Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 20883 articles
Browse latest View live

Півмільярда на бетонну трасу взяла перейменована фірма «Альткому», продана чеченцю з Одеси

$
0
0

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області 3 грудня за результатами тендеру замовила ТОВ «Європейська дорожньо-будівельна компанія» капітальний ремонт траси Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв за 421,56 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До осені 2021 року відремонтують ділянку км 175+000 – км 190+000 довжиною 15 км.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, найбільша сума у 119,56 млн грн. піде на бетон B30 M400 F150 крупністю заповнювача більше 40 мм і міцністю на розтяг на згині Btb 4.0 по 2 718 грн./куб. м. На сайті «Ковальська» подібний бетон B30 M400 F200 без доставки автобетонозмішувачем трохи дешевший – 2 388-2 690 грн./куб. м.

Ціни іншого бетону, асфальтобетону, сталі та піску відповідають іншим тендерам.

Забезпечення виконання договору складає 3%, гарантійний строк на основу дорожнього одягу і бар’єрне огородження – 10 років, на покриття дорожнього одягу – 8 років, на знаки – 7 років, на розмітку пластиком – рік, а фарбою – півроку. На заробітну плату піде 6,39 млн грн., тобто 2% від загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 1% – 3,18 млн грн. Ціна угоди на 0,6% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 423,90 млн грн.

Дві компанії не допустили до аукціону. ТОВ «Ростдорстрой» не підтвердило наявність поливально-мийної машини місткістю не менше 6 тис л, а ТОВ «Миколаївбудцентр» – заливника швів і бетонного заводу продуктивністю не менше 130 куб. м/год. Крім того, «Ростдорстрой» помилився в довідці про достовірність інформації. Вони поскаржились в АМКУ, але адмінколегія підтвердила, що вимоги тендерної документації було порушено.

Допущеними конкурентами були ТОВ «Альтіс-Констракшн» із корпорації «Альтіс-Холдинг» Олександра Глімбовського – тестя Романа Насірова, який з 2015 року очолював Державну фіскальну службу України, та ТОВ «Автомагістраль-Південь» одеситів Олега Наливанного і Валерія Короткова, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

«Європейська дорожньо-будівельна компанія» із Василькова під Києвом на чолі з Сергієм Зіненком належить одеському ТОВ «Пейд» Мусліма Кєлоєва з Одещини. Кєлоєв також володіє столичним ТОВ «Промтехпостачінвест», у якого орендував виробничу базу в селі Кобці на Київщині один із нинішніх суперників – «Автомагістраль-Південь».

Імовірно, Муслім Мусаєвич Кєлоєв – це брат Мурада Мусаєвича Келоєва, власника нині ліквідованого ТОВ «Тандем-Оіл», яке колись поставляло паливо у порти. У соціальній мережі відомо про одесита Мурата Келоєва, який раніше жив у Грозному (Росія).

За даними системи «YouControl», до 2018 року засновником переможця було столичне ТОВ «Ультранова» Вадима Скиданенка, яке раніше належало Юлії Сараєвій з Донецька.

Ще раніше фірма-переможець була зареєстрована у Донецьку під назвою «Альтком-Мост» на голландську фірму «Альтком Б.В.» компанії «Altcom Global N.V.» із Нідерландів.

Раніше із травня 2018 року переможець отримав дрібних дорожньо-ремонтних підрядів виключно аеропортів «Київ» (Жуляни), «Бориспіль» та «Львів» на суму 21,03 млн грн.


На Оболоні протягують реконструкцію шкільного стадіону найдорожчим учасником попри вказівку АМКУ скасувати торги

$
0
0

Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду тендерних скарг, яким регулятор зобов’язав Управління будівництва, архітектури та землекористування Оболонської РДА в Києві відмінити закупівлю робіт з реконструкції одного зі шкільних стадіонів за 26 млн грн. Про це свідчить рішення суду від 3 грудня.

Весною минулого року Управління будівництва, архітектури та землекористування Оболонської РДА в Києві оголосило тендер на реконструкцію шкільного стадіону, що розташований між навчальними закладами по вулиці Прирічній: між школою І-ІІІ ступенів №226 та навчально-виховним комплексом «Школа І ступеня – гімназія «Оболонь»».

На торги прийшли загалом троє учасників. Замовник відхилив пропозиції двох компаній  (ТОВ «ДУВК» та ТОВ «Будремсервіс»). Найдорожчу пропозицію у 25 млн грн, що надійшла від ТОВ «БК “Ізобуд”», замовник визнав переможною.

При цьому, одне з викинутих підприємств, ТОВ «ДУВК», оскаржило це рішення замовника в АМКУ, довівши, що завка «Ізобуду» також не відповідала вимогам замовника. Зокрема, усупереч вимогам документації на розгляд тендерного комітету компанія:

  • Не подала завірені копії сторінок паспорту уповноваженої особи;
  • Не подала копію статуту у повному обсязі, а лише першу сторінку;
  • Надала скановані копії лише перших та останніх сторінок аналогічних договорів.

По кожному з цих пунктів 3 травня 2018 року Тендерна колегія АМКУ встановила невідповідності вимогам тендерної документації. Відтак, державні уповноважені зобов’язали замовника відмінити процедуру закупівлі – адже усі три конкурсні заявки не задовольняли вимог ТД.

Оскаржуючи рішення регулятора, замовник наполіг, що пропозиція «Ізобуду» все ж задовольняла прописані у документації вимоги.

Резюмувавши доводи замовника, суд вирішив, що:

  • Замовник вимагав копію паспорту від фізичних осіб, але ж усі документи тендерної пропозиції учасника були підписані директором юрособи – Іриною Луценко;
  • Компанія-переможець здійснює діяльність на основі модельного статуту, а отже надання копії лише першої сторінки не порушує вимог ТД;
  • «Ізобуд» подало Довідку про виконання аналогічних договорів, а також витяги з цих договорів, з яких вбачається предмет договору та його аналогічність предмету закупівлі, а також факт укладення самого договору. Отже, вимоги тендерної документації виконані.

Додамо, засноване у 2010 році ТОВ «БК “Ізобуд”» сьогодні належить пенсіонеру з Кривого Рогу Михайлу Шору та Ірині Луценко з Києва.

У період з весни 2017 року фірма отримала від замовників підрядів на загальну вартість 16,97 млн грн. З них 13,98 млн грн отримані за договорами з Управлінням адміністративних будинків Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабміну, а решта – за контрактами з Управлінням будівництва, архітектури та землекористування Оболонської РДА у Києві.

Дилери HPE на заточених торгах розіграли 118 мільйонів на сервери для судової системи

$
0
0

Державна судова адміністрація України 22 листопада за результатами тендеру замовила ТОВ «Білінтех Україна» серверів на 118,23 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять два комплекти серверного та мережевого обладнання Hewlett Packard Enterprise для функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Перелік обладнання можна побачити нижче, однак ціни окремих складових частин невідомі.

Гарантійний строк становить три роки, а забезпечення виконання договору – 2%.

Ціна угоди всього на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 120,00 млн грн.

Ще до аукціону ФОП Лисенко Олександр Євгенович, ТОВ «Сітіус Про» і ТОВ «Принт Експерт» скаржились в АМКУ, що технічні вимоги були виписані під виробника HPE.

Зокрема Лисенко вказав, що дисковий масив має бути повністю сумісним з точки зору синхронної і асинхронної реплікацій з наявним у замовника дисковим масивом HPE 3Par 9450. За словами підприємця, це відсікає можливі еквівалентні конкурентні рішення.

