Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 21016 articles
Browse latest View live

Екс-замміністра оборони відсудив 3 га в Білій Церкві, що раніше були землями оборони

$
0
0

Суд залишив у власності ТОВ «Контракт 61» 2,8 га землі в м. Біла Церква. Про це йдеться в рішенні Київського апеляційного господарського суду від 21 травня.

Спірна ділянка знаходиться в Білій Церкві на вул. Гайок № 4-а. У 2009 році Білоцерківська райдержадмінстрація продала її фірмі «Контракт 61», яка до цього орендувала її близько року.

Прокуратура стверджує, що Білоцерківська РДА незаконно розпорядилась землею оборони, яка перебуває в постійному користуванню Квартирно-експлуатаційного відділу міста Біла Церква на підставі держакту землекористування від 1977 р. На підвтердження цього подано акт обстеження за листопад минулого року, згідно з яким спірна ділянка знаходиться в межах 310,5 га з земель Міністерства оборони. Доказів відмови від ділянки чи її вилучення суду представлено не було.

У січні цього року Господарський суд Київської області визнав договір-купівлі продажу недійсним і зобов’язав ТОВ «Контракт 61» повернути земельну ділянку. Однак фірма подала апеляцію і виграла її.

«Контракт 61» повідомило, що на вказаній ділянці розташоване майно, придбане ним у 2006 році на аукціоні у КП «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс». Крім того, фірма повідомила, що ділянка не належить до земель оборони, а віднесена до забудованих земель промисловості, до викупу близько року перебувала в оренді.

Суд вирішив, що прокуратура неналежно обґрунтувала позов. А саме нею не було досліджено стан спірної ділянки на січень 2009 року, коли приймалося розпорядження РДА про продаж.

Висновок про належність ділянки до земель оборони зроблено на підставі документів 1977 року. Однак з’ясовано, що зазначена в держакті ділянка площею 310,5 га з 1977 року неодноразово зменшувалась, в її межах з’явилося значна кількість приватизованих ділянок, які не мають цільового призначення «землі оборони». У документах щодо спірної ділянки за 2006-2009 рр. немає жодних приміток про належність її до земель оборони, натомість визначено, що вона належить до забудовних земель промисловості.

У матеріалах справи наявний протокол від 11 жовтня 2005 року засідання комісії з питань використання цілісних майнових комплексів, іншого нерухомого військового майна та земель оборони. Протоколом підтверджується, що у зв’язку з реформуванням Збройних сил майно підприємства «Білоцерківський авіаційний завод», що перебувало в управлінні Міноборони передається у власність громади м.Біла Церква, а земля – до запасу с.Фурси Білоцерківського району.

Таким чином, на момент продажу земля під будівлями перейшла у комунальну власність та не відносилась до земель оборони.

Співвласниками ТОВ «Контракт 61» є Олег Каліберда і Дмитро Рудковський, колишній перший заступник Міністра оборони (жовтень 2004- лютий 2005), екс-начальник капітального будівництва і розквартирування військ (1992-2005), народний депутат (2002-2006), має військове звання генерал-полковник.

У 2014 році Рудковський очолив держпідприємство «Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України». На цій посаді він вже працював у 2009-2010 рр.


«Лоска» з групи Остапчука програла 5 мільйонів на решітки для транспортників

$
0
0

КП «Міськелектротранссервіс» 26 травня уклало угоду з ТОВ «Виробниче підприємство «Інсайт» на постачання рейкошпальних решіток на залізобетонних шпалах вартістю 4,61 млн. гривень. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Комунальники планують закупити 18 рейкошпальних решіток на залізобетонних шпалах (РШР – 65), та 77 решіток РШР – 50 або еквівалент. Одна решітка в середньому коштуватиме 48,5 тис грн.

Засновником ТОВ «Виробниче підприємство Інсайт» є харків’янин Сергій Савченко, а директором – Євген Курбатов.

Єдиним конкурентом на торгах виявилось ТОВ «Лоска» Павла Лисанця.

Свого часу «Лоска» вигравала багатомільйонні тендери на залізниці і пов’язана з оточенням Віктора Остапчука, екс-начальника ДП «Південна залізниця», народного депутата, колишнього члена Партії регіонів.

Також нагадаємо, що 25 травня Департамент транспорту Харківської міськради уклав угоду з КП «Міськелектротранссервіс» на реконструкцію контактної мережі по просп. Московському (вул. Доброхотова – вул. Енергетична) з облаштуванням електричного освітлення вартістю 24,41 млн. гривень.

Екологам не дозволили оштрафувати на мільйон фірму голови Горностаївського району

$
0
0

Одеський апеляційний господарський суд відмовив прокуратурі та державній екоінспеції Херсонської області в задоволенні апеляції, в якій ті просили оштрафувати ТОВ «Гримат Групп» на 1,28 млн грн. за самовільний забір підземних води для своєї птахофабрики на Херсонщині.

Таке рішення суд прийняв в кінці квітня.

Держеконінспекція наполягала, що з вересня 2011 року по квітень 2014 року ТОВ «Гримат Групп» здійснювала видобуток прісної артезіанської води у Горностаївському районі без спеціального дозволу. Про це в червні 2014 року регіональне управління Дерекоінспекції склало відповідний акт, за яким збитки держави оцінені в 1,28 млн грн.

