Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 21016 articles
Browse latest View live

Міноборони стягнуло з улюблених постачальників лише десяту частину штрафу за зрив поставок сухпайків

$
0
0

Господарський суд Києва зменшив на 90% штрафні санкції для ТОВ «Військторг», яке майже на півроку прострочило поставку 42 тис. продуктових наборів для армії за двома лотами вартістю 9,09 млн грн. Про це свідчать рішення суду від 18 вересня та 23 жовтня.

У межах двох справ суд підтримав зменшення штрафних санкцій для «Військторгу» з 1,83 млн грн до 182,56 тис. грн, посилаючись на відсутність вини компанії у простроченні на 112-143 дні термінів поставки наборів. Причиною затримки назвали поставку «Військторгу» початково неякісного товару від його контрагента ТОВ «Дніпрова Хвиля» (група компаній ТМ «Верес» Вадима Новинського).

Для зменшення суми штрафу та пені, судді Господарського суду Києва Олена Удалова та Юлія Картавцева зіслались на статтю 233 ГК, якою передбачена можливість пом’якшення розміру неустойки у випадку її надмірності порівняно з наслідками порушення зобов’язання.

Міністерство оборони як позивач у справах не подавало апеляційних скарг на висновки суду першої інстанції. 26 жовтня одне з рішень уже набуло законної сили.

Додамо, йдеться про договори від 12 травня 2017 року на придбання 42 тис. польових продуктових наборів з терміном поставки – до 30 червня 2017 року. По факту перші партії замовлення почали надходити у військові частини Харкова лише у другій половині жовтня.

Міністерство оборони уклало спірні контракти із «Військторгом», попередньо підписавши договір на виробництво і постачання готових перших та других страв у пакетах для розігріву із ТОВ «Дніпрова Хвиля».

Так, «Дніпрова Хвиля» мала поставити «Військторгу» готові страви у придатному для розігріву пакуванні, а вже «Військторг» – розвозити уже укомплектовані набори продуктів військовим, згідно з рознарядкою Міноборони.

Вже 3 травня (за більш ніж тиждень до підписання договору поставки між Міністерством оборони та «Військоторгом», але на основі повідомлення про намір укласти такий договір – від 25 квітня) «Дніпрова Хвиля» поставила на склад «Військторгу» замовлені страви, однак з’ясувалось, що пакування майже всіх партій є негерметичними. Виною тому став технологічний збій в роботі обладнання «Дніпрової хвилі». Неполадки усунули 19 липня.

У травні 2017 року «Військторг» отримав замовлення на поставку МО загалом 56 тис. наборів. Технологічний процес їх виготовлення, за інформацією «Дніпрової Хвилі», складає 34 дні, обробка, маркування, фасування та доставка «Військторгу» мали зайняти ще 27 днів.

Нагадаємо, з початку минулого року київське ТОВ «Військторг» уклало з Міноборони 29 договорів на поставку продуктових наборів загальною вартістю 2,87 млрд грн.

Сьогодні фірма зареєстрована на Андрія Усенка з Києва. Як раніше повідомляли «Наші гроші», ця компанія через засновників і менеджерів пов’язана із так званою «генерал-єнакіївською» групою. Свою назву отримала за часів президента Віктора Януковича через зв’язок тодішнім міністром оборони Михайлом Єжелєм, який був пов’язаний бізнесом з нардепом від Партії регіонів Юрієм Іванющенком, також відомим як «Юра Єнакіївський» (докладніше про зв’язки фірм у матеріалі «Скандальні годувальники солдатів-2/2. «Генерал-Єнакіївські»).

Нагадаємо, сьогодні тривають судові спори ТОВ «Оптімус Конекшн» (колишнє ТОВ «Газтрейд») проти Міністерства оборони по минулорічним контрактам на поставку палива загальною вартістю 759,47 млн грн. Компанія виграла суди першої інстанції щодо продовження строків поставки за договорами або ж їх розірвання, посилаючись на непередбачувані обставини, що виникли у її контрагентів, і які завадили виконати поставку у термін («Трейд Коммодіті» та «Хімпродторг ЛТД»).


Зареєстрована на смітнику фірма доньки губернатора натендерила 140 мільйонів

$
0
0

Оксана Сорочинська

ТОВ «Новітнє обладнання», співвласницею якого є донька нещодавно призначеного головою Київської ОДА Олександра Терещука, за останні два роки отримала підрядів на 140 млн грн. Майже одночасно з цим донька чиновника стала власницею купи елітної нерухомості в Києві.

Про це йдеться в сюжеті Максима Опанасенка для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Терещук багато років працював в структурах Міністерства внутрішніх справ. Його дочка – Оксана Сорочинська, також раніше працювала в держпідприємстві МВС «Розвиток», а її чоловік Анатолій Сорочинський і нині працює інспектором з обігу зброї київської Нацполіції. Сьогодні Оксана Сорочинська молода мама двох дітей та спів засновниця ТОВ «Новітнє обладнання», до статутного фонду якого вона внесла в 2015 році два мільйона гривень. Її батько каже, що дочка позичила $300 для започаткування бізнесу.

З кінця 2016 року «Новітнє обладнання», яке до того не мало досвіду, почало отримувати замовлення на поставки техніки, комп’ютерів, систем відео спостереження, тощо.

Після призначення в квітні 2016 року Терещука заступником голови Одеської ОДА «Новітнє обладнання» отримують замовлення від порту «Южний» та Ізмаїльського та ллічівського (нині Чорноморський – «НГ») морських торговельних портів на створення систем відео спостереження за десятки мільйонів гривень. Тільки з портом «Южний» фірма уклала угод майже на 70 млн грн. Всі порти розташовані в Одеській області. При цьому, відеокамери для Іллічівського МТП та порту «Южний» були замовлені за цінами, що значно вищі ринкових.

Також фірма отримала замовлення від Нацради з питань телебачення та радіомовлення на поставки апаратури для моніторингу телепрограм на понад 40 млн грн. А ще обладнання для відео спостереження та аудит систем безпеки на понад 10 млн грн. фірмі замовило «Київ-Дніпровське МППЗТ». Раніше цим підприємством керував Володимир Панкратов, чий 21-річний син є співзасновником «Новітнього обладнання».

Місце реєстрації «Новітні технології»

За офіційним місцем реєстрації «Новітнього обладнання» знаходяться руїни та смітник.

Майже одночасно з входження в бізнес донька Терещука стала власницею алітної нерухомості. Так, Сорочинська купила половину новозбудованої багатоповерхівки на столичному Печерську. Друга половина у її брата Івана. За декілька місяців до цього вона купила офісне приміщення площею майже 400 кв м в новому будинку поблизу парку Феофанія.

Вежа на Печерську дітей Терещука

Відмітимо, що сім’я Терещука володіє триповерховим маєтком в столичних Жулянах, а ще добудовує великий маєток в Проціві під Києвом.

Маєток Терещука в Проціві

Терещук до 2014 року керував міліцією Волині, відправляв на Майдан «Беркут» і звільнився після втечі Януковича. У 2014 році Терещук очолив поліцію Києва, президент Петро Порошенко звільнив його від люстрації. Пізніше працював в нацполіції. У 2017 році Терещук виграв конкурс на посаду першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації. В ЗМІ його називали «смотрящим» за облдержадміністрацією від Адміністрації президента. В кінці жовтня Порошенко призначив його головою Київської ОДА.

Фірма екс-власників «Тедіс Україна» у Мукачеві за 20 мільйонів прокладе вулицю до супермаркету Балог

$
0
0

Управління міського господарства виконкому Мукачівської міськради Закарпатської області в результаті відкритих торгів уклало договір з ТОВ «Техно-Буд-Центр» на будівництво міської вулиці за 20,7 млн грн. Про це написали «Наші гроші. Львів» з посиланням на систему Prozorro.

