Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all 20920 articles
Browse latest View live

Мерія Покровська без тендеру залила півтора мільйона «сімейній» фірмі мера

$
0
0

Відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської міської ради (Донецька обл) 13 вересня за неконкурентною процедурою уклав угоду з ТОВ РБУ «Донмонтаж» щодо капітального ремонту вартістю 1,47 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Буде проведено капремонт початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу «Покровська музична школа ім. М.Д. Леонтовича», роботи потрібно закінчити до 2018 року. Вартість робіт на 2017 рік становить 502 тис грн, з яких субвенція – 488 тис грн. Вартість робіт на 2018 рік – 967 тис грн. з місцевого бюджету.

Гарантійний строк робіт становить два роки.

РБУ «Донмонтаж» зараз записане на депутата Мирноградської міської ради Павла Солодуху. До нього засновниками фірми були Валентина Хасенко та Вікторія Требушкіна. Остання – дружина мера Покровська Руслана Требушкіна, який в 2010-2015 році був мером Мирнограду, де зареєстроване РБУ «Донмонтаж». Фірма отримала держзамовлень на 7,53 млн грн.

Солодуха в жовтні минулого року зареєструвався фізособою-підприємцем і з того часу отримав держзамовлень на 7,84 млн грн. Найбільшими його замовниками були відділ освіти Мирноградської міськради, який замовив робіт на 3,79 млн грн, та відділ культури Покровської міськради – 3,03 млн грн.

Як повідомляли «Наші гроші», на початку серпня мер Покровська Руслан Требушкін провів позачергову сесію міськради для погодження дозволу КП «Покровськводоканал» передати в якості благодійності в безкоштовну оренду Головному управлінню поліції в Донецькій області нове авто Toyota Camry вартістю 886 тис грн. Автомобіль було куплено за гроші міського бюджету. На сесії Требушкін пояснив, що таким чином  місто вирішило зробити подарунок керівництву поліції області за оновлення автопарку для місцевих поліцейських.


У Миколаєві поліцейський, який взяв у водія хабар у $900 та iPhone-6, заплатив штраф у 20 тисяч

$
0
0

Суд визнав інспектора патрульної поліції Миколаєва Сергія Станкевича винним у хабарництві та призначив йому штраф у 20 тисяч 400 гривень.  Про це йдеться у вироку Ленінського райсуду Миколаєва від 23 серпня.

Згідно з матеріалами суду, у лютому 2017-го Станкевич отримав у водія автомобіля “BMW 330” хабар у $500 та iPHONE 6 вартістю $290 за те, що не відправлятиме його машину на штрафмайданчик та не складатиме протокол про притягнення його до відповідальності за керування авто з підробленим технічним паспортом.

При цьому, з метою конспірації, Станкевич попросив отримати хабар свого знайомого Олександра Кушніра, пообіцявши йому за це винагороду у $100.

Через тиждень водій знову звернувся до Станкевича про допомогу: інший патруль вилучив у нього водійське посвідчення за керування автомобілем без свідоцтва про реєстрацію.

Сприяння у поверненні водійських прав Станкевич оцінив у $400 і відправив на допомогу Кушніра, який взяв у водія за свої послуги 5 тисяч гривень. Інших 5 тис. гривень водій то ж дня передав Станкевичу.

Станкевич і Кушнір не заперечували своєї вини.

Суд присудив кожному з них штраф у 20 тисяч 400 грн. Станкевичу також заборонено протягом 3 років займати посади, пов’язані із здійсненням функцій представників влади.

Рішення ще не набуло законної сили, оскільки ще не сплив термін апеляційного оскарження.

У Києві поліція розслідує справу з ЖК «Перспектива», де замість реконструкції школи будують висотки

$
0
0

Суд надав слідчому Нацполіції доступ до документів ТОВ «Глобал Строй-3» та ТОВ «Київмонтажбуд», які будують житловий комплекс «Перспектива» у Києва на Троєщині на самовільно зайнятій земельній ділянці. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду міста Києва від 19 серпня.

Слідство встановило, що у 2004 році Київська міська рада передала у постійне користування Деснянській районній у м. Києві держадміністрації земельну ділянку площею 2,46 га для завершення будівництва школи. Земля розташована у 26-му мікрорайоні житлового масиву Вігурівщина-Троєщина по вул. Т. Драйзера, 40.

Наразі ця ділянка оточена парканом. На ній розташовані незавершені новозбудовані багатоквартирні будинки ЖК «Перспектива», будівництво яких продовжується. Згідно до паспорту об’єкта тут проводиться реконструкція нежитлового будинку та будівництво житлової прибудови. Поруч з новобудовами розміщена будівля відділу продаж ЖК «Перспектива», у якому всупереч законодавству здійснюється попередній продаж квартир.

Замовником будівництва житлового комплексу «Перспектива» є ТОВ «Глобал Строй-3» та ТОВ «Київмонтажбуд». У 2014 році Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) у м. Києві зареєстрував декларацію про початок виконання будівельних робіт, згідно з якою  земельна ділянка використовується на підставі договору оренди земельної ділянки. Цю угоду управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) нібито зареєструвало у 2011 році. Під час перевірки встановлено, що документ не реєструвався, а у «Глобал Строй-3» з «Київмонтажбуд» відсутні правовстановлюючі документи на користування землею.

Слідчі, які розслідують кримінальне провадження № 12012110060000120, звернулися до суду з клопотанням надати їм документи з підписами службових осіб «Глобал Строй-3» та «Київмонтажбуд», які знаходяться в київському ДАБІ. Суд надав доступ.

У 2015 році тодішній радник Кличка Павло Рябікін відносив ЖК «Перспектива» до 40 проблемних житлових комплексів, які незаконно будують компанії «Укогруп» та «Сіті Груп», що  контролюються скандальним забудовником Анатолієм Войцеховським («Еліта-центр»). Він був затриманий ГПУ минулого року за підозрою в несплаті податків та створенні злочинного угрупування, яке захоплювало землю у Києві.

Засновником ТОВ «Глобал Строй-3» є Багтіяр Багіров, керівником вказана Олена Величко. Фірма зареєстрована за тією ж адресою, де здійснюється будівництво житлового комплексу: вул. Т. Драйзера, 40. Багіров разом з іншим відомим забудовником Олегом Репою є співвласником ТОВ «Міжнародна будівельна компанія «Партнер». У 2008-2010 рр. Репа займав керівну посаду в «Укогруп» Войцехівського.

«Київмонтажбуд» зараз називається ТОВ «Євро-клінт». Власником і директором є Алікрам Ібрагімов. Підприємство раніше було прописане по вул. Т. Драйзера, 40, зараз воно зареєстроване у Харкові.

У 2013 році суд залишив недобудовану школу на ділянці площею 2,46 га на Троєщині по вул. Т. Драйзера, 40 у власності ТОВ «Глобал Строй-3». Цього річ Київська міська рада почала узаконювати самобуди Войцехівського ЖК «Перлина Троєщини» та ЖК «Маргарита».

Прокурори Матіоса приховують те, куди зникло $30 тисяч хабара митника Шокала

$
0
0

Військова прокуратура Західного регіону відмовилась надати інформацію, куди зникли $30 тис. хабара, які давав колишній заступник начальника Львівської митниці Володимир Шокало військовому прокурору. Так само прокуратура відмовчується, за яких обставин Шокалу змінили обвинувачення, повідомляють «Наші гроші. Львів».

Володимира Шокала затримали 17 березня 2017 року, коли він передав хабар у розмірі $40 тис. військовому прокурору Львівського гарнізону Владиславу Савинцю за закриття кримінального провадження щодо виявлених фактів щомісячних поборів з підлеглих.

Однак у вироку від 28 серпня, згідно з яким заступник митниці був засуджений до штрафу у розмірі 8500 грн, вказано, що розмір хабара становив вже $10 тис. У документі не повідомляється, яким чином сума зменшилась в 4 рази.

