Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all articles
Browse latest Browse all 20873

Лукашенко і Назарбаєв кинули Путіна разом з його Митним союзом і забороною на імпорт західної їжі

$
0
0

Партнери по Митному союзу не підтримали Росію у її торговій війні з Заходом, відмовившись обмежувати імпорт харчів, пише у «Слон.ру» професор Вищої школи економіки РФ Олексій Портанський.

«Згідно з угодою про формування Митного союзу, його члени мають проводити спільну торговельну політику. Якщо Росія вводить заборону на яловичину з країн ЄС, то заборона повинні ввести Білорусія і Казахстан… Однак партнери по Митному союзу почали дистанціюватися від політики, яку проводить Росія, ще восени 2013 року», – вказав Портанський.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко нині пообіцяв Володимиру Путіну «повну прозорість» на кордоні. Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що односторонні заходи Росії не припускають залучення інших країн – членів Митного союзу.

Це вже не перший демарш всередині Митного союзу з боку Білорусі та Казахстану.

Рік тому Лукашенко заявив, що не бачить проблем у зв’язку з входженням України в зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Схожу позицію зайняв Казахстан, хоча Росія наполягалана тому, що зближення України з ЄС становить велику небезпеку.

Наприкінці червня 2014 року Білорусія і Казахстан відмовилися підвищувати мита на українські товари услід за Росією. Потім в липні Москва вирішила припинити режим безмитної торгівлі в рамках зони вільної торгівлі СНД, розраховуючи при цьому на підтримку Мінська і Астани. Однак партнери по Митному союзу знову не підтримали Росію.

Також експерт нагадав, що Росія вже стикалась з реекспортом через «братні» країни, коли заборонені товари йшли через сусідні республіки після переклеювання етикеток.

«Згадаймо воду «Боржомі», яка після заборони на поставки з Грузії в 2006 році надходила до нас з Білорусії. Вона, звичайно, коштувала дорожче, ніж раніше (по 150 рублів пляшка), але купити «Боржомі» в Москві можна було практично завжди. Те ж саме, ймовірно, буде відбуватися і тепер: заборонені продукти, швидше за все, так чи інакше продовжать надходити на російський ринок», – вважає Постранський.

«Подібні розбіжності всередині Митного союзу, на жаль, свідчать про незрілість цього економічного угруповання і передчасність його претензій бути гравцем на міжнародній арені», – вважає російський економіст.

Add to Bookmarks

Viewing all articles
Browse latest Browse all 20873


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>