Згідно з техзавданням, переможець торгів повинен прокласти нову вулицю, що включає дорожнє покриття, облаштування розмітки, зливоприймальйних колодязів тощо. Бюджетні призначення на 2018 рік становлять 10,7 млн грн. Роботи планують завершити до кінця червня 2019 року.

Ще у 2017 році Mukachevo.net повідомляло, що вулиця А. Шептицького з’єднає вул. Митрополита Володимира з кільцевою розв’язкою на трасі Київ-Чоп, навпроти гіпермаркету «Епіцентр». Інтернет-видання «PMG.ua» підкреслило, що навпроти є не тільки гіпермаркет «Епіцентр», а й торговий центр «Сільверленд», який належить родині міського голови Мукачева Андрія Балоги. Тобто фактично нова дорога сполучить район Росвигово з цим супермаркетом, який відкрили лише у січні цього року.

У 2017 році дружина Андрія Балоги Едіта отримала 1,4 млн грн. дивідендів від ТОВ «Маркет Рітейл» (мережа магазинів-супермаркетів «Silverland», попередня назва «Барва»). Їй належить 35% у статутному капіталі. Ще 65% володіє Павло Балога, ще один син нардепа Віктора Балоги.

Витрати компанії-підрядника на заробітну плату працівникам становитимуть 363 тис грн., тобто 1,75% від суми контракту, а прибуток буде дорівнювати 223 тис грн., що становить близько 1%, відповідно.

Крім переможця участь у торгах взяла лише одна компанія: дочірнє підприємство «Екранбуд» ТОВ «Екран» із дорожчою ціновою пропозицією на 89 тис грн.

ТОВ «Техно-Буд-Центр» зареєстроване у Тернополі, а його власниками є Юрій Ханін та Андрій Ярема. Останній до 2011 р. був співзасновником тютюнового монополіста ТОВ «Тедіс Україна» (стара назва – «Мегаполіс-Україна»). Він разом із Романом Микитюком заснував фірму в 1999 році в Тернополі. До 2011 р. обоє власників вибули зі складу її засновників. У 2016 році АМКУ оштрафував «Тедіс» на 429,3 млн грн через зловживання монопольним становищем.

Як зазначають «Наші гроші», раніше співвласником «Техно-Буд-Центр» був Любомир Грегоращук, чий син Андрій був депутатом Тернопільської міськради від ВО «Свобода». Андрій Грегоращук є зятем екс-керівника Служби автодоріг у Рівненській області Юрія Проника, який раніше обіймав аналогічну посаду в Тернопільській області. А син Проника Орест керував ДАК «Автомобільні дороги України».

ТОВ «Техно-Буд-Центр» отримало 135 держзамовлень на 1,9 млрд грн. впродовж 2018 року, зокрема 66 із них загальною вартістю 664 млн грн. у Закарпатській області.

 

«Поляки» Філатова за 100 мільйонів лататимуть дороги на чверть дорожчим асфальтом, ніж у Кернеса

$
0
0

Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради 5 листопада за результатами тендеру замовив ТОВ «Тракція Інфра» поточний ремонт автодоріг на 99,92 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Підряд включає ямковий ремонт, холодне фрезерування, влаштування покриттів з асфальтобетону та плитки, заміну люків та бортових каменів тощо.

За підсумковою відомістю ресурсів, найбільшу суму в 44,39 млн грн. відведено на асфальтобетон щільний дрібнозернистий типу Б марки 1 по 2 333 грн./т. У липні на тендері СКП «Харківзеленбуд» він коштував на чверть дешевше – 1 855 грн./т.

За кошторисом, ямковий ремонт коштує 475-533 грн./кв. м одношарового покриття товщиною 50 мм та 588-704 грн./кв. м одношарового покриття товщиною 70 мм, що майже відповідає серпневим цінам для Дніпровської міськради від «Тракція Інфра».

У липні Криворізька міськрада замовляла його іншій фірмі дещо дешевше: по 441-440 грн./кв. м та 565-603 грн./кв. м.

Як і раніше, субпідрядниками будуть ДІП «Дніпродор» польського ТОВ «ПУС» («PUS»), яке до 2006 року було співвласником ТОВ «Українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями «УПС» із сином екс-начальника ДП «Дніпропетровський облавтодор» Тарасом Палієм, і ТОВ «Енергія-росту» Микити Друпова, яке раніше під назвою «Юкрейн Рісьорч» належало Тарасу і Наталії Рудим.

На заробітну плату піде 3,22 млн грн., тобто 3% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 1% – 756 тис грн.

Ціна угоди на 0,1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 100,00 млн грн.

Єдиним конкурентом не вперше було КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпровської міськради, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Створена у 2016 році дніпровська «Тракція Інфра» цьогоріч виграла підрядів виключно Дніпровської міськради на поточний ремонт автошляхів на суму 842,64 млн грн.

Зараз нею володіють Павло Пасинков (1%) і ТОВ «Тракція Україна» (99%), а керує Олександр Петренко. Засновниками «Тракція Україна» є ТОВ «Келіо» Олени Мамон і Маргаріти Карагодіної (49,9%) та АТ «Дорожньо-Мостове Підприємство «Білосток» (Польща) (50,1%). Кінцевим бенефіціаром через польську фірму значиться поляк Пшемислав Вжесінський, однак раніше ним був литовець Рекашюс Роландас. Останній у 2016 році у якості директора з розвитку польської корпорації «Тракція» («Trakcja PRKII SA») зустрічався з мером Дніпра Борисом Філатовим у Литві.

«Тракція Інфра» оприлюднила перелік своїх 59 працівників, що мають необхідний досвід для ремонту вулиці у Дніпрі. Усі вони мають українські, а не польські ПІБ. Крім того, раніше вона орендувала частину техніки  у ТОВ «Майстер-буд» Дмитра Мішалова, батька Вячеслава Мішалова, який до кінця 2017 року був секретарем міськради Дніпра.

«Укрреставрація» за 149 мільйонів збудує Меморіал Небесної Сотні з американським гранітом і голландськими липами

$
0
0

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності 20 листопада за результатами тендеру повідомив про намір укласти угоду з ТОВ «Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича майстерня «Україна-Реставрація» про будівельні роботи на 148,81 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До жовтня 2019 року за проектом переможниць архітектурного конкурсу Ірини Волинець і Марії Процик вартістю 4,23 млн грн. мають реконструювати алею Героїв Небесної Сотні від Майдану Незалежності до будинків 3-5 на алеї Героїв Небесної Сотні з облаштуванням пішохідної зони, благоустроєм та озелененням території. Перед цим знесуть і пересадять низку дерев, перенесуть капличку і хрест. Гарантійний строк становить десять років.

За підсумковою відомістю ресурсів без ПДВ і доставки, найбільшу суму близько 37,03 млн грн. буде відведено на різні вироби з граніту White Mount Airy. Цей вид видобуває американська компанія «North Carolina Granite Corporation» у місті Маунт-Ері в Північній Кароліні. Він використаний на Меморіалі Другої світової війни та Арлінгтонському Меморіальному мосту у Вашингтоні, Меморіалі братів Райт у Північній Кароліні тощо.

Зокрема горизонтальні меморіальні плити 1200х1000х150 мм придбають по 38 тис грн./кв. м, а вертикальні меморіальні плити 1200х1800х750х150 мм – по 50 тис грн./кв. м.

У відкритих джерелах немає даних про ринкові ціни граніту White Mount Airy.

Ще 9,14 млн грн. піде на сто дрібнолистих лип Tilia cordata «Bochlie» SOL 6 XV MDВ50-60 із Нідерландів по 91 тис грн./шт.

Боларди обійдуться у 7,77 млн грн.: модель J275F Statik коштує по 107 тис грн./шт., а модель JH 275 HA K2 H800 – по 288 тис грн./шт.