Відомо, що генпрокурор Юрій Луценко у день затримання Шокала прозвітував у себе на сторінці у Facebook, що митник передавав $40 тис хабара. Аналогічно, у березневих ухвалах по цій справі теж фігурує $40 тис., а не $10 тис. Крім того, саме таку суму хабара вказала у своєму прес-релізі військова прокуратура Західного регіону.

Ще 7 вересня «Наші гроші. Львів» звернулись у прес-службу військової прокуратури за коментарем про обставини такого зменшення хабара, однак там відмовились надати інформацію усно і сказали писати запит.

Втім не допоміг і письмовий запит. Після тижня очікування редакція отримала відписку, в якій прокуратура так і не пояснила зникнення $30 тис.

14 вересня ми звернулись повторно з листом про отримання усного коментаря від керівництва прокуратури або прокурора, який підтримував державне обвинувачення у суді. Станом на 18 вересня прокуратура так і не спромоглась нічого пояснити.

Прес-секретар прокуратури просто перестала підіймати слухавку. А перший заступник військового прокурора Західного регіону Євген Білоусов у телефонній розмові з журналістом «НГ. Львів» вперто кілька разів повторив, що прокуратура вже дала письмову відповідь на запит, а потім взагалі сказав, що погано чує та поклав слухавку. На другий дзвінок він вже не відповідав.

Насамкінець, у понеділок, 18 вересня, журналіст «НГ. Львів» зателефонував о 15:30 до начальника секретаріату військової прокуратури Західного регіону Андрія Ройка, щоб з’ясувати, чи нарешті вже розглянули у прокуратурі звернення. Він пообіцяв розповісти про це за 40 хвилин, але у домовлений час і навіть пізніше слухавки у секретаріаті вже ніхто брав.

Окрім суми хабара також була змінена стаття ККУ. Суд визнав Володимира Шокала винним у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 369-2 КК (наданні неправомірної вигоди службовій особі за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функції держави), що допускає м’яке покарання у вигляді штрафу. Натомість, підозру про вчинення злочину йому оголошували за іншою статтею – ч. 3 ст. 369 КК (надання неправомірної вигоди службовій особі, що займає відповідальне становище), якою передбачає покарання лише у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років.

Єдина нова інформація, яку ми отримали за запитом від прокуратури, це те, що вони оскаржать «м’якість покарання та правильність кваліфікації вчиненого діяння». Для оскарження вироку є 30 днів.

Справу Шокала розглядав голова Сихівського районного суду Сергій Лєсной, який перебуває у відпустці, і в суді відмовляються надавати коментарі за його відсутності.

Варто додати, що 28 серпня у Сихівському районному суді, що виніс вирок Шокалу, змагалися прокурор Василь Шимко та захисник Тарас Самбір. Ця ж пара зустрічалась і в іншій справі. У 2016 році Василь Шимко представляв державне обвинувачення на суді проти Олександра Остапця, директора ДП «Львівський бронетанковий завод», якого судили за службову недбалість та розтрату і привласнення майна. Захисником виступав Тарас Самбір. У підсумку, суд виправдав Остапця за однієї зі статей обвинувачення та визнав винним за іншою, призначивши йому покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років умовно з випробувальним терміном 3 роки та штрафом – 11,9 тис. грн.

За місяць чернівецькі комунальники вдвічі підняли ціну бітуму допугодами

$
0
0

КП «Чернівецьке міське комунальне підрядне шляхово-експлуатаційне підприємство» 4 серпня внесло зміни в угоду з ТОВ «Компанiя Адванс» про закупівлю бітуму на 16,14 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Згідно договору від 30 червня, до кінця року мали поставити 2 800 т бітуму нафтового дорожнього по 5 766 грн./т, у тому числі 1 400 т – марки БНД 70/100 та 1 400 т – марки БНД 60/90. При цьому торги пройшли із майже двократною формальною економією відносно очікуваної вартості закупівлі.

Згодом умови змінили додатковими угодами дев’ять разів, підвищуючи ціну у зв’язку з коливанням ціни на ринку та відповідно зменшуючи обсяг закупівлі. Зрештою остання додаткова угода з посиланням на довідку Хмельницької торгово-промислової палати встановила ціну 1 245 т бітумів на рівні 12 970 грн./т. Загальна сума договору не змінилась. Таким чином, протягом липня ціна бітуму зросла принаймні вдвічі.

Наприкінці червня КП «Еко-Сан» Лозівської міської ради Харківської області замовило бітум БНД 70/100 по 8 870 грн./т і досі жодного разу не підвищувало ціну. Це майже у півтора рази дешевше від нинішньої ціни чернівецьких комунальників.

На початку липня на тендері Черкаської САД, виграному білоруським облавтодором, бітум БНД-60/90 коштували 9 750 грн./т.

У середині липня КП «Дорожник» Херсонської міської ради замовило бітум БНД 60/90 по 8 970 грн./т, а в серпні підняло ціну до 9 876 грн./т. Однак це все одно на третину дешевше від остаточної ціни для Чернівців.

Нині ТОВ «Біт Трейдінг» із нижчою на 0,02% ціною відхилили, бо воно не надало документи переможця. Дорожчими конкурентами були ПП «Інгус Ойл», ТОВ «Кулон-Груп», ТОВ «Торговий дім «Атлантік», ТОВ «Бітекс» і ТОВ «Торговий дім «Біоіл».

«Компанією Адванс» володіють Тадеуш Вжишневський і Сергій Флорінський.

Усього з 2008 року вона отримала підрядів 81,48 млн грн., із яких 63,24 млн грн. – у нинішнього замовника.

Дружина «регіонала» з оточення Продивуса натендерила в Кернеса вже 142 мільйони на таємному ремонті проспекту

$
0
0

Департамент будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради 14 вересня за результатами тендеру замовив ТОВ «Спеціалізована механізована колона № 23» («СМК № 23») капітальний ремонт естакади №3 по проспекту Льва Ландау за 79,92 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У травні фірмі замовили ремонт шляхопроводу через Московський проспект за 36,70 млн грн. А днями повідомили про намір замовити ремонт естакади №3 там само за 25,00 млн грн. Після підписання цього договору її тендерний здобуток на капремонті комплексу транспортних споруд по проспекту Ландау складе 141,62 млн грн.

В усіх випадках підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

За нинішньої угодою, до кінця 2019 року біля перетину з Московським проспектом виконають розбірні роботи, влаштують проїжджу частину, деформаційні стики та дренажну систему, відремонтують опори, стійки та прогонові будови, нанесуть захисний шар, наростять ригелі опор, ізолюють тротуари та розділову смугу, нанесуть розмітку та встановлять знаки.

Переможець орендує більшість техніки у ТОВ «Тавріяінвест», ПП «Грузтранс», ТОВ «Акос-Херсон», ТОВ «ХВБК», ТОВ «Дорожньо-будівельне управління-208», філії «Цюрпинська ДЕД» ДП «Херсонський облавтодор» і КП «Херсонміськсвітло». Він подав аналогічний договір субпідряду з ПАТ «Мостобуд» за 2016 рік про капремонт деформаційних швів естакади Південного мостового переходу через Дніпро в Києві.

На заробітну плату піде 2,58 млн грн., тобто три відсотки загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще піввідсотка – 361 тис грн.

Ціна угоди на 0,2% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 80,11 млн грн.

Єдиним конкурентом було херсонське ПП «К О Л О С» Олександра Алєєва, який володіє ПП «Дутік» одноосібно і ТОВ «Типографія-24» із Геннадієм Мішуковим. За даними держреєстру ЗМІ, ці двоє у 2005 році заснували газету «Південний регіон». У 2014 році в газети з такою ж назвою відкликали реєстрацію за сепаратизм, однак невідомо, чи йдеться про одне й те ж видання.