Натомість суд попередньої інстанції вирішив, що «Гримат Групп» для водозабезпечення своєї птахофабрики не перевищувало ліміт забору прісної води, на який потрібен спеціальний дозвіл. Тому суд відмовився призупинити на вимогу екологів до врегулювання питання водозабору роботу птахофабрики. Крім того, суд вказав, що фірма могла використовувати воду для «господарчих потреб», а не «виробничих», на які потрібен спецдозвіл.

Апеляційний суд додав, що чинним законодавством не передбачено, що лише за умови наявності дозволу на спеціальне водокористування підприємство може використовувати водні ресурси. А на зауваження представника прокуратуру, що суд першої інстанції відмов в позові лише через те, що аргументи в позові були невірно оформлені, апеляційний суд вказав на наявність доказів правомірного використання води «Гримат Групп».

ТОВ «Гримат Групп» належить сім’ї екс-голови районної організації Партії регіонів, голові Горностаївської районної адміністрації Вірмієнку Григорію Вікторовичу. У переліку засновників – його син Вермієнко Матвій Григорович, дружина – Вірмієнко Наталя Петрівна, дочка Вермієнко Тетяна Григорівна. Вірмієнко Г.В. з 1986 року по 2006 рік був головою ВАТ РВР «Придністровський».

За матеріалами суду встановлено, що ТОВ «Гримат Групп» має в користуванні 159 га земельних ділянок на території Горностаївської селищної ради.

Суд узаконив готель на березі Азовського моря, угледівши в ньому водну станцію

$
0
0

Державна архітектурно-будівельна інспекція України не змогла зобов’язати ТОВ «Комплект» знести самовільно збудовані приміщення на березі Азовського моря в Маріуполі.

Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Запорізької області.

Інспекція просила привести до первинного стану будівлю колишньої водної станції по вулиці Виноградна, 60-а, де нині знаходиться відомий у Маріуполі готельно-розважальний комплекс «Наш куточок».

На думку представників інспекції, частина споруд прибудована з порушенням будівельних норм і без відповідних дозволів. Про це зокрема свідчать приписи перевірки в 2013 році, в яких інспектори заявили про необхідність усунення.

Втім, як вдалося з’ясувати суду, ці акти інспекції в 2014 році були скасовані постановою Донецького апеляційного адміністративного суду. Тоді ж суд встановив, що виникнення готельно-розважального комплексу не привело до цільової зміни водної станції, про що засвідчила незалежна експертиза. Ця ж експертиза не знайшла порушень будівельного законодавства в цьому випадку.

Проаналізувавши минулорічне рішення суд і тепер вирішив відхилити позов Державної архітектурно-будівельної інспекції про приведення будівлі водної станції до первинного вигляду.

ТОВ «Комплекс» зареєстрований у Маріуполі за адресою вулиця Таганрозька, буд. 1. Засновниками підприємства є фізичні особи Бутін Ігор Миколайович, Кузьменко Алла Ігорівна, Бутіна Наталя Володимирівна. До того ж Ігор Бутін є керівником ТОВ «Азовзалізобетон» яке зареєстровано за тією ж адресою і зараз проходить процедуру ліквідації. Саме цьому підприємству свого часу належала ділянка з водною станцією.

Сьогодні водна станція експлуатується під кафе «Наш куток» та кімнати відпочинку. Об’єкти після реконструкції (зі зміною цільового призначення) до експлуатації не приймалися,

У вінницького депутата безуспішно намагаються забрати 13 тисяч гектарів мисливських угідь на Київщині

$
0
0

Прокуратура Бородянського району заявила позов до суду проти ТОВ «Хитрий лис» з вимогою визнати недійсним договір про умови ведення мисливського господарства, а відповідно – повернути державі мисливські угіддя площею 12,8 тисяч гектарів. Про це повідомляється на сайті прокуратури Київської області.

Йдеться про угіддя на території Бородянського та Києво-Святошинського районів. Ці землі в 2013 році Київська облрада надала у користування ТОВ «Хитрий лис». Угіддя фірма отримала для ведення мисливського господарства терміном на 49 років.

угіддя1

За даними прокуратури землю фірмі передали з порушенням законодавства, а саме без погодження з усіма власниками або користувачами земельних ділянок.

Згідно наявним в судовому реєстрі матеріалами, поки що позовну заяву прокуратурі повернули, бо в пакеті документів був відсутній опис вкладення, тобто список-перелік поданих документів.

Разом з тим за ці ж угіддя наразі судиться Бородянське районне мисливське господарство УТМР. Згідно з матеріалами справи, саме за ним ці землі були закріплені раніше. Загалом мисливці мали 15 тис га, отримали їх в 1997 р. і мали право користуватися до 2012 р. За деякий час до закінчення терміну РДА дала дозвіл продовжити користування ще на 20 років, однак у 2013 р. документи так і не перереєстрували.

Перший суд бородянські мисливці програли. Межі було погоджено головою Бородянської РДА, головою Києво-Святошинської РДА, начальниками райуправлінь Держземагенства, а в матеріалах справи, містяться також копії погоджень власників переданої в користування третій особі земельної ділянки (якої саме – не уточнюється). З цього суд зробив висновок, що всі необхідні документи наявні, і відмовив у позові. Оскаржити в апеляційній інстанції поки не вдалося – також, як і прокуратурі, через невідповідно оформлені документи.

