Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ
Viewing all articles
Browse latest Browse all 20871

Оголосивши війну Україні, Путін рятує економіку Росії, вважають місцеві експерти

$
0
0

Якщо Захід не введе справжні санкції, то «Українська криза» може додати 1,6 % російському ВВП, вважають деякі російські економісти, повідомляє «Newsru«.

Тільки один «передвоєнний» день, понеділок 3 березня, без санкцій з боку Заходу обійшовся російській економіці в $72 млрд, відзначає РБК. Торги на Московській біржі відкрилися обвалом, за підсумками дня індекс ММВБ втратив 10,8 %, або $62,4 млрд капіталізації, а Центробанк витратив $10 млрд на підтримку курсу рубля.

Це ще один удар по російській економіці , яка і так стоїть на межі рецесії , міркують «Ведомости». Незалежно від того, буде Захід вводити санкції проти Росії чи ні, навіть якщо протистояння двох сторін вдасться усунути на порівняно ранньому етапі і уникнути подальшої ескалації конфлікту, його наслідки і пов’язана з ним невизначеність відчуватимуться ще довго, заявив виданню Євген Гавриленков з «Сбербанк CIB»: «Це протистояння стане додатковим чинником тиску на рубль , а загострення геополітичних ризиків і відповідної невизначеності будуть негативно впливати на інвестиційну активність в Росії».

Втім, є і протилежна думка: для бюджету ринкові втрати можуть привести до зростання доходів, що досить актуально в умовах низьких темпів зростання російської економіки , пише «Коммерсант». Слабкість національної валюти при сировинній моделі економіки вигідна для експортерів і зрештою для бюджету, зазначає газета.

Федеральний бюджет на 2014 рік розрахований виходячи з ціни нафти Urals в $101 за барель і курсу долара 33,4 рубля. Нинішні значення цих параметрів перевищують прогнозні відповідно на 10 доларів і 3,2 рубля. За оцінкою першого заступника міністра фінансів Тетяни Несторенко, перевищення ринковою вартістю нафти ціни, закладеної в бюджеті, на 1 долар дає бюджету додаткові 67 млрд рублів, а курсу долара на 1 рубль – 180 млрд рублів. Таким чином, якщо поточні ринкові умови збережуться до кінця року, то бюджет може отримати додаткові 1,25 трлн рублів, або 1,6 % ВВП.

Що ж стосується загрози введення санкцій , то і тут є місце для позитиву, вважає RT. «Стан сировинних ринків визначається фундаментальними факторами, навіть гіпотетична загроза зриву поставок впливає на підвищення цін. Для російських нафтоекспортерів це архіпозітівно», – заявив телеканалу директор аналітичного департаменту ІГ «Норд -Капітал» Володимир Рожанковський.

Водночас телеканал вважає , що загроза введення санкцій, можливо, не настільки реальна, як здається на перший погляд: зав’язані на російську економіку країни Європи навряд чи ризикнуть всерйоз обмежувати контакти. Російська Федерація – третій за величиною торговий партнер ЄС, на неї припадає 45% автомобільного сектора Євросоюзу і 18% його хімічної промисловості. У свою чергу, Росія експортує в ЄС, зокрема, 40% видобутого на своїй території паладію, 20 % титану і 14% платини. На Росію припадає і третина європейського імпорту нафти і газу. Порушення цих поставок призведе до зростання цін , що надасть руйнівний вплив не тільки на європейську, а й на світову економіку. В результаті це виллється в обвал світових фінансових ринків, лякає RT. Європа і багато країн просто не зможуть дозволити собі санкції, вважає канал.

Add to Bookmarks

Viewing all articles
Browse latest Browse all 20871


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>