Херсонська «СМК № 23» належить Олені Опанащенко, директором є Ігор Єрьоменко.

За даними системи «YouControl», донедавна партнерами Олени Опанащенко по цій фірмі були Олександр Дядйов і Роман Українець. У 2015 році Дядйов ішов у Херсонську облраду, а Українець – у Херсонську міськраду від партії «Відродження», першим кандидатом якої був чоловік Олени Опанащенко – Михайло Опанащенко, екс-нардеп від Партії регіонів та колишній голова Ліберальної партії України. Той керує корпорацією «Укрмостобуд», куди входять зокрема нинішній переможець, Укрдіпробудміст і ТОВ «Мостобуд» іншого екс-нардепа-«регіонала» Володимира Продивуса.

Нагадаємо, у Харкові список «Відродження» очолював мер міста Геннадій Кернес.

Представником «СМК № 23» у «Прозорро» є помічниця Опанащенка Діана Бобровська.

Чиновники Труханова, які розпиляли тендери на горілий табір «Вікторія», купили автівок на 2,3 мільйона

$
0
0

Управління капітального будівництва Одеської міської ради 15 вересня за результатами тендеру замовило ТОВ «Автогруп Одеса» легкові автомобілі на загальну суму 2,31 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Фірма поставить три автівки KIA Optima 1,7 VGT дизель /7 DCT/ Business/ 2016 року випуску по 770 тис грн. Кожне авто матиме двозонний клімат-контроль, подушки безпеки водія та пасажира, бічні подушки та шторки, подушка безпеки колін водія, круїз-контроль з функцією обмеження швидкості, партронік ззаду та попереду, панель приладів поліпшеного типу «Super Vision» COLOR, 5 СоlorТFTTouchscreen + CDP / MP3 + камера заднього виду + «Harman/Kardon», роз’єми AUX і USB, Bluetooth.

У відкритих джерелах є інформація, що KIA Optima у комплектації Business можна придбати за 771 тис грн. Автівка у базовій комплектації Сomfort коштує 698 тис грн.

На торгах єдиним конкурентом ТОВ «Автогруп Одеса» було дочірнє підприємство «Базіс авто», засновником якого є ТОВ «Автомастер» одесита Сергія Діброва. Воно запропонувало вищу ціну – 2,36 млн грн. Під час аукціону фірми не понижували свої пропозиції. Очікувана вартість склала 2,39 млн грн.

Засновниками ТОВ «Автогруп Одеса» є британська компанія ТОВ «Лекскар індастріз» та Галина Малик, яка вказана бенефіціаром фірми. Керівник Вадими Курносеенко. На останніх місцевих виборах він балотувався до Одеської міськради від ВО «Батьківщина», але не пройшов.

Управління капітального будівництва Одеської міської ради очолює Борис Панов. Саме це управління у 2016 році освоїло 11,08 млн грн. на додаткових роботах по реконструкції одеського дитячого табору «Вікторія», серед яких були роботи і по встановленню автоматичної пожежної сигналізації.

Як відомо, в ніч з 15 на 16 вересня в таборі «Вікторія» згоріла двоповерхова дерев’яна будівля. Внаслідок пожежі загинули троє дітей.

Екологи Жебрівського під прикриттям переселенців розпиляли 12 мільйонів на ремонті парку

$
0
0

Департамент екології та природних ресурсів Донецької ОДА 14 серпня за результатами відкритих торгів уклав з ТОВ «Юсс-Транзит» (м. Краматорськ, Донецька обл.) договір підряду на виконання робіт з реконструкції парку на суму 11,64 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Роботи пройдуть в парку «Ювілейний» у смт. Олександрівка Донецької області.

Єдиним конкурентом «Юсс-Транзит» на торгах було ТОВ «Крам-Металсервіс» з пропозицією в 12,15 млн грн. В ході електронного аукціону фірми не зробили жодного кроку на пониження ціни.

Завантажені учасниками в систему «Прозорро» документи свідчать про те, що під час підготовки тендерних пропозицій між «Юсс-Транзит» та «Крам-Металсервіс» могло відбуватися узгодження участі у процедурі закупівлі. Так, замовник вимагав надати довідки в довільній формі, які містять інформацію про наявність у штаті працівників відповідної кваліфікації, а також інформацію про наявність обладнання та матеріально – технічної бази. Але довільні довідки обох фірм виявилися схожими за структурою та порядком викладення даних, містять аналогічні скорочення та орфографічні помилки, що може вказувати на те, що вони готувалися однією людиною.

Також майже ідентично виглядають гарантійні листи, які подали обидві фірми.

«Крам-Металсервіс» не надало забезпечення пропозиції у вигляді банківської гарантії, що за законом у будь-якому разі мало б потягнути за собою відхилення пропозиції. Крім цього, документи фірми мають численні недоліки та невідповідності тендерній документації, наприклад, відсутні сторінки 4-6 Статуту. Все це у сукупності може вказувати на те, що фірма не мала реального наміру перемагати у торгах.

27 червня Департамент екології та природних ресурсів Донецької ОДА вніс зміни до тендерної документації з ренонструкції парку «Ювілейний», виклавши її в новій редакції. Зокрема, було змінено критерії оцінки пропозицій – поряд з критерієм «Ціна» (70%) з’явилася вимога залучення до виконання робіт працівників, які зареєстровані як тимчасово переміщені особи та проживають на території Донецької області» (30%).

3 липня ТОВ «ЮСС-Транзит» уклало одразу 25 угод цивільного правового характеру на надання послуг  з фізичними особами, що мають статус тимчасово-переміщених осіб, зі строком дії до 31.12.2017 р.

Переможець тендеру «ЮСС-Транзит» зареєстроване в Краматорську по вулиці Шкадінова, б. 48, кв. 41. Засновниками товариства є мешканці Краматорська Юрій Криклій, який одночасно є його директором, та Людмила Криклій. Раніше до складу засновників фірми входили Олександр Кучерук та Олександр Белявський. За тією самою адресою в Краматорську зареєстроване ПП «Діміант», оформлене на сина Криклія – Дмитра, прописаного в гуртожитку Харківського національного економічного університету. Контактний телефон ПП «Діміант» +380935524752 використовує ТОВ «Б.Р.С.» (Дніпро), власницею якого є мешканка Краматорська Віра Ганзєра.

Субпідрядником ТОВ «ЮСС-Транзит» має виступити ТОВ «Будівельна компанія Крамміськбуд» (м. Краматорськ). Учасниками товариства є Олександр Морозов, Станіслав Русаненко та ТОВ ««Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів Укрмашінвест». Належить фірма Людмилі Ульященко та Олені Близнюк – невістці Анатолія Близнюка, екс-голови Донецької ОДА. Співзасновником раніше був Максим Єфімов, який наразі є президентом ПАТ «Енергомашспецсталь», де заступником гендиректора є Сергій Близнюк – син Анатолія Близнюка. Нині Єфімов – нардеп у фракції «БПП». Ульященко наразі займає в ПАТ «Енергомашспецсталь» посаду директора з економічних питань.

Директором та засновником «Крам-Металсервіс» (м. Барвінкове, Харківська обл. ) є мешканець Краматорська Віктор Ребріков. Раніше місцезнаходження фірми було зареєстроване в Донецьку по вулиці Воїнська, 16а. Одночасно Ребріков спільно з Нінель Овчаренко є власником ТОВ «Метал-Сервіс», яке він зареєстрував за місцем свого проживання в Краматорську.

Закон України «Про захист економічної конкуренції» за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, передбачає штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.


«Харківобленерго» через суд зливає засвічену схему приватизації «Центренерего» угрупуванням Крючкова

$
0
0

Господарський суд Харківської області визнав недійсним договір між АК «Харківобленерго» та ТОВ «Легіст Інвест» про відступлення права вимоги боргу в 9,94 млн грн.  у ПАТ «Центренерго».

