Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all articles
Browse latest Browse all 20873

Реформа медицини по-російські призвела до збільшення померлих хворих та недоступності лікарів

$
0
0

У Рахунковій палаті Російської Федерації констатували, що реформа охорони здоров’я викликала зворотний ефект. Зокрема, за даними на сайті відомства, збільшилася смертність через неправильну організації медичної допомоги. Це спричинило за собою загальне погіршення якості життя населення, констатували чиновники.

Такі висновки відомство зробило після того, як розглянуло звіти перевірок програми з оптимізації медичних, освітніх організацій, закладів культури, організацій соціального обслуговування населення. З’ясувалося, що в основному оптимізація полягала в скороченні об’єктів або звільненні працівників.

За підсумками 2014 року перевірки виявили скорочення числа працівників соціальної сфери з 6,18 до 5,95 млн осіб, хоча кількість споживачів послуг зросла на 152,7 тисячі чоловік. Зокрема, за рік було скорочено близько 90 тисяч медичних працівників. Це, за даними Рахункової палати, призвело до зниження доступності послуг та погіршення їх якості.

Зате заробітна плата працівників бюджетної сфери в абсолютних значеннях виросла, констатували у відомстві. За рахунок проведення заходів щодо оптимізації було вивільнено 25,7 млрд руб., з яких 22,9 млрд руб. були спрямовані на зарплату працівникам.

До кінця 2014 року в регіональних лікарнях і поліклініках Росії ліквідовано 34 тисячі койок. При цьому в 49 регіонах число померлих зросло на тлі зниження кількості госпіталізованих хворих. Число померлих в стаціонарах збільшилось на 3,7%. Летальність в установах підвищилася на 2,6%.

Основними причинами зростання смертності є неправильна організація медичної допомоги, не погоджуються аудитори. «Підтвердженням даного факту є те, що в 2014 році в порівнянні з 2013 роком в 14 регіонах Росії відзначено зростання числа померлих на дому», – йдеться в матеріалах відомства.

Аудитори звернули увагу, що зростання смертності, в тому числі вдома, супроводжується різким зростанням безрезультатних викликів швидкої допомоги. Найбільший приріст відмов відзначений у Москві – їх кількість зросла у півтора рази.

Згідно з результатами перевірки, в Росії 17 500 населених пунктів взагалі не мають медичної інфраструктури, з них більше 11 тисяч розташовані на відстані понад 20 км від найближчої медорганізаціі, де є лікар. «Ліжковий фонд виявився незбалансованим і не відповідним потребам населення», – констатували у Рахунковій палаті.

Терміни очікування медичної допомоги по цілому ряду регіонів перевищують необхідні в кілька разів. Згідно з результатами перевірки, зростання внутрішньолікарняної летальності було відзначено в 61 регіоні. При цьому в 49 регіонах зростання числа померлих відбувається на тлі зниження числа госпіталізованих хворих.

У відомстві констатували, що скорочення медичних працівників у регіонах проводиться без попереднього планування та обліку можливих наслідків.

Що стосується оплати праці, то на рівень зарплати медпрацівників великий вплив робить високий відсоток внутрішнього сумісництва, який становить чверть від усього фонду оплати праці.

Відзначимо, в Москві проти реформи неодноразово виступали активісти і співробітники медустанов: мітинги пройшли 2 листопада, 30 листопада і 14 грудня минулого року. Віце-мер Москви заспокоював громадськість, переконуючи, що оптимізація принесе тільки користь.

До лютого 2015 без роботи залишилися вже більше восьми тисяч медиків. Зараз медики в Москві проводять італійський страйк, а в Уфі – голодують.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 20873


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>