Одноосібним власником ТОВ «Хитрий Лис» є Микола Харченко – депутат Вінницької облради (безпартійний, позафракційний), приписана фірма за його ж службовою депутатською адресою. Фірму «Хитрий Лис» зареєстрували 2 лютого 2013 р., а рішення про відвід угідь компанії було прийнято 28 лютого, тобто вже за кілька тижнів після заснування. Статутний фонд фірми складає 10 млн грн.

Вдові партнера Юри Єнакіївського поки не вдалося уникнути подорожчання оренди заводу у Маріуполі

$
0
0

Суд відмовився визнати законним тлумачення ТОВ «СРЗ» договору з Фондом держмайна про оренду «Азовського судноремонтного заводу». Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Харківської області.

У червні 2003 року між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Донецькій області та ТОВ «СРЗ» було укладено договір оренди строком на 10 років на цілісний майновий комплекс ДП «Азовський судноремонтний завод» у Маріуполі.

В 2013 році ТОВ «СРЗ» завдяки рішенню господарського суду Донецької області залишеним в законній силі постановою Вищого господарського суду України було украдено додаткову угоду, якою було ще на три роки продовжено строк оренди. Також ця угода передбачала, що буде проведена нова оцінка майна Азовського судоремонтного заводу, вартість якого в 203 році була оцінена в 567.40 млн грн.

В період судового протистояння з ФДМУ «СРЗ» вказувало, що втричі перевиконало темпи інвестиційної програми, розрахованої на 120 млн грн. та провело масштабні невід’ємні поліпшення. Наприклад, інвестувало в модернізацію флоту та інфраструктуру.

З матеріалів справи також відомо, що 28 лютого 2015 року з метою Фондом держмайна було створено комісію з оцінки державного майна – цілісного майнового комплексу ДП «Азовський судноремонтний завод». Але цей наказ ФДМУ «СРЗ» скасувало в Харківському окружному адміністративному суді. Натомість фірма подала зустрічний позов, в якому вимагала визначити, що запланована інвентаризація та оцінка майна заводу має бути проведена станом на кінець травня 2013 року – перед підписанням в середині червня того року додаткової угоди.

З матеріалів єдиного судового реєстру відомо, що укладаючи в 2013 році додаткову угоду «СРЗ» погодилося за власні кошти провести інвентаризацію та оцінку майна судоремонтного заводу. З матеріалів судової справи того року відомо, що представники Фонду держмайна очікували збільшення орендної плати після проведення цих процедур в п’ять разів.

Але тепер Господарський суд Харківської області встановив, що «СРЗ» так і не провів інвентаризацію майна, а відповідно, не можливо провести його оцінку. Крім того, суд надійшов висновку що в разі задоволення позову «СРЗ» суттєво змінить зміст договору про оренду заводу. В тому числі, мова йде про порядок оплати оренди та її вартість. А тому вирішив відмовити в задоволенні позову.

Власником ТОВ «СРЗ» є кіпрська компанія «UITC limited». Прес-служба компанії «СРЗ» повідомила «Нашим Грошам», що єдиним бенефіціаром «UITC Limited» є Світлана Савчук. Це вдова Олександра Савчука, який був співвласником ПрАТ «Азовмаш» разом зі структурами екс-нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка.

Міноборони не змогло забрати землю у кооператива сина віце-мера Харкова

$
0
0

Суд відмовив у позові військовій прокуратурі про повернення ділянки землі в Харкові у Лісопарку площею 1,75 га, яка була незаконно відчужена приватною фірмою, а зараз знаходиться у власності обслуговуючого кооперативу ЖБК «Триес». Про це йдеться у рішенні Харківського апеляційного господарського суду від 20 травня.

Раніше земельна ділянка площею 22 га у м. Харкові по Білгородському Шосе, 2, що була надана Квартирно-експлуатаційній частині Харківського району для розміщення учбових корпусів Харківського вищого військового командно-інженерного училища ім. Крилова.

Але у 2007 році заступник начальника КЕВ м. Харків майор Кучанський Г.М., незаконно та діючи в інтересах ТОВ «Сфера СТС», підготував та самостійно підписав від імені керівника КЕВ м. Харків лист №733, в якому зазначив недостовірні відомості про те, що вищезазначені будівлі списані та зняті з обліку КЕВ м. Харків, а також надав дозвіл на відчуження земельної ділянки розміром 1,75 га вартістю 2,76 млн. грн.

Пізніше військовий був засуджений за цей злочин.

Після цього на підставі незаконного листа Харківською міськрадою було припинено право КЕЧ Харківського району на користування земельною ділянкою по Білгородському Шосе, 2, та передано цю землю приватникам для будівництва торгівельно-офісного комплексу.

У 2008 році «Сфера СТС» добровільно відмовилася від земельної ділянки, після чого у 2009 році міськрада передала її під забудову ОК «ЖБК «Триес».

У суді військова прокуратура наголошувала, що ця земля не могла бути передана під забудову, тому що не було законно змінено її цільове призначення, а саме, що вона відноситься до категорії земель оборони.

Суд відмовив військовій прокуратурі у позові, аргументуючи це тим, що теперішній власник землі не вчиняв правопорушень, а всі порушення закону відбулися раніше.

Діяльність ТОВ «Сфера СТС» зараз припинена. До числа засновників цього підприємства входять декан міжнародної освіти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Ігор Тюпа, генеральний директор харківської корпорації «Мостінвест» Олександр Садич та Назар Чорний.