Позов про розрив угоди подало «Харківобленерго». Офіційною підставою скасування договору стало те, що право укладати договори до 200 млн грн могло лише правління, а не в.о.голови, який і дозволив підписати договір.

Раніше цей борг дозволяв «Легіст Інвесту» контролювати приватизацію «Центренерго».

Нагадаємо, Господарський суд Києва порушив справу про визнання банкрутом ДЕК «Центренерго» ще  у лютому 2004 року.

Як раніше повідомляли «Наші гроші», у листопаді 2016 року госпсуд Києва відмовив низці державних та приватних кредиторів, які хотіли отримати від «Центренерго» понад 2,3 млрд грн старих боргів, визнавши кредиторську заборгованість компанії на суму лише в 136 млн грн.

Відразу після цього кілька старих кредиторів переуступили свої вимоги до «Центренерго» на загальну суму 70 млн грн чотирьом новим фірмам – ТОВ «Тера», ТОВ «Транснова», ТОВ «Баланс Груп» та ТОВ «Легіст Інвест», які контролюються групою компаній Дмитра Крючкова.

Таким чином той сконцентрував більшість визнаних судом боргів «Центренерго», що давало йому перевагу в комітеті кредиторів. Сам Крючков стверджував, що купівля боргів потрібна була йому не для банкрутства, а для приватизації компанії.

Після розірвання договору між «Харківобленерго» та «Легіст Інвест», фірми Крючкова залишились власниками меншої частини боргів «Центренерго» – 60 млн грн.

Окрім того, сьогодні у судовому порядку вирішується питання законності заміни попередніх кредиторів «Центренерго» (ТОВ «Востокенергоремонт» та ВАТ «Укренергобудмеханізація») на дві фірми Крючкова – ТОВ «Баланс Груп» та ТОВ «Легіст Інвест». Апеляційний суд залишив реєстр вимог кредиторів без змін, однак Вищий госпсуд відправив справу у цій частині на новий апеляційний розгляд.

За даними нардепа Сергія Лещенка, призначення в енергокомпаніях, якими управляють Суркіси та Крючкови, лобіює заступник голови фракції ББП Ігор Кононенко.

Зв’язок Крючкова з Кононенком також раніше підтвердив голова НКРЕКП Дмитро Вовк, якому бізнес-партнер президента радив Крючкова як «непоганого менеджера».

65% акцій «Харківобленерго» належить державі, ще 29%  знаходиться у володінні компанії «Garensia Enterprises Limited» (Кіпр), яку пов’язують з Костянтином Григоришиним.

У 2015 році контроль над роботою «Харківобленерго» і «Запоріжжяобленерго» здійснювали менеджери, пов’язані з фірмою «Енергомережа» Дмитра Крючкова. Після оголошення його в розшук за розкрадання на запорізькому обленерго, роботу цих обленерго від групи Суркісів почав курувати Олександр Сагура – голова наглядової ради «Прикарпаттяобленерго» та фірми «Укренергоконсалт». Тоді Фонд держмайна призначив в.о. голови правління «Харківобленерго» Володимира Яворського. Він балотувався до Харківської облради від «Блоку Петра Порошенка». Обласний осередок БПП знаходиться за тією ж самою адресою, що й фірми Сердюка.

«Селидоввугілля» переплатило третину «прокладці», у якої спільні контакти з фірмою бойовика «Оплоту»

$
0
0

Державне підприємство «Селидіввугілля» (м. Селидове, Донецька область) 15-16 серпня за неконкурентною процедурою уклало дві угоди з ТОВ «Універсал Інвест-Строй» щодо постачання рудстійок на загальну суму 386 тис грн.

Про це повідомляється в системі «Прозорро».

«Універсал Інвест-Строй» має поставити держпідприємству 71 кбометр рудстійок з хвойних порід дерева D10-20 см. L 2-4м.  та 66 куб м дерева діаметром D18-22 см. L 2-4м. на суму 191 тис грн. За іншою угодою від 16 серпня фірма поставить 150 куб м рудстійки з хвойних порід діаметром 10-20 см та довжиною 2-4м. Сума цієї угоди – 195 тис грн.

Розрахунки показують, що рудстійки D10-20 см L 2-4м коштуватимуть держпідприємству 1300 грн/куб м. За даними системи «Прозорро», в січні-лютому 2017 р. ФОП Качейшвілі Георгій Юрійович продавав ДП «Селидіввугілля» рудстійки хв. порід D10-20 см. L 2-4м. на 37% дешевше – по 950 грн./куб м.

ТОВ «Універсал Інвест-Строй» було зареєстроване в лютому 2015 р. в Києві по вулиці Мельникова, 18Б, офіс 3. Статутний капітал товариства становить 1000 грн. За даними «Прозорро», замовлення від державних вугледобувних підприємств товариство почало отримувати з квітня 2017 р., коли директором товариства став донеччанин Дьяков Юрій Іванович. До квітня 2017 р. директором товариства був Карпина Ярослав Ігорович.

З того часу ТОВ «Універсал Інвест-Строй» уклало з державними підприємствами «Селидіввугілля», «Мирноградвугілля» та «Первомайськвугілля» 28 угод на поставку різних запчастин та матеріалів на суму 6,80 млн грн.

Юрій Дьяков є єдиним власником «Універсал Інвест-Строй». За даними Єдиного держреєстру Дьяков зареєстрований за адресою: м. Донецьк, вул. Капітана Ратнікова, буд. 20А, кв. 106. За цією ж адресою на даний час зареєстроване ПП «Техпромоборудование» зі статутним капіталом в 100 грн. В якості контактного номеру телефону підприємства в реєстрі зазначений номер 050-472-40-79, який наразі використовує «Універсал Інвест-Строй» (саме цей номер телефону товариство зазначає в якості контакту в укладених договорах). Директором та єдиним учасником ПП «Техпромоборудование» є Батраков Юрій Васильович, що зареєстрований на непідконтрольній уряду території в м. Чистяково (раніше – Торез) по вулиці Революції, 58. За даними Центру «Миротворец», мешканець Чистяково Батраков Юрій Васильович, 18.03.1989 р. н., є бойовиком незаконного збройного формування «Оплот».

Оточення «смотрящого» Альоші отримає на ремонт донецької школи додаткові 6 мільйонів

$
0
0

Департамент капітального будівництва Донецької ОДА  29 серпня уклав угоди з ТОВ «Строительство и монтаж» про додаткові роботи з термомодернізації будівлі НВК «Гришинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» загальною вартістю 5,63 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Торік у жовтні Департамент капбудівництва Донецької ОДА за результатами тендеру замовив «Строительство и монтаж» роботи з капітального ремонту Гришинської ЗОШ Покровського райради, що має стати опорною школою району. Вартість тоді робіт з капремонту (І черги та ІІ черги) склала 11,86 млн грн. При цьому на торгах було відхилені дві дешевші пропозиції, зокрема, через неправильно заповнені учасниками торгів довідки.

У серпні цього року «Строительство и монтаж» отримала також підряд на капремонт цього ж об’єкту ІІІ черги будівництва – за 6,59 млн грн.

З урахуванням останні угод, загальна вартість з модернізації школи зросла до 24,08 млн грн.

Необхідність додаткових робіт виявили при співставленні фактичних обсягів робіт з проектними. Також замовник повідомив, що у проектній документації не врахували низку робіт, необхідних для завершення підряду.