Ціни звичайних будівельних матеріалів відповідають ринку та іншим тендерам.

Ціна угоди на 3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 154,19 млн грн.

За вимогами тендерної документації, учасники повинні були мати не менше ста кваліфікованих працівників та аналогічний договір щодо будівельних роботи та/або реконструкції, що включають роботи з благоустрою та озеленення території.

ТОВ «Північно-український будівельний альянс» Андрія Якусевича – екс-помічника нардепа з «Волі народу» та екс-президента держкорпорації «Укрбуд» Максима Микитася пропонувало на 4% нижчу ціну. Проте його відхилили за відсутність цілої низки позицій у кошторисах, розрахунків адміністративних і загальновиробничих витрат, а також підписів уповноваженої особи на локальних кошторисах і відомостях матеріальних ресурсів.

Дорожчими конкурентами були ТОВ «Основа» і ТОВ «Київське міжобласне спеціальне науково-реставраційне виробниче управління», причому з усіх чотирьох компаній тільки переможець жодного разу не знижував ціну під час аукціону.

Закупівлю провели з другої спроби, бо перший тендер довелось відмінити через нестачу учасників, оскільки на нього прийшла лише «Основа» із ціною 154,09 млн грн.

Нині переможцем ТОВ «Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича майстерня «Україна-Реставрація» володіє і керує киянин Василь Гайдей, який до того був лише директором. Раніше фірму було записано на ТОВ «Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича компанія «Україна-Реставрація», яке донині належить ТОВ «Спеціальне науково-реставраційне проектно-будівельно-виробниче підприємство «Україна-Реставрація» Заслуженого будівельника України та Героя України Миколи Орленка. Останніми двома фірмами керує Олександр Лонський.

Ще Василь Гайдей керує ПрАТ «Спеціальне науково-реставраційне проектно-будівельно-виробниче акціонерне товариство «Україна-Реставрація» Олександра Лонського.

Усі перераховані фірми зі схожими назвами входять у корпорацію «Укрреставрація».

Загалом із 2013 року переможець отримав державних підрядів на 81,90 млн грн.

«Київське міжобласне спеціальне науково-реставраційне виробниче управління» належить ТОВ «Ремонтно-реставраційне підприємство «Україна-Реставрація» Тетяни й Олени Колеснік. Вони також володіють ТОВ «Київське міжобласне спеціальне науково-реставраційне проектно-виробниче управління», яке з 2016 року отримало підрядів ДУС щодо реставрації Маріїнського палацу на 611,65 млн грн. Ці двоє працювали в корпорації «Укрреставрація» задовго до того, як одну з її складових – ПАТ «Укрреставрація» – взяла під контроль команда Януковича в особі тодішнього керівника ДУС Андрія Кравця.

Засновниками броварської «Основи» є директор Юрій Карпенко (57%), Віктор Карпенко, Вячеслав Орлов, Алла Кондратович, Семен Новофастовський, Лариса Байбара і Лідія Миронова. У березні вона виграла 121,78 млн грн. на розбудову Музею Голодомору.

Від початку року «Основа» з дочірнім ТОВ СУФП з ІІ «Основа-Солсиф» фігурує у кримінальному провадженні №42016100000001070 щодо «вертолітного майданчика» Януковича. Перша була підрядником, а друге – генпідрядником його будівництва.

Аваков протягує монополію на гроші за охорону державних об’єктів

$
0
0

У порядок денний засідання уряду 21 листопада включено проект постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження категорій об’єктів державної форми власності та сфер державного регулювання, які підлягають охороні органами поліції охорони на договірних засадах». Копії документів є у розпорядженні «Наших грошей».

Проект розроблено Міністерством внутрішніх справ. Передбачено, що поліція охорони буде здійснювати охорону бюджетних установ та низки державних об’єктів на договірних засадах за рахунок коштів державного бюджету. Йдеться про фактично усі великі державні об’єкти в енергетиці, офіси органів влади, музеї, тощо (весь перелік нижче).

МВС має затвердити порядок забезпечення охорони цих об’єктів поліцією охорони та разом з МЕРТ затвердити методику формування ціни на послуги.

Про позицію Антимонопольного комітету стосовно впливу цього рішення на ринок охоронних послуг, в якому окрім державної поліції працюють приватні компанії, у супроводжуючих документах не згадується взагалі.

У довідці за підписом міністра МВС Арсена Авакова від 12 жовтня вказано, що проект постанови погодили без зауважень перший  віце-премєр Кубів, міністр інфраструктури Омелян, міністр фінансів Данилюк, голова ДСНС Чечоткін, голова ДРС Ляпіна, секретар РНБОУ Турчинов, голова СБУ Грицак.

Т.в.о. міністра юстиції Севостьянова ще у 2017 році висловила зауваження стосовно невідповідності проекту актам законодавства, що мають вищу юридичну силу. Однак оскільки згідно з регламентом Кабінету міністрів проекти органи влади можуть або просто погоджувати урядові акти, або погоджувати з зауваженнями, і не мають можливості не погоджувати взагалі, то позиція Мінюсту полягала у «погодженні з зауваженнями», які були враховані частково. У експертному висновку до розробленого МВС проекту вказано, що Мінюст вказав на відсутність повноважень Уряду щодо затвердження категорій об’єктів державної форми власності.

До відання поліції охорони пропонується віднести такі категорії об’єктів державної власності та сфер державного регулювання:

  • Об’єкти що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
  • Об’єкти, де розміщуються органи державної влади та місцевого самоврядування (за пропозиціями/зверненням керівництва);
  • Склади та інші нерухомі об’єкти зберігання (використання, транспортування) речовин підвищеної небезпеки;
  • Особливо важливі об’єкти електроенергетики і нафтогазової галузі;
  • Сховища нафти і газу, трубопроводи;
  • Об’єкти держпідприємств, що забезпечують функціонування морських портів України;
  • Об’єкти і споруди централізованого питного водопостачання;
  • Території зон відчуження;
  • Музейні заклади, архівні установи, об’єкти, погоджені з Держкомтелерадіо;
  • Об’єкти, на яких виготовляються бланки цінних паперів та документів;
  • Український центр оцінювання якості освіти та регіональні центри і пункти обробки та перевірки;
  • Підрозділи психіатричних закладів з посиленим та суровим режимом;
  • Об’єкти, де виготовляється та зберігається зброя, боєприпаси, вибухові матеріали;
  • Об’єкти, де видобувається та оброблюється дорогоцінні та напівдорогоцінні каміння і метали (у т.ч. органогенного утворення);
  • Об’єкти, які використовуються у сфері обігу наркотичних препаратів та психотропних речовин.

Фонд держмайна за добу до рішення АМКУ легітимізує на Кабміні «прокладки», всаджені на базу оцінок (документ)

$
0
0

В порядок денний засідання уряду 21 листопада включено проект постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2014 p. № 358». Копії документів є у розпорядженні «Наших грошей».

Проект розроблений Фондом держмайна. Пропонується привести урядову постанову у відповідність до норм статті 172 Податкового Кодексу України, якою Фонду держмайна дозволили ввести приватні посередницькі майданчики в схему взаємодії нотаріусів і оцінщиків з Єдиною державною базою звітів про оцінку майна. У 2018 році ФДМУ надав дозвіл п’яти фірмам бути посередниками в цій схемі п’яти фірмам, пов’язаним з оточенням нардепа Антона Яценка, якого раніше називали хрещеним батьком Тендерної палати України.

В постанові уряду №358 2014 року було зафіксовано, що послуги доступу до цієї бази надаються «безперешкодно і безкоштовно». Нинішнім проектом пропонується видалити ці слова.

