступеня.

З початку року Корпорація «Союз» отримала державних замовлень на загальну суму 481 млн грн, левову частину з яких – від ДП «НАК “Укренерго”» (420 млн грн).

Оточення Зубика отримало 1,5 мільйона штрафу за перерозподіл активів без дозволу АМКУ

$
0
0

Антимонопольний комітет України оштрафував київське ТОВ «Компанія з управління активами “Крістал Ессет Менеджмент”» на 1,49 млн грн за придбання контрольних пакетів компаній по Україні без отримання дозволів антимонопольних органів. Про це свідчать рішення АМКУ від 13 грудня.

АМКУ оштрафував «Крістал Ессет Менеджмент» за придбання контрольних пакетів таких фірм, як ПП « Харон-Вестоіл» (Черкаси), ТОВ «ВК Підряд» (Київ), ТОВ «Рома-М» (Львів –>Київ), ТОВ «Фірма Діброва» (Київ), ТОВ «Українські Новітні Телекомунікації» (Київ), ТОВ «Міська Будівельна Компанія» (Київ), ТОВ «Русь Інвест Буд» (Київ), ТОВ «Максимум» (Кременчук), ТОВ «Компанія «Веста-І» (Київ), ТОВ «Літораль» (Львів), ТОВ «Фортон» (Київ), ТОВ «Інвестиційна Технологія» (Київ).

Деякі з цих фірм уже перереєстровані на інших юридичних чи фізичних осіб, пов’язаних між собою. Інші, навпаки, з часом закріпились саме за ТОВ «КУА “Крістал Ессет Менеджмент”» на рівні 100%. Наприклад, станом на сьогодні компанія заволоділа 100% ПП «Харон-Вестоіл».

Дещо раніше, у серпні 2012, ПП «Харон-Вестоіл» отримало в оренду 4,65 га землі на вулиці Михайла Калнишевського, 2 у Києві з терміном оренди до 2022 року з можливістю пролонгації.

Тут розташований ТРЦ «Полярний» (12,8 тис. кв м), право власності на який компанія «Харон-Вестоіл» зареєструвала 27 лютого 2013 року.

Додамо, депутати Київської міської ради за часів секретаря Галини Гереги (дружина нардепа екс-регіонала, нині позафракційного Олександра Гереги) проголосували рішення про відведення земельної ділянки «Харон-Вестоіл» у квітні 2012 року. Того ж дня було проголосоване рішення про відведення ТОВ «Фірма “Інтергал”» 4 га землі поруч – на вулиці Полярній.

Сьогодні тут розташований ЖК «Яскравий» (п’ять будинків уже зведені, ще два – на етапі будівництва). Девелопером нерухомості вказана компанія «Інтергал-Буд», підконтрольна «Фірмі “Інтергал”».

ТОВ «Фірма “Інтергал”» належить ТОВ «КУА “Крістал Ессет Менеджмент”» та львів’янину Ігореві Кухарю, останній прописаний також як бенефіціарний власник фірми. Він же раніше співволодів ПП «Харон-Вестоіл».

Ще на початку 2017 року одноосібним власником та керівником ТОВ «КУА “Крістал Ессет Менеджмент”» був Валерій Кулаков, який на парламентських виборах 2012 року був довіреною особою нардепа Володимира Зубика (сьогодні входить до депутатської групи «Відродження», раніше представляв «Партію регіонів»). Також Кулаков допомагав Зубику з 5 по 8 скликання ВРУ, сьогодні офіційно помічником нардепа не числиться. Наразі Кулаков залишається керівником компанії, а її власником є Сергій Чумак – торік він позичив Зубику 2,5 млн грн.

Додамо, поруч з цими ділянками розташовані ще 4 га комунальної землі, які знаходяться у користуванні ТОВ «Бріколяж Україна».

До листопада 2010 року київське «Бріколяж Україна» належала Валерію Костині та компанії «Аджiндо Лiмiтед». Костина раніше контролював житомирське ТОВ «Фортон», а також був керівником підприємства у часи, коли воно знаходилась під контролем ТОВ «КУА “Крістал Ессет Менеджмент”». Щодо кіпрського «Аджiндо Лiмiтед», то як зафіксували у 2015 році «Наші гроші», бенефіціаром компанії числився Олег Санагурський, раніше працював заступником керівника фірми «Інтергал-Буд».

Сьогодні «Бріколяж Україна» належить ТОВ «Леруа мерлен Україна» та компанії «Гроупе Адео» (м. Лазени, Франція), а на ділянці розміщений гіпермаркет французької будівельної мережі «Leroy Merlin».

Viewing all 20997 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>