Водночас серед підписантів фірми є юрист Артем Самородов. Він був адвокатом колишнього директора КП «Харківський метрополітен» Сергія Мусєєва, коли той намагався повернутися на посаду. Крім того, працював в Головному юридичному управлінні ХОДА часів михайла Добкіна.

Нещодавно кандидатуру Самородова подавали на посаду заступника керівника обласної фіскальної служби, але вона не була затверджена, також як і кандидатура Михайла Гагаркіна на керівництво у цій службі.

Щодо ОК «ЖБК «Триес», то він належить Юрію Нікельбергу, Олегу Шульзі та Олександру Стаматіну.

Останній є сином теперішнього керівника КП «Харківський метрополітен» В’ячеслава Стаматіна та віце-мера Харкова, юристки Марини Стаматіної.

У Кременчуку реконструюють насосну станцію за 8 мільйонів

$
0
0

КВП «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» Полтавської області 2 червня уклало угоду з ТОВ «Буд ВБР» на реконструкцію каналізаційної насосної станції СП – 17 в м. Кременчуці. Вартість угоди складає 7,58 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Роботи мають виконати до кінця цього року.

Засновниками «Буд ВБР» є Валерій Вовкодав, Ігор Балабанов і Геннадій Рябов. У 2011 році Валерій Вовкодав очолював Кременчуцьку районну організацію «Козацької народної партії». Ця партія створена в Полтаві у 2010 році, її керівником є Павло Кицько.

Участь у торгах з дорожчою пропозицією брало ТОВ «Легбудпроект» Людмили Кузнєцової і Сергія Галати, відомий як член партії ВО «Свобода».

Ще одним конкурентом було ТОВ «Трансагро» Ігоря Нагірняка та Володимира Сакевича, у середині 90-х відомого як футболіст кременчуцької команди «Водеяр».


2,6 мільярда минулого тижня

$
0
0

Покращення шахт у прифронтовій зоні з ДНР, ремонт військових вертольотів, дороги Львівщини, Одещини і Києва.

З 1 по 5 червня в «Віснику державних закупівель» опубліковано оголошення про результати 1,1 тис тендерів на загальну суму 2,55 млрд грн. З цієї суми по десяти найбільших тендерах пройшло 1,01 млрд грн.

Топ-10 закупівель

Замовник млн. грн. Підрядник Предмет угоди
1. Служба автомобільних доріг у Львівській області 234,02 ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-17 Львів-Радехів-Луцьк на ділянці км 0+000 – км 69+600 Львівської області
2. Служба автомобільних доріг у Львівській області 167,23 ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-13 Львів-Самбір-Ужгород на ділянках км 69+000 – км 72+700, км 74+199 – км 90+226, км 130+000 – км 156+000, Львівської області
3. ДП «Селидіввугілля» 130,53 ТОВ «Красноармійський машинобудівний завод» капітальний ремонт ГШО
4. Служба автомобільних доріг у Львівській області 93,77 ТОВ «Техно-Буд-Центр» Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Р-39 Броди-Тернопіль на ділянці км 0+000 – км 31+586, Львівської області.
5. Служба автомобільних доріг у Одеській області 90,19 ТОВ «Евродор» автомобільна дорога місцевого значення О161108 ст. Дзинілор – Приозерне – Муравлівка – Комишівка – /Т-16-07/, км 9+300 – км 31+300.
6. Міністерство оборони України 80,74 ДП «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» капітальний ремонт вертольотів типу Мі-8 та дообладнання під вимоги ООН і стандарти ІКАО
7. Служба автомобільних доріг у Одеській області 68,20 ТОВ «Будівельна компанія «Дорлідер» автомобільна дорога державного значення Т-16-06 КПП «Виноградівка» – Болград – /М-15/, км 30+700 – км 48+831 (окремими ділянками).
8. Служба автомобільних доріг у Одеській області 59,74 ТОВ «Ростдорстрой» автомобільна дорога державного значення Т-16-06 КПП «Виноградівка» – Болград – /М-15/, км 12+700 – км 30+700 (окремими ділянками).
9. Служба автомобільних доріг у Одеській області 49,94 ТОВ «Евродор» автомобільна дорога державного значення Т-16-07 Ізмаїл – Кілія – Вилкове, км 4+600 – км 24+290
10. Комунальне автотранспортне підприємство №273904 41,32 ТОВ СБМУ «Підряд» Асфальтобетонна суміш Б-20МКА (з доставкою по м. Києву) Асфальтобетонна суміш Б-40 (з доставкою по м. Києву) Асфальтобетонна суміш А-3 (КЗ-10) (з доставкою по м. Києву) Асфальтобетонна суміш Г-4 (з доставкою по м. Києву) Асфальтобетонна суміш В-10 (з доставкою по м. Києву)

 

Фірма довіреної особи екс-голови Апеляційного госпсуду Харківщини узаконила через суд самобуд у Харкові

$
0
0

Суд задовольнив позов ТОВ «Олександр і В» про визнання права власності на нежитлову будівлю у Харкові вартістю 972 тис грн.

Про це йдеться у рішенні Господарського суду Харківської області від 26 травня.

Суд встановив, що ТОВ «Олександр і В» у 2010 році стало власником земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 2,19 га по вул.Сержантська, 24 у Харкові.

Цільове призначення земельної ділянки – для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу та подальшої експлуатації об’єкту.