Це дозволить легітимізувати роботу посередницьких майданчиків, які зараз беруть від 500 гривень просто за те, що нотаріус ці оцінщик звертаються до бази. При цьому вартість їхніх послуг нічим не обмежена, а жодних функцій вони не виконують, оскільки майданчики є просто передаточною ланкою.

Державна уповноважена АМКУ Агія Загребельська планувала винести розгляд цього питання 15 листопада. Однак тоді голова комітету Юрій Терентьєв не включив це питання у порядок денний через претензії голови Департаменту  досліджень і розслідувань ринків невиробничої сфери Оксани Дягілєвої невідомого змісту. Вже за кілька днів ці претензії вочевидь зникли, оскільки питання майданчиків заплановано на розгляд АМКУ 22 листопада, тобто на наступний день після запланованого прийняття урядової постанови 21 листопада. Нагадаємо, Дягілєва і Терентьєв раніше працювали юристами в компанії «Метро кеш енд керрі».

Фонд держмайна отримав зауваження АМКУ до свого проекту щодо змін в постанові №358. Однак Фонд вирішив не враховувати їх, оскільки Мінюст та Інститут держави і права ім. Корецького провели експертизу цього проекту. І експертиза показала, що у Кабінету міністрів і Фонду держмайна не має повноважень впливати на вартість послуг цих майданчиків.

Разом з тим, в протоколі засідання урядового комітету від 2 листопада вказано, що “представником Антимонопольного комітету не висловлено зауважень щодо схвалення проекту акта”.

Нагадаємо, поправки в Податковий Кодекс щодо впровадження приватних майданчиків у схему доступу до Єдиної бази звітів оцінок ФДМУ подав нардеп від БПП Максим Курячий. Вони були погоджені головою податкового комітету ВР Ніною Южаніною (БПП).

У травні 2018 року Фонд держмайна і Держспецвязку випустили спільний наказ, яким дозволили запуск цієї системи з введеням посередницьких майданчиків між самою базою та її користувачами – оцінщиками і нотаріусами.

Роботою цих майданчиків в ФДМУ опікується заступник голови Фонду Євген Асташев. Раніше він був радником президента Асоціації підприємців та промисловців-постачальників товарів, робіт та послуг для державних потреб, яку заснував та очолює Володимир Доброскок, один з представників Тендерної палати. Саме з Доброскоком мають спільний бізнес  власники одного з майданчиків «Про закупівлі», якому ФДМУ дозволили збирати гроші за доступ до державної бази. За консервативними оцінками, ці майданчики збирають близько 1 млн грн. за кожну добу роботи.

Семерак хоче відкрити вивіз хімікатів на утилізацію в Європу, як за часів Злочевського

$
0
0

Міністерство екології та природних ресурсів пропонує дозволити експорт небезпечних відходів для видалення і утилізації, навіть якщо в Україні наявні потужності для виконання цих робіт.

Відповідний проект постанови було внесено міністром Остапом Семераком на засідання уряду 21 листопада.

Мінекології стверджує, що нині в Україні зберігаються великі обсяги небезпечних відходів, з яких 8,5 тис тонн заборонених для використання хімікатів. Поточні витрати на їх видалення та зберігання складають майже 600 млн грн.

Урядовою постановою від 13 липня 2000 року №1120 було затверджено Положення, за яким експорт на утилізацію шкідливих відходів дозволяється лише за відсутності необхідних потужностей, технічних можливостей утилізувати їх в самій Україні. Тепер в Мінекології стверджують, що таких технічних можливостей не існує, бо останній ліцензіат – ТОВ «Еко Нова», було позбавлено міністерством ліцензії на проведення таких робіт. Тому в цій ситуації вирішенням проблеми був би експорт на утилізацію в країни ЄС. При цьому в Мінекології визнають, що спалювання там відходів Україні обійдеться дорожче – від $2 до $15 тис.

В експертному висновку до розробленого Мінекології проекту експерти нагадали, що в 2010-2013 роках вже експортувала відходи для утилізації. Тоді було спрямовано біля 750 млн грн. на утилізацію 21,5 тис т небезпечних відходів гексахлорбензолу (ГХБ) з Івано-Франківської області на заводах Великобританії та Польщі. Але пізніше було встановлено, що вивозився не відходи ГХБ, а грунтові суміші (земля) з незначною часткою ГХБ та пестицидів. Експерти зазначили, що зважаючи на обсяги шкідливих відходів та дороговизну їх утилізації експорт та знешкодження за кордоном можуть призвести до виведення валюти та дотування чужих економік.

Висновок урядових експертів до намірів Мінекології експортувати відходи на утилізацію

При узгодженні позицій міністерство фінансів зауважило про відсутність фінансово-економічних розрахунків щодо обсягів відходів та їх вартості утилізації на заводах інших країн. Також Мінфін пропонував затвердити, що експорт відходів за бюджетні кошти або кошти місцевих бюджетів повинен отримувати дозвіл у Кабміна. Але ці пропозиції не були враховані.

Нагадаємо, вивезенням відходів з полігону у Калуському районі займалося ТОВ «С.І. Груп Консорт ЛТД» (Ізраїль), яке протягом 2011-2013 років виграло відповідних тендерів на 871,85 млн грн., з них від Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської ОДА – на 451,93 млн грн.

Відомо, що ТОВ «С.І. Груп Консорт ЛТД» наймало субпідрядником ТОВ «Сі Буд Сістем», яке заснував громадянин Ізраїлю Ілля Марчевський. За даними ЗМІ, замість небезпечних відходів ГХБ фірма вивозила звичайну землю, вартість робіт складала $4тис/т. Полігон під Калушем так і не було очищено.

Влітку  2014 року прокуратура порушила кримінальне провадження за фактом розтрати 440 млн грн., виділених на знешкодження ГХБ Калуші. Але після цього фірма змогла відсудити 294 млн грн боргу Івано-франківської ОДА. В 2015 році Верховна Рада створила слідчу комісію, щоб дослідити ситуацію експорту відходів, але про результати її роботи не повідомлялося.

«С.І.Груп Консорт Лтд» отримало монополію на утилізацію небезпечних речовин в Україні в 2011 році, коли міністерство природи очолював Микола Злочевський.


НАЗК програло ще один суд по декларуванню доходів керівника апарату АМКУ

$
0
0

Солом’янський районний суд Києва закрив провадження у справі за позовом Національного агентства з питань запобігання корупції щодо запізнілого звітування директора Департаменту розслідувань порушень законодавства про захист економічної конкуренції – в.о. керівника апарату АМКУ Юрія Литвина про зміни у майновому стані.

Про це свідчить постанова суду від 9 листопада.

НАЗК повідомляло, що у грудні минулого року Юрій Литвин отримав 103 тис. грн заробітної плати, з яких 89 тис. грн були отримані ним 7 грудня. При цьому, чиновник повідомив про нараховану йому суму коштів лише 3 січня, тобто, з порушенням встановленого законодавством 10-тиденного терміну.

У судовому засіданні Юлій Литвин попросив закриту справу за відсутністю у його діях складу правопорушення. Чиновник запевнив, що повну суму заробітної плати отримав 29 грудня, а декларацію подав – 3 січня, тож дедлайну не порушив.

Суд прийшов до висновку, що Литвин направду не мав умислу приховувати зміни власного майнового стану, позаяк після отримання повної суми заробітної плати 29 грудня 2017 року належним чином без зволікань повідомив про такі зміни.

Зауважимо, на початку осені НАЗК підозрювало, що Литвин несвоєчасно повідомив про отримані у грудні минулого року 186 тис. грн заробітної плати (з яких 97 тис. грн були нараховані у червні цього року).

У суді з’ясувалось, що насправді Литвин отримав усю суму коштів у червні цього року, а не у грудні – минулого, тож у його діях не було помічено складу порушення.

Додамо, Юрій Литвин є державним службовцем категорії «Б» – займає посаду директора Департаменту розслідувань порушень законодавства про захист економічної конкуренції АМКУ – в.о. керівника апарату Комітету.