Згодом фірми відкликали скарги, передумавши брати участь у тендері, а Лисенко домігся від адмінколегії зобов’язання замовнику прибрати дискримінаційні вимоги. Замовник вніс якісь зміни в тендерну документацію, проте Лисенко знову поскаржився в АМКУ, заявивши, що фактично нічого не змінилось. Зрештою він забрав повторну скаргу.

ТОВ «Діксі-Центр» і ТОВ «М-Ореп» теж скаржились на дискримінацію, але не оплатили скарги або порушили строки або допустили інші помилки, тож їхні скарги не розглянули.

Конкурентами були інші дилери того ж виробника – ТОВ «НВП «Енглер» Михайла Каліткіна та директора Юрія Гречишкіна і ПП «ЛанТек» директора Олега Литвіна.

Засновникам і директором «Білінтех Україна» є Віктор Шахов, який свого часу був радником Сергія Рибки – екс-голови правління ПрАТ «Діпрозв’язок» Держспецзв’язку.

Раніше співзасновником був Владислав Бібік, до того – Олег Дерев’янченко, а до того – Віктор Бєлов, заступник Рибки на колишній посаді у «Діпрозв’язку». Бєлов також був першим заступником колишнього в. о. директора ДП «Український науково-дослідний інститут зв’язку» Держспецзв’язку Сергія Мороза. Той володіє ТОВ «ВМ Констракшн Україна», яке з 2017 р. отримало підрядів на 396,80 млн грн., з яких майже всі – в КМДА.

Усього з 2015 р. переможець отримав підрядів переважно в КМДА на 512,60 млн грн.

Призначення Обладнання Склад Кількість, шт. Ціна, грн. із ПДВ
Резервний центр обробки даних (ЦОД) у Житомирі Резервний центр зберігання даних Резервне сховище даних оперативного доступу блочного типу (НРЕ 3PAR 9450) 1 91 115 931,48
Об’єктне сховище неструктурованих даних (НРЕ Scality RING, у складі 15 модулів (серверів) НРЕ Apollo 4200 Gen10, Scality RING 1525 Lifetime License) 1
Система резервного копіювання операційного середовища (НРЕ StoreOnce 5200) 1
Віртуальний серверний центр Блейд-платформа (HPE BLc7000) 2
Сервер баз даних (4CPU) (HPE ProLiant DL560 Gen10) 4
Сервер застосувань (2CPU) (HPE ProLiant BL460c Gen10) 20
Сервер взаємодії з іншими автоматизованими системами (2CPU) (HPE ProLiant DL360 Gen10) 4
Сервер балансування навантаження (2CPU) (HPE ProLiant DL360 Gen10) 2
Комунікаційний центр Комутатор ядра мережі (НРЕ FlexFabric 5950 4-slot Switch) 2
Комутатор WAN та маршрутизації (НРЕ FlexFabric 5940 4-slot Switch) 2
Комутатор мережі збереження даних SAN (НРЕ SN6000B) 2
Сховище архівного збереження даних Стрічкова бібліотека для довготривалого зберігання (НРЕ StoreEver MSL3040) 1
Програмне забезпечення автоматичного резервного копіювання та відновлення даних (Micro Focus Data Protector) 1
Основний центр обробки даних (ЦОД) у Києві Розширення основного центру зберігання даних Об’єктне сховище неструктурованих даних (HPE Scality RING, у складі 15 модулів (серверів) НРЕ Apollo 4200 Gen10, Scality RING 1524 Lifetime License) 1 27 113 948,52
Сховище архівного збереження даних Стрічкова бібліотека для довготривалого зберігання (HPE StoreEver MSL3040) 1
Усього: 118 229 880,00

 

Обласна САД вирішила, що місцеві дороги може утримувати лише облавтодор

$
0
0

ДП «Служба місцевих автодоріг» Хмельницької ОДА 11 листопада уклало угоду з ДочП «Хмельницький облавтодор» про догляд доріг на 230,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Закупівлю провели за переговорною процедурою через відсутність конкуренції. В обґрунтуванні сказано, що за діючими нормативно-правовими актами експлуатаційне утримання автодоріг можуть здійснювати виключно дорожньо-експлуатаційні організації зі сфери управління «Укравтодору». У випадку місцевих доріг це райавтодори й дільниці. Однак вони не мають статусу юридичних осіб, тому не можуть бути учасниками процедур закупівель. Тому замовник вирішив, що договір можливо укласти лише з облавтодором.

На 2020 рік замовили експлуатаційне утримання доріг місцевого значення протяжністю 5 088 км, а саме зимове утримання, ліквідацію вибоїн асфальтобетонного покриття, ремонт огороджень, заміну знаків, нанесення розмітки тощо. За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, ціни матеріалів відповідають ринку та іншим тендерам.

У договорі немає інформації про гарантійні строки. На заробітну плату піде 14,60 млн грн., тобто 6% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 5% – 11,12 млн грн.

Хмельницька ОДА заснувала ДП «Служба місцевих автодоріг» у грудні 2017 року за адресою свого Департаменту ЖКГ та будівництва. Директором держпідприємства став екс-начальник Відділу організації та безпеки дорожнього руху Хмельницької САД Сергій Матус, чия дружина Тетяна Матус є прокурором Хмельницької місцевої прокуратури.

Навесні 2019 року держпідприємство очолив Сергій Дуда. За даними декларацій, раніше він працював у ДП «Хмельницька обласна служба єдиного замовника», ТОВ «Гарант-Техсервіс», місцевій поліції, колишній ДАІ та в самому «Хмельницькому облавтодорі».

Центральна площа Маріуполя подорожчала вдвічі – до 108 мільйонів, а ціни сховали

$
0
0

КП «Міське управління капітального будівництва» Маріупольської міської ради Донецької області 2 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «Будівельна та торгівельна компанія «Міра» про реконструкцію площі Свободи на 108,44 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У травні 2019 року фірма виграла підряд на реконструкцію площі Свободи по проспекту Миру вартістю 40,44 млн грн. Однак згодом договір розірвали у зв’язку з необхідністю коригування проекту і повторної експертизи, виплативши за ним лише 4,03 млн грн.

За новою угодою, площу реконструюють до кінця 2020 року. На відміну від першого тендеру, підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання із ринком на предмет можливого завищення.

Підрядник має збудувати багатофункціональну громадську будівлю та придбати для неї меблі й устаткування, влаштувати зовнішні та внутрішні інженерні мережі, велодоріжку, майданчики, мощення, доріжки, освітлення і пандуси, а також озеленити територію.

Проект фінансується коштом державного, обласного та міського бюджетів, обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, грантів міжнародної співпраці (ЄБРР, ЄІБ, USAID тощо), благодійної допомоги (ГО «Фонд розвитку Маріуполя») тощо.

Гарантійний строк становить десять років. На заробітну плату піде 6,90 млн грн., тобто 6% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 2% – 2,53 млн грн. Ціна нової угоди всього на 0,3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 108,74 млн грн.

Єдиним конкурентом було місцеве ТОВ «Сервісінвестбуд» директора Сергія Челнокова, який також володіє маріупольськими ПП «Даниил», ТОВ «Даниил-Логістік» і ТОВ «Ласкаво», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

До 2016 року переможець «БТК «Міра» був зареєстрований в окупованому Донецьку на місцевих жителів Iзрi Мемета і Хюсейна Джошкуна. На 2018 рік фірму перереєстрували в Маріуполі на того ж Хюсейна Джошкуна з Донецька та маріупольця Олексія Дятлова.

Олексій Дятлов також керує ТОВ «Група компаній «Асоціація впровадження інвестицій», зареєстрованим в окупованому Єнакієвому на місцевого бізнесмена Миколу Гладкіх.