Двома договорами від 29 серпня сторони узгодили виконання додаткових підрядних робіт протягом 35-36 днів. Роботи в рамках І черги будівництва (2,98 млн грн.) включають заповнення прорізів, ремонт штукатурки фасадів, їх утеплення плитами з оздобленням, утеплення покриття мінеральною ватою з улаштування пароізоляції, улаштування кроквяної системи, демонтажні роботи. Фірма також планує провести вогнезахисну обробку деревини. Додатковими роботами у ході ІІ черги будівництва (2,64 млн грн.) визначені: улаштування підлог, штукатурення стін, ремонт залізобетонних поверхонь, улаштування підвісних стель, демонтажні роботи.

Згідно з договірною ціною, фірма отримає прибуток у розмірі 78 тис. грн (1,39% від загальної вартості договорів).

Власниками ТОВ «Строительство и монтаж» є прописані за однією адресою в окупованій Ясинуватій Донецької області В’ячеслав Опря (99,9%) та Аліна Статулова (0,1%). Опря є керівником ПП «Стальпромінвест» Юрія Прокоповича – бізнес-партнера екс-депутата Донецької міськради Андрія Альоші. Прокопович і Андрій Альоша були співвласниками нині припиненого ТОВ «Авдіївський деревообробний завод». У січні 2014 році Андрія Альошу призначили радником з питань взаємодії з бізнесом та залучення інвестицій тодішнього  голови Запорізької ОДА Олександра Пеклушенка. ЗМІ повідомляли, що в такій формі Запоріжжя отримало нового «смотрящего» від президента Віктора Януковича.

У березні цього року головна військова прокуратура ГПУ відкрила кримінальне провадження за підозрою в фінансуванні тероризму, у рамках цієї справи Альоша проходить як один із «тіньових керівників», афілійованих з Віктором Януковичем і Юрієм Іванющенком.

Як прокурор САП двічі провчила суддів, які повертали їй обвинувальний акт у справі “Я від Кононенка”

$
0
0

Спершу нагадаємо деталі. Свого часу виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Андрій Пасішник писав міністру економіки Айварасу Абромавичусу смс-ки, що він “від Кононенка”, а його призначення на посаду заступника Абромавичуса “с премьером согласовали”. Прокуратура протрактувала ці смс-ки як “втручання у діяльність державного діяча” (покарання – до 3 років).

Однак, не зважаючи на те, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура готова розпочати судовий процес – справа стоїть. На сторожі спокою намертво став Солом’янський суд, при чому використовуючи лише один спосіб: періодично повертаючи прокуророві обвинувальний акт.

Можливість повернути акт – прописана в ст. 291 Кримінального процесуального кодексу, точніше в 9 пунктах, яким має бути обвинувальний акт. Тобто суд має право повернути його прокурору, якщо бракує чогось із тих 9 пунктів. Це – гарантія того, що обвинувачення буде якісним.

Після цього у прокурора варіантів є два: або доопрацювати документ, або ж подати апеляцію. Після доопрацювання чи виграшу апеляції обвинувальний акт розглядають уже інші судді.

Але іноді гарантія якості обвинувачення перетворюється в інструмент затягування судового процесу. Судді або хочуть відкараскатися від справи, або ж хтось їх попросив затягнути процес

Щонайменше ось таким “відкараскуванням” нам видалася історія справи Пасішника в суді.

У серпні 2016 колегія суддів на чолі з головуючим Сергієм Агафоновим повернула прокурору Ользі Яровій обвинувальний акт уперше. Причин було три.

Причина перша.

Суду не сподобалось формулювання, що Пасішник писав смс-ки “продовжуючи незаконний вплив шляхом переконання та можливого залякування” Абромавичуса. Судді сказали, що детектив та прокурор роблять припущення щодо можливого залякування потерпілого, а це – грубе порушення, бо обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях.

Причина друга.

В обвинувальному акті вживаються слова “залякування” і “схиляння”, тож судді не зрозуміли чи інкримінується Пасішнику “залякування” як форма незаконного впливу.

Причина третя

В матеріалах справи фігурують документи Пасішника, які принесли в приймальню Абромавичуса. Суд наголосив, що їх принесли інші люди, але прокурор цього в обвинувальному акті не зазначила.

Прокурор Ярова подала апеляцію і виграла її. Апеляція вказала, що висновки суду під керуванням Агафонова є безпідставними, бо колегія вийшла “за межі предмету судового розгляду, який вирішується у підготовчому судовому засіданні, та фактично вдався до дослідження обставин та способу вчинення кримінального правопорушення, що є неприпустимим на даній стадії судового розгляду”.

Справа повернулася до Солом’янського суду. Але у квітні 2017 прокурору обвинувальний акт  повернула вдруге уже  суддя Алла Захарова. Тепер причин було 5:

Причина перша

Можливий злочин Пасішника – підслідність Нацполіції, а не НАБУ.

Причина друга

Прокурор Яровая, яка може своєю постановою віднести провадження до підслідності НАБУ – цього не зробила

Причина третя

В обвинувальному акті не сказано, що Абромавичус є громадянином Литви, лише зазначено, що він “уродженець Литви”, а також не вказано його місце народження

Причина четверта

До обвинувального акту не додана обов’язкова розписка про отримання копії обвинувального акту адвокатами Пасішника.

Причина п’ята

По закону, коли прокурор передає обвинувальний акт до суду, його копію він має передати також і адвокатам підозрюваного разом з копією реєстру матеріалів досудового розслідування. Суддя Захарова сказала, що в реєстрі досудового розслідування бракує даних про потерпілого, підозрюваного та свідків. Наприклад, не зазначені адреси місця проживання свідків, їх ім’я по батькові та їх контакти, перекручені або не названі прізвища тощо.

Тож, вирішила Захарова, обвинувальний  акт та додатки до нього не відповідають вимогам КПК.

Прокурор Ярова знову іде до Апеляційного суду, і у травні 2017 його виграє. Судді сказали, що в обвинувальному акті все виписано добре, при цьому недоліки містить додаток – реєстр матеріалів досудового розслідування. Але по закону суд має право повернути обвинувальний акт прокурору, якщо він не відповідає нормам КПК. Акт, а не додатки до нього. А з підслідністю теж все гаразд. Відповідний документ підписав заступник Холодницького Володимир Кривенко і від лютого 2016 року ця постанова –  в матеріалах кримінального провадження, що було в документах, наданих суду.

Тож, 26 вересня о 15 годині у Солом’янському суді, згаявши цілий рік, нарешті почнеться розгляд справи «Я від Кононенка» по суті.

Але зважаючи, як ця справа почалась, гадаємо тривати вона буде довго.

 

Блог від: Аліна Стрижак, «Наші Гроші»

АМКУ зацікавився тим, як ФГВ без конкурсу обрав «американців» для продажу боргів на 13 мільярдів

$
0
0

Антимонопольний комітет України досліджує залучення Фондом гарантування вкладів фізосіб майданчиків ТОВ «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» та ТОВ «Дебтекс Україна» до реалізації банківських боргів на суму 13 млрд грн.

Про це повідомила уповноважена АМКУ Агія Загребельська.

За її словами, мова йде про права вимоги за позиками, які були раніше видані низкою банків, а потім передані ними в заставу Національному банку за кредитами рефінансування. В рамках дослідження ринків реалізації арештованого майна та майна неплатоспроможних банків АМКУ отримав сигнал від суб’єкта ринку про те, що ФГВФО обрав для реалізації активів восьми банківських установ без проведення конкурсу або іншої конкуретної процедури обрав  дві компанії ТОВ «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» та ТОВ «Дебтекс Україна». Заявник поінформував, що усунення конкуренції інших потенційних учасників ринку свідчить про вчинення антиконкуретних дій.

Виданню «УБР» Загребельська уточнила, що поки це перевірка АМКУ, попередні результати комітет планує отримати вже за місяць. Зараз готується вимогу до ФГВФО,  НБУ та учасників ринку надати інформацію.