На останній з посад Литвин перебуває всупереч результатам конкурсу на її зайняття, який у 2017 році виграв Дмитро Лосєв – замголови Державного фонду сприяння місцевого самоврядування в Україні з урядової вертикалі Володимира Гройсмана.

Саме як в.о. керівника апарату Комітету цими днями Литвин проводить оціночні співбесіди із керівниками ОТВ АМКУ.

Нагадаємо, у серпні Голова АМКУ Юрій Терентьєв в інтерв’ю «Бізнес. Цензору» повідомив, що всі директори департаментів отримують приблизно одну ставку – оклад. Вони мають право на надбавку за інтенсивність. Юрій Литвин у рейтингу заробітних плат керівників підрозділів АМКУ займає третє місце.

Перше місце у згаданому рейтингу посіла директор Департаменту організаційної роботи Антимонопольного комітету Світлана Гудзенко. За підсумками минулого року чиновниця отримувала в середньому 52 тис. грн на місяць, що є найвищим показником не лише серед керівників підрозділів Комітету, але й серед уповноважених на чолі з головою АМКУ Юрієм Терентьєвим.

У другій половині жовтня цього року Солом’янський райсуд Києва за позовом НАЗК притягнув Гудзенко до адміністративної відповідальності за фактом запізнілої публікації повідомлення про отримані у листопаді 2017 року 84,79 тис. грн заробітної плати. Деклараційну Справу Гудзенко уже направили на розгляд до суду апеляційної інстанції.

Поплавський не задекларував Мercedes за $100 тисяч та палац під Києвом з власним озером

$
0
0

Народний депутат та ректор Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський приховує в декларації елітну нерухомість та коштовний Мercedes-Benz, які оформлені на його підлеглих.

Про це написав Антон Столяров для «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Поплавський декларує, що мешкає в квартирі площею 76 кв м в столичному спальному районі Позняки. Проте на офіційній Instagram-сторінці Поплавського можна побачити безліч фото із розкішного заміського будинку .

Насправді депутат мешкає Бортничах під Києвом в будинку площею 1068 кв м із власною сауною та приватним озером. Площа землі під ним – близько півгектара. Одна із цих земельних ділянок перебуває в оренді у проректора Київського національного університету культури і мистецтв Наталії Гайсинюк. Решта ділянок і сам будинок записані на її 71-річного батька Анатолія Капелюшного. Проте місцеві мешканці підтверджують, що фактичним власником цього майна є саме Михайло Поплавський.

Будинок Поплавського

 

Також Поплавський користується Мercedes-Benz S500 Long 4Matic вартістю близько $100 тис. Ця автівка також відсутня в декларації нардепа. Вона, як і машина-супроводу Mercedes-Benz GLS 350, записана на приватний вищий навчальний заклад «Київський університет культури». Раніше його бенефіціарами через ТОВ «Укрконцерт» були сам Михайло Поплавський та його син Олександр, але у 2016 році Поплавський-старший переписав свою частку Лілію Єременко – заступницю декана Факультету кіно і телебачення державного «Київського національного університету культури і мистецтв», де за сумісництво працює нардеп від «Волі народу».

Нагадаємо, «Київський нацуніверситет мистецтва та культури» забудував житловими будинками та офісним центром землю, яку йому виділили для будівництва та розширення гуртожитків. Частину квартир в цих будинках викупили родичі народних депутатів.

«Укргазвидобування» купило на біржі європейської нафти на 75 мільйонів з «дельтою» $3,3 на барелі

$
0
0

ПАТ «Укргазвидобування» 11 жовтня за результатами електронних біржових торгів на ТБ «Українська енергетична біржа» уклало угоду з компанією «Skywalk Trading OÜ» (Естонія) про постачання сирої нафти попередньою загальною вартістю $2,69 млн, або 75,18 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч на умовах DAP станція Селещина у Полтавській області поставлять 4 500 т сирої нафти, яка має походити з країн ЄС та бути виготовлена в 2018 році. Із них 1 500 т – за попередньою ціною $566 за тонну і 3 000 т – за попередньою ціною $612 за тонну.

Кінцева ціна розраховується за формулою:

P2 = (P2ср + D) x B, де

P2ср – середнє арифметичне усіх середніх котирувань на нафту, опублікованих у виданні «Platt’s Crude Oil Marketwire» у розділі «Brent (DTD)» за всі котирувальні дні місяця відвантаження;

D – поправка до формули, яка складає плюс $3,30 за один барель;

B – коефіцієнт перерахунку барелів у тонни згідно з документом про якість на товар, виданим незалежною сюрвейєрською організацією, підтверджений лабораторією вантажоотримувача – філії «Управління з переробки газу та газового конденсату».

Закладений у формулу для угоди зі «Skywalk» прибуток $3,30 за один барель – майже на чверть менший, ніж було в угоді «Укргазвидобування» з «Полтавською газонафтовою компанією» $4 у квітні 2018 року. Хоча світові ціни на нафту тоді були приблизно такими ж як зараз.

Вантажовідправниками є паливні трейдери UAB «JUMPS» (Литва) та SIA «OVI» (Латвія).

Членами правління естонської фірми «Skywalk Trading OU» із капіталом 2 500 євро є українці Максим та Ірина Рубани. Остання, відповідно до естонського реєстру, – є і одноосібним власником фірми. Ірина Рубан є донькою Ігоря Рубана, колишнього працівника ПАТ «Укртранснафта» та Міненерговугілля часів Януковича. Ігор Рубан також працював у компанії «Транс-Юг», пов’язаній із групою Андрія Адамовського, нинішнього інвестора ТОВ «Трейд-комодіті». Офіс Адамовського у столичному бізнес-центрі «Євразія» знаходиться за вивіскою приймальні народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Олександра Грановського (детальніше про це читайте у статті «Європрокладки «Укргазвидобування» з плямами порошенківців»).

Нагадаємо, прокуратура розслідує кримінальне провадження за фактом протиправної діяльності з боку службовців «Укргазвидобування» під час закупівель у 2017 році. Мова йде про нібито фіктивні договори за результатами біржових торгів зі «Skywalk Trading OU» щодо постачання метил-трет-бутилового ефіру (МТБЕ) російського виробництва без оплати митних платежів за цінами, які слідство вважає завищеними на 30%.

Також компанія «Skywalk Trading OU» фігурує у кримінальному провадженні по схемі так званого «перерваного транзиту» для ухилення для податків на суму $1,12 млн.

Прокуратура злила справу по поверненню 24 гектарів курортної зони в Скадовську, які опинилися у близьких до влади людей

$
0
0

Прокуратура Херсонщини програла свій позов про повернення в державну власність 24 га курортної зони в Скадовську, які незаконно опинилися в приватних руках. Про це написала Вікторія Глєбова у виданні «Вгору» з посилання на рішення Скадовського райсуду Херсонської області від 18.10.2018.

Йдеться про частку території колишнього радгоспу «Україна», що розташована поряд із морем та, згідно з Генпланом Скадовська, передбачалася для будівництва санаторіїв, пансіонатів та дитячих оздоровчих таборів.

Однак у 2008 р. Скадовська РДА своїм розпорядженням безкоштовно віддала ці землі 12 громадянам для ведення особистого селянського господарства. У переліку «щасливих фермерів» фігурували останній директором радгоспу «Україна» Олег Юрченко, його дружина Тетяна Юрченко, дружина тодішнього першого заступника Скадовської РДА Сергія Кульчиковського Ірина Кульчиковська (Бурлака). Інші особи в місті не відомі, але за даними видання, вони були тісно пов’язані з обласним Держгеокадастром та ОДА. Кожен із цих людей отримав по два гектари.

