Через фірми, які мають годувати солдатів, Міноборони проганяло сотні мільйонів гривень, що згодом розчинялись по ланцюжках «прокладок». Також Міноборони виставило на продаж кухонне устаткування, якого критично не вистачає у зоні АТО. Про це пише Дмитро Менделєєв у «Дзеркалі тижня. Україна».
Волонтери забезпечують солдатів продуктами, а вояки самі готовлять собі їжу. У той же час держава досі платить великі гроші фірмам, які мають забезпечувати солдатів гарячим харчуванням, – «Укрпродакорд ОР», «Авіка», «Адмет-груп» і «Артек-Союз».
«Тільки через підприємство «Оптукрпром-ВР» в 2012—2013 роках Міноборони «прокачало» майже 252 млн грн. Контрагенти цього підприємства ТОВ «Белат» й «Риторіо» перерахували частину зазначених коштів ТОВ «Комп’ютер ТЕСВ», «Санрин», «БЮ-100»… Здається, що для правоохоронних органів буде нескладно встановити, що це за компанії і які “продукти” вони постачали своїм контрагентам», – йдеться у статті.
Також за даними Адміністрації президента у військах узагалі немає польового холодильного обладнання для зберігання свіжого м’яса, риби й інших продуктів.
Однак воно виявилось у переліку надлишкового військового майна, призначеного для реалізації, який Міноборони в липні відправило на погодження в міністерства й відомства. (Виписки з документа див. на сайті DT.UA.)
«Особливим цинізмом є те, що до цього переліку включено не тільки обладнання для організації харчування солдатів у польових умовах, а й ємності для зберігання й транспортування води, проблеми з забезпеченням якою відомі всім не з чуток. У цьому ж переліку, крім польових холодильників, мені вдалося виявити і польові кухні, і модульні кухні-їдальні, і польові пекарні, і навіть цілі хлібокомбінати. І все це майно так званої другої категорії, тобто цілком придатне для використання. І Генштаб Куцина цей перелік погоджував…», – пише Менделєєв.