«Дебтекс Україна» і «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» – українські «дочки» американських компаній «Debt Exchange Inc» (DebtX) і «First Financial Network» (FFN). До їх створення могли бути причетні юристи, які можливо належать до оточення заступника глави Адміністрації президента Олексія Філатова, який опікується судовою реформою.

На початку місяця ФГВФО повідомив, що 19 вересня планує продати права вимоги за кредитами банків на суму 13 млрд грн з дисконтом 90%. Офіційна інформація про результати цього аукціону відсутня. Про намір взяти участь в аукціоні заявила інвестиційна група «ICU», яка є  є близькою до президента Петра Порошенка – компанія займалась продажем російських активів «Рошену». Співвласниками «ICU» до призначення главою НБУ була Валерія Гонтарева (у 2014-2016 роках задекларувала 100 млн грн доходу від продажу частки в ICU) та екс-міністр енергетики Володимир Демчишин. Управляючий директор «ICU» Макар Пасенюк – фінансовий радник президента Порошенка.

Директором-розпорядником Фонду гарантування є Костянтин Ворушилін, діти якого є міноритарними акціонерами «Міжнародного інвестиційного банку», який підконтрольний Порошенку і де  Ворушилін працював до приходу у ФГВФО, це свій пакет в цьому банку він передав своїм дітям.

Сільрада на Донеччині делегувала організацію тендера приватникам, які розіграли його між фірмами однієї власниці

$
0
0

ТОВ «Управління капітального будівництва Слов’янського району» від імені Андріївської сільради (Донецьк аобл.) 18 вересня замовило ТОВ «Рембудпроект 2010» будівельні роботи загальною вартістю 3,77 млн грн. Про це повідомляється на сайті «Прозорро».

Замовлено будівництво споруд для забору води з підземного джерела з установкою водонапірної башти об’ємом 15 куб м, розташованої по вулиці Зеленій у селі Варварівка (1,67 млн грн), а також проведення робіт з благоустрою території по вулиці Миру у селі Андріївка (2,10 млн грн). Обидва населені пункти знаходяться у підпорядкування Андріївської сільради Слов’янського району Донецької області.

У травні цього року Андріївська сільрада оголосила конкурс з визначення генеральної будівельної організації для передачі функцій замовника зазначених робіт. Про результати конкурсу та ціну послуг фірми-переможця на сайті не повідомили, однак, вже в серпні «УКБ Слов’янського району» оголосило про замовлення зазначених робіт.

Конкурентом «Рембудпроект» на конкурсі з благоустрою Андріївки було ТОВ «Трест Донбасводбуд», під час торгів з закупівлі робіт в Варварівці конкурентом цих двох фірм було ПП НВП «Спецшахтобуд», однак замовник відхилив її через невідповідність пропозиції умовам тендерної документації.

«Рембудпроект» та «Трест Донбасводбуд» належить мешканці Слов’янська Ользі Бобух. Нещодавно вона претендувала на посаду начальника відділу капітального будівництва Слов’янської міської ради, однак, будучи єдиним кандидатом, не з’явилась на конкурс.

Перелік будівельно-монтажних робіт з благоустрою території включає улаштування лотків, моста, тротуарів, огорожі майданчика та дворів, а також установлення дитячого обладнання.

У кошторисі прописана купівля болтів М10*70 за ціною 6,81 грн/шт., однак на ринку можна знайти такі болти за 3 грн./шт.. Фірма вказала вартість поребриків 500х60х200 и на рівні 31,35 грн/шт., плити бетонні тротуарні з параметрами 500х500х80 коштуватимуть 6,12 тис грн. за куб м, пісок природний рядовий – 567,8 грн./ куб м (відпускна ціна – 60 грн/м3, транспортна складова – 496 грн). Вартість години роботи робітника-будівельника зафіксували у розмірі 21,60 грн, а робітників зайнятих керуванням машин – 27 грн.

Щодо робіт з установки водонапірної башти, то підрядник отримає прибуток у розмірі 16 765 грн (1% від загальної вартості підряду) Підряд включає будівництво споруди для забору води, зовнішніх мереж водопостачання та електропостачання, а також роботи по благоустрою.Згідно з угодами, підрядник має завершити роботи по обох об’єктах до кінця 2018 року. Сторони передбачили 10-річний гарантійний строк на роботи.

ТОВ «УКБ Слов’янського району» засноване у жовтні 2016 року, власником є Дмитро Марченко. Уже через місяць після заснування фірма отримала підряд від Андріївської сільради на будівництво мереж зовнішнього освітлення вартістю 320 тис. грн. З моменту заснування «УКБ Слов’янського району» отримала підрядів загалом на 2,7 млн грн, майже 1 млн грн з яких – від Андріївської сільради.

Дмитро Марченко також є учасником ТОВ «Славенерго», яке ділить з Ігорем Торгіним та Володимиром Малюгіним. Останній – колишній директор КП Слов’янської райради «Управління капітального будівництва».

Генпрокуратура зуміла програти в суді угоду ще з одним фігурантом «справи Пшонки»

$
0
0

Генеральна прокуратура програла у судах боротьбу за ще одного фігуранта справи про розкрадання бюджетних коштів колишнім генпрокурором Віктором Пшонкою. Про це свідчить рішення Верховного Суду від 8 серпня.

Цим рішенням ВСУ залишив в силі ухвалу Апеляційного суду Києва, який 15 лютого скасував вирок і направив провадження щодо Ганни Соколовської-Аржаткіної на повторне досудове розслідування.

Мова йде про вирок Печерського райсуду Києва, який 23 серпня 2016 року затвердив угоду про визнання винуватості між ГПУ та Ганною Соколовською-Аржаткіною. За цією угодою остання була засуджена до 5 років ув’язнення умовно з трирічним іспитовим строком за організацію фіктивного підприємництва, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі, та пособництво колишньому керівництву Генпрокуратури у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах.

Згідно з матеріалами суду, Соколовська-Аржаткіна протягом 2012-2013 рр. за попередньою змовою з іншими особами організувала створення та придбання кількох фіктивних підприємств, залучаючи для цього малозабезпечених громадян та осіб зі свого оточення. Ці фірми у подальшому використовувалися для відмивання коштів. У справі фігурують ТОВ «Голд-Лайф» та ТОВ «Телсі».

Останнє відоме тим, що у 2013 році отримало від Генпрокуратури часів Пшонки 69 млн грн нібито за ремонт офісів ГПУ, хоча роботи фактично не проводило. Від «Телсі» гроші перераховувались на рахунки фіктивного ТОВ «Прайм-Консалт», після чого переводились у готівку.

Згідно з матеріалами суду, Соколовська-Аржаткіна пішла на співпрацю зі слідством, «добровільно надала показання про викриття іншої особи у вчиненні злочину, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України», а відтак прокуратура підписала з нею угоду про визнання винуватості, яку Печерський райсуд затвердив.

Адвокати Віктора Пшонки оскаржили це рішення, і Апеляційний суд Києва у лютому цього року скасував вирок і відправив справу Соколовської-Аржаткіної на повторне досудове розслідування.

Таке рішення Апеляційний суд мотивував тим, що затверджена зі Соколовською-Аржаткіною угода про визнання винуватості порушує права та інтереси Віктора Пшонки.

Зокрема, адвокати екс-генпрокурора вказували, що в угоді йдеться про співучасть Пшонки у заволодінні чужим майном (69 млн грн), що всупереч презумпції невинуватості встановлює його вину у скоєнні цього злочину. І це, як наголошували адвокати,  попри те, що Генпрокуратура зупинила розслідування кримінального провадження проти Пшонки за ч. 5 ст. 191 КК.

Таке рішення Печерського суду, на думку колегії суддів, «свідчить про нехтування презумпцією невинуватості та правом на справедливий судовий розгляд, що є неприпустимим з точки зору дотримання прав і свобод громадянина Пшонки».