Громадянин Туреччини Хюсейн Джошкун є бенефіціаром луцького ТОВ «Інженерно-будівельна компанія «Міра». Раніше він володів ще й нині ліквідованим донецьким ТОВ «Будівельна та торгова корпорація «Міра» разом із донецьким ТОВ «Компанія Камелот» Сергія Мартиненка, Андрія Момота, Андрія Трегубенка, Андрія Лагоши та екс-нардепа від «Опоблоку» Олексія Білого. Крім того, особа з такими ім’ям та прізвищем 15 липня 2019 року зареєструвалась як індивідуальний підприємець у Ростовській області Росії.

Ахметов розіграв із власним дилером півмільярда «УЗ» на дещо дешевші рейки, ніж торік

$
0
0

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 6 грудня за результатами тендеру замовила ТОВ «Метінвест-СМЦ» рейок на 583,06 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року фірма Ріната Ахметова поставить 21 961 т рейок Р-65 категорії І довжиною 25 м із загартованою поверхнею кочення зі сталі К76Ф по 26 550 грн./т.

Виробником цих рейок є ПАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» Ахметова.

У травні 2018 року «ЦЗВ» замовляв їх цій же фірмі на 9% дешевше – по 29 001 грн./т.

При цьому відтоді долар подешевшав відносно гривні на 9% – від 26,08 грн. до 23,88 грн., однак ціна сталі на Лондонській біржі знизилась на 20% – від $351 до $292 за тонну.

Гарантійний строк зберігання становить рік з дати виготовлення не раніше 2019 року.

Передбачено забезпечення виконання договору в розмірі 1% від його вартості.

Ціна угоди на 13% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 668,87 млн грн.

Єдиним конкурентом із продукцією тієї ж «Азовсталі» було створене в 2017 році київське ТОВ «Сота Україна», яке отримало підрядів переважно «Укрзалізниці» на 1,43 млрд грн.

Засновником суперника значиться консультативно-торгівельна компанія «Сота-Онлайн Холдінг» («Sota-Online Holding», Латвія) Тетяни і Міхаїла Росаніних. Останній у 1990-х роках очолював відділ VIP-обслуговування ризького «Saules Banka».

Директором «Сота Україна» є Ірина Серебрякова – особа з такими ПІБ колись була ревізором ПАТ «Дніпровагонрембуд» донецького бізнесмена Леоніда Юрушева.

Раніше ж «Сота Україна» очолювала Ганна Авраменко – аудитор із такими ПІБ керувала ТОВ «Укртрансінвест» на той час вірґінської «Ен.Сі.Юнайтед», яке у 2010-2012 роках виграло тендери залізниці на 512,80 млн грн. Тоді ця фірма вигравала підряди в купі з ТОВ «Українська транспортно-машинобудівельна група», пов’язаним з оточенням бізнесмена Олександра Юракова.

За даними ЗМІ, фірма «Сота Україна» є однією з чотирьох фірм, яким «Укрзалізниця» та її підприємства у 2017 році замовили металевих виробів та сталі на понад 1 млрд грн. Ці фірми не мають офісів і персоналу та постачали продукцію метзаводів Ріната Ахметова із завищенням цін на 5-12%. Співвласниця «Сота Україна» Тетяна Росаніна заперечила бізнес в Україні.

Раніше Ганна Авраменко також володіла ПП «БС Інвест» з Юрієм Чумаком і Тетяною Чубій, яке нині належить Олегу Кучеру. У 2016 році цей же Чумак був кандидатом на посаду судді Верховного Суду України.

Пінчук удвічі підняв ціну коліс, хоча долар впав на 10%, а світові ціни на сталь – на 20%

$
0
0

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 6 грудня за результатами тендерів уклала шість угод із ТОВ «Інтерпайп Україна» про закупівлю коліс на загальну суму 199,24 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року компанія Віктора Пінчука поставить 5 538 суцільнокатаних коліс із ультразвуковим контролем діаметром 957 зі ступицею 175 мм і 190 мм, виготовлених його ж ПАТ «Інтерпайп НТЗ» не раніше 2019 року, по 35 976 грн. за штуку.

У липні-вересні 2018 року «Інтерпайп Україна» продавав їх залізниці майже вдвічі дешевше – по 19 080 грн./шт., а в квітні 2018 року вдвічі дешевше – 17 671 грн./шт.

При цьому відтоді долар подешевшав відносно гривні на 10% – від 26,27 грн. до 23,88 грн., а ціна сталі на Лондонській біржі знизилась на 20% – від $351 до $292 за тонну.

Передбачено забезпечення виконання договорів у розмірі 5% від їхньої вартості.

Сума угод на 0,1% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 199,37 млн грн.

Єдиним конкурентом із продукцією АТ «ЄВРАЗ Нижньотагільський металургійний комбінат» (Росія) Романа Абрамовича було дніпровське ТОВ «МС Трейд Україна» Олексія Слюсарева із Дніпра та Олексія Морщагіна з окупованого Донецька, чиїм директором є Михайло Коган. При цьому ніхто не знижував ціну під час аукціонів.

Топ-10 державних грантів очолив генератор диму для маскування військ

$
0
0

Державна інноваційна фінансово-кредитна установа цьогоріч за результатами тендерів уклала 34 угоди щодо впровадження проектів на загальну суму 12,86 млн грн. Йдеться про лабораторні тестування, патентні дослідження, консультації, розробку бізнес-моделей тощо. Більшість коштів, або 8,27 млн грн. припала на п’ять найбільших підрядників.

Корпорація «Науковий парк Київський університет ім. Т. Шевченка» взяла найбільше підрядів на 1,84 млн грн. Друге і третє місця рейтингу зайняли відповідно ГО «Фундація національного розвитку та інновацій» («NDIFoundation») Ольги Крупської та Марини Авраменко із 1,78 млн грн. і Сумський державний університет із 1,76 млн грн.

Найдорожчими виявились такі десять договорів:

  1. 500 тис грн. – ПП «НВПП «Спаринг-Віст Центр» впровадить проект виробництва компактного обладнання для аерозольного (димового) маскування техніки та військ у видимому та інфрачервоному діапазонах за новою технологією стисненої детонації.
  2. 495 тис грн. – ФОП Фалендиш Ярослав Мирославович впровадить проект виробництва будівельних сонячних панелей з вбудованими фотоелементами та/або колекторами.
  3. 495 тис грн. – ФОП Дегтяр Катерина Сергіївна впровадить проект пристрою для швидкої кількісної діагностики харчових токсинів BІOsens Myco.
  4. 495 тис грн. – ТОВ «36,6» впровадить проект нового лінійного вітрогенератора для децентралізованого виробництва енергії.
  5. 490 тис грн. – ПДНП «ІнтТех» впровадить проект виробництво снарядів (куль «Spider») нелетальної дії до гладко-ствольної вогнепальної зброї.
  6. 490 тис грн. – Науковий парк університету Шевченка впровадить проект керамічної маси для створення радіопрозорих елементів авіаційно-ракетних виробів.
  7. 489 тис грн. – ТОВ «Брендстартер» впровадить проект AZIOT Multisensor – сенсору з годинником і датчиками температури, вологості, атмосферного тиску та кількості СO2 в повітрі. Він видає показники на дисплей і на мобільний телефон або комп’ютер.
  8. 480 тис грн. – Науковий парк університету Шевченка впровадить проект Soil Lines – портативного лазерного аналізатора для визначення хімічного складу ґрунту в польових умовах в режимі реального часу.
  9. 480 тис грн. – Науковий парк університету Шевченка впровадить проект FLUOCAR – унікальної нової технології отримання енергоефективного матеріалу для виробництва акумуляторних батарей, елементів живлення та паливних комірок.
  10. 465 тис грн. – ТОВ «Компанія «Якість гарантовано» впровадить проект ядерної батарейки – радіоізотопного джерела електричної енергії, в якому енергія радіоактивного розпаду радіонуклідного палива перетворюється в електричну.