У серпні 2016 р. було відкрито кримінальну справу стосовно посадових осіб відділу Держгеокадастру Скадовського району, в якій йшлося, що протягом останніх років розпорядники земель у районі виділили у власність ділянки для ведення особистих селянських господарств всупереч вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (без розроблення відповідної місцевої містобудівної документації). Кримінальне провадження відкрили за ч. 1 ст. 367 КК України «Службова недбалість». В Судовому реєстрі є тільки один обнародуваний документ про доступ документів із землеустрою у райвідділі Держгеокадастру. Втім, саме на це провадження від 2016 р. посилалася обласна прокуратура, коли подавала позов до суду про повернення до державної власності 24 га.

Прокуратура дійшла висновку, що відведення ділянок у власність здійснено з порушенням вимог земельного та містобудівного законодавства. Документацію із землеустрою не було погоджено з природоохоронними та санітарно-епідеміологічними органами. Крім того, Скадовська РДА затвердила громадянам технічну документацію із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на ділянки без рішення про надання цих ділянок у власність.

На думку прокуратури, РДА надала ділянки водного фонду для ведення особистого селянського господарства, чим порушила правовий режим використання земель водного фонду. Крім того, згідно з Генпланом ділянки розташовані на курортно-рекреаційній території, яка передбачена для розміщення кемпінгу, турбази.

Прокуратура просила визнати незаконними розпорядження РДА, анулювати держакти приватних осіб на право власності на ділянки. Водночас, представник прокуратури на судове засідання не з’явився. Представник РДА захищав своїх попередників, наполягав, що рішення були правомірними.

Відповідачі, тобто власники земель, теж заперечували проти позову. Казали, що прокуратура не надала належних доказів щодо неправомірності дій РДА, не оскаржувала дії Держкомзему та архітектури, не доказала розташування земель у рекреаційній, водоохоронній зоні моря. І суд погодився, що позивач не довів порушення при виділенні ділянок, і відмовив у задоволенні позову.

Херсонська обласна прокуратура мала 30 діб з дня проголошення рішення суду на те, щоб подати апеляційну скаргу. 18 листопада термін закінчився, та скарги не подано.

Коментуючи ситуацію, скадовський правозахисник Іван Шульга висловив думку, що прокуратура просто «зіграла в піддавки», щоб узаконити 12 особам права власності на землі.

Після публікації «Наших грошей» АМКУ оштрафував на 400 тисяч тендерних змовників з Бахмута

$
0
0

Донецьке обласне територіальне відділення АМКУ наклало 403 тис. грн штрафу на Олексія Лемешевського та Людмилу Вовкогон з Бахмута, які у січні-лютому цього року розіграли вісім продуктових тендерів Донецького вищого училища олімпійського резерву імені С. Бубки вартістю 5,05 млн грн. Про це свідчить рішення ОТВ від 13 листопада.

Донецькі антимонопольники розпочали справу про закупівельну змову Олексія Лемешевського та Людмили Вовкогон у квітні поточного року, після відповідної публікації «Наших грошей».

Доказовою базою у справі послугували схожі за оформленням та текстовим наповненням документи учасників, а також наявні дефекти друку на них. Крім того, стало відомо, що підприємці завантажували свої конкурсні документи із незначним часовим інтервалом з однієї IP-адреси, яка за договором належала Лемешевському. Також антимонопольники зафіксували рух коштів між банківськими рахунками обох учасників.

Додатково у рішенні згадано про відсутність змагальності між ФОПами в частині пониження конкурсних цін на досліджуваних аукціонах, та використання підприємцями спільного мобільного номеру для зв’язку.

Також ОТВ зауважило, що у кожній з процедур учасник, який мав вищу від свого спаринг-партнера цінову заявку, подавав неповний пакет документів. Замовник жодного разу не відхилив за це ні Лемешевського, ні Вовкогон, водночас, на цій підставі відхиляв інших учасників.

Більше того, з’ясувалось, що протягом 2011-2017 років підприємці були зареєстровані за однією адресою.

Додамо, у період з осені 2016 року Олексій Лемешевський отримав підрядів на загальну суму 10,56 млн грн за замовленнями двох установ – Донецького вищого училища олімпійського резерву імені С. Бубки (10,18 млн грн) та Центру реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи (380 тис. грн). На рахунку Людмили Вовкогон 2,46 млн грн за договорами зі згаданим Училищем.

Дизайн українського павільйону на Всесвітній виставці в Дубаї обійдеться у 3 мільйони

$
0
0

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України 29 жовтня за результатами тендеру замовило ТОВ «ТД Промфінінвест» послуги для участі України у виставці «Експо-2020» на 2,99 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають розробити концепцію, підготувати ескізи та оцінити витрати щодо представлення експозиції Національного павільйону України на Всесвітній виставці «Експо – 2020» у Дубаї (ОАЕ) із 20 жовтня 2020 року по 10 квітня 2021 року. Все це повинно бути виконано у п’яти варіантах. Найбільша сума у 552 тис грн. піде на послуги з розроблення концептуального архітектурного дизайну павільйону і прилеглої території.

Передбачено аванс до 60% згідно Постанови Кабміну №242 від 19 березня 2012 року.

Переможцем аукціону стало ТОВ «Експосервіс Україна» Олександра Горобея, бо в другому раунді знизило ціну з 4 мільйонів до 3 (трьох) грн.

Замовник, проаналізувавши і дослідивши тендерну пропозицію фірми та інформацію про неї, «дійшов висновку, що існують застереження щодо укладання договору з таким учасником», і відхилив  її. У протоколі він послався на п. 4 ч. 1 ст. 30 закону «Про публічні закупівлі», який дозволяє відхилення, коли «тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації», а також на такий пункт тендерної документації:

«Замовник самостійно досліджує та аналізує інформацію стосовно учасника процедури закупівлі, яка розміщена у відкритому доступі. У разі, якщо під час аналізу інформації замовник дійшов висновку, що учасник не має позитивної ділової репутації або існують застереження щодо укладання договору з таким учасником, замовник може відхилити пропозицію такого учасника, як таку, що не відповідає вимогам тендерної документації».

Документація тендеру передбачала внесення учасником тендерного забезпечення у вигляді електронної банківської гарантії в розмірі 120 тис грн. Тобто учасник, який зробив неправильну ставку, мав вибір або підписати договір на помилкову суму, або відмовитись від підписання, втративши тендерне забезпечення на користь замовника.

«Порошенківець» без конкуренції та відкритих цін узяв 104 мільйони на сільську школу

$
0
0

Департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА 12 листопада уклав угоду з ТОВ «Західметал» про будівництво школи в селі Чабель Сарненського району за 104,27 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2019 року по вулиці Грушевського, 1 мають збудувати школу зі спортивними майданчиками, котельнею, резервуаром, трансформаторною підстанцією, каналізаційною насосною станцією з вбудованим блоком очистки та біоплато. Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

За даними сайту Сарненської райради, школа може бути розрахована на 280 учнів. Таким чином, опосередкована вартість будівництва школи становить близько 372 тис грн. за учнівське місце. Мінрегіонрозвитку в жовтні встановило її для шкіл на рівні 105 тис грн. за учнівське місце, що втричі дешевше, проте невідомо, чи відомство включає туди додаткові споруди на зразок перерахованих вище, меблі, устаткування та обладнання.

Субпідрядниками будуть ТОВ «ВМП Енергоконструкція», ПП «Будівельна компанія «Комфортсервіс», ТОВ «С.П.А.С.», ТОВ «Пром-Енерго-Консалтинг» і ПП «Фірма МВМ Плюс». Гарантійний строк становить десять років. На заробітну плату піде 13,09 млн грн., тобто 13% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 6% – 6,71 млн грн.