В ході судового слухання стало відомо, що фірма самовільно побудували на земельній ділянці автомийку, гараж та інші приміщення.

Суд визначив, що будівлі з’явилися в наслідок здійснення господарської діяльності. При цьому у суді позивач відзначив, що оформити належним чином споруди неможливо, тому що вони з’явилися, як самобуд.

Але згідно з законом кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю.

У суді позивач продемонстрував документи, що будівництво відповідає існуючим архітектурним, будівельним, санітарним та пожежним нормам та придатні для подальшої експлуатації за призначенням.

Тому суд вирішив, що позивач має право власності на ці споруди. Так фірмі вдалося отримати право на власність цих приміщень.

ТОВ «Олександр і В» належить Ользі Іванівні Кухар, Валентині Патлатюк, Анні Бєловой та Тетяні Мищенко. Директором підприємства є Яна Невєрова. Остання у 2014 році була довіреним лицем кандидата у народні депутати, на той час Голову Апеляційного господарського суду Харківської області Василя Івановича Кухара.

Варто відзначити, що «Олександр і В» зареєстровано за адресою проспект 50-річчя СРСР, 171 А, а у будинку № 171 знаходилось підприємство ЗБК №5, яке, за даними харківських ЗМІ, у 90-ті очолював Кухар.

Ольга Кухар також є співвласнисцею одного з найбільших перевізників Харкова – ТОВ «Фрегат-К».

Валентина Патлатюк є власницею ТОВ «Празєм 1», що спеціалізується на операціях з нерухомістю.

Екс-мер Кіровограда отримає 4 мільйони за ремонт дитячої лікарні

$
0
0

Управління капітального будівництва Кіровоградської облдержадміністрації 2 червня уклало угоди на ремонт лікарень на суму 8,89 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

З них 4,38 млн грн. піде на реконструкцію 1-2 поверхів корпусу №1 Кіровоградської обласної дитячої лікарні по вул.Преображенській,79/35. Підрядником обрано ТДВ «Інтерресурси».

Передбачається реконструкція інфекційного відділення для розміщення поліклінічного відділення та травмпункту та реконструкція частини другого поверху головного корпусу, де розміщується кардіоревматологічне відділення. У вартість договору включено придбання обладнання, меблів та інвентарю.

Пропозиція ТДВ «Інтерресурси» не була найдешевшою. ПП «Ескалібур-3000» пропонувало за роботи 4,35 млн грн. Водночас відомо, що крім вартості оцінка пропозиції також включала умови оплати і строк виконання.

ТДВ «Інтерресурси» належить колишньому голові міськвиконкому Кіровограду (1986-1989 р.р.) Миколі Москаленко і його сину Кирилу.

Решта 4,51 млн грн. піде на реконструкцію корпусів №1,№3,№5 Кіровоградської обласної лікарні по просп. Університетському,2/5. Йдеться про опоряджувальні роботи, перепланування приміщень санвузлів та службово-господарських приміщень, влаштування підлог, заміну віконних та дверних блоків, тощо.

Роботи виконуватиме ТОВ «Будмаш-Центр», яке заснували Олександр Тарасов і Людмила Шубіна.

Очолюваний Переломою «Укртрансгаз» пішов на зустріч приватному заводу-банкруту Переломи

$
0
0

Філія «Виробниче ремонтно-технічне підприємство «Укргазенергосервіс» ПАТ «Укртрансгаз» 20 травня уклала угоду з ПАТ «Криворізький турбінний завод «Констар» на перевезення чотирьох модернізованих двигунів. Вартість угоди склала 185 тис грн., повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Двигуни мають перевезти з заводу, де їх модернізували, на станції Гусятин і Супрунівка. Двигуни мають бути змонтовані на компресорних станціях «Решетилівка» і «Гусятинська».

У обґрунтуванні закупівлі вказано, що ремонт двигунів для газоперекачувальних агрегатів було замовлено ще в 2011-2013 роках. Тоді «Укргазенергосервіс» уклав відповідні угоди з «Констаром» на загальну суму 66,94 млн грн.

У всіх випадках двигуни мали бути відремонтовані впродовж півроку-року після передачі агрегата в ремонт. Однак роботи не були виконані в строк.

У «ВДЗ» опубліковані додаткові угоди від 30 грудня 2014 року по двом тендерам на ремонт двигунів щодо проводження дії основних договорів до кінця 2015 року.

Додаткові угоди було укладено через два місяці після призначення головою Наглядової ради «Укртрансгазу» Сергія Переломи (на фото), який також був і є головою наглядової ради «Констару». Чому ремонтні роботи не були виконані у строки – через відсутність фінансування з боку «Укртрансгазу», чи через проблеми «Констару» – не повідомляється.

pereloma констар акції

За даними «Ділової столиці», Перелома є фактичним власником заводу «Констар», який у лютому 2015 року почав процедуру банкрутства (санації) з подачі ТОВ «Енерготехпром», заснованого самим Переломою.

При цьому розпорядник майном «Констару» Микола Лукашук заявляв виданню, що завод «може розраховувати на крупне замовлення «Укртрансгазу»… і через 2-3 роки підприємство вийде з боргової ями».

У тендерній документації вказано, що «Констар» має поточні рахунки у «Діамантбанку» Давида Жванії. При цьому кіпрську фірму «Forter Holdings Limited», яка володіє 12% акцій «Констару», називають як таку, що здійснювала контроль над низкою підприємств у 1990-х роках в інтересах групи «Брінкфорд» Давида Жванії та нардепа Миколи Мартиненка. Нині заступником голови наглядової ради «Констару» є Сергій Іванович Мартиненко з Чернігівщини.