Колегія суддів вказала, що Печерський суд також не врахував, що у тексті угоди при викладенні фактичних обставин правопорушень, вчинених Соколовською-Аржаткіною, зазначено прізвища осіб, які не є фігурантами цієї справи, в тому числі й прізвище Пшонки. Крім того, в угоді й в обвинувальному акті вказуються дані стосовно його посади, посадових обов’язків тощо, тобто інформація, за якою можна ідентифікувати особу.

Колегія суддів дійшла до висновку, що «наведена обставина є безумовною підставою для скасування вироку» Печерського районного суду.

Крім того, Апеляційний суд визнав обґрунтованим зауваження адвокатів Пшонки про те, що вирок Соколовській-Аржаткіній був винесений незаконним складом суду.

Так, адвокати вказували на те, що двоє з трьох суддів, які затверджували угоду, були слідчими суддями на стадії досудового розслідування інших кримінальних проваджень, з яких згодом була виокремлена справа проти Соколовської-Аржаткіної, а відтак вони не мали права брати участь в суді першої інстанції при її розгляді.

У результаті Апеляційний суд задовольнив скаргу адвокатів Пшонки, скасував вирок Печерського суду і відправив справу Соколовської-Аржаткіної на повторне досудове розслідування.

Генпрокуратура оскаржила це рішення у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ, однак у квітні цього року суд відмовив їй. У серпні Верховний Суд відмовив ГПУ у допуску справи до провадження.

Нагадаємо, торік булла розірвана ще одна угода з одним з фігурантів «схеми Пшонки».

Так, впродовж 2015-2016 років прокуратура уклала угоди про визнання винуватості з кількома учасниками схеми, зокрема з фіктивними керівниками ТОВ «Телсі» Ігорем Ципухом та Дмитром Ковальчуком, та ТОВ «Прайм-Консалт» – Василем Усатюком.

Одеські суди затвердили відповідні угоди і усім трьом були присуджені штрафи у 38 тис. 250 грн.

Однак адвокати Пшонки у листопаді 2016-го домоглися скасування вироку щодо Дмитра Ковальчука. Його справа, як і Соколовської-Аржаткіної, відправлена на повторне досудове розслідування. Решту угод Генпрокуратура змогла відстояти у судах, вони набули законної сили.

Крім того, справа проти двох ключових учасників провадження – сина екс-депутата Юрія Крука – Бориса Крука та начальника одного з одеських відділень ПАТ «КБ Надра» Антона Іванова вже рік «гуляє» по столичних судах. Спочатку цю справу мав розглядати Печерський суд, однак згодом вона була передана до Деснянського райсуду столиці, оскільки «усі нині працюючі судді Печерського райсуду не можуть брати участь в даному кримінальному провадженні, оскільки безпосередньо брали участь у кримінальному провадженні як слідчі судді». Розгляд справи призначено на 20 вересня.


Генпрокуратура купила два членовози Land Cruiser за 2,5 мільйона

$
0
0

Генеральна прокуратура України 18 вересня за результатами тендеру замовила ТОВ «ВІДІ Автострада» два позашляховики на загальну суму 2,55 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Фірма поставить два чорних автомобіля Toyota Land Cruiser 150 Prado 2.8 Comfort по 1,28 млн грн. Кожен повнопривідний позашляховик матиме камеру заднього виду, шкіряне покриття керма, двозонний клімат-контроль, круїз-контроль, систему відмикання дверей і запуску двигуна Smart Entry, аудіо-систему Toyota Touch 2 c кольоровим сенсорним дисплеєм 7″ і дев’ятьма динаміками, фронтальні та бокові подушки безпеки водія і переднього пасажира, захисні шторки другого ряду.

На ринку таку модель продають по 1,35 млн грн., а у базовій комплектації Toyota Land Cruiser коштує 974 тис грн.

На тендері єдиним конкурентом ТОВ «ВІДІ Автострада» із групи «ВіДі» Віталія Джуринського було дніпровське ТОВ «Фірма «Алмаз Мотор, ЛТД» Олексія Шоха та Олександра Корнієнка з групи компаній «Алмаз». Фірма запропонувала суму на 500 грн. вищу, від переможця. Очікувана ціна склала 2,80 млн грн.

Як повідомлялося, 13 вересня Генпрокуратура купила 15 автомобілів Toyota Corolla у найдорожчій комплектації на загальну суму 9,27 млн грн. У 2016 році ГНУ за 5,00 млн грн. придбала для САП дві Toyota Camry, три Toyota Corolla та один Volkswagen T6 Caravelle.

Покрівлю університету в Рубіжному без тендеру відремонтує фірма депутата з «Оппоблоку»

$
0
0

ВП «Регіональний центр професійної освіти Луганського національного університету ім. Т. Шевченка» (Старобільськ) 19 вересня за неконкуретною процедурою уклав угоду з ТОВ «Рубіжанська будівельна компанія «Оргмін» щодо ремонту покрівлі на суму 199 тис грн.

Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Замовлено ремонт покрівлі майстерні  Рубіжанського відділення Відокремленого відділення «РЦПО Луганського нацуніверситету Шевченка». Строк дії договору – до кінця року, замовник перерахує 30% авансу.

Засновниками РБК «Оргмін» є Максим Стеценко та Артем і Олексій Чередниченки. Останній – депутат Рубіжанської міської ради від «Опозиційного блоку». Від цієї партії балотувався нинішній мер Рубіжного Сергій Хортів. Мер також є засновником Благодійного фонду «Ельза» разом з Любов Сидоренко та Олексій Башкір. Це помічник лідера парламентської фракції «Опозиційний блок» Юрія Бойко. Сам Хортів раніше був помічником нардепа з «Опозиційного блоку» Юлія Іоффе.

За даними «Прозорро», РБК «Оргмін» отримала держзамовлень на 7,57 млн грн., більшість з яких від Управління житло-комунального господарства Рубіжанської міськради.

Атомники замовили турецько-українській фірмі мобільних генераторів ще на 36 мільйонів

$
0
0

ДП «НАЕК «Енергоатом» 28 серпня за результатами тендеру замовило ТОВ «Далгакиран компресор Україна» обладнання для енергоблоків №1,2,4 Рівненської АЕС на 35,63 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У грудні поставлять три мобільні дизель-генераторні станції напругою 0,4 кВ виробництва «Cummins Power Generation Ltd.» (Британія) у всепогодному контейнері на напівпричепі МАЗ-991900-010 без тягача:

  • 2 шт. – C550D5e по 10,37 млн грн.
  • 1 шт. – C1100D5b за 14,89 млн грн.

У червні «Енергоатом» замовив цій фірмі таку саму станцію C1100D5b для Запорізької АЕС, але з повнопривідним сідельним тягачем КрАЗ-6443 Євро-5 у комплекті по 15,49 млн грн. Таким чином, на вантажівку припадає різниця приблизно у 608 тис грн. У червні ПАТ «Укргазвидобування» купило сідельні тягачі КрАЗ-6443-0100083-05 Євро 5 2017 року випуску по 1,57 млн грн., а в Росії КрАЗ-6443 продають по 2,98 млн руб., або 1,34 млн грн. Однак із червня курс англійського фунту стерлінгів зріс на шість відсотків, що могло вплинути на вартість імпортного обладнання. Крім того, вартість доставки у Рівне та Запоріжжя може відрізнятися.

У січні «Далгакиран компресор Україна» продала атомникам станцію Cummins C1100D5b напругою 0,4 кВ у всепогодному контейнері на причепі-контейнеровозі з тягачем КрАЗ-6443 Євро-5 для енергоблоку №3 за 11,90 млн грн.

Гарантійний строк експлуатації становить три роки, строк служби – тридцять років.

Ціна угоди на піввідсотка нижча від очікуваної вартості закупівлі в 35,83 млн грн.