Закупівлю провели за переговорною процедурою, бо відкриті торги вже двічі доводилось відміняти через нестачу учасників, оскільки на них приходив лише «Західметал» із ціною 92,87 млн грн. Це на 11% дешевше від вартості неконкурентного договору в 104,27 млн грн., що у свою чергу на 0,3% нижче від очікуваної вартості закупівлі у 104,62 млн грн.

Вибірково перевірені ціни будівельних матеріалів у підсумковій відомості ресурсів, яку «Західметал» подавав на відмінені торги в складі своєї тендерної пропозиції, відповідали ринку та іншим тендерам, а подекуди – й були нижчими від ринку.

Засновником і директором сарненського «Західметалу» є депутат Сарненської райради Олег Жошко (нині – від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», раніше – від партії «Єдиний центр» Віктора Балоги), а підписантом значиться Наталія Ячменюк.

Жошко також володіє сарненським ПП «Леола-2», яким керує Світлана Трепак.


Фірма з батьківщини Авакова розігрують поліцейські тендери на відеореєстратори по всій Україні

$
0
0

Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області 12 листопада уклало угоду з ТОВ «Паблікс групп Україна» щодо закупівлі віодеореєстраторів на загальну суму 230 тис грн.

Про це пишуть «Закупівлі Чернівці» з посиланням на дані системи «Прозорро»

Загалом було закуплено 18 відеореєстраторів, які потрібно поставити до кінця року.

Єдиним конкурентом на торгах переможця була ФОП Аліна Валеріївна Іванкова з Харкова. Вона також була в листопаді єдиним конкурентом «Паблікс групп Україна» на тендерах в семи областях (окрім Вінницької області, де конкурентом виступало ще ТОВ «Лінія автоматики»), за результатами яких фірма замовлення на постачання відеореєстраторів управлінням Нацполіції.

Аналіз тендерної документації ФОП Іванкової та «Паблікс групп Україна» показав, що вона оформлена ідентично. Крім того, ФОП подала в тендерній пропозиції сертифікат на відеореєстратори, виписаний на «Паблікс групп Україна».

Згідно даних системи «Прозорро», ФОП Аліна Іванкова брала участь в 13 закупівлях і всі торги програла. Її конкурентом було «Паблікс Групп Україна», власником якого є також харків’янин Павло Пелипенко.

Аліна Іванкова є співвласницею та керівником ТОВ «Планета реклами плюс». Її партнером тут є власник «Паблікс Групп Україна» Павло Пелипенко. Його фірма вже уклала контрактів з поліцейськими управліннями на понад 1,7 млн грн.

АМКУ не розглянув скаргу на те, як «УЗ» зливає раднику свого екс-гендиректора 21 мільйон на квитковий сервіс «Київ-Бориспіль» (додано)

$
0
0

(Додано дані про рішення адмінколегії АМКУ)

Адміністративна колегія АМКУ з розгляду тендерних скарг 22 листопада не розглянула по суті скаргу на неконкурентну закупівлю «Південно-Західної залізниці» послуг зі створення інформаційної системи з оформлення квитків за маршрутом «Київ-Пасажирський – Бориспіль – Аеропорт» вартістю 21,43 млн грн. Про це повідомив журналіст «Наших грошей» з Комітету.

Причиною для відмови від розгляду стало те, що скаржник ТОВ «Універсальні інформаційні технології» заплатило в державний бюджет за розгляд скарги лише 5 тисяч гривень. Стільки коштує розгляд скарг на закупівлі товарів та послуг. А оскарження тендерів на роботи коштує 15 тисяч гривень. При цьому замовник настояв на тому, що предметом закупівлі у цьому випадку були саме роботі. Адмінколегія не могла бачити що саме є предметом закупівлі у цьому випадку, коли приймала скаргу до розгляду на початку листопада. Оскільки у даному випадку була переговорна закупівля, і замовник навіть не оприлюднював тендерну документацію. Відтак колегія при остаточному вирішенні питання щодо розгляду посилалась виключно на дані Південно-Західної залізниці.

За даними керівника ДП «Прозорро» Василя Задворного, у грудні функціонал системи «Прозорро» має бути змінено таким чином, аби було видно предмет закупівлі за кодом CPV.

26 жовтня «Південно-Західна залізниця» опублікувала повідомлення про намір укласти з ТОВ «Віртуальні технології і системи» договір на створення квиткового сервісу Київ-Бориспіль для автоматизації процесів управління пасажирськими перевезеннями «Укрзалізниці».

Підставою для проведення закупівлі по переговорній процедурі став експертний висновок Харківської Торгово-промислової палати від 22 жовтня.

ТОВ «Універсальні інформаційні технології» оскаржило процедуру закупівлі в АМКУ, зауваживши, що жодних правових підстав для неконкурентного вибору виконавця замовлення – немає.

Як повідомляло видання «ЗБК», раніше залізниця не укладала договори на розробку додаткового програмного забезпечення для автоматизації процесів управління пасажирськими перевезеннями УЗ вартістю більше 3 млн грн.

Київське ТОВ «Віртуальні технології і системи» («ВІТЕС») у лютому 2015 року заснували Марина Чорнобривець та Володимир Шеховцов.

За даними «Youcontrol», влітку цього року компанія перейшла у власність ТОВ «Контент Тревел Нетворк» (90%) та Григорія Безкровного (10%). Останній був радником по економічній безпеці генерального директора «Укрзалізниці» Зенко Афтаназіва у 2005 році, військовий пенсіонер.

«Контент Тревел Нетворк» через компанію «Тікетс Тревел Нетворк ГМБХ» (Австрія) належить Андрію Інгульському та Сергію Кравцю, який виступає бенефіціаром компанії. Інгульський та Кравець відомі як кінцеві власники фірми «Тікетс.Юей», яку ділять з ПАТ «Кий Авіа».

Довідково:

Юридична адреса «ВІТЕСу» з моменту реєстрації залишається незмінною – вулиця Шовкуненка, 6 у Києві. У цьому ж будинку зареєстровані ще три ІТ-компанії: ТОВ «Автоматизовані системи керування і обслуговування» («АСКІО», нині у стані припинення), ТОВ «Е-Системи» та ТОВ «ІТ Сістемс».

«АСКІО» ділять ТОВ «Е-Системи» (90%) та Марина Чорнобривець. «Е-Системи» належать Світлані Кропивницькій. Раніше «АСКІО» належало Ларисі Безкровній – дружині згадуваного Григорія Безкровного.

Одноосібним власником «ІТ Сістемс» є Андрій Шкурко з Луганщини. Він є бізнес-партнером Володимира Іващука по ТОВ «5ПІЕЛЬ». Іващук – колишній очільник нині припиненого ДП «Український транспортно-логістичний центр» «Укрзалізниці» (2011-весна 2014). До зайняття цього крісла обіймав посаду начальника Головного комерційного управління «УЗ».

Також Шкурко раніше був директором ТОВ «Сігнум ІТ». Директором цієї фірми також Юрій Назаров, нинішній керівника Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА. Назаров також був співвласником ТОВ «Конім груп», яке мало спільний контактний телефон з ТОВ «Ваніла Скай» Наталії Новохацької. Це сестра Олександра Новохацького, який до 2014 року керував ДП «Проектно-конструкторське технологічне бюро з автоматизації систем управління на залізничному транспорті України» Мінінфраструктури. У свою чергу вищезгадана фірма «Сігнум ІТ» надавала послуги з розроблення пакетних програмних засобів для Донецької, Придніпровської, Одеської, Південно-Західної залізниці.

Нардепи пропонують зібрати в держбюджет до 1 мільярду з надприбутків власників «зеленого» тарифу

$
0
0

Народні депутати пропонують на період дії «зелених» тарифів ввести збір з доходу від реалізації вітрової та сонячної електроенергії. Це дозволить державному бюджету отримати до 1 млрд грн. на рік за рахунок надприбутків енергетиків.