Нагадаємо, після призначення Переломи першим заступником голови правління «Нафтогазу України» і головою наглядової ради «Укртрансгазу» стало відомо, що «Укртрансгаз» почав приймати тендерні застави у «Діамантбанку». Також на обслуговування до цього банку у 2014 році перейшла ще одна компанія «Нафтогазу» – «Укргазвидобування».

Також Перелома і Микола Мартиненко є бізнес-партнерами по агенції нерухомості «Вортекс» (Вишгородський район).

Син заступниці Кернеса узаконив ще 10 га землі в Харкові, отримані по «кооперативній схемі»

$
0
0

Господарський суд Харківської області відмовив у позові прокуратурі про повернення у комунальну власність земельної ділянки площею 10,98 га в Харкові, яка зараз знаходиться у власності обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Поляна».

Таке рішення суд прийняв 20 травня.

Державний акт на земельну ділянку був виданий кооперативу в 2009 році. Ділянка займає квартал, відокремлений вулицями Керамічною, Червоноселищною, Рельєфною та проїздом Гірським. Земля була передана для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови, її вартість складає 18,24 млн грн.

У своєму позові прокурор заявив, що ділянку міськрада передала з недотриманням вимог законодавства. А саме, «ЖБК «Поляна» не відповідає умовам, за якими житлово-будівельні кооперативи можуть безкоштовно і поза конкурсом отримувати замелю.

Прокуратура також заявила, що частина землі, яку використовує кооператив, не виділялася їй депутатами.

В свою чергу суд відмовив у позові прокуратурі. Вказавши, що вона в позові оскаржувала неправомірність виділення землі, а не законність створення цього кооперативу. А тому суд підтвердив, що Харківська міськрада діяла в рамках законодавства.

Засновниками ОК ЖБК «Поляна» є Олена Крюкова, Олег Шульга та Олександр Стаматін,

Останній є сином теперішнього керівника КП «Харківський метрополітен» В’ячеслава Стаматіна та віце-мера Харкова, юристки Марини Стаматіної.

Крім того, він разом з Шульгою є засновниками обслуговуючого кооперативу ЖБК «Триес», який нещодавно узаконив у суді ділянку у харківському Лісопарку.

«Прокладки» СБУ, міліції та податківців отримали 20% від 100 мільйонів за антрацит з ДНР

$
0
0

Понад 20 млн грн. за поставку антрациту з території ДНР на державні ТЕС «Центренерго» було перераховано трьом фірмам, пов’язаним з українськими правоохоронними органами. Про це з посиланням на джерело у ДНР пише Сергій Головньов у «Інсайдері».

Гроші перераховувались у січні-березні 2015 року у рамках поставок вугілля з «Шахти ім. Кисельова» на «Центренерго». Тоді державні енергетики заплатити близько 100 млн грн. за 90 тис тонн. За даними колишнього комерційного директора ДП «Торезантрацит» Віталія Кропачова, є контракт на поставку 1,2 млн тонн антрацитів, що становить половину потреби українських ТЕС у вугіллі на опалювальний сезон.

«Шахта ім. Кисельова» є неробочим підприємством, але воно має реєстрацію в Україні та в ДНР. Відтак воно може поставляти вугілля від імені інших виробників.

Більша частина з вказаних 100 млн грн. – 65 млн грн. – пішли добувним підприємствам, серед яких шахта Жданівська», колишні державні об’єднання «Сніжнеантрацит», «Макіїввугілля», «Шахтарськантрацит» і «Торезантрацит».

Близько 6 млн грн. було заплачено залізничному експедитору «Транс систем лоджистикс» (один з експедиторів-монополістів часів Януковича).

Ще понад 20 млн грн. через компанію «Сприяння» були перераховані фірмам «Ріолан» (4,7 млн грн.), «Раунер» (14,2 млн грн.) і «Брон плюс» (1,6 млн грн.), створеним в 2014 році в Києві та області. У всіх цих компаніях невідомі інтернету засновники, які також є їх директорами.

У ДНР стверджують, що названі компанії переводять кошти на користь українських силових відомств.

«Ріолан» – це компанія СБУ, «Раунер» – МВС, «Брон плюс» – ГФС. Курує весь процес Адміністрація президента, – пояснив «Insiderу» учасник ринку в ДНР, що не побажав називати себе. – Вся проблема в тому, що ці відомства не можуть поділити квоти між собою».

При цьому підприємство «Раунер» раніше уже фігурувало у розслідуванні податківців щодо «схеми міжрегіонального ухиляння від сплати податків».

Компанія «Сприяння» належить жительці Донецька Тетяні Автономової – матері донецького бізнесмена Дмитра Автономова, який через іншу свою компанію «Донуглемет» забезпечує паливом ДНР.

Неправдива інформація Херсонського облавтодору не завадить йому освоїти 18 мільйонів

$
0
0

Господарський суд Херсонської області відмовив у позові прокуратурі Херсонської області у визнанні недійсними конкурсних торгів вартістю 18 млн грн. на ремонт доріг Херсонщини. Таке рішення суд прийняв 26 травня 2015 року.