Крім того, Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України отримав 370 тис грн. на впровадження проекту організації виробництва металевої частини корпусу мінометних мін М60, М82 та М120. На сьогодні таке виробництво в Україні відсутнє. В описі проекту сказано, що існують попередні домовленості щодо організації виробництва металевої частини мінометних мін у обсязі до 500 тис штук на рік. Проект дозволить забезпечити ЗСУ високоякісними мінометними мінами і продавати останні на експорт.

Анна Сорока, «Наші гроші»


З думками про супермаркети і Новий рік, виробник ікри бреше на етикетках «камчатскай зєрністай» –АМКУ

$
0
0

Київське територіальне відділення АМКУ оштрафувало ПП «СВ-Імпекс Ко» на 20 тис. грн за розміщення на етикетках упаковки ікри лососевої зернистої неправдивої інформації про місце походження продукту. Про це свідчить рішення Відділення від 28 листопада.

Антимонопольники дослідили етикетки ікри виробництва ПП «СВ-Імпекс Ко» з російськими написами «затока Анива», «Камчатка», «Сахалин», «Анива», «Курильская гряда», «Парамушир» тощо, та вирішили, що виробник вводить споживачів в оману, адже імпортує продукцію з Данії та США, а не з Росії, у складі якої перебувають перелічені географічні місця.

Ще влітку цього року у компанії повідомляли АМКУ, що прийняли рішення призупинити випуск продукції червоної ікри власних торгових марок «Камчатская зернистая» та «Огни Камчатки» у відповідь «на законодавчу заборону щодо імпорту сировини – ястику форелі та горбуші, з яких вироблялася ікра, пропонована на продаж».

Так, мовляв, за договорами 2016-2017 років підприємство імпортує з Данії рибпродукт «форель ікра», а зі штатів завозить «заморожену лососеву ікру». При цьому, «СВ-Імпекс Ко» продовжило реалізовувати ікру під ТМ «Камчатская зернистая». Як пояснили в компанії, припинення постачання до низки великих супермаркетів «призведе до дуже великих штрафних санкцій, недоотримання прибутку та, як наслідок, призведе до фінансових збитків».

Щодо збуту ТМ «Огни Камчатки», то підприємство запевнило, що випуск та реалізація «Ікри червоної лососевої зернистої» цієї торгової марки тимчасово призупинене з 15 травня 2019 року.

Додатково антимонопольники встановили, що на упаковках досліджуваної ікри зазначено, що виробником продукції є – ТОВ «Рибкоппродукт», проте ця компанія на підставі Договору на переробку давальницької сировини лише переробляє отриману від ПП «СВ-Імпекс Ко» сировину та передає ці й же компанії готову продукцію. Крім того, саме «СВ-Імпекс Ко» замовляє упаковку та надає її для фасування продукції – «Рибкоппродукту». Отже, виробником є саме «СВ-Імпекс Ко».

«ПП «СВ-Імпекс Ко» починаючи з вересня 2016 року по поточний період 2018 року виготовляє та реалізує «Ікру червону лососеву зернисту» в асортименті із сировини, яка не має походження з географічних місць, що зазначені на Етикетках упаковок продукції», – констатували спеціалісти Київського ОТВ АМКУ.

За поширення недостовірної інформації та введення в оману покупців ікри, АМКУ виписав підприємству штраф у розмірі 20 тис. гривень та зобов’язав припинити порушення.

Засноване у 2008 році ПП «СВ-Імпекс Ко» належить Володимиру Сєрову (35%), Юрію Нестерову (35%) та Леоніду Гольду (30%).

Нагадаємо, що торік у вересні Київське ОТВ АМКУ надавало «СВ-Імпекс Ко» рекомендації щодо припинення порушення в частині зазначення недостовірної інформації на етикетках ікри. На виконання рекомендацій у підприємства було три місяці.

Керівником Київського ОТВ АМКУ є Олексій Хмельницький, однокурсник голови АМКУ Юрія Терентьєва по навчанню в КІМО.

Фірма Іванющенка з оточенням «Свободи» намагається закріпитися на газовому родовищі

$
0
0

Державна служба геології та надр ініціювала перевірку Держфінмоніторингом ТОВ «Інжинірингова компанія «Сфера плюс», що видобуває газ в Івано-Франківській області,  на причетність до фінансування тероризму.

Про це пише видання «Олігарх».

Перевірка «ІК «Сфера плюс» відбулася після того, як фірма подала заявку до Держгеонадра на продовження терміну дії спецдозволу на видобуток газу на Коломийському родовищі площею  137 га.

Спецдозвіл фірма отримала на п’ять років у січні 2015 року.

Власником «ІК «Сфера плюс» був ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Нові технології», бенефіціаром якого нині вказаний київський адвокат Олександр Стельмах. Але раніше директором фірми був Іван Аврамов – бізнес-партнер екс-нардепа Юрія Іванющенка, що входив до найближчого кола екс-президента-втікача Віктора Януковича. Олександр Стельмах також отримав повноваження здійснювати контроль за британськими компаніями «Fieldlane Limited» та «Goodlight Capital», які раніше були підконтрольні Іванющенка та Аврамову.

Після зміни влади «Нові технології» поступилися 50% в статутному капіталі «ІК «Сфера плюс» фірмі ТОВ «Стандарт ойл ЛТД» зі Львова, що контролюється авторитетним львівським бізнесменом Володимиром Сваричевським, який був близький до екс-заступника голови Держгеонадр Максима Карпіна.

Попри зміну власників «ІК «Сфера плюс» її директором залишився попередній керівник Василь Матковський.

Від «Наших грошей»

Спецдозвіл «ІК «Сфера плюс»  було видано на початку 2015 року – в перші дні керування Держгеонадра Миколи Бояркіна, який до того очолював департамент з організаційної роботи та персоналу Служби. За даними «Цензор.нет», Держгеонадра за керівництва Бояркіна були підконтрольні партії «Свобода» та її одному з головних спонсорів Ігорю Кривецькому через екс-голову Служби Дмитра Кащука.

Співвласниками  «Стандарт ойл ЛТД» є Руслан Голубців та ТОВ «Чорноморськ 8», яке записане на Лесю Ніколюк.

Руслан Голубцов є директором ТОВ «Галицька енергетична компанія», власником якої є Василь Володимирович Сваричевський. Він з 2002 року була помічником різних народних депутатів з різних партій, останній раз – лідера «Свободи» Олега Тягнибока. «Слідство.інфо» повідомляло, що бізнесмен Сваричевський раніше належав до кримінального угруповування «Рокеро», до якого також входив Ігор Кривецький. Голубців також є директором в інших фірмах Сваричевського – ТОВ «Альпійське містечко», ТОВ «Газ ойл інвестментс», ТОВ «Глобал ойл ЛТД».

Юрій Школяренко, “Наші гроші”

АРМА оплатила перший зовнішній аудит своєї діяльності за 1,2 мільйона

$
0
0

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) 14 листопада оплатило ПрАТ «Аудиторська фірма «Де Візу» аудит за 1,20 млн грн. Про це повідомляється у системах «Прозорро» і «.007».