Цю поправку народні депутати Ігор Луценко (Батьківщина) і Павло Різаненко (БПП) запропонували внести до законопроекту № 9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який 8 листопада був прийнятий у першому читанні.

Депутати пропонують збирати гроші з виробників сонячної та вітрової електроенергії по тим об’єктам, де сукупна встановлена потужність складає 3 МВт або більше, та які введено в експлуатацію у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Закарпатській, Кіровоградській, Чернівецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та у м. Севастополь.

Ставка збору різниться в залежності від року введення об’єктів в експлуатацію і виду енергії. Для введених у 2016 році сонячних об’єктів – 2% від доходів отриманих від реалізації електроенергії, для введених у 2017 році сонячних та введених у 2018 вітрових об’єктів – 5%, для введених у 2018 році сонячних і у 2019 вітрових – 10%, для введених у 2019 році сонячних об’єктів – 15%.

Депутати пояснюють доцільність введення додаткового збору з виробників наявність у них надприбутків (windfall tax).

«Лише за останні 2 роки вартість фотоелектричних модулів знизилася на 30%. Зростає і продуктивність технологій сонячної генерації. Нижчими темпами, але іде здешевлення технологій і для вітростанцій. Оскільки «зелений» тариф є фіксований і не знижується, то на сьогодні власники СЕС та ВЕС отримують надприбутки, їх IRR може досягати 25%-30% у твердій валюті, а період окупності 4-5 років (при нормальній 7-8 років)», – обгрунтувують свою пропозицію автори поправки.

Введення зборів для окремих областей поясннють тим, що саме у вищевказаних регіонах зосереджені найбільші генеруючи потужності.

«Стягнення збору з потужностей у цих регіонах одночасно стимулюватиме більш рівномірне покриття енергогенеруючими потужностями і інших регіонів України, що сприятиме енергетичній безпеці держави», – відмітили депутати.

За підрахунками Луценка і Різаненко, в результаті сплати такого збору очікуються додаткові бюджетні надходження у розмірі 0,5-1 млрд грн на рік.

Нагадаємо, «зелені» тарифи в Україні є одними з найвищих у світі. Раніше лобісти спробували звільнити від оподаткування імпорт обладнання для виробництва енергії із відновлювальних джерел. При цьому відповідну правку у законодавство намагались внести до законопроекту про виплату аліментів.

Верховний Суд купує Land Cruiser Prado за 1,2 мільйони, підходящий голові суду

$
0
0

ДП «Дирекція з експлуатації та обслуговування» Верховного Суду оголосила про проведення тендеру щодо закупівлі Toyota Land Cruiser 150 Prado очікуваною вартістю 1,20 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Джип Toyota Land Cruiser Prado 2.7 Dual VVT-i Comfort повинна мати чорний колір, клімат-контроль, камеру заднього виду, дорожній авто-комплект, системи безпеки, дві фронтальні, дві бокові та колінну подушку водія і дві шторки безпеки, триступеневий підігрів передніх сидінь, мультимедійну систему ToyotaTouch (радіоприймач, CD/MP3/WMA-програвач) з кольоровим багатофункціональним сенсорним дисплеєм 8 дюймів та 9 динаміками.

У листопаді одна з філій «Укргазвидобування» придбала такий Land Cruiser Prado за 1,1 млн грн., а автосалонах Land Cruiser Prado Comfort продають за 1,15 млн грн.

Згідно з постановою Кабміну № 332, в якій йдеться про граничні суми витрат на придбання легкових автомобілів державними органами, установами та організаціями, які утримуються за рахунок держбюджету, в переліку високопосадовців Верховного Суду, для яких передбачені автівки за 1,20 млн грн., вказано лише голову ВС.

Верховний Суд очолює Валентина Данішевська. Керівником ДП «Дирекція з експлуатації та обслуговування» Верховного Суду є Петро Кавіцький.

Ось навіщо краде влада: Мінстець дав «Петру і Мазепі» 700 тисяч на протидію російській пропаганді

$
0
0

ДП «Центр захисту інформаційного простору України» Міністерства інформаційної політики 31 жовтня уклало три угоди з ТОВ «Петро і Мазепа Медіа» про інформаційні послуги на загальну суму 732 тис грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Закупівлі провели за переговорною процедурою, оскільки компанія є переможцем трьох мистецьких конкурсів Мінінформполітики на тему «Захист інформаційного простору України від зовнішнього інформаційного впливу».

До кінця року мають створити 60 статей по 12 200 грн. Нагадаємо, раніше у жовтні ПАТ «Укргазвидобування» замовило іншому агентству виготовлення рекламних телевізійних сюжетів по 12 642 грн., статей для преси по 8 813 грн. і матеріалів для он-лайн-видань по 5 998 грн., причому розміщення останніх залежно від сайту коштувало ще 8-41 тис грн.

Замовлені Мінінформполітики статті порівну поділено на три окремі проекти:

  • Імідж України у контексті протидії російській пропаганді: тематичні блоки «Зброя», «Фашисти», «Україна і терористи», «Україна порушує права людини», «Україна і газ», «Росія і вибори».
  • Виявлення та опис вразливих місць інформаційного простору, шляхом ідентифікації та деталізації актуальних соціальних проблем, що можуть бути використані для роздмухування неприязні між різними соціальними групами в Інтернеті: тематичні блоки «Огляд інформаційних загроз з боку РФ», «Інформаційні вразливості країн Балканського півострову», «Інформаційні вразливості країн Балтії», «Інформаційні вразливості країн ЄС», «Інформаційні вразливості США та Росії».
  • Виявлення шляхом розвідки з відкритих джерел (OSINT) доказів гібридної агресії Російської Федерації проти України: тематичні блоки «Медіа та громадськість», «Втручання у справи третіх країн з боку РФ», «Контрсанкційна політика російського уряду», «Військова присутність РФ у різних регіонах світу та на територіях ОРДЛО та Криму», «Економічний інструментарій впливу російського уряду на світовій арені», «Інші питання, що стосуються інформаційної безпеки та агресії РФ».

Тексти з інфографікою, фото та/або відео орієнтовним обсягом 10 тис знаків із пробілами будуть написані українською та перекладені російською та англійською мовами. Вони не мають містити дискримінації за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання тощо.

Нагадаємо, днями провладний блогер Карл Волох заявив:

«…владі доводиться красти, щоб на ці гроші хоч почасти інформаційно і організаційно протистояти атаці об’єднаних путінсько-олігархічних інформаційних військ».

Зареєстроване в листопаді 2017 року інформаційне агентство «Петро і Мазепа Медіа» зі статутним капіталом 1 тис грн. належить Дмитру Підтуркіну (70%) та Віктору Трегубову (30%). За угодами, компанія дозволяє замовнику використання виготовленого нею інформаційного продукту, але також має право розміщувати його на своєму сайті «Пётр и Мазепа».

Трегубов значиться засновником громадської організації «Деморда» разом з Юрієм Гудименком, Тарасом Котовим, Олександром Нойнецем, Андрієм Ткаченком, Антоном Швецем і Ігорем Щедріним (співзасновник ГО «Медконтроль»).

Підтуркін також є співзасновником ТОВ «Український інститут російських стратегій» разом з Олександром Нойнецем та Борисом Ісаєвим. Нойнец разом з радником президента України Петра Порошенка Юрієм Бірюковим працював у партійній організації БПП в Миколаївській області.

У ТОВ «Менеджмент консалтинг групп» партнерами Підтуркіна виступають Сергій Слинько, Галина Мажара, Тетяна Ісаєва та Тетяна Багачева. У 2008 році директором цієї фірми був Роман Богачов, який за часів Януковича був заступником міністра охорони здоров’я. Тоді ж Підтуркін також був радником міністра МОЗ Раїси Богатирьової.

Viewing all 21016 articles
Browse latest View live


Latest Images

<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>