Згідно матеріалів, Служба автомобільних доріг у Херсонській області уклала в лютому 2015 року договір з ДП «Херсонський облавтодор» ціною 51,74 млн грн. на ремонт та утримання автомобільних доріг Херсонської області. Але в березні було укладено додаткову угоду, за якою сума договору була зменшена до 18 млн грн.

В свою чергу, прокуратура вказала, що згідно закону «Про здійснення закупівель» підприємства, які приймають участь у торгах, повинні представити довідку про не притягування до відповідальності за антиконкурентні порушення. ДП «Херсонський облавтодор» під час цього конкурсу подав довідку про відсутність подібних притягнень протягом «останніх трьох років». Але прокуратура встановила, що в лютому 2013 року Антимонопольний комітет оштрафував ДП «Херсонський облавтодор» за порушення анти конкурентного законодавства на 8 тис. грн. Підприємство не подавало в суд на це рішення.

Але суддя господарського суду Херсонської області Гридасов Ю.В. відмовив прокуратурі в позові, зазначивши, що зміни до закону «Про здійснення державних закупівель», які зобов’язували підприємців надавати відповідну довідку, було внесено у квітні 2014 року. А відповідно, «Херсонський облавтодор» не порушив процедуру, бо закон зворотної сили закон немає.

ДП «Херсонський облавтодор» є дочірнім підприємством Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України». Директор ДП «Херсонський облавтодор» є Валерій Грачов.


Міф про заможне життя під Путіним: середній росіянин винен за комуналку вдвічі більше від українця

$
0
0

Держкомстат України і Національна служба стягнення РФ майже одночасно опублікували дані про заборгованість населення за послуги ЖКГ. «Наші Гроші» привели це до єдиного еквіваленту:

  Розмір боргів Населення Борги на душу
Роcія 200 млрд руб. = $3,6 млрд 146 млн $25
Україна 13 млрд грн.* = $0,6 млрд 40 млн* $15

* зазначені показники наведені без урахування тимчасово окупованої території Криму та зони АТО.

Коментувати тут нічого, оскільки все очевидно – росіяни сидячи на нафтогазовій трубі не в змозі оплачувати комунальні рахунки хоча б так, як це роблять українці, економічно знекровлені через розпочату росіянами війну на нашій території.

Тому просто додамо ще кілька промовистих фактів:

  • Вартість комуналки в Україні за рік зросла майже вдвічі – з 330 грн у квітні минулого року до 550 грн у квітні поточного року (це середні нарахування за житлово-комунальні послуги в країні на одного власника особового рахунку з урахуванням споживання електроенергії (з розрахунку 150 кВт-год));
  • У Росії тарифи за цей час зросли лише на 10%;
  • У 2015 році українці платили 98% від нарахованих платежів (з урахуванням погашення боргів попередніх періодів), торік – 92%;
  • Підприємства та бюджетні організації Росії винні ресурсним постачальникам та управляючими компаніями 800 млрд рублів. Тобто разом з населенням борги по комуналці у РФ становлять 1 трлн рублів – це чверть усього резервного фонду Росії.

«Енергоатом» замовив у Григоришина реакторів на чверть мільярда

$
0
0

ДП «НАЕК «Енергоатом» 29 травня за результатами тендеру уклало угоду з ПАТ «Запоріжтрансформатор» на постачання обладнання на загальну суму 266,19 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовлено чотири шунтуючі реактори для Запорізької АЕС, доставити обладнання мають упродовж десяти місяців.

Це вже другий раз, коли «Енергоатом» замовляє у «Запоріжтрансформатора» російського підприємця Костянтина Григоришина подібне обладнання: у листопаді минулого року аналогічне замовлення робили для Рівненської АЕС, загалом на 63,68 млн грн.

Єдиним конкурентом на нинішніх торгах було ТОВ «Енергоактив-Груп». Фірма записана на Ірину Дорогань, заснована наприкінці 2012 р., вигравати тендери почала цієї зими, отримавши поки єдине замовлення на трансформатори від «Київенерго» на 27,50 млн грн.

Через АТО фірмі Близнюка зменшили неустойку за борги перед «Нафтогазом»

$
0
0

Суд не задовольнив скаргу НАК «Нафтогаз України» щодо зменшення розміру неустойки по договору з ПАТ «Енергомашспецсталь». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 4 червня.

У грудні 2013 року «Нафтогаз України» і ПАТ «Енергомашспецсталь» уклали угоду купівлі-продажу імпортованого природного газу на наступний рік.

Протягом січня-травня 2014 року «Енергомашспецсталі» було передано газу на 93,83 млн грн., з яких не оплачено 41,92 млн грн.

«Нафтогаз України» звернувся до суду щодо стягнення цієї заборгованості, також нарахувавши 1,67 млн грн. пені, 3,91 млн грн. штрафу, 0,28 млн грн. річних, 2,88 млн грн. інфляційних втрат.

Дізнавшись про звернення до суду, «Енергомашспецсталь» погасила заборгованість в сумі 41,92 млн грн. У зв’язку з цим Госпсуд Запорізької області провадження у справі в частині щодо основного боргу припинив. Водночас суд визнав несвоєчасність оплати за газ, але санкції для «Енергомашспецсталі» зменшив: нараховано 0,26 млн грн. річних, 1,86 млн грн. інфляційних втрат, розмір пені та штрафу зменшено на 50%.

«Нафтогаз України» не погодилась з рішенням суду саме в частині зменшення розміру пені та штрафу.