У жовтні 2019 року АРМА вперше замовила щорічний зовнішній аудит своєї діяльності за 2018 рік вартістю 1,20 млн грн. Протягом місяця фірма «Де Візу» мала виконати аудит фінансової звітності та операційний (управлінський) аудит діяльності агентства. При виконанні операційного аудиту фірма повинна була врахувати зокрема такі дані:

  • кількість та облікову вартість розшуканого майна, на яке накладено арешт;
  • кількість та облікову вартість розшукуваного майна, повернутого з іноземних держав;
  • надходження до бюджету від розшуканого, конфіскованого та проданого майна;
  • вартість та узагальнену характеристику активів за категоріями, які виявлені, на які накладено арешт, щодо яких АРМА вживалися заходи із управління;
  • доходи від управління активами і видатки щодо управління такими активами тощо.

Ціна угоди була на 60% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 3,00 млн грн.

ТОВ «Грант Торнтон Легіс» із нижчою на 3% ціною відхилили, оскільки воно надало акт приймання наданих послуг не від того договору, який принесло в якості аналогічного.

Дорожчими конкурентами під час активних торгів були дніпровське ТОВ «БДО» Сергія Балченка, Лілії Дзюби, Алли Савченко та Віри Савченко і столичне ТОВ «Крестон Джі Сі Джі Аудит» Сергія Атамася, Андрія Домрачова та Андрія Катчика.

Власником і президентом «Де Візу» є Олександр Бойко, який раніше був директором Департаменту економіки та управління державною власністю МінАПК, а також очолював Департамент фінансів підприємств державного сектору економіки, майнових відносин та підприємництва Мінфіну. Усього з 2010 року фірма отримала підрядів на 11,68 млн грн. Нагадаємо, «Юридична газета» стверджувала, що головного юриста АРМА Андрія Потьомкіна відсторонили формально через зникнення в агентстві частини документів, а неформально – через незгоду погоджувати з головою Антоном Янчуком усі документи, що надавалися аудиторам «Де Візу», які перевіряли агентство.

Детальніше про це читайте в новині «Головний юрист АРМА організував своєму шефу 5 кримінальних проваджень».

Наближена до «назвичайника» фірма без конкуренції отримала 10 мільйонів за сигналізацію у школах Полтави

$
0
0

У 2019 році полтавська філія ТОВ «Пожежне спостерігання» без конкуренції установила пожежну сигналізацію у 59 школах та садках Полтави на загальну суму 10,3 млн грн. Про це у «Полтавщині» написала Наталія Норіцина (ГО «Полтавська платформа»).

За чотири останні роки ПФ ТОВ «Пожежне спостерігання» уклала 294 угоди на 20,4 млн грн. З кожним роком сума підписаних договорів зростала. Якщо у 2016 р. фірма отримала 114 тис грн. з бюджету, то у 2019 — 12,3 млн грн. При цьому працює вона виключно в межах Полтавської області.

Усі процедури — допорогові. Фірма жодного разу не брала участі у відкритих торгах і не конкурувала з іншими підприємствами.

Левова частка договорів — 242 із 294 угод — філія уклала з управлінням освіти Полтавської міської ради. Сума цих договорів склала 17,3 млн грн. З них 10,3 млн грн пішло на встановлення пожежних сигналізацій у школах та дитсадках.

Видання зазначило, що всі державні закупівлі здійснюються згідно річного плану закупівель. Тож на початку року вже було відомо, скільки систем поставлять. Але управління освіти замість того, щоб оголосити одну закупівлю на всі школи, уклало 59 допорогових договорів з полтавською філією ТОВ «Пожежне спостерігання». Закупівлі здійснювали протягом року, інколи по кілька за день.

Очільник полтавської філії фірми Сергій Сень каже, що йому управління освіти запропонувало співпрацю.В управлінні освіти протягом двох тижнів так і не прокоментували, чому укладають сотні договорів на мільйони гривень з однією фірмою без конкурсу.

Полтавська філія ТОВ «Пожежне спостерігання» — дочірня компанія однойменної фірми в Кременчуці. Остання з’явилася у 2010 році. Серед її співзасновників на той час були Валерій Рева, Олег Поляков та Наталія Горбенко.

Найбільший внесок до статутного фонду підприємства — 51% — зробила Наталія Горбенко. Вона — дружина Миколи Горбенко, який у 2000 р. працював керівником управління державної пожежної охорони МВС в Полтавській області, а у 2004 р. зайняв посаду першого заступника міністра МНС. Наталія Горбенко – мати Олега Горбенка, чинного першого заступника начальника Головного управління ДСНС України у Полтавській області.

Станом на 2019 рік Наталії Горбенко серед співзасновників фірми уже немає. Її частку, очевидно, викупив Олег Гетало. Власник ще 33% підприємства — Олег Поляков, бізнес-партнер родини Горбенків. Поляков і Горбенко-старший є бенефіціарами ПП «Українська протипожежна індустрія», де Наталія Горбенко обіймає посаду керівника підприємства.

«Укргазвидобування» за 5 мільйонів навчить працівників надавати першу допомогу

$
0
0

АТ «Укргазвидобування» 5 грудня уклало угоду з ТОВ «Фьорст Ейд Фаст» про навчання із домедичної допомоги за 5,30 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року в філіях держкомпанії проведуть 250 тренінгів за курсами «FAST Complex» або «FAST Urban Trauma» для 20 чоловік тривалістю по 8 годин із додатковими витратами по 21 180 грн. Навчання охопить 5 тис осіб виробничого персоналу філій.

Закупівлю провели без аукціону з посиланням на пункт Регламенту, в якому йдеться про послуги з підготовки, підвищення кваліфікації, перепідготовки, вищої освіти, тренінгів, навчання персоналу тощо. Під час переговорів ТОВ «Промислова безпека» пропонувало на 6% нижчу ціну, але погодилось проводити навчання лише в Києві, що тягло за собою додаткові витрати на відрядження. ПП «ППН» пропонувало тренінги тривалістю по 12 годин, але на 9% дорожче. Тому тендерний комітет обрав фірму «Фьорст Ейд Фаст».

У протоколі сказано, що «Фьорст Ейд Фаст» у травні 2018 провела пілотний тренінг для керівництва «Укргазвидобування» та філій, про який потім позитивно відгукувались його учасники. Тому в 2018 році провели ще серію тренінгів для філій «Укргазвидобування».

При цьому працівники-інженери з охорони праці «Укргазвидобування» не можуть самостійно провести практичний тренінг, оскільки не мають ані спеціальної медичної підготовки або підготовки із надання першої допомоги, ані спеціальної сертифікації як інструктори з проведення таких тренінгів, ані необхідного екіпірування і спорядження.

Створена в липні 2018 році одеська компанія «Фьорст Ейд Фаст» належить місцевому бізнесмену й експерту з першої допомоги та пожежної безпеки Федору Сердюку. У серпні 2018 році «Укргазвидобування» уклало з нею угоду на 873 тис грн. Та угода передбачала 50 тренінгів для 20 чоловік за курсом «Перша домедична допомога» по 15 650 грн.

ДБР розслідує, як Академія прокуратури віддала майже 2 гектари в обмін на квартири в сумнівному ЖК «Укрбуду» на околиці

$
0
0

Державне бюро розслідувань із липня розслідує кримінальне провадження щодо неправомірних дій службових осіб Національної академії прокуратури України, Генеральної прокуратури України, Київської міської державної адміністрації та приватних компаній щодо забудови ділянки академії на вул. Сім’ї Хохлових, 8 у Києві. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 29 листопада.

У 2013 році ділянку площею 1,72 га по вул. Сім’ї Хохлових, 8 було відведено у постійне користування Національної академії прокуратури України  для будівництва, експлуатації та обслуговування навчальних корпусів НАПУ.

У 2014 році на замовлення НАПУ Державний будівельний комбінат Управління справами Верховної Ради України розробив проект будівництва корпусів, гуртожитку та інших приміщень академії, на що витратили близько 25 млн грн державних коштів.

