Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all articles
Browse latest Browse all 20873

Хто виправдовував стрибок рубля змовою Путіна-Порошенка: спекулянти чи лузери?

$
0
0

Різке падіння долара по відношенню до рубля 30 жовтня у Росії виправдали екстравагантно. Мовляв, український дипломат припустив, що Путін і Порошенко досягли таємної змови щодо Криму (бо Україна ні в яких офіційних документах так і не зафіксувала свої претензії щодо анексованого півострова). А коли ця новина долетіла до російських трейдерів вони на радощах і повірили у перспективи рубля. Мовляв, тепер і санкції відмінять, і життя налагодиться.

рубль

Чомусь нікого не збентежило, що це інтервю давав дипломат Яременко, який давно вже не має відношення до дипслужби. А саме інтервю вийшло на маргінальному телеканалі «Еспрессо-ТВ». І взагалі воно вийшло добою раніше від курсової свистопляски.

Після цього прес-секретарю Путіна навіть довелось виправдовуватись, що ніякої змови з Порошенком нема, а російський Центробанк навіть пообіцяв розслідувати «нестандартний» ріст рубля.

Усе виявилось набагато простіше, без жодної конспірології.

Виявилось, що рубль стрімко подешевшав (на 5%) за кілька хвилин до того, як якийсь таємний продавець виставив на міжбанк близько $3 млрд. Тобто на момент величезної розпродажі трейдери уже були готові купувати його дешево, щоб трохи згодом повернути курс рубля на звично високий курс 43 за долар і торгувати купленою по дешевці валютою вже по новій ціні.

Здавалося б, це звична схема по заробітку на інсайді, вона завжди працює в таких корумпованих країнах як Україна чи Росія.

Однак тут для росіян є один неприємний нюанс, бо «прізвище» продавця такого гігантського обсягу досі так офіційно і не засвітили. Але якби Центробанк хотів насправді розібратись, то зробив би це дуже швидко.

Тому на ринку з’явились нові припущення. Мовляв, цим продавцем насправді був сам Центробанк, який одноразовим вкидом величезної порції валюти хотів переломити негативний тренд (постійне падіння рубля) і зафіксуватись у якійсь точці рівноваги, закріпивши її зростанням ключової ставки на 1,5% (ЦБ справді це зробив, однак ефект від збільшення ставки тривав лише сміховинні 7 хвилин).

Ця версія більш схожа на правду, і, можливо, навіть нею і є. Бо під час постійного, щоденного, щогодинного здешевлення рубля неможливо знайти когось при своєму глузді, хто захоче розстатись з такою купою доларів. Та й взагалі важко знайти когось окрім Центробанку, хто може розпоряджатись такими купами кешу – мова йде про 3 мільярди доларів. Щоб було зрозуміло, таку суму Україна винна Росії за п’ятимісячне споживання газу з листопаду 2013 року.

Відтак приховування інформації про продавця валюти може бути нічим іншим, як хорошою міною при поганій грі Центробанку, у якого вже в принципі не залишається ніяких важелів впливу на курс рубля окрім постійного розбазарювання валютних резервів.

Бо дешевіючий рубль – це результат поганої гри іншого персонажа, якого у Росії заборонено критикувати за будь-які дії. А саме Путіна, який напав на Україну, отримав санкції і ввів контрсанкції, що розганяють інфляцію. Плюс світове здешевлення нафти, до якого Росія за довгі роки так і не підготувалась. Більше того, за останні роки правління Путіна Росія ще більше стала схожою на бензоколонку, оскільки залежність її нафтових доходів тільки збільшилась і зараз сягає вже більше половини усіх доходів держбюджету Росії.

 

Блог від: Юрій Ніколов

Add to Bookmarks

Viewing all articles
Browse latest Browse all 20873


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>