Однак Вищий госпсуд вирішив, що суди попередніх інстанцій діяли правильно. Рішення про зменшення неустойки прийняте з урахуванням виняткових обставин. Місто Краматорськ, де знаходиться «Енергомашспецсталь», є в переліку населених пунктів, де проводилась Антитерористична операція.

За висновком Донецької торгово-промислової палати від 19.06.2014 р. невиконання зобов’язань виникло в період дії АТО, при наявності фактів збройних сутичок на вказаній території, відсутності можливості вільного та безпечного пересування та здійснення поставок на територію Донецької області, блокування органів влади, збройного захоплення аеропорту і т.ін. за своїм характером не залежало від волевиявлення ПАТ «ЕМСС» та перешкоджало виконанню договірних зобов’язань.

«Енергомашспецсталь» заведена на кіпрську компанію «ЕМСС Холдингз Лімітед». Членом наглядової ради є Сергій Близнюк, син Анатолія Близнюка, колишнього народного депутата від Партії Регіонів (2012-2014), екс-міністра регіонального розвитку будівництва та ЖКГ (2011-2012), екс-голови Донецької облдержадміністрації (2010-2011, 2002-2005), екс-голови Донецької облради (2006-2010), перший замголови Краматорської міськради (1990-і роки).

Суд залишив Миримській і Бродському пустир, де вони більше 10 років обіцяють збудувати каруселі

$
0
0

Суд залишив в оренді ТОВ «Інтерлекс» 1,65 га землі по вул. Механізаторів в Солом’янському районі. Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 26 травня.

Раніше ця земельні ділянка перебувала в користуванні комунального об’єднання «Київзеленбуд» і відводилася під районний парк культури та відпочинку. У 2003 році ділянку віднесли до земель запасу житлової та громадської забудови. А в 2004 Київрада передала її в оренду на 15 років ТОВ «Інтерлекс» для будівництва, експлуатації та обслуговування атракціонів, місць відпочинку і торговельних павільйонів.

У листопаді 2012 року Київрада скасувала пункт рішення щодо проекту відведення цієї ділянки «Інтерлекс» і запропонувала фірмі розірвати договір. Рішення було прийняте на підставі того, що «Інтерлекс» не розпочав на земельній ділянці будівельні роботи. Обстеження показало, що ділянка не огороджена та вільна від забудови.

«Інтерлекс» від розірвання договору відмовився. На суді фірма повідомила, що вживає заходи по реалізації будівельного проекту, а також не має заборгованості по сплаті оренди. «Інтерлекс» вказав, що підставою для розірвання договору оренди землі є саме факт використання землі не за цільовим призначенням, а не невикористання земельної ділянки для забудови.

Відтак суд вирішив, що відсутність забудови не свідчить про істотне порушення договору і не завдає шкоди Київраді як орендодавцю. Таким чином, договір оренди залишено в силі.

«Інтерлекс» належить Вікторії Миримській, дружині екс-нардепа Льва Миримського, а також ТОВ «Денді-Плюс» Юрія та Світлани Бродських. Юрій Бродський є сином Михайла Бродського, колишнього Держкомпідприємництва, сьогодні відомого як президент Федерації баскетболу України.

Харківський депутат залишив оборонний завод без землі під корпусами

$
0
0

fedПрокуратура Київського району м. Харкова внесла апеляційну скаргу на рішення Господарського суду Харківської області, який визнав недійсним державний акт на право користування земельною ділянкою під одним з найбільших державних підприємств оборонно-промислового комплексу – «Харківський машинобудівний завод «ФЕД».

Про це повідомляє прес-служба прокуратури з посиланням на прокурора району Київського району Олександра Фільчакова.

Як вдалося встановити місцевому кореспонденту «Наших Грошей», рішення про вилучення землі заводу було прийнято господарським судом Харківської області ще у листопаді минулого року. Тоді відповідний позов подало ПАТ «ФЕД», яке просило скасувати держакт на право користування заводом 16,42 га землі (кадастровий номер 6310136600:04:004:0058). Приватне підприємство наполягало, що в держакт оборонного підприємства помилково внесено гектар землі (кадастровий номер 6310136600:04:004:0075), яка належить фірмі і на якій розміщено дві її будівлі. Суд цей позов задовольнив.

Наприкінці 2014 року Харківська міськрада дозволила ПАТ «ФЕД» викупити цю спірну земельну ділянку площею 1,00 га за 4,04 млн грн. для обслуговування виробничого та адміністративно–виробничого корпусів.

Керівником й кінцевим бенефіціаром ПАТ «ФЕД» вважається депутат Харківської облради Віктор Попов. Після обрання до облради в 2010 році Попов вступив до фракції Партії регіонів, зараз він є позафракційним та входить до депутатської групи «Єдність Харківщини». Крім Попова більш ніж десять відсотків акцій підприємства є у колишнього директора ДП «ФЕД» Олександра Жданова, його сина Ігора Жданова та росіянки Марини Олексіївни Хлебнікової (не співачка, та по батькові Арнольдівна).

ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД» сьогодні входить до концерну «Укроборонпром». На своєму сайті підприємство стверджує, що сьогодні воно займає лідируючі позиції в Україні по серійному виробництву, ремонту та модернізації агрегатів для гідравлічних, паливних та електричних систем авіаційної техніки.

Viewing all 21016 articles
Browse latest View live


Latest Images

<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>