Однак, навчальні корпуси там так і не з’явилися. Натомість був розпочатий процес забудови ділянки житлом. Так, у вересні 2018 року за результатами конкурсу з двома учасниками (ТОВ «Буча Міськбуд» і ТОВ «Боричів Тік») НАПУ уклало договір про дольову участь у будівництві житла для працівників НАПУ та членів їх сімей на вказаній ділянці із переможцем – ТОВ «Боричів Тік».

За цим договором НАПУ отримало (взамін на фактичну передачу вказаної ділянки для будівництва) від ТОВ «Боричів Тік» у власність майнові права (нічим, окрім акта прийому-передачі, не зафіксовані та не зареєстровані) на 11 квартир (1, 3 і 10-кімнатні) загальною площею 1696,33 кв м в будинку за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська, 18, де ділянка, належна державній установі «28 УНР» Міноборони, арештована. Ця ділянка знаходиться на відстані 23 кілометрів від НАПУ на околиці Києва. Крім того, встановлено, що у ЖК «Чарівне місто», який на ній будується, 10-кімнатних квартир немає. Як відомо, будівництво цього ЖК девелоперами «Укрбуд» і Perfect Group за землях Міноборони є предметом кримінального розслідування.

Надалі у березні 2019 року КМДА за ініціативою ректора НАПУ змінило цільове призначення ділянки по вул. Сім’ї Хохлових, 8 – з будівництво навчальних корпусів на багатоквартирну житлову забудову.

Як вказує слідство, вказані дії ректора НАПУ суперечать статуту та інтересам НАПУ, квартири не можуть бути виділені як службове житло для працівників НАПУ, які не мають на це права відповідно до вимог законодавства (під видом цієї мети укладено вказану угоду).

При цьому, за даними слідства, вказана незаконна діяльність ректора НАПУ та інших службових осіб відбувалась з відома та за погодженням з керівництвом ГПУ, спільно зі службовими особами КМДА та його структурних підрозділів.

Як вказується в ухвалі, станом на 14.11.2019 ділянка по вул. Сім’ї Хохлових, 8 огороджена парканом, на ній розташовано купи ґрунту. При цьому будівельні роботи не ведуться, будівельної техніки чи будь-яких осіб немає.

Нагадаємо, що 10 травня Департамент містобудування КМДА видав Нацакадемії прокуратури України нові містобудівні умови та обмеження на будівництво житлово-громадського комплексу (з будинками висотою до 73,5 м, тобто 25 поверхів). При цьому старі МУО від грудня 2013 року втратили чинність.

У серпні академія і «Боричів Тік» отримали дозвіл ДАБІ на будівельні роботи. Підрядником забудови вказане ТОВ «Канбуд», засновниками якого є ТОВ «Холдинг строй» (80%), Ігор Ніконов (10%) і АТ «ЗНВКІФ «Авант» (10%), який контролює Ігор Ніконов.

ТОВ «Боричів Тік» було створене у 2016 році компанією «Міжрегіональний центр технічної інвентаризації» Дмитра Овсія, що відомий як юрист екс-чиновника КМДА, а нині девелопера Андрія Вавриша. Ще одним засновником фірми «Боричів Тік» був венчурний фонд «Еверест», керівником якого з 2016 по 2019 рр був Вадим Струневич, який став нардепом від «Слуги народу», а після нього – Дмитро Овсій.

У грудні 2018 року засновником фірми «Боричів Тік» стало ТОВ «Сучасний квартал», до якого у липні приєднався АТ «ЗНВКІФ «Навіс».

Засновниками ТОВ «Сучасний квартал» є Денис Морозов, Сергій Лихицький, Роман Шарго, анастасія Шимчук і Дмитро Махно. Денис Морозов станом на 2018 рік був керівником департаменту продажів девелоперської компанії KAN Development.

ТОВ «Сучасний квартал» зареєстрований за однією адресою (Київ, вул. Болсуновська, 13-15) із ТОВ «Канбуд».

Зауважимо, що ділянка 1,72 га Нацакадемії прокуратури входить до проекту ЖК UNIT.Home. Цей житловий комплекс охоплює також сусідні ділянки, а саме понад 22 га, які перебувають в оренді ТОВ «Юніт Холдінгс» Василя Хмельницького. На цій же території знаходиться корпоративне містечко UNIT.Сity.

Держбюро розслідувань купило автівки Honda Pilot по 1,3 мільйона

$
0
0

Державне бюро розслідувань 6 грудня за результатами тендерів замовило ТОВ «Прайд авто центр» та ТОВ «Автоцентр Київ» легкових автомобілів на загальну суму 5,20 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

«Прайд авто центр» поставить два повнопривідні автомобілі спеціалізованого призначення Honda Pilot Premium 3.0 AT Crystal Black P. 2018 року випуску за 2,61 млн грн. (по 1,30 млн грн.) Кожен 8-місний автомобіль матиме автоматичну коробку передач, шкіряний салон,  подушки безпеки, 3-х зонний клімат-контроль, обігрів лобового скла, зі спеціального обладнання – сигнально-гучномовний пристрій потужністю 150 Вт, а з додаткової комплектації – металевий захист картеру двигуна, гумові килими, зимову гуму.

«Прайд авто центр» на своєму сайті вказує, що Honda Pilot Premium 2018 р.в. без спецобладнання у нього можна придбати за 1,19

На торгах єдиним конкурентом «Прайд авто центр було ТОВ «Арія моторс» Ярослава Хариша, чия пропозиція була вищою на 10,8 тис грн.

Засновниками дилера Honda ТОВ «Прайд авто центр» є ТОВ «Актив-інвест плюс» та «Актив-транс авто», власником яких, в свою чергу є кіпрська компанія «Мервеза бізнес девелопмент ЛТД». Бенефіціаром «Прайд авто центр» є Мідіа Пелеканоу (Кіпр).

Крім того, «Автоцентр Київ» поставить ДБР чотири автомобілі спеціалізованого призначення Skoda Octavia А7 Ambition 1,4 TSI/110kW 7DSG 2019 року випуску на загальну суму 2,59 млн грн. (по 648 тис грн.). Автомобіль матиме подушки безпеки, двозонну систему кондиціонування, підігрів передніх сидінь, і таке ж спецобладнання, як у Honda Pilot.

Авто Octavia А7 Ambition подібну тій, які купило ДБР, продають за 582-590 тис грн.

На торгах єдиним конкурентом ТОВ «Автоцентр Київ» Олега Боярина було ТОВ «Автомобільний дім «Галич-Авто», чия пропозиція була на 3,3 тис грн. вищою. Фірми не торгувалися під час аукціону.

Як повідомляли «Наші гроші», у листопаді Державне бюро розслідувань придбало автівки Toyota Camry та Toyota Corolla на загальну суму 26,57 млн грн.


Франківець отримав від держави грант на «Морквяний флот» –тягати по річкам овочі

$
0
0

Державна інноваційна фінансово-кредитна установа 14 листопада за результатами тендеру замовила ПНДП «ІнтТех» послуги щодо впровадження проекту «Морквяний флот» за 290 тис грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Йдеться про унікальний плавучий засіб, призначений для транспортування насамперед сипучих вантажів водними шляхами на основі м’якого водонепроникного трубчастого контейнера, а також для тривалого зберігання сільськогосподарської продукції у воді.

У технічному завданні сказано, що цей плавзасіб має в десятки разів нижчу капітальну та експлуатаційну вартість, ніж річковий транспорт. Також його можна використовувати на річках з меншою прохідною осадкою. Проект може суттєво зменшити навантаження на дороги і витрати на їх ремонт, поліпшити екологічний стан та створити нові транспортні маршрути. Це дозволить малому бізнесу активніше брати участь у міжнародній торгівлі.