Засновниками «Далгакиран Компресор Україна» є турецьке АТ «Далгакиран Макіна Санаї Ве Тіджарет Анонім Ширкетіі» та киянин В’ячеслав Дінков. Останній також володіє ТОВ «Променергообладнання» з Іллічівська Одеської області.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Компанія Тітал» киянина Павла Брицького і Петра Брицького, професора кафедри історії України Чернівецького національного університету.

Ця фірма була співзасновником ТОВ «Дозор» разом із «Благодійний фонд сприяння державній пожежній охороні міста Києва», що заснували Ігор Немировський і Анатолій Косар. Останній в 2003-2006 роках працював начальником Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій в місті Києві. Пов’язані з його родичами фірми отримали ліцензії ДСНС на посередницькі послуги з передачі тривожних сигналів про пожежу. Із 2010 року він очолював Управління екологічної політики та техногенної безпеки Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Турки виграли в одеситів 115 мільйонів на ремонт проспекту Бажана на Дарниці

$
0
0

КК «Київавтодор» 18 вересня за результатами тендеру замовила ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» реконструкцію проспекту Миколи Бажана у Дарницькому районі за 115,12 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До травня 2018 року виконають підготовчі та дорожні роботи, влаштують тротуари та благоустрій, у тому числі на розв’язках станцій метро Славутич (Південний міст), Осокорки, Позняки і Харківська та на місцевому проїзді від Харківської до вулиці Вірменської. Протяжність проспекту становить трохи більше 6 км.

Замовник не оприлюднив підсумкові відомості ресурсів та кошториси разом із договором, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення. Натомість у складі пропозиції переможця завантажено кошторисний файл у форматі .imd, який можна відкрити лише за допомогою спеціалізованої програми.

Гарантійний строк на гранітні бортові камені складає 15 років, на бетонні та залізобетонні бортові камені, зливоприймальні чавунні решітки, люки, опорні бетонні плити під люки та бар’єрне оцинковане огородження – 10 років, на асфальтобетонне покриття – 5 років.

На заробітну плату піде 3,52 млн грн., тобто три відсотка загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще третина відсотка – 421 тис грн.

Ціна угоди майже на піввідсотка нижча від очікуваної вартості закупівлі в 115,60 млн грн.

Єдиним конкурентом було ПП «Київшляхбуд», причому обидва учасники не знижували ціну під час аукціону. У складі пропозиції фірма із групи авторитетного бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова завантажила аналогічні договори без додаткових угод із додатками, пояснивши, що Генпрокуратура вилучила їх 22 березня. На підтвердження надано протокол обшуку офісу та ухвалу суду в рамках кримінального провадження №42017000000000596 від 3 березня. Службовців «Київавтодору» і переможців тендерів «Київшляхбуд», ПрАТ «Броварське шляхово-будівельне управління №50», ТОВ «Глобус-авто», ТОВ «Тілльман Інжинірінг» і ТОВ «Основа» підозрюють у виведенні коштів на рахунки фірм з ознаками фіктивності. У якості проміжних ланок від «Київшляхбуду» до таких фірм у справі фігурують ТОВ «Будівельна компанія Ескадор» і ТОВ «Ростдорстрой».

Власниками «Онур Конструкціон Інтернешнл» є Онур Четінджевіз, Ісхан Четінджевіз з Туреччини та львів’янин Олег Фаріон. Останній з 2011 року керує ПП «Глоріо» Олени Караахметоглу, яке управляє рестораном у Брюховичах.

У смітник на Харківщині за 90 мільйонів закладуть утричі дорожчий бентоніт, ніж у Краматорську

$
0
0

Департамент житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації за результатами тендеру замовив ТОВ «Спеціалізоване підприємство «Ековтор» будівництво комплексу по управлінню комунальними відходами у Вовчанському районі за 90,21 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Комплекс зведуть за межами населеного пункту на території Симонівської сільради до кінця 2019 року. Збудують виробничий комплекс із прибудованими адміністративно-побутовими приміщеннями, внутрішньо-майданчикові під’їзди, дороги і тротуари, створять ділянку складування та захоронення ТПВ (котлован та дренаж), придбають обладнання лінії сортування та устаткування, влаштують зовнішнє електропостачання та електроосвітлення, а також благоустроять територію.

За підсумковою відомістю ресурсів, бентонітовий мат ActiMat 50 із показником витрати потоку (flux index) 5×10-9 куб. м/кв. м/с і масою загальною\бентоніту на одиницю площі 5 200\5 500 г/кв. м коштує 317 грн./кв. м, а ActiMat 50 C ламінований водонепроникний – 350 грн./кв. м (тут і далі тендерні ціни вказано без ПДВ і доставки).

У травні на подібному тендері КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» Донецької облради Actimat 30 із показником витрати потоку 7×10-9 куб. м/кв. м/с та масою загальною\бентоніту на одиницю площі 3 200\3 500 г/кв. м коштував 84 грн./кв. м. Це втричі дешевше від ціни придбаного харків’янами мату іншого типу.

Дорожні плити ПДН (ПАГ) -14 (6,0х2,0х0,14) замовили по 6 434 грн./шт. У відкритих джерелах їх можна 67 тис грн./шт.

Різна гарячекатана арматурна сталь коштує 15 700 грн./т, пісок природний рядовий – 66 грн./куб. м, асфальтобетон щільний крупнозернистий типу А марки 1 – 1 351 грн./т, а щільний дрібнозернистий типу А марки 1 – по 1 055 грн./т, що загалом відповідає ринку.

Переможець не планує залучати субпідрядників більш ніж на 20% суми угоди, однак перерахує дрібнішим субпідрядникам 17 млн грн. Техніку він орендує у київського ТОВ «Лімна-Груп», дніпровського ТОВ «Старкор» і харківського ТОВ «Техстандарт-Плюс».

Ціна угоди на третину відсотка нижча від очікуваної вартості закупівлі в 90,51 млн грн.

Єдиний конкурент ПП «ВВК-Стиль» Сергія Олійника зі статутним капіталом 100 грн. пропонував на 3% нижчу ціну, але його відхилили за відсутність низки кваліфікаційних документів. При цьому обидва учасники не знижували ціни під час аукціону.

Закупівлю провели з другої спроби. Перший тендер завершився абсолютно так само, та згодом договір визнали недійсним. За даними «Харківського антикорупційного центру», від «СП «Ековтор» 27 липня його підписала Тетяна Юрченко, хоча не мала права, бо вже два дні не керувала фірмою. На нинішньому, повторному тендері строк подання пропозицій був мінімальним – 15 днів.

Харківське «СП «Ековтор» засноване у 2011 році Тетяною Юрченко з Донецька. Нині ж фірма належить дніпровцю Олександру Біленку та одеському ТОВ «Екорегіон-77» Сергія Ляшевського та Сергія Дікарева зі статутним капіталом 1 тис грн.

Директором із 25 липня 2017 року став Роберті Абакелія.

У жовтні  2015 року «СП «Ековтор» виграло тендер на будівництво полігону ТПВ за 93,88 млн грн. в м. Люботин Харківської області, яке мало завершитись до кінця 2016 року. Як писав «ХАЦ», щодо цього було відкрито кримінальне провадження. Підрядник розпочав будівництво і засмічення не лише до підписання договору, але й на земельній ділянці, яка не була для цього призначена. Проти будівництва активно протестували місцеві мешканці.

У 2015 році «СП «Ековтор» підозрювали у привласненні бюджетних коштів під час будівництва полігону в Богодухові Харківської області.

Нагадаємо, поліція з початку року підозрює службовців управління ЖКГ виконкому Золотоніської міськради (Черкаська обл.) у внесенні на користь цієї фірми завідомо неправдивих відомостей до актів виконаних робіт щодо робіт на полігоні ТПВ. Із червня нових ухвал по справі в судовому реєстрі не з’являлося.

Viewing all 20920 articles
Browse latest View live