Нині є опрацьована ідея, побудовані розрахункові моделі, отримано патент на корисну модель, проведені переговори з можливими проектними бюро і виробниками. Тепер виконавець повинен провести лабораторні тестування, аналіз патентної чистоти і патентні дослідження, надати консалтингові послуги, розробити бізнес-модель, підготувати патентну заявку і презентаційні матеріали. Строк надання послуг – до кінця року.

Ціна угоди майже вдвічі нижча від очікуваної вартості закупівлі у 500 тис грн.

Єдиним конкурентом був ФОП Фабуляк Любомир Іванович, який також співволодіє франківським ТОВ «Енергія-Захід» з Олександром Лук’яненком і Василем Лавруком.

Франківською фірмою «ІнтТех» володіє та керує Любомир Роп’як, кандидат технічних наук і доцент кафедри комп’ютеризованого машинобудування Івано-Франківського національного технічного університет нафти і газу. Він також є засновником місцевого ТОВ «Нафтогазтехнологія» разом з Оксаною Малярчук та Миколою Гусаком.

ОАСК утричі збільшив висоту ЖК поблизу Кирилівської церкви фірмі, напряму пов’язаній із забудовою Протасового Яру

$
0
0

Суд вніс зміни до містобудівних умов та обмежень ТОВ «Стрівер Девелопмент» для проектування об’єкта будівництва «Будівництво житлового комплексу з паркінгом» за адресою: вулиця Петропавлівська, 22-24 літери А, Б, В,  22-А у Подільському районі міста Києва, збільшивши висоту забудови майже у три рази. Про це свідчить рішення Окружного адмінсуду Києва (суддя Павло Григорович) від 19 листопада.

Суд збільшив граничну висоту будинків з 27 м до 73,5 м. Тобто, замість п’яти 9-поверхівок забудовник зможе звести 25-поверхівки.

Крім того, суд виключив абзаци, у яких вказувалося, що остаточну висоту потрібно визначити з урахуванням пам’яткоохоронного законодавства за погодженням з Мінкультури, проектну документацію треба надати на розгляд науково-методичної ради Мінкульту, отримати висновок органу охорони культурної спадщини, а також до початку проектування цільове призначення ділянки привести у відповідність до намірів забудови.

Суд дійшов висновку, що ділянка площею 0,41 га по вул. Петропавлівська, 22-24, на якій заплановане будівництво, не входить до меж Центральної планувальної зони Києва, відтак на неї не поширюється обмеження висоти не вище 27 м.

Крім того, не отримавши від Київради доказів існування розпорядчого документу органу місцевого самоврядування, або його виконавчого органу, про віднесення вул. Петропавлівська, 22-24 до історичного ареалу, зони регулювання забудови III категорії або до меж охоронної (буферної) зони пам’ятки національного значення – Кирилівської церкви, суд дійшов висновку, що ділянка забудови не входить до охоронної зони.

ТОВ «Стрівер Девелопмент» використовує ділянку 0,41 га по вул. Петропавлівській, 22-24 з березня 2019 року на підставі договору суперфіцію. Власником ділянки наразі є ТОВ «Групбудінвест». Частину цієї ділянки – 0,18 га – Київрада у 2018-2019 рр дозволила приватизувати фізособам для обслуговування житлових будинків (ділянки отримали у власність Дмитро Андреєв та Микола і Тетяня Кононенки.

17 травня Департамент містобудування КМДА видав «Стрівер Девелопменту» містобудівні умови та обмеження (МУО) на будівництво житлового комплексу.

ТОВ «Стрівер Девелопмент» було створене у лютому 2019 року. Засновниками компанії є Дмитро Андреєв з Києва та Дмитро Візельман, громадянин Великої Британії, що проживає у Монако.

Дмитро Візельман з пропискою у м. Черкаси також значиться кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Бора», яке у 2018 році отримало містобудівні умови та обмеження на забудову ділянки площею 2,79 га по вул. М. Амосова для будівництва житлового комплексу. «Бора» передала цю ділянку в суборенду компанії «Дайтона Груп», що пов’язана із керівником дніпропетровської організації партії «УКРОП» Геннадієм Корбаном. Кияни вже понад півроку активно протестують проти цієї скандальної забудови у Протасовому Яру, за що отримують погрози.

Нагадаємо, що 7 жовтня Окружний адмінсуд Києва зобов’язав Департамент містобудування та архітектури КМДА внести зміни до містобудівних умов та обмежень для проектування 32-поверхового ЖК Tourbillon у Протасовому Яру, збільшивши гранично допустиму висоту об’єкта з 73,5 м до 100 м.

ТОВ «Групбудінвест» 30 жовтня цього року заснували Ірина Соболевська і ТОВ «Стрівер Інвест» Миколи Кононенка. Керівником компанії є Юрій Філатов.

До квітня 2019 року співзасновником ТОВ «Стрівер Інвест» був також Дмитро Візельман. Кононенко та Візельман нині є співзасновниками ТОВ «НП Буд».

 

Розробники грального законопроекту пов’язані з комітетом тестя Зеленського

$
0
0

Над законопроектом «Про державне регулювання діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор», який був поданий в Верховну Раду урядом, працювали юристи «Eterna Law». Про це йдеться в матеріалі програми «Watchdogs.Розслідування».

Раніше юридична фірма називалася «Астапов і партнери», її заснував Андрій Астапов.  Фірма має представництво в Москві, а сам Астапов представляється членом Арбітражного суду Торгово-промислової палати Росії. Раніше Астапова виключили з Королівського інституту Арбітрів Великобританії через порушення фінансової дисципліни.

Голова фракції «Слуги народу» Давид Арахамія зізнався, що саме він залучив Астапова до розробки законопроекту.

Юрфірма «Eterna Law» представляла інтереси «Газпрому» в судових тяганина з «Нафтогаз Україна».

Також «Eterna Law» назвав Борис Баум фірмою, яка запросила його в якості експерта попрацювати над законопроектом про легалізацію грального бізнесу. Нині Баум входить до робочої групи з розробки законопроекту.

Баум відомий як представник «лужниківської» групи, до якої належать російські бізнесмени Олександр Бабаков, Євгеній Гінер та Михайло Воєводін. Їм, зокрема, належить група VS Energy, яка в Україні володіє низкою обленерго.

Раніше Баум був власником компанії «First National Lotteri Ltd.», яка має відношення до російської «Першої національної лотереї». Нині він громадянин Латвії та власники зареєстрованих у Юрмалі компаній «Banita Limited», «Himalita Limited», «Maslav Limited» та «Brenrose limited». Перші три були фігурантом скандалу навколо власності готелю «Київська Русь».

Від «Наших грошей»

Клієнтом юрфірми «Eterna Law» є  букмекерська компанія ТОВ «Парі Матч» Едуарда Швіндлєрмана і Тетяни Білоруської. Цій фірмі належить марка Pari Match (сайт – www.parimatch.com).

Минулого року проект компанії «Parimatcho» рекламували актори студії «Квартал-95», лідером яких був тоді нинішній президент Володимир Зеленський. Через заборону букмекерської діяльності компанія працює як «лотерея тото».

Співзасновником «Eterna Law» є Олег Мальський. Він, за даними «Економічної правди», брат Маркіяна Мальського, якого в липні президент Зеленський призначив головою Львівської облдержадміністрації.

Олег Мальський є головою наглядової ради громадської організації «Всеукраїнська організація «Зелений Фонд. Подолання гуманітарних та екологічних катастроф». До обрання народним депутатом від «Слуги народу» цю ГО очолював Олег Бондаренко, який нині став головою парламентського комітету з питань екології.

Бондаренко був радником кандидата в президенти Володимира Зеленського з екологічних питань, він представляв «Зелений фонд» на переговорах з виконкомом Криворізької міськради з питань покращення екологічної ситуації в місті. «Зелений фонд» в липні оприлюднив свій рейтинг найбільших промислових забруднювачів, до якого потрапило «ArcelorMittal Кривий Ріг». Це співпало з відкриттям кримінальної справи проти підприємства Службою Безпеки України після крити екологічної політики меткомбіната з боку Володимира Зеленського.

Помічником нардепа Бондаренка на громадських засадах є Володимир Кияшко, це тесть Зеленського. Бондаренко стверджує, що Кияшко займається технологією переробляння шламових відходів у дорожнє покриття.

На території медзакладів на Пекарській зводять житлову багатоповерхівку

$
0
0

Львівська міськрада передала в оренду три ділянки на Пекарській, на яких будують багатоквартирний житловий будинок. Територія належить до «закладів охорони здоров’я», жодна із ділянок не призначена для будівництва житла. Про це написав Олександр Тартачний у «Наші гроші. Львів».

Житловий комплекс зводять на трьох ділянках площею понад 0,21 га.

Перші дві ділянки забудовникам дісталися ще в 2012 р. Одну з ділянок передали в оренду Світлані Радомській для обслуговування станції технічного обслуговування автомобілів, бо їй тут належав гараж.

Передача другої ділянки супроводжувалася скандалом. Землю хотіло взяти в оренду ТОВ «Медична клініка «Обласний діагностичний центр», яким на той момент володіла лікарка Марія Малачинська.

«Медична клініка «Обласний діагностичний центр» не мала там у власності ніяких об’єктів, і своє право орендувати землю виборювало в судах. Не допомогло навіть те, що мер Львова наклав вето, коли депутати проголосували «за» передачу землі. Депутати подолали його заборону, тому ділянку таки передали в оренду для будівництва і обслуговування медклініки. Садовий заявив, що це афера.

Через три роки чиновники міськради дозволили на цих ділянках будувати житло. Одну ділянку передали в оренду під СТО, другу – під медцентр.

Містобудівні умови та обмеження на будівництво «багатоквартирного житлового будинку з вбудованими громадськими приміщеннями» видали у березні 2015 р. Будинок мав мати не більше 24 метри до гребеню даху.

Тоді не було ще плану зонування цього району, отож всі будівельні рішення приймали лише на основі генплану Львова. Майже весь квартал, обмежений вулицями Пекарською, Мечникова та Некрасова, відносяться до земель установ охорони здоров’я, а тому дозволяти будівництво тут житлових будинків є грубим порушенням генплану.

Коли був розроблений зонінг цього району, практично весь квартал віднесли до навчальної зони Г-3 та лікувальної Г-5. На таких територіях взагалі не можна будувати житло, однак ділянки на Пекарській, 65а віднесли до торгово-ділової зони Г-2, де житло допускається на верхніх поверхах.

У розробника планів зонування Львова – ДП «Містопроект» – журналісти дізналися, що така ініціатива надійшла від міськради. Як пояснив керівник Віталій Дубина, спочатку у розробників був намір визначити цю територію як зону Г-5. Однак за результатами громадського обговорення від управління архітектури та містобудування прийшов лист із вимогою змінити призначення зони на Г-2.

Минулоріч це будівництво отримало новий розвиток. До двох ділянок на Пекарській міськрада додала ще одну – на 0,049 га. Орендарями стало троє осіб, окрім згаданої вище Радомської – Роман Дарделло та Ольга Яворська, яким за цією адресою також належить гараж. Землю передали в оренду для «розміщення громадських та офісних об’єктів із житловими одиницями у верхніх поверхах».

Влітку цього року виконком міськради видав ще одні МУО – на реконструкцію існуючого приміщення гаража з влаштуванням громадських приміщень, автостоянки та житлових квартир у верхніх поверхах. Таким чином їм дозволили добудувати ще одну секцію висотою 30 метрів.

Ці нові МУО також суперечать генплану. І навіть зонуванню, бо частина ділянки, де дозволили будівництво, заходить на лікувальну зону Г-5.

Експерт з будівництва Георгій Могильний пояснює, що у такому випадку будівництво повинно вестись лише на території зони Г-2. Однак і саму зону Г-2, де висота не регламентується, не можна вважати «житловою». На ній переважно будують офіси та торгові комплекси, однак за допустимим видом забудови можна будувати будівлі змішаного використання.

Щоправда, житло дозволяється лише на верхніх поверхах, частка якого має становити не більше 60% від усієї площі будинку. Разом з тим менеджер з продажу повідомила нам, що комерційні приміщення будуть лише на першому поверсі. І чи буде тут медичний центр – наразі невідомо.

Крім того, з початку цього року видавати містобудівні умови та обмеження в історичній частині міста можна лише на основі затвердженого історико-архітектурного опорного плану. А його у Львові досі не затвердили. Відтак, видавати містобудівні та будувати на цій ділянці не можна.

«Медична клініка «Обласний діагностичний центр» було створене директоркою «Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення» Марією Малачинською. Її чоловік Микола Іщук працював начальником ГУ Державного агентства земельних ресурсів в Київській області та заступником директора ДП «Управління справами Фонду державного майна України».

Тепер «Медична клініка «Обласний діагностичний центр» належить іншим людям: Олегу Пупі, Ользі Дурдело та Ігорю Дарделло. Їх партнерка у будівництві Світлана Радомська мала спільну фірму з Наталією Клепач, екс-дружиною Ігоря Клепача, начальника Львівського відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ. А також заснувала садівничий кооператив з Ольгою Костик, екс-дружиною заступника начальника головного управління «К» Служби безпеки України Василя Пісного.

Після звернення «Тисни» АМКУ оштрафував матір та сина, які розіграли гроші на постачанні хліба

$
0
0

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету в Закарпатській області оштрафувала підприємців Василя та Марію Мишаничів на 40 тис грн. за антиконкурентні дії на торгах. Про це рішення повідомляється на сайті Bihus.info.

Йдеться про їхню участь в п’ятьох тендерах в Закарпатській області.

Про змову цих учасників на торгах «Наші гроші. Львів» написали в березні цього року. Переможець тодішніх торгів Василь Мишанич змагався за постачання хліба зі своєю матір’ю Марією Мишанич і отримав від відділу освіти Воловецької райдержадміністрації Закарпатської області 312 тис грн. Родинні зв’язки редакції у телефонній розмові підтвердив сам підприємець.

Крім того, учасники подали на торги довідки з однаковими помилками, наприклад, довідку про відсутність судимості. Підприємці також розмістили свої телефони разом туристичних сайтах про відпочинок в Карпатах. Згідно з тендерними документами, Марія Мишанич орендує в переможця автомобіль Renault Trafic та приміщення, де той веде свою підприємницьку діяльність.

Після публікації «Наших грошей. Львів»  юристи «Тисни» (Bihus.info) надіслали звернення до замовника, в якому вказали про пов’язаність учасників. На це тендерний комітет відповів, що ця інформація не свідчить про антиконкурентні дії між учасниками, однак договір з переможцем розірвав.

Також юристи «Тисни» та «Центру громадського моніторингу» надіслали звернення в АМКУ. Комітет встановив, що учасники зазначали в документах однакову електронну пошту та ідентичний номер телефону. Відтак Василь Мишанич отримав 25 тис грн. штрафу, а його мати Марія Мишанич – 15 тис грн. Учасники не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом трьох років.

Viewing all 20883 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>